1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش‌ها به عملکرد روحانی در بحران‌های اخیر

مجلس به عملکرد ضعیف روحانی در مواجه با بحران سیل واکنش نشان می‌دهد

فارسخبرگزاری فارس
مجلس به عملکرد ضعیف روحانی در مواجه با بحران سیل واکنش نشان می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، با توجه به بحرانی شدن کشور به علت بارش‌های سنگین و جریان سیل، قاعدتا عملکرد مسؤولین در نگاه مردم جایگاه ویژه‌ای دارد، بنابراین اقدام مناسب و یا کوتاهی در مساله‌ مدیریت بحران واکنش مردم را در بر خواهد داشت از همین رو در روزهای بحرانی کشور گاهی شاهد عملکردهای ضعیف مسئولین اجرایی در برخورد با بحران پیش آمده بودیم.

خبرگزاری فارس در گفت‌وگو با حسینی‌کیا رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه به این مساله پرداخته و مطالبه مردم از نمایندگان را برای برخورد قاطع مجلس در برابر مجریان قانون را خواستار شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان ضمن تایید عملکرد ضعیف برخی مسؤولین، به واکنش مجلس شورای اسلامی به غیبت رئیس جمهور روحانی و تاخیر دستگاه‌های اجرایی و همچنین شهرداری‌ها در هفته اول سیل که اوج بحران بود اشاره کرد و گفت: کاملا واضح و روشن است که فرد اول اجرایی کشور رئیس جمهور است و انتظار می‌رود که ایشان در امر حل و مدیریت بحران پیشتاز دیگر سازمان‌ها و نهادهای مردمی باشد تا با حضور به موقع، بحران پیش آمده را کنترل و خسارات وارده جلوگیری کند.

وی افزود: با توجه به عدم حضور ایشان در منطقه‌ بحران باید بررسی‌های لازم صورت گیرد و از علت عدم حضور وی سوال شود؛ که اگر کارهای مدیریت بحران با دستورات ایشان پیگیری شده و رسانه‌ای نشده باید تجدید نظری در تیم رسانه‌ای خود داشته باشند که چرا اقدامات وی برای مدیریت بحران رسانه‌ای نشده است اما اگر برنامه ریزی در پس این عدم حضور برای مقابله با بحران وجود نداشته، قطعا غفلت صورت گرفته و باید پاسخگو باشند.

حسینی‌کیا با اشاره به مساله‌ی تاخیر دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های برخی استان‌های دچار بحران سیل و همچنین عدم اقدامات پیشگیرانه از سوی این دستگاه‌ها تصریح کرد: با توجه به حجم خسارات و تعلل دستگاه‌های اجرایی برای حل بحران حضور برخی مسئولین بی کفایت در مسند امور الزام آور نیست و بهتر است هرچه زودتر انفصال از خدمت برای آنها صادر شود و از نیروهای جهادی و انقلابی در امور استفاده شود؛ هم چنین مجلس برای روشن شدن این تاخیرها و تعلل‌ها برخورد قاطع و پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

رئیس مجمع نمایندگان استان افزود: به علاوه اختصاص بودجه از سوی دولت برای دستگاه‌های زیربط خود برای مقابله با بحران باید مدیریت قوی در اولویت قرار گیرد و وزارت کشور ملزم است پیش بینی‌ها برای بحران را ارزیابی کند تا شاهد حجم سنگین خسارات ناشی بحران‌های اینچنینی نباشیم.

حسینی‌کیا با اشاره به حضور به موقع نیروهای مسلح اعم از سپاه، بسیج و ارتش در بحران سیل عنوان کرد: با توجه به زحمات نیروهای خدوم ارتش و سپاه، بی مهری‌هایی از سوی دستگاه‌های اجرایی صورت می‌گیرد که واقعا غیر قابل پذیرش است چرا که نیروهای مسلح بارها با کار جهادی و خالصانه ارادت خودشان را نسبت به مردم اثبات کرده‌اند و اینکه بی توجهی یا بی مهری صورت بگیرد کار پسندیده‌ای نیست.

وی در همین خصوص افزود: دستگاه‌های اجرایی و دولت باید برای قدردانی از این عزیزان به آن‌ها میدان بیشتری دهند نه اینکه بودجه‌ی این نهادها را کم کنند که نتوانند خدمات کامل‌تری ارائه دهند.

حسینی کیا در خاتمه افزود: مجلس شورای اسلامی به نوبه‌ خود از اقدامات نیروهای مسلح تشکر و قدردانی خواهد کرد و دست تک تک این عزیزان را خواهیم بوسید.

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: وزارت راه برای بهبود وضع مناطق سیل‌زده کمک کند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
روحانی: وزارت راه برای بهبود وضع مناطق سیل‌زده کمک کند
روحانی: وزارت راه برای بهبود وضع مناطق سیل‌زده کمک کند - 0

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ حسن روحانی در جلساتی جداگانه، عملکرد سال ۱۳۹۷ وزارتخانه‌های امور خارجه؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه برنامه‌های آتی این وزارتخانه‌ها در سال ۱۳۹۸ را بررسی کرد.

رئیس‌جمهور در نخستین جلسه کاری خود با وزیر راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۸ ضمن مرور گزارش عملکرد سال ۱۳۹۷ و بررسی برنامه‌های در دست اقدام وزارت راه و شهرسازی، از آمادگی و حضور فعال این وزارتخانه در جریان وقوع سیلاب در استان‌های مختلف کشور تجلیل و قدردانی کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در اولین جلسه کاری سال ۹۸ با رئیس جمهوری به ارائه گزارش دستاورد‌ها و برنامه‌های اجرا شده در سال ۱۳۹۷ در حوزه عملیاتی تحت مدیریت وزارتخانه خود، همچنین نیاز‌ها و برنامه‌های سال جاری پرداخت.

رئیس جمهور در این جلسه از آمادگی وزارت راه و شهرسازی و حضور فعال در جریان وقوع سیلاب در استان‌های مختلف کشور قدردانی و حضور وزارت راه و شهرسازی برای گذر از شرایط بحرانی کشور را موثر دانست.

روحانی بر طراحی الگو‌هایی متفاوت در ضوابط و قوانین شهرسازی تاکید کرد و افزود: این الگو‌ها باید به گونه‌ای طراحی شود که کمترین آسیب به مردم و تاسیسات شهری به ویژه در شهر‌های واقع در مجاورت رودخانه‌ها و مسیر سیلاب‌ها وارد شود و افزایش ایمنی در شهر‌ها را در پی داشته باشد.

وی گفت: انتظار می‌رود وزارت راه و شهرسازی با تمام امکانات به بخش‌های مختلف نیز کمک کند تا هر گونه اقدام لازم برای بهبود وضعیت در مناطق سیل‌زده انجام شود.

رئیس جمهور در ادامه جلسه با تاکید بر موضوعات رونق تولید مسکن، تحرک بخشیدن به ساخت و عرضه مسکن در بافت‌های فرسوده و رونق صنایع وابسته مسکن، افزود: ایجاد تحرک در ساخت و ساز و تولید مسکن، رونق اشتغال در کشور را در پی خواهد داشت.

روحانی مبادله تفاهم‌نامه توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی برون شهری میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور را یک اقدام ارزنده از سوی وزارت راه و شهرسازی در آخرین روز‌های سال ۹۷ خواند و تاکید کرد: انتظار می‌رود این تفاهم‌نامه در سال ۱۳۹۸ با حمایت وزارت راه و شهرسازی اجرایی شود.

رئیس جمهور بهره‌برداری از پروژه‌های زیربنایی حمل‌ونقل به ویژه پروژه‌های ملی مانند آزادراه همت-کرج، منطقه یک آزادراه تهران-شمال و مترو شهر جدید هشتگرد، طبق زمان‌بندی و برنامه‌ریزی را مهم دانست و یادآور شد: انتظار می‌رود وزارت راه و شهرسازی اهتمام ویژه برای اجرای پروژه‌های راه‌آهن رشت-آستارا، رشت-انزلی و شلمچه-بصره داشته باشد.

روحانی تاکید کرد: پروژه‌هایی که از سوی وزارت راه و شهرسازی در سال جاری، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، علاوه بر قابلیت اثرگذاری بر صنعت حمل‌ونقل و صنایع وابسته برای مردم و جامعه نیز محسوس باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش شریعتمداری به انتقاد روحانی از سپاه

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
واکنش شریعتمداری به انتقاد روحانی از سپاه

به گزارش اقتصادنیوز، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به انتقاد رئیس جمهور از شکافتن جاده و راه آهن در آق قلا، گفت: انتظار این بود که آقای روحانی از اقدامات فداکارانه سپاه در مناطق سیل زده و کمک‌های ایثارگرانه آنان به مردم آسیب دیده و رنج کشیده این مناطق به طور ویژه قدردانی کنند. کاش آقای روحانی بلافاصله بعد از انتشار خبر سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران از سفر ظاهرا تفریحی خود در جزیره قشم چشم پوشی می‌کردند و برای همدردی با مردم مصیبت دیده عازم استان‌های سیل زده می‌شدند که متاسفانه چنین نکردند.مدیر مسئول کیهان خاطرنشان کرد: ممکن است بفرمایند که برای گذران تعطیلات به قشم نرفته بودند که سخنی نیست اما باید پرسید در جزیره قشم چه کار مهمی داشتند که انجام آن از رسیدگی به امور فاجعه دیدگان اهمیت بیشتری داشته است؟ اگر حضور ایشان در جزیره قشم برای انجام برخی از امور جاری کشور و مثلا امور عمرانی بوده است چرا هیچ خبری از آن منتشر نشده است تا غیبت ایشان در مناطق سیل زده سوال انگیز نباشد مخصوصا آن که خبر افتتاح فلان پروژه خیلی معمولی و کم اهمیت نیز از سوی دولت با آب و تاب به رسانه‌ها منتقل می‌شود ولی از اینگونه خبرها در رسانه‌ها خبری نبود.

وی در ادامه اظهار داشت: آقای رئیس جمهور می‌فرمایند «طبق گزارش‌ها، شکستن جاده‌ها هیچ تاثیری نداشته است» و توضیح نمی‌دهند که طبق کدام گزارش‌ها‌؟ و چه کسانی این گزارش‌ها را به جناب ایشان داده‌اند؟ البته ایشان اشاره می‌کنند که از نزدیک هم صحنه را دیده‌اند که این نگاه نیز نمی‌تواند نظر جناب رئیس جمهور را تائید کند چرا که هنگام شکافتن جاده و راه آهن همه مقامات مسئول در صحنه حاضر بوده و با همکاری و همیاری یکدیگر و ملاحظات کارشناسی و فنی در این خصوص چاره جوئی کرده بودند و این تصمیم از سوی شورای تامین استان گلستان و با حضور وزیر کشور, معاون عمرانی استاندار و سایر مسئولان استانی و شهرستانی اتخاذ شده و طی یک نامه رسمی از جانب جناب چراغعلی دبیر شورای تامین استان به سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان ابلاغ شده و انجام آن را از ایشان خواسته شده بود.

شریعتمداری در پایان تصریح کرد: کاش آقای رئیس جمهور به اظهارات مردم آسیب دیده که در گفت‌و‌گو با خبرنگاران مطرح شده و از شبکه‌های صدا و سیما پخش می‌شود, نیم نگاهی می‌انداختند و قدردانی آنان از سپاه، بسیج، هلال احمر، اورژانس، نیروهای جهادی و مراکز دولتی حاضر در صحنه را ملاحظه می‌کردند و به جای انتقاد سوال برانگیزشان که بلافاصله با استقبال رسانه‌های بیگانه روبرو شد، به سپاه و همه نیروهای حاضر در صحنه یک خسته نباشید می‌گفتند, ولو یک خسته نباشید خشک وخالی.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حسین شریعتمداری، شریعتمداری، انتقاد روحانی از سپاه، روحانی و وزیر راه از تلگرام

🔵 «ساخت ۷۰۰ برج در تهران بدون پروانه ساختمانی انجام شده است»

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران گفته است: «از ۹۲۸ برجی که در تهران ساخته شده، ۷۰۰ برج بدون پروانه ساختمانی انجام شده است.»

به گزارش خبرگزاری «فارس» وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفته است: «مگر چنین چیزی ممکن است؟ واقعا چه مدیریتی اعمال می‌شود؟»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲TmVtfL


🔴 پرونده‌ی شکایت سید محمد خاتمی از مدیر مسئول کیهان گم شد

🔹کلمه - گروه خبر: اژه‌ای درباره‌ی پرونده شکایت سیدمحمدخاتمی از حسین شریعتمداری گفت: «این پرونده در اختیار دادستان نبوده و یا مدت کوتاهی بوده و در این جابجایی اینکه عمدی و سهوی و غفلت بوده را نمیدانیم وگفتیم پیگیری کنند. در این جابجایی‌ها گاهی مواردی داریم که پرونده‌هایی مغفول می‌ماند که آن را دنبال میکنیم.»

🔹از اظهارات اژه‌ای می‌توان اینگونه برداشت کرد که پرونده شکایت سید محمد خاتمی از مدیر مسئول کیهان در قوه قضاییه گم شده است و هیچ گاه به دست دادستان نرسیده است.

🔹از سوی دیگر این طور نیز به نظر می‌رسد که گم شدن پرونده در قوه قضاییه امری عادی است و آقای اژه‌ای به گم شدن پرونده هایی اینچنینی عادت دارد که انقدر راحت در مورد آن صحبت می‌کند.

🔹اما نکته جالب توجه این است که چرا دیگر پرونده‌های از این دست در قوه قضاییه گم نمی‌شود و به طور مثال سید محمدرضا خاتمی چند روز پس از اظهار نظر در خصوص تقلب در انتخابات سال ۸۸ به دادسرا احضار می‌شود و سریعا نیز قرار بر تشکیل دادگاه می‌شود و یا پرونده‌های روزنامه نگاران و فعالان مدنی و کارگری همیشه در دسترس است و سریعا احکام صادر و اجرا می‌شود.

🔹بیشتر به نظر می‌رسد که مصلحت این بوده تا پرونده‌ی شکایت خاتمی از حسین شریعتمداری گم شود تا او کماکان بتواند بی هیچ نگرانی و ترسی به اتهام زنی‌های خود ادامه دهد.


♦️ حضور #وزیر_راه در #مازندران #کنسل شد

شنیده‌ها؛

🔹 به علت برف شدید در محور هراز حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در مازندران برای افتتاح چندین پروژه در شهرهای استان #کنسل به زمان دیگری موکول شد


💢فیاض زاهد، مشاور شریعتمداری وزیر کار خطاب به روحانی: رحمانی فضلی را برکنار کنید

❗️با برکناری رحمانی فضلی کار مطلوب نیمه کاره در برکناری استاندار قالیبافی را کامل کنید

❗️مشکل اصلی وزیر کشور است نه مدیران میانی/انتخاب


افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام نوروز تخلف است

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی:

🔹قیمت بلیت هواپیما در این ایام بر اساس اعلام رسمی انجمن شرکت‌های هواپیمایی که به شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شده، همان نرخ‌هایی است که در آذرماه استفاده شده است.

🔹اگر آژانس یا شرکت هواپیمایی افزون بر قیمتی که در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری درج شده است، اقدام به فروش بلیت هواپیما کند، مرتکب تخلف شده و با آن برخورد می‌شود.


#اخبار_کوتاه

📌ضرغامی در واکنش به انتقاد روحانی از سپاه گفت: امروز علیرغم کنایه دلسرد کننده آقای رئیس‌جمهور در نقد شکافتن جاده و راه‌آهن، استانداری خوزستان سیل بند‌های برخی مناطق را شکافت تا بخشی از آب رودخانه‌ها تخلیه شود! سخنان سنجیده‌تر باعث دلگرمی بیشتر نیروهای فداکار در صحنه خواهد شد.

📌مشاور وزیر کشور در حساب توئیتری خود برگزاری جلسه تقدیر از مدیران به خاطر حضور در سیلاب را تکذیب کرد.

📌روابط عمومی سپاه فجر فارس در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر لزوم شناسایی مسببان حادثه سیل پنجم فروردین ماه دروازه قرآن شیراز، از دستگاه قضایی خواست که با شایعه سازان درباره عوامل این حادثه برخورد کند.

اقتصادنیوز👇


نظرها

(1)

قدردانی از سپاهیان جان برکف لیاقت مناسب شانشان را میخواهد نههر که چهره بر افروخت دلبری داند نه هر که آینه سازدسکندری داند

3 هفته قبل

در ادامه بخوانید

الفالف14 ساعت قبل
امروز آئین معارفه سردار سرلشکر حسین سلامی بعنوان فرمانده جدید کل سپاه برگزار شد. یکی از تصاویر این مراسم درخشید و رسانه‌ها تیتر زدند؛ ۴ فرمانده کل سپاه در یک قاب! سپاه علاوه بر اینکه از سرمایه انسانی برخوردار است، نسبت به این دارایی گرانقیمت و شیوه به گردش درآوردن آن آگاه است. سپاه «نمایش» این سرمایه انسانی را کمتر از نمایش جدیدترین دستاوردهای تکنولوژیک دفاعی نمی‌داند و برای نمایش اقتدار سرمایه انسانی خود از یک برنامه ریزی موثر و خلاقانه برخوردار است. سپاه به یک معادله مدیریتی و الگوریتم سازنده بین سرمایه انسانی و سرمایه پولی (طبق نظرات مدیریت اقتصادی نئولفت) دست یافته است.
الفالف10 ساعت قبل
آمریکا کشورهای مختلفی را ویران کرد، اما نگرانی اسرائیل روز به روز افزایش یافت. واقعیت آن است که منابع خطر اصلی که اسرائیل را تهدید می‌کند، در دست کسانی نیست که در جنگ‌ها شراکت خود با واشنگتن و تل آویو را اعلام می‌کنند. در سوی دیگر، اسرائیل نمی‌تواند از امضای آمریکا در راستای واداشتن مردم سوریه به خروج از جولان استفاده کند، همانطور که امکان بیرون راندن فلسطینی‌ها از قدس نیز برایش فراهم نیست. در واقع، یکی از اهداف جنگ سوریه، ایجاد یک راه جایگزین برای تنگه هرمز بود، به نحوی که لوله‌های نفت و گازی که از خلیج به سمت مدیترانه می‌رود، پس از سیطره بر سوریه، از این کشور عبور کند؛ چرا که آمریکا و اسرائیل هر دو می‌دانند تا زمانی که ایران برگه برنده خود یعنی نگهبانی از هرمز را در دست دارد، مقابله با آن فایده‌ای ندارد. اما آیا این هدف تل آویو و واشنگتن در مورد سوریه محقق شد؟!
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون سیاسی وزیر کشور در بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان بر عزم دولت و وزارت کشور برای تداوم امدادرسانی، بازسازی مناطق سیل‌زده و جبران خسارات سیلاب اخیر تاکید کرد. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛، در جریان سفر استانی معاونت سیاسی به استان سیستان و بلوچستان، ضمن بازدید از برخی مناطق سیل‌زده سیستان از جملهدر نقطه صفر مرزی، از نزدیک در جریان وضعیت این مناطق و هم چنین اقدامات و امدادرسانی‌های تمامی دستگاه‌ها و نهاد‌های شورای مدیریت بحران قرار گرفت. عرف با تمجید از اقدامات انجام شده، ضمن اشاره به ضرورت حضور و فعالیت موثر احزاب، تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت شرایط و امدادرسانی به مردم، بر عزم دولت و وزارت کشور برای تداوم امدادرسانی، بازسازی مناطق سیل‌زده و جبران خسارات سیلاب اخیر تاکید نمود. معاون سیاسی وزیر کشور هم چنین با حضور در پایانه مرزی میلک، از وضعیت این پایانه بازدید کرد. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد ایران⁩ در قاره آسیا را صمیمانه به اعضای این تیم و مردم ایران تبریک عرض می‌کنم.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
فرزانه صادق مالواجرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها​ محل جریمه کردن و ترمیم درآمد شهرداری‌ها شده است که در این رویه باید تغییراتی انجام گیرد که دولت در این باره لایحه‌ای را به مجلس تقدیم خواهد کرد. معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی ساخت و ساز‌ها غیر مجاز هستند، اما این تخلفات به دلیل وجود کمیسیون ماده ۱۰۰ با پرداخت جریمه، تخریب نمی‌شوند از این رو تغییر کمیسیون ماده ۱۰۰ در دستور کار دولت قرار گرفته است. وی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور درخصوص این لایحه پیشنهاداتی داشتند تا با آسیب شناسی، معضلاتی را که کمیسیون ماده ۱۰۰ ایجاد کرده حل و فصل شود. لایحه تغییر این کمیسیون در حال بررسی و جمع بندی نهایی است تا به مجلس برود. وی ادامه داد: البته آنچه مصوبه می‌شود باید ضمانت اجرایی هم داشته باشد که این کار قطعا همکاری و حمایت قوه قضائیه و قوه مقننه را می‌طلبد. مالواجرد گفت: ساخت و ساز‌هایی که در کنار بستر رودخانه‌ها انجام شده است بیانگر ورود به طبیعت و دستکاری آن است که منجر به اتفاقات نا خوشایندی شده است. وی با بیان اینکه افزایش بی رویه سطوح اشغالی در شهر‌ها از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد گفت: زمانی که سطع اشغال زمین در شهر‌ها بدلیل افزایش ساخت و ساز‌ها بیشترمی شود نفوذپذیری آب در خاک کمتر می‌شود و آب جاری می‌شود. مالواجرد افزود: باید جانمایی درستی برای ساخت و ساز‌ها و طرح‌های توسعه‌ای و عمرانی صورت گیرد و ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها ممنوع شود. ضمن اینکه باید توجه ویژه به آبخیزداری و بازنگری در برنامه ریزی‌ها داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه باید حریم بستر رودخانه‌ها در مناطقی که دچار سیل شدند دوباره بازنگری شود، گفت: طرح جامع حفاظت از سیلاب باید با همکاری وزارتخانه‌ها به جدیت دنبال شود. همچنین باید پهنه‌هایی در همه شهر‌ها ایجاد و سایت‌های بحران در شهر‌ها تجهیز شوند. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخورد‌ها و پیگیری‌ها درباره تخلف در حریم رودخانه‌ها پررنگ‌تر شده است، افزود: باید جرم انگاری تخلفات شهرسازی صورت گیرد تا زمانی که تخلفات جرم نباشد ضمانت اجرایی آن تقویت نخواهد شد و این امر نیازمند همکاری بین قوا است. وی ادامه داد: با توجه به سیل اخیر، جابجایی در مکان یابی سایت‌ها و طرح‌های شهرسازی انجام می‌شود. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آئین نامه کنترل شهرسازی را آغاز کردیم، گفت: در نقشه کاربری اراضی، ​ هر اتفاقی که در شهر‌ها می‌افتد مشخص می‌شود و طرح‌ها همه باید در قالب طرح فرادست اجرا شود. مالواجرد با اشاره به اینکه نخستین جلسه شورای عالی شهرسازی با موضوع «آسیب شناسی و بررسی سیل» برگزار شد، گفت: میزان بارش‌ها و حجم آب در پشت سد‌ها بررسی شد این میزان از حجم آب از زمانی که خشکسالی داشتیم بیشتر بود و به دلیل افزایش میزان آب در بستر رودخانه‌ها، ​سیل ایجاد شد. وی با بیان اینکه سیلاب گل آلود بیانگر شسته شدن خاک بدلیل نبود پوشش گیاهی است، تأکید کرد: باید توجه ویژه به آبخیزی داری، حفظ و صیانت از جنگل‌ها، مراتع و اراضی بالادست داشته باشیم. وظیفه کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری، رسیدگی به تخلفات ساختمانی از لحاظ عدم رعایت ضوابط شهرسازی و ایمنی است.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، ابو وارث الموسوی سخنگوی جنبش النجباء اعلام کرد: آنچه برخی پایگاه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی درباره آماده شدن این جنبش برای هدف قرار دادن منافع آمریکا مخابره کرده‌اند کذب محض و ساخته دنباله روهای سفارت آمریکاست. وی افزود: بعید نیست که برخی شرکت‌ها یا منافع آمریکایی از سوی خود آمریکایی‌ها هدف قرار گیرد تا به گروههای مقاومت (حشد شعبی) اتهام وارد شود. هر چیزی از آمریکا بر می‌آید. الموسوی تاکید کرد: ما از چیزی نمی‌ترسیم و اگر قصد حمله به آمریکایی‌ها را داشته باشیم به شکل مستقیم و آشکارا آنرا اعلام می‌کنیم. وی افزود: ما با حضور نظامی آمریکا در عراق مخالفیم زیرا از حجم جنایات این نظامیان و خطر آنها برای غیرنظامیان آگاهیم.

اخبار بیشتر