کمک‌های هلال‌احمر به استان‌های سیل‌زده کشور ادامه دارد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

کمک‌های هلال‌احمر به استان‌های سیل‌زده کشور ادامه دارد

۹هزار نفر به پست‌های هلال احمر آذربایجان غربی مراجعه کردند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۹هزار نفر به پست‌های هلال احمر آذربایجان غربی مراجعه کردند
ارومیه - ایرنا - مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی گفت: 9 هزار و 657 مسافر در هفدهمین روز طرح نوروزی به پست های ایمنی و سلامت این استان مراجعه کردند.

سعید رهبر سوره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۴۲۴ نفر به خیمه‌های نماز، ۵۱۳ نفر به ایستگاه سلامت و ۸۳۲ نفر به ایستگاه دوستدار کودک مراجعه کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین در این روز یکهزار و ۳۰۲ نفر به کمپین بهرفت پیوستند و ۲ هزار و ۵۷۴ نقشه، ۲ هزار و ۱۶۴ بروشور و یکهزار و ۹۰۷ اقلام آموزشی و انگیزشی در بین مسافران توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال اجمر آذربایجان غربی بیان کرد: همچنین در هفدهمین روز این طرح به ۶ مورد حوادث جاده‌ای امدادرسانی شد.

وی اعلام کرد: از این تعداد پنج مورد حادثه جاده‌ای و یک مورد مربوط حادثه مربوط به سقوط یک خودرو به جوی آب در اشنویه است.

رهبر با بیان اینکه طی این حوادث ۳۰ نفر حادثه دیده وجود داشت، افزود: چهار نفر از حادثه دیدگان مصدوم شده و ۲ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی اظهار داشت: در این عملیات‌ها ۱۶۷ نیروی عملیاتی، ۲۹ دستگاه آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودروی نجات، ۲ دستگاه کمک دار و یک فروند بالگرد هوایی وجود داشت.

به گزارش ایرنا طرح امداد و نجات نوروزی در ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷ آغاز شد و تا ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۸ با ۳۲ پست ثابت و سیار و سه هزار و ۶۰۰ نفر روز نیروی امدادگر متخصص، نجاتگر، پزشک داوطلب و عوامل امدادی در طرح ملی امداد و نجات هلال احمر در پایگاه‌های هلال احمر آماده باش هستند.

۹۹۱۸/۷۱۲۹

خواندن خبر در سایت منبع

امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۵۳۰۰ نفر سیل‌زده در ایلام

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۵۳۰۰ نفر سیل‌زده در ایلام
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام از امدادرسانی به ۵ هزار و ۳۳۴ نفر سیل‌زده در شهرستان‌های مختلف استان خبر داد.

- اخبار استانها -

حسین عارفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: تاکنون به یک هزار و ۱۲۲ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار و ۳۳۴ نفر در مناطق تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی امدادرسانی شده و امروز در منطقه ماژین اقلام غذایی و امدادی مورد نیاز توسط ۳ فروند بالگرد هلال احمر توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: مناطق روستایی و عشایری شهرستان‌های ایلام، دهلران، سیروان، ملکشاهی، ایوان، چرداول، دره شهر، مهران و آبدانان تحت تاثیر باران شدید، سیل و آبگرفتگی قرار گرفته‌اند.

عارفی افزود: تاکنون در مجموع ۴۵۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۵۰۰ بسته غذایی یک ماهه، ۶۳۶ تخته چادر امدادی، ۱۷۴۵ تخته پتو، ۴۳۹ تخته موکت، ۴۶ عدد کلمن، ۱۸ ثوب شلوار، ۱۹ شعله فانوس، ۲۵ شعله والور، ۲۳۹ کیلوگرم نایلون پوششی و ۳۶۰۰ بسته نان در میان سیل‌زدگان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ تیم عملیاتی هلال احمر ایلام با حضور در مناطق آب گرفته شهرستان‌های دره‌شهر، ایوان و بدره در حال کمک و امدادرسانی به آسیب‌دیدگان هستند، افزود: تخلیه آب بیش از ۱۳۰ منزل مسکونی توسط نیروهای امدادی صورت گرفته است.

عارفی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نفر از سیل‌زدگان در کمپ‌های اسکان اضطراری هلال احمر در سطح استان تا حالا اسکان اضطراری داده شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم کمک‌های هلال احمر استان تهران به مناطق سیل زده کشور

مهرخبرگزاری مهر
تداوم کمک‌های هلال احمر استان تهران به مناطق سیل زده کشور
تهران- مدیرعامل هلال احمر استان تهران از تداوم کمک های هلال احمر استان تهران به مناطق سیل زده کشور خبر داد.

حسین کتابدار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هلال احمر استان تهران اقلام به میزان موکت ۲۰۰۰ تخته، بسته غذایی یک ماهه ۲۷۲۵ بسته، بسته غذایی ۷۲ ساعته ۵۰۰ بسته؛ روغن مایع ۸۱۷۵ قوطی، پتو مینک آرم‌دار ۲۷۹۰ تخته و چکمه مردانه ۹۸۱۶ جفت به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال کرده است.

وی افزود: این اقلام به صورت زمینی و به وسیله ۲ دستگاه تریلی، ۶ دستگاه کامیون و یک دستگاه کامیونت به این مناطق ارسال شده است.

مدیرعامل هلال احمر استان تهران گفت: اقلام امدادی ارسالی به مناطق سیل زده استان لرستان توسط جمعیت هلال احمر استان تهران نیز عبارت است از چادر مسافرتی ۹۰۰ دستگاه، چادر امدادی ۱۹۷۱ دستگاه، پتو مینک آرم دار ۱۳۲۰ تخته که به صورت زمینی و به وسیله ۲ دستگاه تریلی، ۳ دستگاه کامیون و ۲ دستگاه کامیونت ارسال شده است.

کتابدار گفت: اقلام امدادی ارسالی به مناطق سیل زده استان خوزستان توسط جمعیت هلال احمر استان تهران نیز چادرامدادی ۱۶۰ دستگاه، بسته غذایی یک ماهه ۱۰۰۰ بسته بوده است، که به صورت هوایی از طریق فرودگاه مهرآباد به این مناطق ارسال شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

انتقال ۷۰ تن کمک‌های هلال‌احمر به اهواز توسط پرواز ارتش به خوزستان

فارسخبرگزاری فارس
انتقال ۷۰ تن کمک‌های هلال‌احمر به اهواز توسط پرواز ارتش به خوزستان
معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: روز گذشته ۷۰ تن مواد غذایی و البسه از سوی هلال‌احمر تهران به کمک یک پرواز ارتش جمهوری اسلامی ایران به خوزستان منتقل شد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: روز گذشته ۷۰ تن مواد غذایی و البسه از سوی هلال‌احمر تهران به کمک یک پرواز ارتش جمهوری اسلامی ایران به خوزستان منتقل شد و امروز پرواز دیگری برای حمل مواد غذایی و البسه به فرودگاه اهواز انجام می‌شود.

وی گفت: پادگان ارتش جمهوری اسلامی ایران در اکثر شهرهای خوزستان به‌ویژه شهرهای در معرض آسیب استقرار پیدا کرد و اقدامات مؤثری در خصوص تخلیه مردم، تخلیه احشام، جابجایی وسایل منزل و اقدامات مهندسی برای ترمیم سیل. بندها انجام داده است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: بالگردهای هوانیروز به‌منظور اشراف اطلاعاتی و کسب اطلاعات به‌روز بر روی منطقه به پرواز درآمدند و هم‌زمان پهبادهای بزرگ و کوچک نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این حوزه به کار گرفته شد.

وی افزود: تعدادی قایق موتوری به‌منظور استفاده در مناطق موردنیاز خوزستان به شهرستان اهواز منتقل شد و تعدادی بالگرد نیروی دریایی ارتش به بالگردهای هوانیروز خوزستان اضافه شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حسین کتابدار، جمعیت هلال احمر استان تهران، سیل، اجتماعی و هلال احمر از تلگرام

❌۷ کشته بر اثر سوختن دو پراید

🔹تصادف یک دستگاه سمند و ۲ خودروی پراید در محور خوی - چایپاره (آذربایجان غربی) باعث سوختن دو خودرو شد.

🔹۳ مصدوم و ۷ جسد در این حادثه توسط نیروهای هلال احمر آذربایجان غربی رهاسازی شدند. / ایسنا

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


📸۷ کشته بر اثر سوختن دو خودرو

🔹تصادف یک دستگاه سمند و ۲ خودروی پراید در محور خوی - چایپاره (آذربایجان غربی) باعث سوختن دو خودرو شد.

🔹۳ مصدوم و ۷ جسد در این حادثه توسط نیروهای هلال احمر آذربایجان غربی رهاسازی شدند.


➖هلال احمر در ⁧ سیل گلستان و مازندران⁩ غافلگیر شد؟ / پاسخ ⁦ دکتر پیوندی، رییس جمعیت هلال احمر در نشست مطبوعاتی در استان گلستان


♦️کمک ۱۳ میلیارد تومانی مردم به هلال احمر برای سیل گلستان

سلیمی رئیس امدادونجات هلال احمر:

🔹تا ظهر دیروز (پنجشنبه) بیش از ۱۳ میلیارد تومان از طرف مردم برای کمک به سیلزدگان گلستان به حساب هلال احمر (۹۹۹۹۹) واریز شده است.

#سیل_مهربانی


۵ محموله کمک به سیل زدگان از ترکیه وارد کشور شد

جمعیت هلال احمر ماکو در استان آذربایجان غربی: ۵ محموله کمک ترکیه ای‌ها به سیل زدگان استان گلستان از طریق مرز بازرگان وارد کشور شد. /ایرنا


آیا هلال احمر در ⁧ سیل گلستان و مازندران⁩ غافلگیر شد؟

پاسخ پیوندی رییس هلال احمر در نشست خبری گرگان


نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
همزمان با شیوع ویروس کرونا در قم و دیگر نقاط کشور جمعی از طلاب حوزه علمیه برای کمک به پرستاران و یاری بیماران وارد بیمارستان‌های اختصاص یافته به این بیماری شدند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور، در نامه‌ای به وزیر بهداشت از آمادگی روان‌شناسان برای کنترل اضطراب کرونا خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد حاتمی در نامه رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت آمده است: ترس، استرس، اضطراب و نگرانی ناشی از ویروس کرونا تمام شهروندان و خانواده‌ها را درگیر کرده است، صد البته این شرایط عوارض خطرناک‌تر از ویروس کرونا دارد که متعاقبا گزارشی در این باره ارائه می‌شود. سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با سرمایه اجتماعی بیش از ۳۰ هزار عضو رسمی کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر کشور آماده است، به هر گونه ستاد مقابله با بحران صلاح می‌داند؛ اقدامات عملی از جمله تدوین بسته‌های آموزشی مقابله با استرس و اضطراب، شیوه‌های آرام سازی روانی و سایر مداخلات روانشناختی جهت عادی سازی شرایط موجود را انجام دهد. در شرایط کنونی باید با حضور دائمی روان‌شناسان و مشاوران در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مردم را به سوی مدیریت استرس سوق داد. در صورت صلاحدید، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با آن وزارتخانه صورت گیرد تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در سازمان جهت پیشگیری و کنترل ترس، اضطراب و استرس مردم استفاده شود.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
«عصر آقای کنگرلو آمد و گزارش مذاکره با آمریکایی‌ها را داد [آمریکایی‌ها] اطلاعات چندان مهمی نداده‌اند و خواستار آمدن به ایران به‌طور سری برای بررسی نیازهای جنگی ما بودند …» «محسن کنگرلو، مشاور امنیتی میرحسین موسوی و یکی از چهره‌های کلیدی ماجرای مک‌فارلین (ایران کنترا)، بعد از یک دوره بیماری درگذشت. او مبتلا به سرطان ریه بود.» به گزارش عصر ایران روزنامه شرق در گزارشی به بهانه درگذشت محسن کنگرلو نوشت: شروع ماجرای مک‌فارلین در واقع با محسن کنگرلو آغاز می‌شود. کنگرلو پنج سال پیش برای نخستین بار در دو گفت‌وگو برخی از ناگفته‌هایش از ماجرای مک‌فارلین را شرح داد. چند موضوع باعث شد کار خراب شود؛ یکی خود شخصیت «مک‌فارلین» بود که فرد عجول، عصبانی و کم‌صبری بود. محسن کنگرلو هنگامی که درگذشت بازنشسته وزارت کشور بود.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی باقری‌کنی در دیدار با الیزابت تیچی فیسلبرگر رئیس شورای حقوق بشر که در ژنو برگزار شد، با اشاره به ترور سردار سپهبد شهید سلیمانی، گفت: جنایت آمریکایی فقط یک فرمانده شجاع را از ملت ایران نگرفت، بلکه بزرگترین مدافع حقوق ملت‌های منطقه را مورد هدف قرار داد، لذا ساختارهای حقوق بشری دنیا باید در ردیف نخستین مدعیان خون شهید سلیمانی باشند و آمریکایی‌ها را به خاطر این جنایت رها نکنند. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، گفت: مراجع حقوق بشری دنیا نباید با سکوت در برابر تحریم به مشروعیت بخشی جنایت ضدانسانی آمریکا کمک کنند. وی با ارائه تصاویری از وضعیت فاجعه‌بار مصدومان شیمیایی جنگ تحمیلی به رئیس شورای حقوق بشر، گفت: از طنزهای تلخ تاریخ این است که کشورهای اروپایی که چند سال قبل سلاح شیمیایی در اختیار دیکتاتور بغداد قرار دادند تا مردم ایران و عراق را هدف قرار دهد، امروز مدعی حمایت از حقوق بشر شده و حامی قطعنامه حقوق بشری علیه ایران هستند! رئیس شورای حقوق بشر نیز در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه این شورا، گفت: تعامل میان کشورهای عضو سازمان ملل هدف اساسی شکل‌گیری شورای حقوق بشر است. انتهای پیام/

اخبار بیشتر