1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

افزایش تعداد جانباختگان سیل لرستان به 14 نفر

لیست نیازمندی‌های استان لرستان اعلام شد

مهرخبرگزاری مهر
لیست نیازمندی‌های استان لرستان اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بهزیستی کشور در اطلاعیه لیست اقلام مورد نیاز در استان لرستان را اعلام کرد.

بنا بر این اطلاعیه هم اکنون هموطنان می‌توانند اقلام زیر را برای کمک به سیل زدگان استان لرستان به نهادهای کمک رسان تحویل دهند. پتو، زیر اندار (موکت یا فرش)، البسه گرم در سایزهای مختلف، مواد غذایی شامل، انواع کنسرو و تن ماهی، مواد غذایی خشک (مانند برنج، ماکارونی، روغن، رب، قند، چای، نمک)، نان بسته بندی، انواع حبوبات (مانند عدس و لوبیا چیتی و..)، آب معدنی، شیر خشک، پوشک در سایزهای مختلف، پوشینه (در سایزهای مختلف)، نوار بهداشتی و دستمال کاغذی، وسایل ساده جهت پخت غذا (مانند قابلمه، ماهیتابه، بشقاب، کاسه، قاشق و چنگال و ….)، وسایل گرمایشی (بخاری و پخت پز گازی و نفتی)، یخچال، چراغ قوه و انواع وسایل کمک توانبخشی (مانند ویلچری، واکر، عصا و …..) در این لیست اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

سیل لرستان ۱۴ قربانی داشت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
سیل لرستان ۱۴ قربانی داشت
سیل لرستان ۱۴ قربانی داشت - 0

حمیدرضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اظهار داشت: از ابتدای بارش سیل آسای باران در استان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل یا در ارتباط با آن، به پزشکی قانونی استان ارجاع شده‌اند.

وی گفت: ۳ نفر مربوط الیگودرز، ۱ نفر مربوط به شهرستان دورود، ۳ نفر مربوط به خرم آباد، ۲ نفر مربوط به کوهدشت، ۲ نفر مربوط به معمولان، ۲ نفر مربوط به دوره‌ی چگنی و ۱ نفر مربوط به نورآباد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان بیان داشت: پزشکی قانونی استان در طول مدت حادثه در کنار مردم حضور داشت وبا معاینه اجساد و صدور سریع جواز دفن، مانع از افزایش درد و آلام مردم گردید.

نظیفی در پایان اظهار کرد: تا پایان مشکلات ناشی از این بحران، پزشکی قانونی در هر لحظه از شبانه روز آماده معاینه اجساد و صدور جواز دفن است.

خواندن خبر در سایت منبع

آب شرب ۲۰۵ روستای سیلزده لرستان وصل شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
آب شرب ۲۰۵ روستای سیلزده لرستان وصل شد

به گزارش ایرنا علیرضا کاکاوند روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: تاکنون هفت کامیون آب بسته بندی شده به مناطق سیل زده و تعداد ۳۵ دستگاه تانکر سیار امداد رسانی شده است.

دوشنبه ۱۲ فروردین سه رودخانه خرم رود و رودخانه شهرستان‌های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی در لرستان طغیان کرده، سد مروک دورود سرریز کرد و به صدها هزار نفر از اهالی استان هشدار داده شده که منزل خود را ترک کنند.

برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شد، پل‌های بسیاری نیز در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخت.

۷۲۷۴/۶۰۶۰

خواندن خبر در سایت منبع

استقرار واحدهای بهداری پلیس برای کمک به مردم سیل‌زده لرستان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
استقرار واحدهای بهداری پلیس برای کمک به مردم سیل‌زده لرستان

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «حاجی‌محمد مهدیان‌نسب» درباره آخرین اقدامات ناجا برای امدادرسانی به مردم سیل‌زده لرستان، گفت: باتوجه به اینکه بیشتر شهرهای این استان دچار سیل شده، همه همکاران ما با تمام توان در حال خدمت رسانی هستند و در حال حاضر، امنیت به طور کامل در این مناطق حاکم است.

فرمانده انتظامی استان لرستان درباره وضعیت راه‌های استان، عنوان کرد: خسارات زیادی به «پلدختر» و «معمولان» وارد شده و در حال حاضر ورود به این ۲ شهرستان مسدود است؛ به همین دلیل گروهی از همکاران را از منطقه کوهستانی «دلیج» با خودروهای شاسی‌بلند برای امدادرسانی اعزام کردهایم و گروهی دیگر را نیز از طریق بالگردهای هلال‌احمر به این مناطق اعزام می‌کنیم.

مهدیان‌نسب از استقرار واحدهای بهداری در برخی مناطق سیلزده و نیز اعزام آمبولانس‌ها و پزشکان برای امداد‌رسانی و ارائه خدماتدرمانی به هموطنان آسیبدیده خبر داد و بیان کرد: همچنین چادرهای استقرار نیز برای اسکان موقت مردم ارسال شده، امیدواریم بتوانیم در ایجاد امنیت به مردم سیل‌زده و نتیز آرامش‌بخشیدن به آنها موفق عمل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، سیل، آبفار، لرستان و پلیس از تلگرام

⛔️محور خرم آباد –بروجرد (محدوده گردنه زاغه) مسدود شد

🔹 برابر اعلام مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا: محور خرم آباد –بروجرد (محدوده گردنه زاغه) در استان لرستان به دلیل رانش زمین تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

🔹خوشبختانه تاکنون هیچگونه تلفات جانی اعلام نشده است.


محور خرم آباد –بروجرد (محدوده گردنه زاغه) مسدود شد

🔹 برابر اعلام مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا: محور خرم آباد –بروجرد (محدوده گردنه زاغه) در استان لرستان به دلیل رانش زمین تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

🔹خوشبختانه تاکنون هیچگونه تلفات جانی اعلام نشده است.


مدیرکل پزشکی قانونی استان #لرستان:

🔹 از ابتدای دوره بارش سیل‌آسای #باران در استان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل یا در ارتباط با آن به #پزشکی_قانونی ارجاع گردیده است.

🔹 ۳ نفر مربوط به #الیگودرز، ۱ نفر مربوط به شهرستان #دورود، ۳ نفر مربوط به #خرم_آباد، ۲ نفر مربوط به کوهدشت، ۲ نفر مربوط به معمولان، ۲ نفر مربوط به دوره‌ی چگنی و ۱ نفر مربوط به نورآباد است.

🔻متفاوت و فوری👇🏼👇🏼


➖سیل لرستان ۱۴ قربانی داشت

حمیدرضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت:

▫️از ابتدای بارش‌های سیل آسا در استان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل به پزشکی قانونی ارجاع شده است.

▫️از این تعداد سه نفر مربوط به شهرستان الیگودرز، یک نفر شهرستان دورود، ۳ نفر خرم آباد، ۲ نفر کوهدشت، ۲ نفر معمولان، ۲ نفر چگنی و یک نفر مربوط به شهرستان نورآباد است/ ایرنا


⚫️ آمار کشته‌های سیل در لرستان به ۱۵ نفر رسید

👤مدیرکل پزشکی قانونی لرستان:

🔹تاکنون ۱۵ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل و یا در ارتباط با آن به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.

🔹 ۳ نفر مربوط شهرستان الیگودرز، یک نفر شهرستان دورود، ۳ نفر خرم‌آباد، ۲ نفر کوهدشت، ۲ نفر ه معمولان، ۳نفر دوره چگنی و یک نفر مربوط به دلفان بوده است. / تسنیم


#اخبار_کوتاه_از_سیل

🔺مدیر کل پزشکی قانونی لرستان: از ابتدای دوره بارش سیل آسای باران در استان تاکنون ۱۴ جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل و یا در ارتباط با آن به پزشکی قانونی استان ارجاع گردیده‌اند.

yon. ir/xsBoO

🔺 مدیرعامل شرکت آبفار لرستان: آب شرب ۶۲۰ روستای این استان قطع بود که هم‌اکنون آب ۱۰۸ روستا وصل شده است.

yon. ir/Cz۰Yu

🔺مدیرکل راه آهن جنوب: محور ریلی جنوب - تهران که به دلیل آبگرفتگی و ریزش کوه در استان لرستان مسدود شده بود شب گذشته مجددا بازگشایی و از صبح چهارشنبه حرکت قطارها از خوزستان به سمت لرستان از سر گرفته شد.

yon. ir/vMb۷۸

🔺رئیس پلیس راه گیلان: آزاد راه قزوین به رشت بازگشایی شده و هم‌اکنون تردد در این محور به صورت عادی و روان در جریان است.

yon. ir/LfAKx


نظرها

در ادامه بخوانید

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تشکیل پرونده تعمیر و بازسازی ۹۸ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده خبر داد. اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ۱۷۹ هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده دچار خسارت شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۳۰۵ واحد تعمیری دارند که تا کنون برای ۹۸ هزار واحد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرونده تشکیل شده و کار پرداخت خسارت‌ها آغاز و در حال انجام است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آغاز رسمی فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل خبر داد و گفت: از آنجایی که موضوع بازسازی، نوسازی و تامین خسارت به عنوان اصلی ‌ترین دغدغه مردم مناطق سیل زده می‌باشد این قرارگاه تشکیل شد تا سلسله عملیات بازسازی‌ و نوسازی‌ در مناطق سیل ‌زده زیر نظر این قرارگاه با فرماندهی وزیر کشور، انجام ‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی دست به دست هم داده و در این راستا برای کاهش مشکلات سیل زدگان کمک کنند. نجار گفت: همچنین کمک‌‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می‌شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور بابیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۱۵۰ خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، گفت: با اقدامات صورت گرفته پرونده ۱۸۷۰ منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت ۱۴۶۰ پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به ۱۸۰ پرونده نیز پرداخت شده است. وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران افزود: مهم‌ترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود. وی گفت: هرچند بیش از صدنفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع‌های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند، اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، بنابراین پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
دکتر رخشانی مهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حوزه مدارس تصمیم وزارت خانه بر این بود که هر چه زودتر کلاس‌های مناطق سیل زده دایر شود زیرا مادامی که دانش آموزان به کلاس درس نروند زندگی به حالت عادی برنگشته و این حضور می‌تواند باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه شود. وی ادامه داد: در استان گلستان با استفاده از کمک‌های جامعه خیرین بلافاصله کانکس‌ها و حداقل‌های مورد نیاز کلاس‌های آموزشی شامل تجهیزات الکترونیکی، میز، نیمکت، وایت بردها و کامپیوتر و لپ تاپ مورد نیاز را فراهم و به منطقه ارسال کردیم؛ در استان لرستان نیز ۱۰۰ کانکس و تجهیزات مورد نیاز تأمین و در اختیار همکاران قرار گرفته است؛ در استان خوزستان هم ۱۵۰ کانکس و تجهیزات سرمایشی مورد نیاز این استان که درگیر گرماست در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به گردهمایی بزرگ خیرین کشور در مورخ ۹ اردیبهشت گفت: در این همایش برای ساخت مدارس در مناطق سیل زده تصمیم گیری می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم نخستین دستگاهی باشیم که عملیات ساخت و ساز مدارس را در مناطق سیل زده اجرا کنیم و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است کلنگ زنی نمادین ساخت مدارس را در سه استان سیل زده قبل از ماه مبارک رمضان در استان گلستان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار کنیم. رخشانی مهر با اشاره به اعتبارات دولتی برای برگزاری کلاسهای آموزشی در مناطق سیل زده گفت: برای خرید تجهیزات و اصلاح سیستمهای سرمایشی و گرمایشی هر یک از استانهای گلستان، لرستان و خوزستان هر یک مبلغ ۵ میلیارد تومان و برای هر یک از استانها ۱۵ میلیون تومان برای شروع عملیات ساخت مدارس تأمین اعتبار کردیم و در حال ابلاغ این عدد هستیم و امیدواریم مشابه مدارس زلزله زده کرمانشاه بزودی شاهد بازسازی و تعمیرات اساسی مدارس باشیم. وی با تأکید بر اینکه خیرین مدرسه ساز هیچگاه دولت را رها نکردند و سازمان نوسازی مدارس نیز هیچگاه متکی به کمکهای دولتی نبوده گفت: خیرین همیشه کمک کردند، سال ۹۶ و ۹۷ بیش از ۵۰ درصد مدارسی را که تحویل آموزش و پرورش شد خیرین ساختند، در موارد بحران هم حضور خیرین بسیار چشمگیر بود و ۱۶۰ مدرسه را در استان کرمانشاه یا تحویل آموزش پرورش دادند و یا در مراحل پایانی ساخت و تحویل قرار دارد. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سه استان سیل زده هم حضور مردم را به صورت چشمگیر شاهد هستیم و تماسها، جلسات و تفاهم نامه‌های زیادی میان ما و جامعه خیرین مدرسه ساز و همین طور دیگر خیرین در حال انجام است و ان شاءالله به کمک آنها مدارس سیل زده را دوباره می‌سازیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
«هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها» در حالی که تجربه هیأت مربوط به حادثه پلاسکو را پشت سر خود دارد، اما مأموریت بسیار دشوارتری را بر عهده دارد. حادثه سیل بسیار گسترده‌تر از رخداد آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو است و تقریبا نیمی از ایران را در بر گرفته است. هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها تمهیدی است که برای تولید گزارشی معتبر که بر این فضای بی‌اعتمادی غلبه کند اندیشیده شده است. توجه در ۱۱۰ سؤال پیوست حکم رئیس هیأت مشخص می‌کند که حسن روحانی ابدا به این رویکردهای تک‌متغیری باور نداشته و ۱۴ بعد متکثر سیل را برشمرده‌ و از آنها خواسته است به همه سؤالات پاسخ گویند. هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها، مأموریت دشوار تدوین گزارشی دقیق و توأم با پاسخگویی به سؤالات رئیس جمهوری را مد نظر دارد که البته طبق حکم، نتایج آن به مردم نیز ارائه خواهد شد.

اخبار بیشتر