حاشیه‌های برنامه عصر جدید - از اجرای یک قهوه‌چی تا مرد مغناطیسی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

حاشیه‌های برنامه عصر جدید - از اجرای یک قهوه‌چی تا مرد مغناطیسی

فیلم | اظهارت عجیب داور «عصر جدید» درباره فوتبال و لذت جنسی!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
اظهارت عجیب بشیر حسینی داور «عصر جدید» درباره ربط فوتبال و لذت جنسی را ببینید.

بمب خنده در برنامه «عصر جدید»

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- برنامه عصر جدید احسان علیخانی شاهد حضور یک شرکت کننده اهل زنجان بود، علی جعفری با برخورد و گفتار زیبای خود علاوه بر مهارت در جا به جایی تعداد زیادی لیوان چای، موجب خنده و خوشحالی حاضرین و داوران در این برنامه شد، که در ادامه مشاهده می‌کنید.

کد ویدیو دانلود

بمب خنده در برنامه «عصر جدید» - 3

خواندن خبر در سایت منبع

اجرای جالب یک قهوه‌چی در برنامه عصرجدید

مهرخبرگزاری مهر
علی جعفری قهوه‌چی زنجانی که ساکن تهران است با یک استندآپ کمدی جالب در برنامه عصرجدید و هنر قهوه‌خانه‌ای در تحویل چایی به داوران توانست یک شب به یادماندنی در این برنامه خلق کند.

بوسه بر پای پدر و مادر توسط ورزشکار معلول در برنامه عصر جدید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
در این ویدیو بوسه بر پای پدر و مادر توسط ورزشکار معلول در برنامه عصر جدید را نشان می دهد.

فینالیست برنامه عصر جدید پدیده جشنواره موسیقی جوان بود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
فینالیست برنامه عصر جدید پدیده جشنواره موسیقی جوان بود
فینالیست دوازدهمین قسمت از برنامه عصر جدید، در چهار سالگی پدیده جشنواره موسیقی جوان بوده است.

برنامه «عصر جدید» در قسمت دوازدهمش شرکت کننده‌ای داشت که به عنوان خواننده در این برنامه و مسابقه‌اش شرکت کرده بود. «رحمان» برخلاف دیگر شرکت کنندگان این برنامه آوازی در قالب یکی از دستگاه‌های موسیقی ایرانی اجرا کرد. شعر این آواز از سروده‌های استاد سخن سعدی بود.

تسلط «رحمان» بر آواز خواندنش که با تکنوازی پیانو همراه بود، داوران را مجاب به دادن چهار رای مثبت کرد تا او در قسمت دوازدهم این برنامه فینالیست شود.

اما پیشینه این خواننده چیست و چه عاملی باعث پیشرفتش شده است.

این خواننده جوان در سال ۱۳۷۹ به عنوان پدیده‌ی جشنواره موسیقی جوان شناخته شده بود. جشنواره موسیقی جوان که چند سالی است به صورت ملی برگزار می‌شود، هر سال شاهد حضور بزرگان عرصه موسیقی به عنوان داوران این جشنواره است. این جشنواره در سال جدید یعنی ۱۳۹۸ سیزدهمین دوره‌اش را برگزار خواهد کرد.

جشنواره موسیقی جوان تنها جشنواره‌ای است که در ایران برگزار می‌شود و در آن تقریبا تمام بزرگان عرصه موسیقی حضوری فعال دارند. چهره‌های شناخته شده موسیقی ایرانی هر سال به عنوان داور به این جشنواره می‌آیند، چرا که معتقدند این جشنواره آینده موسیقی ایران را تضمین خواهد کرد.

حضور کسی مانند «رحمان تک دهقان» در برنامه عصر جدید و اجرای مسلطش نشان داد که برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان می‌توانند آینده موسیقی ایران را تضمین کنند. «رحمان» در چهار سالگی و حدود نوزده سال پیش به عنوان پدیده جشنواره موسیقی جوان انتخاب شده بود و اکنون در بیست و سه سالگی اجرایی را به نمایش گذاشت که آریا عظیی نژاد را مجاب کرد که به او پیشنهاد همکاری بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟
هر چند اکثر این افراد قادر هستند اجسام فلزی را به پوست خود بچسبانند، با این حال همانطور که در برنامه شب گذشته "عصر جدید" دیده شد، علاوه بر فلز؛ اجسامی از جنس‌های گوناگون همچون شیشه، سرامیک، چوب و پلاستیک نیز امکان چسبیدن به پوست این افراد را دارند. افزون بر این، اجسام بدون خواص فرومغناطیس همچون برنج و آلومینیوم نیز چنین قابلیتی دارند.

شب گذشته در قسمت سیزدهم برنامه تلویزیونی نمایش استعداد ایرانیان موسوم به «عصر جدید» شرکت کننده‌ای به نام ابوالفضل صابری مختاری شرکت کرد که مدعی بود برای اولین بار در دنیا می‌خواهد میوه را به بدن خود بچسباند. اما چه چیزی در بدن این گونه افراد موجب می‌شود که اشیا به بدن آنها بچسبد؟

به گزارش ایسنا، مغناطیس انسانی به توانایی مورد ادعای برخی از اشخاص اطلاق می‌شود که در آن، اجسام جذب پوست بدن آنها می‌شود. به افرادی که به گفته خودشان دارای چنین توانایی هستند «آهن‌ربای انسانی» گفته می‌شود.

هر چند اکثر این افراد قادر هستند اجسام فلزی را به پوست خود بچسبانند، با این حال همانطور که در برنامه شب گذشته «عصر جدید» دیده شد، علاوه بر فلز؛ اجسامی از جنس‌های گوناگون همچون شیشه، سرامیک، چوب و پلاستیک نیز امکان چسبیدن به پوست این افراد را دارند. افزون بر این، اجسام بدون خواص فرومغناطیس همچون برنج و آلومینیوم نیز چنین قابلیتی دارند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 3

از نظر علمی هیچ‌کدام از ادعاهایی که در رابطه با داشتن نیروی مغناطیسی در بدن انسان می‌شود، صحیح نبوده و این موضوع هیچ ارتباطی با نیروی مغناطیس ندارد، بلکه تنها نوعی سوءبرداشت از فیزیک و مفاهیم آن است. در واقع این پدیده به علت پوست چسبنده این افراد رخ می‌دهد.

به اعتقاد دانشمندان اگر شخصی قادر باشد علاوه بر فلز، اجسام غیرفلزی را نیز به بدنش بچسباند، این پدیده ارتباطی با نیروی مغناطیس ندارد.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 6

میدان مغناطیسی

«بنجامین رادفورد» برای بررسی میدان مغناطیسی چنین افرادی از قطب‌نما استفاده کرده و پس از بررسی، اعلام کرد که این افراد در واقع فاقد میدان مغناطیسی هستند. این آزمایش نشان داد که این پدیده به علت اثرات فیزیکی دیگری رخ می‌دهد. بسیاری از دانشمندان و طرفداران دانش همچون «جیمز رندی» بر این عقیده‌اند که پوست چسبناک و چسبنده این افراد عامل اصلی این پدیده است.

«ناتالی والچوور» یکی از محققان این پدیده یک مقاله در سال ۲۰۱۱ در مورد وجود افراد مغناطیسی نوشت و در آن مقاله پسربچه ۷ ساله صربستانی به نام «بوگدان» که دارای چنین قابلیتی بود مورد بررسی قرار داد. به گفته والچوور، بوگدان توانایی جذب چیزهایی مانند وسایل ساخته شده از نقره، دستگاه کنترل از راه دور، بشقاب و حتی ماهیتابه‌های بزرگ را داشت.

«بوگدان» انسان ویژه‌ای است اما در این عرصه تنها نیست. تعداد زیادی از مردم دنیا این قدرت مغناطیسی را دارند. اما آیا واقعا این قدرت، مغناطیسی است؟ خواندن این گزارش را برای دریافتن همه چیز در مورد «افراد مغناطیسی» ادامه دهید.

همانطور که گفته شد از نظر علمی چیزی به عنوان میدان مغناطیسی و مغناطیس در بدن این افراد وجود ندارد. پاسخ ساده‌ای که «والچوور» نیز به این سوال داد.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 12

فیلم‌های افراد مغناطیسی

فیلم‌های بسیاری از این افراد در سرویس‌های اشتراک ویدئو به عنوان مدرکی مبنی بر وجود «افراد مغناطیسی» به اشتراک گذاشته می‌شوند، اما این ادعا صحت ندارد. چرا که این افراد در همه ویدئوها هنگام چسباندن چیزی به خودشان اندکی به سمت عقب خم می‌شوند. در صورتی که اگر واقعا جذب مغناطیسی وجود داشته باشد، فرد باید بتواند به راحتی به جلو خم شود.

همچنین وجود میدان مغناطیسی در بدن این افراد با وسایلی نظیر قطب‌نما قابل آزمایش است که محققان با استفاده از همین وسایل وجود میدان مغناطیسی در بدن این افراد را رد کرده‌اند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 16

پوست چسبنده

افرادی که می‌توانند چیزهای زیادی را به بدن خود بچسبانند در واقع فقط پوست چسبنده‌ای دارند، نه میدان مغناطیسی. زیرا آنها اشیای غیر فلزی که جذب میدان مغناطیسی نمی‌شوند را نیز به بدن خود می‌چسبانند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 19

سطح صاف

همانطور که می‌دانید شیشه مغناطیسی نیست. اما وقتی یک قطعه شیشه‌ای صاف و یک قطعه فلز مسطح به بدن این افراد می‌چسبد، چه چیزی در آنها مشترک است؟ پاسخ دارا بودن سطح صاف در هر دو شیء است. چنان که در برنامه «عصر جدید» نیز دیده شد که اجسام فقط به قسمت‌های صاف بدن آقای مختاری می‌چسبید و حتی در تلاشی که امین حیایی برای چسباندن یک شیء به نوک بینی وی داشت، ناکام ماند.

محققان می‌گویند ظاهرا بدن این افراد ویژگی مشترک و مشابهی دارند و آن، دارا بودن پوستی بسیار صاف است که باعث می‌شود همه چیز روی بدن آنها بچسبد. اغلب این افراد مغناطیسی! دارای پوستی صاف و سینه‌های بی‌مو هستند.

گواه این ادعا نیز زمانی بود که آقای مختاری نشان داد به دلیل مو دار بودن صورتش، قاشق و دیگر اشیا به صورتش نمی‌چسبد و از امین حیایی خواست تا اشیا را به پیشانی بدون موی وی بچسباند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 24

چسبندگی

اما چطور این چسبندگی‌های شدید را که فقط برخی از مردم آن را دارند توضیح دهیم؟

«گابور سومورجای» دانشمند برجسته و استاد شیمی دانشگاه «کالیفرنیا-برکلی» می‌گوید: توضیح این مسئله در میزان چربی پوست این افراد نهفته است. اساسا اگر شما می‌توانید اشیای زیادی را به بدن خود بچسبانید، این بدان معنی است که شما پوست چربی دارید.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 28

پوست چرب

«ناتالی والچوور» یکی از محققان این پدیده توضیح می‌دهد که چربی روی پوست انسان دارای انرژی بسیار پایین سطحی است در حالی که فلزات دقیقا برعکس هستند و انرژی سطحی بالایی دارند. چیزهایی که انرژی سطحی بالایی دارند تمایل دارند به حالت انرژی پایین‌تر بروند. بنابراین به دلیل همین تمایل، به پوست بدن این افراد که انرژی سطحی پایینی دارد می‌چسبند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 31

اصطکاک

یکی از چیزهایی که در فوق به آن اشاره شد، خم شدن رو به عقب این افراد در هنگام چسباندن اشیا به خود است که دلیل آن اصطکاک و مقاومت در برابر گرانش زمین است.

افرادی که اشیای مختلف را به خودشان وصل می‌کنند، معمولا کمی به عقب خم می‌شوند و یک دلیل برای آن وجود دارد. این کار مقدار نیروی اصطکاک حاصل از کشیده شدن جسم به دلیل گرانش را کاهش می‌دهد و سبب می‌شود که اشیا سقوط نکنند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 35

سبوم (چربی پوست)

ظاهرا «سبوم» که چربی تولید شده توسط غدد چربی موجود در پوست بدن است نیز در ویژگی خاص بدن افراد مغناطیسی نقش دارد.

همه پستانداران در زیر پوست خود دارای غددی هستند که چیزهای چربی موسوم به «سبوم» (sebum) را ترشح می‌کنند. پوست بعضی افراد ممکن است مقدار زیادی چربی ترشح کند، به طوری که این امکان را به آنها می‌دهد که تا زمانی حمام نکرده‌اند بتوانند اشیا را به پوست خود بچسبانند.

پس معلوم شد که اصطلاح «مرد مغناطیسی» حقیقت علمی ندارد.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 40

حس ششم در انسان!

جالب است بدانید یک مطالعه نشان داده است که انسان‌ها ممکن است به یک حس جدید دسترسی پیدا کنند که احتمالا مغناطیسی است. به گفته پایگاه «Live Science» انسان‌ها ممکن است یک حس ششم داشته باشند چرا که محققان دریافته‌اند انتقال یک پروتئین موجود در شبکیه انسان به مگس میوه، توانایی تشخیص میدان‌های مغناطیسی را به مگس‌های میوه می‌دهد.

ظاهرا این پروتئین همان چیزی است که امکان مهاجرت حیوانات را به آنها می‌دهد. تحقیقات گذشته نشان داده است که حیواناتی مانند لاک پشت‌های دریایی و پرندگان مهاجر با استفاده از توانایی تشخیص میدان مغناطیسی زمین قادر به درک فضایی بصری و مهاجرت و مسیریابی هستند.

(تصاویر) راز مرد مغناطیسی «عصر جدید» چه بود؟ - 44

تحقیقاتی در گذشته نشان داده بود که انسان‌ها توانایی درک و حس میدان مغناطیسی را ندارند، اما تحقیق جدید انجام شده توسط «استیون رپرت» باعث شده است که این یافته‌های قدیمی در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرند.

«رپرت» یک متخصص نورولوژیست، تحقیقاتی را با استفاده از مگس میوه انجام داد تا احتمال این که آیا انسان‌ها می‌توانند میدان مغناطیسی را احساس کنند آزمایش کند. وی پس از انتقال یک پروتئین از شبکیه چشم انسان به مگس‌های میوه وحشی دریافت که آنها توانایی احساس میدان مغناطیسی را یافته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

خیلی جالب بود مرد مغناطیسی

9 ماه قبل

در ادامه بخوانید

خاطره بازیگر معروف ایرانی از برخورد نژادپرستانه با فرزندش در فرانسه +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. خبرگزاری فارس: داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت کشورمان، در گفت‌وگویی با نادر طالب‌زاده در شبکه افق، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان گفت: «ما جان‌مان را برای این مملکت گذاشته‌ایم. مثل آن‌هایی که از اینجا بلند می‌شوند می‌روند در آغوش آمریکایی‌ها تئاتر می‌گذارند، بعد می‌آیند می‌گویند ما در نیویورک تئاتر اجرا کردیم. روزی که زن و بچه‌ام از ایران آمده بودند فرانسه، وقتی سوار آسانسور شدیم، پیرزنی با سگش وارد شد.

ماجرای بخاری‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضورش در مدرسه‌ها حادثه ساز شده است، سالهاست صحبت خداحافظی با توست. در این دوسال، اما فقط۴۲ هزار بخاری از کلاس‌ها رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عوارضی که اگر در بودجه سال آینده آموزش و پرورش افزایش، و بطور کامل هم اختصاص پیدا کند، سال ۹۹ سال خداحافظی با بخاری‌های غیر استاندارد مدارس خواهد بود.

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.

بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گفتگوی ویژه اخبار قرآنی با کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی درباره موضوع «بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان» فردا جمعه ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم دکتر آذین علیزاده اصل در سومین همایش کاردیوانکولوژی در بیمارستان شهید رجایی افزود: خطر بروز بیماری‌های قلبی در بیماران سرطانی حدود یک چهارم یا ۲۵درصد است. وی ادامه داد: دارو‌های شیمی درمانی و رادیوتراپی می‌تواند در دراز مدت موجب نارسایی ماهیچه قلب و حتی عروق کرونر قلبی شوند که این همایش با هدف آموزش گروه‌های درمانی در بیماران سرطانی تشکیل شده است. وی افزود: متخصصان قلب، جراحان قلب، انکولوژیست‌ها، جراحان عمومی و پرستاران در این همایش حضور دارند و این همایش سعی دارد به طور ویژه به درمان تیمی سرطان و حفظ سلامت ارگان‌های مختلف در بیماران سرطانی اشاره کند. خانم دکتر علیزاده اصل گفت: تغییر سبک زندگی و توجه به هر نوع علامتی در بیماران سرطانی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

الکلاسیکوی برگشت؛ ۱۱ اسفند در برنابئو

روزنو1 روز قبل

آغاز یک عملیات جدید بانکی از شنبه/ دلار جهانی در آستانه ورود به کانال جدید/ ۱۱ میلیون نفر در ایران کد بورسی دارند/ ۲۰۰ میلیارد دلاری که چینی‌ها باید از آمریکا خرید کنند، چه کالاهایی است؟

تابناک1 روز قبل

فیلم/ روحانی: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مشرق‌نیوز1 روز قبل

خداحافظی زبردست از فدراسیون والیبال و بازگشت به هیئت تهران

تسنیم1 روز قبل

پژوهش‌های علمی با وجود تحریم‌ها ادامه دارد

ایرنا1 روز قبل

بوستون سلتیکس ۱۰۳-۱۱۶ دیترویت پیستونز؛ شکست بد در تی‌دی گاردن

طرفداری1 روز قبل

سلیمانی اگر نبود تو عروس داعشی‌ها می‌شدی، نه مردمکان سیاست!

سینماپرس1 روز قبل

درخواست افزایش کرایه برای اتوبوس‌های خراب

مهر1 روز قبل

بازیکن بارسلونا به شالکه پیوست+عکس

فارس1 روز قبل

چرا هنوز بازار اخبار جعلی داغ است؟

مشرق‌نیوز1 روز قبل