حمایت چهره‌ها از عادل فردوسی‌پور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

حمایت چهره‌ها از عادل فردوسی‌پور

علی کریمی هم به جمع حامیان فردوسی‌پور پیوست +عکس

انتخابخبرگزاری انتخاب
علی کریمی هم به جمع حامیان فردوسی‌پور پیوست +عکس
علی کریمی در صفحه رسمی اش در اینستاگرام پیامی را در حمایت از فردوسی پور منتشر کرد.

حمله مهتاب کرامتی به صدا و سیما در حمایت از عادل فردوسی پور

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
حمله مهتاب کرامتی به صدا و سیما در حمایت از عادل فردوسی پور
اقتصاد نیوز: در چند روز اخیر جمع زیادی از ورزشکاران و هنرمندان کشور از عادل فردوسی پور حمایت و از رفتار مدیران صدا و سیما انتقاد کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز، مهتاب کرامتی هم به جمع حامیان عادل فردوسی‌پور پیوست و در واکنش به حذف این مجری و تهیه‌کننده از برنامه «نود» نوشت: «امروز روز سکوت در برابر سوءمدیریتی که هر لحظه در کمین تک تک ما بوده و هست، نیست. شاید عادل فردوسی پور و نود کنار گذاشته شوند اما این آخرین بار نخواهد بود.. هنوز زمان هست … گاهی نتیجه در دقیقه نود عوض می‌شود و این بار نباید ما تماشاچی باشیم، کنار هم بایستیم و بخواهیم که نتیجه عوض شود.»

حمله مهتاب کرامتی به صدا و سیما در حمایت از عادل فردوسی پور - 2

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش معاون ارتباطات دفتر رییس‌جمهور به حذف فردوسی پور از نود

برناخبرگزاری برنا
واکنش معاون ارتباطات دفتر رییس‌جمهور به حذف فردوسی پور از نود

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، معاون ارتباطات دفتر رییس‌جمهور به حذف فردوسی پور از نود واکنش نشان داد.

واکنش معاون ارتباطات دفتر رییس‌جمهور به حذف فردوسی پور از نود - 2

خواندن خبر در سایت منبع

سیر تا پیاز ماجرای «عادل فردوسی‌پور» و «فروغی»

فراروخبرگزاری فرارو
سیر تا پیاز ماجرای «عادل فردوسی‌پور» و «فروغی»
جدای از این که فردوسی پور به مسئولان تلویزیون اجازه دخالت در برنامه اش نمی‌دهد، عده‌ای معتقدند که محبوبیت او "نارضایتی" و حتی شاید حس "حسادت" برخی مدیران تلویزیون را برانگیخته است. قضاوتی که البته خیلی نمی‌توان درباره آن سخن گفت.

فرارو-دوشنبه شب عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری برنامه ٩٠، اعلام کرد که رئیس شبکه سوم صدا و سیما اجازه پخش برنامه ۹۰ برای را نداده است. این در حالی بود که قرار بود در آخرین برنامه نود سال آیتم‌های نوروزی و گلچین اتفاقات سال پخش شود.

سیر تا پیاز ماجرای «عادل فردوسی‌پور» و «فروغی» - 1

به گزارش فرارو، عادل فردوسی پور در مصاحبه با ایرنا در این باره گفت: «تیم برنامه‌ساز و من در چند روز گذشته مشغول تهیه آیتم‌ها بودیم، اما امروز به دستور مدیر شبکه سه برنامه ۹۰ از جدول پخش برنامه‌های شبکه خارج شد.»

فرودسی پور همچنین افزود: «در شرایطی که تنها چند روز از انتخاب برنامه ۹۰ به عنوان بهترین برنامه سازمان صدا و سیما از نگاه مردم و بهترین برنامه ترکیبی از نگاه داوران می‌گذرد، از پخش برنامه ممانعت به عمل آمد.»

او درباره پیشنهاد پست قائم مقامی شبکه ورزش از سوی مقامات صداوسیما گفت که آن را رد کرده است. او اظهار کرد: «برنامه ۹۰ فرزند من است و حاصل زحمات طاقت فرسا و شبانه روزی صد‌ها نفر که خالصانه برای رسیدنش به جایگاه امروز تلاش کرده‌اند. ممکن نیست آدم فرزندش را با پست و مقام معاوضه کند.»

طی روز‌های اخیر گزارش‌هایی در خصوص حذف عادل فردوسی پور از برنامه ۹۰ و انتقال وی از شبکه سوم مطرح شده است.

این در حالی است که عبدالعلی عسگری، رئیس صدا و سیما گفته بود عادل فردوسی‌پور در شبکه سه می‌ماند و کار می‌کند.

عبدالعلی عسکری این خبر را روز دوشنبه در حاشیه نشست هیات دولت ایران و در واکنش به اخباری بیان کرد که در روز‌های اخیر درباره خداحافظی فردوسی‌پور و پایان برنامه نود در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.او در عین حال در خصوص ماندن فردوسی‌پور در برنامه نود پاسخی نداد.

در این شرایطی است این مدیرکل روابط عمومی صداوسیما تایید کرد که عادل فردوسی‌پور از برنامه نود حذف شده است. محمدحسین رنجبران گفت: «آقای فردوسی‌پور در شبکه سه سیما خواهد ماند، اما تحولاتی در حوزه ورزش سیما نیز خواهد بود.»

او درباره تحولات برنامه نود در سال جدید افزود: «برنامه با گروهی جدید روی آنتن خواهد رفت، اما در عین حال از ظرفیت‌های عادل فردوسی‌پور در برنامه‌های دیگر استفاده خواهد شد.»

رنجبران همچنین این خبر را تایید کرد قائم‌مقامی شبکه ورزش به فردوسی‌پور ارائه شده است، و صداوسیما همچنان بر این پیشنهاد پافشاری می‌کند.

عادل فردوسی پور مجری و تهیه کننده برنامه نود با علی فروغی رییس شبکه سوم سیما ماه هاست که بر سر مسائل مختلف با یکدیگر اختلاف دارند.

این اختلافات نهایتا در مهر ماه کاملا علنی شد. در آن زمان برنامه نود دو هفته پخش نشد، اما با اعتراض‌های فراوان با عقب نشینی صداوسیما، نود و فردوسی پور به شبکه سه بازگشتند.

پیش از آن نیز در جام جهانی روسیه فردوسی پور کارلوس پویول، کاپیتان سابق تیم ملی اسپانیا و بارسلونا را به برنامه نود دعوت کرده بود، او به ایران هم آمد و ظاهرا پولش را هم دریافت کرد، اما به دلیل مخالفت مدیر شبکه سوم سیما پویول نتوانست در نود حضور یابد و از ایران رفت. در آن زمان گفته می‌شد یکی از دلایل مخالفت با حضور پویول در تلویزیون شکل و شمایل او و مو‌های بلندش بوده که با خط قرمز‌های مدیران شبکه سه همخوانی نداشته است. البته بعد‌ها گفته شد صداوسیما با ولخرجی‌های تهیه کننده نود در شرایط بد اقتصادی کشور مخالف بوده است. در همین حال برخی گزارش‌ها از این حکایت داشت که دعوت پویول به نود اساسا هیچ خرجی برای صداوسیما نداشته و اسپانسر او را به ایران آورده است.

پس از جام جهانی، جام ملت‌های آسیا به جریان افتاد. مسابقات بسیار مهمی که ایران امیدوار بود در آن به قهرمانی برسد. به نظر میرسد در جام جهانی آنقدر اختلافات فردوسی پور و فروغی بالاگرفته بود که شبکه سوم سیما کلا او را از برنامه‌های ویژه تلویزیون برای این مسابقات حذف کند. عادل فردوسی پور در جام ملت‌ها غایب بزرگ تلویزیون بود او حتی به عنوان گزارشگر بازی‌ها هم حضور نداشت. در این بین محمد حسین میثاقی که از کشفیات فردوسی پور است به نوعی جایگزین مجری محبوب شد.

اختلافات فردوسی پور و علی فروعی ادامه پیدا کرد، تا اینکه گزارش‌هایی درباره طراحی نقشه حذف فردوسی پور از تلویزیون منتشر شد. دی ماه نظرسنجی از سوی صداوسیما منتشر شد که نتایج قابل تاملی داشت.

براساس این نظرسنجی، پس از «خندوانه»، مسابقه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار با ۴۹ درصد بیننده و برنامه‌های «حالاخورشید» با اجرای رضا رشیدپور با ۳۹ درصد، «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور با ۳۸ درصد از شبکه سه و به «خانه برمی‌گردیم» با ۳۱ درصد در رتبه‌های بعدی این نظر سنجی قرار دارند و به این ترتیب، فردوسی‌پور که در بدترین شرایط در رده دوم قرار می‌گرفت، این بار در جایگاه چهارم قرار گرفت.

نتایج این نظرسنجی از سوی ناظران غیرقابل قبول ارزیابی شد. عده‌ای با تحلیلی بدبینانه انتشار این نظر سنجی را آغاز طرحی برای کنار گذاشتن فردوسی پور دانستند.

چندی بعد اتفاق تازه‌ای رخ داد. در جریان برگزاری جشنواره جام جم که در آن برترین‌های تلویزیون از دیدگاه کارشناسان و مردم مشخص می‌شوند، برنامه نود به تهیه کنندگی عادل فردوسی پور با وجود اینکه با فاصله معنا داری از «برنده باش» با اجرای محمد رضا گلزار در صدر نظرسنجی‌ها قرار داشت ناگهان یک شبه به زیر کشیده شد و بعد از «برنده باش» در رتبه دوم قرار گرفت.

این اتفاق به سرعت حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و با افشاگری مردم و وزیر ارتباطات مشخص شد که در نظرسنجی پیامکی جشنواره جام جم تقلبی بزرگ رخ داده و با وجود اینکه عادل فردوسی پور و نود صدرنشین بوده‌اند ناگهان با آرای تقلبی، «برنده باش» جایگزین نود شده است.

صداوسیما تخلف در این رابطه را پذیرفت و «نود» و عادل فردوسی پور به جایگاه خود بازگشتند. با این وجود هنوز ابعاد این تقلب و دستکاری در آرای مردمی روشن نشده است. این اتفاق احتمال طراحی برای حذف فردوسی پور را تقویت کرد و باز هم حساسیت‌ها در این رابطه را تحریک نمود.بیشتر بخوانید:راز جذابیت فردوسی‌پورنقشه‌ی حذف عادل فردوسی‌پور؟!رسوایی تازه برای صداوسیما

سیر تا پیاز ماجرای «عادل فردوسی‌پور» و «فروغی» - 22

فردوسی پور و فروغی در جشن جام جمفردوسی پور و فروغی چه می‌گویند؟

عادل فردوسی پور کمتر درباره اختلافاتش با مدیر شبکه سوم سیما سخن می‌گوید. با این حال در جریان برگزاری جشن جام جم عادل فردوسی پور در اظهار نظری غافلگیر کننده از یک «سال سخت» حرف زد. او که منقلب بود و بغض داشت، با بیان اینکه «فرزند رسانه است»، گفت: «خوشحالم که امسال در سخت‌ترین سال کاری‌ام دو جایزه گرفتم؛ یکی از هیأت داوران برای بهترین برنامه ترکیبی و دیگری از مردم.»

او افزود: «خوشحالم در سخت‌ترین سال کاری‌ام که در رسانه‌ی خودم هم به من بی‌مهری شد، دیده شدم؛ هم از طرف مردم و هم از طرف اهالی رسانه. جایزه دوم که مردم به من دادند بسیار برایم ارزشمند است و نمی‌دانم با چه زبانی از مردم تشکر کنم.»فردوسی پور ادامه داد: «برای سختی‌هایی که امسال کشیدم منقلب شدم، ولی این جایزه که لطف مردم و سازمان بود، مثل یک اکسیر است و تمام غم‌هایم را کنارمی‌گذارم.»

ناراحتی فردوسی پور و اظهاراتش با واکنش‌های زیادی روبه رو شد، اما از همه جالب‌تر آن بود که هنگامی که این سخنان از سوی فردوسی پور مطرح می‌شد، علی فروغی از تشویق فردوسی پور خودداری کرد و در عین حال چهره‌اش نشان می‌داد که از سخنان او رضایتی ندارد و غافلگیر شده است.

فردوسی پور پیشتر نیز در برنامه حالا خورشید به صورت تلفنی رسما و علنا از اختلافش با مدیر شبکه حرف زده بود. او گفت: «در هر مجموعه‌ای اختلاف سلیقه وجود دارد. اصلا قرار نیست من و فروغی مثل هم فکر کنیم. البته کاملا همه دیسیپلین و اصول حرفه‌ای را رعایت کرده‌ام.»

به نظر می‌رسد اختلاف فردوسی پور و مدیر شبکه سوم از اینجا نشات می‌گیرد که تهیه کننده نود تن به دخالت دیگران در امور برنامه‌اش نمی‌دهد. او راه خود را می‌رود و توصیه‌پذیر نیست. از طرف دیگر رییس شبکه سوم سیما می‌خواهد نظارت بیشتری بر این برنامه اعمال کند.

برنامه نود سالهاست که مورد انتقاد جریان اصولگرا، رسانه‌ها و فعالان سیاسی این جریان قرار دارد. فردوسی پور متهم است که در اتفاقات مختلف رویکردی منتقد و مخالف این جریان دارد. این تصور از سال‌های پیش زمانی که محمود احمدی نژاد رییس جمهور شد و فوتبال ایران تعلیق شد شکل گرفت و در اتفاقات سال ۸۸ به اوج خود رسید.

در آن زمان فردوسی پور محسن صفایی فراهانی نماینده فیفا برای تغییر اساس نامه فدراسیون فوتبال را به نود دعوت کرد. صفایی فراهانی که از اصلاح طلبان شناخته شده است، به شدت از سیاست‌های موجود در فوتبال و دولت احمدی نژاد انتقاد کرد. پس از آن محمد دادکان رییس پیشین فدراسین نیز در نود افشاگری‌هایی داشت که بحث برانگیز شد. گفت و گوی پخش نشده فردوسی پور با محمد جواد ظریف وزیر خارجه پس از توافق تاریخی برجام از جمله مواردی است که با انتقاد اصولگرایان همراه بود.

فردوسی پور جسته و گریخته در برنامه هایش از روشنفکران و هنرمندانی که خیلی محبوب اصولگرایان نیستند یاد می‌کند. به طور مثل وقتی اصغر فرهادی برنده جایزه اسکار شد، در حالی که تلویزیونی پوشش مناسبی به این اتفاق نداد فردوسی پور به شدت از فرهادی و موفقیتش تجلیل کرد.او در افشای فساد در فوتبال و انتقاد از مسئولان ورزش نیز همیشه پیشگام بوده است.

این رفتار‌های مجری نود هم برنامه‌اش و هم خودش را به محبوبترین چهره تلویزیون تبدیل کرد، اما در کنار آن مدیران سازمان و برخی افراد با نفوذ روش او را دوست نداشتند.

جدای از این که فردوسی پور به مسئولان تلویزیون اجازه دخالت در برنامه‌اش نمی‌دهد، عده‌ای معتقدند که محبوبیت او «نارضایتی» و حتی شاید حس «حسادت» برخی مدیران تلویزیون را برانگیخته است. قضاوتی که البته خیلی نمی‌توان درباره آن سخن گفت.

حالا عادل فردوسی پور می‌گوید درست که خودش «فرزند رسانه ملی» است، اما برنامه نود هم «فرزند» اوست و برای آن زحمت فراوانی کشیده است و آن را با پست و مقام معاوضه نمی‌کند.

در کنار فردوسی پور علی فروغی و مدیران سازمان نیز ادعا‌هایی دارند. علی فروغی هم درباره ماجرا کمتر سخن گفته است.

فروغی اردیبهشت سال ۹۷ جایگزین علی اصغر پورمحمدی در مدیریت شبکه سه شد. فروغی برخلاف پورمحمدی که از حامیان فردوسی‌پور بود، کمتر روی خوش به او نشان داد.

فروغی پیش از این رئیس مرکز بسیج صدا و سیما و مدیر مرکز تخصصی معاونت فرهنگی- اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین بود. او فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد حقوق عمومی دانشگاه امام صادق است.

فروغی آبان ماه در برنامه حالا خورشید حاضر شد و از دلایل برخوردش با برنامه نود و عادل فردوسی پور سخن گفت. او تصمیم خود را در ممانعت از پخش نود را «قاطع، منطقی و عقلانی» خواند که مردم از آن حمایت می‌کنند.

ادعای فروغی این بود که فردوسی پور به صورت غیر حرفه‌ای مسائل خانوادگی در شبکه سوم را به بیرون درز داده است. او گفت: «در همه دنیا مصاحبه درباره برنامه حتما باید با هماهنگی شبکه باشد. در قرارداد رسمی تهیه کننده‌ها آمده است که نباید بدون هماهنگی مصاحبه کنند.»او می‌گفت که فردوسی پور دیسپلین و رفتار حرفه‌ای را رعایت نمی‌کند.

فروغی با اشاره به اخراج جرمی کلارکسون مجری برنامه «تخت گاز» بی بی سی پس از درگیری با تهیه کننده برنامه گفت: «ما خود را با بی بی سی مقایسه می‌کنیم، چون شبکه سه رسانه‌ای حرفه‌ای و جدی است.»

سیر تا پیاز ماجرای «عادل فردوسی‌پور» و «فروغی» - 42

واکنش مشاور رییس جمهور به حذف فردوسی پورواکنش‌ها به حذف عادل

ماجرای فروغی و فردوسی پور از شب گذشته با واکنش‌های تند و تیز فراوانی در رسانه‌ها و فضای مجازی روبه رو شده است. بسیاری از چهره‌های مشهور رسانه‌ای، فرهنگی و هنری و حتی از حذف عادل انتقاد کرده‌اند.

برخی واکنش‌ها شاعرانه بود. حسام الدین آشنا، مشاور رسانه‌ای رییس جمهور فردوسی پور را با فردوسی و فروغی را با فروغ مقایسه کرده و نهایتا برتری را به فردوسی داده است.

عده‌ای تحلیل سیاسی ارائه کرده‌اند و معتقدند فردوسی پور چوب عملکردش در نود را می‌خورد و از سوی جریان اصولگرا قربانی شده است.

بسیاری از ناظران به این نکته اشاره کرده‌اند که فروغی از اقوام و نزدیکان غلامعلی حداد عادل است و نفوذ و قدرت بالایی در ساختار سیاسی کشور دارد.

عده‌ای ماجرا را شخصی دیده‌اند و آن را ناشی از «حسادت» «لجاجت» مدیر جوان شبکه سوم سیما دانسته‌اند.

پرویز پرستویی فروغی را با محمود احمدی نژاد مقایسه کرده و حسین دهباشی می‌گوید هر جای دنیا که این اتفاق رخ می‌دهد و محبوبترین مجری تلویزیون حذف می‌شد، از مدیران رسانه «تست الکل» می‌گرفتند.

اما در سوی دیگر ماجرا حامیان فروغی و منتقدان فردوسی پور می‌گویند او باید تن به «رفتار حرفه‌ای» دهد. فردوسی پور باید بداند «کی رییس است.»

این دسته معتقدند فردوسی پور، چون محبوبیتش را از طریق رسانه ملی کسب کرده پس مدیون رسانه ملی است و نباید مقابل آن قرار گیرد. آن‌ها می‌گویند مجری برنامه نود باید در مجرای سیاست‌های تعیین شده حرکت کند. البته آن‌ها نمی‌گویند سیاستی که فردوسی پور رعایت نکرده چه بوده است.

از طرف دیگر منتقدان فردوسی پور می‌گویند او باید این جابه جایی را بپذیرد و راه را برای جوانتر‌ها و افرادی که ایده‌های جدید دارند باز کند. آن‌ها مدعی اند رفتار فردوسی پور در نود «مافیایی» بوده است.

منتقدان فردوسی پور و حامیان فروغی بیشتر از بدنه جریان اصولگرا هستند و می‌گویند مخالفان فروغی در مدت اخیر به او «توهین» کرده‌اند.

به هر ترتیب ماجرای فروغی- فردوسی‌پور به دوگانه‌ای مهم تبدیل شده است. دوگانه «مردم» یا «مسئولان»، اظهارات و تحلیل‌های مردم از ماجرا در فضای مجازی به گونه‌ای است که نشان می‌دهد آن‌ها از این تصمیم راضی نیستند.بیشتر بخوانید:(تصاویر) توفان توئیتری برای فردوسی‌پورپرویز پرستویی: کاپشن مدیر شبکه سه شما را یاد کسی نمی‌اندازد؟واکنش چهره‌ها به اخراج «عادل فردوسی پور» از برنامه نود

خواندن خبر در سایت منبع

نگاه تلخ امیرمهدی ژوله به ماجرای حذف فردوسی‌پور

فراروخبرگزاری فرارو
نگاه تلخ امیرمهدی ژوله به ماجرای حذف فردوسی‌پور
امیرمهدی ژوله، در پستی اینستاگرامی، در واکنش به حذف عادل فردوسی‌پور از برنامه «۹۰» از هنرمندان به خاطر ادامه حضور در برنامه‌های صداوسیما، به تندی انتقاد کرد.
نگاه تلخ امیرمهدی ژوله به ماجرای حذف فردوسی‌پور - 0

امیرمهدی ژوله، نویسنده و بازیگر سینما، با اشاره به کاهش سطح توقعات مردم از صداوسیما در ۴۰ سال گذشته، از این‌که واکنش هنرمندان به حذف عادل فردوسی‌پور از برنامه «۹۰» تنها به گذاشتن پست‌های اینستاگرامی محدود شده است، انتقاد کرد.

او در پست اینستاگرامی خود نوشت:

«چهل سال پیش مطالبه این بود: کاش صدای همه جریان‌های سیاسی از تلویزیون شنیده شود.

سی سال پیش: کاش صدای برخی جریان‌های سیاسی از تلویزیون شنیده شود.

بیست سال پیش: کاش صدای رئیس‌جمهور مملکت از تلویزیون شنیده شود.

ده سال پیش: کاش صدای ربنای شجریان در ماه رمضان از تلویزیون شنیده شود.

الان: کاش صدای فردوسی‌پور در خلاصه بازی‌ها و بررسی داوری‌های لیگ از تلویزیون شنیده شود!

چقدر رقت‌انگیز شدیم ما. همه‌مون.

این‌بار هم به پستی یا کامنتی می‌گذرد. از فردا همه ما پست‌گذاران، برای یک سکه دو سکه از این استودیو به آن استودیوی سازمان پشتک می‌زنیم که برای بینندگان عزیز، نمک شب عید بریزیم و می‌نویسیم و بازی می‌کنیم و می‌سازیم تا کی جوانکی دیگر و میلی دیگر و امری دیگر.

از فردا همه شما کامنت‌گذاران گوشی به دست ستاره مربع فلان‌ها را فشار می‌دهید که از قافله بخت‌آزمایی‌های کازینو سیما عقب نمانید و نظرسنجی‌های‌شان را پرشور کنید تا کی دوباره جوانکی دیگر و فرستادن برنده نظرسنجی شما به خانه‌ای دیگر.»

نگاه تلخ امیرمهدی ژوله به ماجرای حذف فردوسی‌پور - 13

خواندن خبر در سایت منبع

حذف فردوسی پور از برنامه «نود» یعنی ایستادن در مقابل انتخاب مردم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
حذف فردوسی پور از برنامه «نود» یعنی ایستادن در مقابل انتخاب مردم
سیاوشی گفت: «همه می‌دانیم که اختلاف سلیقه فردوسی‌پور با مدیر شبکه سه از ماه‌ها قبل مطرح بوده، اما باید فکری به حال ادامه برنامه نود می‌شد و اینکه چطور می‌شود با وجود این اختلاف سلیقه‌ها، برنامه محبوب نود را با اجرای فردوسی‌پور حفظ کرد.»

اعتمادآنلاین|عادل فردوسی پور با تصمیم علی فروغی مدیر شبکه سوم از برنامه نود کنار گذاشته شد. این تصمیم درست چند روز پس از اظهارنظر فردوسی پور در جشنواره جام جم گرفته شده بود که پس از دریافت بهترین برنامه مردمی از سختی‌های یکسال اخیر خود گلایه کرده بود. اشاره فردوسی پور به حضور یکساله علی فروغی در شبکه سوم سیما بود.

چهره‌های مختلف سیاسی اجتماعی نسبت به رفتار صدا و سیما در بی‌توجهی به مخاطبان واکنش نشان دهند. طیبه سیاوشی نماینده تهران گفته پس از این تصمیم با مدیران صداوسیما صحبت کرده است.

طیبه سیاوشی نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص حذف عادل فردوسی‌پور از برنامه نود به رویداد۲۴، گفت: پس از اخباری که در رابطه با کنار گذاشتن آقای فردوسی‌پور از برنامه نود به گوش رسید بنا به وظیفه خود به عنوان نماینده مردم و اینکه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هستم، زمانی را برای پیگیری موضوع صرف کردم و در همین راستا با افرادی که در صدا و سیما مسئولیت دارند تماس گرفتم و نظرات خود را در رابطه با این تصمیم به اطلاع آن‌ها رساندم و اتفاقا آن‌ها هم با من هم‌نظر بودند که باید در این مورد خاص، تصمیم منطقی و عاجلی گرفته شود.

سیاوشی افزود: با وجود اینکه صدا و سیما تلاش می‌کند که افراد مشهوری را بر روی آنتن ببرد تا مخاطبان بیشتری جذب برنامه‌های آن شوند، اما جای سوال دارد که چرا با دست خود از وجود فردی مسلط و محبوبی مثل فردوسی‌پور در اجرای برنامه‌ای پرطرفدار که خود او باعث شکل‌گیری آن بوده، جلوگیری می‌کند. به نظرم من، این بحران خودساخته وقتی خود را نشان داد که دو روز پیش علی عسگری پس از پایان جلسه هیات دولت گفت برنامه نود پخش می‌شود، اما چند ساعت بعد این برنامه پربیننده از کنداکتور شبکه سه حذف شد؛ بی‌شک این اظهارنظر و سپس تصمیم‌گیری متفاوت، بدترین نوع بحران است.

عضو فراکسیون امید مجلس می‌گوید: همه می‌دانیم که اختلاف سلیقه فردوسی‌پور با مدیر شبکه سه از ماه‌ها قبل مطرح بوده، اما باید فکری به حال ادامه برنامه نود می‌شد و اینکه چطور می‌شود با وجود این اختلاف سلیقه‌ها، برنامه محبوب نود را با اجرای فردوسی‌پور حفظ کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: ماجرای فردوسی‌پور در برنامه نود از دو حالت خارج نبود، اگر بنا بر ادامه برنامه نود با حضور فردوسی‌پور بود که هیچ، اما اگر قرار بود این برنامه با مجری دیگری به کار خود ادامه دهد این نوع برخورد غیراخلاقی شایسته یک مجری توانمند که به تازگی هم در جشنواره جام جم صاحب دو تندیس شد، نبود.

سیاوشی در ادامه گفته: شاید هر برنامه‌ای که روی آنتن می‌رود نیاز به تغییر و اصلاحاتی داشته باشد، اما حذف ناگهانی افراد اصلا جای توجیه ندارد. اکثر مخاطبان برنامه نود، جوانان هستند و پس از خبر کنار گذاشتن فردوسی‌پور از این برنامه، شوک بزرگی به آن‌ها وارد شد که واقعا در این شرایط اصلا نیازی به چنین برخورد ضربتی نبود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفته مدیران ارشد صدا و سیما باید بعد از تعطیلات نوروز در خصوص بودن و نبودن فردوسی‌پور در برنامه نود با مردم شفاف صحبت کنند و بگویند چه مسائلی وجود داشته که بنا به چنین تصمیمی گذاشتند. مردم غریبه نیستند و نباید موضوعی را از آن‌ها پنهان کرد. مردم فردوسی‌پور را دوست دارند و او را مجری سالم و مسلطی می‌دانند و مدیران صدا و سیما باید به نظر مردم توجه داشته باشند و اینطور روی به حذف افراد باسابقه خود که سال‌ها در این رسانه تلاش کردند، نیاورند.

منبع: رویداد ۲۴

خواندن خبر در سایت منبع

حمایت فرهاد مجیدی از عادل فردوسی‌پور

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
حمایت فرهاد مجیدی از عادل فردوسی‌پور
کاپیتان اسبق استقلال هم با انتشار متنی از برنامه نود و عادل فردوسی‌پور حمایت کرد.

برترین‌ها: فرهاد مجیدی مربی و کاپیتان اسبق استقلال با انتشار متنی در صفحه رسمی اش در اینستاگرام از عادل فردوسی پور حمایت کرد.

حمایت فرهاد مجیدی از عادل فردوسی‌پور - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم/ ملی پوشی که بعد از مصرف ترامادول بازی کرد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمد علیپور رئیس کمیته نظارت و بازرسی صیانت از لیگ فوتبال، مدعی شده است نتیجه‌ای که در بازی با ژاپن حاصل شد و تمام زحمات چندین ساله فدراسیون به باد رفت، حاصل استفاده یک بازیکن از ترامادول و متادون بود. علیپور در این مورد گفت: این بازیکن می‌خواهد اقدام کند، اما نمی‌تواند رابطه بین عصب و عضله را برقرار کند چرا که استفاده از این ماده باعث جلوگیری از این اتفاق می‌شود. گل اول سبب شد پنالتی ژاپنی‌ها رقم بخورد و فوتبال ملی ما با اقدام بازیکنی که از این مکتب بیرون آمده است نابود شد.
جام نیوزجام نیوز19 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، شجاع خلیل‌ زاده مدافع متعصب باشگاه پرسپولیس که حاشیه‌های فراوانی را در کری‌خوانی با رقبای تیمش در فصل جاری تجربه کرده است، پاسخ باشگاه سپاهان را مبنی بر برگزاری دیدار فینال جام حذفی در نقش جهان با واگذاری ۱۰ درصدی جایگاه‌های استادیوم را به شکلی بسیار تند داد! خلیل‌زاده در پاسخ به سپاهانی‌ها اظهار داشت: این همه هوادار پرسپولیسی پس ترسی برای دیدار با سپاهان نداریم. ما با سپاهان یک رقابت کاملا فوتبالی داریم. هدف فوتبال این است که همه لذت ببرند. فقط و فقط برای برد به اصفهان می‌رویم!
روزنوروزنو2 ساعت قبل
استقلال عصر دیروز راهی امارات شد تا آخرین بازی خودش در این فصل فوتبالی را برگزار کند. این بازی تشریفاتی بوده و تمام ذهن مدیران و مربیان باشگاه معطوف به یارگیری برای فصل آینده است. در این میان قبل از حضور کاروان استقلال در فرودگاه امام (ره) و پرواز به دبی اتفاقات خاصی پیرامون پرونده یارگیری تیم در لیگ نوزدهم رخ داد. این‌طور که خبر رسیده جدایی گادوین منشا از استقلال قطعی شده و این بازیکن پس از پایان مسابقه با العین دیگر عضوی از آبی‌پوشان پایتخت نخواهد بود. طبق آخرین شنیده‌ها، جدایی منشا صبح دیروز تا حدود ۹۹ درصد قطعی شد و فرهاد مجیدی بنا بر دلایل فنی و… ترجیح می‌دهد دیگر با او در فصل آینده کار نکند.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
رئیس فدراسیون نجات غریق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: برای کاهش غریق و جلوگیری از بروز حوادث در سواحل شمالی از امروز این نیرو‌ها براساس برنامه ریزی‌ها صورت گرفته در مناطق امن شنا مستقر می‌شوند که تا کنون هزار ناجی کار خود را آغاز کرده‌اند. ایلخان نوری افزود: در استان مازندران با ۳۳۰ کیلومتر خط ساحلی ۱۷۰۰ ناجی مستقر می‌شود و بقیه ناجیان نیز در استان‌های گیلان و گلستان مستقر خواهند شد. رئیس فدراسیون نجات غریق با اشاره به ساماندهی ناجیان غریق افزود: ناجیان غریق امسال با لباس متحد الشکل، آموزش‌های پیشرفته و بصورت مستمر در مناطق شنا حضور دارند. وی گفت: ۹۵ درصد غرق شده‌ها در نوار ساحلی شمال کشور در خارج از طرح شنا و ساعات شنا دچار حادثه شدند و عمده این اتفاقات در ساعات بین یک بامداد تا ۵ صبح اتفاق افتاده که ناجیان غریق طبیعتا حضور نداشتند. وی به موضوع دستمزد ناجیان غریق هم اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به حقوق و دستمزد آن‌ها شد.
جام نیوزجام نیوز22 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، باشگاه سپاهان اصفهان که خواستار برگزاری فینال جام حذفی در استادیوم نقش جهان اصفهان با قابلیت در اختیار داشتن حق میزبانی ۹۰ به ۱۰ شده بود و اصطکاک‌های فراوانی را با سازمان لیگ تجربه کرده بود، متوجه تصمیم پنهانی این سازمان در خصوص محل برگزاری فینال جام حذفی شد. بر اساس شایعات به گوش رسیده از سوی سازمان لیگ؛ فینال جام حذفی ایران، به احتمال فراوان در استادیوم امام رضا (ع) برگزار خواهد شد و تنها نظر نهایی شورای تامین شهر مشهد در این باره باقی مانده است که این ماجرا موجب عصبانیت سپاهانی‌ها شده است تا تهدید بزرگ آنها مبنی بر کناره‌گیری از فینال حذفی در آستانۀ وقوع پیوستن باشد! چرا که سپاهان شروطی مبنی بر در اختیار داشتن میزبانی فینال حذفی را برای حضور در این دیدار مطرح کرده بود!

اخبار بیشتر