وضعیت راه و ترافیک در جاده‌های کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

وضعیت راه و ترافیک در جاده‌های کشور

۲۲ اکیپ راهداری خراسان شمالی به مسافران نوروزی خدمات می‌دهند

مهرخبرگزاری مهر
۲۲ اکیپ راهداری خراسان شمالی به مسافران نوروزی خدمات می‌دهند
بجنورد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: در طرح نوروزی سال ۹۸ تعداد ۲۲ اکیپ راهداری در سطح جاده‌های استان به مسافران عبوری خدمات رسانی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر بدیعی مقدم اظهار کرد: در طرح نوروزی ۹۸ بالغ بر ۳۰۰ راهدار مشارکت دارند و ۶ هزار و ۱۲ کیلومتر از جاده‌های استان را تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهند.

وی افزود: برای تأمین و ارتقای ایمنی سفرهای نوروزی، ۲۶۶ دستگاه ناوگان راهداری به کار گرفته می‌شود و ۱۹ راهدارخانه در استان برای اسکان ضروری و خدمات رسانی به رانندگان عبوری از استان تجهیز و آماده شده و راهداران برای تأمین ایمنی سفرها حضور دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی بیان کرد: همچنین ۷۳ دستگاه خودروی گشت راهداری به منظور خدمات رسانی به مسافران در جاده‌های استان حضور دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

اسکان ۵۰۰ نفر مسافر در راه مانده در هتل‌ها و مساجد هشترود

مهرخبرگزاری مهر
اسکان ۵۰۰ نفر مسافر در راه مانده در هتل‌ها و مساجد هشترود
هشترود- معاون فرماندار هشترود از اسکان ۵۰۰ نفر مسافر در راه مانده از کولاک برف دیروز در هتل‌ها، مساجد و خوابگاه های آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر انبارته صبح امروز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران هشترود افزود: بارش بی سابقه برف در این شهرستان باعث شد تا آزاد راه پیامبر اعظم حد مواصلاتی این شهرستان به دلیل نا ایمن بودن مسیر بسته شود و مسافران نوروزی در راه مانده با همکاری جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش، در مساجد روستاهای نزدیک به آزاد راه و همچنین هتل فرهنگیان و خوابگاه خوارزمی اداره آموزش و پرورش اسکان داده شوند.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش شبانه عوامل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان، هم اکنون آزاد پیامبر اعظم بازگشایی شده و مسافران می‌توانند به مسافرت خود ادامه دهند.

گفتنی است فرماندار هشترود، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی و رؤسای ادارات آموزش و پرورش و همچنین هلال احمر این شهرستان ضمن بازدید و پیگیری وضعیت مسافران با اهدای بسته فرهنگی آنها را بدرقه کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر راه: قیمت بلیت اتوبوس‌ها پس از ۲۵ فروردین باید کاهش یابد

انتخابخبرگزاری انتخاب
وزیر راه: قیمت بلیت اتوبوس‌ها پس از ۲۵ فروردین باید کاهش یابد
درحالی که اتحادیه تعاونی‌های سواری کرایه بین شهری کشور اعلام کرده بود افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس در سال ۱۳۹۸ به صورت یکپارچه اعمال خواهد شد و کاهش قیمتی پس از نوروز در کار نیست، اما وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد که باید قیمت‌ها پس از ۲۵ فروردین به نرخ‌های قبلی بازگردد.
وزیر راه: قیمت بلیت اتوبوس‌ها پس از ۲۵ فروردین باید کاهش یابد - 0

درحالی که اتحادیه تعاونی‌های سواری کرایه بین شهری کشور اعلام کرده بود افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس در سال ۱۳۹۸ به صورت یکپارچه اعمال خواهد شد و کاهش قیمتی پس از نوروز در کار نیست، اما وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد که باید قیمت‌ها پس از ۲۵ فروردین به نرخ‌های قبلی بازگردد.

به گزارش ایسنا، در حالی که نوروز هر ساله شاهد افزایش قیمت بلیت اتوبوس هستیم و با اتمام نوروز قیمت‌ها کاهش می‌یابد تا مجددا با آغاز تابستان افزایش یابد و این رشد قیمت تا پایان سال ماندگار شود، اما بنا بر گفته رحمت‌الله حاجی محمدعلی-رئیس اتحادیه تعاونی‌های سواری کرایه بین شهری کشور- در سال ۱۳۹۸ روش دیگری اعمال خواهد شد و با افزایش قیمت‌ها به میزان ۲۰ درصد از ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۷ تا ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۸ دیگر شاهد کاهش قیمت‌ها نخواهیم بود و افزایش در نظر گرفته شده در سال ۱۳۹۸ به صورت یکپارچه اعمال می‌شود.

با این حال روز گذشته محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی- به صراحت اعلام و تاکید کرد که افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس‌ها تا ۲۵ فروردین ماه است و حتما پس از آن به نرخ قبلی باز می‌گردد.

به گزارش ایسنا، اخیرا عبدالهاشم حسن‌نیا -رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور- درباره افزایش قیمت بلیت اتوبوس در سال ۱۳۹۸ اظهار کرد که افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفندماه سال جاری مدنظر قرار می‌گیرد و این مسئله بر اساس روال هر ساله نرخ بلیت اتوبوس در آستانه ایام نوروز است و افزایش ۲۰ درصدی به منظور جبران هزینه‌های اتوبوس‌داران در نوروز سال ۱۳۹۸ اعمال خواهد شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی - نیز درباره قیمت‌های جدید بلیت اتوبوس‌های مسافری بین شهری اعلام کرده بود که رقم مورد نظر از ۲۵ اسفندماه سال جاری توسط انجمن صنفی مربوطه اعلام می‌شود و هر ساله به دلیل این‌که اتوبوس‌های بین شهری یک طرف از مسیر خود را خالی از مسافر طی می‌کنند، افزایش قیمت با نظارت راهداری اعمال می‌شود و به همین دلیل نیز شاهد افزایش قیمت‌ها در سال ۱۳۹۸ خواهیم بود.

نحوه ثبت تخلفات اتوبوس‌های بین‌شهری توسط مسافران

مسافران می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۴۱ و ورود به بخش ارسال مشکلات حمل و نقل عمومی و ثبت شکایت مسافران، مراتب اعتراض خود را نسبت به هرگونه تخلف در بخش ثبت شکایات حمل و نقل عمومی بین شهری اعلام کنند.

برخورد نامناسب کارکنان شرکت، رانندگان و مهماندار، تأخیر سفر، رفتار نامتعارف رانندگان در عین رانندگی، سرویس دهی در مجتمع‌های خدماتی و رفاهی، سرویس دهی نامناسب در سفر، عدم تعهد نسبت به بار سفر، عدم توقف برای نماز و عدم رعایت خط سیر مطابق با مبدا و مقصد از جمله مواردی است که مسافران حمل و نقل عمومی می‌توانند نسبت به آن شکایت کنند.

همچنین عدم سلامت فنی خودرو، مسافرگیری در عین سفر، نرخ بیلت خرید اینترنتی بلیت، پیاده نمودن مسافر در مقاصد تعیین نشده، سوار کردن مسافرین بیش از ظرفیت و عدم صدور بلیت بین راهی توسط راننده در زمان سوار شدن در حین مسیر از دیگر موضوعاتی است که می‌تواند مورد شکایت و اعتراض مسافران واقع شود.

مسافران در صورت عدم رعایت هر یک از موارد مطرح شده می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۴۱ که نسخه موبایلی آن نیز وجود دارد در بخش ثبت شکایات مسافرین حمل و نقل عمومی شکایت خود را ارائه کنند و بدین منظور نیازمند اطلاعاتی از جمله کد ملی، شماره پلاک خودرو، نام شرکت مسافربری، شماره بلیت، تاریخ سفر، مبدا و مقصد هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش برف در ۷ محور موصلاتی/ ترافیک نیمه‌سنگین درآزادراه تهران- کرج

ایلناخبرگزاری ایلنا
بارش برف در ۷ محور موصلاتی/ ترافیک نیمه‌سنگین درآزادراه تهران- کرج
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت ترافیکی محور‌های مواصلاتی کشور را تشریح کرد.

بارش برف در ۷ محور موصلاتی/ ترافیک نیمه‌سنگین درآزادراه تهران- کرج - 1

به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی اظهار داشت: در استان‌های آذربایجان شرقی (محوربستان آباد- میانه)، استان آذربایجان غربی (محور‌های خلخال-اسالم گردنه پرچم و اردبیل- سراب)، استان گیلان (محور آستارا- اردبیل گردنه حیران)، استان قزوین (محور قزوین- الموت)، ارتفاعات محور‌های کرج – چالوس، هراز و فیروزکوه شاهد بارش برف و در استان گیلان (اکثر محورها) شاهد بارش باران هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه استان در قزوین (محور قزوین- رشت و گردنه طالقان) با مه گرفتگی همراه با کاهش دید مواجه هستیم افزود: رانندگان محترم در محور استان گیلان (محور اسالم- خلخال) با زنجیر چرخ تردد کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس (از ابتدای محور تا دهانه جنوبی تونل کندوان و پل زنگوله) -سنگین و طول محور پرحجم و روان، مسیر جنوب به شمال محور هراز (محدوده پیست آبعلی و تونل وانا و سه راهی لاسم) نیمه سنگین، مسیر جنوب به شمال محور فیروزکوه (طول محور پرحجم و روان)، مسیر جنوب به شمال محور رودبار-منجیل - نیمه سنگین، آزادراه تهران به کرج (از پل کلاک تا پل فردیس) - نیمه سنگین، آزادراه کرج به قزوین (از پل فردیس تا پل حصارک) -نیمه سنگین شاهد بار ترافیکی هستیم، اما سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها