1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

سیل تقریبا روستای دلفان را تخریب کرد

بیش از ۱۰۰ روستای دلفان تخریب‌ شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بیش از ۱۰۰ روستای دلفان تخریب‌ شد

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی رستمیان در جلسه ستاد بحران استان اظهار داشت: سیل قبلی لرستان به فراموشی رسید و رفته‌رفته سیل رخ داد، توقع مردم از معاون اول رئیس‌ جمهور این است که زودتر به استان سفر می‌کرد.

وی افزود: بیش‌ترین ظلم را در طول تاریخ وزارت نیرو به استان لرستان کرده، تمام خسارت‌های مالی و خسارت‌های انسانی را ما متقبل می‌شویم؛ سدهایی که در استان‌های دیگر ساخته‌ شده به‌معنای واقعی سد بوده، اما سدهای استان لرستان در مقابل آن‌ها استخر هستند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سد ۱۰ میلیون مترمکعبی که سد نیست، ما سدی مثل معشوره می‌خواهیم حق استان لرستان را یک بار برای همیشه ادا کنید.

وی خطاب به معاون اول رئیس‌ جمهور عنوان کرد: بیش‌ترین آب کشاورزی و ۲۵ درصد در استان لرستان است، میانگین کشوری ۴۵ درصد و حوزه انتخابی هفت درصد است، واقعا این یک ظلمی است که ریشه‌کن نشده. با این مدیریت از بخشداری و جهاد کشاورزی شروع کرده و حالا معاون اول رئیس‌ جمهور شدید. یک بار برای همیشه این ظلم برای استان لرستان را از بین ببرید.

رستمیان گفت: در حق استان لرستان در تخصیص بودجه بی‌عدالتی و ظلم می‌شود، استان جزو ۱۰ استان محروم کشور بود و از آن قسمت حذفمان کردند ولی استان‌هایی که از ما توانمندتر هستند جزو آن ۱۰ استان هستند. بودجه توازن منطقه‌ای حذف شده، درخواست داریم استان لرستان را به ۱۰ استان محرومی که مظلوم واقع اضافه کنید. امسال و سال گذشته ما را حذف کرده‌اند مشکل را برطرف کنید.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهر ما را آب برد، آقامیرزایی مدیریت بحران استان لرستان حتی بخل می‌ورزد از اینکه اسم دلفان را از صدا و سیما اعلام کند تمام روستاهای ما در محاصره هستند چند روستای ما دچار رانش زمین شده‌اند و باید جابه‌جا شوند؛ بیش از ۱۰۰ روستا تخریب‌ شده، تمام ابنیه فنی و جاده‌های ما تخریب شدند، چرا اسم شهرستان دلفان آورده نمی‌شود؟ مردم ما باید در این‌جا هم مظلوم واقع شوند. اگر نمی‌توانید مدیریت بحران استان لرستان را به‌عهده بگیری این کار را برعهده نگیر.

رستیمان اظهار داشت: سد ده‌ پهلوان که آب شرب را تأمین می‌کند، مطالعه‌ شده و اقدامات آن نیز انجام‌ شده امسال جزو بودجه آمده‌ است؛ تقاضا داریم دستور در تسریع بودجه به‌عمل بیاورید؛ ۷۰ درصد کار اجرایی سد تاج امیر شروع‌ شده و ۳ میلیارد بودجه برای آن گذاشته‌است.

خواندن خبر در سایت منبع

راه همه روستاهای دلفان قطع شد

فارسخبرگزاری فارس
راه همه روستاهای دلفان قطع شد

حشمت بهمنی دقایقی قبل در گفت‌وگو با فارس وضعیت شهر نورآباد را خوب ارزیابی نکرد و اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل تداوم بارش برف و باران وضع در شهر عادی نیست و همچنان شاهد افزایش شدت سیل در شهر هستیم.

وی افزود: با وجود وضع بحرانی اما تاکنون هیچ خسارت جانی نداشته‌ایم و برخی شایعات در فضای مجازی صحت ندارد.

فرماندار دلفان‌ عنوان کرد: نیروهای امدادی در تلاش هستند اما به دلیل توپوگرافی منطقه تا زمانی که بارش‌ها قطع نشود وضع به همین منوال است.

بهمنی گفت: تمام راه‌های روستایی به دلیل برف و باران قطع است‌.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیلاب از تلگرام

🚨 #گرفتار شدن دو نفر با #پراید در #سیلاب جاده پنبه چوله #ساری

🔹 این دونفر توسط نیروهای امدادی #نجات_یافتند

خسارات سیلاب👇


🚨سیلاب ۲۵ هزار خانه را در کشور تخریب کرد

👤معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن کشور:

🔹بر اثر جاری شدن سیلاب بیش از ۲۵ هزار واحد مسکونی در استان هایی که درگیر بارندگی شدید و سیلاب بودند، تخریب شده است.

🔹همچنین بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی در استان هایی که درگیر سیلاب بوده‌اند، نیازمند تعمیرات است/ ایرنا


#فوری

🔺 وقوع سیلاب #محورهراز

🔹 #سیلاب و رانش کوه در محدوده #تونل شماره #هفت را #مسدود کرد

دوشنبه ۱٢ فروردین ٩٨؛

اخبار لحظه‌ای سیلاب در مازندران👇


🚨#بحران_سیلاب

♦️ سیلاب جاده چالوس را فراگرفت

محدوده #طویر

اخبار لحظه‌ای سیلاب مازندران👇


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: مبارزه جدی با ناسلامتی­ و فساد در برون و درون قوه قضائیه مورد تاکید ما­ست و هیچگونه ناسلامتی پذیرفته نیستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با روسای دادگستری و دادستان‌های مراکز استان افزود: موضوع مبارزه با فساد تاکید همیشگی ما بوده و مسئله سلامت در دستگاه قضایی بسیار مهم است. وی تاکید کرد: بنابراین هیچگونه ناسلامتی و فساد پذیرفته نیست و مبارزه جدی با آن در درون قوه قضائیه و بیرون قوه قضائیه مورد تاکید ماست. رئیس قوه قضائیه در ادامه بحث به اعتماد سازی عمومی اشاره کرد و گفت: این موضوع باید صورت گیرد و سرمایه‌های اجتماعی موفق شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: برخی از کار‌های ما هزینه‌های اجتماعی را درست می‌کند که نباید این گونه باشد و سرمایه اجتماعی برای دستگاه قضائی بسیار مهم است. رئیس قوه قضائیه افزود: کاهش­ سرمایه اجتماعی و ضرورت رضایت مندی عمومی نسبت به قوه قضائیه نکته بسیار مهمی است که این نیز با نامتناسب بودن برخی از برخورد‌ها در سطوح مختلف بعضا موجب گله مندی می‌شود.
فارسفارس22 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

اخبار بیشتر