خطر جاری شدن سیل خوزستان را تهدید می‌کند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

خطر جاری شدن سیل خوزستان را تهدید می‌کند

۶ روستای اهواز در معرض خطر سیل

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۶ روستای اهواز در معرض خطر سیل
فرماندار اهواز با اشاره به وسعت شکستگی سیل‌بند روستای سادات جعاوله، از عدم امکان‌پذیری ترمیم سیل‌بند خبر داد.

جمال عالمی‌ نیسی با اشاره به وضعیت شکسته شدن سیل‌بند روستای جعاوله اهواز اظهار کرد: با توجه به وسعت شکستگی سیل‌بند روستای سادات جعاوله و به دلیل اینکه حجم آب اطراف آن شبیه به دریاچه شده، دسترسی به آن و ترمیم سیل‌بند با این وضعیت دبی رورخانه دز امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به آخرین وضعیت روستاهای مسیر بامدژ، گفت: با توجه به اینکه احتمال دارد رهاسازی آب از سد دز به ۱۵۰۰ مترمکعب بر ثانیه برسد، ممکن است منطقه بامدژ در خطر قرار بگیرد.

عالمی نیسی افزود: در منطقه بامدژ ۱۱ روستا وجود دارد که اگر رهاسازی آب از سد دز به ۱۵۰۰ مترمکعب بر ثانیه برسد، حدود شش روستا از جمله روستاهای سید معن، سید سلمان، سید قاسم، سید نبی و سادات جعاوله در معرض خطر کامل قرار می‌گیرند.

فرماندار اهواز ادامه داد: در مناطق مسکونی روستاهای در معرض خطر اقداماتی انجام شده و از قبل اطراف روستاها خاکریزی شده است و احتمال نفوذ آب به روستاها کم است اما بخشی از زمین‌های کشاورزی چند روستا زیر آب رفته است.

عالمی نیسی گفت: اکنون مسیر ارتباط جاده‌ای دو روستای سید یدیم و سید قاسم قطع شده و برای رسیدن به این دو روستا ارتباط آبی برقرار کرده‌ایم اما احتمال نفوذ آب به داخل روستا کم است.

خواندن خبر در سایت منبع

تخلیه ۸ روستای حاشیه دز در شوش خوزستان

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تخلیه ۸ روستای حاشیه دز در شوش خوزستان
تخلیه ۸ روستای حاشیه دز در شوش خوزستان - 0

فرماندار شوش از تخلیه منازل هشت روستای حاشیه رودخانه دز به علت احتمال خطر سیلاب خبر داد.

عدنان غزی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش دبی رودخانه دز اظهار کرد: جهت پیشگیری از خطرات احتمالی دستور تخلیه منازل هشت روستای حاشیه رودخانه دز در شهرستان شوش داده شده است.

وی افزود: روستاهای بیت غالب، کاظم حیدر، خلف حیدر، یباره، بیت محارب، بیت یدی، بیت غالب و زبید دبات به دلیل اینکه در معرض آبگرفتگی هستند، تخلیه شده‌اند.

فرماندار شوش با بیان اینکه جهت مقابله با سیل تلاش بسیاری شده است، گفت: با افزایش دبی آب رودخانه‌های دز و کرخه احتمال دارد سیل‌بند روستاها دچار شکستگی شوند اما تمهیدات بسیاری برای پیشگیری از شکسته شدن سیل‌بندها یا حوادث احتمالی اندیشیده شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

شهروندان اهوازی از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند

ایرناخبرگزاری ایرنا
شهروندان اهوازی از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند
اهواز - ایرنا - رئیس پلیس راهور خوزستان گفت: با مسدود شدن جاده ساحلی شرقی وغربی اهواز بارترافیکی به سطح شهر منتقل شده است لذا از شهروندان درخواست می شود تا حد امکان از سفرهای غیر ضروری درون شهری به دلیل افزایش بار ترافیکی خودداری کنند.

سرهنگ منصور جمشیدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مسدود شدن جاده ساحلی شرقی و غربی اظهار داشت: در پی افزایش حجم آب سدهای دز، کرخه و کارون و پیش بینی بارش باران در روزهای آینده همچنین مصوبه مدیریت بحران استان مبنی بر پیش بینی حوادث غیر مترقبه در حاشیه ساحل کارون در شهر اهواز

محدودیت ترافیکی از روز چهارشنبه تا عادی شدن وضعیت رودخانه کارون اعمال شده است.

رییس پلیس راهور خوزستان ادامه داد: بار ترافیک به دلیل مسدود شدن ساحلی غربی و شرقی اهواز به سطح خیابان‌های این شهر بازگشته و رانندگان با توجه به این محدودیت‌ها با مشکل و گره‌های ترافیکی مواجه خواهند شد لذا به رانندگان توصیه می‌شود در این مدت همراهی لازم را با پلیس داشته باشند تا وضعیت به حالت عادی برگردد.

سرهنگ جمشیدی اولویت مسدودی جاده ساحلی را زیر گذر پل‌ها عنوان کرد و گفت: زیرگذرهای اهواز به دلیل اختلاف سطح از کف رودخانه، اولین مکان هایی هستند که دچار آبگرفتگی می‌شوند.

رییس پلیس راهور خوزستان همچنین افزود: ۴۰ درصد تصادفات ترافیکی منجر به فوت و جرح در ایام نوروز امسال نسبت به قبل کاهش داشته است که نشان دهنده رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان می‌باشد.

به پیش بینی سازمان هواشناسی خوزستان از اوایل روز شنبه تا اوایل سه شنبه هفته آینده با ورود سامانه باران زا شاهد رگبار پراکنده، بارندگی، رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و تگرگ به ویژه در مناطق شمال، شمال شرق، شرق، ارتفاعات خواهد بود.

۷۱۶۵/۶۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر
تعداد ۶۰ بسته غذایی توسط گروه جهادی شهدای مدافع حرم بین نیازمندان حومه اهواز توزیع شد.

به مناسبت شروع سال نو تعداد ۶۰ سبد غذایی توسط گروه جهادی شهدای مدافع حرم بین نیازمندان و ایتام حومه اهواز توزیع شد.

این سبد کالا شامل اقلامی مانند برنج، مرغ، روغن، رب گوجه، سویا، ماکارونی و حبوبات است. هر بسته غذایی به مبلغ ۲۰۰هزار تومان تهیه شده است. اقلام مورد نیاز این اقدام خداپسندانه توسط خیران و با مشارکت گروه جهادی شهدای مدافع حرم خریداری شده است.

از جمله فعالیت‌های این گروه مردمی، تعمیر و بازسازی خانه، سرویس وسایل سرمایشی و گرمایشی، برق کاری، رنگ آمیزی، تهیه وسایل اساسی خانه و ایجاد اشتغال برای خانواده‌های نیازمند است.

از دیگر اقدامات گروه جهادی شهدای مدافع حرم، برگزاری کلاس‌های آموزشی و کمک درسی ویژه کودکان و نوجوانان و انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مناطق محروم کلانشهر اهواز است.

گروه جهادی شهدای مدافع حرم اهواز با هدف محرومیت زدایی و کمک به خانواده‌های نیازمند و ایتام در حومه شهر اهواز فعالیت می‌کند.

۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 6۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 7۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 8۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 9۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 10۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 11۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 12۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 13۶۰ سبد غذایی بین نیازمندان اهوازی توزیع شد+تصویر - 14

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فراروفرارو1 روز قبل
زنی با شکایت به دادگاه مدعی شد ۲۰ سال پیش از سوی جوانی که در آن زمان خواستگارش بود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. شاکی در توضیح ادعایش گفت: من ۲۰ سال قبل خواستگاری داشتم که از اقوام ما بود. حالا بعد از ۲۰ سال این زن چنین ادعایی کرده است در حالی که من به او تجاوز نکردم. سپس شاکی گفت: همین که می‌بینم این مرد در دادگاه دست‌هایش می‌لرزد و حالش بد است، برایم کافی است. گفته‌های زن در حالی است که پزشکی قانونی درخصوص تعرض به او اظهار نظر نکرده و گفته است بعد از ۲۰ سال امکان تشخیص آن وجود ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، ساعت ۲:۲۰ بامداد روز گذشته در پی تماس نگهبانان فروشگاه‌های بازار تهران با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران نیرو‌های عملیات ایستگاه‌های ۷، ۱۰۷، ۴ و خودروی حامل دستگاه‌های تنفسی را به بازار تهران، بازار حضرتی، بازار ارامنه کوچه یزدان پرست رهسپار کرد. حسین اسماعیلی افسر آماده منطقه ۵ عملیات سازمان آتش نشانی تهران، که به همراه آتش نشانان در محل حادثه حضور داشت، در این باره گفت: با رسیدن نیرو‌های عملیات به محل حادثه مشاهده شد، یک مجتمع تجاری دو طبقه دارای ۷ باب مغازه طعمه شعله‌های آتش شده و دو باب مغازه آن در میان شعله‌های سرکش آتش در حال سوختن بود. وی افزود: شدت آتش سوزی بسیار بالا بود و شعله‌های سرکش آتش در حال سرایت به انبار‌ها و مغازه‌های همجوار بود. اسماعیلی خاطرنشان کرد: در پی جستجوی نیرو‌های عملیاتی، سه تن از نگهبانان و سرایداران پاساژ که محبوس و دچار دودگرفتگی شده بودند توسط آتش نشانان به خارج از ساختمان منتقل و تحویل عوامل اورژانس شدند. وی افزود: نیرو‌های عملیات با اقدام به موقع خود مانع از سرایت شعله‌ها به مغازه‌های زیر گذر شده و پس از مهار و خاموش کردن کامل آتش سوزی و ایمن سازی کامل و تحویل محل به عوامل نیروی انتظامی به ماموریت خود پایان دادند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شهریورماه سال ۹۶ بقایای جسد یک مرد جوان در حاشیه جاده هراز پیدا شد. مادر دختر جوان قتل کامران را گردن گرفت. من به خواسته مادرم کامران را به خانه مان بردم و دست وپای او را بستم. افشای راز جنایتی دیگرپرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا دختر جوان بار دیگر از خود دفاع کند. دختر جوان در تشریح قتل پدرش گفت: مادرم از سال‌ها قبل با پدرم اختلاف داشت.

ستاره‌ای که نباید خاموش شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
میثم زارع از کشتی گیران مستعد کشورمان به علت تصادف دچار ضایعه نخاعی شده است و چند وقتی است دور از تشک است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ میثم زارع از کشتی گیران مستعد کشورمان به علت تصادف دچار ضایعه نخاعی شده است و چند وقتی است دور از تشک است.
فراروفرارو15 ساعت قبل
به گزارش شرق، این دختر در شرایطی پای میز محاکمه رفت که مادرش قبل از جلسه دادگاه به‌علت ایست قلبی در زندان فوت شد. دختر جوان در دادگاه به اتهام معاونت در آدم‌ربایی و قتل به ۲۰ سال حبس محکوم شد، اما دیوان عالی کشور حکم را نقض کرد و میزان مجازات را کم تشخیص داد. با شناسایی کیانا و بازداشت او مشخص شد این دختر و مادرش در قتل آرش دست داشتند. مادر دختر جوان نیز در بازجویی‌ها گفت: قتل کار من بود و نقشه چنین کاری را من ریختم. در ادامه دختر جوان که در زندان به‌سر می‌برد راز جنایت دیگری را فاش کرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی درحالی با بررسی‌های شبانه روزی، زوایای پنهان دو ماجرای اسیدپاشی روی خودروها را در مشهد برملا کردند که اختلافات مالی ریشه این جرایم هولناک بود! این گزارش حاکی است با دستور مقام قضایی، کارآگاهان مالک سراتو را با احضار به پلیس آگاهی دستگیر کردند و به بازجویی از وی پرداختند. ماجرای زنی که اسیدپاش اجیر کردماجرای تلخ دیگر اسیدپاشی روی خودروی رانا نیز حدود ۲۰ روز قبل هنگامی رخ داد که سه مرد سوار بر یک دستگاه خودرو مقابل منزل زن جوانی در بولوار دانشجوی مشهد توقف کردند. در این هنگام دو جوان حدود ۲۵ ساله از خودرو پیاده شدند و با ریختن اسید روی خودروی پارک شده رانا از محل گریختند. دقایقی بعد با شکایت زن جوان (مالک خودرو) تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در این باره آغاز شد.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

هدیه پسر مهدی هاشمی به مادر بازیگرش+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

اولین واکنش مجلس به گرانی بنزین / نگرانی بابت افزایش فشار به معیشت مردم

تجارت‌نیوز1 روز قبل

ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند

خبرآنلاین1 روز قبل

فیلم/ تازه‌ترین هنرنمایی قهرمان عصر جدید

مشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | واکنش مجری تلویزیون به واژه‌های «ترشیده» و «پیر پسر»!

خبرآنلاین1 روز قبل

گازوئیل هم گران می‌شود؟

اقتصادنیوز1 روز قبل

ماشین‌آلات به خیابان‌های پربرف نرسید

اقتصاد آنلاین23 ساعت قبل

جنجال میان بازیکنان کلیولند براونز و پیتسبورگ استیلرز، NFL را شوکه کرد؛ واکنش بازیکنان فوتبال آمریکایی به اقدام زشت مایلز گرت

طرفداری1 روز قبل

تخلیه یک مدرسه و یک آپارتمان ۱۱ طبقه در لهستان از بیم بمب‌گذاری

مشرق‌نیوز2 روز قبل

وقتی یک سنگ کوچک حمید فرخ نژاد را زیر تیغ جراحی برد

فردا نیوز1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری4 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

احتمال فعال شدن متروی اصفهان تا عصر امروز وجود دارد

مهر56 دقیقه قبل

برگزاری جشن نوشتار سینمایی به تعویق افتاد

ایسنا58 دقیقه قبل

دمای زیر صفر درجه در مناطق زلزله‌زده و ۱۲ شهر دیگر

ایسنا58 دقیقه قبل

جلسات کمیته تنظیم بازار روزانه برگزار می‌شود

مهر59 دقیقه قبل

عزل شهردار ناحیه به دلیل قصور در برف روز گذشته

انتخاب1 ساعت قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

تسنیم1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1