هشدار جهانگیری به مسئولان درباره شرایط بحرانی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هشدار جهانگیری به مسئولان درباره شرایط بحرانی

تاکید جهانگیری بر استمرار خدمت‌رسانی به استان‌های درگیر با سیل

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تاکید جهانگیری بر استمرار خدمت‌رسانی به استان‌های درگیر با سیل
معاون اول رئیس‌جمهور با فرمانداران شهرستان‌های استان لرستان درباره آخرین وضعیت شرایط جوی و آمادگی این شهرها در مقابل سیل احتمالی گفت‌وگو کرد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با فرمانداران شهرستان‌های الیگودرز، بروجرد، درود، کوهدشت، دلفان و دوره چگینی و نیز نماینده استاندار در بخش معمولان در جریان آخرین وضعیت بارش‌ها و سیلاب در این مناطق و اقدامات انجام شده در پی بارش‌های دو روز اخیر قرار گرفت.

اسحاق جهانگیری در این تماس‌های تلفنی ضمن تاکید بر نهایت دقت و هوشیاری در مواجهه با پیامدهای احتمالی بارش‌ها، خواستار اطلاع‌رسانی، امدادرسانی و انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از بروز خسارات احتمالی شد.

وی همچنین از زحمات و خدمات مجموعه عوامل و نیروهای دستگاه‌های دولتی و مردمی و نیروهای مسلح قدردانی کرد و خواستار استمرار حضور و خدمات‌رسانی به هموطنان در ساعات آینده شد.

خواندن خبر در سایت منبع

گفتگوی تلفنی جهانگیری با فرمانداران شهرستان‌های استان لرستان

برناخبرگزاری برنا
گفتگوی تلفنی جهانگیری با فرمانداران شهرستان‌های استان لرستان

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ معاون اول رئیس جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با فرمانداران شهرستان‌های، الیگودرز، بروجرد، دورود، کوهدشت، دلفان و دوره چگنی و نیز نماینده استاندار در بخش معمولان در جریان آخرین وضعیت بارش‌ها و سیلاب در این مناطق و اقدامات انجام شده در پی بارش‌های دو روز اخیر قرار گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

جهانگیری: قابل قبول نیست مدیری جا خالی دهد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
جهانگیری: قابل قبول نیست مدیری جا خالی دهد
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مدیران مسئولیت قبول می‌کنند که در روز سخت خود را نشان دهند و قابل قبول نیست کسی جا خالی دهد، مرد میدان کسی است که در روزهای سخت بایستد.

به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مدیریت بحران لرستان اظهار داشت: من در سال ۹۸ برنامه سفر به لرستان را داشتم که به قوت خود باقی است و حتما هم در آن برنامه بیشتر با دوستان دولت می‌آییم و راجع به مسائل استان به‌طور ریز بحث می‌کنیم.

وی ادامه داد: لرستان به‌عنوان یکی از استان‌های مهم است که در مرکز کشور قرار دارد، هم‌جوار است با استان‌هایی که بازارهای بزرگ و امتیازهای بزرگی برای توسعه دارند.

جهانگیری افزود: لرستان همه شایستگی‌ها برای استان توسعه‌یافته را دارد، نیروهای تحصیل‌کرده و دانشگاهی خوب و متخصص از مزایای این استان است.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: بازارهای بزرگی مثل تهران، اصفهان و خوزستان در اطراف لرستان است، شرایط خوبی از نظر منابع طبیعی دارد.بارندگی‌های اخیر به کشور انرژی و امید داد

جهانگیری با بیان اینکه امشب به خاطر سیل آمده‌ایم، گفت: جلسه دولت یکشنبه‌ها بعدازظهر است، جلسه را صبح یکشنبه انداختیم تا برویم به استان‌ها سر بزنیم. از کرمانشاه به لرستان می‌آمدیم هرچقدر هم آدم نترس باشد از تکان‌های هواپیما ممکن است بترسد، وقتی هواپیما نشست به خلبان گفتم همه‌اش نگران بودم که نتوان نشست و برگردیم تهران، نگرانی بود که قول داده‌ایم حضور یابیم و عملی نشود، الحمدالله نشست و خدمت شما آمدیم.

وی با بیان اینکه شرایط سیل ویژه است، گفت: کشور ما حادثه‌خیز است، سیل، زلزله و خشک‌سالی را داریم خدا را هم شاکریم یک کشور ریشه‌دار بنیه دار هستیم. همچنان هم پابرجاست و باقوت پیش می‌رود.

جهانگیری ادامه داد: این‌همه چشم ما به آسمان بود که باران رحمت ببارد، دغدغه‌ها جوری شده بود که آب شرب مسئله اصلی شده بود. این باران و حجم بارش و اتفاقاتی که در سراسر کشور افتاد یک‌بار دیگر به کشور نیرو و انرژی و امید داد. هر کدام از استان‌ها ریزگردها و تالاب‌های خشک شده داشت و ما را به نقطه‌ای می‌برد که نگران آینده بودیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه امسال تابستان اصلی‌ترین مسئله این بود که آب شرب مشهد را چگونه تأمین کنیم، در مورد شیراز هم همین‌طور بود، گفت: با این بارش‌ها وضعیت آب به نقطه مطلوب می‌رسد. اما یکسری تلخی‌ها هم بود، سیلی که در برخی استان‌ها مردم ما را اذیت کرد یک مورد این تلخی بود، الآن هیچ استانی نیست که در داستان سیل درگیر نباشد.عذرخواهی از مردم لرستان

جهانگیری با بیان اینکه سیستان و بلوچستان هم مدت‌ها راه ایرانشهر قطع بود، سیل مردم را اذیت کرد، یزد و کرمان هم همین‌طور و تقریبا استان‌ها همه درگیر هستند، ادامه داد: اما برخی استان‌ها کانون بارندگی بودند که عمدتا جنوب کشور و غرب کشور بود.

وی بیان کرد: ممکن است این تصور ایجاد شود که توجه ویژه‌ای به استان‌های شمالی است و آن توجه به لرستان نشده است، ما تلاش کردیم و وزرا را خواستیم به استان‌های اصلی بروند هم به جهت روحیه، هم کار و هم اعلام شرایط به دولت.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه معاون رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت به لرستان آمدند و استاندار هم روزانه گزارش می‌دادند، گفت: شاید حضور من بیشتر مؤثر باشد بیایم و تصمیم‌گیری کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه رئیس‌جمهوری می‌خواهند به همه استان‌ها به‌ویژه لرستان برسند، افزود: کسی هست مگر لرستان را دوست نداشته باشد و نخواهد در این سختی‌ها همدردی کند. حضور در لرستان یکی از نعمت‌های خدا است، اگر تأخیری صورت گرفته و اگر در نظر مردم کم‌توجهی بوده است عذرخواهی می‌کنم، در دولت هیچ‌کس نیست بین مردم لرستان و دیگر جاها تفاوت قائل شود.همدلی مهم‌ترین دستاورد سیل است

وی با بیان اینکه همدلی مهم‌ترین دستاورد سیل است، گفت: در ایام عید باوجود تعطیلی در این شرایط پای‌کار بودن مدیران مهم است، مدیران مسئولیت قبول می‌کنند که در روز سخت خود را نشان دهند و قابل‌قبول نیست کسی جا خالی دهد، مرد میدان کسی است که در روزهای سخت بایستد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اگر دورود امشب مشکل دارد همه شما بسیج هستید و به هر میزان می‌شود باید مشکل مردم دورود را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه اولویت اول حفظ جان مردم است، افزود: تلفات انسانی باید تلاش شود نداشته باشیم. خسارت‌ها هرچه کمتر شود بهتر است اما بالاخره خسارت قابل جبران است اما جان مردم مهم است.

جهانگیری تصریح کرد: مدیریت در صحنه و پای‌کار جزو مهم‌ترین ویژگی مدیران است، استانداران و مدیران باانگیزه ایستادند و ماهم راضی هستیم.

وی با بیان اینکه دولت، نیروهای مسلح، نهادهای عمومی آنچه داشتند به صحنه آوردند، بیان کرد: خوزستان الآن خودش دارد مدیریت می‌کند، درست است نگرانیم اما مدیران استان خودشان پای‌کار هستند.موضوع در گلستان قفل‌شده است

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه شرایط گلستان ویژه شد، لرستان آب آمدورفت، اما در گلستان به دلیل مسطح بودن دشت آبی که آمده است باوجود بسیج امکانات هنوز مانده است، یادآور شد: گاهی برخی‌ها اعتراض می‌کنند چرا این کار را کرده‌اید، اما آب مانده است، موضوع قفل‌شده است و امیدواریم این قفل در روزهای آینده باز شود. تا آب بیرون نرود کار جدی نمی‌توانیم داشته باشیم.

جهانگیری با بیان اینکه هیچ دستگاهی حق ندارد امکاناتی داشته باشد و ارائه ندهد، گفت: استاندار فرمانده است و هرچه دستور دهد باید اجرا شود. نباید دغدغه این باشد که می‌توانیم با دستگاهی کاری انجام دهیم و و آن دستگاه نباشد.

وی با بیان اینکه استان‌های مرکزی و دیگر استان‌های همجوار هم باید کمک کنند، خطاب به مردم افزود: برای حفظ جان خود به هشدارها توجه کنید تا آسیبی نبینید.جزئیات پرداخت خسارات توسط دولت

معاون اول رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از نظر درآمد کشور در سخت‌ترین شرایط قرار داریم، گفت: سال گذشته در این روزها ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه فروش داشته‌ایم، الان عددی نمی‌گویم برای اینکه دیگران نباید بشنوند اما میزان فروش خیلی کاهش یافته است.

جهانگیری با بیان اینکه تاکنون با همه زحمت‌ها و فشارهایی که وارد شد نگذاشتیم دشمنان به اهداف خود برسند، افزود: در جلسات هیئت دولت، به ریز بخش‌ها و خسارت‌های احتمالی پرداختیم، به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در بخش مسکن گفته‌ایم، هم در تأمین وسیله زندگی و هم در سرپناه، می‌خواهیم کمک کنیم.

وی گفت: در وسایل زندگی اگر تا دیروز دو میلیون بلاعوض داده‌ایم امروز ۵ میلیون می‌دهیم، اگر ۵ میلیون وام قرض الحسنه داده‌ایم امروز ۱۵ میلیون می‌دهیم. عددها در برخی جاها دو تا دو نیم برابر افزایش یافته است..

جهانگیری افزود: در بخش تعمیرات واحد روستایی اگر تعمیر بخواهد ۵ میلیون بلاعوض و ۱۵ میلیون وام می‌دهیم. در حوزه احداثی روستایی ۱۰ میلیون بلاعوض و ۴۰ میلیون وام می‌دهیم و در حوزه شهری تعمیری اگر باشد ۵ میلیون بلاعوض و ۱۵ میلیون وام، احداثی ۱۲ میلیون بلاعوض و ۵۰ میلیون وام پرداخت می‌شود.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

جهانگیری وارد کرمانشاه شد

فراروخبرگزاری فرارو
جهانگیری وارد کرمانشاه شد
ین سفر با درخواست و پیگیری هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری عصر روز یکشنبه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.
جهانگیری وارد کرمانشاه شد - 0

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری عصر روز یکشنبه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.

به گزارش ایرنا، این سفر با درخواست و پیگیری هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به منظور رصد اقدام‌های انجام شده برای مقابله با سامانه بارشی پیش رو صورت گرفته است.

معاون اول رییس جمهوری قرار است تا دقایقی دیگر در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در استانداری کرمانشاه شرکت کند.

گفته می‌شود جهانگیری همچنین بنا دارد از برخی مناطق شهر کرمانشاه که در معرض سیل قرار دارند، بازدید کند.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز بارش‌ها در نقاط مختلف استان از ساعات اولیه بامداد امروز (یکشنبه) گفت: انتظار می‌رود این بارش‌ها از بعدازظهر به شکل گسترده‌تری در شهر‌های مختلف رخ دهد.

علی محمد زوراوند اظهار داشت: هم اکنون اکثر شهر‌های استان درگیر بارش باران شده‌اند که البته فعلا شدت بارش‌ها را برای شهر‌های اسلام آبادغرب، گهواره و گواور داریم.

وی تصریح کرد: تمرکز این سامانه بارشی بیشتر به سمت شرق و جنوب شرق استان است و پیش بینی می‌شود تا فردا شب عمده بارش‌ها در شهر‌های این مناطق مانند کنگاور، صحنه، هرسین، سنقروکلیایی، بیستون و … اتفاق بیفتد.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه افزود: طبق پیش بینی نقشه‌های هواشناسی میانگین بارش باران طی امروز و فردا و در نواحی مختلف استان به ۸۰ تا ۱۰۰ میلی متر خواهد رسید.

وی گفت: انتظار می‌رود در مناطق شرق و جنوب شرق استان که تمرکز بارش‌ها در این نقاط است میانگین بارندگی به ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلی متر برسد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با جهانگیری، سیل، سیل زدگان، سیلاب و مدیران دولتی از تلگرام

گفتگوی تلفنی جهانگیری با فرمانداران شهرستان‌های استان لرستان

📞معاون اول رئیس جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با فرمانداران شهرستان‌های الیگودرز، بروجرد، درود، کوهدشت، دلفان و دوره چگینی و نیز نماینده استاندار در بخش معمولان در جریان آخرین وضعیت بارش‌ها و سیلاب در این مناطق و اقدامات انجام شده در پی بارش‌های دو روز اخیر قرار گرفت.


🔺جهانگیری وارد کرمانشاه شد

🔹معاون اول رئیس جمهور همزمان با آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید در غرب و جنوب کشور، به منظور بازدید و سرکشی از اقدامات پیشگیرانه از سیل و تشکیل جلسه ستاد بحران دقایقی پیش وارد کرمانشاه شد.


📸 هواپیمای ایرباس ۳۲۱ دولت که دیشب اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را از کرمانشاه به خرم آباد آورد به دلیل جاری شدن سیل در فرودگاه خرم آباد در این فرودگاه زمینگیر شد و جهانگیری مجبور شد دیشب با اتومبیل به خوزستان برود


هواپیمای معاون اول در محاصره سیل فرودگاه خرم آباد

✈️هواپیمای ایرباس ۳۲۱ تشریفاتی دولت که دیشب اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را از کرمانشاه به خرم آباد آورد، به دلیل جاری شدن سیل در فرودگاه خرم آباد در این فرودگاه زمین‌گیر شد.


ورود «اسحاق جهانگیری»، معاون اول رئیس جمهور به خوزستان برای کنترل و مدیریت وضعیت سیل/فارس


پایان سفر معاون اول رئیس جمهور به خوزستان

🔹سفر سه روزه اسحاق جهانگیری به استان‌های درگیر سیل کرمانشاه، لرستان و خوزستان خاتمه یافت و معاون اول رئیس جمهور عازم تهران شد.

🔸معاون اول رئیس جمهور را در این سفر، وزرای بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی همراهی می‌کردند که وزیر جهاد کشاورزی در استان کرمانشاه و وزیر راه و شهرسازی در استان لرستان ماموریت یافتند در کنار استانداران و به عنوان نماینده ارشد هیئت دولت قرار گیرند تا روند کمک رسانی به سیل زدگان سرعت گیرد.


نظرها

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما22 دقیقه قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف10 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

جهانگیری فرارسیدن روز ملی عمان را تبریک گفت

مهر17 دقیقه قبل

طرح ویژه تعزیرات برای کنتزل قیمت‌ها در فاز اول یک ماه اجرا می‌شود

فارس18 دقیقه قبل

تیم ملی فوتبال کره جنوبی مقابل برزیل شکست خورد

مهر18 دقیقه قبل

استخدام کارشناس مدیریت شبکه‌های اجتماعی در تهران

اقتصاد آنلاین19 دقیقه قبل

ریاض غرامت حادثه سقوط جرثقیل را به مصر پرداخت کرد

الف19 دقیقه قبل

هفته‌آینده؛ جلسه کمیسیون امنیت‌ملی مجلس درباره اعتراضات

اقتصاد آنلاین19 دقیقه قبل