آخرین شرایط جاده‌ها و سیل و باران در کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

آخرین شرایط جاده‌ها و سیل و باران در کشور

تداوم بارش برف و باران

ایسناخبرگزاری ایسنا
تداوم بارش برف و باران
براساس اعلام مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در حال حاضر در اغلب محورهای مواصلاتی کشور بارش برف و باران وجود دارد.

به گزارش ایسنا، مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا براساس گزارشی که در ساعت ۱۳ از وضعیت جوی و ترافیکی روز جاری اعلام کرده که در اکثر محورهای استان اردبیل، محورهای میانه-زنجان، سراب-اردبیل، سراب-تبریز، تبریز-میانه و تبریز-زنجان در آذربایجان شرقی و محور اسالم به خلخال در استان گیلان بارش برف مشاهده می‌شود.

همچنین در اکثر محورهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خوزستان، گلستان، بوشهر، ایلام، قزوین، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، لرستان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، همدان، هرمزگان، فارس، چهار محال و بختیاری و مازندران، محور اصفهان-دلیجان گردنه قرقچی در استان اصفهان، محورهای توره-ازنا و توره-ملایر در استان مرکزی بارش باران گزارش شده است.

همچنین در محورهای اهر- کلیبر، تبریز-بستان آباد و ورزقان-خاروانه در استان آذربایجان شرقی، محورهای اردبیل-آستارا و گرمی- بیله سوار در استان اردبیل و محور سنندج-قروه در استان کردستان مه گرفتگی مشاهده می‌شود.

براساس اعلام مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش باران در محورهای منتهی به ۱۲ شهرستان در استان فارس؛ جاده‌ها لغزنده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بارش باران در محورهای منتهی به ۱۲ شهرستان در استان فارس؛ جاده‌ها لغزنده است
مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس از بارش باران در محورهای منتهی به ۱۲ شهرستان این استان خبر داد.

- اخبار استانها -

حمید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از بارش باران در محورهای منتهی به ۱۲ شهرستان این استان خبر داد و اظهار داشت: براساس گزارشات دریافتی از راهداران مستقر در محورها و ادارات راه و شهرسازی تابعه در حال حاضر محورهای منتهی به شهرستان‌های فیروزآباد، شیراز، کازرون، سپیدان، جهرم، داراب، فراشبند، نوراباد، رستم، کوار، خرامه و فسا بارانی است.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل لغزندگی جاده‌ها توصیه می‌شود رانندگی با سرعت مطمئنه انجام شود، افزود: تمامی محورهای استان باز و تردد به صورت روان برقرار است.

خواندن خبر در سایت منبع

محورهای ارتباطی آذربایجان غربی بارانی است/پرهیز از سفرهای غیرضرور

مهرخبرگزاری مهر
محورهای ارتباطی آذربایجان غربی بارانی است/پرهیز از سفرهای غیرضرور
ارومیه – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: هم اکنون بارش باران تمام محورهای ارتباطی آذربایجان غربی و بارش برف در چالدران گزارش شده است.

ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت راه‌های استان افزود: در حال حاضر بنابر گزارش دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راههای اداره کل و همچنین مشاهده عینی راهداران بارش باران تمام محورهای ارتباطی آذربایجان غربی و برف در چالدران ادامه دارد.

وی با هشدار به مسافران در خصوص رعایت نکات ایمنی ادامه داد: هم اکنون گردنه‌های قوشچی، قره تپه و خوی – چالدران مه آلود بوده و از همه هموطنان درخواست می‌شود از انجام سفرهای غیرضروری در این مسیرها اجتناب کنند.

شکری خاطرنشان کرد: راهداران در تمامی محورهای ارتباطی جهت کمک به مسافران حضور داشته و پیش از سفر با شماره ۱۴۱ جهت مدیریت سفر خود و جلوگیری از بروز مشکل‌های ترافیکی و ترددی تماس حاصل کنند.

وی از ثبت بیش از هفت میلیون تردد در جاده‌های استان طی نوروز سال جاری خبر و اضافه کرد: طرح نوروزی که از ۲۵ اسفند ماه سال قبل آغاز شده و تا ۱۰ فروردین ماه امسال بیش از هفت میلیون تردد در محورهای ارتباطی استان ثبت شده است که محور سلماس-ارومیه، مهاباد-ارومیه و ارومیه - سرو پرترددترین محورهای ارتباطی را شامل می‌شوند.

شکری با بیان اینکه ساعات ۱۷ الی ۱۸ و ۱۸ الی ۱۹ ساعات اوج تردد در جاده‌های آذربایجان غربی است، ادامه داد: از این تعداد تردد ثبت شده در محورهای ارتباطی آذربایجان غربی نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تردد اختصاص به مبادی ورودی و خروجی استان دارد که ملکان – میاندوآب و بالعکس، سقز – بوکان و بالعکس و تبریز-ارومیه و بالعکس بیشترین ترددهای این مبادی را دارا هستند.

وی با اشاره به متوسط سرعت وسایل نقلیه متردد از جاده‌های آذربایجان غربی اضافه کرد: متوسط سرعت این وسایل نقلیه ۷۷ کیلومتر بر ساعت برآورد و ۶٫۷ درصد از مجموع ترددها متخلف شناسایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به تردد بیش از تردد ۶۸ هزار مسافر از مرزهای استان طی تعطیلات نوروزی عنوان کرد: این تعداد حدود ۴۵ درصد کل ترددهای مرزی آذربایجان غربی در ایام نوروز را تشکیل می‌دهد.

شکری با بیان اینکه در ۱۱ روز ابتدای طرح نوروزی امسال، ۱۵۴ هزار تردد در مرزهای پنجگانه آذربایجان غربی ثبت شده که ۱۱۶ هزار مسافر نیز ایرانی بوده اند افزود: در این مدت روزانه به طور متوسط ۱۳ هزار و ۸۰۰ تردد در مرزهای آذربایجان غربی ثبت شده که نسبت به روزهای نخست طرح نوروزی، ۳۰۰ نفر افزایش دارد.

آذربایجان غربی پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

در کل کشور ۲۲ پایانه مرزی وجود دارد که بیش از یک پنجم آنها مربوط به آذربایجان غربی است.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش برف و باران در چهارمحال و بختیاری

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
بارش برف و باران در چهارمحال و بختیاری
بارش برف و باران با فعال شدن سامانه بارشی در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بارش برف و باران از بامداد امروز یکشنبه با فعال شدن سامانه بارشی در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

بارش در ارتفاعات به صورت برف گزارش شده است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال بختیاری با اشاره به فعال شدن سامانه بارشی در این استان، گفت: شدت بارش‌ها برای اواخر وقت یکشنبه و صبح روز دوشنبه و برای نیمه غربی استان چهارمحال و بختیاری پیش بینی می‌شود.

شاهرخ پارسا عنوان کرد: شدت بارش‌ها در مناطق کوهرنگ، اردل، لردگان، فارسان و کیار پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال بختیاری بیان کرد: در پی بارش برف لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های برف گیر انتظار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین وضعیت راه‌ها|جاده‌های ۱۹ استان شاهد بارش برف و باران در روز ۱۱ فروردین

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آخرین وضعیت راه‌ها|جاده‌های ۱۹ استان شاهد بارش برف و باران در روز ۱۱ فروردین
محورهای مواصلاتی ۱۹ استان در صبح یازدهمین روز فروردین ۹۸ شاهد بارش برف و باران است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور را تا ساعت 11 صبح امروز یازدهم فروردین 98 اعلام کرد.

بارش برف:

استان آذربایجان شرقی (محورهای اهر کلیبر,تبریز بستان‌آباد و ورزقان خاروانه)

استان آذربایجان غربی (محور ماکو چالدران)

استان اردبیل (محور اردبیل آستارا)

استان گیلان (محور اسالم خلخال)

استان کردستان (محور بانه سقز)

بارش باران:

استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی, خوزستان, گلستان , بوشهر, ایلام, قزوین, قم, کردستان, کرمانشاه, گیلان, همدان, هرمزگان, فارس, چهارمحال و بختیاری ومازندران (اکثر محورها)

استان لرستان (محور پلدختر کوهدشت)

استان اصفهان (محور اصفهان دلیجان گردنه قرقچی)

مه‌گرفتگی:

استان آذربایجان شرقی (محورهای اهر کلیبر, تبریز بستان‌آباد و ورزقان خاروانه)

استان اردبیل (محورهای اردبیل آستارا و گرمی بیله‌سوار)

استان کردستان (محور سنندج قروه)

ترافیک نیمه‌سنگین:

جنوب به شمال محور هراز (محدوده لاسم)

سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بارش برف، چهارمحال و بختیاری، ارسلان شکری، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بارش باران از تلگرام

🔻#هواشناسی

🔹بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شرق خوزستان، شرق لرستان، یزد، برخی نقاط کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.


استان‌هایی که امروز برف و باران دارند

▫️بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شرق خوزستان، شرق لرستان، یزد، برخی نقاط کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.


احتمال #وقوع_سیلاب در #مازندران و گلستان در پی آخرین بارش‌های امسال

🌧 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن هشدار وقوع سیل در شرق مازندران و گلستان از مسافران استان‌های شمالی و سایر جاده‌های برفگیر خواست به علت لغزندگی جاده‌ها با تجهیزات زمستانی مناسب راهی سفر شوند.


❄️ بارش #برف در استان‌های اصفهان، سمنان و مازندران

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور #ناجا:

🔹 در حال حاضر #ترافیک در محور تهران- فیروزکوه حدفاصل #دماوند تا سربندان و آزادراه کرج-تهران حدفاصل ساسانی تا پل کلاک نیمه سنگین است.

🔹 در استان‌های اصفهان، سمنان و مازندران بارش برف و در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران، قزوین، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همدان، کرمانشاه، گلستان و گیلان بارش باران را شاهد هستیم.

🔹 همچنین در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، زنجان، قزوین، لرستان، مازندران، همدان، چهارمحال و بختیاری، کردستان و کرمانشاه مه گرفتگی را شاهد هستیم.


بارش برف و باران در ۲۰ استان/ مه گرفتگی در ۷ استان

❄️بارش برف:

١) اردبیل (اکثر محورها)

٢) آذربایجان شرقی (محور اهر-تبریز)

٣) آذربایجان غربی (محور تمرچین)

٤) همدان (محور ملایر-اراک)

٥) گیلان (محوراسالم-خلخال)

٦) اصفهان (محورهای داران-الیگودرز و میمه – دلیجان)

🌧بارش باران:

استان‌های آذربایجان غربی، سمنان، همدان، لرستان، مرکزی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، فارس، گیلان، اصفهان، مازندران، خراسان شمالی، گلستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و یزد (اکثر محورها)

🌫مه گرفتگی همراه با کاهش دید:

استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، زنجان، کردستان و اصفهان (ارتفاعات)


❌بارش برف و ترافیک سنگین در چالوس

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ضمن اشاره به بارش برف در محور کرج -چالوس گفت: در حال حاضر ترافیک نیز در این محدوده سنگین است.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا2 ساعت قبل
شبیه‌ساز حریق موتور هواپیما در مانور آتش‌سوزی موتور هواپیما در فرودگاه بین‎المللی کیش رونمایی شد. مرتضی بلوکی- فرودگاه بین‎المللی کیش در مانور آتش سوزی موتور هواپیما که در دوشنبه گذشته برگزار کرد، از شبیه ساز حریق موتور هواپیما رونمایی کرد. این دستگاه با شبیه سازی بدترین حالت آتش سوزی موتور هواپیما موجب جلوگیری از گسترش آتش به کل هواپیما و انفجار آن می‌شود. یکی از الزامات سازمان جهانی هواپیمایی (ایکائو)، برای اخذ گواهینامه ایمنی فرودگاهی، برخورداری از این شبیه ساز است و با توجه به اینکه فرودگاه بین‌المللی کیش جزو سه فرودگاه نخست در کشور است که موفق به دریافت این گواهینامه فرودگاهی شده، اقدام به خرید و تهیه این دستگاه کرده است. ناگفته نماند که افزایش توان عملیاتی آتش نشانان فرودگاهی، آموزش و تمرین آتش‌نشانان فرودگاه به دلیل نزدیک بودن به شرایط واقعی آتش سوزی موتور هواپیما از مزایای برخورداری از مانوری با استفاده از این شبیه‎ساز است.
رکنارکنا2 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ محمود مالمیر با اعلام این خبر گفت: چندی قبل ماموران در جریان ۲ فقره سرقت خانه که به یک شیوه و شگرد صورت گرفته بود قرار گرفتند و تیم عملیات کلانتری برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند. این مقام پلیسی ادامه داد: در ادامه تحقیقات مشخص شد سارقان در دومین سرقت خود در زمان خروج ساختمان در برابر صاحبخانه که زن جوانی است قرار گرفته‌اند که با استفاده از افشانه اشک آور موفق به فرار شده‌اند. رییس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر عنوان کرد: تجسس‌های پلیسی برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه روز گذشته ماموران خودروی سمند سفید رنگ با ۳ سرنشین که پلاک خودرویشان مخدوش بود را مشاهده کردند و با توجه به مرموز بودن آنها دستور ایست صادر شد. این مقام پلیسی ادامه داد: ماموران پس از دستگیری و برداشتن کوله پشتی سارقان وسایل و ابزار سرقت از قبیل ماسک، دستکش، و یک حلقه برای باز کردن دستگیره پنجره‌های خانه به دست آوردند و جالب اینکه متهمان اصرار بر بیگناهی داشتند که تصویر دوربین مداربسته که داخل یکی از خانه‌ها تصاویر دزدان را با همان لباس‌های زمان دستگیری شان ثبت کرده بود پیش روی متهمان قرار گرفت و زن جوان که در زمان فرار دزدان خانه‌اش آنها را مشاهده کرده بود آنها را شناسایی کرد و همین کافی بود تا سارقان به سرقت خانه‌ها اعتراف کنند. سرهنگ مالمیر در پایان گفت: متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور مقام محترم قضایی در اختیار ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی تبریز با تاکید بر اینکه قانون گذاری بیشترین نقش را در پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری داشته است، گفت: قانونگذاری موثرتر از آموزش بوده است. مژگان لطفی، روز چهارشنبه در پانل تخصصی چهارشنبه آخر سال با بیان اینکه سوختگی آغاز فاجعه‌ای برای شخص خانواده و جامعه بوده و عوارض جسمی و روانی بسیاری تحمیل می‌کند، اظهار کرد: بر اساس آمار مرکز تحقیقات سوختگی در کشور ما هشت برابر میانگین جهانی است. کارشناس مسئول پیشگیری از حوادث در مرکز بهداشت تبریز نیز در ادامه گفت: استان ما در حوادث چهارشنبه آخر سال در بین پنج دانشگاه اول سال قرار دارد و ۸۰ درصد از مصدومان مرد و ۲۰ درصد زن هستند. وی بیان کرد: ۵۱٫۴ درصد از مواد آتش بازی چهارشنبه آخر سال را ترقه، ۹٫۵ درصد را آتش و ۸٫۲ درصد را نارنجک و دیگر مواد تشکیل می‌دهند. پانل علمی پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال به همت مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، قطب علمی جامعه شناسی و دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
تابناکتابناک3 ساعت قبل
زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواستار به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد. راز این جنایت پس از دو ماه که سه مظنون در بازداشت بودند با شکسته شدن سکوت زن همسایه و اعتراف به قتل پیرمرد فاش شد. این اعترافات کافی بود تا ماموران به سراغ زن همسایه بروند و او را بازداشت کنند. اما این زن اصرار داشت که در ماجرای قتل نقشی نداشته است و گفت: زن سوم و پسرش عامل قتل مرد همسایه هستند و اختلاف ما به حدی نبود که بخواهم او را به قتل برسانم. سکوت شکسته شددو ماه از ماجرای قتل معمایی پیرمرد سه زنه گذشت تا این که صبح روز گذشته زن همسایه که نازنین نام دارد سکوتش را شکست و به قتل مرد همسایه با همدستی زن سوم اعتراف کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ساعت قبل
رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا با بیان اینکه از ۱۰ زلزله بزرگ در طول تاریخ در جهان، یکی در ایران اتفاق افتاده است، گفت: ۹۷ درصد مناطق ایران تحت پوشش زلزله قرار دارد. وی با اشاره به روند پیر شدن جمعیت ایران، تصریح کرد: تا «سال ۲۱۰۰» ۹۹٫۵ درصد جمعیت ایران شهر نشین خواهند شد. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا از پوشش ۹۷ درصدی مناطق ایران توسط زلزله خبر داد. خانکه با بیان اینکه تا «سال ۲۰۱۸»، ۶۱ درصد حوادث در ایران سیل بوده است، ابراز داشت: در سیل اخیر امسال ۳۲۰۰ مصدوم شدند و ۸۵ نفر جان باخته داشتیم. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا یادآور شد: مردان ۱۵ تا ۴۵ ساله بیشترین افراد آسیب دیده در حوادث ترافیکی هستند.

اخبار بیشتر