جاده‌ها در نخستین روز از سال 98؛ پرحجم و لغزنده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

جاده‌ها در نخستین روز از سال 98؛ پرحجم و لغزنده

جاده آق‌قلا به گنبد در استان گلستان پس از سیل به زیر آب رفت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مدیرکل مدیریت بحران گلستان: بیشتر آبگرفتگی‌ها در روستاهای آق‌قلا است و ۶ روستا به صورت کامل تخلیه شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان: بیشتر آبگرفتگی‌ها در روستاهای آق‌قلا است و ۶ روستا به صورت کامل تخلیه شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

ریختن گازوئیل در جاده هراز تکذیب شد

انتخابخبرگزاری انتخاب
ریختن گازوئیل در جاده هراز تکذیب شد
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به انتشار کلیپی از وضعیت محور هراز ، منطقه هردورود (چالدران)، ضمن تکذیب هرگونه اخباری در خصوص ریختن گازوئیل در این منطقه،‌ گفت: این نقطه از محور هراز بدلیل داشتن پیچ تند از مناطق حادثه خیز در محور هراز است که متاسفانه برخی رانندگان به علت تخطی از سرعت مطمئنه در این نقطه دچار سانحه می شوند.
ریختن گازوئیل در جاده هراز تکذیب شد - 0

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به انتشار کلیپی از وضعیت محور هراز، منطقه هردورود (چالدران)، ضمن تکذیب هرگونه اخباری در خصوص ریختن گازوئیل در این منطقه، ‌ گفت: این نقطه از محور هراز بدلیل داشتن پیچ تند از مناطق حادثه خیز در محور هراز است که متاسفانه برخی رانندگان به علت تخطی از سرعت مطمئنه در این نقطه دچار سانحه می‌شوند.

سرهنگ قدمی با اشاره به وقوع واژگونی یک دستگاه خودرو در این منطقه و به تبع آن ریخته شدن روغن و آب رادیاتور آن در کف جاده و در ادامه بارش باران، موجب لغزندگی سطح جاده شد، افزود؛ متاسفانه بدلیل وقوع این حادثه و بدنبال آن رعایت نکردن سرعت مطمئنه از سوی رانندگان وسایل نقلیه، شاهد بروز حادثه رانندگی در این نقطه بوده‌ایم که مراتب سریعا از طریق راهداری برای ایمن سازی اعلام گردید.

فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به انتشار کلیپ در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در خصوص ریختن عمدی گازوئیل در این نقطه، ضمن تکذیب این خبر از کاربران فضای مجازی خواست از بازنشر چنین اخباری جدا خودداری کنند و به جای آن با هشدار به رانندگان وسایل نقلیه در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را در راستای پیشگیری از حوادث رانندگی و کاهش تصادفات یاری کنند.منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

ترافیک در جاده چالوس سنگین نیست

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ترافیک در جاده چالوس سنگین نیست
ترافیک در جاده چالوس سنگین نیست - 0

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرزگفت: حجم ترافیک در محور کرج- چالوس سنگین نیست.

‌مهرداد جهانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از دوربین‌های نظارت تصویری مستقر در محورهای مواصلاتی استان، در حال حاضر شاهد ترافیک سنگین از گرمدره تا پل حصارک هستیم.

وی با توضیح در خصوص وضعیت تردد در محور کرج- چالوس گفت: ترافیک در این محور مقطعی بوده و سنگین نیست.

وی افزود: اغلب کسانی که نیمه اول تعطیلات نوروز مرخصی بوده‌اند؛ ۲۸ و ۲۹ اسفندماه به سمت مقاصد خود حرکت کرده‌اند و این باعث شده از حجم تردد در این محور در روز اول بهار کاهش یابد.

این مسئول افزود: تردد در سایر محورهای موصلاتی استان به صورت عادی درجریان است.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش برف در جاده‌های کوهستانی مازندران

انتخابخبرگزاری انتخاب
بارش برف در جاده‌های کوهستانی مازندران
کارشناس راهداری وحمل و نقل جاده ای مازندران اعلام کرد که اکنون مسیرهای هراز، کندوان و فیروزکوه منتهی به پایتخت برفی و لغزنده است و تردد خودروها در آنها به آرامی انجام می شود.
بارش برف در جاده‌های کوهستانی مازندران - 0

کارشناس راهداری وحمل و نقل جاده‌ای مازندران اعلام کرد که اکنون مسیرهای هراز، کندوان و فیروزکوه منتهی به پایتخت برفی و لغزنده است و تردد خودروها در آنها به آرامی انجام می‌شود.

مهدی غلامیان ظهر پنجشنبه یکم فروردین به ایرنا گفت: بارش برف اکنون در جاده کندوان حوالی پیچ سرهنگ تا پل زنگوله در حال باریدن است و پدیده مه غلیظ نیز در این محور مشاهده می‌شود.

وی افزود: در جاده هراز نیز از سه راهی لاسم تا منظریه بارش برف آغاز شده است و در حوالی پلور تا گالری امامزاده هاشم مه غلیظ وجود دارد.

کارشناس راهداری مازندران گفت: در محور سوادکوه نیز در محدوده گدوگ پدیده مه غلیظ و بارش برف مشاهده می‌شود که سبب کندی حرکت خودروها شده است.

غلامیان همچنین با بیان اینکه در باقی جاده‌های استان نیز آسمانی ابری و باران پراکنده جریان دارد، اعلام کرد که اکنون ترافیک نیمه سنگین و پرحجم در سه مسیر مواصلاتی مازندران به پایتخت مشاهده می‌شود.

وی همچنین با اشاره به پیش بینی هواشناسی مازندران مبنی بر کاهش بارندگی و سرمای هوا از عصر امروز، از رانندگان خواست با احتیاط بیشتری در جاده‌های استان به ویزه مسیرهای کوهستانی رانندگی کرده و خودروهای خود را به وسایل زمستانی مجهز کنند.

کارشناس راهداری مازندران هشدار داد که به علت بارش باران و کاهش دما جاده‌های استان به شدت لغزنده است و از رانندگان درخواست کرد فاصله ایمن و همچنین هشیاری کامل را رعایت و از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل کنند.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که ناپایداری هوا همراه با بارش برف و باران که با کاهش دما همراه بوده است از اواخر امروز از استان خارج می‌شود و مردم استان ومسافران شاهد افزایش دما و کاهش ابرناکی خواهند شد.

اکنون آلاشت سوادکوه با یک درجه سانتیگراد سردترین و بابلسر با ۱۲ درجه بالای صفر گرم‌ترین جاهای استان هستند.

مازندران ۱۱ هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که از این مقدار حدود یک هزار کیلومتر در مسیر استان‌های همسایه است و بر اساس آمارهای رسمی، روزانه دو میلیون دستگاه خودرو در جاده‌های این استان تردد می‌کنند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها در سه روز آغازین تعطیلات نوروزی از ۲۷ اسفند ۹۷، تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شد.

خواندن خبر در سایت منبع

جاده‌های روستایی زنجان بطور نامحسوس رصد می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
جاده‌های روستایی زنجان بطور نامحسوس رصد می‌شود
زنجان - ایرنا - رئیس پلیس راه های روستایی استان زنجان گفت: به منظور ایمنی و آرامش مسافران و جلوگیری از تصادفات رانندگی در راه های روستایی، تمام مسیرها از سوی عوامل پلیس راه به صورت نامحسوس پایش می شود.

سرهنگ عابدین حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نوروز، مسیرهای روستایی شلوغ و پر تردد می‌شوند و با توجه به احتمال وقوع سوانح رانندگی، پلیس راه نیز کنترل و نظارت بیشتری بر جاده‌های اصلی و فرعی داشته و با رانندگان متخلف برخورد قانونی می‌کند.

وی به رانندگانی که به مسیرهای روستایی زنجان آشنا نیستند توصیه کرد با سرعت پایین حرکت کنند، زیرا رانندگی بر سرعت غیرمطئنه می‌تواند جان راننده و سرنشینان را با خطر مواجه کند.

حیدری اظهار داشت: ۴۰ درصد سوانح رانندگی در جاده‌های روستایی زنجان مربوط به واژگونی خودروها می‌باشد که مهمترین علت آن نیز حرکت با سرعت غیرمجاز است.

رئیس پلیس راه‌های روستایی استان زنجان گفت: به منظور آگاهی بخشی به رانندگان، در نقاط حادثه خیز مسیرهای روستایی زنجان، تابلوهای هشدار نصب شده است و رعایت آن برای جلوگیری از حوادث احتمالی برای کلیه رانندگان الزامی است.

حیدری یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ تصادفی در مسیرهای ارتباط روستایی استان زنجان اتفاق نیفتاده است و تلاش عوامل پلیس راه روستایی این است که در طول سال به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، امنیت و آرامش بر این جاده‌ها حاکم باشد.

وی با بیان اینکه زیرسازی راه‌های ارتباط روستایی، مناسب و اصولی نیست و این نقص در واقع عامل بالا بودن میزان تصادفات رانندگی در این مسیرها شده است، افزود: تخطی از سرعت مطمئنه، توجه نداشتن به جلو و عدم رعایت حق تقدم، بیشترین علت وقوع سوانح رانندگی در سطح جاده‌های روستایی استان زنجان است.

حیدری یادآور شد: حوادث رانندگی اتفاق افتاده در مسیرهای روستایی در سال ۹۷، ۳۰ درصد موتورسواران مقصر بودند که این ناشی از توجه نکردن آنان به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

به گزارش ایرنا، در ۱۱ ماه امسال بیش از ۲۶۰ نفر براثر حوادث رانندگی در سطح جاده‌های زنجان جان خود را از دست دادند که اغلب این اتفاق‌ها نیز به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

۶۰۸۴/۸۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

تردد در جاده‌های استان مرکزی ۲۴ درصد افزایش داشت

ایرناخبرگزاری ایرنا
تردد در جاده‌های استان مرکزی ۲۴ درصد افزایش داشت
اراک - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: تردد در جاده های استان مرکزی از آغاز تعطیلات نوروز تا کنون 24 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ «ایرج کهریزی» روز پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه، افزود: تردد در تمام جاده‌های استان مرکزی روان است.

وی ادامه داد: با وجود افزایش تردد جاده‌ای نسبت به سال گذشته، میزان سوانح ترافیک در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: بیش از ۶۰ تیم محسوس و نامحسوس پلیس راه در ایام تعطیلات نوروزی به صورت شبانه روز جاده‌های استان مرکزی و عملکرد رانندگان را نظارت می‌کنند.

سرهنگ کهریزی افزود: طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز از قبیل سبقت و سرعت غیر مجاز و تجاوز به چپ در دستور کار قرار گرفته و طرح کنترل نامحسوس ناوگان عمومی مسافربری و هماهنگی با دستگاه‌های امدادی وخدمات رسان نیز دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس دستور فرماندهی پلیس راهور ناجا توقیف خودروهای با خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال تا پایان تعطیلات نوروز متوقف شده اما اما توقیف خودروهای متخلف حادثه ساز همچنان در دستور کار قرار دارد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: خط قرمز پلیس راه این استان در ایام نوروز برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز است و رانندگانی که به طور همزمان ۲ تخلف حادثه ساز را مرتکب شوند، خودرویشان ۷۲ ساعت توقیف می‌شود.

طرح ترافیکی نوروزی پلیس راه این استان از ۲۵ اسفندماه جاری آغاز شده و تا ۱۸ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر، ۲۳ بخش و ۷۹۵ روستای دارای دهیاری دارد.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن راه‌های روستایی است.

به طور میانگین روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده‌ای این استان تردد می‌کنند.

۳۰۱۷/۳۰۷۵

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

(ویدئو) آیا شب گذشته چند پمپ بنزین‌ به آتش کشیده شد؟

فراروفرارو2 روز قبل
بعد از اعلام سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین، ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی پخش و ادعا شده مربوط به آتش زدن پمپ بنزین خمینی‌شهر، بعد از اعلام وضعیت تازۀ بنزین است. ویدئوی اختصاصی و جدید ایسنا از همان پمپ بنزین نشان می‌دهد چنین اتفاقی نیفتاده و ویدئوی ادعایی، قدیمی است.

ترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگاران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیش بینی‌های هواشناسی و اخبار منتشره در هفته گذشته نشان می‌داد که امروز هوای تهران برفی است، اما شهرداری تهران ظاهرا دوباره غافلگیر شده است. ترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگارانترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگارانخبر تکمیل می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیش بینی‌های هواشناسی و اخبار منتشره در هفته گذشته نشان می‌داد که امروز هوای تهران برفی است، اما شهرداری تهران ظاهرا دوباره غافلگیر شده است. محسن قاسمی فر - ورودی بزرگراه کردستان به سمت جنوبکد ویدیو دانلود فیلم اصلی ناهید اکبرزاده - پل پارک وی، ابتدای مدرسمیترا لبافی - خیابان سئولکد ویدیو دانلود فیلم اصلیروایت یک راننده تاکسی‌های اینترنتی از ترافیککد ویدیو دانلود فیلم اصلیامیر نوایی - بزرگراه یادگار امامکد ویدیو دانلود فیلم اصلی

بارش نخستین برف پاییزی در تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اداره کل هواشناسی استان تهران هم درباره احتمال آبگرفتگی معابر و مسیل‌ها و اختلال تردد به ویژه در نواحی کوهستانی به دلیل رخداد مه و لغزندگی هشدار داده است. امروز در بخش‌های شمالی استان (به ویژه ارتفاعات شرقی) بارش باران، برف و کاهش محسوس دما پیش بینی و توصیه شده است از تردد یا اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود و به علت کاهش محسوس دما، تمهیدات لازم صورت پذیرد. همچنین به علت احتمال ریزش سنگ و لغزندگی هم در جاده‌های کوهستانی موارد ایمنی مدنظر قرار گیرد. از سویی با ورود سامانه بارشی در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش دما در برخی مناطق استان‌های شمالی و ساحلی پیش بینی شده است. این هفته با کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای در برخی مناطق استان‌های شمالی کشور هم بارش برف خواهیم داشت و بارش باران در استان‌های ساحلی دریای خزر ۵۰ تا ۸۰ میلی متر خواهد بود.

بارش برف تا سه روز آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کارشناس سازمان هواشناسی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: حداقل تا سه چهار روز آینده بارندگی در نوار شمالی کشور و دامنه‌های البرز ادامه خواهد داشت و دمای هوا باز هم کاهش می‌یابد. امیر سرکرده افزود: همچنان بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران، شمال سمنان، زنجان و شمال استان‌های قزوین و البرز ادامه خواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
با سهمیه بندی و گرانی سه برابر ی قیمت سوخت، در فضای مجازی اعتراضات شدت گرفته است. در جدیدترین مورد، هشتگ خاموش کردن خودرو در خیابان‌ها بالا آمده است.

برف تهران را سفید پوش کرد + فیلم

برنابرنا1 روز قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری3 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری3 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری23 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

با حمایت بیشتر مسئولان، لیگ برتری باقی می‌مانیم

ایسنا16 دقیقه قبل

صعود تیم ملی سابر ایران به یک چهارم نهایی جام‌جهانی مصر

میزان‌آنلاین18 دقیقه قبل

ماجدی: تیم ملی با هزاران تماشاگر عاشق صعود می‌کند

ایلنا23 دقیقه قبل

شعبه ویژه حل اختلاف کارگری و اتاق بازرگانی در ساوه افتتاح شد

ایسنا23 دقیقه قبل

لزوم ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به حوزه غذا

فارس24 دقیقه قبل

اسنپ دستورالعمل نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی را امضا کرد

فارس26 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

12 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

23 ساعت قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

2 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1