1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

دستور تخلیه روستاهای شوشتر صادر شد

دستور تخلیه تمام روستاهای حاشیه رودخانه دز در شوشتر صادر شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دستور تخلیه تمام روستاهای حاشیه رودخانه دز در شوشتر صادر شد

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حسین پنبه‌دانه‌پور در جمع خبرنگاران از دستور تخلیه تمام روستاهای حاشیه رودخانه دز در شوشتر خبر داد و اظهار داشت: به دلیل افزایش دبی رودخانه دز از شب گذشته و افزایش احتمال خطر تمام روستاهای حاشیه رودخانه دز در حال تخلیه است.

وی افزود: با کمک تمام نیروهای مستقر در منطقه مردم و احشام از روستاهای حاشیه دز در حال تخلیه هستند.

فرماندار شوشتر گفت: کمپ‌هایی با مواد غذایی، چادر و اورژانس تدارک دیده شد و اکثر مردم در شهرهای اطراف خانه دارند و در آنجا مستقر شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

تعطیلی محوطه تاریخی آسیاب‎های شوشتردر پی سیل اخیر خوزستان

ایلناخبرگزاری ایلنا
تعطیلی محوطه تاریخی آسیاب‎های شوشتردر پی سیل اخیر خوزستان

تعطیلی محوطه تاریخی آسیاب‎های شوشتردر پی سیل اخیر خوزستان - 1

به گزارش ایلنا، محمدحسین ارسطوزاده معاون میراث فرهنگی خوزستان اعلام کرد از آن‌جا که میراث جهانی سازه‌های آبی تاریخی شوشتر در جوار رودخانه‌ها قرار دارند، هشدارها بسیار جدی هستند و به منظور تأمین امنیت گردشگران نوروزی و نیز پایش آثار تاریخی، محوطه تاریخی آسیاب‌های شوشتر و دیگر بناهای همجوار با رودخانه تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و امکان بازدید برای گردشگران میسر نیست.

معاون میراث فرهنگی خوزستان در ادامه از مدیران ادارات میراث فرهنگی شهرستان‌ها و همچنین پایگاه‌های میراث فرهنگی فرهنگی و جهانی استان خواست تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از حضور گردشگران در مناطق حادثه‌خیز را به عمل آورند و در صورت لزوم محوطه‌هایی که احتمال بروز حادثه در آن‌ها می‌رود را روی گردشگران مسدود و مسافران و گردشگران نوروزی را به محل‌های امن هدایت کنند.

مجموعه آبشارها و آسیاب‌های آبی شوشتر بخشی از نظام آبی تاریخی شوشتر هستند که به همراه پانزده اثر دیگر در نشست سالانه کمیته میراث جهانی یونسکو در ۲۶ ژوئن ۲۰۰۹ (۵ تیرماه ۱۳۸۸) در شهر سویل اسپانیا، با احراز معیارهای ۱، ۲ و ۵، با عنوان نظام آبی تاریخی شوشتر به‌صورت یکجا به عنوان دهمین اثر ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو با شماره ۱۳۱۵ به ثبت رسیده‌اند. این مجموعه در کنار پل بند گرگر و در مسیر رودخانه دست کند گرگر ساخته شده‌است.

خواندن خبر در سایت منبع

سیل‌بند روستای بیت غائب شوش شکست

فارسخبرگزاری فارس
سیل‌بند روستای بیت غائب شوش شکست

عدنان غزی فرماندار شوش ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش، اظهار کرد: باتوجه به افزایش دبی آب سیل‌بند روستای بیت غائب شکسته شد و روستای بیت غائب در محاصره آب قرار گرفت.

فرماندار شوش، عنوان کرد: ۱۲۰ خانوارهای ساکن در این روستا در دو روز گذشته تخلیه شدند و خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

وی گفت: با تمام نیروها درحال تلاش هستیم که شکستگی سیل‌بند هرچه سریع‌تر ترمیم شود و آب به روستا آسیب نزند.

غزی گفت: سیل‌بندهای دیگر شوش درحال حاضر درحال مقاومت هستند و عملیات استحکام‌سازی آن‌ها درحال انجام است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در آیین پایانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو برگزیدگان بخش‌های آزاد، بین الملل و مستمر هفتگی معرفی شدند و بیش از ۲۰ تندیس در دست صاحبانشان جا گرفت. در بخش پادکست لوح تقدیر و جایزه دوم به حسین عباسی فر برای اثر «دورهمی‌های تلگرامی» رسید. لوح تقدیر و جایزه اول به احمد رضا موسوی برای اثر «بابام دوست بیل گیتسه» تعلق گرفت. لوح و جایزه اول این بخش به محمد صالح علاء برای برنامه «آب و تاب» از رادیو تهران رسید. لوح و جایزه دوم به مرتضی میلانی به مینی فیچر «نهنگ آبی» از رادیو سلامت و منصوره توحیدلو برای «ویولن» از رادیو جوان اهدا شد.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
اتشار پاسخ آیت الله ناصر مکارم شیرازی به استفتائی درباره مسابقه «برنده باش» روز گذشته به یکی از مهمترین و پربحث‌ترین ‏اخبار فضای مجازی تبدیل شده بود. مقدمه حضور در ‏این مسابقه، شرکت در مسابقه اپلیکیشن برنامه مذکور است و برای شرکت در آن مسابقه نیز به ازای تعدادی سوال، مبلغی ‏مشخص باید پرداخت شود. ‏رهبر معظم انقلاب: صداوسیما بخت آزمایی را ترویج نکندرهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف نیز به موضوع ترویج بخت آزمایی اشاره ‏کردند. بسیاری از آن‌ها از وزیر ارتباطات خواسته‌اند ‏که با پیگیری این موضوع، ماجرای این گونه مسابقات را فیصله دهد. حال باید منتظر ماند و دید با وجود این تذکرات و نیز ابراز ‏نظر صریح رهبر معظم انقلاب، آیا صداوسیما این گونه مسابقات را تعطیل خواهد کرد؟
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما همزمان با سالروز تاسیس رادیو در ایران آیین پایانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا آغاز شد. قرار است در این مراسم برگزیدگان بخش‌های ملی و بین المللی جشنواره معرفی شوند. پاسداشت جمعی از صداهای ماندگار رادیو از دیگر بخش‌های این مراسم استچهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو پس از وقفه‌ای ۵ ساله از ۲ تا ۴ اردیبهشت برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
معاون صدای رسانه ملی افزود: اکنون در زمانی که هجمه‌های گوناگون علیه ماست رادیو در کشور ما با آرامش کار خود را انجام می‌دهد و از تهدید‌ها فرصت ساخته است. وی ادامه داد: اصحاب رادیو به مناسبت ۷۹ سالگی این رسانه در حالی گرد هم آمدند که در ۴ دهه گذشته افتخارات بزرگی را برای رسانه ملی به ارمغان آورده‌اند. همکاران ما در رادیو سعی کردند داشته‌های این رسانه را در ساختار‌های مختلف ارائه دهند و جایگاه خوبی بین مخاطبان پیدا کنند. وی ادامه داد: در بخش بین الملل این جشنواره شاهد حضور جدی آثار خارجی بوده‌ایم و در بخش اجلاس جهانی صدا که بخش پژوهشی جشنواره محسوب می‌شد شاهد کارهای پژوهشی سطح بالایی بوده‌ایم. حمید شاه ابادی درباره تشکیل دبیر خانه دائمی جشنواره رادیو افزود: دبیر خانه دائمی جشنواره رادیو در معاونت صدا تشکیل شده است تا این حرکت مجدانه ادامه پیدا کند و تعامل ما با جهان ادامه پیدا خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مراسم رونمایی از پوستر شانزدهمین هفته تئاتر با حضور استاد ابراهیم حقیقی (رئیس هیئت مدیره انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر و طراح پوستر این دوره از هفته تئاتر) و محمودرضا رحیمی (دبیر هفته تئاتر) ​، بهزاد فراهانی (رئیس هیئت مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر) و شهرام گیل آبادی (مدیرعامل خانه تئاتر) در سالن شاهین سرکیسیان خانه تئاتر برگزار شد. بهزاد فراهانی رئیس هیئت مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر در این نشست گفت: هفته تئاتر سال هاست برگزار می‌شود و امسال اندیشمندانه‌تر از سال‌های گذشته است، زیرا جوانان در آن تلاش بسیاری دارند. گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر هم در این نشست گفت: امروز روز رادیو را به همکاران تبریک می‌گویم. تئاتر دل ما و رادیو خانه پدری ماست و امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفت تئاتر باشیم. وی افزود: تئاتر عالی‌ترین سطح گفتگو انسانی است و تا جایی بیش می‌رویم که در کنار مردم باشیم، تئاتر نقاد است و زندگی تئاتر با این نوع نگاه آغاز شده و ادامه دارد. گیل آبادی گفت: تئاتر یعنی مردم، تئاتر توسط نیاکان ما و از ۳۰۰۰ سال قبل به ما رسیده است و این هنر انتزاعی ذهن مرا درگیر خود کرده است و برای آیندگان نیز حرف‌ها برای گفتن دارد. وی افزود: آقای رحیمی دبیر هفته تئاتر کار خود را با صلابت انجام داده است و امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفت آن باشیم و استاد حقیقی این پوستر را با طراحی خود جاودانه کرد و غبار را از ماسک تئاتر زدود. گیل آبادی گفت: امیدوارم مردم سیل زده به زندگی عادی خود برگردند و سلامت باشند. محمودرضا رحیمی دبیر هفته تئاتر نیز در این نشست گفت: باید از تئاتر بیشتر حمایت کنیم. حضور استاد حقیقی سبب زنده شدن تئاتر شده است و از وی اندیشیدن و تجربه آموختم و ما بواسطه حفظ کرامت هنرمندان، تئاتر را زنده نگه می‌داریم. ابراهیم حقیقی هم در این نشست گفت: تئاتر در این ملک مظلوم و با نداری‌ها ساخته است، بعد از کشیدن اولین پوستر شاهد این مظلومیت بودم. رئیس هیئت مدیره انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر و طراح پوستر این دوره از هفته تئاتر افزود: تئاتر هرشب زاییده می‌شود و هرشب از بین می‌رود که این موضوع برخلاف سینماست. شانزدهمین دوره‌ هفته‌ بزرگداشت تئاتر با حمایت مالی بانک گردشگری از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت برپا خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انتقال خون استان تهران، این سفر در راستای تصمیم کشور پاکستان به منظور استقرار سیستم متمرکز انتقال خون در این کشور در حال انجام است. به درخواست مرکز ملی برنامه خون سالم پاکستان گروهی ۱۵ نفره از کارشناسان انتقال خون این کشور تا ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ میهمان سازمان انتقال خون ایران هستند. نخستین روز این برنامه با موضوع جذب و حفظ اهداکنندگان خون، فرآیند «ثبت نام، معاینه و خونگیری» در سالن اهدای خون و همچنین نحوه تولید فرآورده‌های خونی در اداره کل انتقال خون استان تهران انجام شد. آشنایی با فعالیت آزمایشگاه‌های غربالگری، کنترل کیفی و سرولوژی از برنامه‌های امروز و فردای این گروه خواهد بود. شنبه ۷ اردیبهشت نیز موضوعات مربوط به تضمین کیفیت و نحوه انجام ممیزی‌های داخلی ارائه می‌شود. در ادامه میهمانان پاکستانی به منظور آشنایی با نحوه انجام آزمایش‌های تطابق خونی و شناسایی آنتی بادی‌ها و فعالیت کمیته بیمارستانی انتقال خون در مراکز درمانی یکشنبه ۸ اردیبهشت به مرکز طبی کودکان می‌روند.۹ و ۱۰ اردیبهشت نیز در ستاد مرکزی حضور خواهند داشت و آموزش‌های لازم در خصوص نحوه انجام کنترل اسناد، اعتبارسنجی، نظارت بر شاخص‌های کیفیت و بازرسی‌ها در سطح ملی از سوی مسؤولان و کارشناسان مربوطه ارائه خواهد شد و در روز پایانی با حضور مجدد در اداره کل انتقال خون استان تهران ضمن بازدید از انبار کالاهای مصرفی و سردخانه ذخیره سازی پلاسما با فعالیت‌های در حال انجام واحد پخش خون آشنا می‌شوند.

اخبار بیشتر