حاشیه‌های برنامه عصر جدید - از اجرای یک قهوه‌چی تا مرد مغناطیسی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

حاشیه‌های برنامه عصر جدید - از اجرای یک قهوه‌چی تا مرد مغناطیسی

فیلم | اظهارت عجیب داور «عصر جدید» درباره فوتبال و لذت جنسی!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
اظهارت عجیب بشیر حسینی داور «عصر جدید» درباره ربط فوتبال و لذت جنسی را ببینید.

بمب خنده در برنامه «عصر جدید»

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- برنامه عصر جدید احسان علیخانی شاهد حضور یک شرکت کننده اهل زنجان بود، علی جعفری با برخورد و گفتار زیبای خود علاوه بر مهارت در جا به جایی تعداد زیادی لیوان چای، موجب خنده و خوشحالی حاضرین و داوران در این برنامه شد، که در ادامه مشاهده می‌کنید.

کد ویدیو دانلود

بمب خنده در برنامه «عصر جدید» - 3

خواندن خبر در سایت منبع

اجرای جالب یک قهوه‌چی در برنامه عصرجدید

مهرخبرگزاری مهر
علی جعفری قهوه‌چی زنجانی که ساکن تهران است با یک استندآپ کمدی جالب در برنامه عصرجدید و هنر قهوه‌خانه‌ای در تحویل چایی به داوران توانست یک شب به یادماندنی در این برنامه خلق کند.

بوسه بر پای پدر و مادر توسط ورزشکار معلول در برنامه عصر جدید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
در این ویدیو بوسه بر پای پدر و مادر توسط ورزشکار معلول در برنامه عصر جدید را نشان می دهد.

فینالیست برنامه عصر جدید پدیده جشنواره موسیقی جوان بود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
فینالیست برنامه عصر جدید پدیده جشنواره موسیقی جوان بود
فینالیست دوازدهمین قسمت از برنامه عصر جدید، در چهار سالگی پدیده جشنواره موسیقی جوان بوده است.

برنامه «عصر جدید» در قسمت دوازدهمش شرکت کننده‌ای داشت که به عنوان خواننده در این برنامه و مسابقه‌اش شرکت کرده بود. «رحمان» برخلاف دیگر شرکت کنندگان این برنامه آوازی در قالب یکی از دستگاه‌های موسیقی ایرانی اجرا کرد. شعر این آواز از سروده‌های استاد سخن سعدی بود.

تسلط «رحمان» بر آواز خواندنش که با تکنوازی پیانو همراه بود، داوران را مجاب به دادن چهار رای مثبت کرد تا او در قسمت دوازدهم این برنامه فینالیست شود.

اما پیشینه این خواننده چیست و چه عاملی باعث پیشرفتش شده است.

این خواننده جوان در سال ۱۳۷۹ به عنوان پدیده‌ی جشنواره موسیقی جوان شناخته شده بود. جشنواره موسیقی جوان که چند سالی است به صورت ملی برگزار می‌شود، هر سال شاهد حضور بزرگان عرصه موسیقی به عنوان داوران این جشنواره است. این جشنواره در سال جدید یعنی ۱۳۹۸ سیزدهمین دوره‌اش را برگزار خواهد کرد.

جشنواره موسیقی جوان تنها جشنواره‌ای است که در ایران برگزار می‌شود و در آن تقریبا تمام بزرگان عرصه موسیقی حضوری فعال دارند. چهره‌های شناخته شده موسیقی ایرانی هر سال به عنوان داور به این جشنواره می‌آیند، چرا که معتقدند این جشنواره آینده موسیقی ایران را تضمین خواهد کرد.

حضور کسی مانند «رحمان تک دهقان» در برنامه عصر جدید و اجرای مسلطش نشان داد که برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان می‌توانند آینده موسیقی ایران را تضمین کنند. «رحمان» در چهار سالگی و حدود نوزده سال پیش به عنوان پدیده جشنواره موسیقی جوان انتخاب شده بود و اکنون در بیست و سه سالگی اجرایی را به نمایش گذاشت که آریا عظیی نژاد را مجاب کرد که به او پیشنهاد همکاری بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟
هر چند اکثر این افراد قادر هستند اجسام فلزی را به پوست خود بچسبانند، با این حال همانطور که در برنامه شب گذشته "عصر جدید" دیده شد، علاوه بر فلز؛ اجسامی از جنس‌های گوناگون همچون شیشه، سرامیک، چوب و پلاستیک نیز امکان چسبیدن به پوست این افراد را دارند. افزون بر این، اجسام بدون خواص فرومغناطیس همچون برنج و آلومینیوم نیز چنین قابلیتی دارند.

شب گذشته در قسمت سیزدهم برنامه تلویزیونی نمایش استعداد ایرانیان موسوم به «عصر جدید» شرکت کننده‌ای به نام ابوالفضل صابری مختاری شرکت کرد که مدعی بود برای اولین بار در دنیا می‌خواهد میوه را به بدن خود بچسباند. اما چه چیزی در بدن این گونه افراد موجب می‌شود که اشیا به بدن آنها بچسبد؟

به گزارش ایسنا، مغناطیس انسانی به توانایی مورد ادعای برخی از اشخاص اطلاق می‌شود که در آن، اجسام جذب پوست بدن آنها می‌شود. به افرادی که به گفته خودشان دارای چنین توانایی هستند «آهن‌ربای انسانی» گفته می‌شود.

هر چند اکثر این افراد قادر هستند اجسام فلزی را به پوست خود بچسبانند، با این حال همانطور که در برنامه شب گذشته «عصر جدید» دیده شد، علاوه بر فلز؛ اجسامی از جنس‌های گوناگون همچون شیشه، سرامیک، چوب و پلاستیک نیز امکان چسبیدن به پوست این افراد را دارند. افزون بر این، اجسام بدون خواص فرومغناطیس همچون برنج و آلومینیوم نیز چنین قابلیتی دارند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 3

از نظر علمی هیچ‌کدام از ادعاهایی که در رابطه با داشتن نیروی مغناطیسی در بدن انسان می‌شود، صحیح نبوده و این موضوع هیچ ارتباطی با نیروی مغناطیس ندارد، بلکه تنها نوعی سوءبرداشت از فیزیک و مفاهیم آن است. در واقع این پدیده به علت پوست چسبنده این افراد رخ می‌دهد.

به اعتقاد دانشمندان اگر شخصی قادر باشد علاوه بر فلز، اجسام غیرفلزی را نیز به بدنش بچسباند، این پدیده ارتباطی با نیروی مغناطیس ندارد.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 6

میدان مغناطیسی

«بنجامین رادفورد» برای بررسی میدان مغناطیسی چنین افرادی از قطب‌نما استفاده کرده و پس از بررسی، اعلام کرد که این افراد در واقع فاقد میدان مغناطیسی هستند. این آزمایش نشان داد که این پدیده به علت اثرات فیزیکی دیگری رخ می‌دهد. بسیاری از دانشمندان و طرفداران دانش همچون «جیمز رندی» بر این عقیده‌اند که پوست چسبناک و چسبنده این افراد عامل اصلی این پدیده است.

«ناتالی والچوور» یکی از محققان این پدیده یک مقاله در سال ۲۰۱۱ در مورد وجود افراد مغناطیسی نوشت و در آن مقاله پسربچه ۷ ساله صربستانی به نام «بوگدان» که دارای چنین قابلیتی بود مورد بررسی قرار داد. به گفته والچوور، بوگدان توانایی جذب چیزهایی مانند وسایل ساخته شده از نقره، دستگاه کنترل از راه دور، بشقاب و حتی ماهیتابه‌های بزرگ را داشت.

«بوگدان» انسان ویژه‌ای است اما در این عرصه تنها نیست. تعداد زیادی از مردم دنیا این قدرت مغناطیسی را دارند. اما آیا واقعا این قدرت، مغناطیسی است؟ خواندن این گزارش را برای دریافتن همه چیز در مورد «افراد مغناطیسی» ادامه دهید.

همانطور که گفته شد از نظر علمی چیزی به عنوان میدان مغناطیسی و مغناطیس در بدن این افراد وجود ندارد. پاسخ ساده‌ای که «والچوور» نیز به این سوال داد.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 12

فیلم‌های افراد مغناطیسی

فیلم‌های بسیاری از این افراد در سرویس‌های اشتراک ویدئو به عنوان مدرکی مبنی بر وجود «افراد مغناطیسی» به اشتراک گذاشته می‌شوند، اما این ادعا صحت ندارد. چرا که این افراد در همه ویدئوها هنگام چسباندن چیزی به خودشان اندکی به سمت عقب خم می‌شوند. در صورتی که اگر واقعا جذب مغناطیسی وجود داشته باشد، فرد باید بتواند به راحتی به جلو خم شود.

همچنین وجود میدان مغناطیسی در بدن این افراد با وسایلی نظیر قطب‌نما قابل آزمایش است که محققان با استفاده از همین وسایل وجود میدان مغناطیسی در بدن این افراد را رد کرده‌اند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 16

پوست چسبنده

افرادی که می‌توانند چیزهای زیادی را به بدن خود بچسبانند در واقع فقط پوست چسبنده‌ای دارند، نه میدان مغناطیسی. زیرا آنها اشیای غیر فلزی که جذب میدان مغناطیسی نمی‌شوند را نیز به بدن خود می‌چسبانند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 19

سطح صاف

همانطور که می‌دانید شیشه مغناطیسی نیست. اما وقتی یک قطعه شیشه‌ای صاف و یک قطعه فلز مسطح به بدن این افراد می‌چسبد، چه چیزی در آنها مشترک است؟ پاسخ دارا بودن سطح صاف در هر دو شیء است. چنان که در برنامه «عصر جدید» نیز دیده شد که اجسام فقط به قسمت‌های صاف بدن آقای مختاری می‌چسبید و حتی در تلاشی که امین حیایی برای چسباندن یک شیء به نوک بینی وی داشت، ناکام ماند.

محققان می‌گویند ظاهرا بدن این افراد ویژگی مشترک و مشابهی دارند و آن، دارا بودن پوستی بسیار صاف است که باعث می‌شود همه چیز روی بدن آنها بچسبد. اغلب این افراد مغناطیسی! دارای پوستی صاف و سینه‌های بی‌مو هستند.

گواه این ادعا نیز زمانی بود که آقای مختاری نشان داد به دلیل مو دار بودن صورتش، قاشق و دیگر اشیا به صورتش نمی‌چسبد و از امین حیایی خواست تا اشیا را به پیشانی بدون موی وی بچسباند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 24

چسبندگی

اما چطور این چسبندگی‌های شدید را که فقط برخی از مردم آن را دارند توضیح دهیم؟

«گابور سومورجای» دانشمند برجسته و استاد شیمی دانشگاه «کالیفرنیا-برکلی» می‌گوید: توضیح این مسئله در میزان چربی پوست این افراد نهفته است. اساسا اگر شما می‌توانید اشیای زیادی را به بدن خود بچسبانید، این بدان معنی است که شما پوست چربی دارید.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 28

پوست چرب

«ناتالی والچوور» یکی از محققان این پدیده توضیح می‌دهد که چربی روی پوست انسان دارای انرژی بسیار پایین سطحی است در حالی که فلزات دقیقا برعکس هستند و انرژی سطحی بالایی دارند. چیزهایی که انرژی سطحی بالایی دارند تمایل دارند به حالت انرژی پایین‌تر بروند. بنابراین به دلیل همین تمایل، به پوست بدن این افراد که انرژی سطحی پایینی دارد می‌چسبند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 31

اصطکاک

یکی از چیزهایی که در فوق به آن اشاره شد، خم شدن رو به عقب این افراد در هنگام چسباندن اشیا به خود است که دلیل آن اصطکاک و مقاومت در برابر گرانش زمین است.

افرادی که اشیای مختلف را به خودشان وصل می‌کنند، معمولا کمی به عقب خم می‌شوند و یک دلیل برای آن وجود دارد. این کار مقدار نیروی اصطکاک حاصل از کشیده شدن جسم به دلیل گرانش را کاهش می‌دهد و سبب می‌شود که اشیا سقوط نکنند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 35

سبوم (چربی پوست)

ظاهرا «سبوم» که چربی تولید شده توسط غدد چربی موجود در پوست بدن است نیز در ویژگی خاص بدن افراد مغناطیسی نقش دارد.

همه پستانداران در زیر پوست خود دارای غددی هستند که چیزهای چربی موسوم به «سبوم» (sebum) را ترشح می‌کنند. پوست بعضی افراد ممکن است مقدار زیادی چربی ترشح کند، به طوری که این امکان را به آنها می‌دهد که تا زمانی حمام نکرده‌اند بتوانند اشیا را به پوست خود بچسبانند.

پس معلوم شد که اصطلاح «مرد مغناطیسی» حقیقت علمی ندارد.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 40

حس ششم در انسان!

جالب است بدانید یک مطالعه نشان داده است که انسان‌ها ممکن است به یک حس جدید دسترسی پیدا کنند که احتمالا مغناطیسی است. به گفته پایگاه «Live Science» انسان‌ها ممکن است یک حس ششم داشته باشند چرا که محققان دریافته‌اند انتقال یک پروتئین موجود در شبکیه انسان به مگس میوه، توانایی تشخیص میدان‌های مغناطیسی را به مگس‌های میوه می‌دهد.

ظاهرا این پروتئین همان چیزی است که امکان مهاجرت حیوانات را به آنها می‌دهد. تحقیقات گذشته نشان داده است که حیواناتی مانند لاک پشت‌های دریایی و پرندگان مهاجر با استفاده از توانایی تشخیص میدان مغناطیسی زمین قادر به درک فضایی بصری و مهاجرت و مسیریابی هستند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 44

تحقیقاتی در گذشته نشان داده بود که انسان‌ها توانایی درک و حس میدان مغناطیسی را ندارند، اما تحقیق جدید انجام شده توسط «استیون رپرت» باعث شده است که این یافته‌های قدیمی در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرند.

«رپرت» یک متخصص نورولوژیست، تحقیقاتی را با استفاده از مگس میوه انجام داد تا احتمال این که آیا انسان‌ها می‌توانند میدان مغناطیسی را احساس کنند آزمایش کند. وی پس از انتقال یک پروتئین از شبکیه چشم انسان به مگس‌های میوه وحشی دریافت که آنها توانایی احساس میدان مغناطیسی را یافته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

خیلی جالب بود مرد مغناطیسی

3 ماه قبل

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، در دومین روز از برگزاری این جشنواره، فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم نمایش داده می‌شود. بر اساس این گزارش، این فیلم سینمایی جمعه ۲۸ تیرماه در سالن شماره ۲ از ساعت ۱۶ تا ۱۸:۲۰ به نمایش درمی‌آید. هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیر توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند

جشنواره بین المللی فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره بین المللی فیلم شهر با تقدیر از دو پیشکسوت سینما و تلویزیون پروانه معصومی و داوود اسدزاده کار خود را آغاز کرده است.

پای صحبت‌های حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
فارسفارس14 ساعت قبل
معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشادگفت: اگر روابط عمومی جهاددانشگاهی می‌خواهد موفق عمل کند، باید شریک‌سازی انجام دهد، کارکرد روابط عمومی در دستگاه‌ها ایجاد ارتباط موثر، آن هم نه برای تشویق و تبلیغ، بلکه برای شریک‌سازی است. امروز دوره تبیین و اشتراک استوی افزود: اگر روابط عمومی جهاددانشگاهی می‌خواهد موفق عمل کند، باید شریک‌سازی کند، ما قرار است به اقناع برسیم. کارکرد روابط عمومی در دستگاه‌ها ایجاد ارتباط موثر، آن هم نه برای تشویق و تبلیغ، بلکه برای شریک‌سازی است. قدرت اصلی دنیا، قدرت اطلاعات استخدادی گفت: هر که می‌خواهد زنده بماند نیاز به اکسیژن دارد، هر که هم می‌خواهد زندگی کند، باید ارتباط بگیرد. باید یادمان باشد که تحول در فناوری اطلاعات فرصت است نه تهدید، باید به دنبال تولید اطلاعات و مهندسی مخاطب باشیم و از مخاطب به تولید اطلاعات برسیم و همچنین کارکرد تولید اطلاعات باید تخصصی شود و به دنبال مهارت باشیم و خود را برای تغییر و تحول روزانه آماده کنیم و قابلیت ژله‌ای و خمیری و انعطافی مناسب با نیاز جامعه داشته باشیم.

انتشار اولین تیزر فیلمی با بازی حامد بهداد + فیلم

ایسناایسنا12 ساعت قبل
تیزر فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی در فاصله پنج روز مانده تا اکران در سینماهای کشور، رونمایی شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فیلم «قصر شیرین»، این نهمین فیلم رضا میرکریمی است که با بازی متفاوت حامد بهداد ساخته شده است. چندی پیش بیست‌ودومین جشنواره فیلم شانگهای با اعطای جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بازیگر مرد به فیلم «قصر شیرین» برگزار شد. حامد بهداد نیز برای بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد را به طور مشترک با چانگ فنگ از چین دریافت کرد. «قصر شیرین» نهمین فیلم سینمایی میرکریمی در مقام کارگردان و اولین تجربه همکاری او با حامد بهداد است که در جشنواره فیلم فجر سپری شده، سیمرغ بهترین فیلم نامه را گرفت.

اخبار بیشتر