اخبار تکمیلی سیل‌زدگان استان گلستان؛ استاندار در سفر است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

اخبار تکمیلی سیل‌زدگان استان گلستان؛ استاندار در سفر است

راه دسترسی به ۱۲ خانه بهداشت روستایی در گلستان وجود ندارد

انتخابخبرگزاری انتخاب
راه دسترسی به ۱۲ خانه بهداشت روستایی در گلستان وجود ندارد
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر به حدود ۱۲ خانه بهداشت روستایی راه دسترسی وجود ندارد و از وضعیت آن‌ها بی‌خبر هستیم و در تلاشیم که به آن‌ها دسترسی پیدا کنیم.
راه دسترسی به ۱۲ خانه بهداشت روستایی در گلستان وجود ندارد - 0

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر به حدود ۱۲ خانه بهداشت روستایی راه دسترسی وجود ندارد و از وضعیت آن‌ها بی‌خبر هستیم و در تلاشیم که به آن‌ها دسترسی پیدا کنیم.

دکتر قاسم جان بابایی پس از بازدید از مناطق سیل زده گلستان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با دستور سعید نمکی - وزیر بهداشت، تیم‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در مناطق سیل‌زده مستقر شدند. کادر تیم پزشکی در مناطق سیل‌زده گلستان تقریبا کامل است و خدمات پزشکی را به مردم ارائه می‌کنند.

وی افزود: تیم‌های پزشکی در محل‌های اسکان موقت سیل‌زدگان حضور دارند و داروها و خدمات پزشکی مورد نیاز را به صورت ۲۴ ساعته به مردم ارائه می‌کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت در پایان اظهارکرد: مردم در طول روز چندین بار توسط کادر پزشکی ویزیت می‌شوند تا مشکل بهداشتی برای آنان ایجاد نشود.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

اعزام ۳۵ آتش نشان به مناطق سیل زده گلستان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
اعزام ۳۵ آتش نشان به مناطق سیل زده گلستان
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: با هماهنگی شهردار تهران و تعاملی که بین استانداری و شهردار گلستان اتفاق افتاده، عصر امروز نیرو‌ها و تجهیزات کمکی به مناطق سیل زده استان گلستان اعزام شد.
اعزام ۳۵ آتش نشان به مناطق سیل زده گلستان - 0

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در مورد تجهیزات ارسالی به استان‌های سیل زده اظهار داشت: هفت دستگاه خودروی سنگین شامل سه دستگاه جرثقیل سبک، یک دستگاه جرثقیل سنگین، دو دستگاه خودروی نورافشان تخصصی و یک دستگاه خودروی تخصصی نجات در قالب اولین کاروان اعزام شد. شش دستگاه خودروی سبک، هفت دستگاه پمپ فوق تخصصی سنگین آب کشی لجن کشی به همراه هفت دستگاه پمپ سبک آب کشی و لوازم مرتبط با آب گرفتگی به استان سیل زده گلستان فرستاده شده است.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات امروز عصر به استان گلستان فرستاده شده، بیان کرد: با هماهنگی شهردار تهران و تعاملی که میان مسئولان استانداری گلستان اتفاق افتاده، نیرو‌ها و تجهیزات کمکی به این استان اعزام شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در پایان تأکید کرد: خروج این تعداد وسایل و تجهیزات تأثیری در روند خدمت رسانی آتش نشانان تهرانی به پایتخت ندارد و هیج جای نگرانی برای شهروندان نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در مناطق سیل‌زده گلستان

فارسخبرگزاری فارس
تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در مناطق سیل‌زده گلستان
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: داروهای بیماران خاص در حال توزیع است و امکانات دارویی، تجهیزات لازم و آمبولانس‌های سیار در منطقه مستقر است و تقریباً مشکلات مردم سیل‌زده را برطرف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، قاسم جان‌بابایی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار کرد: متأسفانه وقوع سیل در استان گلستان شرایط سختی را برای مردم این استان حاکم کرده که امید است مشکلات سیل‌زدگان در اسرع وقت حل شود.

وی ادامه داد: حوزه بهداشت و درمان از همان ساعات نخستین وقوع سیل با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کمک به سیل‌زدگان وارد عمل شدند و پزشکان و تیم‌های بهداشت و درمان در مناطق سیل‌زده مستقر هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امروز نیز به دستور وزیر بهداشت بنده به همراه رئیس سازمان اورژانس به استان گلستان آمدیم و از مردم آق‌قلا که در منطقه «محمدآباد» اسکان یافتند بازدید کردیم که خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی موفق شده بحث درمانی را به خوبی تحت کنترل قرار دهد که در حال حاضر بستری در بیمارستان نداریم و دو نفر فوتی ناشی از سیل نیز در صحنه حادثه رخ داده است.

جان‌بابایی در پایان ابراز کرد: داروهای بیماران خاص در حال توزیع است و امکانات دارویی، تجهیزات لازم و آمبولانس‌های سیار در منطقه مستقر است و تقریبا مشکلات مردم سیل‌زده را برطرف می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

رانش زمین جان یک نفر را در استان سیل زده گلستان گرفت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
رانش زمین جان یک نفر را در استان سیل زده گلستان گرفت
معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت استان گلستان گفت: تاکنون به دلیل رانش زمین این حادثه تنها یک فوتی داشته است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، ایرج حریرچی صبح امروز در بازدید و سرکشی از خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نوروز درباره وضعیت استان گلستان و خدمات‌دهی به مردم این استان اظهار داشت: تاکنون به دلیل رانش زمین این حادثه تنها یک فوتی داشته است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات از سوی وزارت بهداشت به مردم این استان در حال انجام است، گفت: معاونان و نمایندگان وزارت بهداشت به گلستان سفر کرده و از نزدیک روند خدمت‌رسانی را پیگیری می‌کنند.

معاون کل وزارت بهداشت درباره وضعیت دارو در کشور بیان کرد: تاکنون هیچ مشکلی برای تامین دارو در کشور وجود نداشته تنها تامین ۲۰ قلم دارویی معادل ۱٫۵ درصد داروها با مشکل مواجه است که اقدامات لازم برای رفع آن در حال انجام است.

حریرچی با بیان اینکه براساس ابلاغات ۳٫۵ میلیارد دلار برای ملزومات پزشکی و دارویی اعتبار پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: براساس قانون هیچ دارویی که مشابه آن در کشور تولید شود، وارد نمی‌شود و امروز اغلب داروها از شرکت‌های داخلی تامین می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در تامین دارو در شرایط ثبات قرار داریم، تصریح کرد: در شرایط کنونی تنها مشکل تجویز داروی خارجی توسط برخی از پزشکان است که سبب مشکلاتی برای بیماران شده است.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره رضایتمندی مردم از خدمات وزارت بهداشت در ایام نوروز بیان کرد: تلاش می‌شود که در نوروز ۹۹ اغلب بخش‌ خصوصی نیز در کنار بخش‌ دولتی به ارائه خدمات مشغول شوند.

حریرچی گفت: تمامی درمانگاه‌ها و مراکز دولتی بدون تعطیلی و به صورت صددرصدی در ایام نوروز مشغول خدمت‌رسانی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

غیبت استاندار در بحرانی‌ترین زمان گلستان؛ وزیر کشور: مناف هاشمی خارج از کشور است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
غیبت استاندار در بحرانی‌ترین زمان گلستان؛ وزیر کشور: مناف هاشمی خارج از کشور است
سیل بی‌سابقه مردم نجیب ترکمن‌صحرا را آواره و بی‌خانمان کرده، اراضی کشاورزی و دسترنج ماه‌ها تلاش کشاورزان زیر آب رفته، روستاها تخلیه و خانه‌ها ویران شده است؛ اما استاندار گلستان همچنان در سفر خارجی است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، چند روز گذشت اما کسی خبری از سیل‌زدگان استان گلستان نگرفت، رئیس جمهور تنها به تماس تلفنی با استانداران مازندران و گلستان بسنده کرد و با اینکه سیل مردم شمال کشور را بی‌خانمان کرده است، دکتر روحانی هنوز هم در جنوب کشور به سر می‌برد.

پنجمین روز از وقوع سیل بی‌سابقه در گلستان می‌گذرد، سیلی که مردم نجیب ترکمن‌صحرا را آواره کرده است. دستگاه‌های مختلف به دلیل گستردگی مناطق سیل‌زده قادر به امدادرسانی مطلوب نیستند. تجهیزات لشکر ۳۰، سپاه و بسیج همه پای کار آمده است تا بخشی از رنج مردم سیل‌زده را کم کند.

در چنین شرایطی که استان گلستان اصلا وضعیت خوبی ندارد و سیل عید را به کام آنان تلخ کرده، عدم حضور استاندار انتقادات زیادی را در پی داشته است.

روستاهای این استان از مراوه‌تپه و گنبدکاووس تا آق‌قلا، بندرترکمن و گمیشان یکی یکی تخلیه شدند، بخش اعظمی از شهرها زیرآب رفته، دسترنج ماه‌ها تلاش کشاورزان نابود شده و آن ۳۷ هزار هکتار زهکشی نیز به کمک مردم نیامده است اما هنوز خبری از استاندار گلستان نیست.

غیبت استاندار در تمامی جلسه‌های ستاد بحران واکنش‌های تند مردم را در فضای مجازی برانگیخت و حتی نماینده گرگان و آق‌قلا را نیز برای یافتن استاندار دست به دامان شبکه‌های اجتماعی کرد. نبی هزارجریبی با انتشار کلیپی در فضای مجازی گفته است: «آقای استاندار! به عنوان نماینده مردم هرچه با شما تماس گرفتم پاسخ ندادید، برای همین این کلیپ را منتشر کردم تا به دست شما برسد. من روی پل آق‌قلا منتظر شما هستم».

این در حالی است که سیدمناف هاشمی تمام تلاشش را برای رسیدن به استانداری گلستان به کار بست و برای تحقق آن حتی دست به دامان برخی سرمایه‌داران شده بود اما در زمان بحران کنار این مردم نیست.

میرمحمد غراوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری درباره دلیل غیبت مناف هاشمی در استان گفته بود: «طبق آخرین صحبتی که با استاندار داشتم، ایشان می‌خواست برای فرصتی کوتاه بر سر مزار مادر در روستای هزارجریب حاضر شود و به همین دلیل به آنجا رفت اما گویا بارش سنگین برف باعث مسدود شدن راه‌ها شده و ایشان نتوانست در منطقه حاضر شود».

اما وزیر کشور دروغ برخی‌ها را رو کرد و گفت استاندار گلستان در سفر خارجی به سر می‌برد. عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت‌و‌گوی تلویزیونی صبح امروز گفته است: ‌ «استاندار گلستان بیش از یک ماه است که در خارج از کشور است. ‌ ایشان قبل از نوروز تقاضای مرخصی داشتند، مشکل خانوادگی برای ایشان پیش آمده و ضرورت داشت که بروند. بنده هم به ایشان گفتم اگر احساس می‌کنید که مشکلی پیش نمی‌آید بروید و با مرخصی ایشان موافقت کردم. ایشان هم گفتند که همه تمهیدات اندیشیده شده و مسئولان هستند و مشکلی پیش نخواهد آمد».

غیبت استاندار در بحرانی‌ترین زمان گلستان؛ وزیر کشور: مناف هاشمی خارج از کشور است - 12

حالا مردم سیل‌زده گلستان مانده‌اند و استانداری که هنوز مشخص نیست چه زمانی قرار است برگردد!

در نبود استاندار، وزیرکشور به همراه برخی وزرا و مسئولان دیگر امروز به گلستان آمده‌اند تا بازدیدی هوایی از مناطق سیل‌زده داشته باشند. سفری که مردم گلستان با توجه به وعده‌های محقق نشده روحانی، چندان امیدی به نتیجه‌بخش بودن آن ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

توزیع ۱۰ تن مواد غذایی بین سیل زدگان گلستان

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
توزیع ۱۰ تن مواد غذایی بین سیل زدگان گلستان
رییس بنیاد مستضعفان کشور از توزیع نزدیک به ۱۰ تن مواد غذایی بین سیل زدگان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز،

سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان کشور امروز در بازدید از مناطق سیل زده گلستان گفت: برای کمک به مردم سیل زده ۵ تن پنیر، ۳ تن مواد غذایی و نان گرم بین مردم تقسیم کردیم.

وی ادامه داد: ۲ هزار پتو نیز برای مردم سیل زده در راه است.

سعیدی کیا گفت: برای بازسازی منازل سیل زده روستایی و شهر‌های کوچک گلستان سیمان رایگان را در اختیار بنیاد مسکن قرار می‌دهیم تا برای بازسازی منازل با مشکل مواجه نشوند.

بسیاری از منازل روستا‌ها و شهر‌های استان گلستان در اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب به زیر آب رفته است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی، استانداری گلستان، استان‌های سیل زده و مواد غذایی از تلگرام

🔻حناچی درهای باغ بزرگ آقای دیوانسالار را به روی شهروندان تهرانی گشود

🔹با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان آیین بازآفرینی باغ وثوق‌الدوله برگزار شد.

🔹صبح امروز طی مراسمی باغ وثوق الدوله متعلق به بنیاد مستضعفان در منطقه ۱۴ به شهرداری تهران تحویل داده شد تا به زودی تبدیل به بوستان شهری شده و در اختیار شهروندان تهرانی قرار گیرد.

🔹 این باغ که در سریال تلویزیونی شهرزاد محل زندگی بزرگ آقای دیوانسالار بود با مساعدت سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان و با همت شهرداری تهران از این پس میزبان شهروندان تهرانی خواهدبود. /برنا

جزییات بیشتر:


🔻آتش سوزی انبار کالا در خیابان مولوی تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران:

🔹مغازه‌های خیابان مولوی اغلب محل نگه داری و فروش مواد پلاستیکی بوده و آتش سوزی در طبقه فوقانی یکی از این مغازه‌ها که انباری ٢٠٠ متری رخ داده است.

🔹سه کارگر جوان که در مغازه پایینی حضور داشتند به کمک آتش نشانان بدون مصدومیت از محل خارج شدند و برای بررسی وضعیت جسمانی به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.


🔥 #آتش_سوزی انبار کالا در خیابان #مولوی تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران:

🔹 مغازه‌های خیابان مولوی اغلب محل نگه داری و فروش مواد پلاستیکی بوده و آتش سوزی در طبقه فوقانی یکی از این مغازه‌ها که انباری ٢٠٠ متری رخ داده است.

🔹 سه کارگر جوان که در مغازه پایینی حضور داشتند به کمک آتش نشانان بدون مصدومیت از محل خارج شدند و برای بررسی وضعیت جسمانی به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.


🔻سیل زدگان گلستان ۱۳ میلیون تومان کمک بلاعوض می‌گیرند

بنیاد مسکن:

▫️آسیب دیدگان از سیل اخیر دراستان گلستان کمک مالی ۱۲ میلیون تومانی در روستاها و ۱۳ میلیون تومانی در شهرها می‌گیرند.

#اسکان_نیوز


♦️امام جمعه گرگان از رییس جمهور برای سیل زدگان گلستان استمداد کرد

🔹️آیت الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با ارسال نامه‌ای به رییس جمهوری خواستار رسیدگی بیشتر و فوری به آسیب دیدگان ناشی از سیل روزهای اخیر این استان شد و نوشت: آقای دکتر روحانی بدون مقدمه می‌گویم؛ استان گلستان بویژه ترکمن صحرا را دریابید


نظرها

در ادامه بخوانید

اقدام به خودکشی دو دختر در مشهد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران11 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز (چهارم خرداد) دو دختر جوان از روی پل میدان امام حسین (ع) مشهد، اقدام به خودکشی کردند. بنابر گزارش‌ها، این خودکشی نافرجام بوده است. بیشتر بخوانید: تصادف شدید پلیس موتورسوار حین تعقیب یک سارق + فیلمانتهای پیام/

دومین مناره خشتی جهان در خطر سیل

مهرمهر14 ساعت قبل
منار جام، دومین مناره بلند خشتی جهان که درمنطقه تاریخی فیروزکوه از توابع استان غور در مرکز افغانستان قرار دارد، براثر جاری شدن سیل، هرلحظه ممکن است تخریب شود.

بهار ایران با ارتش میلیونی مورچه‌های سرخ و پروانه‌های رنگین‌بانو (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فراوانی ناگهانی آب ناشی از سیل، ‌ جنب و جوش جانوران در طبیعت را بیشتر کرده‌است. طی دو ماه گذشته حشراتی را می‌بینیم که پیشتر، کمتر دیده می‌شدند. برخی مثل ملخ‌ها، مهاجم و آفت هستند و برخی مثل پروانه‌های رنگین بانو بی‌خطر، زیبایی به شهرها و روستاهای‌ ایران آورده‌اند. این‌روز‌ها کم‌کم مورچه‌های آتشین، یا همان مورچه‌های قرمز، هم سر و کله‌شان پیدا می‌شود. این مورچه‌ها که تقریبا قدرتمندترین نوع مورچه محسوب می‌شوند در اجتماعی میلیونی و بیشتر در تپه‌های خاکی و گلی، کنار مزارع زندگی می‌کنند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
نماینده مردم پلدختر در مجلس با اشاره به این که امروز مهم‌ترین دغدغه‌های مردم جبران خسارت، برقراری راه‌های ارتباطی و تلاش برای ثبات بخشیدن به زندگی مردم استT خواستار تسریع در پیگیری این موضوعات شد. سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان سیل زده پلدختر بیان کرد: در سیل پلدختر مردم ایران سنگ تمام گذاشتند که جای تقدیر و تشکر دارد. در حوزه کشاورزی حدود هزار میلیارد به مردم خسارت وارد شده است و جبران خسارت استان یک حمایت ملی می‌خواهد چراکه جبران این خسارت در توان سازمان کشاورزی استان نیست. وی افزود: از دیگر دغدغه‌های مردم بحث راه‌های ارتباطی است. کاظمی در پایان گفت: در خصوص پرداخت خسارت به خسارت دیدگان باید جدی پیگیری شود چراکه نیاز اساسی مردم است.
فراروفرارو13 ساعت قبل
دست او را گرفته بود و به پشت‌بام ساختمان می‌رفت. به محض این‌که همسرش از خانه خارج شد، دست پسر ٦ ساله خود را گرفت و به طبقه ششم ساختمان برد و به زندگی خود و پسرش برای همیشه پایان داد. مادر، اما بدون توجه به فریاد‌ها و وحشت پسرش او را به پشت‌بام ساختمان برد. دست پسرش را لحظه‌ای رها نمی‌کرد. آن‌ها از طبقه ششم ساختمان به پایین سقوط کرده و جان خود را از دست داده بودند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- سردیس مرحوم جمشید مشایخی پس از شبیه سازی و رفع ایرادات قبلی، امروز در ابتدای خیابانی که به تازگی به نام این هنرمند پیشکسوت نام گذاری شده است، نصب شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، فرآیند شبیه‌سازی سردیس استاد مشایخی با چهره وی در کارگاه هنری استاد حسن‌زاده روز گذشته به اتمام رسید و سردیس جدید امروز در ابتدای خیابان استاد مشایخی (ج سابق) جانمایی شد. تصویر سردیس قبلی که از سوی خانواده انتخاب شده بود به دلیل نداشتن شباهت چندان با مرحوم مشایخی، گلایه‌مندی مردم و اعضای شورای شهر را به همراه داشت. این بار، اما تصویر تندیس از سوی استاد مجسمه ساز انتخاب شد و خانواده مرحوم مشایخی همچون مرتبه گذشته در جریان تمامی مراحل ساخت قرار داشته و از محصول نهایی رضایت کامل داشتند. انتهای پیام/

اخبار بیشتر