خطرات سیل برای دزفول چقدر جدی است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

خطرات سیل برای دزفول چقدر جدی است؟

بوستان‌های ساحلی دزفول به زیر آب رفتند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بوستان‌های ساحلی دزفول به زیر آب رفتند
به دلیل افزایش دبی رودخانه دز تا سطح یک هزار و ۷۰۰ مترمکعب برثانیه، بوستان های ساحلی دزفول به زیر آب رفتند.

از صبح امروز، بوستان ساحلی رودخانه دز شامل رعنا، دووه و علی مالک به زیرآب رفتند؛ ضمن اینکه بخش‌هایی از بوستان ساحلی علی کله نیز دچار آبگرفتگی شده است.

این آبگرفتگی موجب بروز خساراتی به زیرساختهای این بوستان‌ها شده که به دلیل بارندگی‌های آتی درحال حاضر برآورد ریالی نشده است.

دقایقی پیش بخشدار بخش چغامیش نیزازمسدود شدن جاده پل رانکی به روستای شهید بهشتی (جاده کنارستان) یه دلیل افزایش دبی رودخانه دز خبرداد.

صبح امروز نیز با تلاش چهار ساعته نجاتگران هلال احمر دزفول دو چوپان گرفتار در بیشه میانرود شهرستان نجات یافتند و به مکان امن انتقال داده شدند.

از دقایقی پیش نیز سامانه بارشی در دزفول شروع به باریدن کرده که براساس اعلام هواشناسی این سامانه اواخر روز دوشنبه ازمنطقه خارج می‌شود.

بنا بر اعلام شرکت بهره برداری از منابع آب شمال خوزستان، دبی رودخانه دز به دلیل رها سازی آب پشت سد دز و سامانه پرقدرت بارشی پیش رو به بیش از ۱۷۰۰ مترمکعب برثانیه نیز افزایش خواهد یافت بنابراین مردم و مسافران بایدبرای تردد مراقب باشند.

ستاد مدیریت بحران دزفول از شهروندان و مسافران نوروزی خواسته که تا روز سه‌شنبه از حضور در مناطق کوهستانی مانند سردشت و شهیون و همچنین از استقرار و تردد در مناطق نزدیک به حریم رودخانه دز بشدت خودداری کنند.

بارش شدید باران در یک هفته اخیر موجب افزایش حجم آب ورودی سدهای کرخه و دز شده به گونه‌ای که زنگ خطر وقوع سیلاب عظیم طی هفته جاری برای برخی شهرهای استان خوزستان به ویژه شهرستان‌های حاشیه رودخانه دز و کرخه به صدا درآمده است.

همانند بارندگی هفته گذشته در دزفول، چندین مکان عمومی مسقف همچون حسینیه ثارالله وهمچنین کمپ‌های نوروزی برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی و ساکنان روستاهای درمعرض سیلاب آماده شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

آماده سازی ۴ فضا برای اسکان اضطراری ساکنان روستاهای دزفول

مهرخبرگزاری مهر
آماده سازی ۴ فضا برای اسکان اضطراری ساکنان روستاهای دزفول
دزفول- مدیر آموزش و پرورش دزفول از آماده سازی چهار فضا توسط این اداره برای اسکان اضطراری ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه دز که در معرض سیلاب هستند، خبر داد.

عبدالمحمد جرجانی در گفتگو باخبرنگار مهر، اظهار کرد: با توجه به افزایش دبی رودخانه دز و احتمال وقوع سیلاب بر اثر سامانه قدرتمند بارشی پیش رو، چهار فضا با کمک جمعیت هلال احمر دزفول در راستای پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه برای ساکنان روستاهای در معرض سیلاب رودخانه دز آماده شده است.

وی افزود: اردوگاه دانش آموزی شهید قاضی، مجموعه ورزشی شهید ناحی، سالن ورزشی دبیرستان عزیز صفری و همچنین محل دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری (ره) برای اسکان اضطراری ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه دز مهیا شده است.

جرجانی با اشاره به موفقیت ستاد اسکان فرهنگیان شهرستان دزفول در اسکان اضطراری مسافرین نوروزی در بارندگی هفته گذشته، گفت: با توجه به شرایط نامناسب جوی که در روزهای چهارم و پنجم فرودین رخ داد، آموزش و پرورش توانست طی اقدامی بسیجی وار، شرایط را برای اسکان بیش از سه هزار نفر در روز مهیا سازد.

مدیر آموزش و پرورش دزفول عنوان کرد: این اداره با تمام توان در خدمت مردم شهرستان و میهمانان نوروزی است و در کنار سایر ارگان‌ها و نهادهای خدمت رسان، در راستای تأمین امنیت و جلوگیری از بروز هر گونه حادثه از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

سیل بندهای دزفول ترمیم و مقاوم‌سازی شده‌اند/سد دز در ایمنی کامل

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سیل بندهای دزفول ترمیم و مقاوم‌سازی شده‌اند/سد دز در ایمنی کامل
سرپرست فرمانداری دزفول گفت: در راستای مقابله با خسارات سیلاب احتمالی، سیل بندهای دزفول طی روزهای اخیر ترمیم و مقاوم شده و به مرحله پایداری رسیده‌اند.

محمد حیدری اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بروز سیلاب در مناطق حاشیه رودخانه‌های دز و کرخه، طی روزهای گذشته شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با برگزاری جلسات مختلف، برنامه ریزی‌ها و تمهیدات متعددی در راستای رفع موانع و مشکلات برای مقابله با سیلاب احتمالی اتخاذ کرد.

وی افزود: خوشبختانه طی چند روز گذشته سیل بندهای دزفول با همکاری نیروهای سپاه، ارتش و دستگاه‌های اجرایی و خدماتی ترمیم شده و به مرحله پایداری رسیده‌اند به گونه‌ای که در برابر دبی حال حاضر رودخانه که ۱۷۰۰ مترمکعب بر ثانیه است مقاومت می‌کنند، ضمن اینکه پیش بینی می‌شود این سیل بندها در برابر دبی تا ۲ هزار مترمکعب نیز مقاومت خود را حفظ کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با اشاره به احتمال بروز خسارات در روستاهای پایین دست رودخانه دز، گفت: بازدیدهایی از روستاهای در معرض سیلاب شهرستان دزفول به ویژه در بخش مرکزی به عمل آمد که تمهیدات لازم اتخاذ و دستورات نیز صادر شد، از سویی شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای دزفول و تمامی دهیاری‌های مناطق در معرض سیلاب شهرستان در حالت آماده‌باش صد درصد هستند.

حیدری با بیان اینکه هوشیاری مردم و همت مسئولان ضامن موفقیت و مدیریت سیلاب پیش رو خواهد بود، گفت: در فضای مجازی شایعه‌هایی مبنی بر بروز مشکلاتی در سد دز منتشر شده که هیچکدام صحت ندارد و این سد با ایمنی کامل در حال فعالیت است بنابراین مدیریت سد دز و شورای هماهنگی مدیریت بحران دزفول و استان هیچ خبری مبنی بر ایجاد مشکل در سیستم ورودی و خروجی سد دز را تأیید نمی‌کنند.

وی با اشاره به ورود سامانه بارشی پرقدرت برای روزهای یازدهم و دوازدهم فروردین، عنوان کرد: با توجه به قدرت سامانه بارشی پیش رو و همچنین حجم بالای رهاسازی آب رودخانه طبیعی است که طی این چند روز زحماتی نیز برای مردم به بار خواهد آمد اما قطعا موقت خواهد بود و این امر با همیاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، نظامی و انتظامی با موفقیت پشت سر گذاشته خواهد شد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به حضور رئیس جمهور در خوزستان و بازدید از سدهای کرخه و دز، گفت: رئیس جمهور در جلسه مدیریت بحران استان تاکید داشت که دستگاه‌های اجرایی با تمام قوا در زمینه مقابله با حوادث ناشی از سیلاب ورود کنند.

حیدری اضافه کرد: رئیس جمهور همچنین قول‌هایی در راستای جبران خسارات سیلاب‌های گذشته استان و سیلاب آینده داد، بنابراین دستگاه‌های اجرایی با پشتوانه تعهد رئیس جمهور مبنی بر گشایش اعتبارات باقدرت بیشتری در صحنه باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه در دزفول هیچ روستایی تاکنون تخلیه نشده و در روستای بنه عبدالنبی تنها جابجایی دام صورت گرفته، گفت: هر زمان احساس خطر رخ داد بدون تردید آمادگی لازم برای تخلیه روستاها و انتقال دام‌ها وجود دارد ضمن اینکه مکان‌های متعددی نیز برای این امر در نظر گرفته شده است.

حیدری در پایان از مردم خواست اخبار مربوط به سد دز و سیلاب را تنها از زبان منابع رسمی از جمله وی و مدیر سد دز و از طریق رسانه‌های رسمی دنبال کنند.

بارش شدید باران در یک هفته اخیر موجب افزایش حجم آب ورودی سدهای کرخه و دز شده به گونه‌ای که زنگ خطر وقوع سیلاب عظیم طی هفته جاری برای برخی شهرهای استان خوزستان به ویژه شهرستان‌های حاشیه رودخانه دز و کرخه به صدا درآمده است.

بنا بر اعلام شرکت بهره برداری از منابع آب شمال خوزستان، دبی رودخانه دز به دلیل رها سازی آب پشت سد دز، در حال افزایش و اکنون ۱۷۰۰ مترمکعب بر ثانیه است.

اداره هواشناسی دزفول نیز اعلام کرده که سامانه بارشی پرقدرت اواخر روز شنبه وارد منطقه شده و اواخر روز دوشنبه خارج می‌شود.

ستاد مدیریت بحران دزفول از شهروندان و مسافران نوروزی خواسته که تا روز سه‌شنبه از حضور در مناطق کوهستانی مانند سردشت و شهیون و همچنین از استقرار و تردد در مناطق نزدیک به حریم رودخانه دز خودداری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سقوط خودروی راننده زن به داخل دریاچه، عاقبت استفاده از گاز به جای ترمز + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن در نزدیکی دریاچه‌ای در یکی از شهرهای ایالت نیوجرسی، قصد تغییر مسیر خودرو را داشت که اشتباه گرفتن پدال گاز و ترمز، باعث شد تا خودرو مستقیم به سمت دریاچه حرکت کند و در آن فرو رود. خوشبختانه با اقدام به موقع آتش نشانی، خودرو و راننده آن بدون آسیب، به خشکی منتقل شدند. انتهای پیام/

فیلم گفتگوی اختصاصی با حمید مشکی نوچه صورت خط خطی وحید مرادی / دختر لاکچری چرا می‌ترسید!

رکنارکنا1 روز قبل
حمید مشکی به خبرنگار رکنا گفت: من ۳ سال است که دیگر شرارت نمی‌کنم و هیچ مزاحمتی برای نوامیس مردم نکرده‌ام. در حالیکه حمید مشکی گفته بود قصد ازدواج دارد و همسرش از گذشته او خبر دارد و دیگر برای زنان مزاحمت ایجاد نمی‌کند چندی قبل خانواده دختر جوانی از حمید مشکی شکایت کردند. وحشت دختر تهرانی از حمید مشکیوحشت دختر تهرانی از همدست مخوف وحید مرادی به اندازه‌ای زیاد بود که می‌ترسید به کلانتری برود. حمید مشکی از اراذل و اوباش و همدستان وحید مرادی بود که حتی به شلیک‌های پلیس اعتنایی نداشت. بنا بر این گزارش، حمید مشکی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس امنیت تهران قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آتش‌سوزی عمدی در شرکتی در ژاپن+ویدئو

ایلناایلنا1 روز قبل
در پی آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در شهر کیوتوی ژاپن بیش از ۱۰ نفر کشته شده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در پی آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در شهر کیوتوی ژاپن بیش از ۱۰ نفر کشته شده‌اند. احتمال می‌رود این آتش‌سوزی که امروز -پنج‌شنبه- روی داد، عمدی بوده باشد. شبکه تلویزیونی ان‌اچ‌کی گزارش داد که در پی این حادثه مردی ۴۱ ساله بازداشت شده است. ۳۶ نفر نیز زخمی شده‌اند که حال ۱۰ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

آغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیآغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸فعالان صنعت الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ ۹۸، آخرین یافته‌های علمی و صنعتی خود را به نمایش گذاشتند

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
«جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! برترین‌ها: «جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! هیچ رکورد رسمی برای این کار وجود ندارد، چون گینس چنین دسته‌ای ندارد، اما وقتی دفرن شنید که یک نفر ۱۰۰ ساعت روی تخت سلطنت نشسته، فکر کرد او هم می‌تواند. هدف او این بود که ۱۶۸ ساعت روی کاسه توالت بنشیند و تقریبا ۵ روز نشست، اما فقط ۱۱۶ ساعت دوام آورد، چون بدنش دیگر کشش نداشت. اگرچه او نتوانست به رکورد ۱۶۸ ساعته خود برسد، اما ۱۱۶ ساعت هم بیشترین زمانی است که تاکنون یک فرد روی کاسه توالت نشسته است و دفرن امیدوار است که این تلاش به عنوان یک رکورد جهانی رسمی شناخته شود.

اخبار بیشتر