1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

حاشیه‌های تازه برنامه عصر جدید

(ویدیو) دوچرخه سواری خنده دار امین حیایی وسط برنامه عصرجدید!

فراروخبرگزاری فرارو
(ویدیو) دوچرخه سواری خنده دار امین حیایی وسط برنامه عصرجدید! - 0

شانزدهمین قسمت از مرحله مقدماتی مسابقه «عصر جدید» با اجرای احسان علیخانی روی آنتن شبکه سه رفت.محمدعلى شهبازى و آرش پیرهادی در اولین اجراى «عصر جدید» در زمینه ورزش دوچرخه سواری با مانع شرکت کردند، که داوران به خاطر اجرای خوب آن‌ها رای مثبت دادند.پس از اجرای دوچرخه‌سواران، امین حیایی به خاطر اینکه خودش هم دوچرخه سواری انجام می‌دهد، مانند آن‌ها سوار دوچرخه‌ شد، اما داوران در حرکتی جالب به او رای منفی دادند و چهار چراغ قرمز دریافت کرد.

کد ویدیو دانلود

خواندن خبر در سایت منبع

عصر واقعا جدید؛ خوانندگی خانم‌ها در تلویزیون

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها

برترین‌ها: برای اولین بار در برنامه عصر جدید با اجرای احسان علیخانی، آوازخوانی زنان از تلویزیون پخش شد.

در همین رابطه ویدئوی زیر را تماشا کنید:

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد یک مسوول به احسان علیخانی و عصر جدید

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
انتقاد یک مسوول به احسان علیخانی و عصر جدید

به گزارش افکارنیوز،

علیرضا قربانی با پیوستن به پویش انتقادی به مجری برنامه «عصر جدید» اظهار داشت: آن چه که در برنامه عصر جدید رخ داد، رفتار زشت مجری با یکی از شرکت کنندگان قهرمان حاضر در سالن بود و نمایشی از خودبزرگ‌بینی سلبریتی کم سوادی است که با الفاظ تحقیرآمیز و با نگاهی از بالا به پایین همراه با تکبر به بخشی از جامعه‌ای که درون خود افرادی سرشار از موفقیت در حال زیستن در این کشور پهناور هستند و ثمره چنین رفتارها و برخوردهایی در طولانی مدت چیزی جز رواج تبعیض و بداخلاقی در جامعه نیست.

وی که خود عضوی از جامعه معلولین کشور است ادام ه داد: «بیاید بهم نخندیم، با هم بخندیم و به یکدیگر توهین نکنیم، این عبارت یکی از جملاتی بود که اغلب ما در دوران دانش‌آموزی از معلمان و مریبان خود شنیده‌ایم. جمله‌ای ساده در ارتباط با یک اخلاق اجتماعی که در گذشته در آداب اجتماعی مردمان شرق جای داشت ولی با ورود فرهنگ غربی به عرصه فرهنگ و ادب شرقیان کمتر مورد توجه قرار گرفت.

وی گفت: احترام و ادب و دوری از استهزا دیگران از جمله صفاتی است که نه تنها در فرهنگ اسلامی بلکه در فرهنگ مردم ایران همواره مورد توجه بوده است و چه بسیاری شعرها که در این زمینه سروده شده است و چه بسیار جملات نغزی که در این رابطه گفته شده و به مرور تبدیل به ضرب‌المثل‌هایی در میان مردم شده است.

قربانی در ادامه افزود: اما در قسمت اخیر برنامه عصر جدید اتفاقی افتاد که نشان می‌داد مجری این برنامه ضرب المثل قدیم فارسی را فراموش کرده و تصمیم گرفته تا در آنتن تلویزیون و در پیش چشم میلیون‌ها مخاطب برنامه عصر جدید اسباب وهن استعداد و ذوق معلول قهرمان حاضر در برنامه که به نمایندگی از جامعه سرافراز معلولان کشور در سالن حاضر شده است، اتفاقی عجیب و نادر می‌باشد.

شهردار صالحیه گفت: مجری این برنامه که به عنوان برنامه‌ی استعدادیاب در صدا و سیما مشغول به تولید می‌باشد بدون اشاره به افراد معلول موفقی که در کشور اسلامی ایران (در همه رده‌های ورزشی، هنری و فرهنگی) مشغول به فعالیت بوده و چهره‌های فعال وصاحب نامی نیز هستند توهین این مجری به افرادموفق و بانشاط دور از شأن فرهنگ ایرانی می‌باشد و نگاه تبعیضی را در جامعه گسترش می‌دهد.

قربانی با بیان دیدگاه حضرت امام (ره) که صداوسیما یک دانشگاه است ادامه داد: یک سلبریتی وقتی به جایگاهی در کشور دست پیدا می‌کند دیگر از کالبد وجودی خود دور می‌شود و به خود اجازه می‌دهد با هر قشری از جامعه که حضور بانشاطی دارند توهین کند و این فرد بدون دقت به تبعات صحبت‌های خود در جامعه و خانواده این افراد به سادگی از این موضوع گذر نماید و بایستی مدیران ارشد در صداوسیما که سیاست‌های آن باید منشأ فرهنگ، اخلاق و معرف الگوی مناسب در خصوص برخورد صحیح با طیف‌های مختلف و بویژه رنجور جامعه باشد با تذکر و گوش زدن نمودن اینگونه رفتارها به دنبال اصلاح برخوردها این فرد شود و اینطور اسباب رنگ باختن منزلت گروه‌های اجتماعی نشود.

وی درخواست عذرخواهی، قبول خطا و اظهار شرمساری توسط احسان علیخانی را ضرورتی مهم در جهت باب نگردیدن اتفاقات از این دست خطاب کرد و گفت: مجری به فردی که از ناحیه دست معلولیت و رکورد دارد می‌گوید: «تو چون نمی‌توانی کار دیگه‌ای بکنی خودتو با این ورزش سرگرم می‌کنی؟» تصور پیش‌فرض و غالب این است که معلولیت، ناتوانی در همه کارهاست، در حالی که حماسه‌ها و افتخارآفرینی‌های مداوم معلولان در تمامی عرصه‌ها و زندگی عادی میلیون‌ها معلول با وجود مشکلات مضاعف ثابت کرده این‌گونه نیست ولی گویا فهم و درک آن برای مروجان منفی معلولیت امکان‌پذیر نیست.

قربانی گفت: در پایان امیدوارم آقای علیخانی از گفته خود پشیمان و از جامعه معلولین این کشور رسما عذرخواهی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب10 ساعت قبل
اتشار پاسخ آیت الله ناصر مکارم شیرازی به استفتائی درباره مسابقه «برنده باش» روز گذشته به یکی از مهمترین و پربحث‌ترین ‏اخبار فضای مجازی تبدیل شده بود. مقدمه حضور در ‏این مسابقه، شرکت در مسابقه اپلیکیشن برنامه مذکور است و برای شرکت در آن مسابقه نیز به ازای تعدادی سوال، مبلغی ‏مشخص باید پرداخت شود. ‏رهبر معظم انقلاب: صداوسیما بخت آزمایی را ترویج نکندرهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف نیز به موضوع ترویج بخت آزمایی اشاره ‏کردند. بسیاری از آن‌ها از وزیر ارتباطات خواسته‌اند ‏که با پیگیری این موضوع، ماجرای این گونه مسابقات را فیصله دهد. حال باید منتظر ماند و دید با وجود این تذکرات و نیز ابراز ‏نظر صریح رهبر معظم انقلاب، آیا صداوسیما این گونه مسابقات را تعطیل خواهد کرد؟
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
معاون صدای رسانه ملی افزود: اکنون در زمانی که هجمه‌های گوناگون علیه ماست رادیو در کشور ما با آرامش کار خود را انجام می‌دهد و از تهدید‌ها فرصت ساخته است. وی ادامه داد: اصحاب رادیو به مناسبت ۷۹ سالگی این رسانه در حالی گرد هم آمدند که در ۴ دهه گذشته افتخارات بزرگی را برای رسانه ملی به ارمغان آورده‌اند. همکاران ما در رادیو سعی کردند داشته‌های این رسانه را در ساختار‌های مختلف ارائه دهند و جایگاه خوبی بین مخاطبان پیدا کنند. وی ادامه داد: در بخش بین الملل این جشنواره شاهد حضور جدی آثار خارجی بوده‌ایم و در بخش اجلاس جهانی صدا که بخش پژوهشی جشنواره محسوب می‌شد شاهد کارهای پژوهشی سطح بالایی بوده‌ایم. حمید شاه ابادی درباره تشکیل دبیر خانه دائمی جشنواره رادیو افزود: دبیر خانه دائمی جشنواره رادیو در معاونت صدا تشکیل شده است تا این حرکت مجدانه ادامه پیدا کند و تعامل ما با جهان ادامه پیدا خواهد کرد.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
از همه تهدید‌ها فرصت ساخته است و اصحاب رسانه‌ها توانسته‌اند به خوبی کار خود را انجام دهد. امروز که ۷۹ سال از شروع کار رادیو در ایران می‌گذرد کشور ما در این راه موفق بوده است. * برگزیدگان نمایش کوتاه بخش بین الملل- لوح تقدیر و جایزه دوم به فرهاد امینی برای نمایش «ساعت ده و دو دقیقه» از رادیو نمایش رسید. * برگزیدگان خلاقانه بخش آزاد- لوح تقدیر و جایزه دوم به منصوره توحید لو برای برنامه «دروازه دولت» از رادیو تهران رسید. * برگزیدگان تهیه کنندگی- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول تهیه کنندگی به فرشاد آذر نیا برای نمایش «سوغاتی» رسید.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مراسم رونمایی از پوستر شانزدهمین هفته تئاتر با حضور استاد ابراهیم حقیقی (رئیس هیئت مدیره انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر و طراح پوستر این دوره از هفته تئاتر) و محمودرضا رحیمی (دبیر هفته تئاتر) ​، بهزاد فراهانی (رئیس هیئت مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر) و شهرام گیل آبادی (مدیرعامل خانه تئاتر) در سالن شاهین سرکیسیان خانه تئاتر برگزار شد. بهزاد فراهانی رئیس هیئت مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر در این نشست گفت: هفته تئاتر سال هاست برگزار می‌شود و امسال اندیشمندانه‌تر از سال‌های گذشته است، زیرا جوانان در آن تلاش بسیاری دارند. گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر هم در این نشست گفت: امروز روز رادیو را به همکاران تبریک می‌گویم. تئاتر دل ما و رادیو خانه پدری ماست و امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفت تئاتر باشیم. وی افزود: تئاتر عالی‌ترین سطح گفتگو انسانی است و تا جایی بیش می‌رویم که در کنار مردم باشیم، تئاتر نقاد است و زندگی تئاتر با این نوع نگاه آغاز شده و ادامه دارد. گیل آبادی گفت: تئاتر یعنی مردم، تئاتر توسط نیاکان ما و از ۳۰۰۰ سال قبل به ما رسیده است و این هنر انتزاعی ذهن مرا درگیر خود کرده است و برای آیندگان نیز حرف‌ها برای گفتن دارد. وی افزود: آقای رحیمی دبیر هفته تئاتر کار خود را با صلابت انجام داده است و امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفت آن باشیم و استاد حقیقی این پوستر را با طراحی خود جاودانه کرد و غبار را از ماسک تئاتر زدود. گیل آبادی گفت: امیدوارم مردم سیل زده به زندگی عادی خود برگردند و سلامت باشند. محمودرضا رحیمی دبیر هفته تئاتر نیز در این نشست گفت: باید از تئاتر بیشتر حمایت کنیم. حضور استاد حقیقی سبب زنده شدن تئاتر شده است و از وی اندیشیدن و تجربه آموختم و ما بواسطه حفظ کرامت هنرمندان، تئاتر را زنده نگه می‌داریم. ابراهیم حقیقی هم در این نشست گفت: تئاتر در این ملک مظلوم و با نداری‌ها ساخته است، بعد از کشیدن اولین پوستر شاهد این مظلومیت بودم. رئیس هیئت مدیره انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر و طراح پوستر این دوره از هفته تئاتر افزود: تئاتر هرشب زاییده می‌شود و هرشب از بین می‌رود که این موضوع برخلاف سینماست. شانزدهمین دوره‌ هفته‌ بزرگداشت تئاتر با حمایت مالی بانک گردشگری از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت برپا خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انتقال خون استان تهران، این سفر در راستای تصمیم کشور پاکستان به منظور استقرار سیستم متمرکز انتقال خون در این کشور در حال انجام است. به درخواست مرکز ملی برنامه خون سالم پاکستان گروهی ۱۵ نفره از کارشناسان انتقال خون این کشور تا ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ میهمان سازمان انتقال خون ایران هستند. نخستین روز این برنامه با موضوع جذب و حفظ اهداکنندگان خون، فرآیند «ثبت نام، معاینه و خونگیری» در سالن اهدای خون و همچنین نحوه تولید فرآورده‌های خونی در اداره کل انتقال خون استان تهران انجام شد. آشنایی با فعالیت آزمایشگاه‌های غربالگری، کنترل کیفی و سرولوژی از برنامه‌های امروز و فردای این گروه خواهد بود. شنبه ۷ اردیبهشت نیز موضوعات مربوط به تضمین کیفیت و نحوه انجام ممیزی‌های داخلی ارائه می‌شود. در ادامه میهمانان پاکستانی به منظور آشنایی با نحوه انجام آزمایش‌های تطابق خونی و شناسایی آنتی بادی‌ها و فعالیت کمیته بیمارستانی انتقال خون در مراکز درمانی یکشنبه ۸ اردیبهشت به مرکز طبی کودکان می‌روند.۹ و ۱۰ اردیبهشت نیز در ستاد مرکزی حضور خواهند داشت و آموزش‌های لازم در خصوص نحوه انجام کنترل اسناد، اعتبارسنجی، نظارت بر شاخص‌های کیفیت و بازرسی‌ها در سطح ملی از سوی مسؤولان و کارشناسان مربوطه ارائه خواهد شد و در روز پایانی با حضور مجدد در اداره کل انتقال خون استان تهران ضمن بازدید از انبار کالاهای مصرفی و سردخانه ذخیره سازی پلاسما با فعالیت‌های در حال انجام واحد پخش خون آشنا می‌شوند.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه همراهان نمایشگاه بخشی از سامانه‌‌ی الکترونیکی بیست‌و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم است که از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی شده است. شرایط تخصیص بن‌های خرید: - هر کاربر فقط یک‌بار می‌تواند با توجه به امتیاز خود و هر زمان که تصمیم گرفت، درخواست بن خرید بدهد. - در صورت ثبت درخواست بن خرید، دیگر امکان افزایش امتیاز و دریافت بن بیشتر وجود ندارد. به محض تکمیل صدرو بن خرید برای یک ردیف حتی در صورت داشتن امتیاز بالا، کاربر به ردیف پایین‌تر برای صدور بن تخفیف هدایت می‌شود. بن خرید غیر حضوری، حدود ۶۰ درصد قیمت بن خرید حضوری محاسبه و به کاربر ارائه می‌شود.

اخبار بیشتر