1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

آخرین شرایط جاده‌ها و سیل و باران در کشور

تداوم بارش برف و باران

ایسناخبرگزاری ایسنا
تداوم بارش برف و باران

به گزارش ایسنا، مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا براساس گزارشی که در ساعت ۱۳ از وضعیت جوی و ترافیکی روز جاری اعلام کرده که در اکثر محورهای استان اردبیل، محورهای میانه-زنجان، سراب-اردبیل، سراب-تبریز، تبریز-میانه و تبریز-زنجان در آذربایجان شرقی و محور اسالم به خلخال در استان گیلان بارش برف مشاهده می‌شود.

همچنین در اکثر محورهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خوزستان، گلستان، بوشهر، ایلام، قزوین، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، لرستان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، همدان، هرمزگان، فارس، چهار محال و بختیاری و مازندران، محور اصفهان-دلیجان گردنه قرقچی در استان اصفهان، محورهای توره-ازنا و توره-ملایر در استان مرکزی بارش باران گزارش شده است.

همچنین در محورهای اهر- کلیبر، تبریز-بستان آباد و ورزقان-خاروانه در استان آذربایجان شرقی، محورهای اردبیل-آستارا و گرمی- بیله سوار در استان اردبیل و محور سنندج-قروه در استان کردستان مه گرفتگی مشاهده می‌شود.

براساس اعلام مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش باران در محورهای منتهی به ۱۲ شهرستان در استان فارس؛ جاده‌ها لغزنده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بارش باران در محورهای منتهی به ۱۲ شهرستان در استان فارس؛ جاده‌ها لغزنده است

- اخبار استانها -

حمید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از بارش باران در محورهای منتهی به ۱۲ شهرستان این استان خبر داد و اظهار داشت: براساس گزارشات دریافتی از راهداران مستقر در محورها و ادارات راه و شهرسازی تابعه در حال حاضر محورهای منتهی به شهرستان‌های فیروزآباد، شیراز، کازرون، سپیدان، جهرم، داراب، فراشبند، نوراباد، رستم، کوار، خرامه و فسا بارانی است.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل لغزندگی جاده‌ها توصیه می‌شود رانندگی با سرعت مطمئنه انجام شود، افزود: تمامی محورهای استان باز و تردد به صورت روان برقرار است.

خواندن خبر در سایت منبع

محورهای ارتباطی آذربایجان غربی بارانی است/پرهیز از سفرهای غیرضرور

مهرخبرگزاری مهر
محورهای ارتباطی آذربایجان غربی بارانی است/پرهیز از سفرهای غیرضرور

ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت راه‌های استان افزود: در حال حاضر بنابر گزارش دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راههای اداره کل و همچنین مشاهده عینی راهداران بارش باران تمام محورهای ارتباطی آذربایجان غربی و برف در چالدران ادامه دارد.

وی با هشدار به مسافران در خصوص رعایت نکات ایمنی ادامه داد: هم اکنون گردنه‌های قوشچی، قره تپه و خوی – چالدران مه آلود بوده و از همه هموطنان درخواست می‌شود از انجام سفرهای غیرضروری در این مسیرها اجتناب کنند.

شکری خاطرنشان کرد: راهداران در تمامی محورهای ارتباطی جهت کمک به مسافران حضور داشته و پیش از سفر با شماره ۱۴۱ جهت مدیریت سفر خود و جلوگیری از بروز مشکل‌های ترافیکی و ترددی تماس حاصل کنند.

وی از ثبت بیش از هفت میلیون تردد در جاده‌های استان طی نوروز سال جاری خبر و اضافه کرد: طرح نوروزی که از ۲۵ اسفند ماه سال قبل آغاز شده و تا ۱۰ فروردین ماه امسال بیش از هفت میلیون تردد در محورهای ارتباطی استان ثبت شده است که محور سلماس-ارومیه، مهاباد-ارومیه و ارومیه - سرو پرترددترین محورهای ارتباطی را شامل می‌شوند.

شکری با بیان اینکه ساعات ۱۷ الی ۱۸ و ۱۸ الی ۱۹ ساعات اوج تردد در جاده‌های آذربایجان غربی است، ادامه داد: از این تعداد تردد ثبت شده در محورهای ارتباطی آذربایجان غربی نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تردد اختصاص به مبادی ورودی و خروجی استان دارد که ملکان – میاندوآب و بالعکس، سقز – بوکان و بالعکس و تبریز-ارومیه و بالعکس بیشترین ترددهای این مبادی را دارا هستند.

وی با اشاره به متوسط سرعت وسایل نقلیه متردد از جاده‌های آذربایجان غربی اضافه کرد: متوسط سرعت این وسایل نقلیه ۷۷ کیلومتر بر ساعت برآورد و ۶٫۷ درصد از مجموع ترددها متخلف شناسایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به تردد بیش از تردد ۶۸ هزار مسافر از مرزهای استان طی تعطیلات نوروزی عنوان کرد: این تعداد حدود ۴۵ درصد کل ترددهای مرزی آذربایجان غربی در ایام نوروز را تشکیل می‌دهد.

شکری با بیان اینکه در ۱۱ روز ابتدای طرح نوروزی امسال، ۱۵۴ هزار تردد در مرزهای پنجگانه آذربایجان غربی ثبت شده که ۱۱۶ هزار مسافر نیز ایرانی بوده اند افزود: در این مدت روزانه به طور متوسط ۱۳ هزار و ۸۰۰ تردد در مرزهای آذربایجان غربی ثبت شده که نسبت به روزهای نخست طرح نوروزی، ۳۰۰ نفر افزایش دارد.

آذربایجان غربی پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

در کل کشور ۲۲ پایانه مرزی وجود دارد که بیش از یک پنجم آنها مربوط به آذربایجان غربی است.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش برف و باران در چهارمحال و بختیاری

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
بارش برف و باران در چهارمحال و بختیاری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بارش برف و باران از بامداد امروز یکشنبه با فعال شدن سامانه بارشی در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

بارش در ارتفاعات به صورت برف گزارش شده است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال بختیاری با اشاره به فعال شدن سامانه بارشی در این استان، گفت: شدت بارش‌ها برای اواخر وقت یکشنبه و صبح روز دوشنبه و برای نیمه غربی استان چهارمحال و بختیاری پیش بینی می‌شود.

شاهرخ پارسا عنوان کرد: شدت بارش‌ها در مناطق کوهرنگ، اردل، لردگان، فارسان و کیار پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال بختیاری بیان کرد: در پی بارش برف لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های برف گیر انتظار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین وضعیت راه‌ها|جاده‌های ۱۹ استان شاهد بارش برف و باران در روز ۱۱ فروردین

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آخرین وضعیت راه‌ها|جاده‌های ۱۹ استان شاهد بارش برف و باران در روز ۱۱ فروردین

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور را تا ساعت 11 صبح امروز یازدهم فروردین 98 اعلام کرد.

بارش برف:

استان آذربایجان شرقی (محورهای اهر کلیبر,تبریز بستان‌آباد و ورزقان خاروانه)

استان آذربایجان غربی (محور ماکو چالدران)

استان اردبیل (محور اردبیل آستارا)

استان گیلان (محور اسالم خلخال)

استان کردستان (محور بانه سقز)

بارش باران:

استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی, خوزستان, گلستان , بوشهر, ایلام, قزوین, قم, کردستان, کرمانشاه, گیلان, همدان, هرمزگان, فارس, چهارمحال و بختیاری ومازندران (اکثر محورها)

استان لرستان (محور پلدختر کوهدشت)

استان اصفهان (محور اصفهان دلیجان گردنه قرقچی)

مه‌گرفتگی:

استان آذربایجان شرقی (محورهای اهر کلیبر, تبریز بستان‌آباد و ورزقان خاروانه)

استان اردبیل (محورهای اردبیل آستارا و گرمی بیله‌سوار)

استان کردستان (محور سنندج قروه)

ترافیک نیمه‌سنگین:

جنوب به شمال محور هراز (محدوده لاسم)

سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بارش برف، چهارمحال و بختیاری، ارسلان شکری، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بارش باران از تلگرام

🔻#هواشناسی

🔹بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شرق خوزستان، شرق لرستان، یزد، برخی نقاط کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.


استان‌هایی که امروز برف و باران دارند

▫️بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شرق خوزستان، شرق لرستان، یزد، برخی نقاط کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.


احتمال #وقوع_سیلاب در #مازندران و گلستان در پی آخرین بارش‌های امسال

🌧 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن هشدار وقوع سیل در شرق مازندران و گلستان از مسافران استان‌های شمالی و سایر جاده‌های برفگیر خواست به علت لغزندگی جاده‌ها با تجهیزات زمستانی مناسب راهی سفر شوند.


❄️ بارش #برف در استان‌های اصفهان، سمنان و مازندران

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور #ناجا:

🔹 در حال حاضر #ترافیک در محور تهران- فیروزکوه حدفاصل #دماوند تا سربندان و آزادراه کرج-تهران حدفاصل ساسانی تا پل کلاک نیمه سنگین است.

🔹 در استان‌های اصفهان، سمنان و مازندران بارش برف و در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران، قزوین، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همدان، کرمانشاه، گلستان و گیلان بارش باران را شاهد هستیم.

🔹 همچنین در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، زنجان، قزوین، لرستان، مازندران، همدان، چهارمحال و بختیاری، کردستان و کرمانشاه مه گرفتگی را شاهد هستیم.


بارش برف و باران در ۲۰ استان/ مه گرفتگی در ۷ استان

❄️بارش برف:

١) اردبیل (اکثر محورها)

٢) آذربایجان شرقی (محور اهر-تبریز)

٣) آذربایجان غربی (محور تمرچین)

٤) همدان (محور ملایر-اراک)

٥) گیلان (محوراسالم-خلخال)

٦) اصفهان (محورهای داران-الیگودرز و میمه – دلیجان)

🌧بارش باران:

استان‌های آذربایجان غربی، سمنان، همدان، لرستان، مرکزی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، فارس، گیلان، اصفهان، مازندران، خراسان شمالی، گلستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و یزد (اکثر محورها)

🌫مه گرفتگی همراه با کاهش دید:

استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، زنجان، کردستان و اصفهان (ارتفاعات)


❌بارش برف و ترافیک سنگین در چالوس

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ضمن اشاره به بارش برف در محور کرج -چالوس گفت: در حال حاضر ترافیک نیز در این محدوده سنگین است.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران تهران: شهروندان از توقف در حاشیه و بستر رود‌ها و روددره‌ها جدا خودداری کنندرضا کرمی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی درباره تداوم بارندگی‌ها در پایتخت گفت: شهروندان از توقف در حاشیه و بستر رود‌ها و روددره‌ها جدا خودداری کنند. وی افزود: به سازمان‌های تخصصی، شهرداران مناطق و سایر دستگاه‌های مرتبط با حوادث غیرمترقبه در تهران اطلاع رسانی شامل توصیه‌هایی برای جلوگیری از خطرات ناشی از بارش باران و تمهیدات لازم صورت گرفته است. کرمی گفت: به ستاد مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران نیز در ابلاغیه‌های متعددی با موضوع آمادگی‌های لازم و پیشگیری خطرات ناشی از وقوع سیل و همچنین بازدید‌های مستمر از انهار، کانال‌ها و مسیل‌های روبسته و روباز و رودخانه‌های موجود در مناطق مختلف داده شده است. رئیس سازمان مدیریت بحران تهران افزود: در این حال با توجه به حوادث گذشته نظیر سقوط افراد در رودخانه‌ها و کانال‌ها ضروری است شهروندان تهرانی برای پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار از مکان‌ها و مسیر‌های ایمن و قابل رویت تردد کنند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اردوی جهادی مسئولان و خیرین اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سراسر کشور جهت خدمت رسانی به مناطق سیل زده استان خوزستان برگزار و اعلام شد طرح «هر بازاری یک کالای اساسی» برای کمک به سیل زدگان در حال ساماندهی است. این اردوی جهادی صبح امروز با حضور سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت، ولی عصر (عج) استان خوزستان، سرهنگ پاسدار دکتر حسن پور ریاست سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور، دکتر سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران، اعضای هییت رئیسه اتاق اصناف ایران، نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران، فرهاد نیکزاد دبیر شورای بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور، سرهنگ عسکری مسئول سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی خوزستان و جمعی از روسای اتاق‌های سراسر کشور در محل مجتمع فرهنگی فجر اهواز آغاز شد. در این مراسم، سرهنگ پاسدار دکتر غلارضا حسن پور، ضمن قدردانی از همدلی اصناف سراسر کشور با سیل زدگان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف برپایی دومین مرحله از اردوی بزرگ جهادی، هدف مندی انتخاب هدایای غیر نقدی جهت تقدیم به آسیب دیدگان و سیل زدگان است که با خرد جمعی و همت مسوولین اصناف، بازاریان، فعالان اقتصادی و سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور، به لطف خداوند متعال گامی موثر در جهت کمک به مردم عزیز سیل زده انجام خواهیم داد. وی افزود: طرح «هر بازاری یک کالای اساسی» هم اکنون در حال ساماندهی است و جهت هماهنگی بیشتر با روسای اتحادیه‌ها، اصناف و متمرکز کردن بیشتر کمک رسانی‌ها ۲ جلسه در استان گلستان و جلسه امروز در استان خوزستان در قالب اردوی جهادی با حضور همه مسئولان مرتبط استان‌ها برگزار شد. رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: راه اندازی واحد‌های صنفی که به دلیل خسارت‌های سیل از چرخه بازار خارج شده‌اند با تنفس شش ماهه و تامین کالا‌های اساسی زندگی سیل زدگان دو موضوعی است که با قید فوریت در دستور کار بسیج اصناف قرار گرفت که با لطف خدا که این طرح با استقبال خوبی روبرو شد. حسن پور در پایان با اشاره به طرح یک مسجد یک خانه گفت: این طرح به همت بسیج محلات در حال اجراست البته بسیج اصناف هم تاکنون با جلساتی که با ائمه جماعت مساجد بازار تهران برگزار کرد که تا بتواند از تمامی روزنه‌های یاری رسان مردم سیل زده کشور باشد.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان) محموله‌ای از اقلام بهداشتی و مواد غذایی مورد نیاز مردم مناطق سیل زده کشور را ارسال کرد. به گزارش ایسنا به نقل از سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان)، در پی وقوع سیل‌های اخیر در کشور و گسیل هماهنگ کمک رسانی وزارت دفاع به مناطق سیل زده، سازمان توان نسبت به ارسال اقلام ضروری و مورد نیاز سیل زدگان از قبیل تأمین ۱۱ هزار غذای بسته بندی در قالب کنسروجات و همچنین ارسال ۱۰ هزار بسته لوازم بهداشت سلامت اقدام کرد. برابر این گزارش ارسال ۱۲۵ هزار گونی، ۳۸ چادر اسکلتی و ۳۱۰ تخته پتو و بالشت از دیگر اقدامات سازمان توسعه منابع انرژی در خدمت رسانی به هم میهنان سیل زده بوده است. این سازمان علاوه بر کمک رسانی‌های فوق، تبلیغات گسترده و برپایی ایستگاه‌های مختلف، نسبت به جمع آوری و ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی کارکنان در ستاد، گروه‌ها و شهرک شهید درخشان اقدام کرد که در این خصوص تا کنون مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و سایر اقلام غیر نقدی جمع آوری و ارسال شده است. انتهای پیام
الفالف3 ساعت قبل
مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها در گفت و گو با «ایران» گفت: ۲ سال از آخرین پروژه بارورسازی ابرها در ایران می‌گذرد. بازه زمانی اثر گذاری بارورسازی ابرها فقط چند ساعت است نه چند روز. ضمن آن که در این زمینه دو شرط برای اجرای بارورسازی ابرها وجود دارد. بازه زمانی اثر گذاری بارورسازی ابرها فقط چند ساعت است. لذا چه مقیاس زمانی و چه مقیاس مکانی محدودیت دارد و نمی‌توان کل کشور را درگیر بارورسازی ابرها دانست. اگرچه هنوز چند ماه تا پایان سال جاری آبی باقی مانده است اما عملیات بارورسازی ابرها در دستور کار نیست.
مهرمهر17 ساعت قبل
امسال ۲۹ فروردین، روز ارتش، همزمان شده است با تلاش‌ها و از خودگذشتگی‌های نیروهای مسلح به ویژه ارتش در امدادرسانی به هموطنان سیل زده که با تمام وجود پای کار خدمت به مردم هستند. جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در این برنامه با اشاره به تلاش نیروهای مسلح در امدادرسانی به مردم سیل زده گفت: در کمک به سیل‌زدگان، با ۲۹ فروند بالگرد ارتش در ۴۲۰ سورتی پرواز به سیل‌زدگان امدادرسانی شد، همچنین از ۸ فروند هواپیما در امدادرسانی اخیر استفاده شده است. وی در این زمینه، کارنامه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در مقایسه با سایر کشورهای دنیا بی‌نظیر دانست و گفت: نیروهای مسلح، برای مرحله بازسازی مناطق سیل زده نیز آمادگی کامل دارند. امیر گلفام تاکید کرد: ان‌شاءالله در این مرحله نیز درصورت درخواست دولت، نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا در بازسازی بافت‌های آسیب دیده مشارکت کنند. معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برنامه‌های ارتش در مرحله بازسازی مناطق سیل زده به‌ویژه بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ان‌شاءالله حتما برنامه‌هایی را در مرحله بازسازی در سطح نیروهای مسلح خواهیم داشت که به محض ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح و در صورت درخواست دولت با همه وجود پای کار بازسازی بافت‌های آسیب دیده در مناطق سیل‌زده نیز خواهیم آمد.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
زن جوانی در اداره پلیس مورد حمله و تعرض ماموران پلیس قرار گرفت و کشته شد. زن جوانی در پاکستان توسط ماموران پلیس یکی از اداره‌های پلیس این کشور مورد تجاوز گروهی قرار گرفت و جانش را از دست داد. همچنین متهمان از لحظه تجاوز به قربانی فیلمبرداری و قصد انتشار در فضای مجازی را داشتند که جنایتشان لو رفتند و دستگیر شدند. به گفته خانواده قربانی، زن جوان تاکنون چندین بار مورد تجاوز اقوام شوهر و خانواده‌اش قرار گرفته بود اما به تازگی در خیابان مورد دست درازی یک مرد قرار گرفت و زمانی که قصد شکایت به اداره پلیس را داشت توسط ماموران مورد حمله قرار گرفت. در حال حاضر پلیس در حال پیگیری این پرونده است و تاکنون اطلاعاتی از این پرونده به دست نرسیده است.

اخبار بیشتر