جمع‌آوری کمک برای آسیب‌دیدگان سیل گلستان + تازه‌ترین تصاویر این رویداد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

جمع‌آوری کمک برای آسیب‌دیدگان سیل گلستان + تازه‌ترین تصاویر این رویداد

تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای از ۵ منطقه سیل زده منتشر شد

مهرخبرگزاری مهر
تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای از ۵ منطقه سیل زده منتشر شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصاویر ماهواره ای ۵ منطقه سیل زده را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمدجواد آذری جهرمی، با پستی در اینستاگرام تصاویر ماهواره‌ای مربوط به ساعت ۶ صبح روز گذشته را در مناطق آق قلا، گمیشان، گنبدکاووس، کردکوی، گرگان را منتشر کرد.

وی اظهار داشت: این تصاویر، تصاویر ماهواره‌ای مربوط به ساعت ۶ صبح روز گذشته است. روستاهای محصور در سیل و آسیب دیده و اولویت بندی امداد رسانی در این تصاویر به خوبی مشخص است.

جهرمی در ابتدای معرفی تصاویر ماهواره، عنوان این پست اینستاگرامی را «فناوری فضایی در خدمت امدادگران» مطرح کرد.

تصاویر منتشر شده توسط وزیر ارتباطات در ذیل آمده است:

تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای از ۵ منطقه سیل زده منتشر شد - 6تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای از ۵ منطقه سیل زده منتشر شد - 7تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای از ۵ منطقه سیل زده منتشر شد - 8تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای از ۵ منطقه سیل زده منتشر شد - 9تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای از ۵ منطقه سیل زده منتشر شد - 10

خواندن خبر در سایت منبع

اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد
خبرگزاری میزان- رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از به تعویق افتادن اعزام به خدمت مشمولان سربازی مناطق سیل زده به مدت ۲ ماه خبر داد.
اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد - 0

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره تصمیم ستاد کل نیرو‌های مسلح در مورد تعویق اعزام و مرخصی سربازان مناطق سیل زده استان‌های گلستان و مازندران اظهار کرد: با عنایت به حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران که خسارت‌های سنگین به خانه‌ها، مزارع مردم و همچنین به شهر‌ها و روستا‌ها وارد ساخته، ضمن ابراز تاسف و تاثر، ستاد کل نیرو‌های مسلح در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا با توجه بررسی‌های انجام شده در خصوص اعزام مشمولین و سربازان وظیفه تصمیماتی را اتخاذ کرد.

وی افزود: بر این اساس اعزام مشمولین مناطق سیل زده آق قلا، گمیشان، آزاد شهر، بندرترکمن، سیمرغ و بعضی از روستا‌های بابلسر، میان رود، بهشهر نگاه، سوادکوه شمالی، ۲ ماه تعویق خواهد افتاد و اعزام مشمولین شهر‌ها و بخش‌های فوق در مورخ ۹۸/۱/۱۹، ۹۸/۲/۱ و۹۸/۲/۱۹ متاقبا اعلام خواهد شد.

سردار کمالی با بیان اینکه نیروی انتظامی می‌تواند بخش‌های دیگری که با مشکل مواجه هستند اعزام آن‌ها به تعویق بیاندازد گفت: کارکنان وظیفه مناطق فوق که در سایر استان‌ها خدمت می‌کنند، به مدت یک ماه به مرخصی اضطراری فرستاده خواهند شد. سایر سربازان مناطق فوق که به شهر‌های آن‌ها خسارت جدی وارد نشده است از حداکثر یک هفته مرخصی اضطراری برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: سربازان یگان‌های نظامی و انتظامی مستقر در این استان‌ها که در مأموریت بوده و در حال کمک به مردم هستند، یک ماه مرخصی اضطراری آنان در اختیار فرماندهان یگان‌ها بوده، انشاءالله پس از پایان ماموریت داده خواهد شد. جزئیات موضوع پس از بررسی همه جانبه این حادثه و وضعیت حادثه دیدگان مطابقا اعلام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

خسارت سنگین سیل به کشاورزان گلستانی

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
خسارت سنگین سیل به کشاورزان گلستانی
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سیلاب گلستان در مزارعی که زهکشی صورت گرفته بود، شاهد خسارات کمتری هستیم.

اعتمادآنلاین|محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد استان عمدتا از راه کشاورزی است و در این سیلاب خسارات سنگینی به کشاورزان وارد شد.

وی بیان کرد: اجرای زهکشی خواسته دیرینه مردم استان است و در هر دو سفر رئیس جمهور به این استان تعهد انجام زهکشی داده شد، ولی کافی نیست و در مجموع سرعت اجرای آن کم است.

حجتی با اشاره به نیاز به زهکشی در ۲۸۰ هزار هکتار از مزارع گلستان، خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم این میزان را زهکشی کنیم، علاوه بر کاهش آسیب سیلاب، افزایش عملکرد محصول و افزایش درآمد کشاورزان را خواهیم داشت.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در ۳۴ هزار هکتار زمینی که زهکشی شده، تولید دو تا سه برابر افزایش یافته است. در زمین‌هایی که زهکشی نشده هم سال به سال تولید کاهش می‌یابد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

علی دایی: در اولین فرصت به مناطق سیل‌زده می‌روم و در کنار این عزیزان خواهم بود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
علی دایی: در اولین فرصت به مناطق سیل‌زده می‌روم و در کنار این عزیزان خواهم بود
علی دایی: در اولین فرصت به مناطق سیل‌زده می‌روم و در کنار این عزیزان خواهم بود - 0

علی دایی در اینستاگرامش نوشت: بحران سیل در استان گلستان در اوایل سال جدید دوباره فاجعه بسیار تلخی را برای مردم رقم زد.

امیدوارم مسئولین برای یک بار به خودشون بیان و مانند حادثه قبل، مردم را تنها نگذارند و در کنار مردم باشند و به قولهایی که به این مردم می‌دهند عمل کنند.

باز دست تمام کسانی که از اولین ساعات وقوع این فاجعه دردناک به داد آسیب دیدگان رسیدند درد نکند ولی گویا باز هم جای وظیفه مسئولین ‌و مردم عادی در اینجور مواقع عوض شده است!

در اولین فرصت به این مناطق خواهم رفت و در کنار این عزیزان خواهم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

جمع‌آوری کمک‌های شهروندان تهران برای سیل‌زندگان گلستان

مهرخبرگزاری مهر
جمع‌آوری کمک‌های شهروندان تهران برای سیل‌زندگان گلستان
فرهنگسراهای تهران به جمع آوری کمک‌های شهروندان برای هموطنان سیل‌زده می‌پردارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ با توجه به نیاز مردم سیل زده در استان گلستان، به کنسرو غذا، پتو، قایق بادی، آب معدنی و وسایل گرمایشی، مدیریت‌های فرهنگی هنری مناطق ۱، ۲، ۴، ۵، ۸، ۹، ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۲۰ در فرهنگسراهای ملل (قیطریه)، ابن سینا (شهرک قدس)، اشراق (تهرانپارس)، فردوس (صادقیه)، گلستان (نارمک)، رویش (منطقه ۹)، عترت (میدان امام حسین علیه السلام)، خاوران، بهمن و ولا (شهرری)، از صبح چهارم فروردین ماه ۱۳۹۸، پذیرای کمک‌های فوری شهروندان مهربان تهرانی هستند.

کمک‌های دریافتی از شهروندان تهرانی در این مراکز با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به مناطق سیل زده انتقال داده خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

سیلاب حدود ۳۰ درصد گنبدکاووس را در برگرفت

انتخابخبرگزاری انتخاب
سیلاب حدود ۳۰ درصد گنبدکاووس را در برگرفت
فرماندار گنبدکاووس گفت: سیلاب حدود ۳۰ درصد شهر گنبدکاووس را با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر در برگرفته است. بعد از کاهش سرریز سدگلستان، اقدامات اساسی را برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی اقدامات را شروع کردیم و در ۲۴ ساعت شهر گنبدکاووس به حال عادی برگشت.
سیلاب حدود ۳۰ درصد گنبدکاووس را در برگرفت - 0

فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: سیلاب حدود ۳۰ درصد شهر گنبدکاووس را با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر در برگرفته است.

به گزارش تسنیم، عبدالقدیر کریمی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اظهار داشت: از عصر ۲۹ اسفند با سرریز سد گلستان و بارش‌های مداومی در گنبدکاووس شاهد وقوع سیلاب بودیم.

وی افزود: از روز ۲۵ اسفند که هواشناسی اعلام هشدار کرده بود هماهنگی با دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی به مردم انجام شد. در روستاها از ظرفیت دهیاران و شوراها استفاده کردیم تا به مردم اعلام خطر کنند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: سیلاب حدود ۳۰ درصد شهر گنبدکاووس را با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر در برگرفته است.

وی گفت: بیل‌های مکانیکی در همان ساعت‌های نخست دو طرف پل‌ها مستقر شدند تا جلوی تخریب آنها گرفته شود.

کریمی افزود: بعد از کاهش سرریز سدگلستان، اقدامات اساسی را برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی اقدامات را شروع کردیم و در ۲۴ ساعت شهر گنبدکاووس به حال عادی برگشت.

وی اظهارداشت: با توجه به سیل‌خیزی شرق گلستان پیشنهاد می‌کنم تا ستاد معین حوادث غیرمترقبه به مرکزیت گنبدکاووس راه‌اندازی شود تا بتواند در زمان وقوع بحران عملکرد بهتری داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقدام به خودکشی دو دختر در مشهد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران12 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز (چهارم خرداد) دو دختر جوان از روی پل میدان امام حسین (ع) مشهد، اقدام به خودکشی کردند. بنابر گزارش‌ها، این خودکشی نافرجام بوده است. بیشتر بخوانید: تصادف شدید پلیس موتورسوار حین تعقیب یک سارق + فیلمانتهای پیام/

دومین مناره خشتی جهان در خطر سیل

مهرمهر15 ساعت قبل
منار جام، دومین مناره بلند خشتی جهان که درمنطقه تاریخی فیروزکوه از توابع استان غور در مرکز افغانستان قرار دارد، براثر جاری شدن سیل، هرلحظه ممکن است تخریب شود.

بهار ایران با ارتش میلیونی مورچه‌های سرخ و پروانه‌های رنگین‌بانو (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فراوانی ناگهانی آب ناشی از سیل، ‌ جنب و جوش جانوران در طبیعت را بیشتر کرده‌است. طی دو ماه گذشته حشراتی را می‌بینیم که پیشتر، کمتر دیده می‌شدند. برخی مثل ملخ‌ها، مهاجم و آفت هستند و برخی مثل پروانه‌های رنگین بانو بی‌خطر، زیبایی به شهرها و روستاهای‌ ایران آورده‌اند. این‌روز‌ها کم‌کم مورچه‌های آتشین، یا همان مورچه‌های قرمز، هم سر و کله‌شان پیدا می‌شود. این مورچه‌ها که تقریبا قدرتمندترین نوع مورچه محسوب می‌شوند در اجتماعی میلیونی و بیشتر در تپه‌های خاکی و گلی، کنار مزارع زندگی می‌کنند.

وزش شدید باد در تهران با حدود سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران8 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، وزش شدید باد امروز پایتخت نشین‌ها را غافلگیر کرد. سرعت این باد در حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت بود. بیشتر بخوانید: طوفانی که دماغه هواپیما را از روی زمین بلند کردانتهای پیام/طوفانی که پایتخت نشینان را غافلگیر کرد + فیلم
فراروفرارو14 ساعت قبل
دست او را گرفته بود و به پشت‌بام ساختمان می‌رفت. به محض این‌که همسرش از خانه خارج شد، دست پسر ٦ ساله خود را گرفت و به طبقه ششم ساختمان برد و به زندگی خود و پسرش برای همیشه پایان داد. مادر، اما بدون توجه به فریاد‌ها و وحشت پسرش او را به پشت‌بام ساختمان برد. دست پسرش را لحظه‌ای رها نمی‌کرد. آن‌ها از طبقه ششم ساختمان به پایین سقوط کرده و جان خود را از دست داده بودند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- سردیس مرحوم جمشید مشایخی پس از شبیه سازی و رفع ایرادات قبلی، امروز در ابتدای خیابانی که به تازگی به نام این هنرمند پیشکسوت نام گذاری شده است، نصب شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، فرآیند شبیه‌سازی سردیس استاد مشایخی با چهره وی در کارگاه هنری استاد حسن‌زاده روز گذشته به اتمام رسید و سردیس جدید امروز در ابتدای خیابان استاد مشایخی (ج سابق) جانمایی شد. تصویر سردیس قبلی که از سوی خانواده انتخاب شده بود به دلیل نداشتن شباهت چندان با مرحوم مشایخی، گلایه‌مندی مردم و اعضای شورای شهر را به همراه داشت. این بار، اما تصویر تندیس از سوی استاد مجسمه ساز انتخاب شد و خانواده مرحوم مشایخی همچون مرتبه گذشته در جریان تمامی مراحل ساخت قرار داشته و از محصول نهایی رضایت کامل داشتند. انتهای پیام/

اخبار بیشتر