1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

کنفرانس خبری برانکو قبل از دربی ۸۹

صحبت‌های برانکو قبل از شهرآورد | عضو این نمایش بودن افتخار بزرگی است

همشهریخبرگزاری همشهری
صحبت‌های برانکو قبل از شهرآورد | عضو این نمایش بودن افتخار بزرگی است

به گزارش ایسنا، استقلال و پرسپولیس فردا، شنبه ۱۰ فروردین، در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر و داربی ۸۹ به مصاف هم می‌روند. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس تهران در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: متأسفانه برای خیلی از خانواده‌های ایرانی سال نو به خوبی آغاز نشد. به خانواده‌ها و مردم ایران به خاطر قربانیان سیل اخیر تسلیت می‌گویم. متأسفانه به خاطر این اتفاق غم‌ناک نمی‌توان آن طور که باید به خاطر داربی شاد بود.آشنایی با شهرآوردتاریخچه دیدارهای استقلال و پرسپولیس

او افزود: امیدوار هستم خرابی‌های سیل تا جایی که امکان دارد جبران شود. از لحاظ فوتبالی زیباترین وضعیت شروع سال است. آن هم با داربی که بزرگترین بازی فوتبال ایران و آسیا است. خودتان جایگاه ما و استقلال را در جدول می‌بینید. به جرأت می‌توانم بگویم که سال‌ها بود که چنین وضعیتی در جدول را شاهد نبودیم. حضور شما خبرنگاران عزیز نشان‌دهنده اهمیت این بازی است. حضوری که در بازی‌های لیگ قهرمانان هم به چشم نمی‌آید. همینطور مایلم به بازیکنانم برای نتایج درخشان سال گذشته تبریک بگویم. سال جدید را با صدر جدول شروع کردیم. همینطور این که کاندیدای برتری مطلق در هر سه جام هستیم یعنی هم در لیگ برتر، هم جام حذفی و هم لیگ قهرمانان آسیا. هدفمان این است که در هر سه جام با بهترین نتایج جام را به پایان برسانیم. لازم نیست بگویم قبل از داربی شرایط بازیکنان به چه شکل است چون همه شوق این بازی را داریم تا بخشی از این بازی بزرگ باشیم. خودم هم افتخار می‌کنم که جزئی از این اتفاق بزرگ هستم.

سرمربی پرسپولیس درباره آمادگی بازیکنانش توضیح داد: به جز انصاری، ماهینی و مصلح بقیه بازیکنان سرحال و کاندیدای ترکیب اصلی هستند. بشار هم از تیم‌ملی به تمرینات برگشت. به جز بازیکنانی که عرض کردم همه آماده هستند.

برانکو درباره سبک بازی تیمش در داربی گفت: موافق نیستم که داربی قبلی خوب نبود. درست است که نتیجه صفر، صفر بود اما هیچ داربی نمی‌تواند بد باشد را که شرایط بازیکنان و جو مسابقه خوب است. البته همیشه می‌تواند بهتر باشد. من همیشه تکرار می‌کنم که فلسفه پرسپولیس چیست. مبارزه، نبرد برای بیشترین برد، نبرد برای بیشترین قهرمانی و در کنار آن تلاش زیاد برای بازی هرچه زیباتر. تکرار می‌کنم که هیچ داربی‌ای نه در ایران بلکه در همه جای دنیا کیفیت بدی ندارد. به هرحال این بازی فشارهای خودش را دارد.

او در ادامه درباره قضاوت خورشیدی و نگرانی دو تیم استقلال و پرسپولیس راجع به انتخاب او، بیان کرد: ما دلایل زیادی داریم که از داوری گله داشته باشیم. من قبلا گفتم که برایم مهم نیست که چه کسی داور است. مطمئن هستیم که داور محترمانه قضاوت می‌کند. حداقل این انتظار را دارم. با این حساب که داور هم می‌تواند اشتباه کند. مهم‌ترین مسئله بازیکنان هستند که باید جوانمردی را نشان دهند و ما این جا هستیم که به آن‌ها کمک کنیم.

برانکو درباره لزوم پیروزی دو تیم در داربی به خاطر حضور نزدیک سپاهان و تراکتور پشت سر این دو تیم، بیان کرد: در برخی مسائل می‌توانیم تأثیر گذار باشیم و در برخی نه. بازیکنان هستند که تصمیم‌گیرنده هستند اما قطعا بازیکنان هیچ کدام از دو تیم برای مساوی نمی‌روند. بازی مهم است. بازیکنان من همیشه تحت فشار و استرس هستند و فرقی نمی‌کند بازی با سپیدرود، استقلال یا سپاهان باشد. این نشان دهنده کیفیت ماست چون همیشه تلاش می‌کنند ۱۰۰ درصد توانشان را نشان دهند. بازیکنانم نشان دادند که از نظر روحی و فیزیکی بهترین هستند. البته احساسات تأثیرگذار است اما در کنار این احساسات تلاش می‌کنیم که منطقی و باهوش باشیم و حواسمان به بازی باشد.

او در ادامه درباره صحبت‌های چند روز اخیر منشأ راجع به باشگاه پرسپولیس و بیانیه‌ای که این باشگاه علیه این بازیکن داد، گفت: من درباره منشأ قبلا صحبت کردم. او بازیکن استقلال است و ما از ایشان به خاطر یک سال و نیم حضور در پرسپولیس تشکر کردیم. آن بیانیه ربطی به من ندارد.

در ادامه مدیر رسانه‌ای پرسپولیس درباره این موضوع توضیح داد: منشأ برای ما بازی کرد و زحمت کشید و ما هم از او تقدیر کردیم. در آستانه داربی صحبت‌هایی کرد که لازم شد که باشگاه توضیح دهد. او بازیکن آزاد تیم بود و رفت. او بعد از این که رفت مصاحبه‌ای کرد و ادعای دروغی مطرح کرد. ما هم توافق‌نامه او و پرسپولیس را منتشر می‌کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره تمرین کردن این تیم در زمینی گل‌آلود، گفت: خودتان می‌دانید که شرایط تمرینی در ایران خوب نیست. ما در آب و گل تمرین کردیم چون راه دیگری نداشتیم. کاری از دست ما برنمی‌آمد و اجبار بود. اگر فردا هم اینطور باشد بازیکنان هستند که باید خودشان را با شرایط وفق دهند.

برانکو در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا برای مساوی به زمین می‌آیند، اظهار کرد: این را قبلا گفتم که هدف و خواست ما این است که همه بازی‌ها را ببریم. حریف هم تمرین می‌کند و استقلال هم تیم خوبی است. سپاهان و پدیده و تراکتور هم تیم‌های خوبی هستند. واقعا این لیگ برای همه فوتبالی‌ها جذاب است. همه ما برای یک هدف و میل به بازی می‌آییم.

او همچنین در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای حفظ تمرکز بازیکنان دارد، بیان کرد: البته طبیعی است که حفظ تمرکز راحت نیست. امسال خودتان شاهد هستید که سپاهان، استقلال و پدیده و ما در پایان نیم فصل ۳۰ امتیاز داشتیم که غیر قابل انتظار بود. در حالی که همیشه ۶۰ امتیاز برای قهرمانی کافی است. اتفاقات غیرمترقبه زیادی برای ما رخ داد. ما به فولاد به لطف داور باختیم اما دوباره برگشتیم. ما به السدی که از تیم ملی قطر هم قوی است و قهرمان آسیاست برخورد کردیم. هدف ما در تمام بازی‌ها برد است.

سرمربی پرسپولیس درباره نخستین تجربه شیری، بودیمیر، ترابی و نادری در داربی گفت: شما از کجا می‌دانید چه کسی بازی می‌کند؟ مطمئن هستم که بازیکنانی که برای اولین بار در داربی بازی می‌کنند، مشتاقانه در انتظار داربی هستند. فکر می‌کنم همیشه هیجان بازیکنانی که اولین بار بازی می‌کنند مانند بازیکنان دیگر است. من هم که نهمین داربی‌ام است، هیجانم مانند داربی نخست است.

برانکو در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا سورپرایزی برای بازی فردا دارد، توضیح داد: من مسئولیت را گردن بازیکنان ننداختم اما آن‌ها هستند که در زمین بازی می‌کنند. برای همه افتخار بزرگی است که عضوی از این نمایش باشیم. این جا دیگر نه استقلال و نه ما چیز مخفی نداریم. چند وقت پیش گفتم که اولین داربی که استقلال را یک بر صفر بردیم، پرسپولیس برای بقا و استقلال برای قهرمانی می‌جنگید. این جا دیگر بحث کیفیت نیست و جایگاه در جدول مطرح نیست. هر دو تیم با نهایت انگیزه به بازی می‌آیند. کد خبر ۴۳۵۸۷۰

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو و شفر با هم رو در رو نشدند/ کنایه سرمربی استقلال به هوادار پرسپولیس + فیلم و تصاویر

فارسخبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس، ‌نشست خبری سرمربیان تیم‌های پرسپولیس و استقلال در آستانه دربی ۸۹ با حاشیه‌هایی همراه بود که در زیر می‌خوانید:

* یک خانواده شیرازی مقابل سازمان لیگ آمده بودند تا با مربیان دو تیم عکس یادگاری بگیرند.

برانکو و شفر با هم رو در رو نشدند/ کنایه سرمربی استقلال به هوادار پرسپولیس + فیلم و تصاویر - 2

* شفر زمانی که به سالن نشست خبری آمد با تمام خبرنگاران و عکاسان دست داد.

* شفر یک مچ بند آبی‌ رنگ به دستش بسته بود و با دیدن فردی که لباس قرمز به تن داشت به او گفت که مچ بند من از لباس تو خوش رنگ‌تر است.

برانکو و شفر با هم رو در رو نشدند/ کنایه سرمربی استقلال به هوادار پرسپولیس + فیلم و تصاویر - 5

* شفر از خبرنگاران درباره اینکه خبرنگاران استقلال بیشتر در سالن حضور دارند یا پرسپولیسی، پرسید که خبرنگاران به او گفتند خبرنگاران پرسپولیسی بیشتر هستند.

* برانکو زمانی که قصد ورود به سالن کنفرانس را داشت با چند نفر از هواداران پرسپولیس بیرون از سازمان لیگ عکس یادگاری گرفت و به آنها امضا داد.

* به دلیل دیر رسیدن برانکو به سالن کنفرانس او و شفر رو در رو نشدند.

خواندن خبر در سایت منبع

شوخی برانکو با خبرنگاران/ شفر با هواداران استقلال عکس یادگاری گرفت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
شوخی برانکو با خبرنگاران/ شفر با هواداران استقلال عکس یادگاری گرفت
شوخی برانکو با خبرنگاران/ شفر با هواداران استقلال عکس یادگاری گرفت - 0

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران قرار است فردا (شنبه) در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر از ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم بروند.

نشست خبری پیش از بازی سرمربیان دو تیم امروز (جمعه) در سالن روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران برگزار شد و این نشست حواشی هم داشت که در ادامه می‌خوانید:

*وینفرد شفر در جریان نشست خبری اعتراض کوچکی به شلوغی محل برگزاری نشست کرد.

*سرمربی آلمانی استقلال بعد از پایان این نشست دقایقی با حجت‌الله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ گفت‌وگو کرد.

*شفر در حالی که داشت از ساختمان سازمان لیگ خارج می‌شد، با چند هوادار استقلالی روبرو شد و با آنها عکس یادگاری گرفت.

*با وجود اینکه تنها چند دقیقه بعد از نشست شفر، برانکو خود را به محل برگزاری کنفرانس رساند، ولی سرمربیان دو تیم با یکدیگر روبرو نشدند.

*برانکو ایوانکوویچ در ابتدای صحبت‌های خود با برخی از خبرنگاران خوش و بش و شوخی کرد. این مربی پس از پایان صحبت‌های خود در نهایت بدون حاشیه ساختمان سازمان لیگ را ترک کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳8 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، بخش بین المللی نشریه مادریدی تعداد از بازیکنان بزرگ بسیاری از کشورهای فوتبال جهان را انتخاب کرده و از کاربران خود خواسته در این نطرسنجی شرکت کرده و بهترین بازیکن هر کشور را برگزینند که نام ایران نیز در بین کشورهای مطرح شده به چشم می‌خورد. علی دایی، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا که هر سه سابقه بازی کردن در بوندسلیگا را در کارنامه دارند، سه نامزد منتخب از سوی مارکا برای کسب عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران هستند که تا این لحظه علی کریمی با کسب اکثریت آرا، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. حالب اینجاست اگرچه بازیکنانی مانند جواد نکونام و مسعود شجاعی سابقه بازی کردن طولانی مدت در لالیگا را در کارنامه دارند، اما نشریه مارکا نام این دو بازیکن را در بین نامزدهای ایرانی قرار نداده است. از برخی کشورهای صاحب فوتبال مانند برزیل، آلمان، ایتالیا و اسپانیا حتی تا شش نامزد نیز برای انتخاب بهترین بازیکن تاریخ در این نظرسنجی حضور دارند اما به عنوان مثال پرتغال تنها با دو نماینده یعنی اوزه بیو و کریستیانو رونالدو در این بخش شرکت می‌کند. شما نیز می‌توانید برای شرکت در نظرسنجی مارکا و انتخاب بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران و البته دیگر کشورها، به این سایت مراجعه کرده و رای خود را به اشتراک بگذارید.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ تیم‌های بسکتبال پتروشیمی بندرامام و شیمیدر تهران که از صعود به فینال لیگ برتر باز مانده بودند، از فدراسیون بسکتبال درخواست کردند که به جای برگزاری بازی رده بندی، هر دو تیم را سوم اعلام کنند. فدراسیون بسکتبال امروز بعد از بررسی درخواست دو طرف با این موضوع موافقت کرد و تیم‌های پتروشیمی بندرامام و شیمیدر تهران در اقدامی بی سابقه به طور مشترک سوم شدند. تیم‌های شهرداری گرگان و نفت آبادان هم از جمعه ششم اردیبهشت در فینال لیگ برتر به مصاف هم می‌روند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
قاسم پور و کریمی قهرمانان اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرمقاسم پور و کریمی قهرمانان اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرمبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما، کامران قاسم پور نماینده کشورمان در فینال وزن ۸۶ کیلو گرم، گاد گیف قرقیزستانی را ۱۰ بر صفر شکست داد و مدال طلای این وزن را ازان خود کرد. علیرضا کریمی در فینال وزن ۹۲ کیلو گرم ۱۱ بر صفر وی کی هندی را از پیش رو برداشت طلا گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
­ به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، یدالله محبی پس از پشت سر گذاشتن حریفان خود در مرحله مقدماتی، در دیدار نهایی وزن ۱۲۵ کیلو گرم، ۲ بر یک ژی وی دنگ چینی را شکست داد صاحب آخرین مدال طلای کاروان کشتی آزاد کشورمان شد. تیم کشتی آزاد ایران با کسب ۷ مدال طلای رضا یزدانی، بهمن تیموری، رضا اطری، بهنام احسان پور، کامران قاسمپور، علیرضا کریمی و یدالله محبی و ۳ مدال برنز پیمان بیابانی یونس امامی و محمد نخودی، قهرمان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا شد.
ورزش۳ورزش۳10 ساعت قبل
زین الدین زیدان، سرمربی رئال در نشست خبری این بازی گفت: «برای ما این بازی حساسیتی مثل همیشه دارد. تمام.» هشت قهرمانی در یازده سال، سلطه بارسا بر لالیگا: «این قضیه دلایل زیادی دارد و نباید فقط روی یک نکته تمرکز کرد. به شما می‌گویم که فصل بعد، لالیگا را قدرتمندتر از همیشه شروع خواهیم کرد. بارسا در سال‌های اخیر در لالیگا نتایج بهتری گرفته و این یک واقعیت است. باید به این تیم تبریک گفت و برای کارشان ارزش قائل بود؛ اما رئال ۳۳ قهرمانی دارد و بارسا چند تا؟ وقتی صحبت از اعداد و ارقام می‌شود، بازهم ما جلوتر از بارسا هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، تیم کشتی آزاد ایران با ۷ مدال طلا رضا یزدانی، بهمن تیموری، رضا اطری، بهنام احسان پور، کامران قاسمپور، علیرضا کریمی و یدالله محبی و ۳ مدال برنز (پیمان بیابانی یونس امامی و محمد نخودی، قهرمان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا شد. در دیدار‌های نهایی و رده بندی ۵ وزن دوم مسابقات کشتی قهرمانی آسیا که عصر امروز در شی آن چین برگزار شد، در فینال وزن ۶۱ کیلو گرم بهنام احسان پور ۲ بر یکبرابر لیو کشتی گیر چینی به برتری رسید و صاحب مدال طلای شد. در دیدار رده بندی وزن ۷۴ کیلو گرم محمد نخودی مقابل هکپوف حریف قرقیزستانی ۹ بر ۸ موفق پیروز شد و مدال برنز گرفت. کامران قاسم پور دیگر نماینده کشورمان در فینال وزن ۸۶ کیلو گرم، موفق شد، گادگیف قرقیزستانی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و مدال طلای این وزن را ازان خود کند. در فینال وزن ۹۲ کیلو گرم نیز علیرضا کریمی، ۱۱ بر صفر وی کی هندی را شکست داد و مدال طلای این وزن شد؛ و در مهمترین مسابقه و دردیدار نهایی وزن ۱۲۵ کیلو گرم یدالله محبی نماینده دیگر کشورمان ۲ بر یک ژی وی دنگ چینی را شکست داد صاحب مدال طلا شد.

اخبار بیشتر