جاده‌ها در نخستین روز از سال 98؛ پرحجم و لغزنده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

جاده‌ها در نخستین روز از سال 98؛ پرحجم و لغزنده

جاده آق‌قلا به گنبد در استان گلستان پس از سیل به زیر آب رفت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مدیرکل مدیریت بحران گلستان: بیشتر آبگرفتگی‌ها در روستاهای آق‌قلا است و ۶ روستا به صورت کامل تخلیه شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان: بیشتر آبگرفتگی‌ها در روستاهای آق‌قلا است و ۶ روستا به صورت کامل تخلیه شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

ریختن گازوئیل در جاده هراز تکذیب شد

انتخابخبرگزاری انتخاب
ریختن گازوئیل در جاده هراز تکذیب شد
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به انتشار کلیپی از وضعیت محور هراز ، منطقه هردورود (چالدران)، ضمن تکذیب هرگونه اخباری در خصوص ریختن گازوئیل در این منطقه،‌ گفت: این نقطه از محور هراز بدلیل داشتن پیچ تند از مناطق حادثه خیز در محور هراز است که متاسفانه برخی رانندگان به علت تخطی از سرعت مطمئنه در این نقطه دچار سانحه می شوند.
ریختن گازوئیل در جاده هراز تکذیب شد - 0

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به انتشار کلیپی از وضعیت محور هراز، منطقه هردورود (چالدران)، ضمن تکذیب هرگونه اخباری در خصوص ریختن گازوئیل در این منطقه، ‌ گفت: این نقطه از محور هراز بدلیل داشتن پیچ تند از مناطق حادثه خیز در محور هراز است که متاسفانه برخی رانندگان به علت تخطی از سرعت مطمئنه در این نقطه دچار سانحه می‌شوند.

سرهنگ قدمی با اشاره به وقوع واژگونی یک دستگاه خودرو در این منطقه و به تبع آن ریخته شدن روغن و آب رادیاتور آن در کف جاده و در ادامه بارش باران، موجب لغزندگی سطح جاده شد، افزود؛ متاسفانه بدلیل وقوع این حادثه و بدنبال آن رعایت نکردن سرعت مطمئنه از سوی رانندگان وسایل نقلیه، شاهد بروز حادثه رانندگی در این نقطه بوده‌ایم که مراتب سریعا از طریق راهداری برای ایمن سازی اعلام گردید.

فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به انتشار کلیپ در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در خصوص ریختن عمدی گازوئیل در این نقطه، ضمن تکذیب این خبر از کاربران فضای مجازی خواست از بازنشر چنین اخباری جدا خودداری کنند و به جای آن با هشدار به رانندگان وسایل نقلیه در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را در راستای پیشگیری از حوادث رانندگی و کاهش تصادفات یاری کنند.منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

ترافیک در جاده چالوس سنگین نیست

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ترافیک در جاده چالوس سنگین نیست
ترافیک در جاده چالوس سنگین نیست - 0

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرزگفت: حجم ترافیک در محور کرج- چالوس سنگین نیست.

‌مهرداد جهانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از دوربین‌های نظارت تصویری مستقر در محورهای مواصلاتی استان، در حال حاضر شاهد ترافیک سنگین از گرمدره تا پل حصارک هستیم.

وی با توضیح در خصوص وضعیت تردد در محور کرج- چالوس گفت: ترافیک در این محور مقطعی بوده و سنگین نیست.

وی افزود: اغلب کسانی که نیمه اول تعطیلات نوروز مرخصی بوده‌اند؛ ۲۸ و ۲۹ اسفندماه به سمت مقاصد خود حرکت کرده‌اند و این باعث شده از حجم تردد در این محور در روز اول بهار کاهش یابد.

این مسئول افزود: تردد در سایر محورهای موصلاتی استان به صورت عادی درجریان است.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش برف در جاده‌های کوهستانی مازندران

انتخابخبرگزاری انتخاب
بارش برف در جاده‌های کوهستانی مازندران
کارشناس راهداری وحمل و نقل جاده ای مازندران اعلام کرد که اکنون مسیرهای هراز، کندوان و فیروزکوه منتهی به پایتخت برفی و لغزنده است و تردد خودروها در آنها به آرامی انجام می شود.
بارش برف در جاده‌های کوهستانی مازندران - 0

کارشناس راهداری وحمل و نقل جاده‌ای مازندران اعلام کرد که اکنون مسیرهای هراز، کندوان و فیروزکوه منتهی به پایتخت برفی و لغزنده است و تردد خودروها در آنها به آرامی انجام می‌شود.

مهدی غلامیان ظهر پنجشنبه یکم فروردین به ایرنا گفت: بارش برف اکنون در جاده کندوان حوالی پیچ سرهنگ تا پل زنگوله در حال باریدن است و پدیده مه غلیظ نیز در این محور مشاهده می‌شود.

وی افزود: در جاده هراز نیز از سه راهی لاسم تا منظریه بارش برف آغاز شده است و در حوالی پلور تا گالری امامزاده هاشم مه غلیظ وجود دارد.

کارشناس راهداری مازندران گفت: در محور سوادکوه نیز در محدوده گدوگ پدیده مه غلیظ و بارش برف مشاهده می‌شود که سبب کندی حرکت خودروها شده است.

غلامیان همچنین با بیان اینکه در باقی جاده‌های استان نیز آسمانی ابری و باران پراکنده جریان دارد، اعلام کرد که اکنون ترافیک نیمه سنگین و پرحجم در سه مسیر مواصلاتی مازندران به پایتخت مشاهده می‌شود.

وی همچنین با اشاره به پیش بینی هواشناسی مازندران مبنی بر کاهش بارندگی و سرمای هوا از عصر امروز، از رانندگان خواست با احتیاط بیشتری در جاده‌های استان به ویزه مسیرهای کوهستانی رانندگی کرده و خودروهای خود را به وسایل زمستانی مجهز کنند.

کارشناس راهداری مازندران هشدار داد که به علت بارش باران و کاهش دما جاده‌های استان به شدت لغزنده است و از رانندگان درخواست کرد فاصله ایمن و همچنین هشیاری کامل را رعایت و از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل کنند.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که ناپایداری هوا همراه با بارش برف و باران که با کاهش دما همراه بوده است از اواخر امروز از استان خارج می‌شود و مردم استان ومسافران شاهد افزایش دما و کاهش ابرناکی خواهند شد.

اکنون آلاشت سوادکوه با یک درجه سانتیگراد سردترین و بابلسر با ۱۲ درجه بالای صفر گرم‌ترین جاهای استان هستند.

مازندران ۱۱ هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که از این مقدار حدود یک هزار کیلومتر در مسیر استان‌های همسایه است و بر اساس آمارهای رسمی، روزانه دو میلیون دستگاه خودرو در جاده‌های این استان تردد می‌کنند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها در سه روز آغازین تعطیلات نوروزی از ۲۷ اسفند ۹۷، تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شد.

خواندن خبر در سایت منبع

جاده‌های روستایی زنجان بطور نامحسوس رصد می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
جاده‌های روستایی زنجان بطور نامحسوس رصد می‌شود
زنجان - ایرنا - رئیس پلیس راه های روستایی استان زنجان گفت: به منظور ایمنی و آرامش مسافران و جلوگیری از تصادفات رانندگی در راه های روستایی، تمام مسیرها از سوی عوامل پلیس راه به صورت نامحسوس پایش می شود.

سرهنگ عابدین حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نوروز، مسیرهای روستایی شلوغ و پر تردد می‌شوند و با توجه به احتمال وقوع سوانح رانندگی، پلیس راه نیز کنترل و نظارت بیشتری بر جاده‌های اصلی و فرعی داشته و با رانندگان متخلف برخورد قانونی می‌کند.

وی به رانندگانی که به مسیرهای روستایی زنجان آشنا نیستند توصیه کرد با سرعت پایین حرکت کنند، زیرا رانندگی بر سرعت غیرمطئنه می‌تواند جان راننده و سرنشینان را با خطر مواجه کند.

حیدری اظهار داشت: ۴۰ درصد سوانح رانندگی در جاده‌های روستایی زنجان مربوط به واژگونی خودروها می‌باشد که مهمترین علت آن نیز حرکت با سرعت غیرمجاز است.

رئیس پلیس راه‌های روستایی استان زنجان گفت: به منظور آگاهی بخشی به رانندگان، در نقاط حادثه خیز مسیرهای روستایی زنجان، تابلوهای هشدار نصب شده است و رعایت آن برای جلوگیری از حوادث احتمالی برای کلیه رانندگان الزامی است.

حیدری یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ تصادفی در مسیرهای ارتباط روستایی استان زنجان اتفاق نیفتاده است و تلاش عوامل پلیس راه روستایی این است که در طول سال به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، امنیت و آرامش بر این جاده‌ها حاکم باشد.

وی با بیان اینکه زیرسازی راه‌های ارتباط روستایی، مناسب و اصولی نیست و این نقص در واقع عامل بالا بودن میزان تصادفات رانندگی در این مسیرها شده است، افزود: تخطی از سرعت مطمئنه، توجه نداشتن به جلو و عدم رعایت حق تقدم، بیشترین علت وقوع سوانح رانندگی در سطح جاده‌های روستایی استان زنجان است.

حیدری یادآور شد: حوادث رانندگی اتفاق افتاده در مسیرهای روستایی در سال ۹۷، ۳۰ درصد موتورسواران مقصر بودند که این ناشی از توجه نکردن آنان به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

به گزارش ایرنا، در ۱۱ ماه امسال بیش از ۲۶۰ نفر براثر حوادث رانندگی در سطح جاده‌های زنجان جان خود را از دست دادند که اغلب این اتفاق‌ها نیز به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

۶۰۸۴/۸۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

تردد در جاده‌های استان مرکزی ۲۴ درصد افزایش داشت

ایرناخبرگزاری ایرنا
تردد در جاده‌های استان مرکزی ۲۴ درصد افزایش داشت
اراک - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: تردد در جاده های استان مرکزی از آغاز تعطیلات نوروز تا کنون 24 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ «ایرج کهریزی» روز پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه، افزود: تردد در تمام جاده‌های استان مرکزی روان است.

وی ادامه داد: با وجود افزایش تردد جاده‌ای نسبت به سال گذشته، میزان سوانح ترافیک در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: بیش از ۶۰ تیم محسوس و نامحسوس پلیس راه در ایام تعطیلات نوروزی به صورت شبانه روز جاده‌های استان مرکزی و عملکرد رانندگان را نظارت می‌کنند.

سرهنگ کهریزی افزود: طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز از قبیل سبقت و سرعت غیر مجاز و تجاوز به چپ در دستور کار قرار گرفته و طرح کنترل نامحسوس ناوگان عمومی مسافربری و هماهنگی با دستگاه‌های امدادی وخدمات رسان نیز دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس دستور فرماندهی پلیس راهور ناجا توقیف خودروهای با خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال تا پایان تعطیلات نوروز متوقف شده اما اما توقیف خودروهای متخلف حادثه ساز همچنان در دستور کار قرار دارد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: خط قرمز پلیس راه این استان در ایام نوروز برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز است و رانندگانی که به طور همزمان ۲ تخلف حادثه ساز را مرتکب شوند، خودرویشان ۷۲ ساعت توقیف می‌شود.

طرح ترافیکی نوروزی پلیس راه این استان از ۲۵ اسفندماه جاری آغاز شده و تا ۱۸ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر، ۲۳ بخش و ۷۹۵ روستای دارای دهیاری دارد.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن راه‌های روستایی است.

به طور میانگین روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده‌ای این استان تردد می‌کنند.

۳۰۱۷/۳۰۷۵

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اظهارات مدیر عامل شهروند غیر کارشناسی است

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
سید یاسر رایگانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید. وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد. رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل مجموعه شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند. وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضایی و شبه قضایی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در بازدید از فروشگاه‌های شهروند در سطح شهر ری پیگیر حواشی اخیر مربوط به «توزیع برنج» شد. خلیل آبادی در این زمینه گفت: سلامت شهروندان و اعتماد آنان برای ما نمایندگان دارای بیشترین درجه اهمیت است و چنین موضوعاتی را با حساسیت فراوانی پیگیری می‌کنیم. وی ادامه داد: بر اساس توضیحات مدیر عامل شرکت شهروند، کوتاهی از شرکت تولید کننده بوده که البته این شرکت برندی معروف بوده و تعجب همگان را نیز در بر داشته است، اما با این وجود شرکت شهروند بر اساس دستور تعزیرات به سرعت این برنج‌ها را جمع آوری کرده و با قیمتی که تعزیرات عنوان داشته به فروش می‌رساند. خلیل آبادی افزود: گرچه چنین مسائلی نباید به وجود بیاید، اما شرایط اقتصادی سبب شده برخی از شرکت‌ها رو به سود جویی و سوءاستفاده بیاورند و لذا باید نظارت در این امر بیشتر شود. اما آنچه که مهم است میزان اعتماد شهروندان به نشان شهروند است که به نظر من این اعتماد از قبل هم بیشتر شده است. وی افزود: شهروند همواره در بحران‌ها یار شهروندان بوده همچنان که در توزیع گوشت مورد اعتماد دولت و مردم بود. این نشان تجاری با امکانات قوی در توزیع و پخش مواد غذایی در شرایط بحرانی همواره مدد رسان شهروندان بوده است. عضو شورای شهر تهران گفت: فروشگاه‌های شهروند علاوه بر توزیع و پخش مواد غذایی در ارائه کیفیت مواد غذایی نیز بسیار خوب عمل کرده‌اند و همانگونه که مشاهده شد در کمترین زمان ممکن با نشان تجاری متخلف برخورد کرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت: این روز‌ها می‌توان رضایت شهروندان را در میزان استقبال از فروشگاه‌های شبانه روزی شهروند دید بعلاوه پراکندگی فروشگاه‌های شهروند در سطح مناطق نیز سبب شده است شهروندان در مناطق خود دسترسی به این مجموعه داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران، ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی سردفتری ضمن بیان این مطلب گفت: سند رسمی در جهت ایجاد آرامش و امنیت و اعتبار بخشی به عقود و قرارداد‌ها در جامعه ایجاد شده است و بنابر تأکیدات ریاست قوه قضائیه باید هرچه بیشتر در جهت ترویج و تحکیم آن اقدام نمود. وی با اشاره به اهمیت کار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبکه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید. معاون رئیس قوه قضائیه، فرهنگ سازی و پژوهش‌های حقوقی و فقهی در باب اهمیت و اعتبار اسناد رسمی و همچنین ترویج آن در جامعه با همکاری حوزه، دانشگاه و رسانه را از وظایف مهم شورای عالی سردفتری و کانون‌های سردفتران و دفتریاران استانی برشمرد و اظهار داشت: شکی نیست که زمان زیادی از تصویب قوانین ثبتی و سردفتری و همچنین دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های این بخش گذشته و باید این موارد با کار کارشناسی و پژوهش، مطابق با شرایط روز مورد تجدید نظر و به روز رسانی قرار گیرند. وی الکترونیک شدن فرآیند‌های ثبتی را اقدامی متناسب با نیاز‌های امروز و آتی جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفکری شورای عالی سردفتری کاستی‌های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه‌های الکترونیکی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید. در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری کشور پرداختند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
جلال ملکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما اظهار داشت: در پی طوفان بهاری که عصر امروز در پایتخت وزید، حدود ۴۰ مورد حوادث مرتبط با درخت را شاهد بودیم که البته همه آنها مربوط به سقوط درختان نبود بلکه تعدادی از آنها مربوط به شکستن شاخه‌های بزرگ درختان و تعدادی دیگر نیز با احتمال سقوط درختان مرتبط بود. وی گفت: بیش از ۱۵ مورد نیز گزارشاتی در خصوص سقوط اشیاء به دست ما رسید مثل سقوط ورق‌های بزرگ شیروانی، افتادن سنگ نماهای ساختمان، احتمال پارگی کابل‌های برق و سقوط اجسام سنگین از ارتفاع، که در همه این موارد همکاران ما در سازمان آتش نشانی بر سر صحنه حاضر شدند و برای رفع این موارد اقدام کردند همچنین دوستان ما در سامانه ۱۳۷ و خدمات شهری شهرداری تهران نیز مشغول ایمن سازی و رفع مخاطرات احتمالی بودند. وی افزود: از شهروندان تقاضا داریم با توجه به شرایط جوی فصل بهار که به یکباره شرایط آب و هوایی دگرگون می‌شود از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند به انضمام اینکه اگر اجسام سخت و سنگین در لبه بالکن یا پنجره خانه خود دارند آنها را بردارند و اگر اجسام دیگری مثل ورق شیروانی دارند که امکان باد افتادن زیر این اجسام وجود دارد آن را مهار کنند که در صورت وزش باد و طوفان شاهد حوادث کمتری باشیم. سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: خوشبختانه در حوادثی که به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد هیچگونه مصدومیت یا تلفات جانی گزارش نشده حتی گزارشی درخصوص خسارت وارد شدن به اتومبیل‌ها یا منازل اعلام نشده است.

اخبار بیشتر