اخبار قیمت‌های روز بازار - پنجشنبه 23 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - پنجشنبه 23 اسفندماه

قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۷/۱۲/۲۳

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۷/۱۲/۲۳
شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۵ هزار و ۲۳۹ تومان اعلام کرده‌اند.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است، تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می‌توانند ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۵ هزار و ۲۳۹ تومان و ۸ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز قبل افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌ شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد‌ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌بینی افزایش ۱۰درصدی قیمت زعفران در نوروز

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
پیش‌بینی افزایش ۱۰درصدی قیمت زعفران در نوروز
عضو شورای ملی زعفران گفت: پیش‌بینی می‌شود در پی سفرهای نوروزی و افزایش تقاضا قیمت زعفران ۱۰درصد افزایش داشته باشد.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ علی حسینی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت زعفران در بازار داخلی بوده‌ایم، اظهار کرد: قیمت هرکیلوگرم زعفران درجه سه از ۶میلیون به ۶میلیون و ۵۰۰تومان و کیفی‌ترین زعفران از ۱۱میلیون تومان به ۱۳میلیون تومان افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در پی سفرهای نوروزی و افزایش تقاضا پیش بینی می‌شود قیمت زعفران ۱۰ درصد دیگر نیز افزایش داشته باشد.

حسینی با تاکید بر اینکه قیمت زعفران ایرانی در بازار جهانی به ثبات نسبی رسیده است قیمت هرکیلوگرم زعفران ایرانی در بازار جهانی را ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار عنوان کرد.

به گفته وی؛ قیمت جهانی زعفران ایران چندان مناسب نیست اما چاره‌ای جز حفظ آن پیش روی ما قرار ندارد چراکه افزایش قیمت می‌تواند میدان را برای رقبا باز کند.

حسینی با اشاره به بهبود چشمگیر کیفیت زعفران ایران در سالجاری، گفت: زعفران ایرانی کیفی‌ترین زعفران جهان است و در این زمینه هیچ کشوری توان رقابت با ما را ندارد، اما قیمت موضوعی است که ما نسبت به آن آسیب پذیرهستیم.

وی افزود: برای سود بیشتر در بازار جهانی زعفران بهترین اقدام کاهش هزینه تولید با بهبود بهره وری و افزایش تولید در واحد سطح است.

این عضو شورای ملی زعفران بازاریابی، بازارسازی، معرفی برند‌های ایرانی از دیگر اقدامات لازم برای توسعه بازار زعفران ایرانی برشمرد.

حسینی در پایان گفت: جای تاسف دارد که بسیاری از مردم جهان نمی‌دانند که کیفی‌ترین زعفران که مصرف می‌کنند متعلق به ایران است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا امروز ۹۷/۱۲/۲۳ | ریزش اونس و رشد مثقال

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت طلا امروز ۹۷/۱۲/۲۳ | ریزش اونس و رشد مثقال
اقتصادنیوز؛ امروز پنجشنبه در حالی که بهای اونس طلا در بازار جهانی بیش از ۴ دلار ریزش داشت، در بازار طلای تهران هر مثقال طلای آبشده ۱۷ عیار با ۴ هزار تومان افزایش نسبت به نرخ نهایی دیروز، بازگشایی شد.

آخرین نرخ مثقال طلای آبشده

در بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به روز قبل، با ۴۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۸۲۸,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و بیست و هشت هزار) تومان نرخ گذاری شد.جدول قیمت 3 روز اخیر هر مثقال طلاقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۱۸۲۸۰۰۰۴۰۰۰۰٫۲۱ درصدیامروز۱۸۲۴۰۰۰۵۶۰۰۰۳٫۰۷ درصدیروز قبل۱۷۶۸۰۰۰۱۱۰۰۰۰٫۶۲ درصدی۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا، امروز به ۱,۳۰۴ (یک هزار و سیصد و چهار) دلار رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰٫۳۳ درصدی داشته است.جدول قیمت 3 روز اخیر هر اونس طلاقیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۱۳۰۳٫۹۶۴٫۳۷۰٫۳۳ درصدیامروز۱۳۰۸٫۳۳۱۱٫۷۱۰٫۸۹ درصدیروز قبل۱۲۹۶٫۶۲۰٫۱۳۰٫۰۱ درصدی۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

این خبر به‌روزرسانی و تکمیل می‌شود …

خواندن خبر در سایت منبع

اقلام مورد نیاز شب عید با قیمت مناسب در اختیارمردم قرار می‌گیرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
اقلام مورد نیاز شب عید با قیمت مناسب در اختیارمردم قرار می‌گیرد
کرج - ایرنا - رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج، گفت: تمهیدات لازم برای تنظیم بازار میوه و تره‌بار در شب عید اندیشیده شده است.

عباس وحیدی روز پنجشنبه در نشستی با محوریت نحوه توزیع اقلام و کالاهای مورد نیاز شهروندان، اظهارداشت: با توجه به اینکه شهروندان نباید برای تامین اقلام و کالاهای مورد نیاز شب عید دغدغه‌ای داشته باشند، به گونه‌ای برنامه ریزی می‌شود تا کالاهای مورد نیاز به موقع در اختیار مردم قرار گیرد.

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج ادامه داد: شهروندان با مشاهده هر گونه تخلف، گزارش خود را به ناظر ان بازارهای میوه و تره بار شهرداری درمحل اطلاع دهند تا با افراد متخلف برخورد شود.

وحیدی با اشاره به ساماندهی وضعیت عرضه بازار میوه و تره‌بار در روزهای پایانی سال گفت: برای طرح تنظیم بازار ایام پایانی سال و ضرورت ارایه تسهیلات بیشتر به شهروندان برای تهیه مایحتاج مورد نیاز، علاوه بر بازارهای سازمان، محل ‌هایی نیز برای عرضه سیب و پرتقال و سایر اقلام شب عید در نظر گرفته شده است.

این مسئول افزود: جانمایی این مکان‌ها با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و معاونت خدمات شهری و دیگر ارگان‌های مرتبط با این سازمان در چند نقطه از شهر کرج صورت گرفته است.

وی جایگاه‌های موقت عرضه میوه تنظیم بازار شب عید را به شرح ذیل اعلام کرد:

جایگاه شماره ۱: عظیمیه بلوار اقاقیا

جایگاه شماره ۲: بلوار هفت تیر روبروی سالن ورزشی کیانپور

جایگاه شماره ۳: انتهای بنیاد بعد از بلوار باهنر بلوار جدید الاحداث شهرک یاس

جایگاه شماره ۴: بلوار مؤذن تقاطع موذن و مصطفی خمینی جنب مجتمع نیلوفر

جایگاه شماره ۵: رجایی شهر میدان طالقانی (میدان رستاخیز)

جایگاه شماره ۶: بلوار ملاصدرا مقابل مجتمع تجاری پارسیان

جایگاه شماره ۷: میدان جمهوری بلوار ماهان مقابل تالار لوتوس

جایگاه شماره ۸: پایین‌تر از میدان والفجر مقابل هیئت انصار بین مدرسه علامه امینی و مجتمع باغچه بان

جایگاه شماره ۹: بلوار بلال جنب پارکینگ شهرداری

جایگاه شماره ۱۰: بلوار خلج آباد نرسیده به شهرداری منطقه ۱۱ نبش کوچه یاسر

علاوه بر این جایگاه‌ها شهرداری کرج حدود ۱۸ بازار روز برای ارائه خدمات به شهروندان در نقاط مختلف کلانشهر کرج دارد.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

خواندن خبر در سایت منبع

نفت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسید

انتخابخبرگزاری انتخاب
نفت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسید
قیمت نفت برنت روز پنج‌شنبه تحت تاثیر ادامه کاهش عرضه از سوی صادرکنندگان عضو اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا به بالاترین رکورد خود در سال ۲۰۱۹ صعود کرد. بهای معاملات آتی نفت برنت در معاملات صبح بازار آسیا به ۶۷.۸۰ دلار در هر بشکه صعود کرد.
نفت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسید - 0

قیمت نفت برنت روز پنج‌شنبه تحت تاثیر ادامه کاهش عرضه از سوی صادرکنندگان عضو اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا به بالاترین رکورد خود در سال ۲۰۱۹ صعود کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت در معاملات صبح بازار آسیا به ۶۷٫۸۰ دلار در هر بشکه صعود کرد که بالاترین قیمت از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون بود. همچنین بالاترین سطح قیمت از نوامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون به‌شمار می‌رود. قیمت نفت برنت آخرین بار با ۲۰ سنت یا ۰٫۳ درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی روز چهارشنبه، به ۶۷٫۷۵ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۲ سنت یا ۰٫۲ درصد افزایش نسبت به قیمت روز گذشته، به ۵۸٫۳۸ دلار در هر بشکه رسید که نزدیک به بالاترین سطح قیمت از نوامبر گذشته تاکنون به‌شمار می‌رود.

معامله‌گران اظهار کردند که افت غیرمنتظره سطح ذخایر نفت آمریکا و تولید این کشور نیز از افزایش قیمت‌ها پشیتبانی کرد.

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز، محدود شدن ذخایر جهانی تحت تأثیر کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ونزوئلا، حمایت بیشتری از رشد قیمت‌های نفت فراهم کرده است.

اوپک و برخی از تولید کنندگان غیر اوپک شامل روسیه از ابتدای امسال با هدف محدود کردن اشباع عرضه در بازار جهانی و تقویت قیمت‌ها تولیدشان را کاهش داده‌اند.

در ونزوئلا تولید و صادرات نفت با بحران سیاسی و اقتصادی که قطع گسترده برق و کمبود عرضه را به دنبال داشته، مختل شده است و همزمان واشنگتن نیز همکاری با دولت ونزوئلا از جمله شرکت نفتی PDVSA را برای شرکت‌های آمریکایی ممنوع کرده است.

در بحبوحه اوضاع آشفته ونزوئلا، یک منبع نفتی از انفجار دو مخزن نگهداری نفت در شرق این کشور در روز چهارشنبه خبر داد.

بر اساس گزارش رویترز، گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد: ذخایر نفت این کشور هفته گذشته که پالایشگاه‌ها تولیدشان را بالا بردند ریال کاهش پیدا کرده است.

ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۳٫۹ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۴۹٫۰۷ میلیون بشکه رسید، در حالی که تحلیلگران افزایش این ذخایر به میزان ۲٫۷ میلیون بشکه را پیش‌بینی کرده بودند. تولید نفت آمریکا نیز به میزان ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ۱۲ میلیون بشکه در روز رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

توزیع مرغ منجمد داخلی با قیمت ۱۰۵۰۰ تومان

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
توزیع مرغ منجمد داخلی با قیمت ۱۰۵۰۰ تومان

خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی: روزانه هزار تن مرغ منجمد داخلی به قیمت ۱۰۵۰۰ تومان در سطح شهر و میادین میوه و تره بار توزیع می‌شود.

مهدی یوسف خانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: درجلسه‌ای که دیروز در استانداری با حضور مسئول پشتیبانی امور دام کشور، استانداری، مسئولین صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی ومیادین تشکیل شد مصوب شد از امروز روزانه هزار تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۱۰۵۰۰ تومان در سطح شهر و میادین میوه و تره بارشهرداری و تعاونی‌ها توزیع شود.

وی ادامه داد: مرغ منجمد از تولیدات داخلی است و توزیع آن تا زمان پایین آمدن قیمت مرغ در بازار ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مردم نگران نباشند و مرغ به اندازه کافی وجود دارد گفت: مردم بدون محدودیت و به مقدار نیاز می‌توانند مرغ خریداری کنند.

یوسف خانی با اشاره به اینکه نیازی نیست مردم مرغ را از بازار آزاد خریداری کنند گفت: با توزیع مرغ منجمد از فردا شاهد کاهش قیمت مرغ در هر کیلو گرم ۱۰۰۰ تومان خواهیم بود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با مرغ منجمد داخلی، توزیع، اقتصاد، اقلام شب عید و قیمت مناسب از تلگرام

🔴 سین لاسک: کف مستحکم طلا در ۱۲۸۰ دلار

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

این تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که سطح حمایتی و مستحکم قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۸۰ دلار است.

به گزارش بلومبرگ فارسی به نقل از کیتکو سین لاسک تحلیلگر ارشد موسسه والش تریدینگ تاکید کرد: طلا کف حمایتی مستحکمی روی ۱۲۸۰ دلار در هر اونس تشکیل داده است.

به نظر من روند صعودی قیمت طلا بار دیگر به سرعت از سرگرفته خواهد شد. اوضاع نگران کننده اقتصاد جهانی می‌تواند موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا شود.

وی افزود: کاهش شاخص سهام در بازارهای بین المللی می‌تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت جهانی طلا طی هفته‌های آینده باشد.

موسسه سرمایه گذاری اس آی ای ولس منجمنت نیز در تازه‌ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا در کوتاه مدت روندی صعودی خواهد داشت ولی در میان مدت به ثبات خواهد رسید.

انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در آمریکا نیز می‌تواند فدرال رزرو آمریکا را برای افزایش نرخ بهره طی ماه‌های آینده تحت فشار قرار دهد و این عامل به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که قیمت طلا طی هفته‌های آینده به ۱۳۲۵ دلار خواهد رسید و در صورت شکسته شدن این سطح تا ۱۳۵۰ دلار افزایش خواهد یافت.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. kitco. com/news/۲۰۱۹-۰۳-۰۸/Wall-St-Main-St-Look-For-Gold-To-Maintain-Renewed-Luster. html


زعفران یک میلیون تومان گران شد

حسینی، عضو شورای ملی زعفران:

🔸طی حدود یک هفته اخیر قیمت زعفران حدود یک میلیون تومان افزایش یافته است.

🔸عرضه زعفران در بورس نیاز به استراتژی دارد.

🔸قیمت هرکیلوگرم زعفران حداقل ۶ میلیون و حداکثر بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان است.


💠بازدهی ۹ماهه کدام بازار بیشتر بود؛

سهام، طلا یا دلار؟

💠بر اساس آمارهای رسمی بانک مرکزی و شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران طی ۹ماهه نخست امسال در بین بازارهای سهام، طلا (۱۸ عیار) و ارز (دلار)، دلار از نوسان و بازدهی بیشتری برخوردار بوده است.

💠طی ۹ماهه نخست امسال قیمت طلای ۱۸ عیار بیش از ۹۶ درصد و معادل ۱۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

💠شاخص کل بورس با ۱۰۲ درصد رشد از ۹۶ هزار واحد در ابتدای سال جاری به حدود ۱۹۶ هزار واحد در ابتدای پاییز امسال رسید.

💠شاخص کل بورس که در ابتدای پاییز در بالاترین سطح خود قرار داشت روند نزولی به خود گرفت، به‌طوری که در پایان پاییز با ریزش ۴۰ هزار واحدی شاخص کل بورس به ۱۵۶ هزار واحد رسید و قیمت سهام کاهش یافت.

💠در مجموع شاخص کل بازار سهام طی ۹ماهه نخست امسال ۶۱ درصد بازدهی به همراه داشت.

💠طی ۹ ماهه نخست سال جاری قیمت دلار با ۱۰۲ درصد افزایش از ۴۹۲۰ تومان به ۹۹۷۰ تومان رسید.

👈 منبع: دارایان


جهانگیری: مشکلی در تامین کالاهای شب عید مردم وجود ندارد.

🔹دولت با تامین به موقع و با قیمت مناسب کالاها در تلاش است به خوشی و شادی مردم در این ایام اضافه کند.

🔹تلاش دولت در این شرایط سخت اقتصادی، تامین کالاهای اساسی است و مشکلی در تامین دارو و کالاهای اساسی وجود ندارد.

🔹وزارت جهاد کشاورزی موظف شده است حداقل ۲ میوه سیب و پرتغال را به اندازه مورد نیاز مردم، خریداری و در روزها نزدیک به عید در سراسر کشور توزیع کند. / ایران


آخرین قیمت‌ها در بازار ارز، طلا و سکه؛ امروز ۲۲ اسفندماه

🔹صعود دلار به کانال ۱۳ هزار تومانی

🔹افزایش قیمت طلای ۱۸ عیار


قیمت طلا و ارز در بازار امروز

🔸قیمت سکه بهار آزادی امروز در بازار بالا رفت اما قیمت طلای ۱۸ عیار پایین آمد و به ۴۰۹,۵۶۰ تومان رسید.

🔸در بازار ارز امروز قیمت دلار در صرافی پایین آمد و همزمان در بازار غیررسمی نیز قیمت دلار با کاهش به زیر ۱۳ هزار تومان رسید.


نظرها

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
در عین حال نگرانی‌ها از تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا که بر بازارهای بورس آسیا سایه افکنده مانع از افت بیشتری قیمت طلا شد. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۵۸۱ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۵۸۴ دلار و ۸۰ سنت رسید. همزمان سنگاپور پیش بینی خود از رشد اقتصادی اش در سال ۲۰۲۰ را به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش داده است. بورس فلزات لندن نشست سالانه خود در هنگ کنگ را به دلیل نگرانی از ویروس کرونا لغو کرده است.

گرانترین خانه‌های جهان در سال ۲۰۲۰؛ برای یک خانه چقدر پول می‌دهید؟

18+
تکراتوتکراتو18 ساعت قبل
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد صبح امروز در همایش طرح ملی مسکن با بیان اینکه همواره یکی از چالش‌های کشور نظام شهری بوده است، گفت: متأسفانه نظام شهری ما از بیماری سندروم کلان شهری رنج می‌برد که نتیجه مهاجرت گسترده مردم از روستاها به شهرها و سپس از شهرهای میانی به کلان شهرها بوده و در دهه ۸۰ این مهاجرت‌ها به اوج خود رسید. وی ادامه داد: در زمانی که مسکن مهر اجرا می‌شد همواره یکی از دغدغه‌های نظام شهری این بود که اقداماتی انجام شود تا در کنار ساخت مسکن، نظام شهری دچار آسیب نشود این موضوع باید در زمان اجرای طرح ملی مسکن نیز مدنظر قرار گیرد. معاون وزیر کشور با اشاره به سرشماری سال ۹۵ گفت: در این سرشماری برای نخستین بار از تکنولوژی‌هایی برای تبادلات جمعیتی استفاده شد که در نتیجه آمار دقیقی از مهاجرت‌ها به دست آمد. رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یادآور شد: بر اساس این آمارها استان تهران دیگر جزو استان‌های مهاجرپذیر نیست و شهر تهران دارای مهاجرت منفی شد به گونه‌ای که مردم ساکن در شهر تهران به شهرستان‌های استان مهاجرت کردند. جمالی نژاد افزود: چهار شهر کرج، رشت، شیراز و قم مهاجرپذیرترین شهرهای ایران به حساب می‌آیند.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
به گفته وی، در این مدت صنایع و معادن منفی ۱۶٫۶ درصد و خدمات دو دهم درصد رشد منفی داشته‌اند. منفی شدن شیب سرمایه‌گذاری در کشورخوانساری با اشاره به موضوع سرمایه‌گذاری گفت: میزان سرمایه‌گذاری سال ۷۵ تا ۸۴ بیش از ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی بوده که در سال ۹۷ به ۱۸ درصد تولید ناخالص داخلی کاهش پیدا کرد. رییس اتاق بازرگانی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری داخلی، خارجی و بهره‌وری می‌تواند بر رشد تولید ناخالص داخلی موثر باشد، افزود: سرمایه‌گذاری خارجی اکنون به دلیل تحریم‌ها شدنی نیست، درباره سرمایه‌گذاری داخلی نیز اتفاقات سال ۹۸ مثبت نبوده است. وی با تاکید بر اهمیت بهره‌وری تصریح کرد: میانگین رشد بهره وری در ۴۰ سال گذشته تقریبا صفر بوده و در سال ۹۷ بهره‌وری بخش صنعت کشور ۸٫۹ درصد منفی بوده است. خوانساری خاطرنشان کرد: تقاضا داریم اگر سرمایه گذاری داخلی و خارجی به دلیل تحریم‌ها میسر نیست، اما محیط کسب وکار که دست خودمان است را بهبود دهیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین21 ساعت قبل
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان: عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: پروژه‌های شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور در شهرستان مریوان ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با تاکید بر اینکه تا کنون مطالبات اکثر پیمانکاران پروژه‌های آبیاری و زهکشی استان پرداخت شده است، ادامه داد: در سطح وزارت خانه به جد پیگیر تامین اعتبار برای تکمیل این پروژه‌ها و پرداخت مطالبات پیمانکاران هستیم. وی بیان کرد: مالکیت اراضی در شهرستان مریوان خرد بوده و میانگین قطعات زیر یک هکتار است که این موضوع برای اجرای پروژه‌های آبیاری مشکلاتی را به وجود آورده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان بر استفاده از ظرفیت‌های تعاونی در خصوص حل مشکلات اجتماعی پروژه‌ها تاکید کرد و گفت: باید نظام بهره برداری صحیحی برای استفاده از سیستم‌های آبیاری شکل بگیرد و دراین راستا وظیفه سنگینی به عهده مشاورین اجتماعی پروژه‌ها است. جعفری خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های شبکه‌های فرعی آبیاری شد و اظهار داشت: باید همکاران در کلیه بخش‌ها به منظور فرهنگ سازی حل مشکلات اجتماعی این طرح و توجیه بهره برداران با تمام همت تلاش کنند.

اخبار بیشتر