وضعیت مدیریت بحران پلدختر مطلوب نیست
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت مدیریت بحران پلدختر مطلوب نیست

مردم سیل‌زده پلدختر: تنها سپاه و نیروهای مردمی به کمک ما آمده‌اند

مهرخبرگزاری مهر
پلدختر- مردم سیل‌زده پلدختر می‌گویند هیچ خدمات امدادی به آن‌ها نشده و تنها سپاه، بسیج و نیروهای امدادی به کمکشان آمده‌اند.

گزارش سردار پاکپور به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مورد وضعیت بحرانی پلدختر؛ اوضاع مطلوب نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گزارش سردار پاکپور به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مورد وضعیت بحرانی پلدختر؛ اوضاع مطلوب نیست
فرمانده نیروی زمینی سپاه در تماس تلفنی با سرلشکر باقری وضعیت شهر سیل زده پلدختر را تشریح کرد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار محمد پاکپور عصر امروز بعد از بازگشت از شهر سیل‌زده پلدختر در فرودگاه خرم‌آباد در تماس تلفنی با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: پتو و لوازم گرمایشی در شهر پلدختر وجود ندارد، حدود سه روز است که برای تخلیه منازل در پی وقوع سیلاب اطلاع‌رسانی شده اما هیچ‌گونه مقدماتی برای این کار انجام نشده‌ است.

وی افزود: در حال حاضر همه‌ جا را آب برده، مردم راه ارتباطی ندارند، تنها جاده گاز بازگشایی شده و امکان تردد به‌صورت اندک وجود دارد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: جاده بسیاری از روستاها از بین رفته و تنها از طریق بالگرد امکان تأمین آذوقه مردم وجود دارد، برق منازلی از شهر پلدختر که دچار آب‌گرفتگی شده را قطع کرده‌اند.

وی بیان کرد: تمام برق روستاهای پلدختر قطع است، مشکلات زیاد است و مدیریت وجود ندارد، هیچ مسئول دولتی جرأت اعزام به پلدختر را ندارد؛ اوضاع این شهر در پی وقوع سیلاب مطلوب نیست.

پاکپور گفت: مردم پلدختر وضع بسیار اسفباری دارند و وضیعت در روستاها و شهر پلدختر بسیار نامناسب است، مردم عاصی و ناراحت هستند، اما به ما می‌گفتند شما پاسدار هستید و احترام می‌گذاشتند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان را در پلدختر مستقر و پلدختر را به چهار قسمت و چهار فرمانده تقسیم‌بندی کرده‌ایم، در حال حاضر در خرم‌آباد هستم تا بسیجیان را برای توزیع اقلام امدادی به پلدختر اعزام کنیم.

پاکپور اظهار داشت: یک مکانی را مشخص کردیم که اقلام امدادی را دپو و سپس میان مردم سیل‌زده پلدختر توزیع خواهیم کرد؛ هم‌چنین افراد و مسئولانی را برای روستاهای پلدختر و پیگیری وضعیت این مناطق تعیین خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اورژانس: تامین داروی مورد نیاز بیمارستان پلدختر

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
اورژانس: تامین داروی مورد نیاز بیمارستان پلدختر
تمام مصدومان که شمار آنها 150 تن بود به بیمارستان منتقل شدند که در حال حاضر 15 نفر آنها بستری هستند و مابقی ترخیص شده‌اند.
اورژانس: تامین داروی مورد نیاز بیمارستان پلدختر - 1

رئیس سازمان اورژانس کشور از رفع مشکل دارویی بیمارستان شهرستان پلدختر و ترخیص ۱۳۵ مصدوم حادثه سیل خبر داد.

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا، پس از بازدید از مناطق سیل زده شهرستان پلدختر استان لرستان و دیدار با مسئولان و بیماران بیمارستان پلدختر اظهار کرد: مشکل دارویی شهرستان پلدختر برطرف و داروهای مورد نیاز بیمارستان تامین شده است.

وی افزود: تمام مصدومان که شمار آنها ۱۵۰ تن بود به بیمارستان منتقل شدند که در حال حاضر ۱۵ نفر آنها بستری هستند و مابقی ترخیص شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر
روستاهای پلدختر یک روز پس از سیلاب سهمناک در انتظار باز شدن راه ارتباطی و امدادرسانی هستند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، روستاهای پلدختر در محاصره سیلاب قرار دارند و یک روز پس از پایان بارش‌ها منتظر باز شدن راه ارتباطی و کمک‌رسانی نیروهای امدادی هستند.

تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 2تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 4تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 6تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 7تصاویر هوایی از روستاهای سیل‌زده پلدختر - 8

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اورژانس، دارو، سیل، پلدختر و سیلاب از تلگرام

🎥امداد رسانی به شهر سیل زده پلدختر

هم اکنون عملیات جست‌وجو، نجات و تأمین وسایل ضروری پلدختر در حال انجام است.


🎥امداد رسانی به شهر سیل زده پلدختر

هم اکنون عملیات جست‌وجو، نجات و تأمین وسایل ضروری پلدختر در حال انجام است.

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xoq


🎥بارگیری بسته‌های امدادی توسط بالگرد سپاه برای امداد رسانی به سیل زدگان پلدختر


🎥بارگیری بسته‌های امدادی توسط بالگرد سپاه برای امداد رسانی به سیل زدگان پلدختر با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه

#تحولات_منطقه


📸 خسارات ناشی از سیل در پلدختر

◀️ حجم خسارت‌های وارده به پلدختر بسیار بالا است و تعداد زیادی از خانه‌ها در روستاها و بخش‌های عمده‌ای از شهرستان پلدختر به طور کامل در سیل فرو رفته‌اند. امداد رسانی توسط گروه‌های امدادی سپاه، ارتش و هلال احمر همچنان ادامه دارد.


دختران جوان پلدختری تا زانو در گل و لای!

🔹غرب پلدختر نیازمند امداد رسانی است


نظرها

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما40 دقیقه قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف10 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

دبیرکل ناتو از مکرون به‌دلیل انتقاد از این ائتلاف توضیح می‌خواهد

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

پکن از واشنگتن خواست در امور هنگ کنگ دخالت نکند

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

حناچی: تصویب لایحه درآمد شهرداری‌ها راه جلوگیری از شهر فروشی است

آفتاب‌نیوز3 دقیقه قبل

۲ میلیارد دلار یورو بدون مشتری درشبکه نیما

ساعت ۲۴3 دقیقه قبل

چین: آمریکا در امور هنگ‌کنگ دخالت نکند

ساعت ۲۴6 دقیقه قبل

بارش سنگین برف در زنجان

مهر6 دقیقه قبل