بحران سیل در شهرهای شمالی و واکنش مسئولین
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

بحران سیل در شهرهای شمالی و واکنش مسئولین

آخرین اخبار از میزان خسارت سیل‌ گلستان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آخرین اخبار از میزان خسارت سیل‌ گلستان
نماینده مردم گرگان در مجلس میزان خسارت و تعداد کشته و همچنین وضعیت مناطق سیل زده استان گلستان را تشریح کرد.

- اخبار سیاسی -

نورمحمد تربتی‌نژاد نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده شهرستان آق قلا اظهار داشت: در پی بارندگی‌های شدید روز دوشنبه (۲۷ اسفند ۹۷) سیل به راه افتاد و محور‌های خوش‌ییلاق و توسکستان، بسته شد و سد‌های استان گلستان از جمله بوستان و گلستان سر ریز و آب‌های اضافی باعث طغیان رودخانه‌ها و به راه افتادن سیلاب شد.

وی با بیان اینکه پس از اینکه شهرستان گنبد‌کاووس چند روزی در زیر آب بود در حال حاضر سیل به آق‌قلا رسید و بخشی از شهر و روستا‌ها زیر سیل هستند، افزود: برخی از مردم در آبگرفتگی‌ها گرفتار شدند و برخی دیگر به مساجد، مدارس و حسینیه‌ها منتقل شده‌اند و بخشی از مردم علیرغم آبگرفتگی در خانه‌ها زندگی می‌کنند.

نماینده مردم گرگان در مجلس با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران و سیار نهاد‌های امدادرسان در حال امدادرسانی به سیل زده‌ها هستند، اضافه کرد: علاوه بر این، مردم از طریق غذا‌های کنسروی، آب و سایر اقلام در حال کمک رسانی هستند.

تربتی‌نژاد درباره میزان خسارت وارده بر اثر سیل گفت: بخش عمده‌ای از زمین‌های زراعی آسیب دیده و محصولات زراعی و باغی از بین رفته است، خانه‌های مسکونی هم آسیب زیادی دیده‌اند که از میزان دقیق آن اطلاعات دقیق وجود ندارد و همچنین طبق آخرین آمار در سراسر استان ۴ نفر از هموطنان بر اثر سیل و ریزیش دیوار منازل جان خود را از دست داده‌اند.

نماینده مردم گرگان در مجلس اظهار داشت: وزرای اقتصاد و کشور وارد استان گلستان شده‌اند و قرار است لاریجانی رئیس مجلس و جهانگیری نماینده رئیس جمهور نیز برای بررسی وضعیت مناطق سیل زده به استان گلستان سفر کنند.

انتهای‌ پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر صنعت برای گزارش ارزاق و نیازهای عمومی مناطق سیل‌زده نامه نوشت

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
وزیر صنعت برای گزارش ارزاق و نیازهای عمومی مناطق سیل‌زده نامه نوشت

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رحمانی در این نامه تأکید کرده خسارت وارده به واحدهای تولیدی سریع گزارش شود و تشکل‌های کشوری در عمل به مسئولیت اجتماعی مردم سیل‌زده را یاری کنند.

متن ابلاغی وزیر به این شرح است:

«مدیران کل محترم سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌های گلستان، مازندران، سمنان و خراسان شمالی با توجه به وقوع سیل در برخی شهرها و روستاهای استان‌های شمال شرق کشور و خسارت به هموطنان عزیز و واحدهای صنعتی و تولیدی انتظار است تمام تلاش و مساعی خود را برای تهیه ارزاق و نیازهای عمومی مردم سیل‌زده به کار گرفته و با گزارش نیازمندی‌ها به ستاد مرکزی و دریافت کمک‌های لازمه، خسارت وارده به واحدهای تولیدی در اسرع وقت اعلام گردد.

سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های یاد شده موظفند ضمن عمل به موارد فوق، نسبت به همکاری همه جانبه با اصناف و مساعدت‌های حداکثری در حمایت از تولید واحدهای خسارت دیده مد نظر قرار دهند.

از تشکل‌های مرتبط اعم از اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و خانه صنعت، معدن و تجارت و همچنین واحدهای تولیدی نیز تقاضا دارم در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خویش و به نمایش گذاشتن روح نوع دوستی، مردم سیل‌زده را یاری کنند.

رضا رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت»

منبع: شاتا

خواندن خبر در سایت منبع

رحمانی فضلی را به دلیل ضعف در مدیریت بحران سیل گلستان به مجلس می‌کشانم

فارسخبرگزاری فارس
رحمانی فضلی را به دلیل ضعف در مدیریت بحران سیل گلستان به مجلس می‌کشانم
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس گفت: با توجه به حجم بحران اخیر و عدم اهتمام لازم وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران حتماً رحمانی فضلی را به مجلس می‌کشانم و از او دلایل این ضعف را جویا می‌شوم چرا که ستاد بحران در استان گلستان و گرگان و آق‌قلا می‌توانست مسیر سیل را به سمت دیگری سوق دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نبی هزارجریبی نماینده مردم گرگان و آققلا در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال آققلا عید نداشت چرا که سیل چند روز اخیر باعث بروز خسارت‌های فراوانی در استان گلستان و شهرستان‌های آن شده است.

وی با بیان اینکه سومین روزی است که مردم استان گلستان درگیر سیل هستند، گفت: فقط امروز نظم خوبی در توزیع خدمات بین مردم وجود داشته است و در روزهای گذشته چنین موضوعی را شاهد نبودیم.

نماینده مردم گرگان و آققلا در مجلس تصریح کرد: امروز تلاش‌ها برای غذا رساندن به مردم نظم بیشتری پیدا کرده است این در حالی است که هم اکنون ۱۵ روستا در شهرستان آققلا در محاصره سیل و حجم زیادی از آب قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه مردم استان گلستان به دلیل بروز سیل اخیر و از بین رفتن خانه و زندگی خود نیازمند پوشاک و غذا هستند، ‌ اظهار داشت: ‌توقع داشتیم که ستاد بحران با پیش‌بینی‌های لازم خدمات خود را به مردم سیل‌زده بیشتر داشته و نظارت بیشتری بر این موضوع انجام می‌داد.

لاریجانی و وزیر اقتصاد دست خالی به گلستان نیایند

هزارجریبی تصریح کرد: با توجه به حجم بحران اخیر و بی‌نظمی در توزیع خدمات و عدم اهتمام لازم وزارت کشور و ستاد بحران کشور حتما رحمانی فضلی را به مجلس می‌کشانم و از او دلایل این عدم مدیریت را جویا می‌شوم چرا که ستاد بحران در استان گلستان و شهرستان گرگان و آققلا می‌توانست مسیر سیل را به سمت دیگری سوق دهد.

وی گفت: به شخصه مسیر راه‌آهن را برای تغییر آب تغییر دادم و اگر با مدیریت لازم تمهیداتی برای تغییر مسیر سیل به کمربندی و یا دیگر مناطق زودتر انجام می‌شد شاهد گسترش بحران نبودیم.

وی گفت: ‌شهر آققلا به زیر آب رفته و در حقیقت تمامی اقدامات یکی دو روز اخیر نوش‌دارو پس از مرگ سهراب است.

وی با بیان اینکه هلال‌احمر به جان و دل در روزهای اخیر به مردم خدمت‌رسانی کرده است، ‌گفت: در روز اول به دنبال بیل مکانیکی می‌گشتیم تا بتوانیم مسیرهای سیل را به سمت دیگری هدایت کنیم در حالی که ستاد بحران استان گلستان می‌توانست پیش‌بینی‌های لازم را در این خصوص انجام دهد این در حالی است که شهرک صنعتی در مسیر گرگان هم هم اکنون در محاصره آب قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران باید به داد مردم آققلا برسند گفت: تا مسیر ضلع شرقی‌ آققلا بازگشایی نشود نمی‌توانیم مسیرهای مواصلاتی این شهر را باز کنیم. در روز گذشته با گسیل هلی‌کوپترهای حاوی امکانات و خدمات وضعیت کمی تغییر پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از نزدیک وضعیت بحران را مشاهده کرده است گفت: ‌ وزیر کشور، وزیر اقتصاد به این استان عزیمت کردند و شنیدم که آقای لاریجانی هم قرار است برای مشاهده وضعیت بحران به گلستان و شهرهای سیل‌زده بیاید اما این را بگویم که بهتر است آنها با دست پر به شهرستان‌های این استان سفر کنند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

هموطنان به استان‌های درگیر سیلاب سفر نکنند

ایرناخبرگزاری ایرنا
هموطنان به استان‌های درگیر سیلاب سفر نکنند
تهران- ایرنا- رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی از هموطنان خواست از رفتن به استان‌های درگیر سیلاب بویژه به شهر آق قلا در استان گلستان اجتناب کنند.

سرهنگ نادر رحمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اکنون شرق شهر آق قالا در استان گلستان، سیل زده و تمام معابر شهری بسته شده است.

وی از ادامه تلاش‌ها برای بازگشایی معابر شهری و فرونشاندن آب توسط مسئولان استانی خبر داد.

رحمانی همچنین به لغزنده بودن برخی از جاده‌ها اشاره کرد و گفت: اکنون در استان هرمزگان بیشتر جاده‌ها و در استان فارس جاده داراب –شیراز، بارش باران گزارش شده است براین اساس با توجه به لغزنده بودن این جاده‌ها، طولانی بودن مسیر و کاهش کنترل وسیله نقلیه، لازم است رانندگان با احتیاط و رعایت سرعت مجاز، رانندگی کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور گفت: به تازگی تصادفات بسیار بدی به دلیل لغزنده بودن راه‌ها رخ داده که دلیل اصلی آن رعایت نکردن سرعت مجاز بوده است، لازم است هموطنان در طی رانندگی با سرعت مجاز حرکت کنند چرا که در این صورت کنترل وسیله نقلیه به راحتی ممکن می‌شود.

سرهنگ رحمانی اضافه کرد: ترافیک در جنوب به شمال جاده کرج –چالوس محدوده ابتدای محور تا کیلومتر ۲ سنگین و در طول جاده نیمه سنگین گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده هراز محدوده امامزاده هاشم نیمه سنگین و طول جاده پرحجم و روان است.

اجتمام**۹۱۰۵** ۹۰۵۳

خواندن خبر در سایت منبع

استاندار: ۱۵ هزار روستایی در خراسان شمالی درگیر سیلاب شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
استاندار: ۱۵ هزار روستایی در خراسان شمالی درگیر سیلاب شدند
بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: با شدت گرفتن بارندگی ها در 2 روز اخیر 17 روستا با جمعیتی بالغ بر 15 هزار نفر درگیر سیلاب شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری؛ محمد علی شجاعی در دومین نشست ستاد مدیریت بحران در سال جدید در خصوص آخرین وضعیت روستاهای سیل زده استان و تدابیر انجام شده افزود: در همین رابطه معاون اول رئیس جمهوری و وزیر کشور پیگیری‌های متعددی برای اقدامات لازم مناطق سیل زده استان داشتند و اعتباراتی را نیز تخصیص دادند.

وی اظهار داشت: با تخصیص اعتبارات در سطح ملی می‌توانیم بخشی از نداشته‌های استان را در حوزه مدیریت بحران برطرف کنیم.

شجاعی گفت: بر این اساس مقرر شد تا میزان خسارت ناشی از وقوع سیلاب و تجهیزات مورد نیاز روستاها را برآورد کرده و به وزارت کشور اعلام کنیم تا در چند روز آینده بتوانیم حوزه خدمات رسانی را کامل به سرانجام برسانیم.

شجاعی اظهار داشت: تلاش شده تا با کنترل روان آب و سیلاب بتوانیم شاهد خسارت کمتر مالی و جانی در روستاهای درگیر سیلاب باشیم ضمن آن که خدمات رسانی‌های متعددی به روستاها در حال انجام است.

وی افزود: وقوع سیلاب و کولاک در این استان بسیار شدیدتر از استان گلستان است، به طوری که ۶۰ تیر برق از دسترس خدمات خارج شدند که با اقدامات انجام شده تعمیرات لازم انجام شد و هم چنین هیچ روستایی مشکل گاز ندارد و راه‌های دسترسی هم برای رفت و آمد عموم بازگشایی شده است.

شجاعی در ارتباط با اقدامات لازم برای عشایر استان نیز گفت: عشایر استان که در مراوه تپه استان گلستان مستقر هستند، هم از طریق زمینی و هم به وسیله بالگرد هلال احمر، امدادرسانی شدند.

وی ادامه داد: اقلام مورد نیاز عشایر مستقر در این استان نیز به زودی از سوی سازمان هلال احمر تامین و توزیع می‌شود.

استاندار خراسان شمالی افزود: مواد غذایی، تجهیزات و چادر برای روستاهای شمال شهرستان مانه و سملقان به خصوص کهنه جلگه ارسال شده هرچند که بخش عمده مشکلات ناشی از جاری شدن سیل به دلیل نبود زیر ساخت‌های لازم در روستاهاست.

به گزارش ایرنا؛ بارش برف و باران که از ۲۸ اسفندماه در استان آغاز شد و روز گذشته شدت بیشتری به خود گرفت باعث بروز خسارات بسیار به شهرستان‌های استان به ویژه در مانه و سملقان و راز و جرگلان شد.

ط/ ۶۰۴۲

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار وقوع سیلاب در استان‌های جنوبی کشور

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
هشدار وقوع سیلاب در استان‌های جنوبی کشور
سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای نسبت به وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان های جنوبی کشور هشدار داد.

به گزارش افکارنیوز،

در اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور آمده است؛

«امروز شنبه ۳ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها دراستان‌های شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان وجود دارد.

از این روز توصیه می‌شود تمهیدات لازم از سوی سازمان‌های ذی ربط جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود و هموطنان از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.»

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اقتصاد، سیل، خسارت، خراسان شمالی و هواشناسی از تلگرام

🔸هواشناسی

🔹سامانه بارشی در سواحل خزر شمال شرق و شرق و جنوب شرق کشور فعال است و در شرق مازندران گلستان و خراسان شمالی بارش‌ها شدت بیشتری دارد.

🔹بارش شدید باران آبگرفتگی معابر عمومی‌، رخداد سیلاب و وزش باد شدید موقت‌ در استان‌های گلستان و غرب مازندران پیش‌بینی‌ می‌شود.


#هواشناسی

🌨 سامانه بارشی در سواحل خزر شمال شرق و شرق و جنوب شرق کشور فعال است و در شرق مازندران گلستان و خراسان شمالی بارش‌ها شدت بیشتری دارد.

🌧 بارش شدید باران آبگرفتگی معابر عمومی‌، رخداد سیلاب و وزش باد شدید موقت‌ در استان‌های گلستان و غرب مازندران پیش‌بینی‌ می‌شود.


#هواشناسی

🌨سامانه بارشی در سواحل خزر شمال شرق و شرق و جنوب شرق کشور فعال است و در شرق مازندران گلستان و خراسان شمالی بارش‌ها شدت بیشتری دارد.

🌧بارش شدید باران آبگرفتگی معابر عمومی‌، رخداد سیلاب و وزش باد شدید موقت‌ در استان‌های گلستان و غرب مازندران پیش‌بینی‌ می‌شود.


♨️ خسارت گسترده #سیل به اراضی کشاورزی #گلستان

🚨مدیرکل #مدیریت_بحران گلستان:

🔹 #سیلاب در گلستان ابعاد مختلفی داشت و بخش‎های مختلف اعم از راه‎ها، اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و … را تحت تأثیر قرار داده است.

🔹 خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی استان گلستان گسترده بود؛ برآوردهای اولیه نشان می‎دهد حدود یک سوم اراضی کشاورزی و محصولات زراعی و باغی استان گلستان معادل ۱۴۰ هزار هکتار تحت تأثیر سیلاب اخیر بوده و دچار خسارت شدند.

🔹 سیلاب موجب قطعی برق، آب و تلفن شده و براساس آخرین آمار، قطعی برق در ۸۰ روستای سیل‎زده گلستان به حدود ۳۰ روستا رسیده و بخش عمده‎ای از مشکل قطعی حل شده است.


♦️سیل، سه هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال خسارت به خراسان شمالی وارد کرد

🔹مدیر کل دفتر بحران استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت‌های وارد شده به بخش راه بوده است، افزود: میزان خسارت وارد شده در بخش تجهیزات و زیرساخت‌های کشاورزی ۷۸ هزار و ۳۱۹ میلیون ریال و به حوزه دام و طیور ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال بوده است

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xKy


استاندار خراسان شمالی:

🔹بیش از ۱۵ هزار نفر از جمعیت خراسان شمالی درگیر سیلاب شدند.

🔹معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور پیگیر اقدامات مناطق سیل زده خراسان شمالی هستند.


نظرها

در ادامه بخوانید

آمادگی اهواز برای مقابله با سیل احتمالی + فیلم

رکنارکنا22 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، رودخانه کارون در مقطع اهواز که سال گذشته همزمان با سیلاب طغیان نسبی داشت، اما توسط متولیان کنترل شده بود هم اکنون نیز مقداری بالا آمده و نشان دهنده تدابیر لازم برای کنترل ورودی و خروجی سد‌ها و افزایش میزان آب ورودی در این رودخانه است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
روزنامه بریتانیایی سان به تازگی تصاویری ماهواره‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد از دو شهر قرنطینه شده ووهان و چونگ‌کینگ چین مقادیر قابل ملاحظه‌ای از دی‌اکسید سولفور به هوا وارد شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
وی اظهار داشت: در این ارتباط عدم حضور در مهمانی‌های عمومی، رژیم غذایی مناسب و رعایت حد اعتدال در تردد به مکان‌های شلوغ نیز از دیگر راههای پیشگیری از ابتلا به کرونا است. عباسیان با تاکید بر اینکه شاه کلید طب سنتی حفظ اعتدال است، اظهار داشت: مصرف سوپ‌های رقیق و نوشیدن مایعات داغ نیز از دیگر راههای افزایش سیستم ایمنی بدن و از دیگر گزینه‌های مناسب برای پیشگیری کرونا به شمار می‌رود. ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی «کووید-۱۹» از ۱۲ دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت، تاکنون ۸۰ هزار و ۹۹۷ نفر را مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۶۴ نفر را گرفته است. ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده است. کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
خطری که جان کودکان کار را تهدید می‌کندمدیرعامل موسسه مهروماه (موسسه توانمندسازی زنان و کودکان کم برخوردار) با بیان اینکه همه جا صحبت از ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری و مقابله با آن است، می‌گوید: آنچه که در میان هیاهوی کرونا گم شده است «کودکان کار» و به خصوص «کودکان زباله گرد» است. انواع توصیه‌های پزشکی و بهداشتی دست به دست می‌چرخد اما دریغ از یک دستورالعمل یا توجه ویژه به کودکان کار. به این فهرست اما می‌توان کودکان زباله گرد که شب‌ها در گودها (محل جمع آوری و دپوی زباله‌ها) به سرمی برند را نیز اضافه کرد. انتخابش یکسان است اما شرایطی که کودکان کار در آن مبتلا شوند چندین برابر یک کودک عادی است. در این میان وزارت بهداشت چه برنامه‌ای برای پوشش بهداشتی کودکان کار و زباله گرد دارد؟ کودکان کار و زباله گرد به علت عدم تمکن مالی امکان بهره گیری از خدمات بهداشتی غیر رایگان را ندارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
همچنین با احتساب افرادی که روز گذشته به این بیماری مبتلا شده‌اند تعداد کلی مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه نگارش این گزارش ۱۳۹ نفر اعلام‌شده است. حالا با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند. ترس از ابتلا در همه جای این کشور موج می‌زند و کرونا تنها موضوع داغ میان مردم و خبرگزاری‌هاست. به گفته مجید مرجانی ممکن است ویروس‌ها روی سطوح این وسایل بنشینند و در خصوص ویروس کرونا، تا مدت چند ساعت یا چند روز، زنده بمانند. با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور، در نامه‌ای به وزیر بهداشت از آمادگی روان‌شناسان برای کنترل اضطراب کرونا خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد حاتمی در نامه رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت آمده است: ترس، استرس، اضطراب و نگرانی ناشی از ویروس کرونا تمام شهروندان و خانواده‌ها را درگیر کرده است، صد البته این شرایط عوارض خطرناک‌تر از ویروس کرونا دارد که متعاقبا گزارشی در این باره ارائه می‌شود. سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با سرمایه اجتماعی بیش از ۳۰ هزار عضو رسمی کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر کشور آماده است، به هر گونه ستاد مقابله با بحران صلاح می‌داند؛ اقدامات عملی از جمله تدوین بسته‌های آموزشی مقابله با استرس و اضطراب، شیوه‌های آرام سازی روانی و سایر مداخلات روانشناختی جهت عادی سازی شرایط موجود را انجام دهد. در شرایط کنونی باید با حضور دائمی روان‌شناسان و مشاوران در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مردم را به سوی مدیریت استرس سوق داد. در صورت صلاحدید، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با آن وزارتخانه صورت گیرد تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در سازمان جهت پیشگیری و کنترل ترس، اضطراب و استرس مردم استفاده شود.

اخبار بیشتر