برف و باد و طوفان به گرگان خسارت زد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

برف و باد و طوفان به گرگان خسارت زد

توفان ۱۱۰ درخت را در گرگان سرنگون کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
توفان ۱۱۰ درخت را در گرگان سرنگون کرد
گرگان -ایرنا - شهردار گرگان با اشاره به سرنگونی 110 اصله درخت در شبانه روز گذشته به دلیل وقوع تندباد در این شهر گفت که ایمن سازی معابر از درختان آسیب دیده و خطر آفرین همچنان ادامه دارد.

عبدالرضا دابود روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بارش شدید باران و توفان که از شامگاه یکشنبه آغاز شده بود، علاوه بر سقوط این درختان، موجب شکستن سرشاخه درختان و سقوط آن‌ها روی سیم‌های برق و یا بام خانه‌ها و وارد شدن آسیب به این بخش‌ها شد.

وی گفت: پایش مشخص شدن نقاط آسیب دیده سطح شهر و شناسایی درختان نیمه ریشه کن و یا در معرض سقوط و ایمن سازی معابر از خطرات احتمالی این درختان در دست انجام است.

وی گفت: آب‌گرفتگی منازل مسکونی، پارگی کابل‌های فشار قوی و ضعیف برق، از دیگر خسارت‌های وارده به شهر گرگان در پی بروز این حادثه طبیعی بود.

شهردار گفت: ۲۵ مورد تخریب دیوار و سقف منازل، خسارت به ۵ دستگاه خودرو، آب‌گرفتگی ۵ منزل مسکونی و سه مورد نشست زمین نیز در نقاط مختلف این شهر گزارش شد.

بگفته دادبود از شب گذشته تاکنون ده‌ها مورد پارگی کابل‌های برق فشار ضعیف و قوی نیز اتفاق افتاد و همچنین به ۳۳ تابلو و سازه‌ تبلیغاتی نیز آسیب جدی وارد شد.

وی ادامه داد: همچنین آتش‌نشانی گرگان در این مدت بیش از ۲۰۰ مورد عملیات امداد رسانی انجام داده که شامل سقوط درخت، آب‌گرفتگی منازل، گیر کردن در آسانسور به دلیل قطعی برق و کنده شدن بام منازل بود.

شهردار گرگان گفت: وزش باد شدید روز گذشته همچنین به برخی از المان‌های نوروزی این شهر خسارت وارد کرد که این سازه‌ها، بازسازی و قبل از تحویل سال بار دیگر نصب خواهد شد.

۷۳۳۳/۳۰۹۱

خواندن خبر در سایت منبع

بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد

مهرخبرگزاری مهر
بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد
گرگان- سامانه بارشی که از یکشنبه وارد گلستان شده سبب خسارت به منازل مسکونی، آبگرفتگی معابر، اختلال در تردد خودروها، لغو پرواز فرودگاه گرگان و تعطیلی مدارس گلستان شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سامانه بارشی از بعدازظهر یکشنبه و از سمت غرب وارد گلستان شد.

این سامانه سبب بارش‌های شدید باران و ریزش برف در ارتفاعات گلستان مانند درازنو، خوش ییلاق، توسکستان شد.

سرعت وزش باد در مناطق مختلف به حدی بود که خسارات فراوانی به منازل مسکونی و تأسیسات برق زد، در ایستگاه هاشم آباد سرعت وزش باد ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از بعدازظهر یکشنبه تاکنون بارش‌های متناوبی را در سطح استان شاهد بودیم که در گرگان ۱۳۴، بندرترکمن ۱۴۰، بندرگز ۱۱۲، کردکوی ۱۱۰، مینودشت ۱۶۰، پارک ملی گلستان ۱۲۷، علی آبادکتول ۹۷، کلاله ۱۵۰ و گنبدکاووس ۱۱۴ میلی متر بارندگی اتفاق افتاد.

نوربخش داداشی افزود: بارش برف در ارتفاعات گلستان همچنان ادامه دارد و در خوش ییلاق ۴۵ سانتی متر و در درازنو ۶۰ سانتی متر برف گزارش شده است.

وی گفت: روز سه شنبه از شدت باد و بارش کاسته شده و بارندگی‌ها به صورت پراکنده خواهد بود.

محورهای کوهستانی گلستان مسدود است

رئیس پلیس راه گلستان هم در گفتگو با خبرنگار مهر از مسدودی محور توسکستان، خوش ییلاق، و محور جنگل گلستان خبر داد.

بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد - 9

سرهنگ علی عبدی گفت: بارش باران باعث آبگرفتگی و اختلال در رفت و آمد مسافران شده است.

وی از رانندگان خواست تا از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.

ریزش کوه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان هم در گفتگو با مهر اظهار کرد: براثر بارش شدید باران شاهد ریزش کوه در محورهای توسکستان، خوش ییلاق و محمدآباد علی آبادکتول هستیم.

مهدی میقانی افزود: ۱۶۰ دستگاه خودروی راهداری مشغول برف روبی، نمک پاشی و آواربرداری هستند و از ظرفیت و تجهیزات پیمانکاران و بیل مکانیکی سپاه گلستان هم استفاده شده است.

امدادرسانی به ۸۸۳ نفر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از بعدازظهر یکشنبه تا ساعت ۱۴ دوشنبه حدود ۸۸۳ نفر در برف و کولاک و سیلاب توسط جمعیت هلال احمر گلستان امدادرسانی شدند.

سیدرحیم میرکریمی افزود: ۱۸۶ نجاتگر و کادر عملیاتی در این امدادرسانی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: رهاسازی خودروها گرفتار در برف، توزیع اقلام اضطراری جهت در راه ماندگان، تخلیه آب منازل مسکونی، همکاری در مدیریت ترافیک و بازگشایی محورها، امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از طوفان از جمله این اقدامات بوده است و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد - 19

شهردار گرگان هم در خصوص خسارات ناشی از طوفان در گرگان گفت: از شامگاه گذشته تاکنون بر اثر طوفان شدید براساس آمار ۱۱۰ درخت در گرگان سقوط کرده است.

عبدالرضا دادبود افزود: همچنین افتادن ۸۰ شاخه درخت بر روی سیم برق یا بام منازل، ۲۵ مورد تخریب دیوار و سقف منازل، آسیب رسیدن به پنج خودرو و آبگرفتگی پنج ملک را شاهد بودیم که این خسارات برطرف شد.

وی همچنین از تخریب برخی از سازه‌های تبلیغاتی و سه مورد نشست خیابان خبر داد و گفت: در این مدت همچنین ۱۰ مورد پارگی کابل برق فشار قوی و ضعیف را در شهر داشته‌ایم و حدود ۳۳ مورد تابلو و بنر هم دچار آسیب شده است.

توقف قطارهای گرگان - تهران

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ کشور هم گفت: استمرار بارش‌های شدید و رگباری سبب رانش زمین پیرامون این خط ریلی به ویژه در منطقه مازندران و محدوده شهرهای نکا و پل سفید شده است.

محمدرضا قربانی گفت: هم اکنون حرکت همه قطارها در محور گرگان - تهران و برعکس متوقف است.

وی بیان کرد: راه آهن گلستان در محدوده پل قره تپه و پل مزین در حوالی بندرترکمن به زیر آب رفته است و هر چند بیل مکانیکی بازو بلند و عوامل فنی راه آهن به محل اعزام شده‌اند اما خارج شدن ریل از آب دست کم تا فردا به طول می‌انجامد.

قربانی گفت: حرکت قطار امشب از تهران به گرگان و همه قطارهای محلی سه شنبه در استان لغو شده است.

بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد - 28

تعطیلی مدارس

احسان گوهری راد، مدیرکل آموزش و پرورش گلستان هم در گفتگو با مهر از تعطیلی همه مدارس در روز سه شنبه خبر داد.

گفتنی است که برق بسیاری از شهرهای گلستان از صبح دوشنبه قطع شده بود و به ۷۰ فیدر برق آسیب رسد اما با تلاش نیروهای توانیر این خاموشی‌های منطقه‌ای برطرف ولی خاموشی‌های موردی وجود دارد.

سقوط دکل‌های مخابراتی، رانش زمین، آبگرفتگی معابر و زمین‌های کشاورزی، کنده شدن بام منازل، افتادن درختان، ریزش دیوار، آسیب رسیدن به خودروها، سیلابی شدن رودخانه‌ها، خسارت به جاده و تأسیسات برق بخش از آسیب‌های طوفان است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با گرگان، مهدی میقانی، نور بخش داداشی، اداره کل هواشناسی گلستان و علی عبدی از تلگرام

🔻 «علمایی که ترکش می‌خورند را می‌دانیم علمایی که جنگل می‌خورند را چه کنیم؟»

✍️ وحید اشتری

🔹 «روزی خدمت امام (ره) رفتم و گفتم که از تهمت‏‌ها و بدی‌هایی که در حق من می‌شود خسته شده‌ام و می‌خواهم به قم برگردم تا دروس علمی را پیگیری کنم. ولی ایشان پاسخ دادند کسی که در سنگر است ترکش هم می‌خورد. وقتی این جمله را شنیدم برای ادامه مسیر محکمتر شدم.»

🔹این‌ها را آیت‌الله نورمفیدی امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در پاسخ به انتقادات فرموده‌اند. واقعا خجالت‌آور نیست که در ۴۰ سالگی انقلاب، مسئولینی داریم که چهلمین سال حضورشان در سمت‌شان را هم جشن می‌گیرند و در هر موضوع و انتقاد و مطالبه‌ای یک عکس و خاطره از صندوقچه‌شان بیرون می‌کشند و اینقدر افتضاح، امام را دست‌آویز قرار می‌دهند؟

🔹حضرت آیت‌الله! سوال ساده است. این لیست اسامی بخشی از شرکت‌ها و دارایی شماست؛

سبزگستر فاضل آباد ملچ، صنایع کیمیا چوب گلستان، صنایع چوب سندل گرگان، سبزگستر نوچمن گرگان، حوزه علمیه امام خمینی، سبزگستر بلوط گرگان، سبزگستر راش گرگان، شایان راه گلستان، کشتارگاه صنعتی طیور گلستان، بنیاد نورگرگان، دام و طیور گرگان، تخته فشرده ممتاز گلستان، راش بینه گرگان و ….

🔹یک امام جمعه با مجوز از کجا حق دارد در این حجم وارد فعالیت‌های اقتصادی بشود؟ چگونه است که در روز روشن تمام این شرکت‌ها را به نام سه فرزندتان آقایان مصطفی، مجتبی و علی نورمفیدی زده‌اید؟

🔹جناب نورمفیدی؛ ما امام و شهدا و علمایی که هنوز در سنگر ترکش می‌خورند را می‌شناسیم، شما بفرمایید با علمایی که جنگل می‌خورند چه باید کرد؟ علمایی که سالهاست کوه می‌خورند، زمین می‌خورند، یا علمایی که دستی در قاچاق سوخت دارند و بنزین و گازوئیل می‌خورند، درخت می‌خورند، رانت می‌خورند، بیت‌المال می‌خورند چه؟


🔻سید #مصطفی_نورمفیدی؛ ‌ فرزند آیت الله سید کاظم نورمفیدی امام جمعه گرگان

▫️رییس هیات مدیره بنیاد نورگرگان

▫️عضو هیات مدیره موسسه‌ی فرهنگی میرداماد گرگان

▫️عضو هیات مدیره شایان راه گلستان

▫️عضو هیات مدیره کیمیا روکش گرگان

▫️عضو هیات مدیره مدرسه علمیه الزهرا گرگان

▫️عضو هیات مدیره تخته فشرده ممتاز گرگان

▫️عضو هیات مدیره کارخانجات خوراک دام و طیور گرگان

▫️کشتارگاه صنعتی طیور گلستان از شرکت‌های اقماری نورمفیدی

▫️راش بینه گرگان از شرکت‌های اقماری گروه نور مفیدی

▫️سبزگستر راش گرگان از شرکت‌های اقماری نورمفیدی

▫️صنایع چوب سندل گرگان

▫️سبزگستر فاضل آباد ملچ

▫️سبزگستر بلوط گرگان

▫️ادعای یکی از سایتهای محلی درباره جنگل خواری منتسبان به آیت الله نورمفیدی/مکتوبات


🔻گرگان و جاده زیارت در خطر سیلاب

معاون فنی وآبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری گلستان در گفت وگو با #اسکان_نیوز گفت:

🔹 «مسدود شدن بخشی از رودخانه زیارت در اثر رانش اخیر، گرگان را نیز در خطر قرار داده است؛ به گونه‌ای که مرکز استان گلستان در معرض سیل قرار دارد. این رانش به احتمال زیاد، دوباره تکرار خواهد شد و جاده زیارت و شهر گرگان نیز در معرض خطر این سیلاب قرار دارد. شهروندان باید به هوش باشند و از تردد غیر ضروری در جاده زیارت مخصوصا در شب، پرهیز کنند.»

جزییات بیشتر:


🔻سید #مصطفی_نورمفیدی؛ ‌ فرزند آیت الله سید کاظم نورمفیدی امام جمعه گرگان

▫️رییس هیات مدیره بنیاد نورگرگان

▫️عضو هیات مدیره موسسه‌ی فرهنگی میرداماد گرگان

▫️عضو هیات مدیره شایان راه گلستان

▫️عضو هیات مدیره کیمیا روکش گرگان

▫️عضو هیات مدیره مدرسه علمیه الزهرا گرگان

▫️عضو هیات مدیره تخته فشرده ممتاز گرگان

▫️عضو هیات مدیره کارخانجات خوراک دام و طیور گرگان

▫️کشتارگاه صنعتی طیور گلستان از شرکت‌های اقماری نورمفیدی

▫️راش بینه گرگان از شرکت‌های اقماری گروه نور مفیدی

▫️سبزگستر راش گرگان از شرکت‌های اقماری نورمفیدی

▫️صنایع چوب سندل گرگان

▫️سبزگستر فاضل آباد ملچ

▫️سبزگستر بلوط گرگان

▫️ادعای یکی از سایتهای محلی درباره جنگل خواری منتسبان به آیت الله نورمفیدی/ مکتوبات

#ژن_خوب

#اسکان_نیوز

@esknnews_com


🔻دالان سبزگرگان، قربانی طرح شتابزده و فراموشکاری نمایندگان مردم در پارلمان شهری

🔹ورود فرماندار گرگان برای جلوگیری از قطع ۸۰ اصله درخت/چنارها جابه جا می‌شوند

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، اینروزها گرگان در تهدید طرح‌های بی اساس و غیرلازم و هدردهنده بودجه و مخرب محیط زیست قرار گرفته است. از یکسو جنگل‌های هیرکانی چندمیلیون ساله برای ساخت ویلا، گسترش شهر و ایجاد مراکز خرید و بلوار و خیابان قطع می‌شوند و شهر در بخش جنوبی به سمت جنگل در حال پیشروی است. از سوی دیگر نمایندگان مردم گرگان در پارلمان شهری هر چه خلاقیت دارند برای ناهارخوران و جنگل‌های ارزشمند آن با اکوسیستم شکننده‌اش در نظر می‌گیرند. یکروز در ناهارخوران «آبشار مصنوعی» ایجاد می‌کنند و روز دیگر به دنبال اجرای طرح تله کابین در جنگل هستند.

🔹حالا برای ایجاد یک دوربرگردان در ورودی غربی گرگان می‌خواهند ۸۰ اصله درخت ارزشمند را قطع کنند؛ دوربرگردانی که طرح ایجاد آن، به دنبال حادثه تصادف و مرگ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور و معاون پارلمانی این سازمان، در سفر به گلستان در ۲۴ آبان امسال بود شکل گرفت و اکنون به مراحل اجرایی رسیده است.

جزییات بیشتر:


🔻ساخت‌وساز خلاف در بافت تاریخی گرگان/ ساخت ساختمان دو طبقه در بنا حفاظتی

🔹محدثه میرحسینی، کارشناس مرمت بناهای تاریخی به #اسکان_نیوز گفت: در یکی از خانه‌های بافت تاریخی گرگان ساخت‌وساز خلاف انجام شده است.

🔹مالک این خانه درخواست مجوز ساخت‌وساز داشته که سازمان میراث فرهنگی استان گلستان مجوز ساخت صادر نکرده و این خانه را یک بنا حفاظتی معرفی کرده است. اما مالک از داخل یک ساختمان دو طبقه با ارتفاع مجاز که فقط کارشناسان مدیریت شهری به قوانین عقب‌نشینی و حد مجاز طبقات آشنایی دارند، ساخته است.

🔹این اتفاقات در حالی رخ داده که چندین سرمایه‌گذاردرون استانی و بیرون از استان قصد سرمایه‌گذاری در محله دوشنبه‌ای و اطراف این گذر تاریخی را دارند. ضمن آن‌که از محور مصلی تا دوشنبه‌ای قرار است، طرح پیاده‌راه اجرا می‌شود. لذا تخریب این خانه الگویی برای تخریب برای مابقی خانه‌های بافت تاریخی است.

جزییات بیشتر:


نظرها

در ادامه بخوانید

شاه دامادهای ایرانی را بشناسیم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
عصر ایران؛ مهسا جزینی __ «شغل شما چیست؟» «من دامادشان هستم». این قبلا یک جک بود بود اما این روزها رنگ واقعیت گرفته چرا که آقایان دامادها یکی یکی سر از اخبار رسانه‌ها در می‌آورند. اگر مانند داماد رئیس جمهوری بدشانس باشند، اخبار انتصابشان منتشر می‌شود و در رصد قرار گیرند تا با فشار رسانه‌ای استعفا دهند اما اگر خوش شانس باشند بی سر و صدا جا و یا حتی جاهایی منصوب می‌شوند تا این که در پی یک افشاگری یا طرح شکایتی در دادگاه، رابطه دامادی شان لو رود. مورد اخیرش محمدهادی ‌رضوی یکی از متهمان کلان بانک سرمایه و داماد وزیر کار رفاه و تامین اجتماعی است همان کسی که نماینده دادستان درباره‌اش گفته با پول معلمان و به اسم سرمایه گذاری، مازاراتی و بنز خرید و با تشریفات به خیابان آمد!
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار محمود معین‌‎پور امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مشکل سیل خوزستان همچنان بر روی دوش مردم بوده و در رنج و سختی به سر می‌برند. وی با اشاره به این‌که برخی روستاهای استان خوزستان همچنان زیر آب است ادامه داد: اگر آب از برخی مناطق استان تخلیه شده باشند اما منازل سیل‌زدگان غیرقابل سکونت است و نیازمند بازسازی و تعمیر هستند. جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به حساسیت منطقه سیل‌زده مگران از توابع شهرستان شوش ادامه داد: با توجه به گرمای طاقت فرسا، زندگی مردم در چادر بسیار سخت و استفاده از منازلشان نیز امکان‌پذیر نیست که در همین راستا با هماهنگی با استاندار و فرماندهی سپاه استان خوزستان برای آنها کانکس تهیه شد. وی با اشاره به تأمین کانکس و کولر توسط سپاه، بسیج و برخی دستگاه‌های استان خوزستان خاطرنشان کرد: بخشی از مردم منطقه مگران شوش در کانکس‌ها مستقر هستند و مابقی نیز بعد از تأمین کانکس اسکان پیدا می‌کنند. جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با اشاره به آماده‌سازی گروه‌‌های جهادی و آغاز فعالیت‌ها همزمان با اجرای تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها، افزود: فعالیت‌های جهادی به صورت خودجوش در بسیاری از مناطق شروع شده است و در این راه افراد خیر را نیز مشارکت داده‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
شهرداری منطقه یکتحویل خانه «نیمایوشیج» به شهرداری تهران تا ۱۰ خردادشهرداری منطقه ۲۰منطقه ۲۰ قطب گردشگری مذهبی، ورزشی و تفریحی تهران می‌شودشهرداری منطقه ۲۱ارزیابی ایمنی زمین بازی کودکان در بوستان‌های منطقه ۲۱ شهرداری تهراندر آستانه فصل تابستان و آغاز ایام تعطیلی مدارس، ایمنی زمین بازی کودکان در بوستان‌های محلی و شاخص منطقه ۲۱ با هدف تامین امنیت کودکان و رعایت شاخص‌های ایمنی ارزیابی شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، زهرا میرزایی پور رئیس اداره ایمنی یا HSE این منطقه با بیان اینکه زمین‌های بازی در بوستان‌ها از مهمترین جاذبه‌های فضای شهری برای کودکان بوده و حصول اطمینان از ایمن بودن این اماکن اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: ایمنی مفهومی پیچیده است که می‌تواند حیطه‌های متنوعی را دربرگیرد و محدود به محیط‌های صنعتی نبوده بلکه محیط‌های عمومی و فضا‌های شهری را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. وی افزود: از آنجا که بیش از نیمی از اتفاقات و آسیب دیدگی‌های کودکان در زمین‌های بازی ناشی از سقوط و زمین خوردگی است، رعایت موارد ایمنی نظیر؛ استفاده از سطوح حفاظتی و نرده‌های مناسب در سطح زیرین و اطراف زمین بازی، ایمن سازی وسایل بازی و … می‌تواند در کاهش این قبیل حوادث تاثیر بسزایی داشته باشد. میرزایی پور در ادامه تاکید کرد: اداره HSE منطقه ۲۱ با توجه به «شروع فصل تابستان و افزایش مراجعه شهروندان و خانواده‌ها به بوستان‌ها و اماکن تفریحی»؛ و با هدف حفظ آسایش و امنیت خاطر آنان به منظور پیشگیری از بروز حوادث احتمالی، نسبت به بازدید و بررسی وسایل و تجهیزات بازی در زمین‌های بازی کودکان سطح این منطقه اقدام ویژه نظارتی خود را آغاز کرده است. در این بازدید‌های سراسری، «ایمنی پایه چراغ‌های موجود در بوستان‌ها، ایمنی تاب و سرسره‌ها، سالم بودن کفپوش و وسایل بازی کودکان و همچنین وضعیت اتش نشانی در بوستان‌ها» از اولویت‌های مدنظر بازرسین بوده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
اینجا شهرستان بافق یکی از شهرهای پررونق گردشگری ایران است. هنر دست مردمانش به برگ‌های خرما و حصیر گره خورده و حتی بادبزن‌هایش از میراث ملی ایران محسوب می‌شوند. در این شهر خبری از چاه‌های نفت و رودهای پرآبی همچون کارون نیست اما آنچنان شبیه خوزستان است که شاید اگر لهجه خاص مردمانش به گوش مردم خوزستان، غریب نمی‌آمد اینجا را خوزستانی در جنوب شرقی یزد می‌نامیدند. خوزستان کوچک یزد از دیرباز چنان از نظر زورگویان و منفعت طلبان غنی بوده که بارها مورد هجوم یاغیان و کشورگشایان قرار گرفته است و وجود موقعیت استراتژیک و خاص بافق حتی در موقعیت کنونی، این حقیقت را بازگو می‌کند. زیبایی این درختان هر بیننده‌ای را بر این میراث گرانبها واقف می‌کند، میراثی که شاید جا دارد در لیست آثار ملی جای بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن نامه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به این شرح است: " به این وسیله مراتب سپاس خود را از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه جنابعالی و مجموعه وزارت کشور و شهرداری‌ها در طرح نوروزی سال ۱۳۹۸ که کاهش قابل ملاحظه در آمار تصادفات و کشته شدگان رانندگی را در پی داشت، تقدیم می‌دارم. امیدوارم با تلاش مستمر، موجبات توسعه و ارتقاء خدمات رسانی و ارتقای ایمنی را برای مردم عزیز کشورمان به ارمغان آورید. از درگاه خداوند متعال، توفیق روزافزون شما را خواستارم. "
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، سید سعید راد با اشاره به تلاش‌های سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار در جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری با استفاده از ظرفیت داخلی مجموعه افزود: تلاش کردیم تا هیچ کاری بدون ترک تشریفات انجام نشود و همه قراردادهای سازمان در سامانه شفافیت شهرداری تهران ثبت شود. او با تاکید بر مدیریت هزینه‌ها در شرایط اقتصادی موجود و ضرورت حذف تشریفات زائد گفت: مدیریت هزینه‌ها موجب شد تا هزینه‌های سازمان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با وجود افزایش قابل توجه هزینه‌ها و نرخ قابل ملاحظه تورم، تنها ۲ درصد رشد داشته باشد. راد، رعایت حقوق شهروندان و «مشتری مداری» را مهم‌ترین اولویت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار دانست و اظهار کرد: برای تحقق این هدف، سه اصل «کیفیت مطلوب»، «قیمت مناسب» و «تنوع محصول» باید با جدیت در تمامی میادین و بازارها دنبال شود و مدیران میادین باید با جدیت بیشتری بر امور نظارت نمایند. او به اهمیت و ضرورت تعامل سازنده و همکاری بیشتر با رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: هدفی که رسانه‌ها دنبال می‌کنند، خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر ما به مردم است که هدف سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار نیز همین است، بنابراین ما رسانه‌ها را در راه رسیدن به این هدف مشترک، دوست و همکار خود می‌دانیم. مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در پایان با تاکید بر این‌که رضایت شهروندان موجب دلگرمی در کار و ادامه راه می‌شود، خاطرنشان کرد: برای خدمت‌رسانی به شهروندان و عرضه کالاهای تنظیم بازار، همواره در کنار دولت بوده و هستیم و تلاش می‌کنیم در این راه از همه امکانات موجود در ۲۴۶ میدان و بازار خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

اخبار بیشتر