1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

رکورد بارش ایران در بارش‌های اخیر شکست

آخرین وضعیت راه‌ها|بارش باران در ۳ استان/ ترافیک سنگین در جاده هزار

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آخرین وضعیت راه‌ها|بارش باران در ۳ استان/ ترافیک سنگین در جاده هزار

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور را تا ساعت 15 صبح امروز نهم فروردین 98 اعلام کرد.

بارش باران:

استان خراسان رضوی (محورهای تربت‌حیدریه مشهد, قوچان چناران و مشهد نیشابور)

استان اردبیل (محور مشکین‌شهر پارس‌آباد)

استان گیلان (محورهای آستارا تالش و آستارا اردبیل)

مه‌گرفتگی و کاهش دید:

استان اردبیل (ارتفاعات)

ترافیک:

محور هراز (مسیر شمال به جنوب محدوده‌های تونل شماره یک, لاریجان و شنگلده)؛ سنگین.

محور منجیل رودبار (ورودی شهر رودبار)؛ نیمه‌سنگین.

سایر محورهای کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

خواندن خبر در سایت منبع

هواشناسی همدان نسبت به بارش شدید باران هشدار داد

ایرناخبرگزاری ایرنا
هواشناسی همدان نسبت به بارش شدید باران هشدار داد

به گزارش روز جمعه ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به بررسی آخرین نقشه­های پیش­یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی شاهد ورود سامانه بارشی فعال به استان از اواخر وقت شنبه به استان خواهیم بود که تا صبح سه شنبه در استان موجب بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید و رعد و برق و در برخی مناطق تگرگ خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: اوج بارش‌ها در ساعاتی از روزهای یکشنبه و دوشنبه خواهد بود و در کل در استان همدان به دلیل تشدید بارش‌ها آبگرفتگی معابرعمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها در سطح استان پیش بینی می‌شود.

این اطلاعیه می‌افزاید: کندی تردد و اختلال در جریان ترافیک شهری و راههای ارتباطی بین شهری در هنگام تردد وسایل نقلیه و کاهش قابل ملاحظه دید به دلیل کولاک و مه آلودگی به ویژه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی استان پیش بینی می‌شود.

هواشناسی همدان در این اطلاعیه آورده است: به دلیل وزش باد شدید در برخی از ساعات به ویژه در روز‌های یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه احتمال خسارت به تابلو‌ها و بنرهای تبلیغاتی و سایر موارد در استان وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان نیز در این باره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود سامانه جدید، موج دوم بارش‌های سیل آسا از شنبه ۱۰ فروردین همدان را فرا می‌گیرد.

سید محسن موسوی اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان نیمه ابری همراه با افزایش تدریجی ابر، احتمال رگبار پراکنده باران، ریزش پراکنده برف و رعد و برق در آسمان استان وجود دارد.

وی با اشاره اینکه سامانه بارشی جدید، باران شدید و وزش باد شدید را در پی دارد توصیه کرد: نکات ایمنی برای نصب تابلوهای تبلیغاتی، بنر و داربست رعایت شود.

موسوی ادامه داد: بارش‌های این سامانه ممکن است موجب آبگرفتگی و سیلابی شدن معابر، اختلال در تردد جاده‌ای، طغیات رودخانه‌ها و شکستن شاخه درختان شود.

وی عنوان کرد: به دنبال فعالیت این سامانه در استان، دمای کمینه (صبحگاهی) بین یک تا سه درجه سانتیگراد و دمای بیشینه (روزانه) بین ۲ تا چهار درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

موسوی تاکید کرد: سامانه بارشی که روز شنبه وارد استان می‌شود به اندازه سامانه قبلی قدرت دارد و موجب آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: بهار با ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و نهاوند با ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر به عنوان سردترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌اند.

گفتنی است، بر اساس آخرین آمار از ابتدای سال آبی امسال، بارش‌های استان نسبت به بلند مدت سه برابر افزایش داشته و موجب ترسالی در استان شده است.

۹۹۰۴/۲۰۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

ارومیه برای بارش تا ۶۰ میلیمتر آماده شده است

ایرناخبرگزاری ایرنا
ارومیه برای بارش تا ۶۰ میلیمتر آماده شده است

محمد حضرت پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرداری ارومیه با تمام توان، اقدامات لازم را برای ایجاد زیرساختها طی سال‌های گذشته انجام داده و مشکلات ناشی از بارش‌ها را کنترل می‌کند.

وی اضافه کرد: در هفت سال گذشته، ۳۰۰ کیلومتر کانال جهت هدایت آب‌های سطحی در ارومیه ایجاد شده است.

وی بیان کرد: تمام آب‌های سطحی که از دامنه‌ها به داخل شهر در اثر بارش‌ها سرریز می‌شود، تحت کنترل است و مشکلی برای شهروندان ایجاد نمی‌کند.

شهردار ارومیه ادامه داد: در هفت سال گذشته جهت ساماندهی آبهای سطحی ساخت ۲ عدد لوله به طول ۱۲۰۰ متر در گلشهر یک و دو، ایجاد کانال همراه با آب بند مابین طرزیلو و گلشهر با اختصاص ۲۷ میلیارد تومان، ساخت کانال طرزیلو به عرض ۶ متر و ارتفاع سه متر، ساخت ۲ لوله ۱۲۰۰ متری جهت هدایت آب‌های سطحی در دیانت انجام شده است که این کانال‌ها آب را به رودخانه شهرچای هدایت می‌کند.

حضرت پور گفت: هیچ نگرانی از بابت مشکل آب گرفتگی در شهر نداریم و شهروندان می‌توانند مشکلات ناشی از بارش را با سامانه ۱۳۷ درمیان بگذارند.

به گزارش ایرنا، طبق پیش بینی‌ها با ورود سامانه بارشی از اواخر روز شنبه، بارش قابل توجهی را در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری در ارومیه و دیگر مناطق آذربایجان غربی شاهد خواهیم بود.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

خواندن خبر در سایت منبع

شکستن رکورد ۱۰ ساله بارش باران در ایران

فراروخبرگزاری فرارو
شکستن رکورد ۱۰ ساله بارش باران در ایران

با ثبت ۲۵۸٫۹ میلی‌متر بارش در ۱۸۶ روز ابتدایی سال آبی جاری، رشدی ۱۶۵ درصدی در میزان بارش‌ها نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته به ثبت رسیده است. به گزارش تسنیم، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر ۹۷ تا هفتم فروردین ۹۸ (۱۸۶ روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر ۲۵۸٫۹ میلی‌متر است.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۸۴٫۶ میلی‌متر) ۴۰ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۹۷٫۷ میلی‌متر) ۱۶۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شکستن رکورد ۱۰ ساله بارش باران در ایران - 2

عبور بارش‌ها از مرز ۲۵۰ میلیمتر در حالی است که در طی ۱۰ سال اخیر، متوسط بارش‌های کشور زیر ۲۵۰ میلیمتر بوده است. از مجموع ۲۵۸٫۹ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۸۶ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۹۲٫۱ میلی‌متر سهم پاییز، ۱۳۱٫۹ میلی‌متر سهم زمستان و ۳۴٫۹ میلیمتر سهم ۷ روز نخست بهار است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس9 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
مشاور وزیر بهداشت گفت: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است. محمد تقی جغتایی، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که امروز در این کنگره صورت گرفت، رونمایی از «گایدلاین‌های غربالگری کودکان ناشنوا، کم شنوا و اختلالات شنوایی» بود. جغتایی خاطرنشان کرد: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است. جغتایی افزود: یکی از مزیت‌های هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، این است که علاوه بر ارائه مقالات علمی به رونمایی از کتاب راهنمای بالینی مداخله زودهنگام کم شنوایی و ناشنوایی در کودکان است. وی گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی سبب ارتقا سطح علمی و عملی جامعه شنوایی شناسان کشور می‌شود.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
مردی اواخر سال گذشته نزد پلیس رفت و از ماجرای اخاذی یک زن پرده برداشت. از آنجایی که شاکی نشانی خانه متهمان را داشت، مأموران چند روز پیش به آنجا رفتند و توانستند زن جوان را دستگیر کنند. بعد از آن بود که شوهرم نقشه اخاذی از مردان را طراحی کرد و من به خواسته او با این مرد تماس گرفتم. کارآگاهان در ادامه شوهر این زن را نیز بازداشت کردند. بنا بر این گزارش، این زن و شوهر اکنون در بازداشت هستند و تحقیقات برای دستگیری دو همدست آنها ادامه دارد.
فراروفرارو14 ساعت قبل
سرپرست سازمان تامین اجتماعی از پرداخت افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش تسنیم، سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان و زمان پرداخت افزایش حقوق در سال جاری گفت: ما در این بخش با دو گروه از بازنشستگان روبرو هستیم که در یک بخش حقوق حداقل‌بگیر هستند که بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی، حقوق آن‌ها را شورای عالی کار تعیین می‌کند و سازمان هیچ نقشی در آن ندارد و در بخش دیگر مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هستند که از این سازمان حقوق دریافت می‌کنند. زدا همچنین در ارتباط با مابه‌التفاوت حقوق و مستمری فروردین ماه نیز گفت:، چون پرداخت افزایش حقوق مستمری بار مالی زیادی برای سازمان دارد تلاش می‌کنیم که این مابه‌التفاوت در اردیبهشت ماه پرداخت شود و در غیر این صورت در ماه‌های بعدی این پرداخت انجام خواهد گرفت. وی افزود: بر اساس تصویب مصوبه هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی هر ماه ۱۴۰۰ میلیارد تومان با توجه به افزایش مستمری و حقوق بازنشستگان به هزینه‌های سازمان اضافه خواهد شد و در سال این رقم به ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد. وی گفت: ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی حدود ۵٫۵ است که البته این شرایط خوب نیست، اما در عین حال بحرانی هم نیست و امیدواریم با توجه به اصلاح ساختاری سازمان تامین اجتماعی که مورد توجه نمایندگان مجلس است این ضریب پشتیبانی افزایش یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در پاسخ به خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه چرا شهرداری استفساریه برای اخذ عوارض تخلفات ورود غیر مجاز به محدوده زوج و فرد به شورای شهر ارائه نمی‌دهد گفت:۴ ماه پیش یعنی دقیقا ۲۵ آذر ماه سال گذشته طی نامه‌ای که در حکم استفساریه را داشت از رئیس شورای شهر تهران تقاضا کردم نسبت به تعیین تکلیف موضوع از خودروهای پلاک مخالف در محدوده‌ی زوج یا فرد اقدام کند. به گفته پورسیدآقایی در این نامه اعلام کردم برداشت معاونت حمل ونقل و ترافیک از تبصره اصلاحی مصوبه ۲۴۲۲ و ماده ۸ مصوبه ۲۴۱۸ شورای اسلامی شهر، این بوده که همه خودروهای پلاک مخالفی که وارد محدوده زوج یا فرد می‌شوند وعوارض طرح ترافیک را نمی‌پردازند، می‌بایست شناسایی شده و هزینه‌ی عوارض به حساب بدهی مالکین آنها لحاظ شود و این کار از ابتدای اجرای طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ و بر اساس همین مصوبات صورت پذیرفته است. وی ادامه داد: در نامه‌ی ارسالی از رئیس شورای شهر درخواست کردم موضوع را بررسی کنند و چنانچه برداشت و اقدام این معاونت خلاف مصوبه شورای شهر باشد، نتیجه را به این معاونت ابلاغ کنند تا نسبت به اصلاح روند کار اقدام لازم انجام شود. معاون شهردار تهران اظهار کرد: بنابراین استفساریه ۲۵ آذر ماه سال گذشته ارسال شده و اگر شورای شهر نظری مغایر با عملکرد شهرداری داشت حتما بعد از گذشت ۴ ماه به ما اعلام میکرد تا لااقل از ادامه روند کار جلوگیری شود اما به هر جهت شورای حق دارد در هر مقطعی نظر خود را اعلام کند و ما نیز مطیع آن هستیم هرچند بازگشت به عقب بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است در عین حال معتقدم موارد مطرح شده از سوی برخی از اعضا و برداشت‌های دوگانه از این مصوبه نشات گرفته از اختلاف نظر بوده و در جلسات کارشناسی رفع خواهد شد. پورسید آقایی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا اعلام کردید که راهور شکایت خود را پس گرفته در حالی که پلیس منکر آن شد، اضافه کرد: به ما گفتند که پس گرفته‌ایم اما خودمان اعلام می‌کنیم.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.

اخبار بیشتر