ظریف در نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول چه گفت؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ظریف در نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول چه گفت؟

توئیت ظریف پس از نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
توئیت ظریف پس از نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی
وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی به ترکیه سفر کرده است، توئیتی را در ارزیابی این نشست منتشر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، ظریف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

«همراه با وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در ترکیه حضور دارم. ‌ همگان حادثه تروریستی وحشیانه کرایست چرچ علیه مسلمانان را محکوم کردیم و خواستار اتحاد علیه موج خطرناک نژاد پرستی و اسلام هراسی در غرب شدیم. همچنین همه از تلاش مستمر دونالد ترامپ برای دادن آنچه که حق رژیم نژاد پرست اسرائیل نیست شوکه شدیم: ابتدا قدس شریف و اکنون منطقه جولان در سوریه.»

توئیت ظریف پس از نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی - 3

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف و همتای پاکستانی در استانبول دیدار و گفتگو کردند

انتخابخبرگزاری انتخاب
ظریف و همتای پاکستانی در استانبول دیدار و گفتگو کردند
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان امروز (جمعه) در حاشیه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی که به منظور بررسی اقدام تروریستی اخیر نیوزیلند در استانبول برگزار شده، با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.
ظریف و همتای پاکستانی در استانبول دیدار و گفتگو کردند - 0

وزرای خارجه ایران و پاکستان در حاشیه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در استانبول دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان امروز (جمعه) در حاشیه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی که به منظور بررسی اقدام تروریستی اخیر نیوزیلند در استانبول برگزار شده، با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

ظریف پیش از این نیز با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه‌ای خود دیدار کرده بود.

وزیر خارجه ایران همچنین در این نشست شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

خواندن خبر در سایت منبع

دیدار و رایزنی ظریف با وزیر خارجه پاکستان

الفخبرگزاری الف
دیدار و رایزنی ظریف با وزیر خارجه پاکستان
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی، با همتای پاکستانی خود دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاضیه نشست فوق‌العاده وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی، با شاه محمود قریشی، همتای پاکستانی خود دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

ظریف پیشتر نیز با مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه و نزار خیرالله معاون وزیر خارجه عراق دیدار و رایزنی داشته است.

نشست وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی برای بررسی کشتار مسلمانان در نیوزیلند، در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می‌کند، بایستیم

الفخبرگزاری الف
ظریف: علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می‌کند، بایستیم
وزیر خارجه ایران در نشست استانبول بر شناسایی عوامفریبانی که مروج تروریسم نژادپرستانه هستند، تاکید کرد و گفت: باید علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می کند از جمله اعمال ممنوعیت ها علیه مسلمانان و استفاده از واژه «تروریسم اسلامی» بایستیم.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست فوق العاده وزرای سازمان همکاری اسلامی برای بررسی اقدام تروریستی اخیر نیوزیلند در استانبول به سر می‌برد، امروز (جمعه) ضمن شرکت در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدا از حاضران شرکت کننده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای پذیرش درخواست ایران به منظور برگزاری نشست اضطراری وزرای سازمان همکاری اسلامی به منظور بررسی حمله تروریستی مجرمانه علیه نمازگزاران مسلمان بیگناه در مسجد کرایست­چرچ، قدردانی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران این اقدام تروریستی نژادپرستانه را با شدیدترین لحن ممکن محکوم و عمیق‌ترین همدردی‌های خود را تقدیم خانواده قربانیان کرده و آرزوی بهبود عاجل برای زخمی‌های این حادثه دارد.

وزیر خارجه ایران همچنین از رفتار شفقت آمیز نخست وزیر نیوزیلند در برخورد با قربانیان و همچنین به جهت حضور وزیر امور خارجه این کشور در این نشست قدردانی کرد.

*حمله کرایستچرچ تعمدا علیه مسلمانان برنامه ریزی و اجرا شد

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: حمله کرایستچرچ تعمدا علیه مسلمانان –که عامل حمله و خط دهندگان به وی از آن‌ها ابراز تنفر کرده اند– برنامه ریزی و اجرا شد. ادبیات ضداسلامی که این تروریست از خود به جای گذاشت و موارد مشابه دیگر که به طور گسترده در غرب شکل گرفته است، علت اصلی نگرانی ما به شمار می‌آید.

وزیر خارجه اضافه کرد: در طول چند دهه اخیر، رشد نگران کننده‌ای از شبکه‌های گسترده پروپاگاندای ضدمسلمانان که در پوشش شبکه‌های خبری و همچنین گروه‌های نفرت پراکن که در لوای اتاق‌های فکر و حتی گروه‌های مدنی که مروج محیطی خصمانه و توهین آمیز علیه مسلمانان در غرب بودند، شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اینها نهادهایی متمول بوده که از سوی سرمایه داران ثروتمند مرتبط با دولت در آمریکا و دیگر نقاط جهان حمایت شده‌اند و اگر تحت کنترل قرار نگیرند، این شبکه شنیع از توانایی تحت الشعاع قرار دادن ثبات درون بسیاری از جوامع و ایجاد مانع بین حکومت و ادیان بزرگ برخوردار بوده که در نهایت منتج به تهدید برای صلح و امنیت جهانی خواهد بود.

ظریف با بیان اینکه ما باید صریحا خواسته‌ها و انتظارات خود از حکومت هایی که این فعالیت‌های نژادپرستانه تروریستی در آن‌ها به وقوع می‌پیوندد و گروه‌های برترپندار نژاد سفید که سیر صعودی در این حکومت‌ها به خود گرفته‌اند، ابراز کنیم، عنوان کرد: به اعتقاد اینجانب، ما باید بر این امور تمرکز کنیم.

وی گفت: آن هایی که در غرب بوده و مدعی هستند که به دموکراسی، سیاست فراگیر و مشارکت جویانه و جوامع باز اعتقاد دارند، باید به گفته‌ها و اظهارات خود پایبند باشند. آن‌ها باید مسئول این موضوع باشند که چرا در تامین نیازهای بنیادین برای یک زندگی امن و شرافتمندانه برای اقلیت مسلمانان ناکام هستند و چه اقداماتی را برای کنترل اسلام هراسی تمایل به انجام دارند.

* مروجان تروریسم نژادپرستانه را شناسایی کنیم/علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می‌کند، بایستیم

ظریف بیان کرد: ما باید عوام فریبانی که مروج تروریسم نژادپرستانه و برتری جویان نژاد سفید درون ساختار دولت‌ها و همچنین نهادهای رسمی و نیمه رسمی هستند را شناسایی کنیم. در حالیکه ما باید آن سیاستمداران غربی که تروریسم نژادپرستانه و مبتنی بر برتری جویی نژاد سفید را محکوم می‌کنند، شناسایی و تشویق کنیم، باید همزمان منتقد آنهایی باشیم که در تضعیف نفرت پراکنی‌ها علیه مسلمانان از جمله از طریق امتناع از تروریستی نامیدن حملات علیه مسلمانان، ناکام بوده‌اند.

وی افزود: ما باید علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می‌کند از جمله ممنوعیت هایی که علیه مسلمانان اعمال می‌شود از جمله ممنوعیت سفر مسلمانان و استفاده از نمادهای مسلمانان مثل حجاب و مناره (مساجد) و استفاده از واژه «تروریسم اسلامی» بایستیم.

* ما باید اقدامی دسته جمعی علیه صادرکنندگان ایدئولوژی‌های تکفیری نفرت پراکن اتخاذ کنیم

ظریف عنوان کرد: بی اعتنایی مستمر دولت ترامپ در خصوص حقوق مسلمانان و اعراب به سطحی انزجاری رسیده که ضمن ترویج اسلام هراسی و افتراق بین امت اسلامی، آنچه به آن‌ها تعلق ندارد را به آن‌ها می‌دهد، همچون قدس شریف یا جولان اشغالی را که به موجودیت متجاوز صهیونیستی که در صف مقدم نقض حقوق بین المللی قرار دارد، می‌دهد.

وزیر خارجه کشورمان گفت: ما همچنین باید وظایف خود را محقق سازیم. ما باید ریشه تروریسم و افراطی گری درون جهان اسلام را بخشکانیم. برخی در غرب از تروریسم افراط گرایانه داعش و القاعده که هیچ ارتباطی با اسلام ندارند به عنوان توجیحی برای دمیدن بر شعله‌های افراط‌گری‌های اسلام هراسانه سوء استفاده می‌کنند. ما باید اقدامی دسته جمعی علیه صادرکنندگان ایدئولوژی های تکفیری نفرت پراکن اتخاذ کنیم.

وزیر خارجه کشورمان همچنین گفت: ما باید تمرکز بیشتری بر اسلام هراسی و تبعیض و همچنین رویه‌های نفرت پراکن علیه اقلیت‌های مسلمان داشته باشیم و این موضوع را در هر محفل و مجمعی که ضرورت داشت، نظیر سازمان ملل، شورای حقوق بشر و دیگر سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی مطرح کنیم. همزمان، ما باید گفتگوهای جدی با دیگر کشورها بخصوص در غرب به منظور یافتن روش‌ها و ابزارهایی در راستای مقابله دسته جمعی با اسلام هراسی، نفرت و تبعیض بیابیم.

به گزارش فارس، به دنبال کشتار وحشیانه مسلمانان در نیوزیلند ظریف در تماس با مولود چاووش اوغلو پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را که ریاست دوره‌ای آن بر عهده ترکیه قرار دارد ارائه کرد. این نشست امروز (جمعه) دوم فروردین در استانبول برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجلاس کشورهای سازمان همکاری اسلامی، محمدجواد ظریف، اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای، ایران و پاکستان و اسرائیل از تلگرام

🔶 ظریف احتمال رویارویی نظامی ایران و اسرائیل را منتفی نمی‌داند

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اسرائیل را متهم به «ماجراجویی» کرد و از افزایش خطر رویارویی نظامی بین ایران و اسرائیل سخن گفت. ظریف به حملات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه اشاره کرد.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳Dlc۹&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


💢ظریف خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

❗️محمد جواد ظریف دقایقی پیش در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شد


❌ظریف خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با وزیر خارجه ترکیه، خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی با محوریت عملیات تروریستی علیه مسلمانان نیوزیلند و اهانت صهیونیست‌ها به مقدسات اسلامی شد.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


♦️ظریف خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

🔹محمد جواد ظریف دقایقی پیش در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شد

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱wzV


⁦✴️⁩ بیانیه پایانی نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی؛ حمایت و تحسین اقدامات نیوزیلند

بیانیه پایانی نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی:

🔹 رویکردی که مسلمانان عادی را مجرم و آنها را با اقدامات افراط‌گرایی و #تروریسم مرتبط می‌داند، نمی‌پذیریم.

🔹 #سازمان_ملل متحد و دیگر نهادهای بین‌المللی را به نامگذاری ۱۵ مارس به عنوان روز جهانی همبستگی برای مقابله با #اسلام_هراسی فرا می‌خوانیم.


محمدجواد ظریف در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول شرکت کرد


نظرها

در ادامه بخوانید

کاهش ۱۹ درصدی مشارکت مردم در انتخابات مجلس+ فیلم

رکنارکنا12 ساعت قبل

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

فیلم/ مردم نگذاشتند ایران، دشمن شاد شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر19 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین21 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: ۹۰ درصد درمان اعتیاد مربوط به مسائل روانی است به همین خاطر روان درمانی مهمترین مقوله برای نجات افراد معتاد است. وی با بیان اینکه درمان افراد معتاد باید بعد از کمپ آغاز شود، افزود: خانواده‌ها باید همکاری جدی در این خصوص داشته و با کمک روانشناسان، مشاوران و مددکاران در راستای درمان معتادان گام بردارند. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از عدم همکاری خانواده‌های معتادان برای درمان آنان انتقاد کرد و یادآور شد: بدلیل آنکه دولت و دستگاه‌های متولی در زمینه ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند، نقش خانواده‌ها تضعیف شده است. در حال حاضر ۱۷ کمپ ترک اعتیاد در کردستان فعالیت دارد که از این تعداد ۱۶ کمپ مخصوص مردان و یک کمپ مربوط به زنان است. این استان بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت داشته و ۲٫۸ درصد آن به انواع مواد مخدر اعتیاد دارند که این رقم در میانگین کشوری پنج درصد استبرچسب‌هاکردستان اعتبارات ساماندهی معتادان متجاهر اعتیاد
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
مردم هنگ‌کنگ به دلیل کمبود شدید ماسک خودکفا شده و با چرخ‌های خیاطی خانگی، ماسک صورت تولید می‌کنند. به دلیل کمبود جهانی ماسک مردم هنگ‌کنگ به ساخت ماسک‌های دست‌ساز روی آورده‌اند/ عکس: AFPبرخی از مردم هنگ‌کنگ به راه‌‌حل‌های DIY (خودت انجام بدهDo It Yourself) روی آورده‌اند. وی افزود: امیدوارم همگان در تولید ماسک به خودکفایی برسند. نمی‌دانم چرا مردم برای این ماسک‌ها تا این حد هزینه می‌کنند. شاید دلیل این گرانی نبود خط تولید ماسک در هنگ‌کنگ است. او گفت: تولید ماسک در زندان هنگ‌کنگ افزایش یافته و سرمایه ۱٫۵میلیون دلاری هنگ‌کنگ برای حمایت از کارخانه‌های داخلی این منطقه و برای تولید ماسک صورت گرفته است.

اخبار بیشتر