واکنش مقامات ایرانی و خارجی به آخرین تصمیم ترامپ
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش مقامات ایرانی و خارجی به آخرین تصمیم ترامپ

(عکس) واکنش سردار سلیمانی به تصمیم جدید ترامپ

فراروخبرگزاری فرارو
(عکس) واکنش سردار سلیمانی به تصمیم جدید ترامپ
صفحه منتسب به سردار قاسم سلیمانی در فضای مجازی به تصمیم ترامپ درباره جولان اشغالی واکنش نشان داد.

در صفحه منتسب به سرلشکر قاسم سلیمانی پستی به نقل از سید حسن نصر ا …، دبیر کل حزب ا … منتشر شده که به این شرح است:

(عکس) واکنش سردار سلیمانی به تصمیم جدید ترامپ - 1

تصمیم ترامپ علیه جولان حقوق، مقدسات و آینده مسلمین را تهدید می‌کند. همگان در جهان اسلام و عرب فهمیدند ارزش واقعی آن‌ها نزد آمریکا چقدر است. آمریکا و ترامپ ارزشی برای قوانین بین المللی قائل نیستند. باعث سعادت و خوشبختی ماست که پامپئو از حزب‌الله کینه دارد ما خوشحال شدیم که موجب خشم دولت ترامپ شده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ شدیدا مخرب بوده است/ مانند یک شرکت ورشکسته، رو به سقوط هستیم

فارسخبرگزاری فارس
ترامپ شدیدا مخرب بوده است/ مانند یک شرکت ورشکسته، رو به سقوط هستیم
رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش ایالات متحده با بیان اینکه ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» به شدت برای این کشور مخرب بوده، اذعان کرد که آمریکا مانند یک شرکت ورشکسته، به سمت سقوط پیش می‌رود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دریادار «مایکل مولن» رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده اذعان کرد که آمریکا در حال حرکت به سوی افول بوده و در صورتی که رهبران آن کاری نکنند، به فروپاشی می‌رسد.

مولن طی مصاحبه با «والتر آیزاکسون» خبرنگار شبکه «سی. ان. ان» گفت: «سپهر سیاسی در واشنگتن، شدیدا قطبی شده است. پیشتر (در آمریکا) رهبری غیرمتمرکز با رؤسای قدرتمند کمیته‌ها داشتیم. اما اکنون دیگر چنین چیزی نیست و گروه رهبری‌کننده به درجات عالی اجرایی می‌رسند. البته گروه بسیار کوچکی است؛ رئیس کمیته، رهبر اکثریت سنا و دیگران که در حقیقت دستور کار (آمریکا) را کنترل می‌کنند».

وی با افشای پشت‌پرده راه رسیدن به ریاست جمهوری در ایالات متحده، توضیح داد: «اگر شما می‌خواهید مجددا (به ریاست جمهوری) انتخاب شوید، اگر می‌خواهید در ساختار قدرت از شما حمایت، پس باید کاری که می‌خواهند انجام بدهید. چیزی که ما می‌خواهیم، رهبرانی هستند که (در برابر این روند) ‌ بایستند و بگویند کاری که انجام می‌دهید، نادرست است».

این فرمانده پیشین ارتش آمریکا در پاسخ به این سوال که «چرا اکنون نه تنها سران کنگره، بلکه جمهوری‌خواهان هم زمانی که فکر می‌کنند ترامپ اشتباه کرده، از او حمایت نمی‌کنند» تصریح کرد: «به‌نظرم وخیم‌ترین خطر برای کشور ما در حال حاضر، نبود رهبری معنوی است. به‌نظرم در دوران پس از هشت سال ریاست‌جمهوری ترامپ، نبود اخلاقیات و ارزش‌ها (در جامعه) … پتانسیل بسیار بالایی برای وارد کردن آسیب جدی به ما دارد. بعد از این هشت سال، ما کشور متفاوتی خواهیم بود. ارزش‌ها و اصولی که قویا حامی آن بودیم، لگدمال خواهد شد. کسی باید در برابر این روند بایستد».

دریادار مولن با بیان اینکه آینده و ظرفیت‌های اقتصادی آمریکا هم‌اکنون در حال قربانی شدن است، افزود: «به بدهی‌های ما نگاه کنید … ما فقط حرف می‌زنیم و صحبت می‌کنیم، اما هنوز اصلاحات جدی در سیستم ثانویه خود اجرا نکردیم و بالاخره زمانی این غفلت، گریبانگیر ما می‌شود».

وی ضمن اشاره به اینکه رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در حال تضعیف و تخریب نهادهای نظارتی و قضایی این کشور از جمله «اف. بی. آی» است، اظهار داشت: «او اشتباهاتی انجام داده است. من نگران این هستم که ما به دست خود، این سازمان‌ها را تخریب می‌کنیم. درباره وزارت دادگستری نیز همین است. برای وضعیت سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) و جامعه اطلاعاتی و وزارت خارجه هم نگران هستم».

رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا با انتقاد از موج خروج نیروهای کاری مفید از دولت ترامپ، گفت: «اولین چیزی که اکنون باید اصلاح شود، این است که آیا افراد مناسبی را برای سیا، اف‌بی‌آی و وزارت خارجه استخدام کرده‌ایم؟ آیا نیروهای خوبی در مقایسه با آنهایی که استعفا داده‌اند، در سازمان‌ها مانده‌اند؟ نه تنها باید افراد مناسب‌تری را استخدام کنیم بلکه باید این مؤسسات را که به گل نشسته‌اند، احیا کنیم».

مولن ضمن اعلام مخالفت با حضور افراد نظامی در دستگاه‌های مدنی آمریکا، برخلاف کاری که ترامپ در اوایل دوران ریاست‌جمهوری انجام داده بود، اضافه کرد: «اما نظام و سیستم کشور ما بر پایه رهبری نظامی نیست. بلکه بر پایه رهبری مدنی است. آنها افرادی استثنائی و وطن‌پرست بودند که می‌خواستند این کشور را به جلو ببرند … اما اکنون نیست شده‌اند».

وی با «شدیدا مخرب» خواندن ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: «البته ریاست‌جمهوری ترامپ، تنها مشکل این کشور نیست. به نظرم رئیس‌جمهور ترامپ، علائم بروز بیماری‌هایی است که در این کشور داریم. سیاستمداران مختلفی طی سال‌های قبل این بیماری‌ها را به واشنگتن آوردند. سران (آمریکا) باید تغییر کنند و کنار بروند تا افراد جوان‌تر روی کار بیایند».

این نظامی پیشین آمریکایی با اشاره به برخی از مشکلات عدیده در آمریکا شامل نژادپرستی، نابرابری دستمزدها، عدم توزیع متوازن درآمدها و نبود اخلاقیات در جامعه، توضیح داد: «ما به سمت بحران‌های دهه‌های ۶۰ و ۷۰ پیش می‌رویم. ما رو به صعود نیستیم بلکه رک بگویم که ما در حال نزول و سقوط هستیم. مانند یک کمپانی رو به ورشکستگی. می‌توانید ببیند که در حال رخ دادن است».

دریادار مولن در پایان با اذعان به روند نزولی که آمریکا در حال طی کردن است، تاکید کرد: «سوال اینجاست که آیا سران آمریکا پیش از آنکه به پایین کشیده شده، ‌ صدمه ببینیم یا دچار اتفاقات فاجعه‌بار شویم، از جای خود بلند می‌شوند؟.. شاخص‌ها هم‌اکنون به هیچ‌وجه مثبت نیستند».

خواندن خبر در سایت منبع

رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اقدام انتخاباتی ترامپ بود

ایرناخبرگزاری ایرنا
رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اقدام انتخاباتی ترامپ بود
بوشهر-ایرنا- امام جمعه موقت بوشهر گفت: به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان توسط رئیس جمهوری منفور آمریکا اقدامی بطور کامل انتخاباتی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام یوسف جمالی درخطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: این اقدام که برای جلب رضایت رژیم اشغالگر در انتخابات صورت گرفته محکوم است.

وی بیان کرد: به رسمیت شناخته شدن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان نقض آشکار حقوق بین الملل است و در این راستا آمریکا همواره نشان داده به هیچکدام از معاهده‌ها به جز معاهده‌های تامین کننده منافع آنها پایبند نیست.

جمالی ادامه داد: آنچه برای آمریکا ارزش ندارد جان انسان‌ها و حق حاکمیت کشورهاست که همواره توسط آنها نقض می‌شود.

وی گفت: این جسارت آمریکا و حامیانش بخاطر انفعال برخی از کشورهای اسلامی است که با وجود به یدک کشیدن پسوندهای اسلامی در قبال اقدام‌های گستاخانه آمریکا عکس العملی نشان نمی‌دهند.

جمالی همچنین با تسلیت درگذشت برخی از هم وطنان در جریان سیل اخیر اظهارداشت: تلاش‌های مسئولان استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برای گشودن درب مصلی‌ها و مسافران مواجه خطر سیل احتمالی قابل تقدیر است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: راهکارهای ترسیم شده از سوی رهبری معظم انقلاب در قالب بیانیه گام دوم انقلاب باید بطور جد از سوی مسئولان مورد توجه و آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

خواندن خبر در سایت منبع

پامپئو: دولت ترامپ بیشترین بازدارندگی را در قبال روسیه داشته است

ایسناخبرگزاری ایسنا
پامپئو: دولت ترامپ بیشترین بازدارندگی را در قبال روسیه داشته است
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت کنونی آمریکا در مقایسه با دولت‌های قبلی این کشور سیاست بسیار بازدارنده‌تری را در قبال روسیه دنبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در واشنگتن تصریح کرد: من بر این باور هستم که سیاستی که ما دنبال می‌کنیم برای بازدارندگی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مطلوب است و از زمان ریاست‌جمهوری ریگان شدیدترین بوده است.

پامپئو اتهامات علیه دونالد ترامپ در خصوص «همدستی» با روسیه و انتقادات علیه او مبنی بر اینکه تهدیدات از جانب روسیه را بی‌اهمیت جلوه داده، رد کرد و گفت: ما این تهدیدات را جدی می‌دانیم.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که بودجه پنتاگون در سال جاری میلادی از ۷۰۰ میلیارد دلار تجاوز می‌کند و به نظر می‌رسد این امر با منافع روسیه در تضاد باشد.

ترامپ تحقیق رابرت مولر، بازرس ویژه در پرونده ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را «خیانت بزرگ» توصیف کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ترکیه به اقدام جدید ترامپ

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
واکنش ترکیه به اقدام جدید ترامپ
«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اقدام آمریکا در به‌رسمیت شناختن اشغالگری رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی گفت: این تصمیمی اشتباه بوده و چنین گام‌هایی بسیار خطرناک هستند چون کسانی که باد می‌کارند طوفان درو خواهند کرد.

به گزارش افکارنیوز،

«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اقدام آمریکا در به‌رسمیت شناختن اشغالگری رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی گفت: این تصمیمی اشتباه بوده و چنین گام‌هایی بسیار خطرناک هستند چون کسانی که باد می‌کارند طوفان درو خواهند کرد.

دو روز پیش نیز اکثریت اعضای شورای امنیت تأکید کردند جولان سرزمینی متعلق به سوریه است که اسرائیل آن را اشغال کرده است و قطعنامه‌های سازمان ملل هم آن را تأیید کرده‌اند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دوشنبه گذشته با امضای دستوری، اشغالگری رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی را برسمیت شناخت.

جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۵ دی ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلفی همچون نماز جمعه به امامت رهبر انقلاب سیل در سیستان بلوچستان و جلسه هیئت دولت … پرداخته است. انتهای پیام/

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

نماز جمعه ۲۷دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب پستی به بهانه برگزاری نماز جمعه ۲۷ دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) منتشر کرده است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)، رهبر معظم انقلاب پستی به بهانه برگزاری نماز جمعه ۲۷ دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) منتشر کرد که به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمیا أیها الذین آمنوا إذا نودی للصلاة من یوم الجمعة فاسعوا إلیٰ ذکر الله وذروا البیع ذٰلکم خیر لکم إن کنتم تعلموندر آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود و ملت مؤمن و سرافراز ایران اسلامی بار دیگر صحنه‌هایی از همبستگی، شکوه و عظمت خود را به نمایش خواهند گذاشت. توضیح بیشتر در مورد این مراسم و نحوه حضور نمازگزاران محترم از طریق ستاد نماز جمعه تهران اعلام خواهد شد.» بیشتر بخوانید: تصاویری از ۴۰ سال حضور رهبر معظم انقلاب در نماز جمعهانتهای پیام/

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اخبار بیشتر