1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

روز طبیعت در سراسر ایران چگونه گذشت؟

خروش رودخانه کن در روز طبیعت + فیلم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین

اعتمادآنلاین| امروز شمال‌غرب بزرگراه شهید خرازی تهران و ارتفاعات دهکده المپیک شاهد طغیان رودها و آبراهای این منطقه بود. رودخانه کن هم خروشان شده و به حالت هشدار نزدیک شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

گلایه از تعطیلی برخی فروشگاههای زنجیره‌ای در روز طبیعت

ایرناخبرگزاری ایرنا
گلایه از تعطیلی برخی فروشگاههای زنجیره‌ای در روز طبیعت

انتقاد برخی شهروندان در شبکه‌های اجتماعی هم بازتاب داشته است.

یکی از این کاربران امروز در توئیتر نوشت: در همه دنیا تلاش می‌کنن قطعی خدمات را در سال به صفر برسانند اما مدیران فهمیده فروشگاههای زنجیره‌ای تصمیم گرفتند ۱۳ بدر را تعطیل کنند.

این شهروند که مطلبش را با هشتک شهروند و هایپراستار توئیت کرده ادامه داده است: بعد ما از همین‌ها توقع داریم زنجیره تامین را مدیریت کنند.

دراین زمینه خبرنگار درباره علت تعطیلی با مسئولان شهروند تماس گرفت.

روابط عمومی شرکت شهروند به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که طبق روال هرسال فروشگاه‌های شهروند ۱۳ فروردین تعطیل است.

همچنین بنابر برنامه از پیش تعیین شده فروشگاههای بیهقی، بوستان و برج میلاد از دوم فروردین و سایر فروشگاههای شهروند پایتخت از سوم فروردین باز بودند و به شهروند خدمت رسانی می‌کردند.

روابط عمومی این شرکت همچنین اعلام کرد که از فردا تمامی فروشگاه‌های شهروند فعال و به شهروندان خدمت رسانی می‌کنند.

به گزارش ایرنا، ۳۹ شعبه فروشگاه شهروند در سراسر پایتخت فعال است.

تهرام/۹۳۴۳//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

مردم قزوین روز سیزده بدر را در دامان طبیعت سپری کردند

ایرناخبرگزاری ایرنا
مردم قزوین روز سیزده بدر را در دامان طبیعت سپری کردند

به گزارش ایرنا، مردم سه شنبه همزمان با روز طبیعت به دامن دشت و صحرا رفتند تا آئین سنتی سیزده بدر را به جا آورده وا ین روز را مکان‌های سرسبز سپری کنند.

مردم قزوین بیشتر به صورت دسته جمعی به پارکها و فضای سبز اطراف رفته و با پختن غذاهای محلی و نیز بازی‌های بومی اوقات خود را سپری کردند

بسیاری از مردم این خطه از میهن اسلامی علاقه دارند سیزدهمین روز از فصل بهار را به صورت دسته جمعی و همراه اقوام و آشنایان خود، در دامن طبیعت سپری کنند.

به همین مناسبت بوستان ملی باراجین، بوستان ملت و دیگر بوستان‌ها و طبیعت سرسیز روستاهای اطراف شهر پذیرای گردشگران روز طبیعت بودند..

برخی شهروندان نیز محوطه بقاع متبرکه و به خصوص امامزاده حسین (ع)، امامزاده اسماعیل باراجین (ع) و امامزاده اباذر را برای گذراندن ایام خود انتخاب کردند.

نیروهای انتظامی نیز با حضور در مکان‌های تفریحی و نیز راههای منتهی به این مکان‌ها، تامین امنیت این روز را بر عهده داشتند..

خواندن خبر در سایت منبع

روز طبیعت در استان‌ها

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران
روز طبیعت در استان‌ها

ایرانیان از گذشته‌های دور بر این باورند در سیزدهمین روز فروردین ماه باید برای راندن نحسی از خانه بیرون رفته و در طبیعت بگذرانند که به «سیزده بدر» شهرت یافته است. بر این اساس نیز در تقویم‌ رسمی ایران به «روز طبیعت» نامگذاری شده‌ است. در این روز، مردم و خانواده‌های اکثر شهرها و روستاهای کشور، غذا، میوه و تنقلاتی را با خود به دامان طبیعت برده، با دویدن، بازی‌ و تفریح، گره‌زدن سبزه‌ها به نیت برآورده شدن حاجات و سپردن ماهی قرمز و سبزه هفت سین به آب روان، رسوم این روز را به جای آورده و پس از آن جشن‌های نوروزی پایان می‌پذیرد.

این گزارش تصویری سه‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ از حضور مردم و مسافران در بوستان‌ شهید چمران کرج و سد سقالکسار رشت تهیه شده است. (گزارش در حال تکمیل …)

روز طبیعت در استان‌ها - 4روز طبیعت در استان‌ها - 5روز طبیعت در استان‌ها - 6روز طبیعت در استان‌ها - 7روز طبیعت در استان‌ها - 8روز طبیعت در استان‌ها - 9روز طبیعت در استان‌ها - 10روز طبیعت در استان‌ها - 11روز طبیعت در استان‌ها - 12روز طبیعت در استان‌ها - 13روز طبیعت در استان‌ها - 14روز طبیعت در استان‌ها - 15روز طبیعت در استان‌ها - 16روز طبیعت در استان‌ها - 17روز طبیعت در استان‌ها - 18روز طبیعت در استان‌ها - 19روز طبیعت در استان‌ها - 20روز طبیعت در استان‌ها - 21روز طبیعت در استان‌ها - 22روز طبیعت در استان‌ها - 23روز طبیعت در استان‌ها - 24روز طبیعت در استان‌ها - 25روز طبیعت در استان‌ها - 26روز طبیعت در استان‌ها - 27روز طبیعت در استان‌ها - 28روز طبیعت در استان‌ها - 29روز طبیعت در استان‌ها - 30روز طبیعت در استان‌ها - 31روز طبیعت در استان‌ها - 32روز طبیعت در استان‌ها - 33روز طبیعت در استان‌ها - 34روز طبیعت در استان‌ها - 35روز طبیعت در استان‌ها - 36روز طبیعت در استان‌ها - 37روز طبیعت در استان‌ها - 38روز طبیعت در استان‌ها - 39روز طبیعت در استان‌ها - 40روز طبیعت در استان‌ها - 41روز طبیعت در استان‌ها - 42روز طبیعت در استان‌ها - 43روز طبیعت در استان‌ها - 44روز طبیعت در استان‌ها - 45روز طبیعت در استان‌ها - 46

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با پارک چمران، تعطیلات نوروز، روز طبیعت، سیزده به در و طبیعت از تلگرام

🌨 تداوم بارش‌ها تا دوشنبه‌شب

🔺 سامانه بارشی روز طبیعت از مازندران می‌رود

مدیرکل هواشناسی مازندران:

🔹 امشب تا دوشنبه‌شب ۱۲ فروردین ماه امسال با توجه به شدت بارش باران و برف به همراه پدیده مه، کاهش دما و وزش باد (گاهی نسبتا شدید) در ارتفاعات و محورهای کوهستانی استان خواهیم داشت.

وضعیت جوی سیزده بدر👇


#هشدار

🚨 #نوشهری_ها و مسافران؛ جاده معدن و #جنگل_ماشلک را برای روز طبیعت و سیزده بدر #انتخاب_نکنند

🔹 ستاد مدیریت بحران شهرستان نوشهر با صدور پیامی از شهروندان و مسافران خواست برای روز طبیعت به جاده معدن و جنگل‌های ماشلک نروند.

🔹 با بارندگی شدید روزها گذشته و جاری شدن سیلاب و سنگ در دهانه ورودی جنگل ماشلک تردد خودروها در این جاده جنگلی غیر ممکن شده است

سه‌شنبه ۱٣ فروردین ٩٨؛

میزان خسارات سیلاب مازندران👇


✅ تهران در روز ١٣ بدر

هر سال در سیزدهمین روز فروردین‌ماه که به آن سیزده بدر یا روز آشتی با طبیعت گفته می‌شود و از جشن‌های نوروزی ایران به شمار می‌رود، بسیاری از ساکنان تهران نیز جهت گذراندن ساعاتی در کنار خانواده و دامان طبیعت به پارک‌ها و مکان‌های تفریحی و خوش آب و هوای شهر می‌روند …

🔗 ادامه مطلب …


استاندار قزوین در جلسه ستاد مدیریت بحران:

سیلابی شدن قزوین طی امروز و فردا/ مردم بصورت مجازی سیزده بدر خود را بدر کنند! /ایسنا


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
رئیس دانشگاه تهران: در دانشگاه منادی ارتباط با صنعت هستیم و هر راهکاری که به مسائل صنعتی متصل باشد به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندمحمود نیلی احمدآبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بدون حضور دانشگاه‌ها رونق تولید امکانپذیر نیست، چون هر آنچه که امروز تولید را در دنیا، اقتصادی و بازار را برای آن فراهم می‌کند کیفیت و قیمت است. رئیس دانشگاه تهران گفت: ما فکر می‌کنیم هر راهکاری که بتواند دانشگاه‌ها را با مسائل صنعتی متصل کند می‌تواند به رونق تولید کمک کند. وی افزود: موضوع اقتصاد برون زا باید در مجلس به عنوان موضوع اصلی مطرح شود تا واقعا رونق تولید ایجاد شود. نیلی احمدآبادی افزود: وارد شدن در رتبه بندی جهانی نمی‌تواند تنها به عنوان هدف اصلی در دانشگاه مطرح شود، چون این‌ها متغیر‌هایی است که می‌تواند هر روز تغییر کند. نیلی احمد آبادی تاکید کرد: برنامه سوم دانشگاه، ارتقای جایگاه بین المللی بوده است و به همین منظور افزایش فعالیت‌های بین المللی جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه مطرح است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
اتشار پاسخ آیت الله ناصر مکارم شیرازی به استفتائی درباره مسابقه «برنده باش» روز گذشته به یکی از مهمترین و پربحث‌ترین ‏اخبار فضای مجازی تبدیل شده بود. مقدمه حضور در ‏این مسابقه، شرکت در مسابقه اپلیکیشن برنامه مذکور است و برای شرکت در آن مسابقه نیز به ازای تعدادی سوال، مبلغی ‏مشخص باید پرداخت شود. ‏رهبر معظم انقلاب: صداوسیما بخت آزمایی را ترویج نکندرهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف نیز به موضوع ترویج بخت آزمایی اشاره ‏کردند. بسیاری از آن‌ها از وزیر ارتباطات خواسته‌اند ‏که با پیگیری این موضوع، ماجرای این گونه مسابقات را فیصله دهد. حال باید منتظر ماند و دید با وجود این تذکرات و نیز ابراز ‏نظر صریح رهبر معظم انقلاب، آیا صداوسیما این گونه مسابقات را تعطیل خواهد کرد؟
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: این مرحله برای ۵۰ سال آینده در حال کار فکری و اندیشه‌ای است تا با مشارکت همه ملت‌های اسلامی تحقق یابد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار این حرکت است و امروز از دولت سازی در مسیر تمدن سازی اسلامی در حال حرکت هستیم. وی در خصوص برگزاری نخستین همایش بین المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴» با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مرحله دوم تمدن سازی در جهان اسلام است، گفت: این همایش با هدف نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های دانشمندان جهان اسلام، هشتم اردیبهشت به مدت دو روز برگزار می‌شود. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: آیین گشایش این همایش که با همکاری مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از اعضای هیئت دولت و بیش از ۱۵ نفر از اندیشمندان برجسته کشور‌های اسلامی و اروپایی برگزار خواهد شد. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴، موضوعات آینده تحولات اجتماعی، آینده فرهنگ و تمدن اسلامی و آینده سیاست و امنیت در ۵۷ کشور اسلامی را از موضوعات این همایش بیان کرد و افزود: چگونگی توسعه علم و فناوری، آینده محیط زیست و آینده اقتصاد در جهان اسلام از دیگر موضوعات اصلی این همایش بین المللی است. دکتر رحیم صفوی همچنین با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری در جهان اسلام، افزود: سالانه بیش از ۵ تا ۶ میلیون گردشگر خارجی از جمله گردشگران مذهبی به ایران سفر می‌کنند و توجه به این ظرفیت مهم از مباحث همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.

اخبار بیشتر