سیلاب و آب‌گرفتگی شهرها در واپسین روزهای سال
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

سیلاب و آب‌گرفتگی شهرها در واپسین روزهای سال

رکوردشکنی بارش و برف در مازندران

مهرخبرگزاری مهر
رکوردشکنی بارش و برف در مازندران
ساری - آخرین خبرهای از سیل مازندران حکایت از آبگرفتگی هشت شهرستان استان، رکوردشکنی بارش‌ها در ساری و میاندرود و بارش ۷۶ سانتی متر برف لاسم و مسدودبودن چند محور ارتباطی دارد.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: دومین روز از سیلاب روزهای پایانی زمستانی به ظهر نزدیک شد و با گذشت تلاش‌های صورت گرفته برای حل مشکل سیلزدگان هنوز برخی راههای استان مسدود است و وضع شهرستان سیمرغ همچنان در حالت نیمه بحرانی قرار دارد.

علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از آبگرفتگی هشت شهرستان استان در جریان بارندگی اخیر در استان خبر داد و گفت: در شهرستان سیمرغ و در شهر کیاکلا شدت آبگرفتگی بیشتر از دیگر مناطق بوده است و اکنون ۹۵ درصد مشکلات حل شده است.

وی با بیان اینکه برق برخی مناطق سیمرغ دوشنبه شب به دلیل مسائل ایمنی قطع شده است گفت: در حال حاضر برق و آب منطقه وصل شده است و دستگاه‌های امدادی برای خدمات رسانی پای کار هستند.

احمدی همچنین با اظهار اینکه بنیاد مسکن تلاش‌های خود را برای برآورد میزان خسارت‌ها آغاز کرده است تصریح کرد: بنا شد دو میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی، دو میلیون تومان کمک تعمیرات داده شود و تسهیلات مورد نیاز برای حادثه دیدگان درنظر گرفته شده است.

رکوردشکنی بارش و برف در مازندران - 5

روزهای پایانی زمستان در مازندران سرما بیش از هر زمان دیگری محسوس‌تر شده است تا جایی به گفته مدیرکل هواشناسی مازندران، رکورد ۱۵ ساله بارش‌ها در ماه اسفند در برخی نواحی شکسته شده است.

رکوردشکنی بارش و برف در مازندران

محمدرضا رضوی می‌گوید: طی ۳۶ ساعت گذشته ۱۴۴ میلی متر باران در بندرامیرآباد، ۱۴۰ میلی متر در دشت ناز، ۱۳۵ میلی متر در گلوگاه و ۱۲۵ میلی متر در ساری باریده است.

وی بیشترین میزان بارش برف را به میزان ۷۶ سانتی متر در لاسم، ۷۲ سانتی متر در آلاشت و کیاسر اعلام کرد و گفت: میزان بارش باران در اسفندماه در ساری، امیرآباد در ۱۵ سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی همچنین درباره پیش بینی وضعیت هوای استان گفت: در روزهای چهارشنبه آسمان استان ابری با بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و روز اول عید نیز همراه با بارش پراکنده باران است.

با گذشت دو روز از سیلاب در مازندران هنوز برخی راههای استان به دلیل آبگرفتگی، ریزش سنگ و یا برف مسدود است و سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران در این زمینه به خبرنگار مهر می‌گوید: مسیر کیاسر – ساری، ساری – خزرآباد، گلوگاه – دامغان به دلیل آبگرفتگی سطح جاده و یا بارش برف تا اطلاع ثانوی مسدود است.

مرکز مدیریت راههای مازندران تردد در محورهای کندوان، هراز و سوادکوه را عادی و روان اعلام کرد.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران پس از بازدید از مناطق سیل زده در جلسه مدیریت بحران استان در سیمرغ با تاکید بر این که تا اطلاع ثانوی؛ تمامی دستگاه‌های امدادی و خدماتی استان در آماده باش کامل باشند، افزود: دستگاه‌های متولی بدون دستور استاندار و معاون عمرانی استانداری بهیچ وجه نباید از حالت آماده باش کامل خارج شوند.

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که اداوات بیل مکانیکی و لودر از بخش‌های دولتی و غیردولتی در محل‌های سیل زده مستقر و در حال کار هستند، گفت: ۸۵ درصد از ۹۰ درصد برق قطع شده سیمرغ وصل شد و آب شرب شهرستان سیمرغ نیز با جدیت تمام در حال وصل شدن است.

حسین زادگان، بیان کرد: برای آسیب دیدگان از سیل؛ از طریق دستگاه‌های امدادی و فرمانداری‌های همجوار، نان و مواد غذایی لازم تهیه گردید و از طریق بسیج و هلال احمر توزیع می‌شود.

استاندار با تاکید بر این که بنیاد مسکن از فردا کار برآورد خسارات حوزه مسکن و پرداخت کمک‌های مالی بلاعوض و تسهیلات کم بهره برای ساخت و تعمیرات را آغاز نماید، یادآور شد: دستگاه‌های متولی مکلف اند تا ۵ روز آینده با دقت و سرعت؛ نسبت به برآورد خسارات ناشی از سیل در حوزه‌های زیرساختی؛ مسکن و کشاورزی برای پیگیری و طرح در هیأت دولت اقدام نمایند.

به دستور استاندار مازندران؛ اداره کل مدیریت بحران استانداری مکلف شد بطور دائم در شهرستان سیمرغ برای پیگیری مسائل حضور داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

اغلب شهرستانهای خراسان رضوی درگیر آبگرفتگی و سیلاب هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
اغلب شهرستانهای خراسان رضوی درگیر آبگرفتگی و سیلاب هستند
مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در پی بارندگیهای دو روز اخیر هم اکنون اغلب شهرستانهای این استان درگیر آبگرفتگی و سیلاب هستند.

حجتعلی شایانفر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این وضعیت را در شهرستانهای واقع در غربی و جنوب خراسان رضوی را شدیدتر توصیف و بیان کرد: بارش باران علاوه بر اینکه اغلب معابر شهری را دچار آبگرفتگی نموده، با ایجاد سیلاب خسارتهایی به تاسیسات زیربنایی و شهری این مناطق وارد کرده و وزش باد شدید نیز موجب آسیب به برخی خودروها و ساختمانها شده است.

وی افزود: بر اساس اخطاریه شماره هفت اداره کل هواشناسی خراسان رضوی به فرمانداریها و دستگاههای اجرایی بحران مدار، اعلام آماده باش شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته وضعیت بارندگی در شهرستانهای بردسکن، قوچان، نیشابور و سبزوار خوب گزارش شده و هم اکنون مهمترین مشکل موجود در جاده قوچان به درگز به دلیل شدت بارش برف و انسداد جاده از دیشب است.

وی گفت: تلاش نیروهای امدادی و راهداری برای بازگشایی این جاده ادامه دارد. میزان خسارات ناشی از وقوع سیلاب، برف و کولاک در حال جمع بندی است.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ظرف ۲۴ ساعت گذشته در ۲۴ شهرستان این استان باران و برف باریده است. در این مدت بیشترین بارش برف به میزان ۱۴ سانتیمتر در قوچان و بیشترین بارش باران به میزان ۱۷ میلیمتر در نیشابور ثبت شده است.

خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع شامل ۲۹ شهرستان، ۷۰ بخش و ۲دوهزار و ۵۴۰ روستا است.

۷۴۹۶/۱۸۵۸

خواندن خبر در سایت منبع

فوت یک نفر بر اثر ریزش کوه در سوادکوه دوآب

ایلناخبرگزاری ایلنا
فوت یک نفر بر اثر ریزش کوه در سوادکوه دوآب
بر اثر ریزش کوه در سوادکوه دوآب یک نفر فوت شد.

فوت یک نفر بر اثر ریزش کوه در سوادکوه دوآب - 2

به گزارش خبرنگار ایلنا استان‌های لرستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و رضوی، مازندران، کرمان، سمنان، تهران، خراسان شمالی، مازندران و گلستان طی ۲۶ لغایت ۲۸ اسفند تا ساعت ۰۶:۵۰ تحت تاثیر حوادث جوی قرار گرفته‌اند.

بر اثر این حوادث طی دو روز یادشده ۲۹ مصدوم گزارش شده است و ۲۴ نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. از این تعداد، ۵ نفر در محل درمان شده‌اند.

یک نفر بر اثر ریزش کوه در سوادکوه دوآب فوت و یک نفر در میانرود مفقود شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

یک روستا در مازندران زیر آب رفت

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
یک روستا در مازندران زیر آب رفت
معاون عمرانی استاندار مازندران از وضعیت بحرانی در روستای حسن‌آباد میاندورود خبر داد و گفت: این روستا به طور کامل زیر آب رفته و دستور تخلیه کامل روستا داده شده است.

به گزارش مشرق، مهدی رازجویان در ارتباط با آخرین وضعیت بحران سیل در مناطق مرکزی استان اظهار کرد: به دلیل کاهش بارندگی تا حدودی حجم سیلاب‌ها کاهش پیدا کرده است.

وی با اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای کنترل بحران به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، گفت: خدمات‌رسانی در حال انجام است.

معاون عمرانی استاندار مازندران در ادامه از وضعیت بحرانی در روستای حسن آباد میاندورود خبر داد و گفت: این روستا به طور کامل زیر آب رفته است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر اقدامات لازم برای تخلیه روستا در دستور کار است، گفت: در حال حاضر چاره‌ای به جز تخلیه روستا نداریم.

فرماندار میاندورود هم از انتقال ادوات و تجهیزات برای تخلیه کامل روستا حسن آباد خبر داده است.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اخبار حوادث، سیل، سیلاب، مازندران و سوادکوه از تلگرام

🏐نتایج روز دوم لیگ برتر والیبال نشسته بانوان / مشهد:

▫️هیئت لرستان ۱ هیئت ساری ۳

▫️هیئت خراسان رضوی صفر سپاهان اصفهان ۳

▫️ذوب آهن اصفهان ۳شهدای گمنام کرمان صفر

▫️سپاهان اصفهان ۳ هیئت لرستان صفر

▫️هیئت خراسان رضوی ۳ شهدای گمنام کرمان صفر

▫️ذوب آهن ۳ هیئت ساری صفر


♨️ وقوع سیل، برف و کولاک در ۲۴ استان

🔹رئیس سازمان امداد و نجات:۲۴ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان طی ۲۴ ساعت گذشته درگیر سیل، برف و کولاک شده‌اند.

====


⭕️ وقوع سیل، برف و کولاک در ۲۴ استان

🔸رئیس سازمان امداد و نجات:۲۴ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان طی ۲۴ ساعت گذشته درگیر سیل، برف و کولاک شده‌اند.


🌧 وقوع سیل، برف و کولاک در ۲۴ استان

🗣 رئیس سازمان امداد و نجات:

۲۴ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان طی ۲۴ ساعت گذشته درگیر سیل، برف و کولاک شده‌اند.


🚨 فوری

🔺 #خسارت_شدید سیل و بارش شدید باران در #کسلیان سوادکوه

🔹 خرابی و آبگرفتگی زمین‌های شالیزاری در روستاهای اطراف

خسارات سیلاب مازندران👇


🚨 وقوع #سیل، برف و کولاک در ۲۴ استان

رئیس سازمان امداد و نجات:

🌀 ۲۴ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان طی ۲۴ ساعت گذشته درگیر سیل، برف و کولاک شده‌اند.


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ گریه‌های مردی که زندگی‌اش را اغتشاشگران آتش زدند

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
رسیدگی به پرونده دو جنایت خانوادگی که دختر و پسری جوان قربانی آن شده‌اند، در حالی آغاز شد که متهمان به جرم خود اعتراف کرده‌اند. مشخصاتی که این شاهد از عامل جنایت ارائه داد، در پرونده ثبت و بعد از کمی تحقیق مشخص شد برادر مقتول با این ویژگی‌ها هم‌خوانی دارد. در این حال، پرونده پسری جوان که خواهرش را به قتل رسانده، در حال رسیدگی است. جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد و کارآگاهان سعی کردند با بررسی زندگی خصوصی و خانوادگی دختر ۱۸ ساله راز قتل او را فاش کنند. آن‌ها متوجه شدند این دختر از مدت‌ها قبل با برادرش اختلاف داشت و درگیری‌هایی میان آن دو رخ داده بود.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش رکنا، استاندار کرمانشاه از بخش خصوصی و سایر افراد خسارت‌دیده که توسط اشرار به اموال آن‌ها خسارت وارد شده خواست، هر چه سریع‌تر شکایات خود را به دادستانی ارائه دهند. برخی شهروندان در پی اعلام طرح اصلاح قیمت بنزین، از افزایش یک‌باره قیمت بنزین گله‌مند بودند و با برگزاری تجمع آرامی، اعلام کردند که افزایش قیمت تورم‌زا است. در حاشیه این تجمعات گروهی فرصت‌طلب فضا را به سمت ناآرامی سوق دادند و خساراتی به اموال خصوصی و دولتی وارد کردند. هوشنگ بازوند، از بخش خصوصی و سایر افراد خسارت‌دیده که توسط اشرار به اموال آن‌ها خسارت وارد شده خواست، هر چه سریع‌تر شکایات خود را به دادستانی ارائه دهند. وی در خصوص رقم خسارت وارد شده در پی ناآرامی‌های اخیر، گفت: فعلا در حال برآورد خسارت هستیم، ولی اشرار با سوءاستفاده از طرح اصلاح قیمت بنزین، خسارت سنگینی را به استان وارد کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مانه و سملقان از آزادی یک محکوم به قصاص در نتیجه اعلام گذشت اولیای دم مقتول در این شهرستان خبر داد. ایزانلو، دادستان عمومی و انقلاب مانه و سملقان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از آزادی یک محکوم به قصاص در نتیجه اعلام گذشت اولیای دم مقتول در این شهرستان خبر داد. وی درباره نحوه حصول سازش گفت: در تاریخ ۵ مرداد سال ۸۹ که با تلاش‌هایی که صورت گرفت سرانجام این پرونده به صلح و سازش انجامید. دادستان عمومی و انقلاب مانه و سملقان ادامه داد: این اتفاق بار دیگر ثابت کرد که فرهنگ صلح و سازش در بین مردم خراسان شمالی و شهرستان مانه و سملقان کاملا نهادینه شده و به یک باور ارزشی و اعتقادی تبدیل شده است. بیشتر بخوانید: بخشش متهم به قتل پس از گذشت ۱۱ سال توسط اولیای دمایزانلو با تاکید بر اینکه لذت سازش و مصالحه اساسا ماندگاری و دوامی دارد که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست، در پایان گفت: پس از اعلام گذشت توسط اولیای دم مقتول و تحمل جنبه عمومی حبس محکوم علیه نیز از زندان آزاد شده است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
فروردین سال ۱۳۹۷، کاخ سرهنگ آباد زواره در آتش سوخت و خردادماه ۱۳۹۸، خبر دستگیری چند تن از متهمان آتش‌سوزی این بنای ثبت ملی شده، رسانه‌ای شد. بااین‌وجود، روزهای ابتدایی آبان ماه سال جاری، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردستان خبر داد که در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر اصفهان، حکم حبس صادرشده برای متهمان آتش‌سوزی کاخ سرهنگ آباد، نقض شده و بدون اینکه نماینده‌ای از میراث فرهنگی در این دادگاه حضور داشته باشد، متهمان تبرئه شده‌اند. ناصر طاهری، معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان درباره پرونده کاخ سرهنگ آباد به ایسنا گفت: اینکه اداره کل میراث فرهنگی را در خصوص کاخ سرهنگ آباد متهم به بی‌توجهی می‌کنند درست نیست چون آن زمان ما با همه سختی‌هایی که مرمت یک بنای دور از مرکز شهر داشت، مشغول مرمت آن بودیم و برای آن هزینه کردیم اما متأسفانه آتش‌سوزی رخ داد و ما هم شکایت کردیم و کار را به قوه قضاییه و نیروی انتظامی سپردیم. طاهری خاطرنشان کرد: در دادگاه بدوی پنج نفر از این افراد محکوم شدند اما شاید مدارک کافی نبوده که در دادگاه تجدیدنظر تبرئه شده‌اند. معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان، با بیان اینکه پرونده آتش‌سوزی کاخ سرهنگ آباد هنوز باز است، گفت: ماجرا مثل این است که یک قتل اتفاق افتاده و آن‌ها می‌گویند که این افراد دستگیرشده متهم نیستند اما چون بالاخره جرمی به وقوع پیوسته، پیگیری‌ها باید تا پیدا کردن مجرم یا مجرمان اصلی ادامه پیدا کند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/لرستان معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) گفت: اگر در شرایط امروز جامعه از طرف بسیج برخوردی می‌شود با اغتشاش‌گران است نه مردم، که این امر وظیفه همه ماست. محسن رشیدی در جمع خبرنگاران گفت: هرکس دلش با انقلاب باشد، بسیجی است. وی با اشاره به این‌که همه آحاد ملت موظف به جلوگیری از فساد هستند، اظهار کرد: ما نیز به‌عنوان یک نهاد مردمی در مقابل فساد ایستادگی کرده و ظرفیت خود را در این زمینه به‌کار می‌گیریم. معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان تصریح کرد: ضعیف بودن مطالبه‌گری ما یکی‌ از مشکلات عمده در لرستان است به نحوی که این امر باعث شده اعتراضات مردم به حاشیه کشیده شود. وی با تأکید بر این‌که بسیج در مقابل مردم نیست، ادامه داد: در مواقع اضطرار، بسیج با درخواست نیروهای امنیتی و انتظامی در میدان حضور پیدا می‌کند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برزیل ۳-۰ کره جنوبی؛ ادامه روز تلخ آسیایی‌ها با شکست کره در ابوظبی

نود7 دقیقه قبل

واکنش وزارت دفاع روسیه نسبت به تهدیدات ترکیه

ایسنا12 دقیقه قبل

:: معصومی نژاد - نشست مطبوعاتی سفیر ایران در رم

صدا و سیما12 دقیقه قبل

رژیم صهیونیستی، ایران را مسئول حمله به جولان اشغالی دانست

قدس آنلاین13 دقیقه قبل

سرطان پستان در مردان بیماری نادر اما کشنده

خبر فوری14 دقیقه قبل

دستان بخشنده

صدا و سیما14 دقیقه قبل