1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

بحران سیل در کشور؛ قطع ارتباط 70 روستا در شرق مازندران

ارسال تنخواه بودجه به ۴ استان سیل زده شمال کشور

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ارسال تنخواه بودجه به ۴ استان سیل زده شمال کشور

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد باقر نوبخت در صفحه شخصی خود با اشاره به بسته شدن بودجه ۹۷ بدون کسری نوشت، مصارف اجتناب ناپذیر در سقف منابع وصولی با صرفه جوییهای لازم تنظیم شد. دستگاههای اجرایی با درک مضایق و آگاهی از محدودیت‌های بودجه‌ای برای تلاشی مضاعف در سال ۹۸ آماده شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین به مووضع سیل دراستانهای شمالی کشور اشاره کرد و از ارسال تنخواه و اعزام مسئولان بنیاد مسکن به ۴ استان سیل زده خبر داد.

وی همچنین تاکید کرد، بعد از ارزیابی خسارت سیل، در اولین جلسه دولت اقدام مالی لازم صورت می‌گیرد.

ارسال تنخواه بودجه به ۴ استان سیل زده شمال کشور - 4

خواندن خبر در سایت منبع

۱۷ روستای خراسان شمالی دچار سیل زدگی شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
۱۷ روستای خراسان شمالی دچار سیل زدگی شد

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمدعلی شجاعی در دومین نشست ستاد مدیریت بحران در سال جدید در خصوص آخرین وضعیت روستاهای سیل زده استان و تدابیر انجام شده اظهار داشت: با تخصیص اعتبارات در سطح ملی می‌توانیم بخشی از نداشته‌های استان را در حوزه مدیریت بحران برطرف کنیم.

وی افزود: مقرر شد تا میزان خسارت ناشی از وقوع سیلاب و تجهیزات مورد نیاز روستاها را برآورد کرده و به وزارت کشور اعلام کنیم تا در چند روز آینده بتوانیم حوزه خدمات رسانی را کامل به سرانجام برسانیم.

شجاعی اظهار داشت: تلاش شده تا با کنترل روان آب و سیلاب بتوانیم شاهد خسارت کمتر مالی و جانی در روستاهای درگیر سیلاب باشیم ضمن آن که خدمات رسانی‌های متعددی به روستاها در حال انجام است.

استاندار افزود: با توجه به این که وقوع سیلاب و کولاک در این استان بسیار شدیدتر از استان گلستان است، به طوری که ۶۰ تیر برق از دسترس خدمات خارج شدند که با اقدامات انجام شده تعمیرات لازم انجام شد و هم چنین هیچ روستایی مشکل گاز ندارد و راه‌های دسترسی هم برای رفت و آمد عموم بازگشایی شده است.

شجاعی در ارتباط با اقدامات لازم برای عشایر استان نیز گفت: عشایر استان که در مراوه تپه استان گلستان مستقر هستند، هم از طریق زمینی و هم به وسیله بالگرد هلال احمر، امدادرسانی شدند.

وی ادامه داد: اقلام مورد نیاز عشایر مستقر در این استان نیز به زودی از سوی سازمان هلال احمر تامین و توزیع می‌شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: مواد غذایی، تجهیزات و چادر برای روستاهای شمال شهرستان مانه و سملقان به خصوص کهنه جلگه ارسال شده هرچند که بخش عمده مشکلات ناشی از جاری شدن سیل به دلیل نبود زیر ساخت‌های لازم در روستاهاست.

وی خاطرنشان کرد: تا ۱۵ ازدیبهشت ماه به تمام دستگاه‌های اجرایی استان زمان داده‌ام تا در قالب تدوین برنامه‌ای مدون مشکلات این حوزه را برطرف کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

مازندارن در بحران سیل / تخریب ۳۰ تا ۵۰ در صدی ۲۰۰ روستا

رکناخبرگزاری رکنا

مازندارن در بحران سیل / تخریب ۳۰ تا ۵۰ در صدی ۲۰۰ روستا - 1

حجم ویدیو: 8.91M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۱۹

براساس گزارش رکنا از ستاد مدیریت بحران مازندران این سیلاب حدود ۲۰۰ روستای استان را درگیر کرد و یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی درمناطق شهری و روستایی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد خسارت وارد شد و علاوه بر آن دهها دهنه پل ارتباطی در محورهای فرعی و روستایی تخریب و یا دچار خسارت کلی شدند.

قطع راه ارتباطی، آب، برق و گاز بیش از ۲۰۰ روستا در ارتفاعات استان براثر بارش برف به خصوص در مناطق شرق مازندران از جمله نکاء و بهشهر از دیگر خسارت‌های ناشی از سیل و برف درآخرین روزهای زمستان سال ۹۷ بود که همچنان اکثر دستگاههای اجرایی استان را درگیر خود کرد.

اگرچه بنا به اظهار استاندار مازندران بحران سیل و برف آخر زمستانی در این استان تا حدود ۸۰ درصد فروکش کرد ولی همچنان راه ارتباطی بیش از ۷۰ روستا و برق کمتر از ۵۰ روستا قطع است و پیش بینی می‌شود پاکسازی اثرات ناشی از سیل در این خطه شمال کشور حداقل تا ۴۸ ساعت دیگر ادامه داشته باشد.

همچنین سیلاب آب شرب چند شهر از جمله بابل پرجمعیت‌ترین شهر مازندران را با مشکل مواجه کرد و آب شرب این شهرها به خصوص در برخی نقاط بابل از طریق تانکر از سوی آبفای شهری تامین می‌شود و تلاش برای رفع مشکل آب شرب در این مناطق ادامه دارد.

فروکش کردن بحران سیل در ۸۰ درصد مناطق مازندران

استاندارمازندران گفت: با بسیج امکانات دولتی، عمومی و نیروهای مسلح در نخستین ساعات وقوع سیل در این استان برای کمک رسانی به مردم با گذشت حدود ۵ روز با تلاش شبانه روزی حدود ۸۰ درصد از بحران سیل و برف در این استان فروکش کرد.

احمد حسین زادگان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایط فعلی بیشترین مسایل ناشی از سیل در برخی مناطق شهرستان سیمرغ، بهنمیر، بابل، بهشهر و نکاء در بخش آب، برق و گاز و راه ارتباطی همچنان باقی است که تلاش برای رفع بحران در این مناطق ادامه دارد.

وی اضافه کرد: براثر وقوع سیل و آسیب به شبکه آبرسانی در شهر بابل، آب شرب شهروندان این شهر با مشکل مواجه شد و شرکت آبفا سرگرم تامین آب شرب مورد نیاز از طریق تانکر است و رفع مشکل کدری آب نیز با فرایندی کارشناسی در دست اقدام است و پیش بینی می‌شود این مشکل بزودی رفع شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران افزود: سیل شبکه گاز شهر قائمشهر را دچار آسیب کرد که به دلیل نشات گاز از این لوله، چند ساعت گاز مصرفی برخی از شهروندان قائمشهر قطع بود که این مشکل نیز برطرف شد.

حسین زادگان در مورد آبگرفتگی واحدهای مسکونی روستاییان در برخی شهرستان‌های مناطق مرکزی استان اظهارداشت: با مشارکت مردم و دستگاههای اجرایی به خصوص نیروهای مسلح آب از طریق جداول و رودخانه‌های محلی به سمت دریا هدایت شد و تا حد زیادی داخل روستاها مشکل برطرف شد و کار پاکسازی آثار سیل در منازل همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مشکل اصلی آبگرفتگی مربوط به روستاهای پایین دست و حاشیه دریای خزر در برخی شهرستان‌های استان از جمله ساری وجود دارد که عملیات هدایت این آبها نیز به سمت دریا ادامه دارد تا بتوانیم شرایط را برای پاکسازی آثار سیل در منازل و اقامت روستاییان فراهم کنیم.

قطع ارتباط حدود ۷۰ روستا در شرق مازندران

استاندار مازندران گفت: با وجود بسیج امکانات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سایر دستگاههای دولتی و عمومی همچنان راه ارتباطی حدود ۷۰ روستا در شهرستان‌های نکاء و بهشهر براثر رانش جاده و برف و کولاک شدید در مناطق هزارجریب این شهرستان‌ها بسته است.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: راه ارتباطی ۵۰ روستای بخش هزارجریب شهرستان نکاء در شرق استان از چند روز گذشته تاکنون قطع شد و اتصال راه اصلی به دلیل خسارت شدید در روزهای آینده وجود ندارد و ما به دنبال ایجاد راه فرعی برای کمک به روستاییان هزارجریب نکاء هستیم.

وی اضافه کرد: اقدام اولیه برای ایجاد راه فرعی برای روستاییان نکاء گرفتار در برف ادامه دارد و تلاش می‌شود تا در روز جاری و یا حداکثر فردا شنبه سوم فروردین راه ارتباطی مردم این منطقه نیز برقرار شود.

وی دلیل تاخیر در بازگشایی محور روستایی بخش هزارجریب نکاء را حجم زیاد خسارت و رانش راه ارتباطی اصلی بیان کرد.

به گفته وی همزمان با ایجاد راه ارتباطی جدید کار برقراری برق روستاییان این بخش از شهرستان نکاء نیز در دستور کار قرار گرفت وبرق تعداد زیادی از روستاهای این بخش وصل شد.

استاندارمازندران گفت: براثر برف و کولاک شدید در ارتفاعات شهرستان بهشهر راه روستایی حدود ۵۲ روستای بخش یانه سر این شهرستان بسته شد که با تلاش راهداران و بسیج سازندگی تاکنون راه ارتباطی بیش از ۳۰ روستا باز شد.

حسین زادگان افزود: کار برفروبی در سطح جاده بخش یانه سر همچنان ادامه دارد و تلاش گروه‌های راهداری برقراری راه این روستاها در روز جاری است.

وی خاطرنشان کرد: براساس آخرین گزارش برق اکثر روستاهای این منطقه نیز با تلاش شرکت توزیع برق وصل شد و روستاهای باقی مانده نیز مشکلاتشان تا روز جاری برطرف می‌شود.

برگشت روزهای آرام در ۴۸ ساعت آینده

نماینده عالی دولت در مازندران گفت: در مجموع همچنان تلاش برای رفع بحران ناشی از سیل وبرف اواخر زمستانی در این استان با کمک تمام تجهیزات و امکانات لجستیکی و نیروی انسانی دستگاههای اجرایی و سپاه و بسیج ادامه دارد.

حسین زادگان پیش بینی کرد حداکثر تا ۴۸ ساعت آینده بحران ناشی از سیل و برف در این استان خاتمه یابد و زندگی عادی در تمام مناطق سیلزده از سر گرفته شود.

براساس گزارش ستاد مدیریت بحران مازندران این استان در زمره استان‌های در معرض خطر بلایای طبیعی از جمله سیل و طوفان قرار دارد به طوری که در ۱۰ ماهه سال جاری بلایای طبیعی به این استان افزون بر ۵ هزار میلیارد ریال خسارت زد که با برآورد اولیه خسارت سیل اخیر پیش بینی می‌شود حجم این خسارت‌ها به ۲۰ هزار میلیارد ریال برسد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

بی‌تفاوتی دولت نسبت به سیل مازندران

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
بی‌تفاوتی دولت نسبت به سیل مازندران

به گزارش مشرق، بارش شدید در شهرستان‌های ساری، میاندورود، نکا و سیمرغ تبدیل به سیل و بحران شد اما ظاهرا مقامات ملی این موضوع را در حد یک آبگرفتگی معمولی تلقی کردند.

در کوهستان‌ها هم وضعیت چندان مناسب نیست، هنوز بخش اعظمی از مردم در روستاهای نکا با سرما دست و پنجه نرم می‌کنند و راه مواصلاتی آنها بسته شده و دسترسی آنها به شهر تا حدود زیادی غیرممکن شده است.

۱. رسانه‌ها در استان ابعاد مختلفی از سیل و میزان خسارت‌ها را انعکاس می‌دهند.

۲. نمایندگان مجلس بازدیدهای میدانی خویش را در صفحات فضای مجازی انتقال می‌دهند.

۳. استاندار مازندران با لباس کار در بین افراد سیل‌زده حضور پیدا می‌کند.

اما بحران بسیار جدی‌تر از این حرف‌هاست که با امکانات محدود و محلی مازندران قابل کنترل باشد.

مدیریت بحران همیشه در استان ضعف‌های جدی داشت و این دوره هم استثناء نیست، هر سال دریغ از پارسال!

با وجود اطلاع‌رسانی گسترده سازمان هواشناسی اما مدیریت بحران نتوانسته اقدام مؤثری برای جلوگیری از سیل و بحران انجام دهد، حتی در هماهنگی‌های بین‌بخشی نیز ضعیف عمل کردند.

حضور نیروهای بسیج و فعالان بخش خصوصی تا حدودی آلام و دردهای مردم را کاهش داده اما پس از بحران، انتظار حمایت از مسؤولان ملی بیشتر است، دولت نه‌تنها در حادثه سیل اخیر قول کمک‌های مالی نداده، حتی از ابراز همدردی کوتاه نیز خودداری کرده است.

آنچه که این روزها اذهان افکار عمومی را نسبت به حادثه سیل اخیر در استان درگیر کرده است، کم‌توجهی رئیس دولت به حادثه سیل و حتی دریغ از یک پیام ابراز هم‌دردی با مردم استان مازندران است.

در حادثه سیل در بررسی اولیه اعلام شده که یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان خسارت دیده است.

جدای از خسارت به واحدهای مسکونی، بخش اعظمی از اراضی کشاورزی در مناطق مرکزی استان دچار خسارت شده، غیر از بحث خسارت، مشکلات روحی و روانی افراد سیل‌زده آن هم در شب عید است که دولت تاکنون نسبت به این مسائل بی‌تفاوت بوده است.

چهره‌های سیاسی استان مازندران در حادثه سیل اخیر نشان دادند که قدرت چانه‌زنی آنها نزد دولت چندان قوی نیست، حتی نمایندگان مجلس مازندران که تعداد آنها ۱۲ نفر است، نتوانستند در این زمینه اقدام خاص و اثرگذاری انجام دهند و دولت را وادار به واکنش در این ارتباط کنند.

یکی از نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با فارس و در پاسخ به این سؤال که آیا شما خودتان با مسؤولان دولتی تماس گرفته‌اید، اظهار کرد: خیر!

همین موضوع نشان می‌دهد که قدرت چانه‌زنی نمایندگان مجلس مازندران نیز چندان نزد دولت قوی نیست.

واقعا چرا رئیس دولت باید نسبت به مسئله سیل و مشکلاتی که برای مردم به‌وجود آمده بی‌تفاوت باشد و روزه سکوت بگیرد، اگرچه استاندار مازندران از دولت قول گرفته که در بحث پرداخت خسارت‌ها، تسهیلات و مبالغ بلاعوضی به مردم سیل‌زده پرداخت کند اما تجربه نشان داده که به این قول‌ها هم چندان نمی‌توان دل بست.

قول پرداخت خسارت برف و بوران سال ۹۲ تا پرداخت خسارت‌های سیل اخیر غرب استان نشان داد که کارنامه دولت در این بخش چندان نزد مردم استان قابل قبول نیست اما تجربه ثابت کرده است که افراد بحران‌زده بیشتر از آنکه نیاز به کمک‌های مالی داشته باشند، نیاز به دلگرمی و ابراز همدردی دارند که همان هم این روزها از مردم مازندران از سوی دولت دریغ شده است.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

بالگرد برای امداد به سیل زدگان مانه و سملقان تامین می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
بالگرد برای امداد به سیل زدگان مانه و سملقان تامین می‌شود

جواد نظری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به جاری شدن سیلاب و قطع شدن راه ارتباطی حدود ۲۰ روستای شهرستان مانه و سملقان، تامین یک فروند بالگرد درخواست شده است.

وی افزود: دیروز یک فروند بالگرد قرار بود در استان حضور یافته و اقلام امدادی برای روستاهای حادثه دیده بارگیری شود اما به علت شرایط نامساعد جوی، این بالگرد زمین گیر شد.

نظری با اشاره به قطع برق روستاها اظهار داشت: سیلاب به تاسیسات شرکت برق در روستاها خسارت وارد کرد و برق شمار زیادی از روستاها را قطع کرد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی افزود: مشکل برق برخی از روستاها حل شد اما هنوز چند روستا با این مشکل روبه رو هستند.

بر اساس این گزارش، امروز هم یک فروند بالگرد که برای بارگیری اقلام مورد نیاز سیل زدگان، به مقصد خراسان شمالی پرواز کرده بود، به علت شرایط آب و هوایی نتوانست در این استان بنشیند.

به گزارش ایرنا، بارندگی‌های هفته جاری سبب سیلابی شدن مسیل‌ها و وارد شدن خسارت در شهرستان‌های راز و جرگلان و مانه و سملقان شده است.

هواشناسی خراسان شمالی برای روزهای آتی پیش بینی بارش کرده و نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر در استان هشدار داده است.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، سیل، بالگرد امداد، خراسان شمالی و خسارت از تلگرام

♦️ادامه بحران سیل؛ قطع ارتباط حدود ۷۰ روستا در شرق مازندران

🔹براساس گزارش ستاد مدیریت بحران مازندران این سیلاب حدود ۲۰۰ روستای استان را درگیر کرد و یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکونی درمناطق شهری و روستایی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد خسارت وارد شد و علاوه بر آن ده‌ها دهنه پل ارتباطی در محور‌های فرعی و روستایی تخریب و یا دچار خسارت کلی شدند

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xJP


♦️سیل، سه هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال خسارت به خراسان شمالی وارد کرد

🔹مدیر کل دفتر بحران استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت‌های وارد شده به بخش راه بوده است، افزود: میزان خسارت وارد شده در بخش تجهیزات و زیرساخت‌های کشاورزی ۷۸ هزار و ۳۱۹ میلیون ریال و به حوزه دام و طیور ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال بوده است

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xKy


🔻 ادامه بحران سیل؛ قطع ارتباط حدود ۷۰ روستا در شرق مازندران

🔹 براساس گزارش ستاد مدیریت بحران مازندران این سیلاب حدود ۲۰۰ روستای استان را درگیر کرد و یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکونی درمناطق شهری و روستایی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد خسارت وارد شد و علاوه بر آن ده‌ها دهنه پل ارتباطی در محور‌های فرعی و روستایی تخریب و یا دچار خسارت کلی شدند

جزییات بیشتر:


💢 #سیل ۱۲ منزل روستایی خراسان شمالی را تخریب کرد

🚨مدیرعامل هلال احمر #خراسان_شمالی:

🔹 ۲۰ روستای استان در شهرستان‌های مانه و سملقان و راز وجرگلان متأثر از سیل بوده‌اند که امدادرسانی اولیه به آنها انجام‌شده است.

🔹 ۱۲ منزل روستایی در شهرستان‌های راز و جرگلان و مانه و سملقان دچار تخریب براثر سیل شدند.


♦️سیل ۱۲ خانه روستایی خراسان شمالی را تخریب کرد

هلال احمر:

🔹۲۰ روستای استان در شهرستان‌های مانه و سملقان و راز وجرگلان متأثر از سیل بوده‌اند که امدادرسانی اولیه به آنها انجام‌شده است.

🔹۱۲ منزل روستایی در شهرستان‌های راز و جرگلان و مانه و سملقان دچار تخریب براثر سیل شدند. /خبرآنلاین

اخبار لحظه‌ای #خراسان_شمالی 👇


سیل ۲۵۳ منزل مددجویان خراسان شمالی را تخریب کرد

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی:

بر اساس پیگیری‌ها انجام‌شده از مناطق روستایی بخشی از منازل مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان در مناطق آسیب‌دیده براثر سیل قرار دارند.

🔹۲۵۳ باب منزل مسکونی مددجویان کمیته امداد در بخش جرگلان این شهرستان در ۲۳ روستا از ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب‌شده‌اند.

🔹در پی بارش‌ها و اعلام مسئولان درمجموع و طی برآوردهای اولیه ۹۹۵ باب منزل مسکونی در شهرستان‌های خراسان شمالی دچار خسارت شده‌اند.


نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک13 ساعت قبل
صکوک چیست؟ اصطلاح صکوک برگرفته از واژه عربی صک به معنای چک، نوشته بدهکار، سفته و قبض بدهی است و به طور معمول، به عنوان اوراق قرضه اسلامی تعریف می‌شود. • امین: نیز شخص حقوقی است که به نمایندگی از سرمایه‌گذاران و به منظور حفظ منافع آنان در چارچوب ضوابط اجرایی انتشار صکوک اجاره مسئولیت نظارت برکل فرآیند عملیاتی صکوک اجاره را بر عهده دارد. ۶- چنانچه برای دادوستد اوراق صکوک یک بازار ثانویه فراهم می‌شود، آنگاه قابلیت نقدشوندگی این اوراق هم افزایش می‌‌یابد. تفاوت اساسی صکوک با اوراق قرضه مرسوم در بازارهای مالی۱- صکوک بیانگر مالکیت یک دارایی مشخص است در حالی که اوراق قرضه فقط حاکی از تعهد بدهی هستند. در حالی که در اوراق قرضه دارایی‌هایی که از نظر اسلام پذیرفته نیست نیز می‌تواند پشتوانه اوراق قرار بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از تهیه اطلس قاچاق کالا و ارز در شهرستان‌های استان تهران به زودی خبر دادتهیه اطلس جغرافیایی قاچاق کالا و ارز تهران، به زودیتهیه اطلس جغرافیایی قاچاق کالا و ارز تهران، به زودیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ محمدی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران عصر امروز ۴ اردیبهشت در جلسه این کمیسیون در محل استانداری تهران با اشاره به اینکه طرح‌های مهمی طی سال ۹۷ در استان تهران در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز به سرانجام رسیده است، افزود: ۸۸ واحد عرضه طلا و جواهر در ۴ منطقه تهران شناسایی شده است و اخطار‌هایی دریافت کردند. وی گفت: در مبارزه با قاچاق ارز نیز در سبزه میدان و میدان فردوسی تهران ۸۹ نفر دستگیر شده و ۱۲۵ هزار دلار و ۲۲ هزار و ۷۴۰ یورو ارز کشف شده است و این نقاط از عرضه ارز قاچاق پاکسازی شد. محمدی با اشاره به رصد شرکت‌های تلفن همراه در موضوع قاچاق افزود: ۴۰ شرکت رد این بخش شناسایی شدند که به مراجع قضایی ارجاع داده شدند. دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: در طرح برخورد با برند‌ها و تابلو‌های غیرمجاز نیز در دو مرحله بیش از ۲۱۳ واحد عرضه پوشاک شناسایی شدند و پوشاک به ارزش ۴ میلیارد تومان کشف شد. وی در پایان از تشکیل کمیته پایش و صحت سنجی مراکز نگهداری کالا به فرمانداری‌ها و ابلاغ آن خبر داد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سلطانی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: معافیت هایی که برای ۶ ماه به ۸ کشور خریدار نفت ایران ارائه شد در راستای واقعیت‌های بازار نفت و پایین بودن قدرت ایالات متحده در بازار نفت بوده است. سلطانی گفت: برنامه ریزی آمریکا بر این پایه است که اگر بخواهد دوره معافیت ۶ ماهه را تمدید کند شاید آثار منفی عدم حضور نفت ایران در بازار جهانی با توجه به نزدیک بودن به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بتواند پررنگ‌تر و غیر قابل جبران‌تر باشد آمریکا ۶ ماه جلوتر اقدام به تحریم نفتی ایران کرد که آثار ناشی از خروج نفت ایران از بازار بر انتخاباتش را کنترل کند. این کارشناس به صفر رساندن صادرات نفت ایران را شعار دانست و افزود: آمریکایی‌ها توان مدیریت بازار جهانی نفت بدون نفت ایران را ندارد البته ایران هم از توانمندی‌های لازم در این خصوص برخوردار است و علی رغم تحریم‌های آمریکا توانسته در بازارهای جهانی حضور داشته باشد و نفتش را حتی بالاتر از انتظار جهانیان عرضه نماید. صمد عزیز نژاد کارشناس بازار ارز و پول نیز گفت: اقتصاد ایران از قبل آمادگی ورود به دوره اقتصاد بدون نفت را داشت به این علت از اواسط سال ۹۷ رویکردهای بانک مرکزی تغییر و شروع به مدیریت ریسک بازار ارز کرد. سلطانی هم با اشاره به تاثیرات ژئوپولیتیکی در ماه‌های اخیر بر بازار نفت ادامه داد: این تغییرات خلاف انتظار آمریکایی‌ها بود.
فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
با مدیریت بانک مرکزی دیروز با تزریق درهم و دلار روبرو شدیم و کاهش‌های منطقی صرافی ملی روند بازار را کنترل کرد. در صورتی که حتی دلار هرات زیر ۱۳۶۸۰ معامله شدبا توجه به کاهش انس جهانی طلا و بیشتر بودن حباب ابشده و سکه و پایین بودن نرخ دلار هرات انتظار روند کاهشی را برای امروز میتوان پیش بینی کرد. در همین روزها هر زمان احتمال شروع بازار متشکل ارزی میباشد و خریدار با احتیاط و کم حجم وارد خرید میشود. توجه داشته باشید با شروع بازار متشکل ارزی حتی بازار به شما اجازه فروش نخواهد داد. چون در اون صورت خریداری نخواهد بود. امروز مدیریت بانک مرکزی نرخ دهی صرافی ملی میزان تزریق درهم و امنیتی بودن بازار نرخ ارز را تعیین خواهد کرد. اما ابشده و سکه با توجه به کاهش انس جهانی و بیشتر بودن بیش از حد حباب از روند افزایشی کاسته و به سمت پایین میتواند حرکت کند.

اخبار بیشتر