واکنش مقامات ایرانی و خارجی به آخرین تصمیم ترامپ
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش مقامات ایرانی و خارجی به آخرین تصمیم ترامپ

(عکس) واکنش سردار سلیمانی به تصمیم جدید ترامپ

فراروخبرگزاری فرارو
(عکس) واکنش سردار سلیمانی به تصمیم جدید ترامپ
صفحه منتسب به سردار قاسم سلیمانی در فضای مجازی به تصمیم ترامپ درباره جولان اشغالی واکنش نشان داد.

در صفحه منتسب به سرلشکر قاسم سلیمانی پستی به نقل از سید حسن نصر ا …، دبیر کل حزب ا … منتشر شده که به این شرح است:

(عکس) واکنش سردار سلیمانی به تصمیم جدید ترامپ - 1

تصمیم ترامپ علیه جولان حقوق، مقدسات و آینده مسلمین را تهدید می‌کند. همگان در جهان اسلام و عرب فهمیدند ارزش واقعی آن‌ها نزد آمریکا چقدر است. آمریکا و ترامپ ارزشی برای قوانین بین المللی قائل نیستند. باعث سعادت و خوشبختی ماست که پامپئو از حزب‌الله کینه دارد ما خوشحال شدیم که موجب خشم دولت ترامپ شده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ شدیدا مخرب بوده است/ مانند یک شرکت ورشکسته، رو به سقوط هستیم

فارسخبرگزاری فارس
ترامپ شدیدا مخرب بوده است/ مانند یک شرکت ورشکسته، رو به سقوط هستیم
رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش ایالات متحده با بیان اینکه ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» به شدت برای این کشور مخرب بوده، اذعان کرد که آمریکا مانند یک شرکت ورشکسته، به سمت سقوط پیش می‌رود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دریادار «مایکل مولن» رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده اذعان کرد که آمریکا در حال حرکت به سوی افول بوده و در صورتی که رهبران آن کاری نکنند، به فروپاشی می‌رسد.

مولن طی مصاحبه با «والتر آیزاکسون» خبرنگار شبکه «سی. ان. ان» گفت: «سپهر سیاسی در واشنگتن، شدیدا قطبی شده است. پیشتر (در آمریکا) رهبری غیرمتمرکز با رؤسای قدرتمند کمیته‌ها داشتیم. اما اکنون دیگر چنین چیزی نیست و گروه رهبری‌کننده به درجات عالی اجرایی می‌رسند. البته گروه بسیار کوچکی است؛ رئیس کمیته، رهبر اکثریت سنا و دیگران که در حقیقت دستور کار (آمریکا) را کنترل می‌کنند».

وی با افشای پشت‌پرده راه رسیدن به ریاست جمهوری در ایالات متحده، توضیح داد: «اگر شما می‌خواهید مجددا (به ریاست جمهوری) انتخاب شوید، اگر می‌خواهید در ساختار قدرت از شما حمایت، پس باید کاری که می‌خواهند انجام بدهید. چیزی که ما می‌خواهیم، رهبرانی هستند که (در برابر این روند) ‌ بایستند و بگویند کاری که انجام می‌دهید، نادرست است».

این فرمانده پیشین ارتش آمریکا در پاسخ به این سوال که «چرا اکنون نه تنها سران کنگره، بلکه جمهوری‌خواهان هم زمانی که فکر می‌کنند ترامپ اشتباه کرده، از او حمایت نمی‌کنند» تصریح کرد: «به‌نظرم وخیم‌ترین خطر برای کشور ما در حال حاضر، نبود رهبری معنوی است. به‌نظرم در دوران پس از هشت سال ریاست‌جمهوری ترامپ، نبود اخلاقیات و ارزش‌ها (در جامعه) … پتانسیل بسیار بالایی برای وارد کردن آسیب جدی به ما دارد. بعد از این هشت سال، ما کشور متفاوتی خواهیم بود. ارزش‌ها و اصولی که قویا حامی آن بودیم، لگدمال خواهد شد. کسی باید در برابر این روند بایستد».

دریادار مولن با بیان اینکه آینده و ظرفیت‌های اقتصادی آمریکا هم‌اکنون در حال قربانی شدن است، افزود: «به بدهی‌های ما نگاه کنید … ما فقط حرف می‌زنیم و صحبت می‌کنیم، اما هنوز اصلاحات جدی در سیستم ثانویه خود اجرا نکردیم و بالاخره زمانی این غفلت، گریبانگیر ما می‌شود».

وی ضمن اشاره به اینکه رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در حال تضعیف و تخریب نهادهای نظارتی و قضایی این کشور از جمله «اف. بی. آی» است، اظهار داشت: «او اشتباهاتی انجام داده است. من نگران این هستم که ما به دست خود، این سازمان‌ها را تخریب می‌کنیم. درباره وزارت دادگستری نیز همین است. برای وضعیت سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) و جامعه اطلاعاتی و وزارت خارجه هم نگران هستم».

رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا با انتقاد از موج خروج نیروهای کاری مفید از دولت ترامپ، گفت: «اولین چیزی که اکنون باید اصلاح شود، این است که آیا افراد مناسبی را برای سیا، اف‌بی‌آی و وزارت خارجه استخدام کرده‌ایم؟ آیا نیروهای خوبی در مقایسه با آنهایی که استعفا داده‌اند، در سازمان‌ها مانده‌اند؟ نه تنها باید افراد مناسب‌تری را استخدام کنیم بلکه باید این مؤسسات را که به گل نشسته‌اند، احیا کنیم».

مولن ضمن اعلام مخالفت با حضور افراد نظامی در دستگاه‌های مدنی آمریکا، برخلاف کاری که ترامپ در اوایل دوران ریاست‌جمهوری انجام داده بود، اضافه کرد: «اما نظام و سیستم کشور ما بر پایه رهبری نظامی نیست. بلکه بر پایه رهبری مدنی است. آنها افرادی استثنائی و وطن‌پرست بودند که می‌خواستند این کشور را به جلو ببرند … اما اکنون نیست شده‌اند».

وی با «شدیدا مخرب» خواندن ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: «البته ریاست‌جمهوری ترامپ، تنها مشکل این کشور نیست. به نظرم رئیس‌جمهور ترامپ، علائم بروز بیماری‌هایی است که در این کشور داریم. سیاستمداران مختلفی طی سال‌های قبل این بیماری‌ها را به واشنگتن آوردند. سران (آمریکا) باید تغییر کنند و کنار بروند تا افراد جوان‌تر روی کار بیایند».

این نظامی پیشین آمریکایی با اشاره به برخی از مشکلات عدیده در آمریکا شامل نژادپرستی، نابرابری دستمزدها، عدم توزیع متوازن درآمدها و نبود اخلاقیات در جامعه، توضیح داد: «ما به سمت بحران‌های دهه‌های ۶۰ و ۷۰ پیش می‌رویم. ما رو به صعود نیستیم بلکه رک بگویم که ما در حال نزول و سقوط هستیم. مانند یک کمپانی رو به ورشکستگی. می‌توانید ببیند که در حال رخ دادن است».

دریادار مولن در پایان با اذعان به روند نزولی که آمریکا در حال طی کردن است، تاکید کرد: «سوال اینجاست که آیا سران آمریکا پیش از آنکه به پایین کشیده شده، ‌ صدمه ببینیم یا دچار اتفاقات فاجعه‌بار شویم، از جای خود بلند می‌شوند؟.. شاخص‌ها هم‌اکنون به هیچ‌وجه مثبت نیستند».

خواندن خبر در سایت منبع

رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اقدام انتخاباتی ترامپ بود

ایرناخبرگزاری ایرنا
رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اقدام انتخاباتی ترامپ بود
بوشهر-ایرنا- امام جمعه موقت بوشهر گفت: به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان توسط رئیس جمهوری منفور آمریکا اقدامی بطور کامل انتخاباتی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام یوسف جمالی درخطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: این اقدام که برای جلب رضایت رژیم اشغالگر در انتخابات صورت گرفته محکوم است.

وی بیان کرد: به رسمیت شناخته شدن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان نقض آشکار حقوق بین الملل است و در این راستا آمریکا همواره نشان داده به هیچکدام از معاهده‌ها به جز معاهده‌های تامین کننده منافع آنها پایبند نیست.

جمالی ادامه داد: آنچه برای آمریکا ارزش ندارد جان انسان‌ها و حق حاکمیت کشورهاست که همواره توسط آنها نقض می‌شود.

وی گفت: این جسارت آمریکا و حامیانش بخاطر انفعال برخی از کشورهای اسلامی است که با وجود به یدک کشیدن پسوندهای اسلامی در قبال اقدام‌های گستاخانه آمریکا عکس العملی نشان نمی‌دهند.

جمالی همچنین با تسلیت درگذشت برخی از هم وطنان در جریان سیل اخیر اظهارداشت: تلاش‌های مسئولان استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برای گشودن درب مصلی‌ها و مسافران مواجه خطر سیل احتمالی قابل تقدیر است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: راهکارهای ترسیم شده از سوی رهبری معظم انقلاب در قالب بیانیه گام دوم انقلاب باید بطور جد از سوی مسئولان مورد توجه و آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

خواندن خبر در سایت منبع

پامپئو: دولت ترامپ بیشترین بازدارندگی را در قبال روسیه داشته است

ایسناخبرگزاری ایسنا
پامپئو: دولت ترامپ بیشترین بازدارندگی را در قبال روسیه داشته است
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت کنونی آمریکا در مقایسه با دولت‌های قبلی این کشور سیاست بسیار بازدارنده‌تری را در قبال روسیه دنبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در واشنگتن تصریح کرد: من بر این باور هستم که سیاستی که ما دنبال می‌کنیم برای بازدارندگی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مطلوب است و از زمان ریاست‌جمهوری ریگان شدیدترین بوده است.

پامپئو اتهامات علیه دونالد ترامپ در خصوص «همدستی» با روسیه و انتقادات علیه او مبنی بر اینکه تهدیدات از جانب روسیه را بی‌اهمیت جلوه داده، رد کرد و گفت: ما این تهدیدات را جدی می‌دانیم.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که بودجه پنتاگون در سال جاری میلادی از ۷۰۰ میلیارد دلار تجاوز می‌کند و به نظر می‌رسد این امر با منافع روسیه در تضاد باشد.

ترامپ تحقیق رابرت مولر، بازرس ویژه در پرونده ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را «خیانت بزرگ» توصیف کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ترکیه به اقدام جدید ترامپ

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
واکنش ترکیه به اقدام جدید ترامپ
«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اقدام آمریکا در به‌رسمیت شناختن اشغالگری رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی گفت: این تصمیمی اشتباه بوده و چنین گام‌هایی بسیار خطرناک هستند چون کسانی که باد می‌کارند طوفان درو خواهند کرد.

به گزارش افکارنیوز،

«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اقدام آمریکا در به‌رسمیت شناختن اشغالگری رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی گفت: این تصمیمی اشتباه بوده و چنین گام‌هایی بسیار خطرناک هستند چون کسانی که باد می‌کارند طوفان درو خواهند کرد.

دو روز پیش نیز اکثریت اعضای شورای امنیت تأکید کردند جولان سرزمینی متعلق به سوریه است که اسرائیل آن را اشغال کرده است و قطعنامه‌های سازمان ملل هم آن را تأیید کرده‌اند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دوشنبه گذشته با امضای دستوری، اشغالگری رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی را برسمیت شناخت.

جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واقعا مردمی باشید

مهرمهر18 ساعت قبل

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین12 ساعت قبل
عصر کرد - تهران – نایب رییس هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان تهران با بیان اینکه با اشاره به مسمومیت تعدادی از افراد طی دیشب (دوشنبه) در استخر فرهنگسرای بهمن به علت استفاده بیش از حد مجاز کلر گفت: اکنون این موضوع در حال بررسی قرار دارد و استخر مذکور به طور موقت پلمب شد. رئیس مرکز اورژانس تهران دیشب تعداد مسمومان این حادثه را ۱۹ تن اعلام کرد که به دو بیمارستان لقمان و بهارلو انتقال یافته‌اند. در عین حال مجید نقاشلو نایب رئیس هیات شنای استان تهران اما تاکید دارد که تعداد مسمومان کمتر از ۱۰ نفر بودند که به صورت سرپایی درمان شدند. این مسئول ورزشی تصریح کرد: این مسمومیت به علت استفاده بیش از حد کلر و مواد شوینده در نزدیکی استخر بوده که به محض وقوع حادثه بازرسان نظارتی در این محل حاضر شدند و برای رسیدگی بیشتر، استخر را به صورت موقت پلمب کردند. به گفته وی استخر فرهنگسرای بهمن زیر نظر شهرداری و به صورت خصوصی اداره می‌شده است.

اخبار بیشتر