بازديد رئيس مجلس از لرستان: مردم نگران خسارات نباشند.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

بازديد رئيس مجلس از لرستان: مردم نگران خسارات نباشند.

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی با حضور دکتر لاریجانی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی با حضور دکتر لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه ١٣ فروردین ضمن بازدید از منطقه آب گرفتگی بر اثر سیل در منطقه میقان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی حضور یافت.

لاریجانی: برای سیل زدگان بودجه ویژه اختصاص می‌یابد / برای مسکن سیل زدگان برنامه‌ریزی شده

انتخابخبرگزاری انتخاب
لاریجانی: برای سیل زدگان بودجه ویژه اختصاص می‌یابد / برای مسکن سیل زدگان برنامه‌ریزی شده
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای جبران خسارات و ساخت مسکن سیل زدگان بودجه ویژه اختصاص داده می‌شود.وی افزود: احداث سدهای لازم برای کنترل آب‌ها و انجام برنامه‌های آبخیزداری و تهیه امکانات لازم برای لایروبی رودخانه‌ها از موضوعاتی است که در شرایط فعلی باید جدی گرفته شود.
لاریجانی: برای سیل زدگان بودجه ویژه اختصاص می‌یابد / برای مسکن سیل زدگان برنامه‌ریزی شده - 0

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای جبران خسارات و ساخت مسکن سیل زدگان بودجه ویژه اختصاص داده می‌شود.

به گزارش فارس، علی لاریجانی ظهر امروز در بدو ورود به استان لرستان در فرودگاه خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از نکات مهم در بارندگی‌های امسال این بود که در برخی بخش‌ها باید امکاناتی برای پیشگیری فراهم‌ شود.

وی افزود: احداث سدهای لازم برای کنترل آب‌ها و انجام برنامه‌های آبخیزداری و تهیه امکانات لازم برای لایروبی رودخانه‌ها از موضوعاتی است که در شرایط فعلی باید جدی گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی بخشی از اقدامات مربوط کارهای فوری است که برای کاهش خسارات و نجات مردم توسط استانداری و بخش‌های اجرایی و نیروهای مسلح در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از کار مربوط به حل مسائل مردم است؛ مانند جبران خسارت از بین رفتن مغازه‌ها منازل و کشاورزی مردم که خوشبختانه در دولت به این موضوع توجه شده است.

لاریجانی به تاکید رهبر معظم انقلاب بر توجه به اقدامات پیشگیرانه اشاره و عنوان کرد: بودجه کافی و ویژه‌ای برای بحث پیشگیری اختصاص خواهیم داد.

وی با بیان اینکه استان‌های مختلفی درگیر سیل هستند، گفت: در این بین لرستان خسارات زیادی از سیل دیده است.

رئیس مجلس بیان داشت: مردم نگرانی و اضطراب نداشته باشند و اگر خسارتی به منازل مغازه‌ها و وسائل آنها وارد شده جای نگرانی نیست، کمااینکه برای مسکن سیل زدگان برنامه‌ریزی شده و بودجه مورد نیاز برای دولت در این راستا تامین می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

علی لاریجانی وارد لرستان شد

برناخبرگزاری برنا
علی لاریجانی وارد لرستان شد
دقایقی پیش؛

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با هدف بازدید از مناطق سیل‌زده و بررسی اوضاع منطقه وارد استان شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با علی لاریجانی، مناطق سیلزده لرستان، دکتر علی لاریجانی، استان مرکزی و جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی از تلگرام

➖اصلاح ساختار اقتصاد ایران/ علی لاریجانی در گفت‌وگو با روزنامه سازندگی ابعاد تازه‌ای از برنامه‌ی اصلاح بودجه کشور را اعلام کرد

▫️دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه سازندگی ابعاد تازه‌ای از برنامه‌ی اصلاح بودجه کشور را اعلام می‌کند. او می‌گوید: «نیازمند اصلاح ساختار اقتصادی کشور هستیم.» و در عین حال تاکید دارد که «باید بعضی از بخش‌های موازی در اقتصاد کاهش یابد».


➖جزئیات اصلاح ساختاری/ دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه سازندگی ابعاد تازه‌ای از برنامه‌ی اصلاح بودجه کشور را اعلام کرد

▫️جلد #روزنامه_سازندگی، ‌ یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷


📺 علی لاریجانی رئیس مجلس از مناطق سیل‌زده شرق مازندران بازدید کرد


🔻همین سرانگشتی بودن حسابرسی‌ها و بررسی فله‌ای طرح‌های اجرایی وزارت نیرو با ضریب خطاهای وحشتناک و نپرداختن دقیق و جامع به واقعیت‌ها بوده است که کشور را با این حد از بحران و مصیبت روبرو کرده است.

🔹جناب وزیر تنها راه‌های جایگزین تامین آب را محدود به برداشت از آب‌های زیرزمینی، خرید آب و شیرین کردن آب دریا می‌دانند. طبیعی است که با چنین نگاه‌های محدود و منسوخی که در غالب مسئولین می‌توان نظیرهای آن را پیدا کرد، هر روز باید در انتظار بحران سازی‌های جدید باشیم.

🔹 اگر آقای اردکانیان (و همچنین جناب دکتر علی لاریجانی) توانایی دارند، می‌توانیم با پرداختن به بررسی‌های دقیق و لزوما پرهیز از نگاه‌های نوک دماغی و محاسبات سرانگشتی، به تحلیل و واکاوی کارکرد پدیده‌ها و اقدام‌های مدیریت آب در ۳ دهه گذشته بپردازیم «تا سیه روی شود هر که در او غش باشد»!

رضا رمضانی، کارشناس محیط زیست


آب مناطق سیلزده لرستان آلوده نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

تاکنون هیچ موردی از ابتلای به بیماری ناشی از مصرف آب آلوده در مناطق سیلزده این استان گزارش نشده است.


نظرها

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: محمد علی وکیلی گفت: نتیجه تست کرونای چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت شد؛ ممکن است که این رقم افزایش یابد چون فعلا ۳۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند و نتیجه تست بقیه نمایندگان هنوز مشخص نیست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محمد علی وکیلی نماینده تهران و عضوهیات رییسه مجلس شورای اسلامی امروز با هشتگ «کرونا را شکست می‌دهیم» در توئیتر نوشت: طبق اطلاع از تست کروناویروس سی نفر از همکاران در مجلس شورای اسلامی، تاکنون نتیجه اعلان شده‌ چهار نفر مثبت است. وی در این باره گفت: نتیجه تست کرونای چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت شد؛ ممکن است که این رقم افزایش یابد چون فعلا ۳۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند به این معنا که نتیجه ۳۰ نفر تاکنون مشخص شده است. نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که رد صورت افزایش تعداد نمایندگان مبتلا تصمیم هیات رییسه و مجلس شورای اسلامی در این باره چه خواهد بود، گفت: باید منتظر باشیم که نتایج تست‌ها معلوم شود و اگر نتیجه تست بقیه نمایندگان معلوم شود در صورت افزایش تعداد همکاران مبتلا به کرونا در این باره تصمیم می‌گیریم. وکیلی درباره تدابیر مجلس برای مبارزه با ویروس کرونا نیز گفت: طبیعتا ورود مراجعان به دفاتر نمایندگان را باید تا اطلاع ثانوی ممنوع کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * کسی که مبتلا به ویروس کرونا، ایدز یا هر ویروس دیگر باشد و می‌داند که اگر با کسی تماس یابد، فرد مقابل مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * از نظر فقهی، شرعی و حقوقی هر انسانی باعث مرگ دیگری شود، باید دیه بپردازد و قتل عمد به حساب می‌آید. * ممنوعیتی که شورای تامین یک استان صادر می‌کند، می‌تواند قضیه را حاد کرده و سببیت عرفی را محقق کند.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ساعت قبل
«محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس دهم در گفت‌وگو با فارس، ضمن تسلیت به مردم حوزه انتخابیه خود اعلام کرد که «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم به علت ابتلا به آنفولانزا درگذشت. وی افزود: مرحوم رمضانی که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود در انتخابات ۲ اسفند با کسب اکثریت آرا به عنوان منتخب مردم به بهارستان راه یافته بود اما متاسفانه شب گذشته به دلیل ابتلا به ویروس آنفولانزا درگذشت و به یاران شهیدش پیوست. به گزارش فارس، رمضانی دستک در انتخابات اخیر ۱۳ هزار و ۹۴۸ رأی کسب کرده و قرار بود در خرداد ماه سال آتی به عنوان منتخب مردم آستانه اشرفیه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس مراسم تحلیف را به جا آورد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، همزمان گروههای مسلح طرفدار ارتش ترکیه تلاش کردند که با بهره برداری از حملات هوایی و توپخانه‌ای یاد شده عناصر خود را برای حمله به مناطق آزاد شده دوباره جمع آوری کرده و بسیج کنند. از اطراف شهر تل تمر در ریف الحسکه نیز خبر می‌رسد که نیروهای ارتش ترکیه و گروههای مسلح مزدور آن حملات خمپاره‌ای خود به خانه‌های مردم در روستای این منطقه را از سرگرفتند. آنها روستای ام الکیف و اطراف آن را در شمال شهر تل تمر با گلوله‌های سنگین هدف قرار دادند. نیروهای ارتش ترکیه همچنین از طریق روستای مرزی السکریه، ۹ دستگاه تریلر حامل تانک‌ها و سکوهای پرتاب موشک و زرهپوش‌های خود را به همراه دو خودروی نظامی لجستیکی وارد خاک سوریه کردند. این تریلرها به سمت روستاهای ناحیه تل تمر و ابو راسین حرکت کردند.

اخبار بیشتر