برف و باد و طوفان به گرگان خسارت زد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

برف و باد و طوفان به گرگان خسارت زد

توفان ۱۱۰ درخت را در گرگان سرنگون کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
توفان ۱۱۰ درخت را در گرگان سرنگون کرد
گرگان -ایرنا - شهردار گرگان با اشاره به سرنگونی 110 اصله درخت در شبانه روز گذشته به دلیل وقوع تندباد در این شهر گفت که ایمن سازی معابر از درختان آسیب دیده و خطر آفرین همچنان ادامه دارد.

عبدالرضا دابود روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بارش شدید باران و توفان که از شامگاه یکشنبه آغاز شده بود، علاوه بر سقوط این درختان، موجب شکستن سرشاخه درختان و سقوط آن‌ها روی سیم‌های برق و یا بام خانه‌ها و وارد شدن آسیب به این بخش‌ها شد.

وی گفت: پایش مشخص شدن نقاط آسیب دیده سطح شهر و شناسایی درختان نیمه ریشه کن و یا در معرض سقوط و ایمن سازی معابر از خطرات احتمالی این درختان در دست انجام است.

وی گفت: آب‌گرفتگی منازل مسکونی، پارگی کابل‌های فشار قوی و ضعیف برق، از دیگر خسارت‌های وارده به شهر گرگان در پی بروز این حادثه طبیعی بود.

شهردار گفت: ۲۵ مورد تخریب دیوار و سقف منازل، خسارت به ۵ دستگاه خودرو، آب‌گرفتگی ۵ منزل مسکونی و سه مورد نشست زمین نیز در نقاط مختلف این شهر گزارش شد.

بگفته دادبود از شب گذشته تاکنون ده‌ها مورد پارگی کابل‌های برق فشار ضعیف و قوی نیز اتفاق افتاد و همچنین به ۳۳ تابلو و سازه‌ تبلیغاتی نیز آسیب جدی وارد شد.

وی ادامه داد: همچنین آتش‌نشانی گرگان در این مدت بیش از ۲۰۰ مورد عملیات امداد رسانی انجام داده که شامل سقوط درخت، آب‌گرفتگی منازل، گیر کردن در آسانسور به دلیل قطعی برق و کنده شدن بام منازل بود.

شهردار گرگان گفت: وزش باد شدید روز گذشته همچنین به برخی از المان‌های نوروزی این شهر خسارت وارد کرد که این سازه‌ها، بازسازی و قبل از تحویل سال بار دیگر نصب خواهد شد.

۷۳۳۳/۳۰۹۱

خواندن خبر در سایت منبع

بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد

مهرخبرگزاری مهر
بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد
گرگان- سامانه بارشی که از یکشنبه وارد گلستان شده سبب خسارت به منازل مسکونی، آبگرفتگی معابر، اختلال در تردد خودروها، لغو پرواز فرودگاه گرگان و تعطیلی مدارس گلستان شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سامانه بارشی از بعدازظهر یکشنبه و از سمت غرب وارد گلستان شد.

این سامانه سبب بارش‌های شدید باران و ریزش برف در ارتفاعات گلستان مانند درازنو، خوش ییلاق، توسکستان شد.

سرعت وزش باد در مناطق مختلف به حدی بود که خسارات فراوانی به منازل مسکونی و تأسیسات برق زد، در ایستگاه هاشم آباد سرعت وزش باد ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از بعدازظهر یکشنبه تاکنون بارش‌های متناوبی را در سطح استان شاهد بودیم که در گرگان ۱۳۴، بندرترکمن ۱۴۰، بندرگز ۱۱۲، کردکوی ۱۱۰، مینودشت ۱۶۰، پارک ملی گلستان ۱۲۷، علی آبادکتول ۹۷، کلاله ۱۵۰ و گنبدکاووس ۱۱۴ میلی متر بارندگی اتفاق افتاد.

نوربخش داداشی افزود: بارش برف در ارتفاعات گلستان همچنان ادامه دارد و در خوش ییلاق ۴۵ سانتی متر و در درازنو ۶۰ سانتی متر برف گزارش شده است.

وی گفت: روز سه شنبه از شدت باد و بارش کاسته شده و بارندگی‌ها به صورت پراکنده خواهد بود.

محورهای کوهستانی گلستان مسدود است

رئیس پلیس راه گلستان هم در گفتگو با خبرنگار مهر از مسدودی محور توسکستان، خوش ییلاق، و محور جنگل گلستان خبر داد.

بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد - 9

سرهنگ علی عبدی گفت: بارش باران باعث آبگرفتگی و اختلال در رفت و آمد مسافران شده است.

وی از رانندگان خواست تا از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.

ریزش کوه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان هم در گفتگو با مهر اظهار کرد: براثر بارش شدید باران شاهد ریزش کوه در محورهای توسکستان، خوش ییلاق و محمدآباد علی آبادکتول هستیم.

مهدی میقانی افزود: ۱۶۰ دستگاه خودروی راهداری مشغول برف روبی، نمک پاشی و آواربرداری هستند و از ظرفیت و تجهیزات پیمانکاران و بیل مکانیکی سپاه گلستان هم استفاده شده است.

امدادرسانی به ۸۸۳ نفر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از بعدازظهر یکشنبه تا ساعت ۱۴ دوشنبه حدود ۸۸۳ نفر در برف و کولاک و سیلاب توسط جمعیت هلال احمر گلستان امدادرسانی شدند.

سیدرحیم میرکریمی افزود: ۱۸۶ نجاتگر و کادر عملیاتی در این امدادرسانی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: رهاسازی خودروها گرفتار در برف، توزیع اقلام اضطراری جهت در راه ماندگان، تخلیه آب منازل مسکونی، همکاری در مدیریت ترافیک و بازگشایی محورها، امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از طوفان از جمله این اقدامات بوده است و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد - 19

شهردار گرگان هم در خصوص خسارات ناشی از طوفان در گرگان گفت: از شامگاه گذشته تاکنون بر اثر طوفان شدید براساس آمار ۱۱۰ درخت در گرگان سقوط کرده است.

عبدالرضا دادبود افزود: همچنین افتادن ۸۰ شاخه درخت بر روی سیم برق یا بام منازل، ۲۵ مورد تخریب دیوار و سقف منازل، آسیب رسیدن به پنج خودرو و آبگرفتگی پنج ملک را شاهد بودیم که این خسارات برطرف شد.

وی همچنین از تخریب برخی از سازه‌های تبلیغاتی و سه مورد نشست خیابان خبر داد و گفت: در این مدت همچنین ۱۰ مورد پارگی کابل برق فشار قوی و ضعیف را در شهر داشته‌ایم و حدود ۳۳ مورد تابلو و بنر هم دچار آسیب شده است.

توقف قطارهای گرگان - تهران

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ کشور هم گفت: استمرار بارش‌های شدید و رگباری سبب رانش زمین پیرامون این خط ریلی به ویژه در منطقه مازندران و محدوده شهرهای نکا و پل سفید شده است.

محمدرضا قربانی گفت: هم اکنون حرکت همه قطارها در محور گرگان - تهران و برعکس متوقف است.

وی بیان کرد: راه آهن گلستان در محدوده پل قره تپه و پل مزین در حوالی بندرترکمن به زیر آب رفته است و هر چند بیل مکانیکی بازو بلند و عوامل فنی راه آهن به محل اعزام شده‌اند اما خارج شدن ریل از آب دست کم تا فردا به طول می‌انجامد.

قربانی گفت: حرکت قطار امشب از تهران به گرگان و همه قطارهای محلی سه شنبه در استان لغو شده است.

بارش ۶۰ سانتی متری برف در ارتفاعات گلستان قطار گرگان- تهران را متوقف کرد - 28

تعطیلی مدارس

احسان گوهری راد، مدیرکل آموزش و پرورش گلستان هم در گفتگو با مهر از تعطیلی همه مدارس در روز سه شنبه خبر داد.

گفتنی است که برق بسیاری از شهرهای گلستان از صبح دوشنبه قطع شده بود و به ۷۰ فیدر برق آسیب رسد اما با تلاش نیروهای توانیر این خاموشی‌های منطقه‌ای برطرف ولی خاموشی‌های موردی وجود دارد.

سقوط دکل‌های مخابراتی، رانش زمین، آبگرفتگی معابر و زمین‌های کشاورزی، کنده شدن بام منازل، افتادن درختان، ریزش دیوار، آسیب رسیدن به خودروها، سیلابی شدن رودخانه‌ها، خسارت به جاده و تأسیسات برق بخش از آسیب‌های طوفان است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با گرگان، مهدی میقانی، نور بخش داداشی، اداره کل هواشناسی گلستان و علی عبدی از تلگرام

🔻 «علمایی که ترکش می‌خورند را می‌دانیم علمایی که جنگل می‌خورند را چه کنیم؟»

✍️ وحید اشتری

🔹 «روزی خدمت امام (ره) رفتم و گفتم که از تهمت‏‌ها و بدی‌هایی که در حق من می‌شود خسته شده‌ام و می‌خواهم به قم برگردم تا دروس علمی را پیگیری کنم. ولی ایشان پاسخ دادند کسی که در سنگر است ترکش هم می‌خورد. وقتی این جمله را شنیدم برای ادامه مسیر محکمتر شدم.»

🔹این‌ها را آیت‌الله نورمفیدی امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در پاسخ به انتقادات فرموده‌اند. واقعا خجالت‌آور نیست که در ۴۰ سالگی انقلاب، مسئولینی داریم که چهلمین سال حضورشان در سمت‌شان را هم جشن می‌گیرند و در هر موضوع و انتقاد و مطالبه‌ای یک عکس و خاطره از صندوقچه‌شان بیرون می‌کشند و اینقدر افتضاح، امام را دست‌آویز قرار می‌دهند؟

🔹حضرت آیت‌الله! سوال ساده است. این لیست اسامی بخشی از شرکت‌ها و دارایی شماست؛

سبزگستر فاضل آباد ملچ، صنایع کیمیا چوب گلستان، صنایع چوب سندل گرگان، سبزگستر نوچمن گرگان، حوزه علمیه امام خمینی، سبزگستر بلوط گرگان، سبزگستر راش گرگان، شایان راه گلستان، کشتارگاه صنعتی طیور گلستان، بنیاد نورگرگان، دام و طیور گرگان، تخته فشرده ممتاز گلستان، راش بینه گرگان و ….

🔹یک امام جمعه با مجوز از کجا حق دارد در این حجم وارد فعالیت‌های اقتصادی بشود؟ چگونه است که در روز روشن تمام این شرکت‌ها را به نام سه فرزندتان آقایان مصطفی، مجتبی و علی نورمفیدی زده‌اید؟

🔹جناب نورمفیدی؛ ما امام و شهدا و علمایی که هنوز در سنگر ترکش می‌خورند را می‌شناسیم، شما بفرمایید با علمایی که جنگل می‌خورند چه باید کرد؟ علمایی که سالهاست کوه می‌خورند، زمین می‌خورند، یا علمایی که دستی در قاچاق سوخت دارند و بنزین و گازوئیل می‌خورند، درخت می‌خورند، رانت می‌خورند، بیت‌المال می‌خورند چه؟


🔻سید #مصطفی_نورمفیدی؛ ‌ فرزند آیت الله سید کاظم نورمفیدی امام جمعه گرگان

▫️رییس هیات مدیره بنیاد نورگرگان

▫️عضو هیات مدیره موسسه‌ی فرهنگی میرداماد گرگان

▫️عضو هیات مدیره شایان راه گلستان

▫️عضو هیات مدیره کیمیا روکش گرگان

▫️عضو هیات مدیره مدرسه علمیه الزهرا گرگان

▫️عضو هیات مدیره تخته فشرده ممتاز گرگان

▫️عضو هیات مدیره کارخانجات خوراک دام و طیور گرگان

▫️کشتارگاه صنعتی طیور گلستان از شرکت‌های اقماری نورمفیدی

▫️راش بینه گرگان از شرکت‌های اقماری گروه نور مفیدی

▫️سبزگستر راش گرگان از شرکت‌های اقماری نورمفیدی

▫️صنایع چوب سندل گرگان

▫️سبزگستر فاضل آباد ملچ

▫️سبزگستر بلوط گرگان

▫️ادعای یکی از سایتهای محلی درباره جنگل خواری منتسبان به آیت الله نورمفیدی/مکتوبات


🔻گرگان و جاده زیارت در خطر سیلاب

معاون فنی وآبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری گلستان در گفت وگو با #اسکان_نیوز گفت:

🔹 «مسدود شدن بخشی از رودخانه زیارت در اثر رانش اخیر، گرگان را نیز در خطر قرار داده است؛ به گونه‌ای که مرکز استان گلستان در معرض سیل قرار دارد. این رانش به احتمال زیاد، دوباره تکرار خواهد شد و جاده زیارت و شهر گرگان نیز در معرض خطر این سیلاب قرار دارد. شهروندان باید به هوش باشند و از تردد غیر ضروری در جاده زیارت مخصوصا در شب، پرهیز کنند.»

جزییات بیشتر:


🔻سید #مصطفی_نورمفیدی؛ ‌ فرزند آیت الله سید کاظم نورمفیدی امام جمعه گرگان

▫️رییس هیات مدیره بنیاد نورگرگان

▫️عضو هیات مدیره موسسه‌ی فرهنگی میرداماد گرگان

▫️عضو هیات مدیره شایان راه گلستان

▫️عضو هیات مدیره کیمیا روکش گرگان

▫️عضو هیات مدیره مدرسه علمیه الزهرا گرگان

▫️عضو هیات مدیره تخته فشرده ممتاز گرگان

▫️عضو هیات مدیره کارخانجات خوراک دام و طیور گرگان

▫️کشتارگاه صنعتی طیور گلستان از شرکت‌های اقماری نورمفیدی

▫️راش بینه گرگان از شرکت‌های اقماری گروه نور مفیدی

▫️سبزگستر راش گرگان از شرکت‌های اقماری نورمفیدی

▫️صنایع چوب سندل گرگان

▫️سبزگستر فاضل آباد ملچ

▫️سبزگستر بلوط گرگان

▫️ادعای یکی از سایتهای محلی درباره جنگل خواری منتسبان به آیت الله نورمفیدی/ مکتوبات

#ژن_خوب

#اسکان_نیوز

@esknnews_com


🔻دالان سبزگرگان، قربانی طرح شتابزده و فراموشکاری نمایندگان مردم در پارلمان شهری

🔹ورود فرماندار گرگان برای جلوگیری از قطع ۸۰ اصله درخت/چنارها جابه جا می‌شوند

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، اینروزها گرگان در تهدید طرح‌های بی اساس و غیرلازم و هدردهنده بودجه و مخرب محیط زیست قرار گرفته است. از یکسو جنگل‌های هیرکانی چندمیلیون ساله برای ساخت ویلا، گسترش شهر و ایجاد مراکز خرید و بلوار و خیابان قطع می‌شوند و شهر در بخش جنوبی به سمت جنگل در حال پیشروی است. از سوی دیگر نمایندگان مردم گرگان در پارلمان شهری هر چه خلاقیت دارند برای ناهارخوران و جنگل‌های ارزشمند آن با اکوسیستم شکننده‌اش در نظر می‌گیرند. یکروز در ناهارخوران «آبشار مصنوعی» ایجاد می‌کنند و روز دیگر به دنبال اجرای طرح تله کابین در جنگل هستند.

🔹حالا برای ایجاد یک دوربرگردان در ورودی غربی گرگان می‌خواهند ۸۰ اصله درخت ارزشمند را قطع کنند؛ دوربرگردانی که طرح ایجاد آن، به دنبال حادثه تصادف و مرگ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور و معاون پارلمانی این سازمان، در سفر به گلستان در ۲۴ آبان امسال بود شکل گرفت و اکنون به مراحل اجرایی رسیده است.

جزییات بیشتر:


🔻ساخت‌وساز خلاف در بافت تاریخی گرگان/ ساخت ساختمان دو طبقه در بنا حفاظتی

🔹محدثه میرحسینی، کارشناس مرمت بناهای تاریخی به #اسکان_نیوز گفت: در یکی از خانه‌های بافت تاریخی گرگان ساخت‌وساز خلاف انجام شده است.

🔹مالک این خانه درخواست مجوز ساخت‌وساز داشته که سازمان میراث فرهنگی استان گلستان مجوز ساخت صادر نکرده و این خانه را یک بنا حفاظتی معرفی کرده است. اما مالک از داخل یک ساختمان دو طبقه با ارتفاع مجاز که فقط کارشناسان مدیریت شهری به قوانین عقب‌نشینی و حد مجاز طبقات آشنایی دارند، ساخته است.

🔹این اتفاقات در حالی رخ داده که چندین سرمایه‌گذاردرون استانی و بیرون از استان قصد سرمایه‌گذاری در محله دوشنبه‌ای و اطراف این گذر تاریخی را دارند. ضمن آن‌که از محور مصلی تا دوشنبه‌ای قرار است، طرح پیاده‌راه اجرا می‌شود. لذا تخریب این خانه الگویی برای تخریب برای مابقی خانه‌های بافت تاریخی است.

جزییات بیشتر:


نظرها

در ادامه بخوانید

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف11 ساعت قبل

فیلم/ گریه‌های مردی که زندگی‌اش را اغتشاشگران آتش زدند

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

فیلم | جاذبه‌های دیدنی دومین شهر بزرگ ژاپن را ببینید

خبرآنلاین9 دقیقه قبل

پیشنهاد کاهش قیمت بنزین آزاد به ۲۰۰۰ تومان

ایران‌جیب11 دقیقه قبل

جزئیات نشست نمایندگان با رئیس قوه قضائیه/ آیت‌الله رئیسی: سیاست‌گذار در نحوه افزایش قیمت بنزین دولت بود

فارس11 دقیقه قبل

سخنگوی کمیسیون آموزش: با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش برخورد خواهد شد

عصر ایران12 دقیقه قبل

بونوچی تا ۲۰۲۴ با یوونتوس تمدید کرد

فارس12 دقیقه قبل

وزیر خارجه بحرین فردا به مسکو می‌رود

ایسنا13 دقیقه قبل