1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

کمک‌های هلال‌احمر به استان‌های سیل‌زده کشور ادامه دارد

۹هزار نفر به پست‌های هلال احمر آذربایجان غربی مراجعه کردند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۹هزار نفر به پست‌های هلال احمر آذربایجان غربی مراجعه کردند

سعید رهبر سوره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۴۲۴ نفر به خیمه‌های نماز، ۵۱۳ نفر به ایستگاه سلامت و ۸۳۲ نفر به ایستگاه دوستدار کودک مراجعه کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین در این روز یکهزار و ۳۰۲ نفر به کمپین بهرفت پیوستند و ۲ هزار و ۵۷۴ نقشه، ۲ هزار و ۱۶۴ بروشور و یکهزار و ۹۰۷ اقلام آموزشی و انگیزشی در بین مسافران توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال اجمر آذربایجان غربی بیان کرد: همچنین در هفدهمین روز این طرح به ۶ مورد حوادث جاده‌ای امدادرسانی شد.

وی اعلام کرد: از این تعداد پنج مورد حادثه جاده‌ای و یک مورد مربوط حادثه مربوط به سقوط یک خودرو به جوی آب در اشنویه است.

رهبر با بیان اینکه طی این حوادث ۳۰ نفر حادثه دیده وجود داشت، افزود: چهار نفر از حادثه دیدگان مصدوم شده و ۲ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی اظهار داشت: در این عملیات‌ها ۱۶۷ نیروی عملیاتی، ۲۹ دستگاه آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودروی نجات، ۲ دستگاه کمک دار و یک فروند بالگرد هوایی وجود داشت.

به گزارش ایرنا طرح امداد و نجات نوروزی در ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷ آغاز شد و تا ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۸ با ۳۲ پست ثابت و سیار و سه هزار و ۶۰۰ نفر روز نیروی امدادگر متخصص، نجاتگر، پزشک داوطلب و عوامل امدادی در طرح ملی امداد و نجات هلال احمر در پایگاه‌های هلال احمر آماده باش هستند.

۹۹۱۸/۷۱۲۹

خواندن خبر در سایت منبع

امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۵۳۰۰ نفر سیل‌زده در ایلام

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۵۳۰۰ نفر سیل‌زده در ایلام

- اخبار استانها -

حسین عارفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: تاکنون به یک هزار و ۱۲۲ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار و ۳۳۴ نفر در مناطق تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی امدادرسانی شده و امروز در منطقه ماژین اقلام غذایی و امدادی مورد نیاز توسط ۳ فروند بالگرد هلال احمر توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: مناطق روستایی و عشایری شهرستان‌های ایلام، دهلران، سیروان، ملکشاهی، ایوان، چرداول، دره شهر، مهران و آبدانان تحت تاثیر باران شدید، سیل و آبگرفتگی قرار گرفته‌اند.

عارفی افزود: تاکنون در مجموع ۴۵۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۵۰۰ بسته غذایی یک ماهه، ۶۳۶ تخته چادر امدادی، ۱۷۴۵ تخته پتو، ۴۳۹ تخته موکت، ۴۶ عدد کلمن، ۱۸ ثوب شلوار، ۱۹ شعله فانوس، ۲۵ شعله والور، ۲۳۹ کیلوگرم نایلون پوششی و ۳۶۰۰ بسته نان در میان سیل‌زدگان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ تیم عملیاتی هلال احمر ایلام با حضور در مناطق آب گرفته شهرستان‌های دره‌شهر، ایوان و بدره در حال کمک و امدادرسانی به آسیب‌دیدگان هستند، افزود: تخلیه آب بیش از ۱۳۰ منزل مسکونی توسط نیروهای امدادی صورت گرفته است.

عارفی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نفر از سیل‌زدگان در کمپ‌های اسکان اضطراری هلال احمر در سطح استان تا حالا اسکان اضطراری داده شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم کمک‌های هلال احمر استان تهران به مناطق سیل زده کشور

مهرخبرگزاری مهر
تداوم کمک‌های هلال احمر استان تهران به مناطق سیل زده کشور

حسین کتابدار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هلال احمر استان تهران اقلام به میزان موکت ۲۰۰۰ تخته، بسته غذایی یک ماهه ۲۷۲۵ بسته، بسته غذایی ۷۲ ساعته ۵۰۰ بسته؛ روغن مایع ۸۱۷۵ قوطی، پتو مینک آرم‌دار ۲۷۹۰ تخته و چکمه مردانه ۹۸۱۶ جفت به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال کرده است.

وی افزود: این اقلام به صورت زمینی و به وسیله ۲ دستگاه تریلی، ۶ دستگاه کامیون و یک دستگاه کامیونت به این مناطق ارسال شده است.

مدیرعامل هلال احمر استان تهران گفت: اقلام امدادی ارسالی به مناطق سیل زده استان لرستان توسط جمعیت هلال احمر استان تهران نیز عبارت است از چادر مسافرتی ۹۰۰ دستگاه، چادر امدادی ۱۹۷۱ دستگاه، پتو مینک آرم دار ۱۳۲۰ تخته که به صورت زمینی و به وسیله ۲ دستگاه تریلی، ۳ دستگاه کامیون و ۲ دستگاه کامیونت ارسال شده است.

کتابدار گفت: اقلام امدادی ارسالی به مناطق سیل زده استان خوزستان توسط جمعیت هلال احمر استان تهران نیز چادرامدادی ۱۶۰ دستگاه، بسته غذایی یک ماهه ۱۰۰۰ بسته بوده است، که به صورت هوایی از طریق فرودگاه مهرآباد به این مناطق ارسال شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

انتقال ۷۰ تن کمک‌های هلال‌احمر به اهواز توسط پرواز ارتش به خوزستان

فارسخبرگزاری فارس
انتقال ۷۰ تن کمک‌های هلال‌احمر به اهواز توسط پرواز ارتش به خوزستان

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: روز گذشته ۷۰ تن مواد غذایی و البسه از سوی هلال‌احمر تهران به کمک یک پرواز ارتش جمهوری اسلامی ایران به خوزستان منتقل شد و امروز پرواز دیگری برای حمل مواد غذایی و البسه به فرودگاه اهواز انجام می‌شود.

وی گفت: پادگان ارتش جمهوری اسلامی ایران در اکثر شهرهای خوزستان به‌ویژه شهرهای در معرض آسیب استقرار پیدا کرد و اقدامات مؤثری در خصوص تخلیه مردم، تخلیه احشام، جابجایی وسایل منزل و اقدامات مهندسی برای ترمیم سیل. بندها انجام داده است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: بالگردهای هوانیروز به‌منظور اشراف اطلاعاتی و کسب اطلاعات به‌روز بر روی منطقه به پرواز درآمدند و هم‌زمان پهبادهای بزرگ و کوچک نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این حوزه به کار گرفته شد.

وی افزود: تعدادی قایق موتوری به‌منظور استفاده در مناطق موردنیاز خوزستان به شهرستان اهواز منتقل شد و تعدادی بالگرد نیروی دریایی ارتش به بالگردهای هوانیروز خوزستان اضافه شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حسین کتابدار، جمعیت هلال احمر استان تهران، سیل، اجتماعی و هلال احمر از تلگرام

❌۷ کشته بر اثر سوختن دو پراید

🔹تصادف یک دستگاه سمند و ۲ خودروی پراید در محور خوی - چایپاره (آذربایجان غربی) باعث سوختن دو خودرو شد.

🔹۳ مصدوم و ۷ جسد در این حادثه توسط نیروهای هلال احمر آذربایجان غربی رهاسازی شدند. / ایسنا

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


📸۷ کشته بر اثر سوختن دو خودرو

🔹تصادف یک دستگاه سمند و ۲ خودروی پراید در محور خوی - چایپاره (آذربایجان غربی) باعث سوختن دو خودرو شد.

🔹۳ مصدوم و ۷ جسد در این حادثه توسط نیروهای هلال احمر آذربایجان غربی رهاسازی شدند.


➖هلال احمر در ⁧ سیل گلستان و مازندران⁩ غافلگیر شد؟ / پاسخ ⁦ دکتر پیوندی، رییس جمعیت هلال احمر در نشست مطبوعاتی در استان گلستان


♦️کمک ۱۳ میلیارد تومانی مردم به هلال احمر برای سیل گلستان

سلیمی رئیس امدادونجات هلال احمر:

🔹تا ظهر دیروز (پنجشنبه) بیش از ۱۳ میلیارد تومان از طرف مردم برای کمک به سیلزدگان گلستان به حساب هلال احمر (۹۹۹۹۹) واریز شده است.

#سیل_مهربانی


۵ محموله کمک به سیل زدگان از ترکیه وارد کشور شد

جمعیت هلال احمر ماکو در استان آذربایجان غربی: ۵ محموله کمک ترکیه ای‌ها به سیل زدگان استان گلستان از طریق مرز بازرگان وارد کشور شد. /ایرنا


آیا هلال احمر در ⁧ سیل گلستان و مازندران⁩ غافلگیر شد؟

پاسخ پیوندی رییس هلال احمر در نشست خبری گرگان


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: مبارزه جدی با ناسلامتی­ و فساد در برون و درون قوه قضائیه مورد تاکید ما­ست و هیچگونه ناسلامتی پذیرفته نیستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با روسای دادگستری و دادستان‌های مراکز استان افزود: موضوع مبارزه با فساد تاکید همیشگی ما بوده و مسئله سلامت در دستگاه قضایی بسیار مهم است. وی تاکید کرد: بنابراین هیچگونه ناسلامتی و فساد پذیرفته نیست و مبارزه جدی با آن در درون قوه قضائیه و بیرون قوه قضائیه مورد تاکید ماست. رئیس قوه قضائیه در ادامه بحث به اعتماد سازی عمومی اشاره کرد و گفت: این موضوع باید صورت گیرد و سرمایه‌های اجتماعی موفق شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: برخی از کار‌های ما هزینه‌های اجتماعی را درست می‌کند که نباید این گونه باشد و سرمایه اجتماعی برای دستگاه قضائی بسیار مهم است. رئیس قوه قضائیه افزود: کاهش­ سرمایه اجتماعی و ضرورت رضایت مندی عمومی نسبت به قوه قضائیه نکته بسیار مهمی است که این نیز با نامتناسب بودن برخی از برخورد‌ها در سطوح مختلف بعضا موجب گله مندی می‌شود.
فارسفارس21 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در پاسخ به خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه چرا شهرداری استفساریه برای اخذ عوارض تخلفات ورود غیر مجاز به محدوده زوج و فرد به شورای شهر ارائه نمی‌دهد گفت:۴ ماه پیش یعنی دقیقا ۲۵ آذر ماه سال گذشته طی نامه‌ای که در حکم استفساریه را داشت از رئیس شورای شهر تهران تقاضا کردم نسبت به تعیین تکلیف موضوع از خودروهای پلاک مخالف در محدوده‌ی زوج یا فرد اقدام کند. به گفته پورسیدآقایی در این نامه اعلام کردم برداشت معاونت حمل ونقل و ترافیک از تبصره اصلاحی مصوبه ۲۴۲۲ و ماده ۸ مصوبه ۲۴۱۸ شورای اسلامی شهر، این بوده که همه خودروهای پلاک مخالفی که وارد محدوده زوج یا فرد می‌شوند وعوارض طرح ترافیک را نمی‌پردازند، می‌بایست شناسایی شده و هزینه‌ی عوارض به حساب بدهی مالکین آنها لحاظ شود و این کار از ابتدای اجرای طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ و بر اساس همین مصوبات صورت پذیرفته است. وی ادامه داد: در نامه‌ی ارسالی از رئیس شورای شهر درخواست کردم موضوع را بررسی کنند و چنانچه برداشت و اقدام این معاونت خلاف مصوبه شورای شهر باشد، نتیجه را به این معاونت ابلاغ کنند تا نسبت به اصلاح روند کار اقدام لازم انجام شود. معاون شهردار تهران اظهار کرد: بنابراین استفساریه ۲۵ آذر ماه سال گذشته ارسال شده و اگر شورای شهر نظری مغایر با عملکرد شهرداری داشت حتما بعد از گذشت ۴ ماه به ما اعلام میکرد تا لااقل از ادامه روند کار جلوگیری شود اما به هر جهت شورای حق دارد در هر مقطعی نظر خود را اعلام کند و ما نیز مطیع آن هستیم هرچند بازگشت به عقب بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است در عین حال معتقدم موارد مطرح شده از سوی برخی از اعضا و برداشت‌های دوگانه از این مصوبه نشات گرفته از اختلاف نظر بوده و در جلسات کارشناسی رفع خواهد شد. پورسید آقایی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا اعلام کردید که راهور شکایت خود را پس گرفته در حالی که پلیس منکر آن شد، اضافه کرد: به ما گفتند که پس گرفته‌ایم اما خودمان اعلام می‌کنیم.

اخبار بیشتر