اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 28 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 28 اسفندماه

قیمت آپارتمان در کوی بیمه + جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت آپارتمان در کوی بیمه + جدول
اقتصاد نیوز: برای خرید واحد ۶۰ متری در کوی بیمه با عمر ۴ ساله بنا به سرمایه ۷۲۰ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان، برای خرید آپارتمان در کوی بیمه با توجه به متراژ و سن بنا باید هزینه‌های مختلفی کرد که در جدول زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

قیمت آپارتمان در کوی بیمه + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان‌های ۱۰ تا ۲۰ ساله در مناطق مختلف تهران

الفخبرگزاری الف
قیمت آپارتمان‌های ۱۰ تا ۲۰ ساله در مناطق مختلف تهران
مشاوران املاک می‌گویند تنها روزنه امید خانه اولی‌ها این است که بتوانند در گروه سنی آپارتمان‌های ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت، واحدهای مسکونی تا ۶۰ مترمربع بیابند، چراکه خرید خانه‌های نوساز حتی در این گروه متراژی بودجه‌ای فراتر از بنیه مالی آنها می‌طلبد.

قیمت مسکن احتمالا گرانتر می‌شود

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
قیمت مسکن احتمالا گرانتر می‌شود

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق آخرین آمار بانک مرکزی سرعت رشد حجم نقدینگی به ۲۱٫۱ درصد رسیده است که به ‌گفته کارشناسان اقتصادی، اگر سرعت رشد حجم نقدینگی با نرخ‌های بالا به همین منوال ادامه پیدا کند، فشار بر روی قیمت‌ها چون قیمت مسکن ادامه‌دار خواهد بود و نمی‌توان سقفی برای گرانی مسکن در سال آینده تعیین کرد.

آیا قیمت مسکن در سال ۹۸ افزایش پیدا می‌کند؟

سید حسین افضلی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «تجارت‌نیوز» گفت: قیمت مصالح ساختمانی، میزان حقوق و دستمزد، قیمت زمین و نحوه تخصیص تسهیلات به بهره‌بردار و همچنین توان خرید مسکن توسط متقاضیان واقعی فاکتورهای مهمی است که در قیمت نهایی مسکن تاثیرگذار است، به طوری که تغییر قیمت دلار بر قیمت مصالح ساختمانی و میزان حقوق و دستمزد و در نهایت قیمت نهایی مسکن اثر می‌گذارد.

علاوه بر لزوم تخصیص وام‌های کلان ساخت و ساز به شرکت‌های ساختمانی، تخصیص کارت‌های اعتباری برای دریافت مصالح موردنیاز مسکن به سازندگان هم از جمله فاکتورهای مهمی است که اگر به درستی مدیریت شود، قطعا در قیمت مسکن تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شیوه مدیریت ساخت و ساز از طریق دولت به صورت کلان، تصریح کرد: وام‌های ساخت و ساز مسکن خرد شده و به افراد داده می‌شود که اگر وام‌های کلان ساخت و ساز به شرکت‌های ساختمانی که اهلیت آنها محرز شده تخصیص می‌شود بدون شک این شرکت‌های ساختمانی به دلیل استفاده از تکنولوژی نوین در ساخت و ساز ضمن افزایش کیفیت، هزینه‌های تولید مسکن را به شدت کاهش می‌دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: علاوه بر لزوم تخصیص وام‌های کلان ساخت و ساز به شرکت‌های ساختمانی، تخصیص کارت‌های اعتباری برای دریافت مصالح موردنیاز مسکن به سازندگان هم از جمله فاکتورهای مهمی است که اگر به درستی مدیریت شود، قطعا در قیمت مسکن تاثیرگذار خواهد بود.

افضلی ادامه داد: چنانچه بتوان به صورت جدی و مدون در بحث قیمت زمین، کنترل قیمت مصالح ساختمانی از طریق تخصیص کارت‌های اعتباری و همچنین تخصیص وام‌های ساخت و ساز هم از نظر میزان اعتبار و نرخ سود تسهیلات و هم از نظر سیستم واگذاری تسهیلات اینکه وام به شرکت‌های ساختمانی معتبر و متخصص تخصیص شود، ورود پیدا کنیم بدون شک قیمت مسکن در سال آینده کنترل خواهد شد.

شرکت‌های ساختمانی می‌توانند بر اساس سرمایه اولیه متقاضیان شرایط واگذاری را تغییر داده و برای برخی متقاضیان کم‌درآمد روش اجاره به شرط تملک را اجرایی کنند.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معتقدم تخصیص وام‌های کلان ساخت وساز به شرکت‌های ساختمانی که اهلیت آنها محرز شده و سال‌ها به صورت تخصصی در بخش ساختمان فعالیت داشته‌اند بسیار بهتر از تخصیص وام به افراد است، زیرا شرکت‌های ساختمانی به دلیل خصوصی بودن یک نسخه واحد برای کل کشور تجویز نمی‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به عبارت ساده‌تر شرکت‌های ساختمانی می‌توانند براساس سرمایه اولیه متقاضیان شرایط واگذاری را تغییر داده و برای برخی متقاضیان کم‌درآمد روش اجاره به شرط تملک را اجرایی کنند.

افضلی ادامه داد: زمانی که بانک مسکن اعلام می‌کند که به تمام افراد جامعه وام ساخت‌وساز مسکن تخصیص می‌شود، به‌نوعی یک نسخه واحد برای کل کشور تجویز شده است که بدون‌شک میزان بهره‌وری نسبت به اینکه متناسب با شرایط افراد در جامعه تصمیم گرفته شود، کاهش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین اگز هزینه شهرداری در مقابل خدماتی که ارائه می‌دهد و همچنین نحوه برخورد با واحدهای تجاری خالی از سکنه به‌ویژه کلانشهر تهران به درستی مدیریت شود، قطعا  قیمت مسکن برای سال آینده کنترل خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: ممکن است که پیش‌بینی شود که با افزایش قیمت دلار قیمت مسکن برای سال آینده افزایش پیدا کند، اما به‌طور حتم با اجرای راهکارهای مذکور می‌توان افرایش قیمت مسکن را مهار کرد.

افضلی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان قیمت مسکن را برای سال آینده کاهش داد؟ گفت: قیمت مصالح ساختمانی و میزان حقوق و دستمزد در سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد و فاکتورهای متعددی که تاثیر بسیار زیادی در قیمت مسکن دارند شامل قیمت زمین، تسهیلات و نحوه واگذاری و سود تسهیلات، قیمت مصالح ساختمانی و میزان حقوق و دستمزد است که می‌توان با استفاده از سیستم‌های اعتباری یکی از فاکتورهای مهم تاثیرگذار بر قیمت مسکن در سال آینده را مدیریت کرد یعنی با تخصیص کارت‌های اعتباری تنها می‌توان میزان افزایش قیمت مصالح ساختمانی را کنترل و مدیریت کرد.

اینکه بگویم با افزایش قیمت دلار قیمت مسکن در سال آینده افزایش پیدا می‌کند بسیار پیش‌بینی ساده‌ای است. به عبارتی پرواضح است که اگر مدیریت و کنترل نداشته باشیم، قیمت مسکن افزایش پیدا خواهد کرد، اما اگر برای مهار افزایش قیمت مسکن در سال آینده برنامه درست و کارشناسانه‌ای داشته باشیم، بدون شک درخصوص کنترل و مدیریت میزان افزایش قیمت مسکن در سال ۹۸ موفق خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر موضوع تخصیص زمین ارزان یا رایگان به سازندگان در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

نماینده مردم اقلید در مجلس با بیان اینکه مسئولان عزم و اراده جدی برای مهار و کنترل میزان افزایش قیمت مسکن دارند، اما راهکار مناسبی در اختیار آنها نیست در حالی که ابزارهای مناسب برای کنترل قیمت مسکن وجود دارد، تصریح کرد: اینکه بگویم با افزایش قیمت دلار قیمت مسکن در سال آینده افزایش پیدا می‌کند بسیار پیش‌بینی ساده‌ای است. به عبارتی پرواضح است که اگر مدیریت و کنترل نداشته باشیم، قیمت مسکن افزایش پیدا خواهد کرد، اما اگر برای مهار افزایش قیمت مسکن در سال آینده برنامه درست و کارشناسانه‌ای داشته باشیم، بدون شک درخصوص کنترل و مدیریت میزان افزایش قیمت مسکن در سال ۹۸ موفق خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به طورکلی به دلیل افزایش نرخ دلار، قیمت مصالح ساختمانی و میزان حقوق و دستمزد در سال آینده احتمال افزایش قیمت مسکن بسیار زیاد است، اما اگر راهکارهای مذکور در دستور کار دولتمردان قرار گیرد، میزان افزایش قیمت مسکن در سال ۹۸ کنترل و مدیریت خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازار سرد مسکن اسفند پایتخت گرم‌تراز پاییز ۹۷+جدول قیمت

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
بازار سرد مسکن اسفند پایتخت گرم‌تراز پاییز ۹۷+جدول قیمت
اقتصادنیوز: مشاوران املاک از توقف عرضه جدید در بازار مسکن طی روزهای پایانی سال خبر می‌دهند اما در عین حال عنوان می‌کنند که نسبت به شرایط رکود عمیق پاییزه، تعداد نشست‌های منتهی به عقد قرارداد قدری بیشتر است.

به گزارش اقتصادنیوز، اگرچه تحت تاثیر نوسان افزایشی قیمت مسکن در بهمن ماه، بازار مسکن در ابتدای اسفند تا حدودی با افت دما روبه‌رو شد اما این وضعیت پایدار نماند و آمارهای اولیه از معاملات حاکی است در هفته‌های اخیر دمای بازار مسکنچیزی از بازار بهمن ماه کم نداشته است.

تحقیقات میدانی از بازار مسکن نشان می‌دهد افزایش معاملات مسکن در اسفند ماه ناشی از تقویت حضور هر دو طرف عرضه و تقاضا در بازار مسکن بوده است؛ اما یک مشکل ریشه‌دار در بازار مسکن، «جنس عرضه» است که در حرکت به سمت رونق اختلال ایجاد می‌کند. این مشکل، کمبود آپارتمان‌های کوچک‌متراژ برای فروش است که سبب ناکامی طرف تقاضا حین جست‌وجو شده است. از یکسو کاهش شدید قدرت خرید مسکن متقاضیان به ویژه خانه‌اولی‌ها و از سوی دیگر کمیاب شدن آپارتمان تا ۶۰ مترمربع موجب شده زمان جست‌وجو برای خریداران در بازار مسکن افزایش یابد.

مشاوران املاک می‌گویند تنها روزنه امید خانه اولی‌ها این است که بتوانند در گروه سنی آپارتمان‌های ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت، واحدهای مسکونی تا ۶۰ مترمربع بیابند، چراکه خرید خانه‌های نوساز حتی در این گروه متراژی بودجه‌ای فراتر از بنیه مالی آنها می‌طلبد. با این حال بررسی فایل‌های عرضه شده در بازار مسکن ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت نشان می‌دهد این گروه سنی هم از ماجرای کمیابی آپارتمان کوچک‌متراژ مستثنی نیستند.

بازار سرد مسکن اسفند پایتخت گرم‌تراز پاییز ۹۷+جدول قیمت - 4

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بازار مسکن، قیمت مسکن، وام ساخت مسکن، پایتخت و جدول از تلگرام

تحلیل تخصصی در شب چراغ: جهت یابی آینده بازار مسکن

آیا تورم مسکن گریبان اجاره‌نشین‌ها را نیز خواهد گرفت؟

✍️محمد ارباب افضلی

مطابق با اطلاعات موجود از تحولات بازار مسکن شهر تهران، در آذر ماه امسال تورم مسکن در تهران به بیش از ۹۰ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل رسیده است. درحالیکه تورم اجاره‌بها در آمار رسمی، در حدود ۱۹ درصد است. هرچند نرخ رشد اجاره‌بها در ماه‌های گذشته از سال‌جاری در تهران از روندی صعودی برخوردار بوده اما رشد آن، به مراتب کمتر از رشد قیمت مسکن بوده است.

حال سوالی که به ذهن متبادر می‌شود این است که در شرایطی که قدرت خرید بسیاری از متقاضیان مسکن به واسطه شوک ارزی اخیر و افزایش قیمت شدید مسکن از دست رفته است و بسیاری از آنها به امید بازگشت آرامش قیمتی به بازار به اجاره‌نشینی استمرار بخشیده‌اند، آیا امکان تسری تورم‌های بالا به بازار اجاره‌بها نیز وجود دارد؟

پاسخ به این پرسش در گرو بررسی دو مسأله «ضوابط تعیین اجاره بها» و «عوامل اثرگذار بر تعیین اجاره‌بها» در بازار مسکن است که در ادامه این نوشتار سعی می‌شود به طور مختصر به تحلیل هریک از آنها بپردازیم.

در ادبیات مربوط به اقتصاد مسکن برای تحلیل رابطه میان قیمت و اجاره‌بهای مسکن از نسبت p به r استفاده می‌شود که در آن p (قیمت مسکن) در صورت کسر، و r (قیمت اجاره‌بها) در مخرج آن قرار می‌گیرد. تحلیل سابقه این شاخص حاکی از رابطه‌ای بلندمدت و با ثبات است و تغییرات تکرار ‌شونده آن در بازار مسکن کشور طی دو دهه گذشته را تأیید می‌کند. بر اساس اطلاعات ثبت‌شده از بازار مسکن، نسبت p به r از اوایل دهه هفتاد خورشیدی تا‌ کنون، در دامنه نسبتا مشخصی حرکت کرده است. به نحوی که این نسبت، در زمان رونق بازار مسکن، افزایشی و در دوره رکود، کاهشی بوده است.

از سوی دیگر در محاسبات رایج میان فعالان بازار مسکن نیز معمولا از فرمول و قانون‌های نانوشته‌ای استفاده می‌شود که البته چندان حساسیتی به مقتضیات بازار و اقتصاد کلان ندارد. به طور مثال در زمینه محاسبه نرخ رهن و اجاره مدت‌هاست که از نسبت یک چهارم یا یک‌پنجم (بسته به عمر ملک) برای تعیین قیمت رهن کامل ملک و پس از آن نیز از رابطه «هرمیلیون تومان برابر با ۳۰ هزار تومان» در تبدیل رهن به اجاره‌بهای ماهیانه استفاده می‌شود.

اما در خصوص عوامل اثرگذار بر تعیین نرخ اجاره‌بها در شرایط کنونی باید گفت که نقش دو عامل «افزایش قیمت مسکن» و «نرخ سود واقعی سپرده بانکی» بسیار پر رنگ است.

به طور یقین جهش ایجاد شده در قیمت مسکن و تورم ۹۰ درصدی در این بازار موجبات فاصله گرفتن نسبت قیمت به اجاره‌بها را از مقدار تعادلی آن فراهم نموده است. نتیجه این امر وجود نسبت‌های یک ششم و حتی یک هفتم در قیمت‌گذاری رهن کامل برخی از فایل‌ها در آذر و دیماه امسال بود. البته بایستی به این نکته نیز توجه داشت که قیمت‌هایی که در شرایط کنونی مبنای محاسبه قرار می‌گیرند نیز با توجه به شرایط کنونی بازار مسکن و دیگر بازارهای جایگزین و به طور کلی نااطمینانی‌های موجود در اقتصاد کلان کشور، از قطعیت برخوردار نیستند و چه بسا اگر مالکان در مقام فروش ملک مورد اجاره برآیند، برای فروش آن در این قیمت‌ها با مشکلات جدی روبرو خواهند شد.

همچنین از آنجا که با مشاهده سیکل‌های رکود و رونق و همچنین بررسی روندهای قیمتی در بازار می‌توان انتظار در پیش بودن رکودی حداقل دو سه ساله را برای بازار مسکن متصور بود، انتظار مقداری تعدیل در قیمت مسکن در آینده چندان غیر منطقی به نظر نمی‌رسد. از این رو می‌توان نتیجه گرفت که نسبت‌های یک ششم و یک هفتم فعلی در محاسبات مربوط به اجاره، از محل منطقی‌تر شدن قیمت مسکن در آینده قدری تعدیل خواهند شد.


آپارتمان در مناطق مختلف پایتخت چند؟

💢بررسی‌ها از وضعیت بازار مسکن در ماه‌های پایانی سال نشان می‌دهد؛ میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در معاملات مسکن بهمن ماه پایتخت با رشد ۹/ ۲ درصدی در مقایسه با دی‌ماه به ۱۰ میلیون و۶۶ هزار تومان افزایش یافته است. با شکستن مرز ۱۰ میلیون تومان برای قیمت مسکن در هر مترمربع در نیمه زمستان امسال، تعداد فایل‌های پیشنهادی به متقاضیان مصرفی خرید مسکن کاهش پیدا کرده است.

💢مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت عنوان می‌کنند: در حال حاضر حجم فایل‌های میان متراژ در بازار برای خرید و فروش اندک است اما اگر متقاضیان مصرفی آپارتمان خود را از میان گروه متراژی «کوچک-متراژ» یعنی کمتر از ۶۰ مترمربع انتخاب کنند امکان انتخاب فایل‌های مناسب‌تری را پیدا خواهند کرد.

💢به گفته آنها در برخی از مناطق شهری پایتخت هنوز هم آپارتمان‌های میانسال و حتی کمتر از ۱۰ سال وجود دارند که قیمت پیشنهادی آنها کمتر از میانگین قیمت آپارتمان در شهر تهران در هرمترمربع ۱۰ میلیون تومان است.

جدول نبض بازار امروز قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی👇


قیمت مسکن ۱۰ سال ساخت در تهران چند است؟ + جدول

💢بازار مسکن پایتخت و به تبع آن شهرهای بزرگ کشور در سال‌جاری روزهای پر فراز و نشیبی را طی کرد. همزمان با آغاز سال ۹۷، بازار مسکن با انتقال از دوره «پیش‌رونق» و قرار‌گیری در دوره «رونق»، یک فصل پر‌معامله و همراه با رشد قیمت متفاوت نسبت به سال قبل را تجربه کرد.

💢اما با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل بهار، ریزش سریالی حجم معاملات آغاز شد. در این حین، بر خلاف حجم معاملات، قیمت مسکن در یک شیب تند رو به افزایش گذاشت. تا اینکه از شهریورماه، روند رشد ماهانه قیمت مسکن در یک شیب نزولی قرار گرفت و نهایتا در دی ماه کمترین سطح تورم ملکی در سال جاری ثبت شد.

💢کاهش حجم معاملات در ماه‌های اخیر از یکسو و کاهش قدرت خرید متقاضیان مصرفی در مقایسه با قیمت‌های افزایش یافته سبب شد تا بازار مسکن به فاصله چندماه از آغاز رونق مسکن در یک وضعیت شبه رکودی قرار گیرد.

💢در حال حاضر نیز اگرچه مشاوران املاک طی چند هفته گذشته از آخرین مراجعات متقاضیان به بازار برای خرید یا فروش خبر می‌دادند اما اکنون عنوان می‌کنند در یک هفته پایانی سال به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی حجم مراجعات به بنگاه‌های املاک به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کرده است.

در جدول نبض بازار امروز قیمت پیشنهادی برای آپارتمان‌های بیش از ۱۰ سال ساخت ارائه شده است👇

اقتصادنیوز👇


✅ وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن هنوز ابلاغ نشده است

یک کارشناس بازار مسکن گفت: قیمت مسکن از ۱۸ ماه پیش روند رو به رشد خود را آغاز کرد، سقف تسهیلات ساخت مسکن و شرایط پرداخت آن هیچ تغییری نکرده است، پس باید سیکل معیوبی که سالیان سال در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن داریم، تغییر کند.

🔗 ادامه مطلب …


📌دبیر کانون انبوه‌سازان در گفت‌وگو با «جهان صنعت»:

🔸مسکن، اولویت‌ وزارت راه نیست

💢وضعیت بازار مسکن در سال ۹۶ تحت تاثیر نوسانات ارزی و آشفتگی اقتصاد کلان کشور دچار التهاب شد‌. از اواسط سال سرمایه‌های سرگردان در بازار ارز با کوچک‌ترین شوک سیاسی میان بازار مسکن و سایر بازارهای موازی در جریان بود و این وضعیت چرخه‌ای از داد و ستد را شکل داد که قیمت مسکن را تا دو برابر افزایش داد‌.

💢کارشناسان معتقدند پیش‌بینی‌ها در مورد ثبات بازار در بهمن ماه به دلیل تداوم تردیدها در بازار ارز محقق نشد و ممکن است تا اواسط سال آینده بازار مسکن با شیب ملایم به روند افزایشی قیمت ادامه دهد‌.

💢در این مدت دولت فرصت دارد با تقویت ابزارهای مالی برای خانه‌دار شدن افراد فاصله قدرت خرید و قیمت مسکن را کاهش دهد اما کارشناسان خیلی امیدوار نیستند‌. وزیر راه‌وشهرسازی که تمایل زیادی به افزایش حجم تولید نشان می‌دهد بارها اعلام کرده است که با افزایش سقف وام مسکن مخالف است‌.

↙️برای دیدن ادامه این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۷۱۵۲


✅ استان‌های درگیر جهش قیمت مسکن

بورس ٢۴: پنج استان درگیر جهش قیمت مسکن است و خریداران خانه در آن‌ها شرایط سختی را سپری می‌کنند.

اولین استان در این چالش استان تهران است که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در آن در فصل پاییز ٨٠ درصد افزایش پیدا کرد. بر اساس آمارهای فصلی از بازار مسکن کشور، بیشترین رشد قیمت مسکن در پاییز امسال نسبت به پاییز پارسال در استان تهران رخ داد …

🔗 ادامه مطلب …


نظرها

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

حناچی: تصویب لایحه درآمد شهرداری‌ها راه جلوگیری از شهر فروشی است

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

مسئولان مبارزه با مواد مخدر را با جدیت در اردستان پیگیری کنند

مهر2 دقیقه قبل

نوبخت: همه منابع افزایش قیمت بنزین به مردم یارانه داده می‌شود

مهر2 دقیقه قبل

کسب مقام دوم جانبازان روشندل کاشانی در رقابت‌های گلبال کشور

مهر5 دقیقه قبل

رئیس جمهور افغانستان از شکست داعش در ننگرهار خبر داد

مهر6 دقیقه قبل

فعالیت متروی اصفهان از صفه تا میدان امام حسین (ع)

مهر6 دقیقه قبل