زنگنه با وزیر انرژی روسیه دیدار کرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

زنگنه با وزیر انرژی روسیه دیدار کرد

زنگنه: تمدید توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک دشوار نیست

الفخبرگزاری الف
زنگنه: تمدید توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک دشوار نیست
وزیر نفت پس از دیدار با وزیر انرژی روسیه با اشاره به نتایج خوب توافق کاهش عرضه نفت میان تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک گفت: تمدید این توافق دشوار نیست.

به گزارش الف به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، بیژن زنگنه وزیر نفت (دوشنبه ۱۲ فروردین‌ماه) در مسکو پس از دیدار با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در جمع خبرنگاران گفت: تمدید توافق کاهش عرضه نفت میان تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ساده خواهد بود و این توافق تاکنون نتایج خوبی داشته است.

وی افزود: تا آنجایی که من می‌دانم، تمدید توافق کاهش عرضه نفت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک دشوار نیست.

وزیر نفت تصریح کرد: در دیدار امروز با آقای نواک، توافق شد همکاری‌های دوجانبه ایران و روسیه به عنوان دو صادرکننده نفت تقویت شود.

زنگنه گفت: مذاکرات با طرف روس در دو محور شامل روابط دوجانبه ایران و روسیه در حوزه نفت و انرژی و شرایط بازارهای جهانی نفت خام برگزار شد.

وی با اعلام گفت‌وگوی دو طرف درباره تحریم‌های آمریکا افزود: ما گفتیم که سه کشور بزرگ تولیدکننده نفت شامل ایران، ونزوئلا و روسیه شامل تحریم‌های غیرقانونی آمریکا شدند و این مسئله سبب شده است در میان مدت و کوتاه مدت بازار نفت بی‌ثبات شود و این موضوع نگرانی مصرف‌کنندگان نفت را در پی داشته است.

وزیر نفت درباره ساز و کار مالی اروپا برای تسهیلات روابط مالی با ایران در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نیز گفت: ما انتظارمان از اروپا بیش از این بود اما امیدواریم همین ساز و کار کنونی نیز فعال و موثر باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

زنگنه: وضعیت بازار نفت از نظر عرضه و تقاضا شکننده است

انتخابخبرگزاری انتخاب
زنگنه: وضعیت بازار نفت از نظر عرضه و تقاضا شکننده است
وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران هدف از سفر خود به روسیه را تبادل نظر با همتای روس در خصوص وضعیت بازار نفت اعلام کرد و گفت: بازار نفت از نظر عرضه و تقاضا در وضعیت شکننده‌ای قرار دارد.
زنگنه: وضعیت بازار نفت از نظر عرضه و تقاضا شکننده است - 0

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران هدف از سفر خود به روسیه را تبادل نظر با همتای روس در خصوص وضعیت بازار نفت اعلام کرد و گفت: بازار نفت از نظر عرضه و تقاضا در وضعیت شکننده‌ای قرار دارد.

به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه در بدو ورود به مسکو برای دیدار و رایزنی با الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه این مطلب را بیان کرد و اظهار داشت: روسیه یکی از تولید کنندگان بزرگ نفت در دنیا است و ما در شرایطی هستیم که لازم دیدیم با دوستان روسی خود در مورد بازار نفت مشورت و تبادل نظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: بازار نفت از نظر عرضه و تقاضا در وضعیت شکننده‌ای قرار دارد بنابراین تولید کنندگان نفت باید مراقب باشند تا مشکلی در وضعیت بازار ایجاد نشود به خصوص با اقداماتی که آمریکا علیه تولید کنندگان بزرگ نفت به راه انداخته است.

وزیر نفت ادامه داد: آمریکا در حال حاضر به صورت مرتب در حال تحریم کردن تولید کنندگان بزرگ نفت دنیا است و روس‌ها را نیز از نظر توسعه‌ای در بازار نفت تحریم کرده است.

وی با اشاره به تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا و ایران، اظهار داشت: سایر کشور‌ها از جمله لیبی و نیجریه نیز به دلیل اقدامات آمریکا با مشکلاتی روبرو شده‌اند، بنابراین بخشی از مذاکرات ما در دیدار امروز به بررسی بازار نفت اختصاص خواهد داشت.

زنگنه در ادامه به همکاری‌های نفتی ایران و روسیه نیز اشاره کرد و گفت: در خصوص توسعه میدان‌های نفتی مذاکراتی خواهیم داشت ضمن اینکه روس‌ها از گذشته علاقه‌مند به همکاری در حوزه نفتی با ایران بوده‌اند.

وی گفت: امروز به همراه من مسئولان وزارت کشاورزی ایران نیز به روسیه آمده‌اند و قطعا گفت: وگو‌های نیز در خصوص همکاری‌های بازرگانی در چارجوب توافقات سران دو کشور برای تبادل کالا خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، سفر زنگنه به روسیه از دو جهت اهمیت فراوان دارد نخست اینکه آمریکا به دنبال تشدید تحریم‌های نفتی ایران است و دوم اینکه بزودی قرار است اعضای اوپک و غیر اوپک در خصوص سیاست‌های جدید خود برای نیمه دوم سال ۲۰۱۹ تصمیم گیری کنند.

زنگنه مهرماه پارسال یک ماه تا پیش از آغاز تحریم‌های نفتی از سوی آمریکا در سفری غیر منتظره راهی روسیه شد و با الکساندر نوواک پشت در‌های بسته گفتگو کرد.

وزیر نفت ایران در پایان این دیدار به خبرنگاران گفت که دیدار بسیار خوبی بود، اما از تشریح جزییات مذاکرات خودداری کرد.

نوواک هم در جمع خبرنگاران گفت که با زنگنه درخصوص مسائل انرژی و طرح‌های مشترک گفت: وگو کرده است.

تحریم‌های نفتی ایران از سوی آمریکا ۱۳ آبان ماه سال گذشته آغاز شد و با وجود ادعا‌های فراوان، آمریکا نتوانست فروش نفت ایران را به صفر برساند و در ادامه مجبور شد چندین کشور را از تحریم خرید نفت ایران معاف کند.

مقامات جمهوری اسلامی ایران از آن تاریخ به این طرف بار‌ها اعلام کرده‌اند که ادعا‌های دونالد ترامپ و همراهانش برای فشار بیشتر بر ایران، بعد روانی دارد چرا که آمریکا تا پیش از آن هرچه در توان داشت علیه ملت ایران به کار گرفت و دیگر ابزاری برای فشار بر ایران در دست ندارد.

مقامات واشنگتن هفته‌های اخیر در دور جدید حملات روانی خود علیه ملت ایران ادعا کرده‌اند که با پایان یافتن مهلت شش ماهه به خریداران نفت ایران، دیگر این زمان را تمدید نخواهند کرد و تلاش می‌کنند کشور‌هایی که با ایران همکاری می‌کنند و به نوعی تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنند مورد تحریم قرار دهند.

صاحبنظران معتقدند که ادعای مقامات واشنگتن مبنی بر به صفر رساندن فروش نفت ایران عملا غیرممکن است.

روسیه از جمله پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است که نسبت به سایر اعضا مخصوصا کشور‌های اروپای غربی که حتی تامین امنیت خود را هم به آمریکا سپرده‌اند، مواضع به مراتب مستقل‌تری دارد هر چند که به دلیل وابستگی‌های اقتصادی و تجاری، بسیاری از شرکت‌های بزرگ این کشور از تحریم‌های احتمالی آمریکا ترس دارند.

روس‌ها همواره پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای خواهان ماندن ایران در برجام و بازگشت آمریکا به این توافق بوده‌اند ضمن اینکه در اکثر نقاط دنیا از جمله سوریه، ونزوئلا، کره شمالی، افغانستان و مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی مواضعی کاملا متفاوت با واشنگتن دارند.

این کشور چندی پیش در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، قطعنامه ضد ایرانی انگلیس را که زیرکانه و به بهانه تلاشی برای پایان دادن به بحران یمن طراحی شده بود، وتو کرد.

یادآور می‌شود که روسیه به دلیل فروش گسترده نفت و گاز به نوعی رهبر کشور‌های صادر کننده نفت غیر اوپک نیز محسوب می‌شود و با همراهی عربستان به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت عضو اوپک در حال حاضر نقش ویژه‌ای در کنترل قیمت نفت در بازار جهانی بازی می‌کند.

اظهارات اخیر هنری کسینجر وزیر خارجه پیشین آمریکا که گفته نظم نوین جهانی بدون در نظر گرفتن بازیگر مهمی همچون روسیه محقق نمی‌شود، می‌تواند نشانه دیگری بر اهمیت سفر زنگنه به روسیه پیش از آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

زنگنه به مسکو رفت

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
زنگنه به مسکو رفت
وزیر نفت برای مذاکره و بررسی همکاری های مشترک ایران و روسیه به مسکو سفر کرد.

اقتصاد آنلاین- مریم علیزاده؛ بیژن زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه، ۱۲ فروردین ماه) برای مذاکره با مقامات ارشد دولت روسیه به مسکو رفت.

قرار است در این سفر وزیر نفت با همتای روس خود در خصوص وضعیت بازار نفت و همکاری‌های مشترک دو کشور مذاکره کند. در این راستا بیژن زنگنه بعد ازظهر امروز با الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

‌گفتنی است دوسال قبل و پیش ازخروج آمریکا از برجام و آغاز تحریم‌های یک جانبه علیه کشورمان، بین ایران و روسیه قرارداد صادرات روزانه ١٠٠ هزار بشکه نفت به روسیه امضاء شده است

‌سفیر ایران در روسیه پیش از این گفته بود که: " قرارداد فروش نفت میان تهران و مسکو بخشی از پروژه‌های همکاری میان دو کشور است و پول حاصل از آن دریافت می‌شود بر این اساس، بخشی از پول، نقدی به تهران داده می‌شود که به حساب ایران درشعبه بانک مرکزی ایران ارسال می‌شود و مابقی برای اجرای قرارداهای مشترک میان دوکشور هزینه می‌شود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با ایران و روسیه، بیژن نامدار زنگنه، مسکو، وزیر نفت و بیژن زنگنه وزیر نفت از تلگرام

وزیر نفت: من آسیب می‌بینم اما ملت سرفراز می‌ماند

بیژن زنگنه، وزیر نفت:

🔹من آسیب می‌بینم اما ملت سرفراز می‌ماند.

🔹در حال حاضر فشار بر صنعت نفت بیش از هر زمان دیگری است و من اطلاعات را لو نمی‌دهم زیرا دشمن علیه ما استفاده می‌کند.

🔹صنعت نفت، نوک حمله آمریکا به جمهوری اسلامی است.

🔹برای هر آجری که روی آجر گذاشته می‌شود خون جگر خورده شده.

🔹پتروشیمی ایران در آستانه یک تحول بزرگ است.

اقتصادنیوز👇


📸 بیژن زنگنه وزیر نفت با لباس بختیاری در حاشیه سفر به مسجد سلیمان (خوزستان)


♨️ لاریجانی عازم پکن شد

🔹علی لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) ظهر امروز (دوشنبه) تهران به پکن رفت.

🔹بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای، لاریجانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

====


🎥 بیژن زنگنه، وزیر نفت:

احمدی‌نژاد مسائلی را گفت که دروغ بود؛ گفتند ۵ میلیارد دلار نفت فروختیم و پولش را دریافت نکردیم که کاملا دروغ بود.


ویدیو/ بیژن زنگنه، وزیر نفت: احمدی‌نژاد مسائلی را گفت که دروغ بود؛ گفتند ۵ میلیارد دلار نفت فروختیم و پولش را دریافت نکردیم که کاملا دروغ بود

صرفا جهت اطلاع

www. sje. ir


🎥 بیژن زنگنه، وزیر نفت:

🔹احمدی‌نژاد مسائلی را گفت که دروغ بود؛ گفتند ۵ میلیارد دلار نفت فروختیم و پولش را دریافت نکردیم که کاملا دروغ بود


نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، چندی پیش تصاویری مربوط به مهدی طارمی و سحر قریشی در فضای مجازی پخش شد که سرو صدای زیادی بپا کرد و بعد از مدت‌ها این موضوع دوباره سر زبان‌ها افتاد و حتی پایش را به برنامه دور همی با اجرای مهران مدیری باز کرد. حال مهدی طارمی بعد از سکوتی نسبتا طولانی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد:
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شرکت شهروند، با توجه به اقدامات شهرداری تهران در خصوص برنامه‌های پیشگیرانه برای کنترل و کاهش ریسک سرایت ویروس کرونا در میان شهروندان، فروشگاه‌های شهروند نیز به عنوان یکی از مجموعه‌های خدمات رسان در شهرداری تهران که به طور گسترده روزانه محل رفت و آمد بخش زیادی از شهروندان است، تمهیداتی را در خصوص کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اندیشیده و فرآیند مقابله با ویروس کرونا را در دستور کار خود قرار داده است. شستشو و ضدعفونی کردن فضاهای اداری، سالن‌های فروش، شستشوی مستمر بسکت‌های خرید مشتریان، صندوق‌ها و دیگر بخش‌های فروشگاهی، بخشی از این اقدامات پیشگیرانه است که شرکت شهروند با انجام آن سعی دارد به طور جدی میزان انتشار این ویروس را در سطح فروشگاه‌های خود کاهش دهد و آرامش خاطر بیشتری را برای شهروندان فراهم نماید. همچنین تعلیق ثبت حضور و غیاب کارکنان از طریق اثر انگشت پرسنل در دستگاه ساعت زنی، ضدعفونی و گندزدایی مداوم دستگاه‌های تهویه هوا در فروشگاه‌ها، اجباری شدن استفاده از دستکش‌های یکبار مصرف برای ۲۰۰۰ پرسنل شهروند و …از دیگر اقداماتی است که شرکت شهروند در پی انتشار این ویروس در سطح فروشگاه‌های خود انجام داده است. گفتنی است، با توجه به جلسات کارشناسی و مدیریتی مشترکی که برای نحوه نظافت و مقابله با شیوع ویروس کرونا در فروشگاه‌های شهروند انجام شده، موضوع سلامت شهروندان و مشتریان فروشگاه‌ها روزانه مورد رصد و بررسی قرار می‌گیرد تا امنیت خاطر شهروندان با حضور و خرید از این فروشگاه‌ها به خوبی تامین گردد. انتهای پیام/
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که سی تی اسکن ممکن است در تشخیص سریعتر کروناویروس به کادر پزشکی کمک کند. بنابر گفته پزشکان ظاهرا ریه بیماران مبتلا به کرونا الگو و نشانه خاصی دارد که با بررسی سی تی اسکن می‌توان این بیماری را چند روز زودتر تشخیص داد. رادیولوژیست‌ها اسکن را بررسی کردند و بر اساس زمان بروز علائم و زمان انجام سی تی اسکن، یادداشت‌برداری کردند. آن‌ها دریافتند توسط سی تی اسکن می‌توانند چند روز زودتر وضعیت تخریب بافت ریه را مشاهده کنند. این کار می‌تواند به پزشکان در تشخیص زودتر بیماران کمک بسیار بزرگی کند؛ چراکه با تشخیص زودتر عملیات قرنطینه و درمان زودتر آغاز می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی ملیقیمت خرید دلار آمریکا ۱۵,۱۵۰ (پانزده هزار و صد و پنجاه تومان) امروز اعلام شد که نسبت به گذشته سیر نزولی داشت. براساس نرخ‌های اعلام شده قیمت دلار امروز در صرافی ملی پایین آمد. قیمت خرید دلار آمریکا ۱۵,۱۵۰ (پانزده هزار و صد و پنجاه تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۱۵,۲۵۰ (پانزده هزار و دویست و پنجاه تومان) اعلام شد. همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۱۶,۴۵۰ (شانزده هزار و چهارصد و پنجاه تومان) و قیمت فروش یورو ۱۶,۵۵۰ (شانزده هزار و پانصد و پنجاه تومان) است. قیمت دلار در بازار امروز تهرانقیمت دلار امروز هم به مانند دو روز پیش سیر نزولی محسوسی را در پیش گرفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، همزمان گروههای مسلح طرفدار ارتش ترکیه تلاش کردند که با بهره برداری از حملات هوایی و توپخانه‌ای یاد شده عناصر خود را برای حمله به مناطق آزاد شده دوباره جمع آوری کرده و بسیج کنند. از اطراف شهر تل تمر در ریف الحسکه نیز خبر می‌رسد که نیروهای ارتش ترکیه و گروههای مسلح مزدور آن حملات خمپاره‌ای خود به خانه‌های مردم در روستای این منطقه را از سرگرفتند. آنها روستای ام الکیف و اطراف آن را در شمال شهر تل تمر با گلوله‌های سنگین هدف قرار دادند. نیروهای ارتش ترکیه همچنین از طریق روستای مرزی السکریه، ۹ دستگاه تریلر حامل تانک‌ها و سکوهای پرتاب موشک و زرهپوش‌های خود را به همراه دو خودروی نظامی لجستیکی وارد خاک سوریه کردند. این تریلرها به سمت روستاهای ناحیه تل تمر و ابو راسین حرکت کردند.

اخبار بیشتر