تجمع بزرگ مخالفان بوتفلیقه، در پایتخت الجزایر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تجمع بزرگ مخالفان بوتفلیقه، در پایتخت الجزایر

درگیری میان تظاهرات کنندگان الجزایری و نیروهای امنیتی

مهرخبرگزاری مهر
درگیری میان تظاهرات کنندگان الجزایری و نیروهای امنیتی
تظاهرات مردم الجزایر در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری این کشور به درگیری با نیروهای امنیتی کشیده شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، پلیس الجزایر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان تظاهرات روز گذشته در این کشور دست کم ۷۵ معترض بازداشت شده‌اند و در جریان آن میان معترضان و نیروهای امنیتی درگیری به وجود آمد.

نیروهای امنیتی الجزایر با شلیک گاز اشک آور تلاش کردند معترضان را در مسیر منتهی به کاخ ریاست جمهوری متفرق کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، اعتراضات روز گذشته الجزایر گسترده‌ترین اعتراضات در این کشور از زمان آغاز آن طی ماه گذشته به شمار می‌آید.

گفته می‌شود در این تظاهرات صدها هزار نفر از مردم الجزایر در اعتراض به نظام حاکم شرکت کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

حضور پلیس در بزرگترین تظاهرات الجزایری‌ها علیه بوتفلیقه

ایسناخبرگزاری ایسنا
حضور پلیس در بزرگترین تظاهرات الجزایری‌ها علیه بوتفلیقه
شهرهای مختلف الجزایر روز جمعه صحنه تظاهرات گسترده علیه نظام این کشور بود و تعدادی از پلیس الجزایر نیز همصدا با مردم شعارهایی را سر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، در پایتخت الجزایر صدها هزار تن در بزرگترین تظاهرات علیه عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهور این کشور شرکت کردند.

در این تظاهرات تعدادی از نیروهای ضد شورش الجزایر همصدا با تظاهرکنندگان شعارهایی را سر دادند. این اولین بار از زمان آغاز اعتراضات است که پلیس الجزایر با مردم همصدا می‌شود.

رسانه‌های الجزایر عکسی از یکی از نیروهای پلیس در استان بجایه در شرق این کشور را منتشر کردند که در میان تظاهرکنندگان ایستاده و پلاکاردی را در دست دارد. روی این پلاکارد نوشته شده بود: "من با مردم همصدا هستم، نه به تأخیر، نه به تمدید، ما خواهان برکناری نظام هستیم. پلیس، ژاندارمری و ارتش فرزندان و برادر این ملت هستند. زنده باد الجزایر. "

پلیس الجزایر اعلام کرد که ۷۵ معترض را بازداشت کرده است. در جریان اعتراضات روز جمعه ۱۱ پلیس زخمی شدند.

فعالیت پلیس روز جمعه به حمایت از تظاهرکنندگان در برابر هرگونه آشوب محدود بود.

تظاهرکنندگان روز جمعه خواهان تغییر ریشه‌ای نظام الجزایر شدند و شعارهایی از جمله «نه به تمدید» و «امروز بروید نه فردا» سر دادند.

الجزایر از ۲۲ فوریه شاهد تظاهرات گسترده علیه نظام بوتفلیقه است. مردم و مخالفان با تمدید دوره چهارم ریاست‌جمهوری بوتفلیقه مخالفند.

خواندن خبر در سایت منبع

۱۱ پلیس الجزایری در برخورد با معترضان زخمی شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۱۱ پلیس الجزایری در برخورد با معترضان زخمی شدند
تهران - ایرنا - پلیس الجزایراعلام کرد: در اعتراضات مردمی روز جمعه در پایتخت این کشور، 11 نیروی پلیس در برخورد با معترضان خشمگین زخمی شدند.

به گزارش ایرنا از رویترز، در جریان این درگیری، ۷۵ تن از تظاهر کنندگان نیز بازداشت شدند.

درحالی که رویترز شمار معترضان الجزایری را صدها هزار تن اعلام کرد، پلیس به شمار دقیق آنها هیچ اشاره‌ای نکرده است.

معترضان صبح جمعه در میدان مرکزی پست در پایتخت الجزایر تجمع کردند و تا پیش از اقامه نماز جمعه و تحت تدابیرشدید امنیتی به اعتراضات خود ادامه دادند.

براساس گزارش رسانه‌های الجزایری، نیروهای گارد ملی الجزایر مانع ورود اتوبوس معترضان از استان «تیزی وزو» به الجزیره (پایتخت) برای پیوستن به تظاهر کنندگان شدند.

علاوه بر پایتخت، شهرهای «بجایه»، «وهران»، «باتنه» و «تیزی وزو» نیز شاهد صحنه تظاهرات بود.

الجزایر از سوم اسفندماه صحنه تظاهرات در مخالفت با تصمیم عبدالعزیز بوتفلیقه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری است.

اعتراض معترضان درحالی ادامه دارد که رئیس جمهوری الجزایر دوشنبه گذشته تحت فشار مخالفان، ضمن انصراف از نامزدی اعلام کرد که زمان برگزاری این انتخابات به تعویق افتاده است.

انصراف وی از نامزدی در انتخابات، خشم مخالفان را کاهش نداده است بلکه بر آتش تظاهرات معترضان دمیده است. مخالفان، تصمیمات اخیر بوتفلیقه را نوعی فریب برای باقی ماندن در قدرت می‌دانند.

بوتفلیقه ۸۱ساله در سال ۲۰۱۳ دچار سکته مغزی شد و از آن زمان به ندرت در مجامع عمومی حاضر می‌شود.

وی که برای درمان و انجام آزمایش پزشکی به سوییس رفته بود، چند روز پیش به کشورش بازگشت.

بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایر از سال ۱۹۹۹ تاکنون به مدت چهار دوره متوالی (۲۰سال) قدرت را در این کشور در دست داشته است و اکنون نیز برخی احزاب و شخصیت‌های الجزایری خواستار نامزدی او برای این انتخابات هستند.

شبس**۹۳۶۳**۱۶۱۳

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیاسی، الجزایر، بوتفلیقه، اعتراضات و تظاهرات گسترده در الجزایر از تلگرام

📣یک شعار سیاسی با طعنه‌های عاشقانه علیه حکومت ۲۰ساله عبدالعزیز بوتفلیقه، ‌ حاکم الجزایر؛ «می‌خواهم مثل «بوتفلیقه» باشد، هرزمان ازش خواستم که برود، بیش‌تر وابسته شود.»

▫️بوتفلیقه رییس‌جمهور الجزایر، برای دوره پنجم می‌خواهد نامزد ریاست‌جمهوری بشود و مردم اعتراض دارند.


🔵 مخالفان رئیس جمهور الجزایر کوتاه نمی‌آیند

هزاران الجزایری در سومین جمعه متوالی به اعتراضات خود علیه عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور ۸۲ ساله الجزایر، ادامه دادند. تظاهرکنندگان با تجمع در خیابان‌های اصلی الجزیره، پایتخت این کشور، شعار سرنگونی بوتفلیقه را دادند.

روز جمعه ۱۷ اسفند (۸ مارس) هزاران تظاهرکننده در مرکز شهر الجزیره در اعتراض به پنجمین مرتبه نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه برای ریاست جمهوری الجزایر به خیابان‌ها رفتند.


🔶 تظاهرات گسترده در الجزایر علیه نامزدی مجدد بوتفلیقه برای ریاست‌جمهوری

ده‌ها هزار نفر در شهرهای مختلف الجزایر به خیابان آمدند تا علیه نامزدی مجدد رئیس جمهوری ۸۲ ساله این کشور اعتراض کنند. عبدالعزیز بوتفلیقه قصد دارد برای پنجمین دوره نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳ELs۱?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


⭕️ تظاهرات علیه عبدالعزیز بوتفلیقه در الجزایر

روز جمعه هزاران نفر از مردم الجزایر بار دیگر در الجزیره پایتخت این کشور به خیابان‌ها رفتند و علیه کاندیداتوری عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور ۸۱ ساله در انتخابات آتی دست به اعتراض زدند.

نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضین از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

بوتفلیقه نزدیک به ۲۰ سال است که رئیس جمهور الجزایر است. او به‌رغم اینکه شش سال پیش دچار سکته شد و کمتر در انظار عمومی ظاهر می‌شود، اکنون می‌خواهد برای پنجمین بار کاندیدا شود.

از تظاهرات امروز خبری در سانه‌های الجزایر منتشر نشده است. خبرنگاران رسانه دولتی گفته‌اند که به آن‌ها دستور داده شده، اجازه تهیه گزارش از اعتراض‌ها را ندارند.

https: //bit. ly/۲IK۸TNS

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳EHwf


ناآرامی در الجزایر/ توقف حرکت قطارها و مترو

حرکت قطارها و مترو در الجزایر در پی اعتراضات به پنجمین نامزدی متوالی ' عبدالعزیز بوتفلیقه ' در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، متوقف شد. /ایرنا


اعتراضات درالجزایر ادامه دارد

هزاران نفر در الجزایر در اعتراض به تمدید دوره ریاست جمهوری بوتفلیقه تظاهرات کردند

هزاران نفر از شهروندان الجزایر روز جمعه در اعتراض به تمدید نامحدود ریاست جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه در الجزیره، پایتخت، تظاهرات کردند.

معترضان پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «ما انتخابات بدون بوتفلیقه می‌خواستیم و حالا با بوتفلیقه بدون انتخابات طرفیم.» / یورونیوز


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری اسلامی موریتانی و انتخاب محمد ولد الغزوانی به عنوان رئیس جمهور جدید را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس موسوی ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید این کشور شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر موریتانی و تعمیق روابط دوجانبه باشیم.

اخبار مهم ۲۴ ساعت گذشته: روسیه تمام قد پشت ایران ایستاد

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور19 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.

اخبار بیشتر