1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

چهارشنبه‌سوری ۱۳۹۷ چگونه سپری شد + تصاویر

عمده مصدومان حوادث چهارشنبه سوری درمرکزی به طور سرپایی درمان شدند

مهرخبرگزاری مهر
عمده مصدومان حوادث چهارشنبه سوری درمرکزی به طور سرپایی درمان شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، پریا بهرامی اظهار داشت: حوادث چهارشنبه آخر سال در استان مرکزی ۳۵ نفر را مصدوم کرد که ۲۱ نفر از این مصدومان در شهر اراک، ۹ مصدوم در ساوه و بقیه در دیگر شهرستان‌های استان مرکزی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه بیشترین نوع جراحات در چهارشنبه سوری امسال سوختگی و تروما بوده است، ادامه داد: چهار مورد از مجموع ۳۵ مصدوم چهارشنبه سوری استان در شهرستان ساوه به منظور اطمینان از روند درمان، تحت مراقبت در بیمارستان‌های استان هستند و بقیه مصدومان به صورت سرپایی درمان و مرخص شده اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی بیان کرد: هیچ گزارشی از تلفات جانی و یا قطع عضو در جریان حوادث چهارشنبه سوری در استان مرکزی دریافت نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

چهارشنبه سوری امسال سنندج بدون هیچ گونه حادثه آتش سوزی سپری شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
چهارشنبه سوری امسال سنندج بدون هیچ گونه حادثه آتش سوزی سپری شد

‌سهیل فضل وزیری‌ اظهار کرد: چهار شنبه آخر هر سال متاسفانه به دلیل برخی رفتارهای نادرست تبدیل به حوادث ناگوری برای شهروندان می‌شود، اما خوشبختانه چهارشنبه سوری امسال سنندج بدون هیچ گونه حادثه آتش سوزی سپری شد.

وی افزود: این سازمان در راستای آگاه سازی و کاهش حوادث در چهارشنبه آخر سال اقدامات لازم نظیر چاپ بنر و بروشور و حضور کارشناسان این سازمان در بین دانش آموزان اقدام کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج، عنوان کرد: از دهم اسفند ماه با توجه به شلوغی هسته مرکزی سطح شهر بواسطه خرید عید و در راستای تسریع در امدادرسانی در مواقع بروز حوادث دو اکیپ آتش‌نشانی در سطح شهر مستقر بودند.

فضل وزیری افزود: شب گذشته هم بیش از ۱۰۰ نفر از آتش نشانان در ایستگاه‌های مختلف سطح شهر در آماده‌باش کامل بودند.

وی گفت: یک اکیپ سیار از نیروهای آتش نشانی هم در مسیر ورودی سنندج – همدان بواسطه حضور جمعی از شهروندان در این مسیر مستقر شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کرد: خوشبختانه با تعامل وهمکاری شهروندان چهار شنبه سوری امسال سنندج بدون هیچ گونه حادثه آتش سوزی سپری شد.

خواندن خبر در سایت منبع

حوادث چهارشنبه سوری دو کشته و ۱۵۲۵ مصدوم داشت

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
حوادث چهارشنبه سوری دو کشته و ۱۵۲۵ مصدوم داشت

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در سال‌های اخیر حوادث چهارشنبه سوری به مدد اطلاع رسانی رسانه‌ها و آگاه‌تر شدن مردم هر سال کم و کمتر شده است، سال گذشته این مراسم در سه شنبه ۲۳ اسفند برگزار شد.

پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور در آخرین چهارشنبه سال ۹۶ اعلام کرد: مصدومان حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری فقط مربوط به شب چهارشنبه آخر سال نبود و تعداد کل مصدومان مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری از اول اسفند (۹۶) به چهار هزار و ۷۷۹ نفر رسید که نسبت به سال گذشته (سال ۹۵) حدود ۵۰ درصد کمتر است.

به گفته او، بیشترین میزان مصدومان حوادث چهارشنبه سوری سال ۹۶ در استان تهران بود و البرز و آذربایجانی غربی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و هرمزگان نیز کمترین حادثه را در چهارشنبه سوری پارسال داشتند.

رئیس اورژانس گفت: ۸۲۵ مصدوم حوادث چهارشنبه سوری دچار سوختگی درجه دو و سه (متوسط و شدید) شدند. ۵۲ نفر از مصدومان دچار قطع عضو و ۳۱۸ نفر بستری شدند. هزار و ۴۴۷ نفر از این مصدومان دچار مصدومیت از ناحیه دست هزار و ۱۱۳ نفر دچار مصدومیت از ناحیه چشم شدند.

او البته تعداد کشته‌های مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری را ۴ نفر اعلام کرده بود.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس نیز در آخرین سه شنبه سال ۹۶ تعداد کشته‌ای مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری را چهار نفر اعلام کرده بود که به گفته او یک نفر در زنجان، یک نفر در تهران، یک نوجوان ۱۵ ساله در کرج و یک مرد ۳۵ ساله در اردبیل بود. به گفته او، ۴۰ درصد مصدومان عابران و افراد در حال تردد بوده‌اند. آماری که البته پزشکی قانونی آن را تایید نکرد و در گزارشی که ۲۵ اسفند امسال اعلام کرد، تعداد کشته‌ای حوادث چهارشنبه سوری پارسال را سه نفر اعلام کرد.

* آماده باش ۱۰۰درصدی اورژانس در سراسر کشور

پیمان صابریان، مسئول کمیته کشوری اورژانس در چهارشنبه آخر سال امروز (سه شنبه ۲۸ اسفند) گفت: ۱۰۰ درصد نیروهای اورژانس در سراسر کشور برای چهارشنبه آخر سال در حال آماده باش هستند و علاوه بر این، ۵۰ درصد نیروهای اورژانس هم در مکان‌های شلوغ شهرها با آمبولانس و موتورلانس مستقر می‌شوند.

وی درباره استقرار نیروهای اورژانس در سراسر کشور برای چهارشنبه سوری افزود: نیروهای اورژانس در تهران و شهرستان‌ها از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب آماده باش هستند و در کل کشور تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ آمبولانس و موتورلانس برای چهارشنبه سوری فعال هستند. این نیروها در مکان‌های مختلف بر اساس نیاز مستقر می‌شوند.

پیش از این، مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس نیز از آماده باش ۵۰۰ نیروی عملیات اورژانس در قالب ۱۹۷ اکیپ برای شب چهارشنبه سوری خبر داده و گفته بود: ارائه خدمات اولیه درمانی در تمام بیمارستان‌ها برای مصدومان شب چهارشنبه سوری انجام می‌شود. همچنین در بیمارستان‌های خاصی مانند بیمارستان شهید مطهری، اقدامات خاص ترمیمی برای سوختگی انجام می‌شود که در این بیمارستان‌ها متخصص و فوق تخصص ترمیمی مستقر خواهد بود.

* ۵۰ تخت بیمارستان سوختگی برای چهارشنبه سوری خالی شد

مصطفی ده مرده‌ای، رئیس مرکز آموزشی درمانی بیمارستان شهید مطهری (سوانح و سوختگی) از آماده ‌باش کادر درمانی این بیمارستان برای مداوای حادثه دیدگان احتمالی شب چهارشنبه آخر سال خبر داد.

وی گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده این بیمارستان برای مداوای حادثه دیدگان احتمالی امشب در آمادگی کامل است و هیچ کمبودی از نظر امکانات و تجهیرات درمانی وجود ندارد. هم اکنون ۵۰ درصد از تخت این بیمارستان خالی است و بخش ترمیمی آن نیز به همراه پزشکان متخصص در آمادگی کامل به سر می‌برند.

رئیس مرکز آموزشی درمانی بیمارستان شهید مطهری (سوانح و سوختگی) اضافه کرد: کارکنان بیمارستان امشب در آمادگی کامل قرار دارند و از هم اکنون پزشکان جراح پلاستیک و عمومی، بیهوشی، گوش و حلق و بینی و جراح مغز و اعصاب در اورژانس و همه بخش‌های بیمارستان آماده ارائه خدمت هستند.

وی به مردم توصیه کرد مصدومان احتمالی سوختگی را در شب چهارشنبه آخر سال فقط به مراکز تخصصی سوختگی مانند بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری یا یافت آباد منتقل کنند.

وی یادآور شد: برای کنترل حوادث چهارشنبه سوری نیازمند یک عزم ملی و همگانی از سوی خانواده‌ها و والدین تا ارگانها و نهادهای مختلف هستیم. برخی از این راهکارها شامل تاکید بر تولید وسایل آتش بازی استاندارد توسط سازمانهای ذیصلاح، قرار دادن راحت تجهیزات ایمن و مناسب در اختیار افراد، آموزش خانواده‌ها در فواصل زمانی معین با ارایه تصاویر و فیلم‌های مستند در ساعات مناسب از شبکه‌های صدا و سیما، نظارت والدین بر فرزندان (گروه خطر ۲۰-۱۰ سال)، تهیه گزارش تصویری و عکس از حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال در راستای رسالت اطلاع رسانی برای پیشگیری از بروز مجدد این حوادث ناگوار، آماده باش آتش نشانی‌ها، اورژانس ۱۱۵، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها جهت پذیرش اولیه بیماران و اعزام فوری به مراکز تخصصی مانند بیمارستان‌های شهید مطهری، فاطمه زهرا و یافت آباد (در تهران) است.

* از درمان خودسرانه سوختگی بپرهیزید

محمد جواد فاطمی، رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران سوختگی (ققنوس) به مردم توصیه کرد: از گذاشتن سیب زمینی، خمیردندان و ماست بر روی ناحیه‌ای که ناشی از حوادث چهارشنبه سوری سوخته است، خودداری کنند چون این کار باعث عمیق‌تر شدن سوختگی می‌شود.

وی گفت: سوختگی دست و اندام فوقانی شایع‌ترین سوختگی‌ها در حوادث ناشی از چهارشنبه سوری است و بهتر است فردی که دچار سوختگی کوچک شده با آب سرد آن را شست و شو داده و پمادهای سوختگی از داروخانه تهیه شود.

وی تصریح کرد: از اقدامات درمانی خودسرانه برای سوختگی خودداری شود و باید فردی که دچار آسیب شده به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شود. لازم است سوختگی ناحیه دست و اندام فوقانی را بالا نگه داشته و با پارچه‌ای بسته شود تا خونریزی بند آید.

این متخصص درمان سوختگی اظهار داشت: اگر فردی در حوادث ناشی از چهارشنبه سوری که استفاده از مواد محترقه است، دچار قطع عضو شود، باید ناحیه قطع شده را داخل پارچه گذاشته و در نایلون با آب و یخ شناور باشد و آن را به مراکز درمانی سوختگی سریعا انتقال داد.

به گفته فاطمی، افرادی که دچار آسیب چشمی نیز شدند، لازم است با سرم استریل شست و شو داده و به مراکز درمانی سریعا منتقل شوند.

وی تصریح کرد: والدین در مراسم چهارشنبه سوری همراه فرزندان خود باشند و رفتارها و حرکات آنها را کنترل کنند تا دچار حادثه تلخ نشوند، زیرا اگر عضوی از بدن دچار سوختگی شود فرد تا آخر عمر باید معلول باشد یا همواره از آسیب ایجاد شده رنج می‌برد.

فاطمی تاکید کرد: در چهارشنبه سوری سال گذشته ۲۴۰ نفر در بیمارستان‌های چشم، ۲۱۴ نفر در بیمارستان سوختگی شهید مطهری و ۷۰ نفر در بیمارستان سوختگی حضرت فاطمه تحت مداوا قرار گرفتند. شایع‌ترین صدمات ناشی از چهارشنبه سوری استفاده از مواد دست ساز است که سوختگی عمقی ایجاد می‌کند.

فاطمی توصیه کرد که مردم چهارشنبه سوری را به جشن ملی ایرانی تبدیل و از ایجاد حوادث وحشتناک خودداری کنند.

* ۴۰: ۱۷ - ۲۸۶ نفر مصدوم تاکنون

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد: حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در کشور از اول تا کنون ۲۸۶ نفرمصدوم داشته است که ۲۵۸ نفر مرد و ۲۸ نفر زن هستند. از این تعداد ۳۸ ‌نفر تاکنون بستری شدند که ۳ نفرشان در بخش‌های ویژه بستری هستند.۱۷۱ نفر سرپایی درمان شدند.

‌خالدی درباره تعداد مصدومان حوادث شب چهارشنبه سوری در سال ۹۶ گفت: سال گذشته ۴ هزار و ۷۹۹ نفر مصدوم شدند که ۳ هزار و ۷۷۵ نفر مرد و هزار و ۲۴ نفر زن بودند. همچنین ۳۴۰ نفر سال گذشته بستری شدند که ۱۴ نفر در بخش‌های ویژه و ۳ هزار و ۷۲۰ نفر سرپایی بودند.

وی درباره تعداد فوتی‌های حوادث سال گذشته نیز بیان کرد: سال گذشته هزار و ۳۱ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند، ۶۸ نفر دچار قطع عضو و هزار و ۶۰۸ نفر نیز از ناحیه چشم دچار آسیب شده بودند.

* ۱۷:۵۵- ورود ۲ کودک مصدوم به بیمارستان سوختگی

مصطفی ده مرده‌ ای، رئیس مرکز آموزش درمانی سوانح سوختگی شهید مطهری در این بیمارستان گفت: از بعد از ظهر امروز دو مصدوم ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال به بیمارستان شهید مطهری منتقل شدند که یکی از آنها کودکی ۳ یا ۴ ساله و دیگری کودکی ۱۲ ساله است که این دو کودک از ناحیه دست و صورت دچار حادثه شده‌اند.

به گفته او، این دو کودک در حال حاضر تحت مداوا قرار دارند و به احتمال زیاد حداقل برای ۲۴ ساعت در بیمارستان بستری خواهند شد.

* ۱۸:۰۱- یک نفر فوت شد، ۳۶ نفر قطع عضو شدند

پیمان صابریان، مسئول کمیته کشوری اورژانس در حوادث چهارشنبه سوری گفت: تعداد کل مصدومان حوادث چهارشنبه سوری از اول اسفند تاکنون ۳۳۷ نفر است که از این تعداد ۹۵ درصد مرد و ۵ درصد زن هستند، ۴۸ نفر از این مصدومان هم اکنون بستری هستند که سه نفرشان در بخش مراقبت ویژه هستند.

به گفته او از این تعداد مصدوم ۱۹۶ نفر سرپایی درمان شدند، ۱۲۱ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند. ۳۶ نفر دچار قطع عضو و ۱۱۹ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شدند.

وی درباره آمار مصدومان امروز نیز بیان کرد: از ساعت ۸ امروز سه شنبه تا ساعت ۱۸ تعداد ۵۷ نفر مصدوم شدند که ۱۲ نفر در بخش عادی بستری هستند و یک نفر در بخش ویژه هستند.

وی گفت: همچنین ۲۸ نفر به صورت سرپایی درمان و ۱۳ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی شدند. امروز ۸ نفر دچار قطع عضو، ۱۳ نفر دچار سوختگی درجه یک، ۲۳ نفر دچار سوختگی درجه ۲ و ۴ نفر دچار سوختگی درجه سه شدند.

صابریان افزود: روز شنبه یک پسر ۱۹ ساله در مشهد به علت ترکیدن بمب دست ساز فوت کرد.

وی اظهار داشت: آخرین آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ در کل کشور ۸۳ نفر شد که ۹۵ درصد مرد و ۵ درصد زن هستند. ۲۱ نفر در بخش عادی و یک نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۳۹ نفر به صورت سرپایی درمان و ۲۱ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی شدند. ۹ مورد قطع عضو و ۱۶ مورد سوختگی درجه یک، ۳۵ مورد سوختگی درجه ۲ و ۴ مورد سوختگی درجه ۳ اتفاق افتاد. همچنین یک مورد نیز شکستگی اتفاق افتاده است.

مسئول کمیته کشوری سازمان اورژانس کشور درباره آمار مصدومان از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۹ امشب گفت: تاکنون ۳۶۶ نفر در کل کشور مصدوم شدند که ۵۷ نفر در بخش و ۳نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۲۱۰ نفر سرپایی، ۱۳۳ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند و ۳۷ نفر دچار قطع عضو و ۱۳۲ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شدند.

* ۱۸:۱۵ - یک مصدوم بدحال با بالگرد وارد بیمارستان مطهری شد

یک مصدوم بدحال با ۵۰ درصد سوختگی وارد بیمارستان مطهری شد. این‌ فرد مصدوم توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ ابتدا به پد بالگرد جنب بیمارستان منتقل و سپس از آنجا به بیمارستان شهید مطهری منتقل شد.

شنیده‌ها حاکی از این است که این فرد هنگام ساخت مواد محترقه دچار سانحه و از ناحیه سر و صورت و اندام فوقانی دچار سوختگی شده است.

* ۳۵: ۱۸- حوادث چهارشنبه سوری امروز ۵۷ مصدوم داشت

پیمان صابریان، مسئول کمیته کشوری اورژانس در حوادث چهارشنبه سوری گفت: تعداد مصدومان امروز حوادث چهارشنبه سوری تا ساعت ۱۸ در کل کشور ۵۷ نفر است که ۹۵ درصد مرد و ۵ درصد زن هستند.

وی افزود: از این تعداد در حال حاضر ۱۲ نفر در بخش عادی، یک نفر در بخش ویژه بستری هستند. همچنین ۲۸ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۳ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی و ۸ نفر دچار قطع عضو شدند.

صابریان ادامه داد: همچنین تا ساعت ۱۸ امروز (سه شنبه) ۱۳ نفر دچار سوختگی درجه یک، ۲۳ نفر دچار سوختگی درجه ۲ و ۴ نفر دچار سوختگی درجه ۳ شدند.

* 18:50- مصدومان امسال کمتر است

مصطفی ده مرده‌ای، رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری دقایقی پیش در جمع خبرنگاران گفت: یک انفجار کارگاهی در ماه گذشته داشتیم. تعداد هشت نفر مصدوم شده‌اند و متاسفانه یک نفر فوت و بقیه مرخص شده‌اند.

وی توضیح داد: آمار مصدومان سوختگی شب چهارشنبه آخرسال نیز نسبت به سال‌های گذشته خیلی کمتر بوده است امروز فقط دو کودک با ۱۰درصد سوختگی در بیمارستان مطهری بستری شده‌اند.

ده مرده‌ای اضافه کرد: پزشکان بیمارستان مطهری از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین در آمادگی کامل قرار دارند اما ۴۸ ساعت اخیر بیشترین آمادگی ما از نظر متخصصان حاضر در بیمارستان مطهری است.

* ۱۹:۰۱- تعداد مصدومان به ۳۶۶ نفر رسید

مسئول کمیته کشوری سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: آخرین آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ در کل کشور ۸۳ نفر شد که ۹۵ درصد مرد و ۵ درصد زن هستند. ۲۱ نفر در بخش عادی و یک نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۳۹ نفر به صورت سرپایی درمان و ۲۱ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی شدند. ۹ مورد قطع عضو و ۱۶ مورد سوختگی درجه یک، ۳۵ مورد سوختگی درجه ۲ و ۴ مورد سوختگی درجه ۳ اتفاق افتاد. همچنین یک مورد نیز شکستگی اتفاق افتاده است.

صابریان درباره آمار مصدومان از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۹ امشب گفت: تاکنون ۳۶۶ نفر در کل کشور مصدوم شدند که ۵۷ نفر در بخش و ۳ نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۲۱۰ نفر سرپایی، ۱۳۳ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند و ۳۷ نفر دچار قطع عضو و ۱۳۲ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شدند.

* ۱۹:۲۳- پلیس: با هنجارشکنان برخورد می‌شود

سردار احمد نوریان، سخنگوی نیروی انتظامی گفت: مشارکت و همکاری خوب مردم با حضور فعال و هدفمند نیروهای پلیس موجب آرامش خاصی در آخرین شب چهارشنبه آخر سال در کشور شده است.

وی شامگاه سه شنبه اظهار داشت: هم اکنون نیروهای پلیس و پایگاه‌های انتظامی سراسر کشور با هدف حفظ و ایجاد امنیت، نظم عمومی و آرامش هر چه بیشتر در آمادگی کامل به سر می‌برد.

معاون اجتماعی ناجا خاطرنشان کرد: در این ارتباط با افرادی که بخواهند به هر دلیل با ایجاد مزاحمت و اذیت و آزار مردم هنجار شکنی کرده و نظم عمومی را برهم بزنند در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی نیز پیشتر از آمادگی و استقرار ۲۰۰ هزار نفر از نیروهای پلیس در سراسر کشور برای حفظ نظم و امنیت عمومی خبر داده بود.

بر اساس اعلام قبلی پلیس راهور نیز از فردا تا ۱۶ فروردین ۹۸ با هدف تسهیل در تردد مردم، طرح زوج و فرد لغو می‌شود.

* ۱۹:۲۸- متخلفان چهارشنبه سوری تعطیلات نوروز در بازداشت می‌مانند

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز اعلام کرد: متخلفانی که امشب به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم و دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند بود.

وی افزود: همچنین اگر فردی با خودرو مرتکب خلاف شود، خودرو وی تا پایان تعطیلات توقیف خواهد ماند.

فرمانده پلیس تهران اضافه کرد: نیروهای انتظامی از ساعت ۱۵ امروز با حضور در بیش از ۲۰۰ نقطه شهر در حال ماموریت هستند. ٨٠ نقطه به طور ویژه رصد و کنترل می‌شود و پلیس برخورد قاطعانه با متخلفان خواهد داشت.

رحیمی اظهار داشت: یک کودک ۱۴ ساله امروز بر اثر انفجار مواد محترقه مصدوم شده است و دو خودرو نیز دچار آسیب شده‌اند.

سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت نیز گفت: از ساعت ۱۵ امروز نیروهای کلانتری‌ها در همه محلات شهر تهران به منظور برقراری نظم و امنیت چهارشنبه آخر سال مستقر شده‌اند. پلیس مخالف شادی نیست اما خط قرمز ما هنجارشکنی و قانون شکنی است.

۱۹:۳۰ - مصدومان شب چهارشنبه سوری به ۱۱۹ نفر رسید

پیمان صابریان، مسئول کمیته کشوری چهارشنبه سازمان اورژانس کشور گفت: آخرین آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری از ساعت ۸ صبح تا ۱۹:۳۰ در کل کشور ۱۱۹ نفر شد که ۹۴ درصد مرد و ۶ درصد زن هستند. ۲۸ نفر در بخش عادی و یک نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۶۴ نفر به صورت سرپایی درمان و ۴۱ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی شدند. ۱۵ مورد قطع عضو و ۲۱ مورد سوختگی درجه یک، ۴۱ مورد سوختگی درجه ۲ و ۵ مورد سوختگی درجه ۳ اتفاق افتاد. همچنین ۲ مورد نیز شکستگی اتفاق افتاده است.

وی درباره آمار مصدومان از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۹:۳۰ امشب گفت: تاکنون ۳۹۹ نفر در کل کشور مصدوم شدند که ۶۳ نفر در بخش و ۳ نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۲۳۳نفر سرپایی، ۱۳۸ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند و ۴۲ نفر دچار قطع عضو و ۱۴۰ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شدند.

صابریان بیان کرد: بیشترین مصدوم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ۴۰ مورد اتفاق افتاده است. بیشترین آمار نیز مربوط به استان تهران با ۵۸ مورد است.

۱۹:۴۶- پزشکی قانونی: وضعیت از پارسال بهتر است

احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره آمار و تعداد مصدومان و فوتی‌های چهارشنبه سوری امسال گفت: هنوز آمار مربوط به مصدومان و فوتی‌ها را تجمیع نکردیم اما به طور کلی تا الان مسئله حادی نداشتیم و در مجموع نسبت به سال گذشته وضعیت بهتر است.

مسعود قادی پاشا، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران نیز گفت: هنوز آمار فوتی به ما اعلام نشده اما ظاهرا وضعیت از نظر تعداد مصدومان و فوتی‌ها نسبت به سال گذشته بهتر است.

۲۰:۰۵ - تخلیه چشم یک زن در چابکسر

مسئول کمیته کشوری چهارشنبه سازمان اورژانس کشور درباره آخرین آمار شب چهارشنبه سوری در کل کشور گفت: آخرین آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ در کل کشور ۱۵۵ نفر است که ۹۴ درصد مرد و ۶ درصد زن هستند. ۳۴ نفر در بخش عادی و یک نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۸۳ نفر به صورت سرپایی درمان و ۵۷ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی شدند. ۲۲ مورد قطع عضو و ۲۹ مورد سوختگی درجه یک، ۴۸ مورد سوختگی درجه ۲ و ۱۱ مورد سوختگی درجه ۳ اتفاق افتاد. همچنین ۲ مورد نیز شکستگی اتفاق افتاده است. آسیب چشمی نیز در شب چهارشنبه سوری ۴۸ مورد بوده است.

صابریان درباره آمار مصدومان از ابتدای اسفند تا ساعت ۲۰ امشب نیز گفت: تاکنون ۴۳۳ نفر در کل کشور مصدوم شدند که ۷۰ نفر در بخش و ۳ نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۲۴۹ نفر سرپایی، ۱۵۲ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند و ۴۷ نفر دچار قطع عضو و ۱۴۸ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شدند.

وی اظهار داشت: مهمترین حادثه تاکنون تخلیه چشم یک خانم ۲۴ ساله در چابکسر گیلان بوده است.

۲۰:۲۰- رئیس اورژانس: تعداد مصدومان چهارشنبه سوری ۹۰ درصد کاهش دارد

پیر حسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید مطهری در جمع خبرنگاران گفت: از همت و اهتمام مردم عزیز کمال تشکر را دارم و خوشبختانه تا این لحظه شاهد کاهش ۹۰ درصدی مصدومان حوادث شب چهارشنبه آخر سال در سراسر کشور هستیم.

وی ادامه داد: از صبح امروز تا این لحظه تعداد ۱۲۰ نفر از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری به مراکز درمانی سراسر کشور مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۲۸ مصدوم بستری شده‌اند.

رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: متاسفانه در حوادث امشب در شهر ارومیه یک جوان ۲۰ ساله دست چپش قطع شده است.

کولیوند گفت: امیدوارم در این چند ساعت باقیمانده از امشب والدین مراقب نوجوانان و جوانان خود باشند تا با شادکامی بیشتری وارد سال جدید شویم.

۲۰:۳۰- دو مصدوم سوختگی وارد بیمارستان مطهری تهران شدند

دو مصدوم سوختگی که حدودا ۱۸ و ۸ سال سن دارند به همراه خانواده‌شان جهت مداوا وارد بیمارستان شهید مطهری تهران شدند.

گفته می‌شود، نوجوان‌ ۱۸‌ساله بر اثر انفجار نارنجک دستی و‌ کودک ۸ ساله بر اثر انفجار ترقه مصدوم شده‌اند.

نوجوان ۱۸ ساله از ناحیه پا و کودک ۸ ساله از ناحیه دست راست مصدوم شده است.

۴۳:۲۰- یک نفر در زنجان فوت شد

مسئول کمیته کشوری چهارشنبه سازمان اورژانس کشور درباره آخرین آمار شب چهارشنبه سوری در کل کشور بیان کرد: آخرین آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری از ساعت ۸ صبح تا ۲۰:۳۰ در کل کشور ۲۱۸ نفر است که ۱۹۲ نفر مرد و ۲۶ نفر زن هستند. ۳۶ نفر در بخش عادی و یک نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۱۲۹ نفر به صورت سرپایی درمان و ۸۳ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی شدند. ۲۵ مورد قطع عضو و ۴۴ مورد سوختگی درجه یک، ۵۱ مورد سوختگی درجه ۲ و ۱۳ مورد سوختگی درجه ۳ اتفاق افتاد. همچنین ۴ مورد نیز شکستگی اتفاق افتاده است. آسیب چشمی نیز در شب چهارشنبه سوری ۶۷ مورد بوده است.

پیمان صابریان درباره آمار مصدومان از ابتدای اسفند تا ساعت ۲۰:۳۰ امشب نیز گفت: تاکنون ۴۹۱ نفر در کل کشور مصدوم شدند که ۴۴۰ نفر مرد و ۵۱ نفر زن هستند. ۷۲ نفر در بخش و ۳ نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۲۹۴ نفر سرپایی، ۱۵۷ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند و ۵۱ نفر دچار قطع عضو و ۱۶۳ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شدند.

وی اظهار داشت: همچنین چند دقیقه قبل یک جوان حدود ۱۶ ساله در زنجان فوت کرد. او مواد منفجره را برای حمل و نقل به شکم خود بسته بود و در زمان انفجار، در دم فوت کرد.

* ۰۰: ۲۱- شش مصدوم بدحال وارد بیمارستان مطهری شدند

یک خانم ۳۸ ساله بر علت سوختگی با شعله آتش از ناحیه صورت و هر ۲ دست، دختر ۱۴ ساله‌ای بر اثر انفجار ترقه از ناحیه دست، پسری ۸ ساله که بر اثر انفجار ترقه در دس مصدوم شده، یک خانم ۳۵ ساله به علت اصابت سیگارت به چشمش و پسر ۱۱و ۱۵ ساله دیگری که بر اثر انفجار مواد محترقه از ناحیه صورت و دست مصدوم شده‌اند به بیمارستان مطهری آمدند.

۲۱:۱۱ - امشب ۳۲ نفر قطع عضو شدند

مسئول کمیته کشوری چهارشنبه سازمان اورژانس کشور درباره آخرین آمار شب چهارشنبه سوری در کل کشور گفت: آخرین آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ در کل کشور ۳۴۳ نفر است که ۲۷۶ نفر مرد و ۶۷ نفر زن هستند. ۳۸ نفر در بخش عادی و یک نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۲۱۸ نفر به صورت سرپایی درمان و ۱۲۳ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی شدند. ۳۲ مورد قطع عضو و ۸۰ مورد سوختگی درجه یک، ۷۶ مورد سوختگی درجه ۲ و ۲۳ مورد سوختگی درجه ۳ اتفاق افتاد. همچنین ۵ مورد نیز شکستگی اتفاق افتاده است. آسیب چشمی نیز در شب چهارشنبه سوری ۹۸ مورد بوده است. یک مورد فوت هم در زنجان اتفاق افتاده است.

صابریان درباره آمار مصدومان از ابتدای اسفند تا ساعت ۲۱ امشب نیز گفت: تاکنون ۶۱۵ نفر در کل کشور مصدوم شدند که ۵۲۴ نفر مرد و ۹۱ نفر زن هستند. ۷۴ نفر در بخش و ۳ نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۳۸۰ نفر سرپایی، ۱۹۰ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند و ۵۷ نفر دچار قطع عضو و ۱۹۶ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شدند.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با ۹۰ مصدوم بیشترین مصدوم را بین دانشگاه‌های علوم پزشکی دارد. همچنین استان تهران با ۱۲۵ مورد بیشترین تعداد مصدوم را دارد.

* 21:25- نمکی: حوادث چهارشنبه سوری ناشی از سوء مدیریت اجتماعی است

سعید نمکی، وزیر بهداشت شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید مطهری در جمع خبرنگاران گفت: در شب چهارشنبه سوری امسال تا به این لحظه تعداد ۱۵۷نفر مصدوم و ۳۰ نفر بستری شده‌اند و اکثر مصدومان حادثه به دلیل سوختگی بوده‌اند.

وی ادامه داد: متاسفانه یک نفر در شهرستان زنجان فوت و یک خانم در گیلان چشمش تخلیه شده است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: آمار میزان مصدومان حوادث امشب نسبت به مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده و همکاران کادر پزشکی اقدامات درمانی خوبی را انجام داده‌اند.

نمکی توضیح داد: حوادث چهارشنبه سوری مشکل نظام سلامت نیست بلکه مسئله نظام اجتماعی و فرهنگی است و سوء تدبیر در مدیریت اجتماعی در گذشته باعث بروز چنین مسائلی شده است.

وی افزود: به دلیل صدای مواد محترقه بیماران قلبی و افرادی که دچار مشکلات روحی و روانی هستند آرامش ندارند و مردم دوست ندارند عزیزشان در ایام عید بر روی تخت بیمارستان باشد. همه باید به هم کمک کنیم تا شاهد بروز چنین حوادثی در کشور نباشیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با تقویت فرهنگ جامعه آمار حوادث چهارشنبه سوری در کشور کاهش پیدا خواهد کرد.

* ۲۱:۲۳ - سه مصدوم جدید به بیمارستان سوختگی آمدند

زن ۳۴ ساله از ناحیه پیشانی بر اثر انفجار ترقه دچار سوختگی شده، دختر ۵ ساله از ناحیه کف دست بر اثر انفجار ترقه مصدوم شده‌اند. یک خانم ۴۰ ساله بدحال نیز وارد بیمارستان مطهری شد. وی بر اثر حرارت شعله الکل از ناحیه دست‌ها و صورت مصدوم شده است.

*21:43- پنجاه نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری در کردستان مصدوم شدند

هومن قصری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه در حوادث چهارشنبه سوری تا ساعت ۲۱ سه شنبه، ۵۰ نفر در شهرهای مختلف این استان دچار سوختگی شده و مصدوم شده‌اند.

وی شامگاه سه شنبه اظهار داشت: این مصدومان به خاطر سوختگی‌های سطحی در نواحی دست و صورت به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفتند.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده از عصر امروز تا شب نوروز، اورژانس بیمارستان‌ها برای پذیرش مصدومان و خدمات رسانی به آنان آماده باش هستند.

قصری یادآور شد: پزشکان متخصص چشم پزشکی، جراحی و دیگر تخصص‌ها از ساعت ۱۳ تا ۱۲ امشب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مستقر و آماده ارائه خدمات درمانی تخصصی به مصدومان احتمالی هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: در راستای خدمات رسانی به مسافران نوروزی نظارت بر نحوه عملکرد مراکز درمانی و بهداشت غذا و دارو در استان نیز با جدیت انجام می‌شود.

۲۲:۰۷ - افزایش آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری

صابریان درباره آخرین آمار شب چهارشنبه سوری در کل کشور بیان کرد: آخرین آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ در کل کشور ۷۵۰ نفر است. ۷۵ نفر در بخش عادی و یک نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۵۴۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند. ۶۹ مورد قطع عضو و ۱۸۱ مورد سوختگی درجه یک، ۱۴۴ مورد سوختگی درجه ۲ و ۵۹ مورد سوختگی درجه ۳ اتفاق افتاد. همچنین ۱۰ مورد نیز شکستگی اتفاق افتاده است. آسیب چشمی نیز در شب چهارشنبه سوری ۲۰۲ مورد بوده است.

*22:30- حضور وزیر بهداشت در بیمارستان فارابی تهران

سعید نمکی دقایقی پیش در بیمارستان فارابی تهران حاضر شد و از نزدیک از روند درمان مصدومان شب چهارشنبه سوری بازدید کرد.

* ۲۲: ۳۹- حوادث چهارشنبه سوری پایتخت ۵۰ درصد کاهش یافت

مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: با آگاهی شهروندان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حوادث چهارشنبه سوری در پایتخت ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی شامگاه سه شنبه در محل ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این کاهش آمار حوادث نتیجه فرهنگ سازی و همراهی مردم بود و باید همه دستگاه‌های متولی با همت بیشتری در این زمینه کار کنند.

داوری گفت: امشب ۱۴۰ حادثه آتش سوزی کوچک مرتبط با چهارشنبه سوری در تهران به وقوع پیوست. از ساعت ۱۷ تا ۲۲ این تعداد حوادث رقم خورد که بیشتر حریق‌ها در معابر، فضای سبز و سطل‌های مکانیزه زباله شهر تهران بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران خاطر نشان کرد: شرایط ایمنی پایتخت نیاز به اصلاح دارد و برای ارتقای ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه و مجتمع‌های تجاری تهران باید اقداماتی انجام داد.

* 22:45 - جسد یک جان باخته چهارشنبه سوری در زنجان به پزشکی قانونی ارجاع شد

مهرداد علی بخشی، جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی گفت: تا زمان حاضر یک جان باخته به دلیل صدمات ناشی از حادثه آتش سوزی چهارشنبه آخر سال به پزشکی قانونی استان زنجان ارجاع داده است.

وی چهارشنبه شب افزود: تا زمان حاضر ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه سه شنبه شب فقط یک مورد جان باخته به دلیل صدمات ناشی از آتش‌سوزی با مواد محترقه گزارش شده است که یک پسر ۱۶ ساله در استان زنجان بوده است که جسد وی به پزشکی قانونی این استان ارجاع داده شده است.

جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی تاکید کرد: تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر فوت و ارجاع جسد از تهران به پزشکی قانونی اعلام نشده است.

*۲۳:۰۲ - افزایش آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری به ۱۵۲۵ نفر

صابریان درباره آخرین آمار مصدومان مربوط به چهارشنبه سوری از ابتدای اسفند تا ساعت ۲۳ امشب در کل کشور بیان کرد: در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری از اول اسفند تاکنون ۱۵۲۵ نفر در کل کشور مصدوم شدند. ۱۵۰ نفر در بخش و ۴ نفر در بخش ویژه بستری هستند. ۱۰۷۷ نفر سرپایی، ۳۸۶ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند و ۱۰۸ نفر دچار قطع عضو و ۴۵۵ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شدند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

از روی آتش پریدن سفیر سوئیس در چهارشنبه‌سوری

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
از روی آتش پریدن سفیر سوئیس در چهارشنبه‌سوری

خبرگزاری ایلنا؛ تصویری از پختن آش رشته سفارت سوئیس در تهران و از روی آتش پریدن جناب سفیر در شب چهارشنبه سوری را منتشر کرد.

از روی آتش پریدن سفیر سوئیس در چهارشنبه‌سوری - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تشکیل پرونده تعمیر و بازسازی ۹۸ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده خبر داد. اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ۱۷۹ هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده دچار خسارت شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۳۰۵ واحد تعمیری دارند که تا کنون برای ۹۸ هزار واحد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرونده تشکیل شده و کار پرداخت خسارت‌ها آغاز و در حال انجام است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آغاز رسمی فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل خبر داد و گفت: از آنجایی که موضوع بازسازی، نوسازی و تامین خسارت به عنوان اصلی ‌ترین دغدغه مردم مناطق سیل زده می‌باشد این قرارگاه تشکیل شد تا سلسله عملیات بازسازی‌ و نوسازی‌ در مناطق سیل ‌زده زیر نظر این قرارگاه با فرماندهی وزیر کشور، انجام ‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی دست به دست هم داده و در این راستا برای کاهش مشکلات سیل زدگان کمک کنند. نجار گفت: همچنین کمک‌‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می‌شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور بابیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۱۵۰ خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، گفت: با اقدامات صورت گرفته پرونده ۱۸۷۰ منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت ۱۴۶۰ پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به ۱۸۰ پرونده نیز پرداخت شده است. وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران افزود: مهم‌ترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود. وی گفت: هرچند بیش از صدنفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع‌های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند، اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، بنابراین پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.
تابناکتابناک6 ساعت قبل
ورود سامانه‌های بارشی تا اواسط خرداد ادامه داردبه گزارش ایسنا، مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جلسه شورای اداری البرز گفت: امیدوارم چارچوب و برنامه‌ای که برای بازسازی مناطق سیل زده اعلام شده به درستی اجرایی شود چون اینکار نقش بسزایی در رضایت مندی و بالا رفتن امید مردم به مسئولان خواهدداشت. وی افزود: در این سیل‌ها بیش از پنج هزار تخریب در مناطق روستایی داشتیم و ۲۰۰ شهرمان نیز آسیب دیده است. بیشترین خسارت به خوزستان وارد شده که جبران آن به راحتی امکان پذیر نیست. هنوز بحران تمام نشده چون تا اواسط خرداد شاهد بارندگی و ورود سامانه‌های جدید به کشور خواهیم بود. بنا شده در ۳۱ استان کشور هم این قرارگاه تشکیل شود تا روند بازسازی خسارات سیل سرعت بیشتری به بگیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
«هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها» در حالی که تجربه هیأت مربوط به حادثه پلاسکو را پشت سر خود دارد، اما مأموریت بسیار دشوارتری را بر عهده دارد. حادثه سیل بسیار گسترده‌تر از رخداد آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو است و تقریبا نیمی از ایران را در بر گرفته است. هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها تمهیدی است که برای تولید گزارشی معتبر که بر این فضای بی‌اعتمادی غلبه کند اندیشیده شده است. توجه در ۱۱۰ سؤال پیوست حکم رئیس هیأت مشخص می‌کند که حسن روحانی ابدا به این رویکردهای تک‌متغیری باور نداشته و ۱۴ بعد متکثر سیل را برشمرده‌ و از آنها خواسته است به همه سؤالات پاسخ گویند. هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها، مأموریت دشوار تدوین گزارشی دقیق و توأم با پاسخگویی به سؤالات رئیس جمهوری را مد نظر دارد که البته طبق حکم، نتایج آن به مردم نیز ارائه خواهد شد.

اخبار بیشتر