قیمت دلار و ارز - ۱۳ فروردین ۹۸
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت دلار و ارز - ۱۳ فروردین ۹۸

دلار کاهشی شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دلار کاهشی شد
با انتشار آمار مساعد از وضعیت اقتصادی چین، دلار در مسیر کاهشی قرار گرفت.

تمایل معامله‌گران به دارایی‌های پر ریسک‌تر در پی انتشار آماری جدید از وضعیت خوب تولیدات چین و توافق چین و آمریکا برای از سرگیری مذاکرات تجاری در واشنگتن از هفته آینده، افزایش یافته است و این مسائل دلار را در محدوده نزولی قرار داد.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰٫۱۶ درصد کاهش به ۹۷٫۱۱ واحد رسید. اکنون معامله‌گران برای تعیین مسیر جدید دلار منتظر آمار بخش‌های تولید، ساخت و ساز و بخش خرده‌فروشی آمریکا هستند.

یوان چین در برابر دلار با ۰٫۰۰۶ درصد افزایش همراه شد تا تابلوی صرافی‌ها عدد ۶٫۷۱۵۵ یوان را به ازای هر دلار نمایش دهند. یورو نیز از فرصت صعود در برابر دلار بی نصیب نماند و با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱٫۱۲۳۲ دلار رسید.

پوند انگلیس بهترین عملکرد امروز در برابر دلار در بین ارزهای مهم جهانی را داشت و با پیشروی نیرومند ۰٫۶۵ درصدی به ۱٫۳۱۰۶ دلار رسید تا در کانال جدیدی در برابر دلار قرار گیرد.

اکنون پوند منتظر روشن شدن وضعیت آینده روابط انگلیس و اتحادیه اروپا در دوران پسابرگزیت است. قرار است مجلس این کشور ۸ طرح نمایندگان برای نحوه تعامل با اتحادیه اروپا را به رأی بگذارد.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی جدید: قیمت بیتکوین به ۴ میلیون دلار می‌رسد

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
پیش بینی جدید: قیمت بیتکوین به ۴ میلیون دلار می‌رسد

طی هفته‌های اخیر پیش بینی‌های خوشبینانه‌ای را در مورد قیمت بیتکوین شاهد بودیم ولی آخرین مورد از این پیش بینی‌ها از همه عجیب‌تر است. «تیم دریپر» میلیاردر آمریکایی و سرمایه گذار برجسته حوزه رمزارز به تازگی اعلام کرده که قیمت بیتکوین سرانجام به رقم باورنکردنی ۴ میلیون دلار خواهد رسید.

دریپر در مصاحبه با کانال یوتوب «بیتکوین کریپتو استریت» دلایل پیش بینی عجیب خودش را هم اعلام کرده است. به عقیده او در نهایت بیتکوین و دیگر ارزهای دیجیتال از ارزهای رایج (فیات) پیشی می‌گیرند. او در این رابطه می‌گوید:

در حال حاضر حدود ۱۰۰ تریلیون دلار ارز فیات در دنیا وجود دارد. این پول وضعیت متزلزلی دارد، چون به رخدادهای سیاسی و وضعیت احزاب و گروه‌های مختلف وابسته است. بوروکرات‌ها آن را کنترل می‌کنند و گزینه مناسبی برای مردم عادی نیست. به همین دلیل است که زبده‌ترین مهندسین دنیا روی نسل جدید پول یعنی ارزهای دیجیتال کار می‌کنند.

پیش بینی جدید: قیمت بیتکوین به ۴ میلیون دلار می‌رسد - 5

دریپر می‌گوید در آینده‌ای نه چندان دور، رمزارزها جانشین ارزهای فیات می‌شوند و در این صورت، شاهد افزایش ۱۰۰۰ برابری ارزش بازار رمزارز خواهیم بود. بیت کوین در حال حاضر حدود ۴۰۰۰ دلار قیمت دارد و پیش بینی دریپر، ارزش آن را به ۴ میلیون دلار می‌رساند. البته این میلیاردر آمریکایی زمان دقیقی را برای پیش بینی خودش اعلام نکرده ولی مطمئن است که دیر یا زود، این اتفاق رخ خواهد داد.

تیم دریپر یکی از خوشبین‌ترین سرمایه گذاران حوزه ارزهای دیجیتال و به خصوص بیتکوین به شمار می‌رود. او چند وقت پیش در مصاحبه با NBC اعلام کرد طی چند سال آینده، پرداخت با بیتکوین به استاندارد جامعه تبدیل می‌شود و فروشگاه‌های استارباکس در این زمینه پیشگام هستند. با این حال شنیدن بیتکوین ۴ میلیون دلاری حتی از ز بان دریپر هم عجیب است. فعلا که هیچ نشانه‌ای از افزایش قیمت این رمزارز محبوب دیده نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پارسال معرکه دلار، امسال پیاز

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پارسال معرکه دلار، امسال پیاز
گزارش خبرجنوب با عنوان « پارسال معرکه دلار ، امسال معرکه پیاز» به حال و هوای بازار شب عید و تنه زدن پیاز ۱۲ هزار تومانی با قیمت دلار می پردازد .

«خال رخ هفت کشور با چند زخم ریز و درشت نوروزی» عنوان گزارش دیگری است که طی گفت و گو با مسافران نوروزی و توریست‌های خارجی به وضعیت خدمات دهی شیراز به مسافران پس از سیل پرداخته است.

در این گزارش میهمانان ضمن تشکر از مسوولان در عادی کردن سریع وضعیت دروازه قرآن در جریان سیل، به انتقادهایی پرداخته‌اند که سال‌های گذشته نیز بارها و بارها مسافران نوروزی به آن اشاره کرده‌اند.

یکی از این مشکلات کمبود سرویس‌های بهداشتی و رعایت نشدن اصول بهداشتی در این اماکن است. البته این میهمانان نسبت به مساله‌ای انتقاد می‌کنند که همواره شهرهای گردشگرپذیر نسبت به آن دچار مشکل بوده و بخشی از مساله نیز به عدم رعایت نشدن یکسری اصول از سوی میهمانان برمی گردد.

«مادرم-شهرم»، نیز عنوان یادداشتی است به قلم طناز مباشری که به مساله سیل شیراز و تعلق خاطر مردم این شهر نسبت به همشهریان سیل زده خود اختصاص دارد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اخبار تکنولوژی، اخبار فناوری، ارز دیجیتال، بیت کوین و بیتکوین از تلگرام

‍ 🔴 اعلام حمایت وزنیاک از بیت کوین

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

استیو وزنیاک اخیرا در مصاحبه‌ای که با بلومبرگ انجام داده، حمایت خود از ارز دیجیتال بیت کوین را اعلام کرده است.

وزنیاک در طی این مصاحبه اظهار داشت که در این مدت شاهد ایجاد ارزش عظیمی در بازار بودیم. وی همچنین بیان کرد که آزمایش‌های مختلفی با بیت کوین روی دستگاه‌های جدید انجام می‌دهد.

در سال ۲۰۱۸ شاهد روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال و همچنین بیت کوین بودیم. در طی این سال، بسیاری از این ارزها بیش از ۹۰ درصد از ارزش خود را از دست دادند. همچنین دیگر اثری از برخی توکن هایی که به وسیله عرضه اولیه سکه منتشر شدند نیز در بازار نیست.

استیو وزنیاک در این مصاحبه بیان کرد که بیت کوین هایش را به دلیل آزمایشاتی که انجام می‌دهد، نگه داشته و هرگز به فروش نرسانده است.

وی در این باره گفت: ما شاهد سقوط و تخریب بودیم، اما پیش از آن شاهد خلق و ایجاد ارزش بودیم. من بیت کوین زیادی دارم، اما نه به عنوان یک سرمایه گذار. همواره از این بیت کوین‌ها برای آزمایش هایم استفاده می‌کنم تا بهترین راه برای خرید و فروش در سراسر جهان را پیدا کنم و همچنان به این آزمایش‌ها روی دستگاه‌های جدید ادامه می‌دهم.

استیو وزنیاک یک سرمایه گذار و مهندس سرشناس آمریکایی است که به همراه استیو جابز، کمپانی اپل را تاسیس کرد. استیو وازنیک در طی نشست کریپتو ۲۰۱۸، فناوری بلاک چین را به عنوان تکنولوژی جدیدی که باعث تغییر ظاهر سیستم‌های مالی می‌شود، معرفی کرد.

علاوه بر این، در رویداد Money ۲۰-۲۰ نیز وی اشاره کرده بود که بیت کوین از نظر ریاضی تعریف شده و مقدار مشخصی از بیت کوین موجود است. وی در ادامه توضیح داد که در اداره بیت کوین هیچ انسانی دخیل نیست و به صورت خالص کار می‌کند.

وی در ادامه گفت: همه این‌ها برای من بدین معناست که این ارز طبیعی است و طبیعت از هر قرارداد انسانی مهم‌تر و بهتر است.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/videos/۲۰۱۹-۰۲-۲۶/apple-co-founder-wozniak-on-zuckerberg-ai-crypto-video


💠ارز دیجیتال در کدام کشورها قانونی است؟

🔹برمبنای بررسی‌های انجام شده از وضعیت ۷۲ کشور بررسی شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی درخصوص وضعیت مقرراتگذاری در حوزه ارزرمزها، مشخص شده است ۲۳ درصد کشورها ذیل قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریستها، نسبت به مقررات گذاری در این حوزه اقدام کرده‌اند. وضع قوانین برای صرافیها در ۱۶ درصد کشورها اتفاق افتاده و ۱۱ درصد کشورها برای استفاده توسط شخصیتهای حقوقی، ارز دیجیتال را مقررات گذاری کرده‌اند.

🔹بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۱۳ کشور از جمله کانادا، چک و دانمارک بیت کوین را ذیل قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریست‌ها قرار داده‌اند. در همین حال ۲۴ کشور از جمله استونی، فرانسه، فنلاند، آلمان، ایتالیا و کانادا بیت کوین را ذیل مقررات مالیاتی گذاشته‌اند و در کشوری مانند چین استفاده ارز دیجیتال تنها برای اشخاص حقیقی آزاد است.

🔹از سوی دیگر ۷ کشور از جمله چین، چک و فیلیپین، مقرراتی برای استفاده اشخاص حقوقی از بیت کوین تدوین کرده‌اند؛ ۵ کشور از جمله اکوادور، چین و روسیه ارز مجازی خود را منتشر کرده‌اند و ۹ کشور، روی صرافی‌های مبادله بیت کوین مقررات وضع کرده‌اند.


‍ 🔴 تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین، این پول رمز نگار دیجیتالی طی یکسال گذشته رفتار عجیب و غریبی داشته. با یک پرش سنگین شد ۲۰/۰۰۰ دلار و بعد وارد فاز رکود شد. رفتار تکنیکی قیمت بیت کوین خبر از ریزشهای بیشتر می‌داد و الان آرایش مثلث نزولی رو به سمت پایین شکسته.

حالا سوال اینه که بیت کوین تا کجا میاد پایین؟ بعدش آیا برگشت به بالا داره.

در ویدیوی زیر به این سوالات به صورت مختصر پاسخ داده شده …

تحلیلگر: رضا خادمی از کانال مارکت ۳۶۰

بلومبرگ فارسی✔️


تمام معاملات با ارز دیجیتال کلاهبرداری است

✅ براساس تحقیقات و پژوهش‌های جدیدی که توسط کارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری صورت گرفته است، می‌توان نتیجه گرفت که تقریبا تمامی معاملات مبتنی بر بیت کوین کلاهبرداری و فریبکاری است.


❌اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در دبی راه اندازی شد

از این پس ساکنان دبی و توریست‌ها می‌توانند با پرداخت پول نقد از طریق این ATM، بیت کوین بخرند. اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین دبی در هتل Rixos Premium راه اندازی شده است

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


نظرها

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

حناچی: تصویب لایحه درآمد شهرداری‌ها راه جلوگیری از شهر فروشی است

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

مسئولان مبارزه با مواد مخدر را با جدیت در اردستان پیگیری کنند

مهر1 دقیقه قبل

نوبخت: همه منابع افزایش قیمت بنزین به مردم یارانه داده می‌شود

مهر1 دقیقه قبل

کسب مقام دوم جانبازان روشندل کاشانی در رقابت‌های گلبال کشور

مهر5 دقیقه قبل

رئیس جمهور افغانستان از شکست داعش در ننگرهار خبر داد

مهر5 دقیقه قبل

فعالیت متروی اصفهان از صفه تا میدان امام حسین (ع)

مهر6 دقیقه قبل