1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

روستای معمولان لرستان به زیر آب رفت

سیل راه ارتباطی ۱۰۰ روستای معمولان راه قطع کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
سیل راه ارتباطی ۱۰۰ روستای معمولان راه قطع کرد

سید حبیب موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیل راه‌های روستایی و عشایری بخش معمولان و آب آشامیدنی این شهر را قطع کرد.

وی افزود: همچنین سیل راه اصلی معمولان - خرم آباد و معمولان -پلدختر را قطع کرده است.

بخشدارمعمولان گفت: طغیان رودخانه‌های کشکان، مادیان رود و چولهول باعث تخریب پل‌های زورانتل، سرنجه، بن لار زیودار، دمرود افرینه و برگلان سوخته شد.

وی افزود: سطح آب رودخانه کشکان نسبت به بارندگی‌ها و سیل قبل بالاتر افزایش یافته وآسیب‌های فراوانی برجای گذاشته است.

موسوی از مردم خواست به حاشیه رودخانه‌ها نزدیک نشوند و حداقل ۱۰۰ متر از مسیر رودخانه‌ها فاصله بگیرد.

بر پایه گزارش خبرنگار ایرنا تلفن شهر پلدختر قطع و هیچ گونه ارتباطی با مردم این شهر مقدور نیست و مسئولان استانی از این وضعیت به وجود آمده وبی اطلاعی نگران هستند.

/۶۰۶۰/۷۲۷۲

خواندن خبر در سایت منبع

سیل جان یک نفر را در شهر معمولان گرفت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سیل جان یک نفر را در شهر معمولان گرفت

سید حبیب الله موسوی اظهار داشت: یک مرد ۵۸ ساله به نام حاجی شاکرمی فرزند سوخت زار در جریان سیل جان خود را از دست داد.

وی افزود: بخش غربی شهر معمولان بر اثر طغیان رودخانه کشکان کامل زیر آب رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

خسارات سیل در معمولان لرستان

خسارات سیل در معمولان لرستان

وقوع سیل در استان لرستان باعث مسدود شدن را‌های ارتباطی و تخریب منازل در بخش معمولان شده است و نیرو‌های مردمی و امدادی در حال خدمات رسانی به مردم این منطقه هستند.

خسارات سیل در معمولان لرستان - 1خسارات سیل در معمولان لرستان - 3خسارات سیل در معمولان لرستان - 4خسارات سیل در معمولان لرستان - 5خسارات سیل در معمولان لرستان - 6خسارات سیل در معمولان لرستان - 7خسارات سیل در معمولان لرستان - 8خسارات سیل در معمولان لرستان - 9خسارات سیل در معمولان لرستان - 10خسارات سیل در معمولان لرستان - 11خسارات سیل در معمولان لرستان - 12خسارات سیل در معمولان لرستان - 13خسارات سیل در معمولان لرستان - 14خسارات سیل در معمولان لرستان - 15خسارات سیل در معمولان لرستان - 17خسارات سیل در معمولان لرستان - 18خسارات سیل در معمولان لرستان - 19خسارات سیل در معمولان لرستان - 20خسارات سیل در معمولان لرستان - 21خسارات سیل در معمولان لرستان - 22خسارات سیل در معمولان لرستان - 23خسارات سیل در معمولان لرستان - 24خسارات سیل در معمولان لرستان - 25خسارات سیل در معمولان لرستان - 26خسارات سیل در معمولان لرستان - 27خسارات سیل در معمولان لرستان - 28خسارات سیل در معمولان لرستان - 29خسارات سیل در معمولان لرستان - 30

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیل نوروز، سیل لرستان، معمولان، غرق شدن و اجتماعی از تلگرام

💢تمام راه‌های ارتباطی با شهر معمولان قطع شد

❗️بخشدار معمولان: تمام راه‌های ارتباطی با شهر معمولان «استان لرستان» به دلیل شدت بارندگی و طغیان رودخانه کشکان قطع شده است. آب آشامیدنی شهر معمولان بر اثر سیلاب از صبح روز دوشنبه تاکنون قطع است.


💢سیل اروندکنار‌ ۲ کشته داد

❗️بخشدار اروندکنار (خوزستان) از غرق شدن دو کودک (برادر) ۶ و ۳ ساله اروندکناری در سیلاب امروز خبر داد. / عصرجنوب


سیل اروندکنار‌ ۲کشته داد

🔹بخشدار اروندکنار از غرق شدن دو کودک (برادر) ۶ و ۳ ساله اروندکناری در سیلاب امروز خبر داد.


🔴سیل جان یک نفر را در شهر معمولان در لرستان گرفت

🗣بخشدار معمولان از جان باختن یک نفر در بخش غربی این شهر در جریان سیل خبر داد.


۵۰۰ واحد مسکونی در «معمولان» زیر آب رفت

بخشدار معمولان:

🔸در پی وقوع سیل حدود ۵۰۰ واحد مسکونی در شهر معمولان (در لرستان) زیر آب رفته است.

🔸هم اکنون راه ارتباطی معمولان کاملا قطع بوده و آب، برق و گاز منطقه نیز قطع شده است.

🔸بر اساس پیش‌بینی هواشناسی بارش‌ها ادامه دارد و وضعیت از شرایط موجود نیز بدتر خواهد شد.


نظرها

در ادامه بخوانید

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تشکیل پرونده تعمیر و بازسازی ۹۸ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده خبر داد. اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ۱۷۹ هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده دچار خسارت شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۳۰۵ واحد تعمیری دارند که تا کنون برای ۹۸ هزار واحد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرونده تشکیل شده و کار پرداخت خسارت‌ها آغاز و در حال انجام است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آغاز رسمی فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل خبر داد و گفت: از آنجایی که موضوع بازسازی، نوسازی و تامین خسارت به عنوان اصلی ‌ترین دغدغه مردم مناطق سیل زده می‌باشد این قرارگاه تشکیل شد تا سلسله عملیات بازسازی‌ و نوسازی‌ در مناطق سیل ‌زده زیر نظر این قرارگاه با فرماندهی وزیر کشور، انجام ‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی دست به دست هم داده و در این راستا برای کاهش مشکلات سیل زدگان کمک کنند. نجار گفت: همچنین کمک‌‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می‌شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور بابیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۱۵۰ خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، گفت: با اقدامات صورت گرفته پرونده ۱۸۷۰ منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت ۱۴۶۰ پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به ۱۸۰ پرونده نیز پرداخت شده است. وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران افزود: مهم‌ترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود. وی گفت: هرچند بیش از صدنفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع‌های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند، اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، بنابراین پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دکتر رخشانی مهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حوزه مدارس تصمیم وزارت خانه بر این بود که هر چه زودتر کلاس‌های مناطق سیل زده دایر شود زیرا مادامی که دانش آموزان به کلاس درس نروند زندگی به حالت عادی برنگشته و این حضور می‌تواند باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه شود. وی ادامه داد: در استان گلستان با استفاده از کمک‌های جامعه خیرین بلافاصله کانکس‌ها و حداقل‌های مورد نیاز کلاس‌های آموزشی شامل تجهیزات الکترونیکی، میز، نیمکت، وایت بردها و کامپیوتر و لپ تاپ مورد نیاز را فراهم و به منطقه ارسال کردیم؛ در استان لرستان نیز ۱۰۰ کانکس و تجهیزات مورد نیاز تأمین و در اختیار همکاران قرار گرفته است؛ در استان خوزستان هم ۱۵۰ کانکس و تجهیزات سرمایشی مورد نیاز این استان که درگیر گرماست در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به گردهمایی بزرگ خیرین کشور در مورخ ۹ اردیبهشت گفت: در این همایش برای ساخت مدارس در مناطق سیل زده تصمیم گیری می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم نخستین دستگاهی باشیم که عملیات ساخت و ساز مدارس را در مناطق سیل زده اجرا کنیم و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است کلنگ زنی نمادین ساخت مدارس را در سه استان سیل زده قبل از ماه مبارک رمضان در استان گلستان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار کنیم. رخشانی مهر با اشاره به اعتبارات دولتی برای برگزاری کلاسهای آموزشی در مناطق سیل زده گفت: برای خرید تجهیزات و اصلاح سیستمهای سرمایشی و گرمایشی هر یک از استانهای گلستان، لرستان و خوزستان هر یک مبلغ ۵ میلیارد تومان و برای هر یک از استانها ۱۵ میلیون تومان برای شروع عملیات ساخت مدارس تأمین اعتبار کردیم و در حال ابلاغ این عدد هستیم و امیدواریم مشابه مدارس زلزله زده کرمانشاه بزودی شاهد بازسازی و تعمیرات اساسی مدارس باشیم. وی با تأکید بر اینکه خیرین مدرسه ساز هیچگاه دولت را رها نکردند و سازمان نوسازی مدارس نیز هیچگاه متکی به کمکهای دولتی نبوده گفت: خیرین همیشه کمک کردند، سال ۹۶ و ۹۷ بیش از ۵۰ درصد مدارسی را که تحویل آموزش و پرورش شد خیرین ساختند، در موارد بحران هم حضور خیرین بسیار چشمگیر بود و ۱۶۰ مدرسه را در استان کرمانشاه یا تحویل آموزش پرورش دادند و یا در مراحل پایانی ساخت و تحویل قرار دارد. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سه استان سیل زده هم حضور مردم را به صورت چشمگیر شاهد هستیم و تماسها، جلسات و تفاهم نامه‌های زیادی میان ما و جامعه خیرین مدرسه ساز و همین طور دیگر خیرین در حال انجام است و ان شاءالله به کمک آنها مدارس سیل زده را دوباره می‌سازیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
«هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها» در حالی که تجربه هیأت مربوط به حادثه پلاسکو را پشت سر خود دارد، اما مأموریت بسیار دشوارتری را بر عهده دارد. حادثه سیل بسیار گسترده‌تر از رخداد آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو است و تقریبا نیمی از ایران را در بر گرفته است. هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها تمهیدی است که برای تولید گزارشی معتبر که بر این فضای بی‌اعتمادی غلبه کند اندیشیده شده است. توجه در ۱۱۰ سؤال پیوست حکم رئیس هیأت مشخص می‌کند که حسن روحانی ابدا به این رویکردهای تک‌متغیری باور نداشته و ۱۴ بعد متکثر سیل را برشمرده‌ و از آنها خواسته است به همه سؤالات پاسخ گویند. هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها، مأموریت دشوار تدوین گزارشی دقیق و توأم با پاسخگویی به سؤالات رئیس جمهوری را مد نظر دارد که البته طبق حکم، نتایج آن به مردم نیز ارائه خواهد شد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

بازی «اون» با کارت «پوتین»

افتصادنیوز12 دقیقه قبل

قتل وکیل پایه یک دادگستری به ضرب گلوله

اقتصاد آنلاین15 دقیقه قبل