افزایش تعداد جانباختگان سیل لرستان به 14 نفر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

افزایش تعداد جانباختگان سیل لرستان به 14 نفر

لیست نیازمندی‌های استان لرستان اعلام شد

مهرخبرگزاری مهر
لیست نیازمندی‌های استان لرستان اعلام شد
سازمان بهزیستی کشور لیست نیازمندی های فعلی استان لرستان را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بهزیستی کشور در اطلاعیه لیست اقلام مورد نیاز در استان لرستان را اعلام کرد.

بنا بر این اطلاعیه هم اکنون هموطنان می‌توانند اقلام زیر را برای کمک به سیل زدگان استان لرستان به نهادهای کمک رسان تحویل دهند. پتو، زیر اندار (موکت یا فرش)، البسه گرم در سایزهای مختلف، مواد غذایی شامل، انواع کنسرو و تن ماهی، مواد غذایی خشک (مانند برنج، ماکارونی، روغن، رب، قند، چای، نمک)، نان بسته بندی، انواع حبوبات (مانند عدس و لوبیا چیتی و..)، آب معدنی، شیر خشک، پوشک در سایزهای مختلف، پوشینه (در سایزهای مختلف)، نوار بهداشتی و دستمال کاغذی، وسایل ساده جهت پخت غذا (مانند قابلمه، ماهیتابه، بشقاب، کاسه، قاشق و چنگال و ….)، وسایل گرمایشی (بخاری و پخت پز گازی و نفتی)، یخچال، چراغ قوه و انواع وسایل کمک توانبخشی (مانند ویلچری، واکر، عصا و …..) در این لیست اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

سیل لرستان ۱۴ قربانی داشت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
سیل لرستان ۱۴ قربانی داشت
خبرگزاری میزان- مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان با اشاره به تلفات رسمی سیل اخیر در این استان، گفت: از ابتدای بارش سیل آسای باران در لرستان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل یا در ارتباط با آن، به پزشکی قانونی استان ارجاع شده‌اند.
سیل لرستان ۱۴ قربانی داشت - 0

حمیدرضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اظهار داشت: از ابتدای بارش سیل آسای باران در استان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل یا در ارتباط با آن، به پزشکی قانونی استان ارجاع شده‌اند.

وی گفت: ۳ نفر مربوط الیگودرز، ۱ نفر مربوط به شهرستان دورود، ۳ نفر مربوط به خرم آباد، ۲ نفر مربوط به کوهدشت، ۲ نفر مربوط به معمولان، ۲ نفر مربوط به دوره‌ی چگنی و ۱ نفر مربوط به نورآباد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان بیان داشت: پزشکی قانونی استان در طول مدت حادثه در کنار مردم حضور داشت وبا معاینه اجساد و صدور سریع جواز دفن، مانع از افزایش درد و آلام مردم گردید.

نظیفی در پایان اظهار کرد: تا پایان مشکلات ناشی از این بحران، پزشکی قانونی در هر لحظه از شبانه روز آماده معاینه اجساد و صدور جواز دفن است.

خواندن خبر در سایت منبع

آب شرب ۲۰۵ روستای سیلزده لرستان وصل شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
آب شرب ۲۰۵ روستای سیلزده لرستان وصل شد
خرم آباد -ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: از مجموع 650 روستای خسارت دیده از سیل آب 205 روستای استان وصل شد.

به گزارش ایرنا علیرضا کاکاوند روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: تاکنون هفت کامیون آب بسته بندی شده به مناطق سیل زده و تعداد ۳۵ دستگاه تانکر سیار امداد رسانی شده است.

دوشنبه ۱۲ فروردین سه رودخانه خرم رود و رودخانه شهرستان‌های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی در لرستان طغیان کرده، سد مروک دورود سرریز کرد و به صدها هزار نفر از اهالی استان هشدار داده شده که منزل خود را ترک کنند.

برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شد، پل‌های بسیاری نیز در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخت.

۷۲۷۴/۶۰۶۰

خواندن خبر در سایت منبع

استقرار واحدهای بهداری پلیس برای کمک به مردم سیل‌زده لرستان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
استقرار واحدهای بهداری پلیس برای کمک به مردم سیل‌زده لرستان
فرماندهی انتظامی استان لرستان از استقرار واحدهای بهداری در برخی مناطق سیل زده و نیز اعزام آمبولانس‌ها و پزشکان برای امداد‌رسانی و ارائه خدمات درمانی به هموطنان آسیب دیده خبر داد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «حاجی‌محمد مهدیان‌نسب» درباره آخرین اقدامات ناجا برای امدادرسانی به مردم سیل‌زده لرستان، گفت: باتوجه به اینکه بیشتر شهرهای این استان دچار سیل شده، همه همکاران ما با تمام توان در حال خدمت رسانی هستند و در حال حاضر، امنیت به طور کامل در این مناطق حاکم است.

فرمانده انتظامی استان لرستان درباره وضعیت راه‌های استان، عنوان کرد: خسارات زیادی به «پلدختر» و «معمولان» وارد شده و در حال حاضر ورود به این ۲ شهرستان مسدود است؛ به همین دلیل گروهی از همکاران را از منطقه کوهستانی «دلیج» با خودروهای شاسی‌بلند برای امدادرسانی اعزام کردهایم و گروهی دیگر را نیز از طریق بالگردهای هلال‌احمر به این مناطق اعزام می‌کنیم.

مهدیان‌نسب از استقرار واحدهای بهداری در برخی مناطق سیلزده و نیز اعزام آمبولانس‌ها و پزشکان برای امداد‌رسانی و ارائه خدماتدرمانی به هموطنان آسیبدیده خبر داد و بیان کرد: همچنین چادرهای استقرار نیز برای اسکان موقت مردم ارسال شده، امیدواریم بتوانیم در ایجاد امنیت به مردم سیل‌زده و نتیز آرامش‌بخشیدن به آنها موفق عمل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، سیل، آبفار، لرستان و پلیس از تلگرام

⛔️محور خرم آباد –بروجرد (محدوده گردنه زاغه) مسدود شد

🔹 برابر اعلام مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا: محور خرم آباد –بروجرد (محدوده گردنه زاغه) در استان لرستان به دلیل رانش زمین تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

🔹خوشبختانه تاکنون هیچگونه تلفات جانی اعلام نشده است.


محور خرم آباد –بروجرد (محدوده گردنه زاغه) مسدود شد

🔹 برابر اعلام مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا: محور خرم آباد –بروجرد (محدوده گردنه زاغه) در استان لرستان به دلیل رانش زمین تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

🔹خوشبختانه تاکنون هیچگونه تلفات جانی اعلام نشده است.


مدیرکل پزشکی قانونی استان #لرستان:

🔹 از ابتدای دوره بارش سیل‌آسای #باران در استان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل یا در ارتباط با آن به #پزشکی_قانونی ارجاع گردیده است.

🔹 ۳ نفر مربوط به #الیگودرز، ۱ نفر مربوط به شهرستان #دورود، ۳ نفر مربوط به #خرم_آباد، ۲ نفر مربوط به کوهدشت، ۲ نفر مربوط به معمولان، ۲ نفر مربوط به دوره‌ی چگنی و ۱ نفر مربوط به نورآباد است.

🔻متفاوت و فوری👇🏼👇🏼


➖سیل لرستان ۱۴ قربانی داشت

حمیدرضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت:

▫️از ابتدای بارش‌های سیل آسا در استان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل به پزشکی قانونی ارجاع شده است.

▫️از این تعداد سه نفر مربوط به شهرستان الیگودرز، یک نفر شهرستان دورود، ۳ نفر خرم آباد، ۲ نفر کوهدشت، ۲ نفر معمولان، ۲ نفر چگنی و یک نفر مربوط به شهرستان نورآباد است/ ایرنا


⚫️ آمار کشته‌های سیل در لرستان به ۱۵ نفر رسید

👤مدیرکل پزشکی قانونی لرستان:

🔹تاکنون ۱۵ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل و یا در ارتباط با آن به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.

🔹 ۳ نفر مربوط شهرستان الیگودرز، یک نفر شهرستان دورود، ۳ نفر خرم‌آباد، ۲ نفر کوهدشت، ۲ نفر ه معمولان، ۳نفر دوره چگنی و یک نفر مربوط به دلفان بوده است. / تسنیم


#اخبار_کوتاه_از_سیل

🔺مدیر کل پزشکی قانونی لرستان: از ابتدای دوره بارش سیل آسای باران در استان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل و یا در ارتباط با آن به پزشکی قانونی استان ارجاع گردیده‌اند.

yon. ir/xsBoO

🔺 مدیرعامل شرکت آبفار لرستان: آب شرب ۶۲۰ روستای این استان قطع بود که هم‌اکنون آب ۱۰۸ روستا وصل شده است.

yon. ir/Cz۰Yu

🔺مدیرکل راه آهن جنوب: محور ریلی جنوب - تهران که به دلیل آبگرفتگی و ریزش کوه در استان لرستان مسدود شده بود شب گذشته مجددا بازگشایی و از صبح چهارشنبه حرکت قطارها از خوزستان به سمت لرستان از سر گرفته شد.

yon. ir/vMb۷۸

🔺رئیس پلیس راه گیلان: آزاد راه قزوین به رشت بازگشایی شده و هم‌اکنون تردد در این محور به صورت عادی و روان در جریان است.

yon. ir/LfAKx


نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب5 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی باقری‌کنی در دیدار با الیزابت تیچی فیسلبرگر رئیس شورای حقوق بشر که در ژنو برگزار شد، با اشاره به ترور سردار سپهبد شهید سلیمانی، گفت: جنایت آمریکایی فقط یک فرمانده شجاع را از ملت ایران نگرفت، بلکه بزرگترین مدافع حقوق ملت‌های منطقه را مورد هدف قرار داد، لذا ساختارهای حقوق بشری دنیا باید در ردیف نخستین مدعیان خون شهید سلیمانی باشند و آمریکایی‌ها را به خاطر این جنایت رها نکنند. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، گفت: مراجع حقوق بشری دنیا نباید با سکوت در برابر تحریم به مشروعیت بخشی جنایت ضدانسانی آمریکا کمک کنند. وی با ارائه تصاویری از وضعیت فاجعه‌بار مصدومان شیمیایی جنگ تحمیلی به رئیس شورای حقوق بشر، گفت: از طنزهای تلخ تاریخ این است که کشورهای اروپایی که چند سال قبل سلاح شیمیایی در اختیار دیکتاتور بغداد قرار دادند تا مردم ایران و عراق را هدف قرار دهد، امروز مدعی حمایت از حقوق بشر شده و حامی قطعنامه حقوق بشری علیه ایران هستند! رئیس شورای حقوق بشر نیز در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه این شورا، گفت: تعامل میان کشورهای عضو سازمان ملل هدف اساسی شکل‌گیری شورای حقوق بشر است. انتهای پیام/
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
در خوی استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۸ در ۱۱ کیلومتری خاور قطور شهرستان خوی و ۳۵ کیلومتری شمال باختری سلماس در استان آذربایجان غربی رخ داد. چهار زلزله ۳٫۸ در عمق ۷ کیلومتری، ۳٫۶ در عمق ۶ کیلومتری، ۴٫۱ در عمق ۱۳ کیلومتری، دو زلزله ۳٫۷ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۵٫۹ در عمق ۱۲ کیلومتری، ۴ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۳٫۵ در عمق ۱۰ کیلومتری و دو زلزله ۳٫۹ در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است. در سرگز استان هرمزگان زلزله ۲٫۵، در اشنویه استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۹، در فیروزکوه استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۶، در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۹، در سمنان استان سمنان زلزله ۲٫۷ و در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۸ رخ داد. در لیکک استان کهگیلویه‌و بویراحمد زلزله ۲٫۶، در کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲٫۷، در نیشابور استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۵، در رحیم‌آباد استان گیلان زلزله ۲٫۷ و در تسوج استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵ رخ داد. در پیشین استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲٫۷، در سلماس استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵، در مزدآوند استان خراسان رضوی دو زلزله ۲٫۶، در سرمست استان کرمانشاه زلزله ۲٫۵، در خانوک استان کرمان زلزله ۲٫۷ و در افرز استان فارس زلزله ۲٫۹ گزارش شد.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
آتش‌نشانانی که ساعات بسیاری را در ایستگاه‌های آتش‌نشانی مستقر هستند و ضمن انجام عملیات‌هایشان با افراد بسیاری برخورد دارند نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند؛ اما با رعایت چند نکته می‌توان ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش داد. بر همین اساس دستگیره خودروهای آتش‌نشانی، سطوح داخلی خودروهای عملیاتی، بی‌سیم‌های دستی، تلفن‌های ایستگاه آتش‌نشانی و.. باید ضدعفونی شود. - آتش‌نشانان باید در حین ماموریت نکات بهداشتی را برای جلوگیری از تماس با مواد آلوده در نظر داشته باشند. - بهتر است ایستگاه‌های آتش‌نشانی تا حد ممکن کلاس‌های آموزش عمومی غیر ضروری را داخل ایستگاه‌ها برگزار نکنند. - در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و طبق دستور پزشک عمل کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 ساعت قبل
دبیر شبکه‌ تشکل‌های محیط‌زیستی استان لرستان، بر تردیدهای جاری صحه می‌گذارد و می‌گوید آنطور که بایسته بود از سیل فروردین ماه نیاموختیم. علت ممانعت ستاد مدیریت بحران لرستان از این کار، اطلاع‌رسانی به موقع است: «ما چهار روز پیش از وقوع سیل اطلاع‌رسانی کردیم. «مجید دریکوند»، دبیر شبکه تشکل‌های محیط‌زیست استان لرستان تاکید می‌کند که سیل فروردین‌ماه مهارت مسوولان و مردم را در مواجهه با سیلاب پربارتر کرده است. از این رو اقدامات پایه‌ای و زیربنایی آبخیزداری در استان لرستان بیش از پیش اهمیت دارد. این کارشناس تاکید می‌کند که یکی از مهم‌ترین خسارت‌هایی که سیلاب می‌تواند به لرستان وارد کند و متاسفانه مورد غفلت واقع می‌شود، فرسایش خاک است.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اجرای مصوبات دولت برای پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی از سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل تا تاریخ پنجم اسفندماه سال جاری، از تعداد ۲۵۸۷۱۷ پرونده به مبلغ ۱۵,۳۲۰ میلیارد ریال در کمیته‌های تخصصی شهرستان‌های استان‌های خسارت دیده از سیل پس از بازدید میدانی، بررسی و تأیید شد و تعداد ۲۳۹۳۹۳ پرونده به مبلغ ۱۱,۶۳۸ میلیارد ریال ضمن تصویب در کارگروه استانی به مرحله پرداخت رسیده است. وی ادامه داد: از این میزان، مبلغ ۱۰,۲۹۵ میلیارد ریال برای ۲۲۹۵۲۶ پرونده به حساب خسارت دیدگان واریز شده است. مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: تاکنون، تعداد ۱۷۲۸۳۶ پرونده به مبلغ ۱۶,۰۶۷ میلیارد ریال از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل به بانک‌های عامل معرفی و تعداد ۸۱۵۳۵ پرونده به مبلغ ۸,۵۳۷ میلیارد ریال به خسارت دیدگان پرداخت شده است.

اخبار بیشتر