قیمت مرغ کمی کاهش یافت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت مرغ کمی کاهش یافت

تولید سالیانه بیش از ۲۵ هزار تن گوشت مرغ در سیستان و بلوچستان

ایسناخبرگزاری ایسنا
تولید سالیانه بیش از ۲۵ هزار تن گوشت مرغ در سیستان و بلوچستان
‌رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در سال 25 هزار و 371 تن گوشت مرغ و چهار هزار و 640 تن تخم مرغ در این استان تولید و روانه بازار مصرف می شود.

‌مجتبی پیری در گفت وگو با ایسنا- ‌افزود: سالیانه ۱۷۸ هزار و ۶۳۳ تن گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، شیر و عسل در سیستان و بلوچستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

وی بیان کرد: از مجموع تولیدات دامی سیستان و بلوچستان ۴۲ هزار و ۲۰۸ تن آن به گوشت قرمز اختصاص دارد.

‌پیری، تولید ۱۰۶ هزار و ۳۶۶ تن شیر و ۴۸ تن عسل را از دیگر ظرفیت‌های فرآورده‌های دامی این استان برشمرد و افزود: سیستان و بلوچستان سالیانه توانایی تولید ۹۰ هزار تن گوشت کشور را دارد.

وی تاکید کرد: در بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان محصولات زراعی و در ۸۰ هزار هکتار از باغ‌های استان انواع میوه‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می‌شود.

پیری با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد معیشت مردم استان وابسته به بخش کشاورزی است، گفت: ۱۷۰ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان با داشتن ظرفیت‌ها و پتاسیل‌های بالا در حوزه کشاورزی و زیربخش‌های مهم آن و اقلیم بسیار مناسب تولید محصولات زراعی در فصل زمستان، میوه‌های گرمسیری و سردسیری و محصولات متنوع دامی و شیلات با پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی می‌تواند تامین کننده نیاز بازار داخل و صادرات به دیگر کشورها باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: تولید سالیانه بیش از ۴٫۶ میلیون تن محصولات بخش کشاورزی در شرایط مساعد شامل سه میلیون تن محصولات زراعی، ۵۳۰ هزار تن محصولات باغی، ۱۸۰ هزار تن دامی، ۲۵۰ هزار تن شیلاتی و ۶۵۰ هزار تن جنگل و مرتع از جمله ظرفیت‌های این استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان، توده‌های ژنتیکی خاص دامی، شیلاتی، زراعی و باغی پتانسیل‌های تولید منطقه برشمرد و گفت: طرح‌های بزرگی برای توسعه سیستان در بخش کشاورزی در حال اجراست.

وی خواستار تامین اعتبارات لازم برای پرداخت خسارات خشکسالی به کشاورزان منطقه شد.

گفتنی است در زمان‌تر سالی سیستان ۱۸۰ هزارهکتار اراضی قابل کشت داشته وبیش از ۱۲۰ هزار هکتار کشت انجام می‌شد ولی خشکسالی‌های سخت و طولانی سطح زیر کشت را به کمتر از ۱۵ هزار هکتار کاهش داده‌ است. این سطح نیز با استفاده از آب چاهک‌ها مشروب می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مرغ در بازار ۱۰۰۰ تومان کاهش یافت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت مرغ در بازار ۱۰۰۰ تومان کاهش یافت
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: تشدید نظارت بر قیمت مرغ از امروز در مراکز عرضه­ و فروشگاه‌های سطح شهر اعمال می‌شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی یوسفخانی­ افزود: در پی عرضه گسترده مرغ منجمد تنظیم بازاری به قیمت هر کیلو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و عرضه مرغ گرم تنظیم بازاری به­ قیمت هر کیلو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان که در سطح وسیع در همه واحد‌های صنفی و میادین میوه و تره بار­ انجام شده شاهد کاهش بسیار خوب قیمت مرغ گرم در بازار آزاد بودیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: از امروز نظارت بیشتری در مراکز فروش عمده در میدان بهمن و دیگر مراکز عرضه خواهد شد و هیچ واحد صنفی، مرغ گرم را نباید بیشتر از نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند.

وی گفت: قیمت مرغ از روز چهارشنبه تا الان حدود هزار تومان کاهش داشته و خبر خوب اینکه از امروز هم حدود ۸۰۰ تا هزار تومان در هر کیلو کاهش قیمت را حتما شاهد خواهیم بود.

یوسفخانی افزود: دیروز قیمت مرغ به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید در صورتی که روز پنجشنبه قیمت ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان بود.

وی گفت: مرغ زنده‌ای که امشب خریداری شده هم کاهش قیمت داشته بنابراین فردا از امروز قیمت مرغ کاهش خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

عرضه اولیه سهام یک شرکت تولید گوشت مرغ، فردا در فرابورس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
عرضه اولیه سهام یک شرکت تولید گوشت مرغ، فردا در فرابورس
عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت تولید گوشت مرغ ماهان فردا و در آخرین دوشنبه سال ۹۷ در فرابورس ایران انجام می‌شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عرضه اولیه ۱۰درصد سهام شرکت تولید گوشت مرغ ماهان شامل ۴۰ میلیون سهم این شرکت روز دوشنبه (۲۷ اسفندماه) در فرابورس ایران انجام می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: عرضه اولیه سهام این شرکت تولید گوشت مرغ، در حالی در آخرین دوشنبه امسال در بازار دوم معاملات فرابورس انجام می‌شود که در این عرضه اولیه برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۴۰۰ سهم، در محدوده قیمتی ۳۸۰ تا ۴۰۰ تومانی هر سهم تعیین شده است.

همچنین متعهد خرید در این عرضه اولیه شرکت مرغک (سهام خاص) با سقف تعهد خرید ۵۰ درصد سهام قابل عرضه در عرضه اولیه و مدیر عرضه نیز شرکت کارگزاری بانک دی اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرابورس، قیمت مرغ و تولید مرغ از تلگرام

#خروج_مرغ زنده #بدون_مجوز و گواهی دامپزشکی از #مازندران به سایر استانها #ممنوع شد

🔹 بر اساس تصویب کمیسیون تنظیم بازار مازندران، خروج #مرغ_زنده و گوشت مرغ از استان منوط به #تحویل ۲۰ درصد #تولید مرغ به #تنظیم_بازار با قیمت ۱۱۵۰۰ تومان است.

🔹 تولیدکنندگانی که با تنظیم بازار برای کنترل قیمت مرغ همکاری کنند نهاده‌های دامی ذرت و کنجاله دولتی مستقیم دریافت خواهند کرد.

چهارشنبه ۱۵ اسفند ٩٧؛


پر کشیدن قیمت مرغ در میان وعده وعیدهای مسئولان

🔹 بایدها و نبایدهایی که در نبود نظارت به نتیجه نمی‌رسند.


🔴 قیمت مرغ به ۱۶ هزار تومان رسید

🔹 مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۶ هزار تومان است.


مدیرعامل شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان:

وضعیت تامین خوراک مناسب است و مشکلی نداریم، تامین خوراک با دلار قیمت ۴۲۰۰تومان است.

۱۰ درصد از سهام تولید گوشت مرغ ماهان معادل ۴۰ میلیون سهم فردا؛ دوشنبه ۲۷ اسفند در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه می‌شود. در این واگذاری محدوده قیمت هر سهم «زماهان» بین ۳۸۰ تا ۴۰۰ تومان است. هر فرد حقیقی و حقوقی قادر به خرید حداکثر ۴۰۰ سهم است.

ایران در سال ۲۰۱۸ در بین کشورهای عمده تولیدکننده گوشت مرغ دارای رتبه نهم بوده است. حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه مرغ مادر طی یک دوره ۱۸ ماهه در واحدهای جوجه‌ریزی مرغ مادر موجود در کشور ریخته می‌شود؛ این در حالی است که ظرفیت تولید مرغ مادر در کشور ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه طی این دوره است.


🎥 دادستان تهران: از فردا نمی‌گذارم مرغ بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان به فروش برسد

🔻 برای تمام کسانی که بالاتر از این قیمت، مرغ عرضه کنند پرونده گرانفروشی کلان تشکیل خواهد شد.


📽 دادستان تهران: از فردا نمی‌گذارم مرغ بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان به فروش برسد

◀️ برای تمام کسانی که بالاتر از این قیمت، مرغ عرضه کنند پرونده گرانفروشی کلان تشکیل خواهد شد.


نظرها

در ادامه بخوانید

ایبناایبنا6 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، کوروش پرویزیان افزود: بانک‌ها منابعی را برای خرید از کارخانه‌های تولید کننده داخلی مانند یخچال سازی و لوازم خانگی تخصیص می‌دهند و همچنین در زمینه ساخت و ساز مدارس، منازل و خانه‌های بهداشت تاکید شده تا مصالح ساختمانی، لوازم برقی و تاسیسات مربوط از داخل خریداری شود تا به راه اندازی کارخانه‌های کشور کمک کند. وی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: در سال رونق تولید، استمهال و امهال وام‌ها در مناطق سیل زده و همچنین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدها در اولویت قرار دارد. پرویزیان افزود: وام‌های کم بهره و قرض الحسنه برای اشتغال‌های کوچک و متوسط طراحی شده که در حال تخصیص به مناطق سیل زده است.

نشست هیئت دولت؛ فیلم تحلیل روحانی از واهی حرف زدن امریکا

اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ‌ صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۳ هزار تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌کنند. برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان است. به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
سرپرست سابق کمیته امور اقتصادی فدراسیون رزمی گفت: کمیت و کیفیت انجمن‌ها و سبک‌های تحت پوشش فدراسیون ورزش‌های رزمی به عنوان یکی از امتیازات قابل توجه این فدراسیون قابل ملاحظه است. در خصوص آخرین تغییر و تحولات و روند مثبت ایجاد شده در فعالیت‌های فدراسیون ورزش‌های رزمی، علی قاسمی سرپرست سابق کمیته امور اقتصادی و جذب اسپانسر این فدراسیون اعتقاد دارد فدراسیون رزمی می‌تواند برترین فدراسیون ورزشی کشور باشد. وی در این‌خصوص گفت: کمیت و کیفیت انجمن‌ها و سبک‌های تحت پوشش فدراسیون ورزش‌های رزمی به عنوان یکی از امتیازات قابل توجه این فدراسیون قابل ملاحظه است. قاسمی تاکید کرد: اینجانب در مدت زمان کوتاه مسئولیتم در فدراسیون ورزش‌های رزمی تلاش کردم تا برنامه‌های مشخصی در حوزه توسعه زیرساخت‌ها و ارتقاء شاخص‌های کمی و کیفی سبک ووکوتورین ایران ایفا کنم که متاسفانه برخی افراد با کارشکنی مشهود مشکل ساز شدند. سرپرست سابق کمیته اقتصادی و مارکتینگ فدراسیون ورزش‌های رزمی در پایان تاکید کرد: مجموعه سبک‌ها و کارکنان اداری فدراسیون باید با همدلی در جهت ایجاد تحولات مثبت، همکاری مناسب با سرپرست فدراسیون داشته تا اهداف مشخص شده، حاصل شود.
الفالف8 ساعت قبل
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال ۳۵ هزار تن گوشت گوساله با ارز نیمایی وارد شده است، گفت: به رغم تولید بسیار خوب واسطه‌های بازار اجازه کاهش قیمت گوشت را نمی‌دهند. * امسال بیشترین تولید گوشت را خواهیم داشترضایی با بیان اینکه امسال بیشترین تولید گوشت را خواهیم داشت، گفت: اگر سیستم توزیع اصلاح شود و دست دلال‌ها کوتاه شود قیمت گوشت در بازار با کاهش خوبی مواجه خواهد شد. معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤال مجری برنامه که نقش وزارت جهاد در کاهش دلالی چیست، گفت: در حال حاضر وزارت جهاد مسئول این است که به مقدار کافی تولید کند و سیستم توزیع در دست وزارت جهاد نیست. وی تأکید کرد: دامداران باید یک زنجیره تولید مبتنی بر سیستم پایدار را خودشان راه‌اندازی کنند و دست واسطه‌ها و دلالان کوتاه شود. رضایی تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال ۳۵ هزار تن گوشت گوساله با ارز نیمایی وارد کشور شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
کارمند اداریمسلط و علاقمند به اطلاعات فنی و مشخصات گوشی‌ها و تبلت هاجهت پشتیبانی وب سایت، قیمت گذاری و بررسی موجودی کالابا روابط عمومی بالاجهت همکاری در نمایندگی رسمی سامسونگساعات کاری از شنبه تا پنج شنبه ۱۰ صبح الی ۶ بعد از ظهر می‌باشد.

اخبار بیشتر