اقدامات اخیر پارلمان اروپا؛ لغو تغییر ساعت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اقدامات اخیر پارلمان اروپا؛ لغو تغییر ساعت

پارلمان اروپا با لغو تغییر ساعت‌ها موافقت کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پارلمان اروپا با لغو تغییر ساعت‌ها موافقت کرد
تهران – ایرنا – به گزارش دویچه وله، با رای پارلمان اروپا به لغو زمان تابستانی (جلو کشیدن ساعت ها)، اروپا یک گام به پایان این برنامه زمانی نزدیک شد.

تارنمای آلمانی دویچه وله دیروز (۶ فروردین) خبر داد که در جلسه روز سه شنبه، اکثریت قاطع نمایندگان پارلمان اروپا (۴۱۰ موافق در برابر ۱۹۲ مخالف) به کشورهای عضو فرصت دادند که تا آوریل ۲۰۲۱ (فروردین / اردیبهشت ۱۴۰۰) در مورد تداوم یا پایان تغییر ساعت‌ها در محدوده جغرافیایی خود تصمیم گیری کنند.

به نوشته تارنمای دویچه وله، تمام ۲۸ کشور عضو باید تا دو سال دیگر کمیسیون اروپا را از تصمیم خود مطلع ساخته و با دستگاه اجرایی اتحادیه هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند تا تصمیماتشان بر عملکرد بازار واحد اروپایی تاثیری نگذارد.

سال گذشته و پس از آنکه نظرسنجی سراسری اتحادیه اروپا نشان از حمایت از لغو برنامه تغییر ساعات بود، کمیسیون اروپا پیشنهاد کنار گذاشتن این برنامه را مطرح کرد. با این حال، بازوی اجرایی اتحادیه متهم است که با توجه به در پیش بودن انتخابات پارلمان اروپا (اوائل خرداد) در این رای گیری تعجیل کرده است.

۳ میلیون نفر از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار شرکت کننده در نظرسنجی مذکور آلمانی بودند و منتقدین کمیسیون اروپا را متهم کردند که قصد تحمیل نظرات آلمانی‌ها را بر دیگر کشورهای عضو داشته است.

به نوشته تارنمای دویچه وله، روسیه که در سال ۲۰۱۱ به برنامه ساعت تابستانی و جلو کشیدن یک ساعته آن پیوسته بود بر اثر نارضایتی مردم سه سال بعد ساعات خود را به حالت پیشین بازگرداند.

اروپام**۳۰۹۲**۲۰۴۰

خواندن خبر در سایت منبع

مخالفت کشورهای اروپایی با اقدام جدید «دونالد ترامپ»

برناخبرگزاری برنا
مخالفت کشورهای اروپایی با اقدام جدید «دونالد ترامپ»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، آلمان، فرانسه، بلژیک، بریتانیا و لهستان در بیانیه‌ای مشترک بلندی‌های جولان را متعلق به خاک سوریه دانسته و اقدام رییس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان را نقض قوانین بین‌المللی دانستند.

این پنج کشور عضو اتحادیه اروپا نسبت به پیامدهای این تصمیم دونالد ترامپ بر کل منطقه خاورمیانه ابراز نگرانی کرده‌اند.

اندونزی، کویت و آفریقای جنوبی نیز الحاق جولان به خاک اسرائیل را غیرقابل قبول دانسته و رد کردند. در همین حال سوریه خواستار تشکیل نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی این اقدام آمریکا شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نمایندگی سوریه در سازمان ملل این درخواست را در نامه‌ای به ریاست شورای امنیت که فرانسه آن را بر عهده دارد، مطرح کرده است. این خبرگزاری به نقل از چند دیپلمات گزارش کرده گرچه ریاست‌ شورای امنیت فورا به این نامه پاسخی نداده، اما این درخواست در این شورا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، ساعت تابستانی، اتحادیه اروپا، بریتانیا و بلژیک از تلگرام

🔵 استقبال گرم از برنامه جامع مکرون برای نجات اتحادیه اروپا

سیاستمداران آلمان و دیگر کشورهای اروپایی از برنامه و پیشنهادهای رئیس جمهوری فرانسه برای برون‌رفت اتحادیه اروپا از بحران استقبال کردند. این در حالی است که احزاب ناسیونالیست و پوپولیست با این برنامه ابراز مخالفت نموده‌اند.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EXOZ&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


♦️ دورنمای تاریک توافق میان اتحادیه اروپا و بریتانیا

🔹اتحادیه اروپا و بریتانیا قرار است بار دیگر مذاکره کنند، اما هنوز دورنمایی برای رسیدن به توافق دیده نمی‌شود. پارلمان بریتانیا بر تغییر توافق اصرار می‌ورزد درحالیکه اتحادیه اروپا حاضر نیست از توافق اولیه عدول کند.


🔶سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح سه‌شنبه ۲۱ اسفند

🔻 مهاجم به موزه یهودیان بلژیک به حبس ابد محکوم شد. مهدی نموش، جهادگرای فرانسوی، در سال ۲۰۱۴ وارد موزه یهودیان بلژیک شد و به ضرب گلوله کلاشنیکف یک زوج اسرائیلی، یک نگهبان موزه و یک کارآموز را کشت. همدست او که سلاح و گلوله‌ها را فراهم کرده بود، به ۱۵ سال حبس محکوم شد. این احکام شامگاه دوشنبه در دادگاهی در پایتخت بلژیک (بروکسل) صادر شدند. دادستان مهاجم را عنصری خطرناک می‌داند و می‌گوید نشانه‌هایی از سایکوپاتی و اختلال شخصیت در او دیده می‌شود. این موضوع اما به گفته دادستان سبب تعدیل حکم او نمی‌شود.

🔻 اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر تغییراتی در برگزیت به توافق رسیدند. آن‌طور که ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، و ژان-کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، شامگاه دوشنبه در کنفرانسی خبری اعلام کردند، دو طرف توافق کرده‌اند که در پایان سال ۲۰۲۰ بر سر راه‌حل‌های بدیل برای آنچه «بک استاپ» نامیده می‌شود، مذاکره کنند. این توافق از نظر حقوقی الزام‌آور است. بر اساس بک استاپ، اگر بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود، برای جلوگیری از ایجاد مرز فیزیکی بین جمهوری ایرلند (عضو اتحادیه اروپا) و ایرلند شمالی (جزیی از بریتانیا) بریتانیا باید تا رسیدن به توافقی فراگیر در دایره گمرکی اتحادیه اروپا باقی بماند. مخالفان برگزیت در پارلمان بریتانیا با این موضوع مخالفند و از جمله به این دلیل به طرح برگزیت ترزا می‌رأی نمی‌دهند. توافق بر سر راه حل‌های بدیل برای بک استاپ، تلاش برای متقاعد کردن مخالفان است.

🔻 بوئینگ قول داد نرم‌افزار کنترل بوئینگ مکس را بلافاصله به‌روزرسانی کند. این شرکت اعلام کرد که در ماه‌های گذشته نسخه‌ای بهتر از برنامه کنترل توسعه داده شده که در هفته‌های پیش رو روی همه هواپیماهای مورد نیاز نصب خواهد شد. کارشناسان سوانح هوایی می‌گویند دماغه بوئینگ ۷۳۷ مکس وقتی خلبان تلاش می‌کند اوج بگیرد، به صورت خودکار به پایین کشیده می‌شود. روز یکشنبه یک فروند از این هواپیما در اتیوپی سقوط کرد. این حادثه جان ۱۵۷ نفر را گرفت. اکتبر گذشته هم یک فروند از همین مدل در اندونزی سقوط کرده بود. در پی حادثه یکشنبه پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در چند کشور از جمله چین، اندونزی، سنگاپور و اتیوپی متوقف شده است. سهام بوئینگ در واکنش به این تحولات نه درصد سقوط کرده است.


پارلمان بریتانیا به تعویق برگزیت رای داد

🔹نمایندگان مجلس عوام بریتانیا با تعویق برگزیت موافقت کردند.

🔹پیش از آن نمایندگان با برگزاری دوباره رفراندوم درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالفت کرده بودند.

🔹حال اتحادیه اروپا باید در مورد تعویق برگزیت تصمیم بگیرد.


⁣♨⁣روسیه: اتحادیه اروپا نگران امکان استقرار موشک‌های آمریکایی است

🔹نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا معتقد است، کشورهای اروپایی اکنون نیز نگران امکان استقرار موشک‌های نسل جدید برد کوتاه و متوسط آمریکایی هستند و در صورت خروج واشنگتن از پیمان موشکی، این نگرانی افزایش خواهد یافت.

⁣====


💢بریتانیا از اتحادیه اروپا خواست اجرای برکسبت را سه ماه عقب بیندازد

❗️ترزا می، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد به صورت رسمی از اتحادیه اروپا خواسته تا با یک تعویق سه ماهه برای خروج بریتانیا از این اتحادیه موافقت کند.


نظرها

در ادامه بخوانید

افشاگری درباره «گاندو» | پشت‌پرده سریال‎سازی علیه دولت روحانی چه کسانی هستند؟ +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
«یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد» یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور درباره سریال «گاندو» نوشت: دولت در شش سال گذشته با تمام نیرو از هیچ خدمتی فروگذار نکرد و برای اعتلای ایران و ایرانی چوب حراج بر حیثیت سیاسی خود زد. وی افزود: اما یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

سارقانی که از راننده نماینده مجلس سرقت کرده بودند دستگیر شدند+ فیلم لحظه سرقت

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سردار حمید هداوند در تشریح این خبر بیان داشت: با انتشار خبری مبنی بر مصدومیت راننده نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مواجهه با دو سارق گوشی قاب، تیم هایی از کارگاه کارآگاهان پلیس پایتخت به بررسی موضوع پرداختند. این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: در بررسی‌های انجام شده این دو سارق گوشی قاپ شناسایی شده و لحظاتی قبل در یک عملیات ضربتی از سوی کارآگاهان دستگیر شدند. سردار هداوند تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده از متهمان هر دو متهم به جرم خود اعتراف کردند. جانشین رییس پلیس پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: متهمان اذعان داشتند که گوشی مسروقه را به یک مالخر اموال مسروقه فروختند که دستگیری این مالخر نیز در دستور کار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ حامی مالی نتانیاهو: ایران باید نابود شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

آمریکا سازمان ملل را گروگان گرفته است

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی با بیان اینکه آمریکا سازمان‌های بین المللی از جمله «سازمان ملل متحد» را به گروگان گرفته است، گفت: طبق قانونی که در چارچوب مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۷ بین آمریکا و سازمان ملل وضع شده، «بند یازدهم» می‌گوید «هیچ یک از دولت‌های ایالتی، فدرال و محلی آمریکایی حق اخلال در تردد نمایندگان سیاسی و کسانی را که به دعوت سازمان ملل متحد به مقر این سازمان در نیویورک می‌روند ندارند». در دروه قبل هم شاهد بودیم که جمهوری اسلامی نام سفیری را به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی نزد سازمان ملل اعلام کرد، اما دولت اوباما آن را رد کرد و الان هم محدودیت‌های گسترده‌ای را برای دیپلمات‌های و خبرنگاران ایرانی قائل شده‌اند. این کارشناس سیاست خارجی با اشاره به اینکه این اقدام، تنها نقض قوانین و عرف بین‌المللی از سوی ایالات متحده نیست، گفت: آمریکایی‌ها الان در تهران ۱۶ نهاد اطلاع‌رسانی دارند؛ از جمله «سی. اس» و بسیاری از رسانه‌های دیداری و نوشتاری و حتی سه آژانس عکس در تهران دارند؛ اما در برابر دو خبرنگار «خبرگزاری جمهوری اسلامی» و «خبرگزاری صداوسیما» محدودیت‌های بسیار شدیدی را اعمال کردند. پیش از این محدودیت ۴۰ کیلومتری بود و الان تبدیل به محدودیت یک کیلومتری برای تردد شده است.

دو رئیس پیشین دستگاه قضا و یک استخدام/ اکبر طبری را بهتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سخنگوی قوه‌قضائیه، اعمال نقوذ در پرونده‌ها و بعضی روابط ناصواب را از دلایل بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌قضاییه اعلام کرد. عصر ایران؛ بهنام اکبری - در حالیکه چند روز پیش دفتر آیت الله آملی لاریجانی اتهامات علیه معاون اجرایی پیشین قوه قضائیه را تکذیب کرده بود، روز گذشته رسانه‌ها خبر از بازداشت اکبر طبری دادند. هنوز اتهام طبری روشن نیست، اما پیش‌تر چند نماینده مجلس ادعا‌هایی مالی درباره او مطرح کرده بود.

نظر ظریف در مورد روند غنی‌سازی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اخبار بیشتر