سیل آق‌قلا و مردی که یک‌تنه مانع از قطع ارتباط آق‌قلا شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

سیل آق‌قلا و مردی که یک‌تنه مانع از قطع ارتباط آق‌قلا شد

آمار گزش خزندگان در مناطق سیل زده آق قلا اندک است

ایرناخبرگزاری ایرنا
آمار گزش خزندگان در مناطق سیل زده آق قلا اندک است
گرگان - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان آق قلا گفت که با وجود مشاهده مار در برخی نقاط سیل گیر و انباشته از آب شهر آق قلا، تاکنون فقط یک مورد گزش مار در این شهر و روستاهای اطراف آن گزارش شده است.

دکتر فیروزه ایگدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: آمار گزش توسط مار در آق قلا اندک است و علاوه بر آن امکانات و آمادگی لازم برای درمان احتمالی مارگزیدگان به طور کامل در این شهرستان مهیا است.

وی گفت: خطر بیماری‌های عفونی، پوستی، اسهال، هپاتیت و مارگزیدگی مردم مناطق سیل زده این شهرستان را تهدید می‌کند و سیلزدگان باید مراقب این موارد باشند.

ایگدری اضافه کرد: احتمال شیوع این بیماری‌ها با فروکش کردن سیل و گرم شدن هوا بیشتر می‌شود که شهروندان باید با رعایت توصیه‌های بهداشتی از ابتلا به این بیماری‌ها پیشگیری کنند.

وی ادامه داد: برای پیشگیری از ابتلا به این بیمار‌ها محلول ضدعفونی برای پاکسازی سرویس بهداشتی، حمام و اتاق‌های به صورت رایگان در اختیار همشهریان قرار خواهد گرفت.

رییس شبکه بهداشت و درمان آق قلا اظهار داشت: برای پیشگیری از بیماری‌های عفونی، پوستی و اسهال، شهروندان ساکن مناطق سیلزده باید از آب بسته بندی شده و مواد غذایی سالم و بهداشتی استفاده کنند.

ایگدری افزود: تمامی مراکز درمانی و بهداشتی آق قلا با ظرفیت کامل آماده پذیرش و ارائه خدمات به بیماران است و به اندازه کافی دارو و ملزومات پزشکی در اختیار آنان قرار داده می‌شود.

۷۳۳۳/۳۰۹۱

خواندن خبر در سایت منبع

هجوم مارهای سمی و خطرناک در سطح شهر آق قلا+ویدئو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
شکار مارها توسط مردم و هم‌چنین انباشت زباله‌ها، از مشکلات اصلی مردم شهر آق قلا است که در کنار وقوع سیل، مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

مردی که یک‌تنه مانع از قطع ارتباط آق‌قلا شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
مردی که یک‌تنه مانع از قطع ارتباط آق‌قلا شد
مدیر عملیات شبکه همراه اول اعلام کرد: ما شب اول فروردین انتظار داشتیم مرکز مخابرات⁩ ⁧آق‌قلا⁩ به علت نفوذ آب خاموش شود؛ یعنی قطع ارتباطات مخابراتی شهر. اما این مرد با چنگ و دندان مرکز را در این ۱۰ روز سر پا نگه داشته است.

خبرآنلاین: مدیر عملیات شبکه همراه اول اعلام کرد: ما شب اول فروردین انتظار داشتیم مرکز مخابرات⁩ ⁧آق‌قلا⁩ به علت نفوذ آب خاموش شود؛ یعنی قطع ارتباطات مخابراتی شهر. اما این مرد با چنگ و دندان مرکز را در این ۱۰ روز سر پا نگه داشته است.

این مرد‏ رمضان تاجیک رئیس اداره مخابرات آق‌قلا است.

مردی که یک‌تنه مانع از قطع ارتباط آق‌قلا شد - 3

خواندن خبر در سایت منبع

۱۶۰۰ میز و نیمکت وارد گلستان شد/ اختصاص ۵۰ کانکس برای مدارس آق قلا و گمیشان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۱۶۰۰ میز و نیمکت وارد گلستان شد/ اختصاص ۵۰ کانکس برای مدارس آق قلا و گمیشان
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از تخصیص 1600 میز و نیمکت تحصیلی برای استان و 50 کانکس برای مدارس آق قلا و گمیشان خبر داد.

احسان گوهری راد در گفتگو باخبرنگار خبر فوری درباره آخرین وضعیت مدارس سیل زده در استان گلستان اظهار کرد: امروز به اتفاق معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از مدارس شهرستان‌های آق قلا و گنبد بازی کردیم و قرار است فردا از مدارس گمیشان بازدید کنیم.

وی افزود: بخشی از وسایل و تجهیزات مورد نیاز مدارس مانند میز و نیمکت از دیروز خریداری شده و امشب اولین بخش این تجهیزات وارد استان شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: در مجموع ۱۶۰۰ دستگاه میز و نیمکت کل وارد استان خواهد شد و بر اساس نیاز بین شهرستان‌ها توزیع خواهیم کرد.

گوهری راد در ادامه گفت: همچنین ۵۰ دستگاه کانکس‌های کلاسی از استان‌های مختلف بارگیری شده و تا اخر هفته در مدارس آق قلا و گمیشان مستقر خواهد شد.

به گفته وی، در صورت بهبود شرایط جوی پس از پایان تعطیلات نوروزی (۱۷ فروردین)، مدارس سیل زده بازگشایی می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

خبر وزیر ارتباطات از اوج گرفتگی آب آق قلا

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
خبر وزیر ارتباطات از اوج گرفتگی آب آق قلا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اطلاعات فضایی و نقشه ماهواره‌ای گفت: برف بالا دست در حال ذوب شدن است و پیش بینی می‌شود سطح آب در آق قلا مجدد افزایش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنا بر اطلاعات ماهواره‌ای و مقایسه مساحت مناطق سیل زده در ۵ روز اخیر، اگر چه محدوده سیل در آق قلا کمی کاهش یافته، اما در گمیشان به شدت افزایش یافته است. برف بالا دست در حال ذوب شدن است و پیش بینی می‌شود سطح آب در آق قلا مجدد افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با وزیر ارتباطات، آق قلا، آموزش و پرورش گلستان، سیل گلستان و نوسازی مدارس از تلگرام

♨️وزیر ارتباطات با انتشار این تصویر ماهواره‌ای در اینستاگرام نوشت:

🔹بنا بر اطلاعات ماهواره‌ای و مقایسه مساحت مناطق سیل زده در ۵ روز اخیر، اگر چه محدوده سیل در آق قلا کمی کاهش یافته، اما در گمیشان به شدت افزایش یافته است.

🔹برف بالا دست در حال ذوب شدن است و پیش بینی می‌شود سطح آب در آق قلا مجدد افزایش یابد.

====


✍وزیر ارتباطات با انتشار این تصویر ماهواره‌ای در اینستاگرام نوشت:

🔹بنا بر اطلاعات ماهواره‌ای و مقایسه مساحت مناطق سیل زده در ۵ روز اخیر، اگر چه محدوده سیل در آق قلا کمی کاهش یافته، اما در گمیشان به شدت افزایش یافته است.

🔹برف بالا دست در حال ذوب شدن است و پیش بینی می‌شود سطح آب در آق قلا مجدد افزایش یابد.


❌هشدار هجوم مارهای سمی به مناطق سیل زده گلستان/ در صورت مشاهده مار چه کار کنیم؟

🔹پس از بلایای طبیعی و در حوادثی همچون زلزله و سیل جانوران موذی و البته در مواردی خطرناک از شهرها سر در می‌آورند. مانند مارهای سمی که سیل آنها را به شهر آق قلا در استان گلستان رسانده است.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب5 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی باقری‌کنی در دیدار با الیزابت تیچی فیسلبرگر رئیس شورای حقوق بشر که در ژنو برگزار شد، با اشاره به ترور سردار سپهبد شهید سلیمانی، گفت: جنایت آمریکایی فقط یک فرمانده شجاع را از ملت ایران نگرفت، بلکه بزرگترین مدافع حقوق ملت‌های منطقه را مورد هدف قرار داد، لذا ساختارهای حقوق بشری دنیا باید در ردیف نخستین مدعیان خون شهید سلیمانی باشند و آمریکایی‌ها را به خاطر این جنایت رها نکنند. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، گفت: مراجع حقوق بشری دنیا نباید با سکوت در برابر تحریم به مشروعیت بخشی جنایت ضدانسانی آمریکا کمک کنند. وی با ارائه تصاویری از وضعیت فاجعه‌بار مصدومان شیمیایی جنگ تحمیلی به رئیس شورای حقوق بشر، گفت: از طنزهای تلخ تاریخ این است که کشورهای اروپایی که چند سال قبل سلاح شیمیایی در اختیار دیکتاتور بغداد قرار دادند تا مردم ایران و عراق را هدف قرار دهد، امروز مدعی حمایت از حقوق بشر شده و حامی قطعنامه حقوق بشری علیه ایران هستند! رئیس شورای حقوق بشر نیز در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه این شورا، گفت: تعامل میان کشورهای عضو سازمان ملل هدف اساسی شکل‌گیری شورای حقوق بشر است. انتهای پیام/
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
در خوی استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۸ در ۱۱ کیلومتری خاور قطور شهرستان خوی و ۳۵ کیلومتری شمال باختری سلماس در استان آذربایجان غربی رخ داد. چهار زلزله ۳٫۸ در عمق ۷ کیلومتری، ۳٫۶ در عمق ۶ کیلومتری، ۴٫۱ در عمق ۱۳ کیلومتری، دو زلزله ۳٫۷ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۵٫۹ در عمق ۱۲ کیلومتری، ۴ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۳٫۵ در عمق ۱۰ کیلومتری و دو زلزله ۳٫۹ در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است. در سرگز استان هرمزگان زلزله ۲٫۵، در اشنویه استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۹، در فیروزکوه استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۶، در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۹، در سمنان استان سمنان زلزله ۲٫۷ و در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۸ رخ داد. در لیکک استان کهگیلویه‌و بویراحمد زلزله ۲٫۶، در کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲٫۷، در نیشابور استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۵، در رحیم‌آباد استان گیلان زلزله ۲٫۷ و در تسوج استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵ رخ داد. در پیشین استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲٫۷، در سلماس استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵، در مزدآوند استان خراسان رضوی دو زلزله ۲٫۶، در سرمست استان کرمانشاه زلزله ۲٫۵، در خانوک استان کرمان زلزله ۲٫۷ و در افرز استان فارس زلزله ۲٫۹ گزارش شد.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
آتش‌نشانانی که ساعات بسیاری را در ایستگاه‌های آتش‌نشانی مستقر هستند و ضمن انجام عملیات‌هایشان با افراد بسیاری برخورد دارند نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند؛ اما با رعایت چند نکته می‌توان ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش داد. بر همین اساس دستگیره خودروهای آتش‌نشانی، سطوح داخلی خودروهای عملیاتی، بی‌سیم‌های دستی، تلفن‌های ایستگاه آتش‌نشانی و.. باید ضدعفونی شود. - آتش‌نشانان باید در حین ماموریت نکات بهداشتی را برای جلوگیری از تماس با مواد آلوده در نظر داشته باشند. - بهتر است ایستگاه‌های آتش‌نشانی تا حد ممکن کلاس‌های آموزش عمومی غیر ضروری را داخل ایستگاه‌ها برگزار نکنند. - در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و طبق دستور پزشک عمل کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 ساعت قبل
دبیر شبکه‌ تشکل‌های محیط‌زیستی استان لرستان، بر تردیدهای جاری صحه می‌گذارد و می‌گوید آنطور که بایسته بود از سیل فروردین ماه نیاموختیم. علت ممانعت ستاد مدیریت بحران لرستان از این کار، اطلاع‌رسانی به موقع است: «ما چهار روز پیش از وقوع سیل اطلاع‌رسانی کردیم. «مجید دریکوند»، دبیر شبکه تشکل‌های محیط‌زیست استان لرستان تاکید می‌کند که سیل فروردین‌ماه مهارت مسوولان و مردم را در مواجهه با سیلاب پربارتر کرده است. از این رو اقدامات پایه‌ای و زیربنایی آبخیزداری در استان لرستان بیش از پیش اهمیت دارد. این کارشناس تاکید می‌کند که یکی از مهم‌ترین خسارت‌هایی که سیلاب می‌تواند به لرستان وارد کند و متاسفانه مورد غفلت واقع می‌شود، فرسایش خاک است.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اجرای مصوبات دولت برای پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی از سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل تا تاریخ پنجم اسفندماه سال جاری، از تعداد ۲۵۸۷۱۷ پرونده به مبلغ ۱۵,۳۲۰ میلیارد ریال در کمیته‌های تخصصی شهرستان‌های استان‌های خسارت دیده از سیل پس از بازدید میدانی، بررسی و تأیید شد و تعداد ۲۳۹۳۹۳ پرونده به مبلغ ۱۱,۶۳۸ میلیارد ریال ضمن تصویب در کارگروه استانی به مرحله پرداخت رسیده است. وی ادامه داد: از این میزان، مبلغ ۱۰,۲۹۵ میلیارد ریال برای ۲۲۹۵۲۶ پرونده به حساب خسارت دیدگان واریز شده است. مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: تاکنون، تعداد ۱۷۲۸۳۶ پرونده به مبلغ ۱۶,۰۶۷ میلیارد ریال از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل به بانک‌های عامل معرفی و تعداد ۸۱۵۳۵ پرونده به مبلغ ۸,۵۳۷ میلیارد ریال به خسارت دیدگان پرداخت شده است.

اخبار بیشتر