1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت مدیریت بحران پلدختر مطلوب نیست

گزارش سردار پاکپور به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مورد وضعیت بحرانی پلدختر؛ اوضاع مطلوب نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گزارش سردار پاکپور به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مورد وضعیت بحرانی پلدختر؛ اوضاع مطلوب نیست

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار محمد پاکپور عصر امروز بعد از بازگشت از شهر سیل‌زده پلدختر در فرودگاه خرم‌آباد در تماس تلفنی با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: پتو و لوازم گرمایشی در شهر پلدختر وجود ندارد، حدود سه روز است که برای تخلیه منازل در پی وقوع سیلاب اطلاع‌رسانی شده اما هیچ‌گونه مقدماتی برای این کار انجام نشده‌ است.

وی افزود: در حال حاضر همه‌ جا را آب برده، مردم راه ارتباطی ندارند، تنها جاده گاز بازگشایی شده و امکان تردد به‌صورت اندک وجود دارد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: جاده بسیاری از روستاها از بین رفته و تنها از طریق بالگرد امکان تأمین آذوقه مردم وجود دارد، برق منازلی از شهر پلدختر که دچار آب‌گرفتگی شده را قطع کرده‌اند.

وی بیان کرد: تمام برق روستاهای پلدختر قطع است، مشکلات زیاد است و مدیریت وجود ندارد، هیچ مسئول دولتی جرأت اعزام به پلدختر را ندارد؛ اوضاع این شهر در پی وقوع سیلاب مطلوب نیست.

پاکپور گفت: مردم پلدختر وضع بسیار اسفباری دارند و وضیعت در روستاها و شهر پلدختر بسیار نامناسب است، مردم عاصی و ناراحت هستند، اما به ما می‌گفتند شما پاسدار هستید و احترام می‌گذاشتند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان را در پلدختر مستقر و پلدختر را به چهار قسمت و چهار فرمانده تقسیم‌بندی کرده‌ایم، در حال حاضر در خرم‌آباد هستم تا بسیجیان را برای توزیع اقلام امدادی به پلدختر اعزام کنیم.

پاکپور اظهار داشت: یک مکانی را مشخص کردیم که اقلام امدادی را دپو و سپس میان مردم سیل‌زده پلدختر توزیع خواهیم کرد؛ هم‌چنین افراد و مسئولانی را برای روستاهای پلدختر و پیگیری وضعیت این مناطق تعیین خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اورژانس: تامین داروی مورد نیاز بیمارستان پلدختر

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
اورژانس: تامین داروی مورد نیاز بیمارستان پلدختر
اورژانس: تامین داروی مورد نیاز بیمارستان پلدختر - 1

رئیس سازمان اورژانس کشور از رفع مشکل دارویی بیمارستان شهرستان پلدختر و ترخیص ۱۳۵ مصدوم حادثه سیل خبر داد.

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا، پس از بازدید از مناطق سیل زده شهرستان پلدختر استان لرستان و دیدار با مسئولان و بیماران بیمارستان پلدختر اظهار کرد: مشکل دارویی شهرستان پلدختر برطرف و داروهای مورد نیاز بیمارستان تامین شده است.

وی افزود: تمام مصدومان که شمار آنها ۱۵۰ تن بود به بیمارستان منتقل شدند که در حال حاضر ۱۵ نفر آنها بستری هستند و مابقی ترخیص شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، روستاهای پلدختر در محاصره سیلاب قرار دارند و یک روز پس از پایان بارش‌ها منتظر باز شدن راه ارتباطی و کمک‌رسانی نیروهای امدادی هستند.

تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 2تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 4تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 6تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 7تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 8

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اورژانس، دارو، سیل، پلدختر و سیلاب از تلگرام

🎥امداد رسانی به شهر سیل زده پلدختر

هم اکنون عملیات جست‌وجو، نجات و تأمین وسایل ضروری پلدختر در حال انجام است.


🎥امداد رسانی به شهر سیل زده پلدختر

هم اکنون عملیات جست‌وجو، نجات و تأمین وسایل ضروری پلدختر در حال انجام است.

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xoq


🎥بارگیری بسته‌های امدادی توسط بالگرد سپاه برای امداد رسانی به سیل زدگان پلدختر


🎥بارگیری بسته‌های امدادی توسط بالگرد سپاه برای امداد رسانی به سیل زدگان پلدختر با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه

#تحولات_منطقه


📸 خسارات ناشی از سیل در پلدختر

◀️ حجم خسارت‌های وارده به پلدختر بسیار بالا است و تعداد زیادی از خانه‌ها در روستاها و بخش‌های عمده‌ای از شهرستان پلدختر به طور کامل در سیل فرو رفته‌اند. امداد رسانی توسط گروه‌های امدادی سپاه، ارتش و هلال احمر همچنان ادامه دارد.


دختران جوان پلدختری تا زانو در گل و لای!

🔹غرب پلدختر نیازمند امداد رسانی است


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: مبارزه جدی با ناسلامتی­ و فساد در برون و درون قوه قضائیه مورد تاکید ما­ست و هیچگونه ناسلامتی پذیرفته نیستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با روسای دادگستری و دادستان‌های مراکز استان افزود: موضوع مبارزه با فساد تاکید همیشگی ما بوده و مسئله سلامت در دستگاه قضایی بسیار مهم است. وی تاکید کرد: بنابراین هیچگونه ناسلامتی و فساد پذیرفته نیست و مبارزه جدی با آن در درون قوه قضائیه و بیرون قوه قضائیه مورد تاکید ماست. رئیس قوه قضائیه در ادامه بحث به اعتماد سازی عمومی اشاره کرد و گفت: این موضوع باید صورت گیرد و سرمایه‌های اجتماعی موفق شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: برخی از کار‌های ما هزینه‌های اجتماعی را درست می‌کند که نباید این گونه باشد و سرمایه اجتماعی برای دستگاه قضائی بسیار مهم است. رئیس قوه قضائیه افزود: کاهش­ سرمایه اجتماعی و ضرورت رضایت مندی عمومی نسبت به قوه قضائیه نکته بسیار مهمی است که این نیز با نامتناسب بودن برخی از برخورد‌ها در سطوح مختلف بعضا موجب گله مندی می‌شود.
فارسفارس21 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

بازی «اون» با کارت «پوتین»

افتصادنیوز8 دقیقه قبل

قتل وکیل پایه یک دادگستری به ضرب گلوله

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل