اخبار قیمت‌های روز بازار - پنجشنبه 23 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - پنجشنبه 23 اسفندماه

قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۷/۱۲/۲۳

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۷/۱۲/۲۳
شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۵ هزار و ۲۳۹ تومان اعلام کرده‌اند.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است، تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می‌توانند ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۵ هزار و ۲۳۹ تومان و ۸ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز قبل افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌ شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد‌ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌بینی افزایش ۱۰درصدی قیمت زعفران در نوروز

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
پیش‌بینی افزایش ۱۰درصدی قیمت زعفران در نوروز
عضو شورای ملی زعفران گفت: پیش‌بینی می‌شود در پی سفرهای نوروزی و افزایش تقاضا قیمت زعفران ۱۰درصد افزایش داشته باشد.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ علی حسینی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت زعفران در بازار داخلی بوده‌ایم، اظهار کرد: قیمت هرکیلوگرم زعفران درجه سه از ۶میلیون به ۶میلیون و ۵۰۰تومان و کیفی‌ترین زعفران از ۱۱میلیون تومان به ۱۳میلیون تومان افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در پی سفرهای نوروزی و افزایش تقاضا پیش بینی می‌شود قیمت زعفران ۱۰ درصد دیگر نیز افزایش داشته باشد.

حسینی با تاکید بر اینکه قیمت زعفران ایرانی در بازار جهانی به ثبات نسبی رسیده است قیمت هرکیلوگرم زعفران ایرانی در بازار جهانی را ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار عنوان کرد.

به گفته وی؛ قیمت جهانی زعفران ایران چندان مناسب نیست اما چاره‌ای جز حفظ آن پیش روی ما قرار ندارد چراکه افزایش قیمت می‌تواند میدان را برای رقبا باز کند.

حسینی با اشاره به بهبود چشمگیر کیفیت زعفران ایران در سالجاری، گفت: زعفران ایرانی کیفی‌ترین زعفران جهان است و در این زمینه هیچ کشوری توان رقابت با ما را ندارد، اما قیمت موضوعی است که ما نسبت به آن آسیب پذیرهستیم.

وی افزود: برای سود بیشتر در بازار جهانی زعفران بهترین اقدام کاهش هزینه تولید با بهبود بهره وری و افزایش تولید در واحد سطح است.

این عضو شورای ملی زعفران بازاریابی، بازارسازی، معرفی برند‌های ایرانی از دیگر اقدامات لازم برای توسعه بازار زعفران ایرانی برشمرد.

حسینی در پایان گفت: جای تاسف دارد که بسیاری از مردم جهان نمی‌دانند که کیفی‌ترین زعفران که مصرف می‌کنند متعلق به ایران است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا امروز ۹۷/۱۲/۲۳ | ریزش اونس و رشد مثقال

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
قیمت طلا امروز ۹۷/۱۲/۲۳ | ریزش اونس و رشد مثقال
اقتصادنیوز؛ امروز پنجشنبه در حالی که بهای اونس طلا در بازار جهانی بیش از ۴ دلار ریزش داشت، در بازار طلای تهران هر مثقال طلای آبشده ۱۷ عیار با ۴ هزار تومان افزایش نسبت به نرخ نهایی دیروز، بازگشایی شد.

آخرین نرخ مثقال طلای آبشده

در بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به روز قبل، با ۴۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۸۲۸,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و بیست و هشت هزار) تومان نرخ گذاری شد.جدول قیمت 3 روز اخیر هر مثقال طلاقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۱۸۲۸۰۰۰۴۰۰۰۰٫۲۱ درصدیامروز۱۸۲۴۰۰۰۵۶۰۰۰۳٫۰۷ درصدیروز قبل۱۷۶۸۰۰۰۱۱۰۰۰۰٫۶۲ درصدی۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا، امروز به ۱,۳۰۴ (یک هزار و سیصد و چهار) دلار رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰٫۳۳ درصدی داشته است.جدول قیمت 3 روز اخیر هر اونس طلاقیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۱۳۰۳٫۹۶۴٫۳۷۰٫۳۳ درصدیامروز۱۳۰۸٫۳۳۱۱٫۷۱۰٫۸۹ درصدیروز قبل۱۲۹۶٫۶۲۰٫۱۳۰٫۰۱ درصدی۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

این خبر به‌روزرسانی و تکمیل می‌شود …

خواندن خبر در سایت منبع

اقلام مورد نیاز شب عید با قیمت مناسب در اختیارمردم قرار می‌گیرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
اقلام مورد نیاز شب عید با قیمت مناسب در اختیارمردم قرار می‌گیرد
کرج - ایرنا - رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج، گفت: تمهیدات لازم برای تنظیم بازار میوه و تره‌بار در شب عید اندیشیده شده است.

عباس وحیدی روز پنجشنبه در نشستی با محوریت نحوه توزیع اقلام و کالاهای مورد نیاز شهروندان، اظهارداشت: با توجه به اینکه شهروندان نباید برای تامین اقلام و کالاهای مورد نیاز شب عید دغدغه‌ای داشته باشند، به گونه‌ای برنامه ریزی می‌شود تا کالاهای مورد نیاز به موقع در اختیار مردم قرار گیرد.

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج ادامه داد: شهروندان با مشاهده هر گونه تخلف، گزارش خود را به ناظر ان بازارهای میوه و تره بار شهرداری درمحل اطلاع دهند تا با افراد متخلف برخورد شود.

وحیدی با اشاره به ساماندهی وضعیت عرضه بازار میوه و تره‌بار در روزهای پایانی سال گفت: برای طرح تنظیم بازار ایام پایانی سال و ضرورت ارایه تسهیلات بیشتر به شهروندان برای تهیه مایحتاج مورد نیاز، علاوه بر بازارهای سازمان، محل ‌هایی نیز برای عرضه سیب و پرتقال و سایر اقلام شب عید در نظر گرفته شده است.

این مسئول افزود: جانمایی این مکان‌ها با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و معاونت خدمات شهری و دیگر ارگان‌های مرتبط با این سازمان در چند نقطه از شهر کرج صورت گرفته است.

وی جایگاه‌های موقت عرضه میوه تنظیم بازار شب عید را به شرح ذیل اعلام کرد:

جایگاه شماره ۱: عظیمیه بلوار اقاقیا

جایگاه شماره ۲: بلوار هفت تیر روبروی سالن ورزشی کیانپور

جایگاه شماره ۳: انتهای بنیاد بعد از بلوار باهنر بلوار جدید الاحداث شهرک یاس

جایگاه شماره ۴: بلوار مؤذن تقاطع موذن و مصطفی خمینی جنب مجتمع نیلوفر

جایگاه شماره ۵: رجایی شهر میدان طالقانی (میدان رستاخیز)

جایگاه شماره ۶: بلوار ملاصدرا مقابل مجتمع تجاری پارسیان

جایگاه شماره ۷: میدان جمهوری بلوار ماهان مقابل تالار لوتوس

جایگاه شماره ۸: پایین‌تر از میدان والفجر مقابل هیئت انصار بین مدرسه علامه امینی و مجتمع باغچه بان

جایگاه شماره ۹: بلوار بلال جنب پارکینگ شهرداری

جایگاه شماره ۱۰: بلوار خلج آباد نرسیده به شهرداری منطقه ۱۱ نبش کوچه یاسر

علاوه بر این جایگاه‌ها شهرداری کرج حدود ۱۸ بازار روز برای ارائه خدمات به شهروندان در نقاط مختلف کلانشهر کرج دارد.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

خواندن خبر در سایت منبع

نفت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسید

انتخابخبرگزاری انتخاب
نفت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسید
قیمت نفت برنت روز پنج‌شنبه تحت تاثیر ادامه کاهش عرضه از سوی صادرکنندگان عضو اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا به بالاترین رکورد خود در سال ۲۰۱۹ صعود کرد. بهای معاملات آتی نفت برنت در معاملات صبح بازار آسیا به ۶۷.۸۰ دلار در هر بشکه صعود کرد.
نفت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسید - 0

قیمت نفت برنت روز پنج‌شنبه تحت تاثیر ادامه کاهش عرضه از سوی صادرکنندگان عضو اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا به بالاترین رکورد خود در سال ۲۰۱۹ صعود کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت در معاملات صبح بازار آسیا به ۶۷٫۸۰ دلار در هر بشکه صعود کرد که بالاترین قیمت از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون بود. همچنین بالاترین سطح قیمت از نوامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون به‌شمار می‌رود. قیمت نفت برنت آخرین بار با ۲۰ سنت یا ۰٫۳ درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی روز چهارشنبه، به ۶۷٫۷۵ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۲ سنت یا ۰٫۲ درصد افزایش نسبت به قیمت روز گذشته، به ۵۸٫۳۸ دلار در هر بشکه رسید که نزدیک به بالاترین سطح قیمت از نوامبر گذشته تاکنون به‌شمار می‌رود.

معامله‌گران اظهار کردند که افت غیرمنتظره سطح ذخایر نفت آمریکا و تولید این کشور نیز از افزایش قیمت‌ها پشیتبانی کرد.

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز، محدود شدن ذخایر جهانی تحت تأثیر کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ونزوئلا، حمایت بیشتری از رشد قیمت‌های نفت فراهم کرده است.

اوپک و برخی از تولید کنندگان غیر اوپک شامل روسیه از ابتدای امسال با هدف محدود کردن اشباع عرضه در بازار جهانی و تقویت قیمت‌ها تولیدشان را کاهش داده‌اند.

در ونزوئلا تولید و صادرات نفت با بحران سیاسی و اقتصادی که قطع گسترده برق و کمبود عرضه را به دنبال داشته، مختل شده است و همزمان واشنگتن نیز همکاری با دولت ونزوئلا از جمله شرکت نفتی PDVSA را برای شرکت‌های آمریکایی ممنوع کرده است.

در بحبوحه اوضاع آشفته ونزوئلا، یک منبع نفتی از انفجار دو مخزن نگهداری نفت در شرق این کشور در روز چهارشنبه خبر داد.

بر اساس گزارش رویترز، گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد: ذخایر نفت این کشور هفته گذشته که پالایشگاه‌ها تولیدشان را بالا بردند ریال کاهش پیدا کرده است.

ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۳٫۹ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۴۹٫۰۷ میلیون بشکه رسید، در حالی که تحلیلگران افزایش این ذخایر به میزان ۲٫۷ میلیون بشکه را پیش‌بینی کرده بودند. تولید نفت آمریکا نیز به میزان ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ۱۲ میلیون بشکه در روز رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

توزیع مرغ منجمد داخلی با قیمت ۱۰۵۰۰ تومان

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
توزیع مرغ منجمد داخلی با قیمت ۱۰۵۰۰ تومان

خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی: روزانه هزار تن مرغ منجمد داخلی به قیمت ۱۰۵۰۰ تومان در سطح شهر و میادین میوه و تره بار توزیع می‌شود.

مهدی یوسف خانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: درجلسه‌ای که دیروز در استانداری با حضور مسئول پشتیبانی امور دام کشور، استانداری، مسئولین صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی ومیادین تشکیل شد مصوب شد از امروز روزانه هزار تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۱۰۵۰۰ تومان در سطح شهر و میادین میوه و تره بارشهرداری و تعاونی‌ها توزیع شود.

وی ادامه داد: مرغ منجمد از تولیدات داخلی است و توزیع آن تا زمان پایین آمدن قیمت مرغ در بازار ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مردم نگران نباشند و مرغ به اندازه کافی وجود دارد گفت: مردم بدون محدودیت و به مقدار نیاز می‌توانند مرغ خریداری کنند.

یوسف خانی با اشاره به اینکه نیازی نیست مردم مرغ را از بازار آزاد خریداری کنند گفت: با توزیع مرغ منجمد از فردا شاهد کاهش قیمت مرغ در هر کیلو گرم ۱۰۰۰ تومان خواهیم بود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با مرغ منجمد داخلی، توزیع، اقتصاد، اقلام شب عید و قیمت مناسب از تلگرام

🔴 سین لاسک: کف مستحکم طلا در ۱۲۸۰ دلار

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

این تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که سطح حمایتی و مستحکم قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۸۰ دلار است.

به گزارش بلومبرگ فارسی به نقل از کیتکو سین لاسک تحلیلگر ارشد موسسه والش تریدینگ تاکید کرد: طلا کف حمایتی مستحکمی روی ۱۲۸۰ دلار در هر اونس تشکیل داده است.

به نظر من روند صعودی قیمت طلا بار دیگر به سرعت از سرگرفته خواهد شد. اوضاع نگران کننده اقتصاد جهانی می‌تواند موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا شود.

وی افزود: کاهش شاخص سهام در بازارهای بین المللی می‌تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت جهانی طلا طی هفته‌های آینده باشد.

موسسه سرمایه گذاری اس آی ای ولس منجمنت نیز در تازه‌ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا در کوتاه مدت روندی صعودی خواهد داشت ولی در میان مدت به ثبات خواهد رسید.

انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در آمریکا نیز می‌تواند فدرال رزرو آمریکا را برای افزایش نرخ بهره طی ماه‌های آینده تحت فشار قرار دهد و این عامل به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که قیمت طلا طی هفته‌های آینده به ۱۳۲۵ دلار خواهد رسید و در صورت شکسته شدن این سطح تا ۱۳۵۰ دلار افزایش خواهد یافت.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. kitco. com/news/۲۰۱۹-۰۳-۰۸/Wall-St-Main-St-Look-For-Gold-To-Maintain-Renewed-Luster. html


زعفران یک میلیون تومان گران شد

حسینی، عضو شورای ملی زعفران:

🔸طی حدود یک هفته اخیر قیمت زعفران حدود یک میلیون تومان افزایش یافته است.

🔸عرضه زعفران در بورس نیاز به استراتژی دارد.

🔸قیمت هرکیلوگرم زعفران حداقل ۶ میلیون و حداکثر بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان است.


💠بازدهی ۹ماهه کدام بازار بیشتر بود؛

سهام، طلا یا دلار؟

💠بر اساس آمارهای رسمی بانک مرکزی و شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران طی ۹ماهه نخست امسال در بین بازارهای سهام، طلا (۱۸ عیار) و ارز (دلار)، دلار از نوسان و بازدهی بیشتری برخوردار بوده است.

💠طی ۹ماهه نخست امسال قیمت طلای ۱۸ عیار بیش از ۹۶ درصد و معادل ۱۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

💠شاخص کل بورس با ۱۰۲ درصد رشد از ۹۶ هزار واحد در ابتدای سال جاری به حدود ۱۹۶ هزار واحد در ابتدای پاییز امسال رسید.

💠شاخص کل بورس که در ابتدای پاییز در بالاترین سطح خود قرار داشت روند نزولی به خود گرفت، به‌طوری که در پایان پاییز با ریزش ۴۰ هزار واحدی شاخص کل بورس به ۱۵۶ هزار واحد رسید و قیمت سهام کاهش یافت.

💠در مجموع شاخص کل بازار سهام طی ۹ماهه نخست امسال ۶۱ درصد بازدهی به همراه داشت.

💠طی ۹ ماهه نخست سال جاری قیمت دلار با ۱۰۲ درصد افزایش از ۴۹۲۰ تومان به ۹۹۷۰ تومان رسید.

👈 منبع: دارایان


جهانگیری: مشکلی در تامین کالاهای شب عید مردم وجود ندارد.

🔹دولت با تامین به موقع و با قیمت مناسب کالاها در تلاش است به خوشی و شادی مردم در این ایام اضافه کند.

🔹تلاش دولت در این شرایط سخت اقتصادی، تامین کالاهای اساسی است و مشکلی در تامین دارو و کالاهای اساسی وجود ندارد.

🔹وزارت جهاد کشاورزی موظف شده است حداقل ۲ میوه سیب و پرتغال را به اندازه مورد نیاز مردم، خریداری و در روزها نزدیک به عید در سراسر کشور توزیع کند. / ایران


آخرین قیمت‌ها در بازار ارز، طلا و سکه؛ امروز ۲۲ اسفندماه

🔹صعود دلار به کانال ۱۳ هزار تومانی

🔹افزایش قیمت طلای ۱۸ عیار


قیمت طلا و ارز در بازار امروز

🔸قیمت سکه بهار آزادی امروز در بازار بالا رفت اما قیمت طلای ۱۸ عیار پایین آمد و به ۴۰۹,۵۶۰ تومان رسید.

🔸در بازار ارز امروز قیمت دلار در صرافی پایین آمد و همزمان در بازار غیررسمی نیز قیمت دلار با کاهش به زیر ۱۳ هزار تومان رسید.


نظرها

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از چرخان، مسافران اما مشتریان همیشگی شرکت‌های اجاره خودرو هستند. از همه این قوانین که بگذریم بد نیست نگاه به خودروهایی که می‌توان تا ۶۰ دلار در آلمان اجاره کرد، بیاندازیم. بطور مثال هزینه اجاره یک شبانه‌روز BMW i۳ در آلمان، چیزی در حدود ۲۵ دلار خواهد بود، در حالی که برای ارزان‌ترین خودروی بنزینی باید چیزی در حدود ۴۰ دلار هزینه کرد. Fiat ۵۰۰شما برای اجاره یکروزه فیات ۵۰۰، باید ۵۰ دلار هزینه کنید. Opel Adamمشتریان برای اجاره آدام باید از ۵۰ تا ۵۷ دلار هزینه کنند.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، محمد حسن علمداری مدیر اداره امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن با اشاره به جدیدترین آمار عملکردبانک مسکن در حوزه تسهیلات دهی به حوزه مسکن، عنوان کرد: در دو ماه نخست امسال تمرکز بانک مسکن بر تسهیلات دهی بر بخش مسکن متمرکز بوده است. به طوریکه مطابق با گزارش عملکرد بانک مسکن طی دو ماه ابتدایی امسال معادل یک هزار و ۴۴۶ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به حوزه مسکن به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعطا کرده است. وی ادامه داد: تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی به بخش مسکن متناسب با نوع تسهیلات گیرنده به پنج بخش مختلف تقسیم شده است. به گفته وی در این مدت ۴۲۹ فقره تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی بدون نیاز به سپرده گذاری و ۲۹۷ فقره تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی در حوزه روستایی پرداخت شده است. وی تاکید کرد: بانک مسکن با تمامی توان در حوزه تسهیلات‌دهی به بخش مسکن حرکت می‌کند تا از این طریق به ایجاد تعادل و ساماندهی این بازار به طور موثر فعالیت داشته باشد.

نوسانات بازار محصولات کشاورزی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل

ظرفیت تولید کنسانتره مس ۴۵۰ هزارتن افزایش می‌یابد

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
اردشیر سعدمحمدی در حاشیه ششمین جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اولویت شرکت ملی مس، ایجاد کارخانه‌های کنسانتره است افزود: هم اکنون یک کارخانه صد هزار تنی در دره آلو درحال ساخت است که امیدورایم تا سال آینده به بهره برداری برسد، ساخت کارخانه ۱۵۰ هزار تنی کنسانتره در دره زار، کارخانه ۱۰۰ هزار تنی در فاز سه سونگون و کارخانه ۱۰۰ هزارتنی چاه فیروزه در دست اجرا داریم ضمن اینکه بنا داریم دو کارخانه ۱۰۰ هزار تنی دیگر را به این طرح‌ها اضافه کنیم. سعدمحمدی با بیان اینکه خام فروشی در حوزه مس نداریم اضافه کرد: ممکن است برای سرمایه گذاری‌ها بخشی از کنسانتره را برای کسب درآمد و همچنین سود دهی مناسبی که دارد صادر کنیم، اما بحث اصلی ما تولید ارزش افزوده در صنعت مس است. مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: در صنایع بالا دستی و پایین دستی مس در اینده نزدیک سرمایه گذاری‌های خوبی انجام خواهیم داد ضمن اینکه خط قرمزی برای میزان سرمایه گذاری در بخش اکتشاف نداریم گفت: میزان حفاری اکتشافی امسال افزایش جدی خواهد داشت و طرح‌های اکتشافی برای مناطق شناسایی شده، عملیاتی خواهد شد که امیدواریم به این ترتیب بتوانیم معادن جدید را به عرصه تولید مس در کشور اضافه کنیم و با افزایش ذخایر مس، رتبه هشتم کنونی ما در دنیا افزایش یابد. سعدمحمدی در پاسخ به این پرسش که آیا تحریم‌ها بر روند فعالیت شرکت ملی مس اثر گذاشته است یا خیر گفت: عملکرد دو ماهه شرکت مس که به بورس ارائه شده نشان می‌دهد جلوتر از برنامه ارائه شده، فروش داشتیم ضمن اینکه برنامه ریزی کردیم تحریم‌ها را دور بزنیم و همه طرح‌های توسعه‌ای در شرکت ملی مس را اجرایی کنیم.

اخبار بیشتر