خطر طغیان رودها در سراسر کشور جدی است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

خطر طغیان رودها در سراسر کشور جدی است

دبی رودخانه کشکان به ۴۶۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسید

ایرناخبرگزاری ایرنا
دبی رودخانه کشکان به ۴۶۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسید
خرم اباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: دبی رودخانه کشکان هم اکنون به چهار هزار و 600 متر مکعب بر ثانیه رسیده و موجب ظغیان در شهرهای پلدختر و معمولان شده است.

رضا میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این میزان حجم آب در دوره بازگشت ۲۰۰ سال بی سابقه است.

وی اظهار داشت: در افرینه سه هزار متر مکعب و چولهول هزار متر مکعب بر ثانیه به دبی کشکان افزوده و در نهایت ورودی این رودخانه به چهار هزار و ۶۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده است.

میرزایی ادامه داد: این میزان سیلاب بدون احتساب رودخانه و روان آب‌های خرم آباد و سرشاخه‌های پلدختر است که تا ساعاتی دیگر به کشکان اضافه می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان اضافه کرد: در این صورت دبی کشکان دست کم به پنج هزار متر مکعب در ثانیه افزایش خواهد یافت.

وی افزود: بسیاری از پل‌های کشکان را سیلاب از بین برده و راههای روستایی قطع، ساحل غربی معمولان غرق در اب شده و بخش هایی از روستاهای زورانتل، چلگه خلج، بابازید، خرس دره و چم مهر دچار آبگرفتگی شدید و تخریب شده است.

۷۲۶۹/۷۲۷۴/۷۲۷۳

خواندن خبر در سایت منبع

سد «مروک» دورود سر ریز کرد/ طغیان بخشی از رودخانه «تیره»

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سد «مروک» دورود سر ریز کرد/ طغیان بخشی از رودخانه «تیره»
نماینده ویژه استاندار لرستان در دورود با بیان اینکه هم‌اکنون وضعیت این شهرستان بحرانی است، گفت: سد «مروک» سرریز و بخشی از رودخانه «تیره» در مرکز شهر طغیان کرده است.

محمدرضا صفی‌خانی از سرریز شدن سد «مروک» این شهرستان خبر داد و افزود: از دقایقی پیش شاهد سر ریز شدن سد «مروک» دورود هستیم.

وی خاطرنشان کرد: دبی رودخانه مرکز شهر به طور کامل پر شده، به‌گونه‌ای که به ۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه رسیده و بخشی از آن طغیان کرده است.

نماینده ویژه استاندار لرستان در دورود با بیان اینکه هم‌اکنون وضعیت این شهرستان بحرانی است، افزود: در حال حاضر شاهد بارش شدید باران و برف در دورود هستیم و طی ساعات آینده مشکلات حادتر می‌شود.

صفی‌خانی با اشاره به بروز سیلاب و ورود آب به سطح شهر دورود در ساعات پیش‌رو گفت: اقدامات پیشگیرانه اگر چهانجام گرفته اما شدت بارندگی‌ها بسیار بالا است.

وی از تمام تلاش‌ها برای بروز کمترین آسیب جانی در شهرستان دورود خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

طغیان رودخانه قره چای در تفرش مدیریت شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
طغیان رودخانه قره چای در تفرش مدیریت شد
اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان تفرش گفت: در پی بارش های سیل آسا 2 روز اخیر در استان مرکزی، طغیان رودخانه قره چای در طول 80 کیلومتر شهرستان تفرش مدیریت شد.

«حمیدرضا فراهانی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حجم آب رودخانه قره چای در محدوده شهرستان تفرش به دلیل سرریز سدها و بندهای خاکی این شهرستان از بامداد دوشنبه به شدت افزایش یافته اما با برنامه ریزی‌های از پیش تعیین شده هیچ مشکلی تاکنون برای مناطق شهری و روستاهای این خطه ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: تمامی پل‌های مسیر رودخانه قره چای در محدوده شهرستان تفرش از سه روز قبل لایروبی و بازگشایی شده و این روخانه با حجم وسیعی از سیلاب به سمت ساوه می‌رود.

فرماندار شهرستان تفرش ادامه داد: سد‌ها و بندهای خاکی شهرستان تفرش در حالت سرریز قرار دارند و مسیل‌های این سد‌ها و بندهای خاکی به سمت رودخانه قره چای نیز بازگشایی شده است.

فراهانی اضافه کرد: رودخانه‌های فصلی متعددی در منطقه تفرش وجود دارند که طغیان آب آن‌ها برخی از راه‌های شوسه روستایی را با مشکل مواجه کرده و این مهم به مردم اطلاع رسانی شده و پس از قطع باران عملیات مرمت و بازسازی این راه‌های روستایی آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: به دلیل شدت بارش باران و برف در شهرستان تفرش پنج خانه روستایی خشت و گلی تخریب شده اما هیچ گونه خسارت جانی به دنبال نداشته است.

بیش از ۲۰ سد، بند خاکی و آب بند در شهرستان تفرش وجود دارد.

شهرستان تفرش با بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرق اراک مرکز استان مرکزی قرار دارد.

۳۰۱۷/۶۰۱۳/

خواندن خبر در سایت منبع

طغیان رودخانه مادیان‌رود و سد هاله؛ روستاهای جنوبی کوهدشت در خطر جدی هستند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طغیان رودخانه مادیان‌رود و سد هاله؛ روستاهای جنوبی کوهدشت در خطر جدی هستند
رئیس امور آب شهرستان کوهدشت گفت: بر اثر وقوع سیلاب رودخانه مادیان‌رود و سد هاله روستاهای جنوبی کوهدشت در معرض خطر جدی هستند.

- اخبار استانها -

احسان فتاپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: رودخانه مادیان‌رود بر اثر وقوع سیلاب در سرشاخه‌های واقع در آزادبخت، زالیاب و پریان طغیان کرده و حجم بسیار عظیم و بی‌سابقه‌ای از آب در این مناطق به‌راه افتاده‌ است.

وی افزود: به‌دنبال طغیان رودخانه مادیان‌رود سد هاله که یکی از چند سرشاخه قدیمی رودخانه بوده نیز سرریز کرده‌ است.

رئیس امور آب شهرستان کوهدشت عنوان کرد: روستاهای جنوبی این شهرستان به‌ویژه در منطقه ضرونی به‌دلیل طغیان مادیان‌رود در معرض خطر جدی هستند؛ ساکنان روستاهای منطقه ضرونی هرچه سریع‌تر از رودخانه و مسیل فاصله بگیرند، خطر در این مناطق جدی است.

به گزارش تسنیم، سد هاله در جنوب غربی شهرستان کوهدشت واقع‌شده‌ و محل این سد در تنگه‌ای به‌‌نام «هاله» است. پیش از این سد هاله در بهمن ۹۷ و پس از خشک‌سالی‌های مداوم و به‌دنبال بارندگی‌های فصل زمستان پس از ۱۱ سال سرریز شده‌بود.

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار به ساکنان حاشیه رودخانه شادچای

فارسخبرگزاری فارس
هشدار به ساکنان حاشیه رودخانه شادچای
فرماندار بهارستان گفت: به دلیل احتمال وقوع سیلاب در حاشیه رودخانه شادچای شهرستان بهارستان به ساکنان 60 خانه موجود در حاشیه این رودخانه هشدار داده‌ایم.

بیژن سلیمان پور فرماندار بهارستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: به دلیل احتمال وقوع سیلاب در حاشیه رودخانه شادچای شهرستان بهارستان به ساکنان ۶۰ خانه موجود در حاشیه این رودخانه هشدار داده‌ایم.

وی گفت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در بستر رودخانه شادچای جزء مشکلاتی است که همواره در معرض خطر سیلاب قرار دارند.

فرماندار بهارستان افزود: با توجه به اخطاریه‌های سازمان هواشناسی، ستاد مدیریت بحران شهرستان بهارستان در حال آماده‌باش قرار دارد.

سلیمان پور در پایان از شهروندان درخواست کرد که به هشدارها توجه کنند و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها هنگام شدت گرفتن بارش‌ها بپرهیزند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، سیلاب، مدیریت سیلاب، استان مرکزی و کشکان از تلگرام

⛈ سد زاینده‎رود با بارش ۲ برابری هم سرریز نمی‎شود

🔹معاون شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با رد هرگونه گمانه زنی درباره سرریزشدن سد زاینده‌رود در روزهای آینده گفت: بخش اعظم این مخزن همچنان خالی‌ست.

====


♦️استاندار لرستان: احتمال وقوع سیل در ۳ شهرستان لرستان / منازل در مناطق هشدار تخلیه شوند

🔹استاندار لرستان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها به احتمال فراوان طی روزهای آتی شاهد وقوع سیل شدید در خرم‌آباد، حاشیه کشکان و شهر دورود خواهیم بود

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xfH


🎥مار غوطه‌ور در سیلاب شهر دورود

#لرستان_را_دریابیم

اخبار لحظه‌ای #لرستان 👇


🚨 خبرفوری/ سد مروک تا ۳ ساعت دیگر سرریز می‌کند

معاون استاندار لرستان:

🔹 سد «مروک» شهرستان دورود طی ۳ تا ۴ ساعت آینده سرریز می‌شود، با این اوصاف رودخانه تیره به طور حتم طغیان می‌کند

وقوع سیلاب احتمالی 👇


نظرها

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما27 دقیقه قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف10 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد در نشست مشترک ستاد پایش حمل و نقل شهری وزارت کشور و ستاد‌های پایش استان‌ها با بیان اینکه از زمان اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بنزین، ستاد پایش حمل و نقل شهری در وزارت کشور و متناظر آن ستاد‌هایی در استان‌ها تشکیل شده است، گفت: وظیفه اصلی ستاد پایش حمل ونقل شهری در وزارت کشور، پایش مستمر سامانه‌های حمل و نقل عمومی شهری و در صورت لزوم پیشنهاد بسته‌های حمایتی است. وی همچنین از برنامه ریزی در وزارت کشور برای تعریف بسته حمایتی از رانندگان حمل و نقل عمومی شهری و توسعه حمل و نقل عمومی شهری خبر داد. جمالی نژاد با اشاره به تشکیل مستمر ستاد پایش سامانه‌های حمل ونقل شهری استان‌ها به ریاست معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها و با عضویت تمامی نهاد‌های عمومی و دولتی ذیربط از جمله شهرداری‌ها و پلیس راهور ناجا، از اعضای این ستاد‌ها خواست تا ضمن بررسی وضع استانها، نظارت‌های لازم را بر وضع حمل و نقل شهری استان‌ها به عمل آورند و مسایل و مشکلات را به ستاد وزارت کشور منعکس کنند. وی افزود: بر اساس گزارش‌های دریافتی از استان‌ها که به تایید ستاد پایش سامانه‌های حمل و نقل شهری رسیده باشد و با توجه به نیاز‌های استان‌ها، تصمیم‌های لازم گرفته و ابلاغ خواهد شد. معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد پایش حمل و نقل شهری در وزارت کشور، نرخ کرایه ناوگان بار و مسافر شهری اعم از وانت بار، اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و تاکسی‌های اینترنتی هیچ تغییری نخواهد داشت و شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها وظیفه نظارت بر این امر را بر عهده دارند. وی همچنین با اشاره به افزایش تقاضا برای مصرف سوخت CNG از ستاد‌های پایش استان‌ها خواست برنامه ریزی‌های لازم را به منظور بهره گیری حداکثری از این سوخت با هماهنگی مسئولان استانی ذیربط انجام دهند. جمالی نژاد گفت: کمیته‌ای ویژه متشکل از سازمان‌های حمل و نقل شهرداری‌ها و پلیس راهور در مراکز کنترل ترافیک مستقر شده و قرار است در صورت هرگونه تجمع مسافر در ایستگاه‌ها و مبادی ورودی و خروجی شهرها، ناوگان عمومی متناسب با مسافران به این نقاط اعزام شود و گشت‌های بازرسی تاکسیرانی و اتوبوس رانی مستمرا در شهر‌ها حضور و فعالیت داشته باشند. وی ضمن اشاره به در نظر گرفتن سهمیه‌های جدید در آینده، از معاونان عمرانی استانداری‌ها به عنوان روسای ستاد‌های پایش حمل و نقل استان‌ها خواست تا اطلاع رسانی لازم را درخصوص تصمیم‌های ابلاغی مرتبط با طرح سهمیه بندی سوخت بنزین به طور دقیق و در اسرع وقت به زیرمجموعه استانی اعم از شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها و … از طریق بهره گیری از رسانه‌های محلی و استانی انجام دهند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برزیل ۳-۰ کره جنوبی؛ ادامه روز تلخ آسیایی‌ها با شکست کره در ابوظبی

نود8 دقیقه قبل

واکنش وزارت دفاع روسیه نسبت به تهدیدات ترکیه

ایسنا13 دقیقه قبل

:: معصومی نژاد - نشست مطبوعاتی سفیر ایران در رم

صدا و سیما13 دقیقه قبل

رژیم صهیونیستی، ایران را مسئول حمله به جولان اشغالی دانست

قدس آنلاین14 دقیقه قبل

سرطان پستان در مردان بیماری نادر اما کشنده

خبر فوری15 دقیقه قبل

دستان بخشنده

صدا و سیما16 دقیقه قبل