1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ظریف در نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول چه گفت؟

توئیت ظریف پس از نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
توئیت ظریف پس از نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، ظریف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

«همراه با وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در ترکیه حضور دارم. ‌ همگان حادثه تروریستی وحشیانه کرایست چرچ علیه مسلمانان را محکوم کردیم و خواستار اتحاد علیه موج خطرناک نژاد پرستی و اسلام هراسی در غرب شدیم. همچنین همه از تلاش مستمر دونالد ترامپ برای دادن آنچه که حق رژیم نژاد پرست اسرائیل نیست شوکه شدیم: ابتدا قدس شریف و اکنون منطقه جولان در سوریه.»

توئیت ظریف پس از نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی - 3

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف و همتای پاکستانی در استانبول دیدار و گفتگو کردند

انتخابخبرگزاری انتخاب
ظریف و همتای پاکستانی در استانبول دیدار و گفتگو کردند
ظریف و همتای پاکستانی در استانبول دیدار و گفتگو کردند - 0

وزرای خارجه ایران و پاکستان در حاشیه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در استانبول دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان امروز (جمعه) در حاشیه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی که به منظور بررسی اقدام تروریستی اخیر نیوزیلند در استانبول برگزار شده، با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

ظریف پیش از این نیز با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه‌ای خود دیدار کرده بود.

وزیر خارجه ایران همچنین در این نشست شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

خواندن خبر در سایت منبع

دیدار و رایزنی ظریف با وزیر خارجه پاکستان

الفخبرگزاری الف
دیدار و رایزنی ظریف با وزیر خارجه پاکستان

به گزارش تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاضیه نشست فوق‌العاده وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی، با شاه محمود قریشی، همتای پاکستانی خود دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

ظریف پیشتر نیز با مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه و نزار خیرالله معاون وزیر خارجه عراق دیدار و رایزنی داشته است.

نشست وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی برای بررسی کشتار مسلمانان در نیوزیلند، در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می‌کند، بایستیم

الفخبرگزاری الف
ظریف: علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می‌کند، بایستیم

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست فوق العاده وزرای سازمان همکاری اسلامی برای بررسی اقدام تروریستی اخیر نیوزیلند در استانبول به سر می‌برد، امروز (جمعه) ضمن شرکت در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدا از حاضران شرکت کننده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای پذیرش درخواست ایران به منظور برگزاری نشست اضطراری وزرای سازمان همکاری اسلامی به منظور بررسی حمله تروریستی مجرمانه علیه نمازگزاران مسلمان بیگناه در مسجد کرایست­چرچ، قدردانی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران این اقدام تروریستی نژادپرستانه را با شدیدترین لحن ممکن محکوم و عمیق‌ترین همدردی‌های خود را تقدیم خانواده قربانیان کرده و آرزوی بهبود عاجل برای زخمی‌های این حادثه دارد.

وزیر خارجه ایران همچنین از رفتار شفقت آمیز نخست وزیر نیوزیلند در برخورد با قربانیان و همچنین به جهت حضور وزیر امور خارجه این کشور در این نشست قدردانی کرد.

*حمله کرایستچرچ تعمدا علیه مسلمانان برنامه ریزی و اجرا شد

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: حمله کرایستچرچ تعمدا علیه مسلمانان –که عامل حمله و خط دهندگان به وی از آن‌ها ابراز تنفر کرده اند– برنامه ریزی و اجرا شد. ادبیات ضداسلامی که این تروریست از خود به جای گذاشت و موارد مشابه دیگر که به طور گسترده در غرب شکل گرفته است، علت اصلی نگرانی ما به شمار می‌آید.

وزیر خارجه اضافه کرد: در طول چند دهه اخیر، رشد نگران کننده‌ای از شبکه‌های گسترده پروپاگاندای ضدمسلمانان که در پوشش شبکه‌های خبری و همچنین گروه‌های نفرت پراکن که در لوای اتاق‌های فکر و حتی گروه‌های مدنی که مروج محیطی خصمانه و توهین آمیز علیه مسلمانان در غرب بودند، شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اینها نهادهایی متمول بوده که از سوی سرمایه داران ثروتمند مرتبط با دولت در آمریکا و دیگر نقاط جهان حمایت شده‌اند و اگر تحت کنترل قرار نگیرند، این شبکه شنیع از توانایی تحت الشعاع قرار دادن ثبات درون بسیاری از جوامع و ایجاد مانع بین حکومت و ادیان بزرگ برخوردار بوده که در نهایت منتج به تهدید برای صلح و امنیت جهانی خواهد بود.

ظریف با بیان اینکه ما باید صریحا خواسته‌ها و انتظارات خود از حکومت هایی که این فعالیت‌های نژادپرستانه تروریستی در آن‌ها به وقوع می‌پیوندد و گروه‌های برترپندار نژاد سفید که سیر صعودی در این حکومت‌ها به خود گرفته‌اند، ابراز کنیم، عنوان کرد: به اعتقاد اینجانب، ما باید بر این امور تمرکز کنیم.

وی گفت: آن هایی که در غرب بوده و مدعی هستند که به دموکراسی، سیاست فراگیر و مشارکت جویانه و جوامع باز اعتقاد دارند، باید به گفته‌ها و اظهارات خود پایبند باشند. آن‌ها باید مسئول این موضوع باشند که چرا در تامین نیازهای بنیادین برای یک زندگی امن و شرافتمندانه برای اقلیت مسلمانان ناکام هستند و چه اقداماتی را برای کنترل اسلام هراسی تمایل به انجام دارند.

* مروجان تروریسم نژادپرستانه را شناسایی کنیم/علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می‌کند، بایستیم

ظریف بیان کرد: ما باید عوام فریبانی که مروج تروریسم نژادپرستانه و برتری جویان نژاد سفید درون ساختار دولت‌ها و همچنین نهادهای رسمی و نیمه رسمی هستند را شناسایی کنیم. در حالیکه ما باید آن سیاستمداران غربی که تروریسم نژادپرستانه و مبتنی بر برتری جویی نژاد سفید را محکوم می‌کنند، شناسایی و تشویق کنیم، باید همزمان منتقد آنهایی باشیم که در تضعیف نفرت پراکنی‌ها علیه مسلمانان از جمله از طریق امتناع از تروریستی نامیدن حملات علیه مسلمانان، ناکام بوده‌اند.

وی افزود: ما باید علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می‌کند از جمله ممنوعیت هایی که علیه مسلمانان اعمال می‌شود از جمله ممنوعیت سفر مسلمانان و استفاده از نمادهای مسلمانان مثل حجاب و مناره (مساجد) و استفاده از واژه «تروریسم اسلامی» بایستیم.

* ما باید اقدامی دسته جمعی علیه صادرکنندگان ایدئولوژی‌های تکفیری نفرت پراکن اتخاذ کنیم

ظریف عنوان کرد: بی اعتنایی مستمر دولت ترامپ در خصوص حقوق مسلمانان و اعراب به سطحی انزجاری رسیده که ضمن ترویج اسلام هراسی و افتراق بین امت اسلامی، آنچه به آن‌ها تعلق ندارد را به آن‌ها می‌دهد، همچون قدس شریف یا جولان اشغالی را که به موجودیت متجاوز صهیونیستی که در صف مقدم نقض حقوق بین المللی قرار دارد، می‌دهد.

وزیر خارجه کشورمان گفت: ما همچنین باید وظایف خود را محقق سازیم. ما باید ریشه تروریسم و افراطی گری درون جهان اسلام را بخشکانیم. برخی در غرب از تروریسم افراط گرایانه داعش و القاعده که هیچ ارتباطی با اسلام ندارند به عنوان توجیحی برای دمیدن بر شعله‌های افراط‌گری‌های اسلام هراسانه سوء استفاده می‌کنند. ما باید اقدامی دسته جمعی علیه صادرکنندگان ایدئولوژی های تکفیری نفرت پراکن اتخاذ کنیم.

وزیر خارجه کشورمان همچنین گفت: ما باید تمرکز بیشتری بر اسلام هراسی و تبعیض و همچنین رویه‌های نفرت پراکن علیه اقلیت‌های مسلمان داشته باشیم و این موضوع را در هر محفل و مجمعی که ضرورت داشت، نظیر سازمان ملل، شورای حقوق بشر و دیگر سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی مطرح کنیم. همزمان، ما باید گفتگوهای جدی با دیگر کشورها بخصوص در غرب به منظور یافتن روش‌ها و ابزارهایی در راستای مقابله دسته جمعی با اسلام هراسی، نفرت و تبعیض بیابیم.

به گزارش فارس، به دنبال کشتار وحشیانه مسلمانان در نیوزیلند ظریف در تماس با مولود چاووش اوغلو پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را که ریاست دوره‌ای آن بر عهده ترکیه قرار دارد ارائه کرد. این نشست امروز (جمعه) دوم فروردین در استانبول برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجلاس کشورهای سازمان همکاری اسلامی، محمدجواد ظریف، اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای، ایران و پاکستان و اسرائیل از تلگرام

🔶 ظریف احتمال رویارویی نظامی ایران و اسرائیل را منتفی نمی‌داند

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اسرائیل را متهم به «ماجراجویی» کرد و از افزایش خطر رویارویی نظامی بین ایران و اسرائیل سخن گفت. ظریف به حملات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه اشاره کرد.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳Dlc۹&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


♦️ظریف خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

🔹محمد جواد ظریف دقایقی پیش در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شد

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱wzV


محمدجواد ظریف در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول شرکت کرد


💢ظریف خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

❗️محمد جواد ظریف دقایقی پیش در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شد


⁦✴️⁩ بیانیه پایانی نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی؛ حمایت و تحسین اقدامات نیوزیلند

بیانیه پایانی نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی:

🔹 رویکردی که مسلمانان عادی را مجرم و آنها را با اقدامات افراط‌گرایی و #تروریسم مرتبط می‌داند، نمی‌پذیریم.

🔹 #سازمان_ملل متحد و دیگر نهادهای بین‌المللی را به نامگذاری ۱۵ مارس به عنوان روز جهانی همبستگی برای مقابله با #اسلام_هراسی فرا می‌خوانیم.


❌ظریف خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با وزیر خارجه ترکیه، خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی با محوریت عملیات تروریستی علیه مسلمانان نیوزیلند و اهانت صهیونیست‌ها به مقدسات اسلامی شد.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد قائم تاجگردون در اختتامیه نشست ارزیابی استقرار دولت الکترونیک در این سازمان افزود: الزامات دولت الکترونیک و همچنین تجربه بنادر موفق در جهان، دو الگو اصلی سازمان بنادر در ارائه خدمات پیشرفته الکترونیکی به ذی نفعان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: ​ رویکرد این سازمان، رقابت پذیری و برخورداری از برنامه مشخص در توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک است. مدیرکل فناور اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد در این راستا با تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی منسجم و ایجاد طرح‌های کاربردی، به دستاورد‌های تازه‌ای دست یابیم. تاجگردون از پنج هدف اختصاصی و دوازده برنامه طراحی شده برای پیشبرد ۱۱ پروژه مصوب در نقشه راه هوشمندسازی بنادر خبر داد و آن را راهکاری عملگرا در جهت رفع مشکلات اساسی در بنادر دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه‌ها در قالب یک بسته کامل، ظرف سه سال پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در بنادر کشور شاهد باشیم. مدیرکل فاوا سازمان بنادر نیز تاکید کرد: برای «نقاط قابل بهبود» برنامه داریم؛ چراکه سازمان بنادر خودش را با سایر بنادر دنیا مقایسه می‌کند.
الفالف22 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.
فارسفارس22 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به نیویورک، مقر دائمی سازمان ملل متحد، در نشست «جامعه آسیا» سخن گفت. به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به نیویورک سفر کرده است، امروز (چهارشنبه)، در نشست موسسه «جامعه آسیا» شرکت کرد. وی در ابتدا در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آمریکایی‌ها گفته‌اند که تحریم‌ها را ادامه می‌دهند تا ایران به صورت یک کشور عادی رفتار کند، تصریح کرد که این آمریکاست که با خروج از توافقات مختلف رفتار غیرعادی از خود نشان می‌دهد. وی با اشاره به اینکه در حصول برجام کشورهای مختلف دارای منافع متخاصم در برابر هم قرار گرفته بودند، تاکید کرد که این بهترین توافقی بود که طرف‌ها می‌توانستند به آن دست پیدا کنند. در حال تکمیل …
الفالف9 ساعت قبل
امروز آئین معارفه سردار سرلشکر حسین سلامی بعنوان فرمانده جدید کل سپاه برگزار شد. یکی از تصاویر این مراسم درخشید و رسانه‌ها تیتر زدند؛ ۴ فرمانده کل سپاه در یک قاب! سپاه علاوه بر اینکه از سرمایه انسانی برخوردار است، نسبت به این دارایی گرانقیمت و شیوه به گردش درآوردن آن آگاه است. سپاه «نمایش» این سرمایه انسانی را کمتر از نمایش جدیدترین دستاوردهای تکنولوژیک دفاعی نمی‌داند و برای نمایش اقتدار سرمایه انسانی خود از یک برنامه ریزی موثر و خلاقانه برخوردار است. سپاه به یک معادله مدیریتی و الگوریتم سازنده بین سرمایه انسانی و سرمایه پولی (طبق نظرات مدیریت اقتصادی نئولفت) دست یافته است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی افزود: رویداد‌های سه نفره زیادی داریم که بحث همگانی بیشتر در آن مطرح است. حتی با وجود بحث همگانی ایونت‌ها، باز هم با نگاهی به ظرفیت‌های موجود به بازیکنان مستعد توجه می‌شود. رئیس کمیته بسکتبال سه نفره و همگانی تاکید کرد: ​ امسال تلاش می‌کنیم لیگ سه نفره را راه اندازی کنیم و تور‌های باکیفیت بهتر داشته باشیم؛ لیگ و تور‌هایی که بازیکنان پنج نفره در آن کمتر بازی می‌کنند و فرصت خوبی برای بازیکنان دیگر وجود دارد که خود را در این مسابقات نشان دهند و بیشتر شناسایی شوند. بر طبق قوانین برای کاپ آسیا، ​مسابقات کوئست غرب آسیا، المپیک و جهانی باید از یک ماه زودتر، اسامی ابتدایی چهار بازیکن ثبت شود. این قانون برای همه کشور‌ها وجود دارد و فیبا سه به سه نیز به آن توجه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: این مرحله برای ۵۰ سال آینده در حال کار فکری و اندیشه‌ای است تا با مشارکت همه ملت‌های اسلامی تحقق یابد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار این حرکت است و امروز از دولت سازی در مسیر تمدن سازی اسلامی در حال حرکت هستیم. وی در خصوص برگزاری نخستین همایش بین المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴» با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مرحله دوم تمدن سازی در جهان اسلام است، گفت: این همایش با هدف نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های دانشمندان جهان اسلام، هشتم اردیبهشت به مدت دو روز برگزار می‌شود. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: آیین گشایش این همایش که با همکاری مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از اعضای هیئت دولت و بیش از ۱۵ نفر از اندیشمندان برجسته کشور‌های اسلامی و اروپایی برگزار خواهد شد. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴، موضوعات آینده تحولات اجتماعی، آینده فرهنگ و تمدن اسلامی و آینده سیاست و امنیت در ۵۷ کشور اسلامی را از موضوعات این همایش بیان کرد و افزود: چگونگی توسعه علم و فناوری، آینده محیط زیست و آینده اقتصاد در جهان اسلام از دیگر موضوعات اصلی این همایش بین المللی است. دکتر رحیم صفوی همچنین با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری در جهان اسلام، افزود: سالانه بیش از ۵ تا ۶ میلیون گردشگر خارجی از جمله گردشگران مذهبی به ایران سفر می‌کنند و توجه به این ظرفیت مهم از مباحث همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ خواهد بود.

اخبار بیشتر