اخبار روز بازار خودرو - شنبه 25 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 25 اسفندماه

تجمع به دلیل ترخیص نشدن خودروهای وارداتی در بوشهر

فارسخبرگزاری فارس
تجمع به دلیل ترخیص نشدن خودروهای وارداتی در بوشهر
پیش از ظهر امروز عده‌ای به دلیل ترخیص نشدن خودروهای وارداتی در بوشهر تجمع کردند. در این باره معاون فنی گمرک معتقد است هر تصمیمی که مسئولان بگیرد گمرک اجرا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز عده‌ای در اعتراض به عدم تعیین تکلیف و ترخیص خودروهای وارداتی ماقبل ورودی گمرک استان بوشهر تجمع کردند. این افراد با در دست داشت بنر نوشته‌هایی خواستار رسیدگی مسئولان به این موضوع شدند.

این افراد که خود را مالکین اصلی خودرو و خریداران خودروهای وارداتی معرفی می‌کنند خواستار رسیدگی قوه قضاییه و دولت به این موضوع شدند.

تجمع به دلیل ترخیص نشدن خودروهای وارداتی در بوشهر - 2تجمع به دلیل ترخیص نشدن خودروهای وارداتی در بوشهر - 3تجمع به دلیل ترخیص نشدن خودروهای وارداتی در بوشهر - 4

در یکی از بنرها خطاب به رئیس قوه قضاییه آمده است: «ما مالکین اصلی و خریداران خودروهای دپو شده در گمرک و متضررین تصمیمات ناگهانی دولت و قوه قضاییه هستیم که طبق دستور بازپرس شعبه ۵ کارکنان دولت آقای عباسی تمام اموالمان چندین ماه توقیف شده و طبق مکاتبات قضایی ایشان به تاریخ ۹۷/۱۲/۱۹ با گمرک اقدام به تحویل اموال ما خریداران خودرو به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی نموده‌اند. مالکین اصلی خودرو و خریداران متضمن فرایند اجرایی قانون اعم از صدور و تمدید و تخلف در سازمان توسعه تجارت نیستند».

همچنین در بنرهای دیگر تجمع‌کنندگان نوشته شده است: ‌ «خودروهای ما مجاز و از مبادی قانونی وارد شده و تمام هزینه‌ها پرداخت شده و ما قاچاقچی نیستیم و در ادامه خواستار اجرای مصوبه هیأت دولت و سران قوا در خصوص ترخیص خودروها شدند».

به گزارش فارس، ماجرا از این قرار است که سال گذشته مشخص شد که در رابطه با ترخیص خودروهای وارداتی تخلفی در ثبت سفارش آنها ایجاد شده و بخشی از خودروهای مشمول قاچاق شده و بخش دیگری به دلیل مشکلاتی که در اجرا دارد ترخیص آنها متوقف شد.

برای بررسی و آخرین وضعیت پرونده خودروهای قاچاق و اجرای مصوبه مذکور به سراغ معاون امور گمرکی و فنی گمرک ایران رفتیم.

مهرداد جمال ارونقی در این باره اظهار داشت: طبق مفاد مصوبه هیأت وزیران به شمارۀ ۱۳۷۱۶۱/ت ۵۶۰۲۳ مورخ ۱۳۹۶٫۱۰٫۱۶، ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری (بدون رعایت سال ساخت) که تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری – صنعتی یا مناطق ویژۀ اقتصادی می‌باشند، به صورت بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی با اظهار منشأ ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بلامانع اعلام شده است.

وی ادامه داد: همچنین کلیۀ ثبت سفارشات قبلی خودرو (اعم از بانکی و غیربانکی) لغو اعلام شده که این مصوبه در ۷ بند طی بخشنامۀ شمارۀ ۱۳۰۲۶۵۴/۹۷/۳۲۶، در تاریخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۲۳ از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژۀ گمرک ایران به کلیۀ گمرکات اجرائی کشور ابلاغ شده است. نکتۀ قابل توجه اینکه در بند ۷ مصوبۀ مذکور اعلام شده است ضوابط ورود و ترخیص خودروهای موضوع این تصویب نامه و دستورالعمل اجرائی آن در چهارچوب قوانین مربوط ظرف یک هفته توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ خواهد شد.

ارونقی در ادامه تشریح ماجرا گفت: در تاریخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۲۷، مصوبۀ فوق الذکر اصلاح شده و هیأت محترم وزیران طی تصویب نامۀ شمارۀ ۱۴۲۹۱۰/ت ۵۶۰۲۳ تصویب و اعلام نموده است: در بند ۱ تصویب نامۀ شمارۀ ۱۳۷۱۶۱/ت۵۶۰۲۳ مورخ ۱۳۹٫۱۰٫۱۶، عبارت «تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه» به عبارت «تا ۱۶/۵/۱۳۹۷» اصلاح می‌شود. بدیهی است گمرک ایران به محض وصول این مصوبه نیز، در تاریخ ۵/۱۱/۱۳۹۷ مفاد آن را طی بخشنامۀ ۱۴۰۲۶۶۵/۹۷/۳۴۵، جهت اجراء به کلیۀ گمرکات اجرائی ابلاغ نموده است.

معاون فنی گمرک خاطرنشان کرد: در اجرای بند ۷ مصوبۀ شمارۀ ۱۳۷۱۶۱ مورخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۱۶ هیأت وزیران، ضوابط ورود و ترخیص و دستورالعمل اجرائی مصوبۀ مذکور طی نامۀ شمارۀ ۲۸۹۸۹۹/۶۰ مورخ ۱۳۹۷٫۱۱٫۹ وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر و این دستورالعمل نیز در تاریخ ۱۴/۱۱/۱۳۹۷، عینا طی بخشنامۀ شمارۀ ۱۴۰۲۶۶۵/۹۷/۳۴۵ به کلیۀ گمرکات اجرائی کشور ابلاغ شده است.

معاون گمرک ایران با بررسی سیر زمانی مصوبات و بخشنامه‌های تهیه شده در رابطه با خودروهای وارداتی عنوان کرد: در تاریخ ۱۳۹۷٫۱۲٫۷ وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامۀ شمارۀ ۳۱۵۵۱۹/۶۰ موضوع اصلاحیۀ دستورالعمل بند ۷ مصوبۀ شمارۀ ۱۳۷۱۶۱ مورخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۱۶ مقرر کرده است: «برای ثبت سفارش‌های بانکی مشمول این مصوبه، قبض انبارهای صادره تا تاریخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۱۶ ملاک عمل است. برای ثبت سفارشهای بدون انتقال ارز، قبض انبار تا تاریخ ۱۳۹۷٫۵.۱۶ ملاک عمل خواهد بود.» که این مورد طی رونوشت نامۀ شمارۀ ۳۱۶۹۵۲/۶۰ مورخ ۱۳۹۷٫۱۲٫۸ با عنوان مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژۀ گمرک ایران اعلام و در تاریخ ۱۳۹۷٫۱۲٫۱۲ با ضمائم مربوطه طی شمارۀ ثبت ۱۵۳۴۲۵۴ در اتوماسیون اداری ثبت شده است.

ارونقی ادامه داد: ‌ در تاریخ ۱۳۹۷٫۱۲٫۱۲، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی نامۀ شمارۀ ۳۱۹۵۲۴/۶۰ اعلام نموده است: " در بند ۱ تصویب نامۀ شمارۀ ۱۳۷۱۶۱ مورخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۱۶ عبارت «با رعایت قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان – مصوب ۱۳۸۸ – و ماده ۶ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح مادۀ ۱۰۴ قانون مالیات‌های مستقیم – مصوب ۱۳۹۱ –» قبل از عبارت «بلامانع می‌باشد» اضافه می‌شود.

معاون گمرک ایران تاکید کرد‌: اتخاذ این تصمیم برای تأمین نظر هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین صورت پذیرفته است. نامۀ اشاره شده در صدر این بند به همراه نامه و ضمائم واصله مندرج در بند ۴ فوق، در تاریخ ۱۳۹۷٫۱۲٫۱۳، طی بخشنامۀ ۱۵۴۵۴۷۹/۹۷ از سوی گمرک ایران به کلیۀ گمرکات اجرائی کشور ابلاغ شده است. در تاریخ ۱۱۳۹۷٫۱۲٫۱۹، مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژۀ گمرک ایران جهت شفاف سازی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره، مراتب را در راستای رفع هرگونه ابهامی طی نامۀ شمارۀ ۱۵۷۹۲۵۱/۹۷/۳۸۵ طی بخشنامه به کلیۀ گمرکات اجرائی ابلاغ کرده است.

ارونقی با بیان اینکه دفاتر ستادی گمرک ایران و نیز گمرکات اجرائی مجاز به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص خودرو هیچگونه تأخیری در ابلاغ بخشنامه‌های مربوطه یا اجرای این بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره از سوی مراجع ذیربط و ذیصلاح نداشته‌اند، تصریح کرد: باید به این نکات توجه داشت که اولا خروج کالا از اماکن گمرکی، مستلزم انجام تشریفات گمرکی بوده و تشریفات گمرکی مندرج در قانون امور گمرکی با تسلیم اظهارنامه به گمرک و اظهار کالا آغاز می‌شود.

وی عنوان کرد: بارها اعلام شده است گمرکات اجرائی درخصوص کالاهائی که هنوز به گمرک اظهار نشده نمی‌توانند اقدام خاصی را متصور شوند.

معاون گمرک به دومین عامل اشاره کرد و یادآور شد: در بند ۶ تصویب نامۀ شمارۀ ۱۳۷۱۶۱ مورخ ۱۳۹۷٫۱۲٫۱۶ تصریح شده اجرای این تصویب نامه و ترخیص خودروهای مشمول، مانع رسیدگی به تخلفات و جرائم متخلفان در واردات خودرو نخواهد بود. بنابراین علاوه بر لزوم رعایت بند فوق، گمرک نمی‌تواند نسبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص خودرو یا خودروهائی که طبق دستور مرجع قضائی در توقیف باشند، تا رسیدگی به موضوع و صدور قرار یا رأی مقتضی اقدام کند.

این مقام مسئول گمرکی اعلام کرد: ‌ با توجه به اینکه مستند به اصل حقوقی «البینه علی المدعی»، اگر صاحبان کالا، اظهارکنندگان یا مراجعین در خصوص ترخیص خودرو مطابق با شرایط فوق موردی دارند که توسط گمرکات اجرائی تشریفات گمرکی مربوطه انجام نیافته یا از ترخیص آن جلوگیری شده است، مراتب را مستندا به اینجانب یا مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژۀ گمرک ایران اعلام دارند تا موضوع در حداقل زمان ممکن رسیدگی و اعلام نتیجه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه خودروهای چینی در بازار تهران

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
مظنه خودروهای چینی در بازار تهران
اقتصادآنلاین در گزارشی قیمت انواع خودروهای چینی را اعلام کرد.

آفتاب‌‌نیوز : آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع سواری‌های مدیران خودرو در سطح بازار پایتخت طی اسفند ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

مظنه خودروهای چینی در بازار تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت پژو ۴۰۵ در شرایط فروش فوری ایران خودرو - اسفند ۹۷ [به روز رسانی نهم]

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
کاهش قیمت پژو ۴۰۵ در شرایط فروش فوری ایران خودرو - اسفند ۹۷ [به روز رسانی نهم]

سردرگمی مردم در آشفته بازار خودرو هر روز بیشتر می‌شود و در این میان سکوت مدیران خودروسازی‌ها هم به وخامت بازار دامن زده است. گویی بجز نظاره وضعیت موجود، راهکار دیگری نیست و فعلا خودروسازها ترجیح می‌ دهند با همدردی و توجیه، روزهای پر التهاب بازار خودرو را به شب برسانند. نوسان قیمت به موضوعی معمولی و عادی تبدیل شده است و هیچ نشانه ‌ای از ساماندهی وضعیت بازار دیده نمی‌‌شود.

ایران خودرو که اخیرا با اعلام شرایط فروش خاص خود از غلبه بر بازار دلالان خبر داده بود حالا شرایط فروش جدیدی دیگری را اعلام کرده است. بر اساس جدیدترین طرح فروش محصولات ایران خودرو مصرف کنندگان می‌توانند از طریق سایت ایران خودرو ثبت نام اینترنتی خرید خودرو خود را انجام دهند.

معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو اعلام کرد: همزمان با عرضه تعداد بالایی از خودروهای تولیدی و با اجرای شرایط فروش فوری در روزهای آتی، حباب قیمت خودروهای این شرکت در بازار شکسته خواهد شد.

مصطفی خان کرمی با بیان این مطلب افزود: شرکت ایران خودرو با تمام توان خود و بهره گیری از ظرفیت‌های موجود به ایجاد بهبود وضعیت تولید تلاش می‌کند به طوری که در حال حاضر تحویل این شرکت به حدود روزانه ۱۵۰۰ دستگاه رسیده است.

وی افزود: ‌ با توجه به سیاست‌های وزارت صمت و تلاش و همیاری زنجیره تامین قطعات و واحدهای تولیدی شرکت ایران خودرو، عدد تحویل درآینده نزدیک به بیش از ۱۵۰۰ دستگاه نیز افزایش خواهد یافت.

کاهش قیمت پژو ۴۰۵ در شرایط فروش فوری ایران خودرو - اسفند ۹۷ [به روز رسانی نهم] - 6

خان کرمی تاکید کرد: شرکت ایران خودرو طی روزهای آتی با فروش فوری و تحویل محصولات در سال ۹۷ با روند افزایش قیمت مقابله خواهد کرد.

وی افزود: متاسفانه دلالان و سودجویان که عاملان اصلی رشد قیمت‌ها در بازار هستند، همیشه منتظر فرصتی هستند که به موضوع افزایش قیمت سرعت بیشتری بدهند کما اینکه در روزهای جاری شاهد آن هستیم که دلالان از افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال و فرا رسیدن ایام نوروز سوء استفاده نموده و از موقعیت و شرایط کنونی که بر اقتصاد کل کشور حاکم است، حداکثر سودجوئی را می‌برند و ما درصدد هستیم که در مقابل این عده از مشتری نماها مقابله نموده و خودرو را به دست مصرف کننده نهایی برسانیم.

خان کرمی به مشتریان توصیه کرد، که فریب این دلالان را نخورده و منتظر آغاز شرایط فروش فوری شرکت ایران خودرو باشند.

وی گفت: اجرای فروش فوری محصولات ایران خودرو از روز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۷ به صورت روزانه و مستمر از ساعت ۱۰ صبح از طریق سایت فروش اینترنتی آغاز خواهد شد.

خان کرمی در پایان یادآور شد: امید داریم با عرضه مناسب در این ایام ضمن کنترل بازار و کاهش قیمت‌های افسارگسیخته بازار، نیاز متقاضیان واقعی را تامین نماییم.

گفتنى است.شرایط فروش فوری ایران خودرو

به گفته خان کرمی، به منظور کوتاهی دست واسطه‌ها و برای اینکه محصولات به دست مصرف کنندگان نهایی برسد، از محدودیت هایی همچون هر کد ملی یک دستگاه، عدم امکان ثبت نام افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته ثبت نام داشته‌اند، عدم امکان ثبت نام برای افراد زیر ۱۸ سال و … استفاده خواهیم نمود.

قیمت محصولات در طرح فروش فوری ایران خودرو- بهمن ۹۷

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۷۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۸۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و پژو 207 دنده دستی با قیمت ۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش خواهد رسید.

پژو ۴۰۵ بنزینی نیز با قیمت ۶۹ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان عرضه خواهد شد همچنین مدل دوگانه سوز این خودرو نیز ۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

پژو پارس سال نیز قیمتی معادل ۸۱ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان خواهد داشت و پژو پارس LX نیز با قیمت ۹۲ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود. سمند ال ایکس بنزینی نیز ۷۵ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، مدل EF۷ با قیمت ۷۹ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان و رانا نیز ۷۲ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان در طرح فروش فوری ایران خودرو به فروش خواهند رسید.

گفتنی است موعد تحویل این خودروها نیز اسفند ۹۷ اعلام شده است.اصلاحیه قیمت‌ها [به روز رسانی دوم]

ساعاتی پس از اعلام قیمت‌های فوق، ایران خودرو دست به اصلاحیه‌ای زد و قیمت فروش فوری محصولات خود را برای شرایط فروش ۳۰ بهمن ۹۷ را به شرح جدول زیر تغییر داد. بر این اساس، قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲، برابر با ۷۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق دار برابر با ۸۵٫۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دستی با قیمت ۹۴٫۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ بنزینی ۷۲ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ دوگانه سوز برابر با ۷۴٫۷، پارس سال با قیمت ۸۱ میلیون تومان، پژو پارس سال دوگانه با قیمت ۸۶٫۴ میلیون تومان، پارس lx با قیمت ۹۴٫۵ میلیون تومان، سمند lx با قیمت ۷۵٫۶ میلیون تومان، سمند ef۷ با قیمت ۸۱٫۶ میلیون تومان و رانا lx با قیمت ۷۴٫۷ میلیون تومان اعلام شده است.

کاهش قیمت پژو ۴۰۵ در شرایط فروش فوری ایران خودرو - اسفند ۹۷ [به روز رسانی نهم] - 22

پایان ظرفیت پیش فروش [به روز رسانی سوم]

تنها با گذشت حدود ۳۰ دقیقه از باز شدن مسیر ثبت نام، رسانه‌ها از به پایان رسیدن ظرفیت پیش فروش ایران خودرو در طرح بهمن ماه خبر می‌دهند. چنین اتفاقی با توجه به قیمت‌های حاشیه بازار می‌تواند به معنای فعالیت شدید واسطه گران و دلالان در بازار شب عید باشد.شرایط فروش فوری ایران خودرو اسفند ۹۷ [به روز رسانی سوم]

براساس اطلاعات تازه منتشر شده از سوی ایران خودرو، فروش فوری محصولات این شرکت برای هفتمین روز اسفند ماه به خودروهای سمند lx پایه گاز سوز با موتور ef۷ و در رنگ‌های سفید، آبی رویال، آبی کبود و خاکستری متالیک با قیمت ۷۳٫۴۸ میلیون تومان و وانت آریسان سفید رنگ با قیمت ۴۵ میلیون تومان اختصاص خواهد داشت.شرایط فروش فوری ایران خودرو اسفند ۹۷ [به روز رسانی چهارم]

پیرو اجرای طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو (بخشنامه شماره ۴۰۹۵)، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، ثبت نام در روز پنجم از این طرح مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ روز چهارشنبه مورخه ۹۷/۱۲/۰۸ آغاز خواهد شد و ثبت نام تا زمان تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود.

لازم به ذکر است، عرضه محصولات جدول پیوست بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.

کاهش قیمت پژو ۴۰۵ در شرایط فروش فوری ایران خودرو - اسفند ۹۷ [به روز رسانی نهم] - 28

افزایش ۹ میلیونی قیمت خودروها نسبت به بهمن ماه در شرایط فروش فوری ایران خودرو ویژه اسفند [به روز رسانی ششم]

براساس جدول منتشر شده توسط ایران خودرو، قیمت پژو ۲۰۶ و سمند LX در طرح فروش فوری ایران خودرو ویژه اسفند ماه تا ۹ میلیون تومان نسبت به قیمت همین خودروها در طرح بهمن ماه افزایش یافته است که حکایت از نزدیک شدن نرخ کارخانه به نرخ بازار آزاد دارد. این در حالیست که خودروسازان از نزدیک شدن نرخ بازار به نرخ کارخانه خبر می‌دادند.

کاهش قیمت پژو ۴۰۵ در شرایط فروش فوری ایران خودرو - اسفند ۹۷ [به روز رسانی نهم] - 32

فروش فوری پژو ۴۰۵ در چهاردهمین روز اسفند [به روز رسانی هفتم]

وانت آریسان و پژو ۴۰۵ تک سوز یورو ۴ بهینه، خودروهای هستند که ایران خودرو برای عرضه در چهاردهمین روز اسفندماه در نظر گرفته است. قیمت ۴۵ میلیونی وانت آریسان و ۶۲٫۷۰۰ هزار تومانی پژو ۴۰۵ دوگانه سوز اختلافی بیش از ده میلیون تومان با قیمت‌های فعلی بازار را نشان می‌دهد و همین مسئله باعث جلب نظر واسطه گران و مصرف کنندگان واقعی نسبت به استفاده از شرایط فروش فوری این خودروها شده است.

جالب‌تر آنکه قیمت پژو ۴۰۵ در مقایسه با شرایط فروش بهمن ماه کاهشی چند میلیون را نشان می‌دهد.

کاهش قیمت پژو ۴۰۵ در شرایط فروش فوری ایران خودرو - اسفند ۹۷ [به روز رسانی نهم] - 37

به روز رسانی هشتم (ویژه پانزدهم اسفند ماه)

کاهش قیمت پژو ۴۰۵ در شرایط فروش فوری ایران خودرو - اسفند ۹۷ [به روز رسانی نهم] - 40

به روز رسانی نهم (ویژه بیست و دوم اسفند ماه)

پیرو اجرای طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو (بخشنامه ۴۰۹۵) ثبت نام در روز شانزدهم برای خودروهای پژو ۴۰۵ بنزینی با قیمت ۶۲٫۷ میلیون تومان و سمند LX بنزی با قیمت ۶۶٫۵ میلیون تومان انجام می‌شود. لازم به ذکر است، عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است. با عنایت به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز، تحویل خودروها در فروردین ماه و با مدل سال ۱۳۹۸ صورت خواهد پذیرفت. مخاطبان گرامی می‌توانند به منظور ثبت نام در فروش فوری ایران خودرو از طریق این لینک، اقدام فرمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

تحویل به‌موقع خودرو‌های سایپا فقط به عده‌ای خاص

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
تحویل به‌موقع خودرو‌های سایپا فقط به عده‌ای خاص
یک نماینده مجلس می‌گوید: «در بازدیدی که 2 ماه پیش از مجموعه سایپا داشتیم، مسئولان در آنجا به صراحت می‌گفتند که 60 درصد محصولات‌مان ...
تحویل به‌موقع خودرو‌های سایپا فقط به عده‌ای خاص - 0

یک نماینده مجلس می‌گوید: «در بازدیدی که ۲ ماه پیش از مجموعه سایپا داشتیم، مسئولان در آنجا به صراحت می‌گفتند که ۶۰ درصد محصولات‌مان را به یک عده خاص می‌دهیم!»

جوان آنلاین نوشت: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی که در حال حاضر نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات است، حضور در ۳ دوره مجلس را در کارنامه خود دارد. خبرگزاری فارس گفتگویی تفصیلی با این نماینده مجلس داشته که بخشی از آن دربارع علت اصلی تاخیر تحویل خودرو به مردم را در ادامه می‌خوانید:

دلیل اصلی تاخیر تحویل خودرو به مردم چیست؟

با آنکه خودروسازان با افزایش قیمت خودرو درآمد خوبی کسب کردند، اما با این حال بدهی‌هایشان را به قطعه‌سازان پرداخت نمی‌کنند و مردم را بیچاره کرده‌اند و حتی برخی از مردم بابت این تاخیر‌ها و خلف وعده‌ها به خاک سیاه نشسته‌اند و کسی هم پاسخگو نیست.

مردم از نمایندگان مجلس مرتب سوال می‌کنند چرا خودرو تحویل داده نمی‌شود؟ چرا بدهی تاخیر تحویل خودرو به مردم نمی‌دهند؟ مردم مطالبات‌شان از چه کسی جویا شوند؟

این نگرانی در بین نمایندگان مجلس بسیار جدی است چرا که سود افزایش خودرو به جیب یک عده خاص رفته و مردم اسیر سودجویی منفعت طلبان شده‌اند.

در بازدیدی که ۲ماه پیش از مجموعه سایپا داشتیم مسئولین آنجا به صراحت گفتند ۶۰ درصد خودروهایشان را به یک عده خاص می‌دهند که به نظر می‌رسد یک عده دلال و سودجو دریافت کنندگان خاص خودرو هستند البته من نمی‌گویم تعمدای در این کار وجود دارد، ولی چرا باید این اتفاق رخ دهد؟

سود بازار خودرو به جیب چه کسی می‌رود؟

به جای اینکه خودروی ارزان در اختیار مردم قرار بگیرد و دولت با اعمال سیاست‌های خاص و افزایش نظارت‌ها در این مسیر گام بردارد، اما به نظر می‌رسد بنا بر این است که سود افزایش قیمت خودرو به جیب دلال و خودروساز برود و مردم به خاک سیاه بنشینند.

چرا خودروسازان به تعهدات‌شان در حالی پول خودرو‌ها را ماه‌ها قبل دریافت کرده‌اند عمل نمی‌کنند؟ خودروسازان در شرایط فعلی هم پیش‌فروش می‌کنند، اما باز هم به نظر می‌رسد برای تحویل خودرو مردم را اسیر خواهند کردند ضمن اینکه وزارت صمت با عدم مدیریت لازم و انجام وظایف قانونی خود در قبال خودروسازان با مردم و زندگی مردم در حال بازی است.

راهکارتان برای برون رفت از وضعیت فعلی چیست؟

اولین کاری که باید محقق شود آن است که رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت باید دست دلالان و رابطه‌های آنان در وزارتخانه خود و در بین خودروسازان را قطع کند. دومین کاری که باید انجام شود اعمال مدیریت حداکثری در برابر خودروسازان در خصوص انجام تعهدشان در قبال تحویل خودرو است. وقتی خودروسازان پول خودرو را از مردم به موقع تحویل می‌گیرند و حتی در قبال یک روز دیرتر جریمه از آنان مطالبه می‌کنند آیا تا به حال در برابر تأخیر تحویل خودرو به مردم جریمه داده‌اند و آیا این جریمه به موقع پرداخت شده است؟

کرامت مردم توسط دولت مدعی روشنفکری رعایت نشد

با آنکه دولت و زیرمجموعه‌های آن مرتب بحث حفظ کرامت انسانی و رعایت حقوق بشر و … را مطرح و ادعای روشنفکری می‌کنند در حالی که در مقام عمل با مردم خوب کشورمان اینگونه رفتار می‌کنند؟ شایسته نیست مردمی که همواره پشتیبان نظام اسلامی بوده‌اند در تجمعات خیابان‌ها خواستار تحویل خودرو باشند لذا وقتی خودروساز به مردم خودرو را دیر تحویل می‌دهد جریمه تأخیر هم باید پرداخت کند.

با توجه به نوساناتی که در بازار خودرو وجود دارد و هر روز یک قیمت هست چرا وقتی خودرو دیر تحویل می‌شود جریمه تأخیر آن را به مردم آن هم با قیمت مصوب که خود دولت مشخص کرده نمی‌دهند؟ وقتی خودروسازان قراردادی را به مردم منعقد کردند و متعهد شدند که خودرو را در قبال فلان رقم تحویل دهند از نظر شرعی صحیح نیست که درخواست رقم دیگری کنند در حالی که مردم برای تحویل خودرو مجبور هستند این هزینه را پرداخت کنند در حالی که به هیچ وجه راضی نیستند و این پولی که خودروسازان دریافت می‌کنند حلال نیست.

افزایش کیفیت شرط اعطای خدمات به خودروسازان شود

مردم از وضعیت خودروسازان و نوع نگاه شان در شرایط فعلی کشور که باید کمک حال مردم باشند و اینگونه رفتار نمی‌کنند ناراحت هستند ضمن اینکه وقتی طرف مقابل راضی نیست و خودروساز او را مجبور می‌کنند مجددا دست به جیب شود تا خلاف قرارداد منعقد شده به آن‌ها پرداخت جدیدی داشته باشد آیا سنگ رو سنگ بند می‌شود؟

وزارت صنعت باید اقدام عاجلی در مورد افزایش کیفیت خودرو داشته باشد ضمن اینکه سازمان استاندارد در این بخش ورود خوبی داشته و توانسته کمی در برابر فشار‌ها برای اعمال استاندارد‌های جدید خودرویی مقاومت کند در حالی که نباید مردم را مجبور کنیم که فقط و فقط سوار این خودرو‌های بی‌کیفیت شوند.

متاسفانه وزارت صنعت به موضوع افزایش کیفیت همزمان با افزایش قیمت ورود نکرده است در حالی که همه خودروسازان جهانی برنامه‌های ویژه و منظمی در مورد ارتقای کیفیت محصولات خود دارند که می‌توان به فولکس واگن و مرسدس بنز اشاره کرد.

می‌بینیم که کیفیت خودرو‌های خارجی روز به روز بیشتر می‌شود، ولی اول تا آخر پراید، پیکان و پژو ۴۰۵ یکی است و هیچ برنامه‌ای برای ارتقای کیفیت آنان وجود ندارد در حالی که این امر واقعا ظلم به مردم بوده و نباید کوتاهی یک عده را یک عده دیگر بکشند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع خودروهای مدیران خودرو در بازار +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع خودروهای مدیران خودرو در بازار +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع سواری‌های مدیران خودرو در سطح بازار پایتخت طی اسفند ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

قیمت انواع خودروهای مدیران خودرو در بازار +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نمایشگاه خودروهای کلاسیک و مدرن - اصفهان

الفخبرگزاری الف
نمایشگاه خودروهای کلاسیک و مدرن - اصفهان
نمایشگاه خودروهای مدرن و کلاسیک با مشارکت هیات موتورسواری واتومبیل رانی شهرستان اصفهان در محل نمایشگاههای بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان افتتاح شد .ین نمایشگاه تا ۲۷ اسفندماه۹۷ هر روز از ساعت ۱۵ الی ۲۴ برای بازدید عموم دایر میباشد./عکس از تسنیم

تلگرام

خبرهای مرتبط با خودرو، قیمت خودرو، کاهش قیمت خودرو، بازار خودرو و قیمت روز خودرو از تلگرام

🚘 آغاز مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو با تحویل اردیبهشت تا تیر سال ۹۹

====


🚘 طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه دهه فجر از فردا همراه با سود مشارکت و تخفیف خرید محصول ایرانی

جزئیات، شرایط و برنامه فروش:

====


نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اسکای نیوز عربی اعلام کرد تحریم‌های وعده داده شده آمریکا که از دوشنبه علیه ایران آغاز می‌شود، بسیار سنگین خواهد بود. به گزارش خبر فوری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد. برخی منابع عربی هم می‌گویند محصولات کشاورزی و خشکبار ممکن است فهرست روز دوشنبه ترامپ علیه ایران باشد. در این میان، برخی نیز گمان دارند که این تحریمها شامل فضای مجازی و کاربری رایانه‌ها و اینترنت است و می‌تواند کاربری ایرانیان در اینستاگرام و یا حتی گوگل را شامل شود. اکنون باید صبر کرد و دید که تحریمهای ترامپ شامل چه چیزهایی می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
آیت محمدولی در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۰۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۱۵ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۲۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۱ میلیون و ۱۲ هزارتومان قیمت گذاری شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۳۹ هزار تومان معامله شده است. محمدولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۰۳ عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۳ هزارتومان به فروش رسیده است. وی گفت: وجود نوسانات مانع از رونق داد و ستد می‌شود، البته بازار از رکود محض خارج شده است.

افتتاح موزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیافتتاح موزه نفتاین موزه بعد از دو موزه نفتی در که آبادان تاسیس شده است سومین موزه ایران هست که به بهره برداری میرسد همانطور که برنامه ریزی شده است تعداد این موزه‌ها تا پایان سال به ۵ موزه خواهد رسید
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، امروز استراماچونی و یکی از دستیارانش پیش از آغاز اولین تمرین استقلال در ورزشگاه تهرانسر یک عکس یادگاری گرفتند. نکته جالب این تصویر، خالکوبی‌های دست و پای دستیار استراماچونی است. گرچه که بارها بازیکنان ایرانی به دلیل داشتن خالکوبی به کمیته اخلاق رفته‌اند، اما در حال حاضر حساسیت‌ها به این موضوع کمتر شده و بعید است مشکلی برای دستیار استراماچونی ایجاد شود.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۴۰۲۰۴۲العام نوشت: در حالی که تقریبا کمتر مقوله‌ای را در ایران می‌توان یافت که مشمول تحریم آمریکا واقع نشده باشد ترامپ مجددا از تحریم‌های جدید علیه ایران از فردا دوشنبه خبر داد. تحلیل: نفس تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران یعنی انکه برنامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به نتیجه مطلوب کاخ سفید نرسیده است. معنای دیگر اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران این است که از یک سو تهدید به گزینه نظامی علیه ایران کارساز نیست و از دیگر سو همچنان گزینه تحریم اقتصادی نسخه نجات بخش ترامپ از باتلاقی به نام ایران محسوب می‌شود. ترامپ علی رغم گذشت بیش از یک سال از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران همچنان امیدوار به این سیاست است. درچنین شرایطی بدیهی است که بر میزان عصبانیت ترامپ افزوده شود و تنها راه باقیمانده فراروی خود یعنی تشدید تحریم علیه ایران را حداقل با هدفی تبلیغاتی توسعه دهد هر چند هیچ فضایی برای اعمال تحریم جدید باقی نمانده باشد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در کنار تولید واحدهای مسکونی جدید، تکمیل مسکن مهر را در دستور کار داریم و بحث دیگر موضوع عمران روستایی است که در این باره بنیاد مسکن ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را عهده دار است. وی ادامه داد: در کنار تولید واحدهای مسکونی جدید تکمیل مسکن مهر را در دستور کار داریم و بحث دیگر موضوع عمران روستایی است که در این باره بنیاد مسکن ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را عهده دار است. وی با اشاره به ظرفیت‌های وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای تولید مسکن گفت: نیروی‌های مسلح دارای اراضی‌های متعددی در شهرهای مختلف هستند که امکان تغییر کاربری این اراضی وجود دارد. حسینی با تاکید بر اینکه در این پروژه به دنبال تفکیک جمعیت نیستیم، گفت: بخشی از واحدهای مسکونی در این پروژه به کارکنان نیروهای مسلح واگذار می‌شود و سرریز آن در اختیار عموم قرار می‌گیرد. وی ادامه داد: بنابراین در این پروژه نه تنها تفکیک جمعیت انجام نمی‌گیرد بلکه شاهد ترکیب جمعیت هم خواهیم بود.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1