1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

عامل حمله تروریستی به مسجد نیوزیلند تفهیم اتهام شد + واکنش‌ها به این فاجعه

پس از فاجعه تیراندازی در مسجد نیوزیلند، نخست‌وزیر این کشور در حالی از محل حادثه و بازماندگان دیدن کرد که روسری سیاه بر سر انداخته بود. جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند اعلام کرد که پس از کشته شدن 49 نفر و زخمی شدن ده‌ها فرد دیگر در دو مسجد این کشور، تا اطلاع ثانوی مساجد آنجا تعطیل خواهند بود. مهاجم 28 ساله استرالیایی، امروز در دادگاه تفهیم اتهام شد. این شخص مجوز حمل اسلحه داشته و در پی این حادثه، آردرن اعلام کرد که باید در قانون نگهداری اسلحه بازنگری و اصلاح صورت بگیرد. از دیروز تا به‌حال کشورهای دنیا طی پیام‌های همدردی، این حادثه تروریستی را محکوم کردند.

سایت خبری

(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد!

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد!

فرارو-نخست وزیر نیوزیلند از محل وقوع حمله تروریستی مرگبار علیه مسلمانان در شهر کرایست‌چرچ بازدید کرد.

به گزارش فرارو، جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند در این بازدید یک روسری سیاه به سر کرده بود و با رهبران جامعه مسلمانان نیوزیلند دیدار و گفتگو کرد.

نخست‌وزیر نیوزیلند گفته بود که مهاجم پنج سلاح داشته و به طور قانونی مجوز حمل اسلحه داشته است.

وی وعده داد که قوانین مالکیت اسلحه در کشورش را اصلاح کند.

نخست وزیر نیوزیلند همچنین اعلام کرد که به دنبال کشتار ۴۹ نمازگزار مسلمان در دو مسجد شهر کرایست‌چرچ، به مساجد کشور توصیه شده که بسته بمانند.

عامل این کشتار فجیع برنتون ترنت مرد ۲۸ ساله استرالیایی است که روز جمعه برای نخستین بار به دادگاه برده و در حضور قاضی تفهیم اتهام شده است.

در جریان این حمله که ظهر روز جمعه روی داد ۴۹ نمازگزار کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 9(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 10(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 11(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 12(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 13(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 14(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 15(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 16(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 17(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 18(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 19(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 20(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 21(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 22(تصاویر) نخست وزیر نیوزیلند باحجاب شد! - 23

خواندن خبر در سایت منبع

حماس حمله تروریستی به نمازگزاران نیوزیلندی را به‌شدت محکوم کرد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
حماس حمله تروریستی به نمازگزاران نیوزیلندی را به‌شدت محکوم کرد

اعتمادآنلاین| جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این حادثه بار دیگر ثابت کرد که تروریسم نه دین است و نه وطن، بلکه تفکر و باوری است که کینه‌توزان و نفرت‌پراکنان همانند آمریکا از آن حمایت می‌کنند.

در این بیانیه آمده است که ملت فلسطین بیش از هر ملت دیگری در معرض تجاوزات و اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها بوده است.

جنبش حماس از جامعه بین‌الملل خواست تدابیر لازم را برای مقابله با فرهنگ نفرت‌پراکنی در جهان و منتشرکنندگان آن و در راس آن‌ها رژیم اشغالگر صهیونیستی اتخاذ کند.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش گروه‌های مقاومت به حمله تروریستی «نیوزیلند»

فارسخبرگزاری فارس
واکنش گروه‌های مقاومت به حمله تروریستی «نیوزیلند»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بامداد گذشته به وقت تهران (ظهر جمعه به وقت محلی) بود که رسانه‌های نیوزلندی از وقوع حمله مسلحانه به مسجد «النور» در شهر «کرایستچرچ» خبر دادند. درپی حمله تروریست‌های مسلح به نمازگزاران جمعه در دو مسجد در نیوزلند، حداقل ۵۰ نفر کشته و ۳۰ تن دیگر مجروح شدند.

حزب‌الله

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، حزب‌الله با صدور بیانیه‌ای این حمله به نمازگزاران را بشدت محکوم کرد.

حزب‌الله از سران نیوزیلند خواست طراحان و مجریان این اقدامات تروریستی را تحت پیگرد قرار دهد تا اینگونه حوادث دیگر اتفاق نیفتد.

این جنبش لبنانی همچنین درباره افراط‌گرایی علیه مسلمانان و خارجی‌ها و سیاست تنفری که آمریکا در جهان آن را تغذیه می‌کند، ‌هشدار داد و با خانواده‌های کشته شدگان و مجروحان ابراز همدردی کرد.

حماس

بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، جنبش فلسطینی حماس اعلام کرد، ‌ «این حمله جنایتکارانه بار دیگر تأکید کرد تروریسم، ‌ دین و کشور ندارد بلکه عقیده‌ای است که تمام حامیان افراط‌گرایی و کینه میان انسان‌ها از آن حمایت می‌کنند، کاری که اکنون آمریکا انجام می‌دهد».

در ادامه این بیانیه آمده، ملت فلسطین از ملت‌هایی است که بیشتر آسیب را از تروریسم صهیونیست‌ها دیده است و همین چند روز پیش بیست و پنجمین سالروز حمله تروریستی به مسجد ابراهیمی در الخلیل بود که طی آن ۲۰ فلسطینی به شهادت رسیدند و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

حماس ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های کشته‌شدگان و مجروحان نیوزیلند از جامعه بین‌المللی خواست این حادثه خطرناک را محکوم کند و اقدامات لازم برای مقابله با افراط‌گرایی بردارد.

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین هم بیانیه‌ای صادر و ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی افزود، ‌ این جنایت نظر جهان را به سمت ملت فلسطین که قربانی اول تروریسم سازماندهی شده در جهان است، جلب می‌کند.

جهاد اسلامی

«داوود شهاب» مسئول دفتر رسانه‌ای جهاد اسلامی اعلام کرد، تمام عبارت‌های برای محکوم کردن این جنایت و تروریسم علیه مسلمانان کافی نیست.

جهاد اسلامی افزود، مسئولیت این اقدامات تروریستی بر عهده سیاستمداران، سران و گروه‌های شر متحد با شیطان است که بر علیه اسلام دست به تحریک می‌زنند و کینه علیه مسلمانان ایجاد می‌کنند.

تشکیلات خودگردان و ساف هم این حمله را محکوم کردند. «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان از تمام جهاد درخواست کرد در برابر این تروریسم سیاه بایستد و در برخورد با گروه‌های افراط‌گرا که حامی خشونت هستند، جدی باشد. وی در ادامه با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل کرد.

انجمن علمای فلسطین هم اعلام کرد: ما تروریسم و جنایتکار را یک عنصر واحد می‌دانیم، آنچه در دو مسجد نیوزیلند رخ داد، کشتار مسجد ابراهیمی در ۲۵ سال پیش و تجاوزت امروز به مسجدالاقصی و هدف قرار گرفتن مساجد در غزه همه و همه ناشی از تفکری واحد است.

سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» هم حمله تروریست استرالیایی به دو مسجد را محکوم و اعلام کرد، این اقدام زشت تروریستی نشان داد تروریسم دین و تابعیت نمی‌شناسد. «حنان عشراوی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرد، این اقدام جنایتکارانه و وحشیانه نتیجه افکار افراط‌گریانه و نژادپرستانه ناشی از ایدئولوژی خودبرتربینی (سفیدبرترانگاران) و انزواطلبی است که در جهان در حال گسترش است؛ همانگونه که نتیجه حتمی سخنانی است که (گرفتن) زندگی و حقوق دیگران را مباح می‌داند و جهان را به جنگ و درگیری‌های دینی ویرانگر می‌خواند.

خواندن خبر در سایت منبع

جنایت نیوزیلند برای استکبار فرجامی جز اتحاد و همبستگی مسلمانان ندارد

فارسخبرگزاری فارس
جنایت نیوزیلند برای استکبار فرجامی جز اتحاد و همبستگی مسلمانان ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس؛ در پی وقوع حمله‌ تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند، سازمان اوقاف و امور خیریه با صدور اطلاعیه‌ای این حادثه تروریستی را که به شهادت و محروحیت جمعی از نمازگزاران انجامید محکوم کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است؛

حمله به مساجد مسلمین در اقصی‌نقاط جهان برنامه‌ شومی است که از سوی تروریست‌های مزدور و اربابان مستکبرشان برای ایجاد رعب و شکاف در صفوف مسلمین جهان و طرح‌ریزی شده و هر از چند گاه به دست ایادی استکبار جهانی در جای‌جای جهان اجرا می‌شود و بر کسی پوشیده نیست که حمله‌ ددمنشانه‌ امروز به دو مسجد در کشوری دوردست در شرق دور چون نیوزیلند نیز از همین دست حملات محسوب می‌شود. ولی تجربه‌ تاریخی قرن اخیر نشان داده است که هرگروه و فرقه یا هر نظام سلطه‌ای در هرجای دنیا کمر به دشمنی با اسلام بسته‌اند نه‌تنها از قصد شوم خود نتیجه‌ای نگرفته‌اند، به‌حکم «عدو شود سبب خیر …»، همدلی و انسجام امت اسلام در آن مناطق مستحکم‌تر هم شده است.

سازمان اوقاف و امور خیریه، بدینوسیله فاجعه‌ حمله‌ تروریستی به دو مسجد در کشور نیوزیلند را که به شهادت و مجروحیت جمعی از مسلمانان و نمازگزاران انجامید شدیدا محکوم کرده برای شهدای این فاجعه مقام رفیع و حشر با شهدای اسلام و برای مجروحین شفای عاجل و عافیت روزافزون مسئلت می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

برگزاری جلسه محاکمه متهم حملات تروریستی نیوزیلند

مهرخبرگزاری مهر
برگزاری جلسه محاکمه متهم حملات تروریستی نیوزیلند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، فردی که از وی با نام «برنتون تارانت» نام برده شده و یکی از عوامل حملات وحشتناک روز گذشته در نیوزیلند است در دادگاه حاضر شد.

روز گذشته پلیس نیوزیلند اعلام کرده بود که چهار مظنون را در رابطه با حملات تروریستی به مساجد این کشور بازداشت کرده است.

مظنون اصلی یک مرد ۲۸ ساله اهل استرالیا با تبار انگلیسی معرفی شده که بارها در صفحات مجازی خود از حضور مهاجران مسلمان در سرزمین‌های اروپایی ابراز خشم کرده بود.

متهم این عملیات تروریستی فردی دارای مجوز حمل اسلحه بوده که در حمله خود علیه مسجدی در نیوزیلند از پنج قبضه اسلحه که از جمله دو قبضه آن نیمه خودکار بوده استفاده کرده است.

روز گذشته دو مسجد در شهر «کرایست چرچ» از سوی افراد مسلح هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در نتیجه آن ۴۹ نفر به شهادت رسیده و نزدیک به ۵۰ نفر نیز زخمی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

توئیت ظریف درباره حادثه تروریستی نیوزلند

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
توئیت ظریف درباره حادثه تروریستی نیوزلند

ایرنا/ «محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه کشورمان جمعه شب در واکنش به اقدام تروریستی کرایس چرچ گفت: مردم ایران از اقدام تروریستی امروز در نیوزیلند عمیقا متاثر و خشمگین شدند؛ ولی ما متعجب نیستیم.

ظریف این سخنان را در صفحه رسمی اش در توئیتر نوشته است.

وزیر امورخارجه ایران همچنین افزود: به عنوان مردمی که مشمول ممنوعیت سفر به آمریکا هستند، دخترانشان نمی‌توانند در صورت حضور در مدارس فرانسوی واجبات دینی خود را رعایت کنند، به خوبی می‌دانیم که نژادپرستی و نفرت از اسلام چه عواقبی دارد.

ظریف ساعاتی پیش در تماس تلفنی با «مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه‌اش و رئیس کنونی سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند، خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شد.

در حمله امروز جمعه به دو مسجد «نوورد» و «النور» در شهر کرایست ‌چرچ نیوزیلند دست ‌کم ۴۹ تن کشته و ۵۰ نفر رخمی شدند. این دو حمله همزمان با اقامه نماز جمعه، اتفاق افتاد.

جاسیندار آردن نخست وزیر نیوزیلند در پی این حمله‌های مسلحانه با اعلام این که «مهاجم یک شهروند استرالیا، تروریست راستگرا و وحشی بوده و دستگیر شده است، از این روز به عنوان «یکی از تاریک‌ترین روزهای کشورش» نام برد.

به گفته شاهدان، مردی که لباس نظامی پوشیده بود امروز جمعه وارد مسجد النور شده و اقدام به تیراندازی بی هدف و کورکورانه به سوی نمازگزاران کرد.

دولت نیوزیلند در پی این حادثه فعالیت تمامی مساجد این کشور را به دلایل امنیتی تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد.

span id= «footercontent» >

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با حادثه تروریستی نیوزیلند، ظریف، نیوزیلند، محاکمه و حمله تروریستی از تلگرام

🔻واکنش نژادپرستانه سناتور استرالیایی به حمله تروریستی نیوزیلند

🔹سناتور استرالیایی: علت حمله نیوزیلند مهاجرت مسلمانان است

🔹سناتور استرالیایی در بیانیه‌ای عجیب، علت وقوع حمله تروریستی یک سفیدپوست نژادپرست در نیوزلند را مهاجرت مسلمانان به این کشور خواند/ فارس

#بین‌الملل


ظریف خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

🔹محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شد.

🔹وزیر امور خارجه ایران با توجه به این واقعه تروریستی و اهانت سربازان اسرائیلی به مسجد مسلمانان در فلسطین اشغالی پیشنهاد کرد سازمان همکاری‌های اسلامی نشستی فوری و اضطراری در سطح سران یا وزرای امور خارجه برگزار کند.


✅ واکنش ظریف به حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند: مصونیت‌ها در راستای تشویق به عدم تحمل مخالف در «دموکراسی‌های» غربی، منجر به چنین اتفاقاتی می‌شود

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در توئیتی نوشت: مصونیت‌ها در راستای تشویق به عدم تحمل مخالف در «دموکراسی‌های» غربی، منجر به این می‌شود: قلدرهای اسرائیلی وارد مسجدی در فلسطین می‌شوند و به مسلمانان توهین می‌کنند؛ تروریست‌ها در نیوزیلند، کشتار ۴۹ مسلمان را پخش زنده می‌کنند.


🔴 ظریف خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

🔹محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شد.

🔹وزیر امور خارجه ایران با توجه به این واقعه تروریستی و اهانت سربازان اسرائیلی به مسجد مسلمانان در فلسطین اشغالی پیشنهاد کرد سازمان همکاری‌های اسلامی نشستی فوری و اضطراری در سطح سران یا وزرای امور خارجه برگزار کند. /ایسنا


🔻پس از حادثه تروریستی نیوزیلند؛ افراطیون به نمازگزاران یک مسجد در لندن حمله کردند

🔹کمتر از ۲۴ ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعارهای اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله‌ور شدند/ ایرنا

#بین‌الملل


خاموشی برج ایفل به احترام قربانیان کشتار نیوزیلند

▪️چراغ‌های برج ایفل در پاریس پایتخت فرانسه به احترام قربانیان حمله تروریستی به مسلمانان نمازگزار نیوزیلند خاموش شد.


نظرها

(1)

خود این افرادمهاجر بودن حالا ادم شدن ودست به هر کاری میزنن وادعای برتری میکنن .انسانیت شرط اول بعد دین .رنگ وپوست.

4 روز قبل

در ادامه بخوانید

فیلم | پیام‌ نوروزی عادل فردوسی‌پور، محمود دولت‌آبادی و چند چهره‌ دیگر

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
بارش شدید باران و برف و کاهش شدید دما در استان مازندران که از روز یکشنبه ۲۶ اسفند آغاز شد همچنان ادامه دارد. مدیرکل هواشناسی مازندران تأکید کرده که وضعیت ناپایدار جوی همراه با بارش باران و برف و لغزندگی جاده‌ها تا روز پنجشنبه اول فرودین در این استان ادامه خواهد داشت. علاوه بر مازندران در استان گلستان نیز سیل به «بیش از ۸۸۰ نفر» آسیب زده است. مرگ سه نفر بر اثر سیلمدیرکل مدیریت بحران: دو نفر بر اثر سیل در مازندران جان باختند. مدیرکل مدیریت بحران مازندران گقت: این دو نفر داخل ماشین بودند که متاسفانه اسیر سیل می‌شوند و فوت می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
امروز در سالگرد حمله آمریکا به عراق، مجددا پرونده سرنوشت خانواده صدام حسین که چند دهه در بالاترین درجات قدرت این کشور حضور داشتند، گشوده شد. اما این فقط صدام حسین و سرنوشت او نیست که قابل تامل است. سرنوشت خاندان صدام۱- صدام حسین: ۳۰ دسامبر ۲۰۰۶ بعد از ۵ ماه از صدور حکم اعدامش توسط دادگاه جنایی عراق به دار آویخته شد. ۳- زنان صدام: صدام حسین ۳ زن داشت که مشهورترین آنها ساجده خیرالله دختر دایی‌اش بود. به گفته حریر که پدرش حسین کامل توسط صدام حسین به فجیع‌ترین شکل ممکن کشته شده، صدام حسین ۱۵ نوه دارد که برخی از آنها در اردن زندگی می‌کنند، مادرش رغد و خاله‌اش رنا هم در همین کشور هستند اما مادر بزرگش و خاله کوچکش ساکن قطرند.

فیلم | عجیب‌ترین دزدی در بالاشهر تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
ایرناایرنا10 ساعت قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با «شیخ صباح الخالد الصباح» وزیر امور خارجه کویت در اشاره به اختلافات میان چند کشور عربی با قطر گفت: این اختلافات «به سود منطقه (خاورمیانه) و جهان نیست. وزیر خارجه آمریکا در ادامه در تلاش برای خروج این کشور از انزوا با طرح ادعای مضحک مدعی شد: نیاز داریم کشورهای خلیج فارس درباره چالش‌هایی که هر کدام از این کشورها با آن روبه‌رو هستند با هم همکاری کنند. وی در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم به این کشورها کمک کنیم تا مجموعه‌ای از زمینه‌های مشترک را پیدا کنند. همه ما با تهدیدهای مشابهی مواجه هستیم، تهدیدهای القاعده، داعش و جمهوری اسلامی ایران. همه ما به شدت تلاش خواهیم کرد تا مسیری را برای حل اختلاف بین این کشورها پیدا کنیم.

اخبار بیشتر