اقدامات اخیر پارلمان اروپا؛ لغو تغییر ساعت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اقدامات اخیر پارلمان اروپا؛ لغو تغییر ساعت

پارلمان اروپا با لغو تغییر ساعت‌ها موافقت کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پارلمان اروپا با لغو تغییر ساعت‌ها موافقت کرد
تهران – ایرنا – به گزارش دویچه وله، با رای پارلمان اروپا به لغو زمان تابستانی (جلو کشیدن ساعت ها)، اروپا یک گام به پایان این برنامه زمانی نزدیک شد.

تارنمای آلمانی دویچه وله دیروز (۶ فروردین) خبر داد که در جلسه روز سه شنبه، اکثریت قاطع نمایندگان پارلمان اروپا (۴۱۰ موافق در برابر ۱۹۲ مخالف) به کشورهای عضو فرصت دادند که تا آوریل ۲۰۲۱ (فروردین / اردیبهشت ۱۴۰۰) در مورد تداوم یا پایان تغییر ساعت‌ها در محدوده جغرافیایی خود تصمیم گیری کنند.

به نوشته تارنمای دویچه وله، تمام ۲۸ کشور عضو باید تا دو سال دیگر کمیسیون اروپا را از تصمیم خود مطلع ساخته و با دستگاه اجرایی اتحادیه هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند تا تصمیماتشان بر عملکرد بازار واحد اروپایی تاثیری نگذارد.

سال گذشته و پس از آنکه نظرسنجی سراسری اتحادیه اروپا نشان از حمایت از لغو برنامه تغییر ساعات بود، کمیسیون اروپا پیشنهاد کنار گذاشتن این برنامه را مطرح کرد. با این حال، بازوی اجرایی اتحادیه متهم است که با توجه به در پیش بودن انتخابات پارلمان اروپا (اوائل خرداد) در این رای گیری تعجیل کرده است.

۳ میلیون نفر از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار شرکت کننده در نظرسنجی مذکور آلمانی بودند و منتقدین کمیسیون اروپا را متهم کردند که قصد تحمیل نظرات آلمانی‌ها را بر دیگر کشورهای عضو داشته است.

به نوشته تارنمای دویچه وله، روسیه که در سال ۲۰۱۱ به برنامه ساعت تابستانی و جلو کشیدن یک ساعته آن پیوسته بود بر اثر نارضایتی مردم سه سال بعد ساعات خود را به حالت پیشین بازگرداند.

اروپام**۳۰۹۲**۲۰۴۰

خواندن خبر در سایت منبع

مخالفت کشورهای اروپایی با اقدام جدید «دونالد ترامپ»

برناخبرگزاری برنا
مخالفت کشورهای اروپایی با اقدام جدید «دونالد ترامپ»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، آلمان، فرانسه، بلژیک، بریتانیا و لهستان در بیانیه‌ای مشترک بلندی‌های جولان را متعلق به خاک سوریه دانسته و اقدام رییس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان را نقض قوانین بین‌المللی دانستند.

این پنج کشور عضو اتحادیه اروپا نسبت به پیامدهای این تصمیم دونالد ترامپ بر کل منطقه خاورمیانه ابراز نگرانی کرده‌اند.

اندونزی، کویت و آفریقای جنوبی نیز الحاق جولان به خاک اسرائیل را غیرقابل قبول دانسته و رد کردند. در همین حال سوریه خواستار تشکیل نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی این اقدام آمریکا شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نمایندگی سوریه در سازمان ملل این درخواست را در نامه‌ای به ریاست شورای امنیت که فرانسه آن را بر عهده دارد، مطرح کرده است. این خبرگزاری به نقل از چند دیپلمات گزارش کرده گرچه ریاست‌ شورای امنیت فورا به این نامه پاسخی نداده، اما این درخواست در این شورا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، ساعت تابستانی، اتحادیه اروپا، بریتانیا و بلژیک از تلگرام

🔵 استقبال گرم از برنامه جامع مکرون برای نجات اتحادیه اروپا

سیاستمداران آلمان و دیگر کشورهای اروپایی از برنامه و پیشنهادهای رئیس جمهوری فرانسه برای برون‌رفت اتحادیه اروپا از بحران استقبال کردند. این در حالی است که احزاب ناسیونالیست و پوپولیست با این برنامه ابراز مخالفت نموده‌اند.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EXOZ&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


♦️ دورنمای تاریک توافق میان اتحادیه اروپا و بریتانیا

🔹اتحادیه اروپا و بریتانیا قرار است بار دیگر مذاکره کنند، اما هنوز دورنمایی برای رسیدن به توافق دیده نمی‌شود. پارلمان بریتانیا بر تغییر توافق اصرار می‌ورزد درحالیکه اتحادیه اروپا حاضر نیست از توافق اولیه عدول کند.


🔶سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح سه‌شنبه ۲۱ اسفند

🔻 مهاجم به موزه یهودیان بلژیک به حبس ابد محکوم شد. مهدی نموش، جهادگرای فرانسوی، در سال ۲۰۱۴ وارد موزه یهودیان بلژیک شد و به ضرب گلوله کلاشنیکف یک زوج اسرائیلی، یک نگهبان موزه و یک کارآموز را کشت. همدست او که سلاح و گلوله‌ها را فراهم کرده بود، به ۱۵ سال حبس محکوم شد. این احکام شامگاه دوشنبه در دادگاهی در پایتخت بلژیک (بروکسل) صادر شدند. دادستان مهاجم را عنصری خطرناک می‌داند و می‌گوید نشانه‌هایی از سایکوپاتی و اختلال شخصیت در او دیده می‌شود. این موضوع اما به گفته دادستان سبب تعدیل حکم او نمی‌شود.

🔻 اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر تغییراتی در برگزیت به توافق رسیدند. آن‌طور که ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، و ژان-کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، شامگاه دوشنبه در کنفرانسی خبری اعلام کردند، دو طرف توافق کرده‌اند که در پایان سال ۲۰۲۰ بر سر راه‌حل‌های بدیل برای آنچه «بک استاپ» نامیده می‌شود، مذاکره کنند. این توافق از نظر حقوقی الزام‌آور است. بر اساس بک استاپ، اگر بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود، برای جلوگیری از ایجاد مرز فیزیکی بین جمهوری ایرلند (عضو اتحادیه اروپا) و ایرلند شمالی (جزیی از بریتانیا) بریتانیا باید تا رسیدن به توافقی فراگیر در دایره گمرکی اتحادیه اروپا باقی بماند. مخالفان برگزیت در پارلمان بریتانیا با این موضوع مخالفند و از جمله به این دلیل به طرح برگزیت ترزا می‌رأی نمی‌دهند. توافق بر سر راه حل‌های بدیل برای بک استاپ، تلاش برای متقاعد کردن مخالفان است.

🔻 بوئینگ قول داد نرم‌افزار کنترل بوئینگ مکس را بلافاصله به‌روزرسانی کند. این شرکت اعلام کرد که در ماه‌های گذشته نسخه‌ای بهتر از برنامه کنترل توسعه داده شده که در هفته‌های پیش رو روی همه هواپیماهای مورد نیاز نصب خواهد شد. کارشناسان سوانح هوایی می‌گویند دماغه بوئینگ ۷۳۷ مکس وقتی خلبان تلاش می‌کند اوج بگیرد، به صورت خودکار به پایین کشیده می‌شود. روز یکشنبه یک فروند از این هواپیما در اتیوپی سقوط کرد. این حادثه جان ۱۵۷ نفر را گرفت. اکتبر گذشته هم یک فروند از همین مدل در اندونزی سقوط کرده بود. در پی حادثه یکشنبه پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در چند کشور از جمله چین، اندونزی، سنگاپور و اتیوپی متوقف شده است. سهام بوئینگ در واکنش به این تحولات نه درصد سقوط کرده است.


پارلمان بریتانیا به تعویق برگزیت رای داد

🔹نمایندگان مجلس عوام بریتانیا با تعویق برگزیت موافقت کردند.

🔹پیش از آن نمایندگان با برگزاری دوباره رفراندوم درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالفت کرده بودند.

🔹حال اتحادیه اروپا باید در مورد تعویق برگزیت تصمیم بگیرد.


⁣♨⁣روسیه: اتحادیه اروپا نگران امکان استقرار موشک‌های آمریکایی است

🔹نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا معتقد است، کشورهای اروپایی اکنون نیز نگران امکان استقرار موشک‌های نسل جدید برد کوتاه و متوسط آمریکایی هستند و در صورت خروج واشنگتن از پیمان موشکی، این نگرانی افزایش خواهد یافت.

⁣====


💢بریتانیا از اتحادیه اروپا خواست اجرای برکسبت را سه ماه عقب بیندازد

❗️ترزا می، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد به صورت رسمی از اتحادیه اروپا خواسته تا با یک تعویق سه ماهه برای خروج بریتانیا از این اتحادیه موافقت کند.


نظرها

در ادامه بخوانید

ماجرا چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری23 ساعت قبل

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.
مهرمهر1 روز قبل
طبق قانون، ۵۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به صورت نقدی به مردم پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر در بخش‌های دیگر مانند سلامت و تولید توزیع شود. وی ادامه داد: در زمان آقای احمدی‌نژاد برای افزایش قیمت بنزین ۶ ماه دولت و وزرا با مردم صحبت کردند. درخواست استانداران برای به تعویق افتادن طرح افزایش قیمت بنزینعضو هیئت رئیسه مجلس اظهارداشت: استانداران و فرمانداران نیز خواستار به تعویق افتادن اجرای این طرح بودند. دستگاه‌های امنیتی نیز نسبت به افزایش قیمت بنزین هشدار داده بودند. وی تصریح کرد: برخی معتقدند دولت برای جبران کسری بودجه قیمت سوخت را افزایش داده است، این در حالی است که دولت همه پول افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

هدیه پسر مهدی هاشمی به مادر بازیگرش+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

اولین واکنش مجلس به گرانی بنزین / نگرانی بابت افزایش فشار به معیشت مردم

تجارت‌نیوز1 روز قبل

ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند

خبرآنلاین1 روز قبل

فیلم/ تازه‌ترین هنرنمایی قهرمان عصر جدید

مشرق‌نیوز1 روز قبل

گازوئیل هم گران می‌شود؟

اقتصادنیوز1 روز قبل

فیلم | واکنش مجری تلویزیون به واژه‌های «ترشیده» و «پیر پسر»!

خبرآنلاین1 روز قبل

تخلیه یک مدرسه و یک آپارتمان ۱۱ طبقه در لهستان از بیم بمب‌گذاری

مشرق‌نیوز2 روز قبل

جنجال میان بازیکنان کلیولند براونز و پیتسبورگ استیلرز، NFL را شوکه کرد؛ واکنش بازیکنان فوتبال آمریکایی به اقدام زشت مایلز گرت

طرفداری1 روز قبل

وقتی یک سنگ کوچک حمید فرخ نژاد را زیر تیغ جراحی برد

فردا نیوز1 روز قبل

زرینچه از جیبش برای استقلال هزینه کرد!

میزان‌آنلاین1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری3 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری3 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری22 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

سازمان صمت: در هیچ کالایی افزایش قیمت نداشته‌ایم/ اجازه گرانی نمی‌دهیم

عصر ایران1 ساعت قبل

اتمام حجت با متخلفان انتخاباتی/برخورد جدی قوه قضاییه با جرائم

مهر1 ساعت قبل

شمخانی: منافقین و ضد انقلاب در اغتشاشات دیروز نقش داشتند

فردا نیوز1 ساعت قبل

دولت فرصت بازارسازی سوخت را از دست داد/اشتباه ۱۰ سال قبل تکرار شد

اعتمادآنلاین1 ساعت قبل

ارائه گزارش پایش قیمت‌ها هر روز به ستاد تنظیم بازار/ مصوبات قبلی افزایش قیمت کالاها لغو شد

تسنیم1 ساعت قبل

حضور فعال بانک مرکزی در بازار ارز

اعتمادآنلاین1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

12 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

22 ساعت قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

2 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1