حجم خسارات وارده به لرستان خیلی بالا است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

حجم خسارات وارده به لرستان خیلی بالا است

حجم خسارات وارده به زیرساخت‌های حمل و نقل لرستان خیلی بالا است

مهرخبرگزاری مهر
حجم خسارات وارده به زیرساخت‌های حمل و نقل لرستان خیلی بالا است
خرم‌آباد- معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: حجم خسارات وارده به زیرساخت‌های حمل و نقل لرستان در جریان سیلاب اخیر خیلی بالا است.

خیرالله خادمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امروز از محورهای مختلف لرستان بازدید به عمل آمد، اظهار داشت: حجم خسارات وارده به زیرساخت‌های حمل و نقل متأسفانه خیلی بالا است و در سراسر استان این شرایط حاکم است.

وی با بیان اینکه امیدواریم با بررسی دقیقی که به عمل می‌آوریم خسارات وارده به زیرساخت‌ها را در آینده اعلام کنیم، عنوان کرد: مهم‌ترین بحث این است که بتوانیم محورهای اصلی را به صورت موقت بازگشایی کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، بیان داشت: همکاران ما در راهداری و بخش خصوصی با فعالیت‌های خوبی کار را پیش می‌برند، خوشبختانه مسیری در پلدختر باز شده تا بتوانند دسترسی جاده‌ای داشته باشند، امیدواریم تا فردا بتوانیم از طریق جاده موقتی که وجود دارد، آن را به آزاد راه متصل کنیم و تردد جاده‌ای را آنجا داشته باشیم.

خادمی، ادامه داد: موضوع اصلی این بوده ما بتوانیم مطالعات دقیقی روی محور خرم آباد - پلدختر انجام دهیم، این محور در طول ۶۰ کیلومتر خسارت‌های زیادی دیده است، با به کار گیری مشاور و ایجاد واریانتهای جدید به صورت اساسی بازسازی آن را شروع می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

اعزام تیم تخصصی و مجهز امداد و نجات به لرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا
اعزام تیم تخصصی و مجهز امداد و نجات به لرستان
به دنبال وقوع سیل در پل‌دختر لرستان و ضرورت امداد رسانی به مردم آن منطقه، با دستور فرمانده سپاه عاشورا ۷ کامیون کمک‌های مردمی شامل پتو، کنسرو، آب آشامیدنی و لوازم گرمایشی به منطقه لرستان ارسال شد.

به گزارش ایسنا، یک تیم ۲۰ نفره متخصص و مجهز به وسایل امداد و نجات نیز به پل دختر لرستان اعزام شد.

همچنین یک دستگاه نانوایی سیار پخت نان با توان پخت روزانه ۳۰۰۰ نان، باتمام امکانات و نیروی انسانی لازم به لرستان اعزام شد.

گفتنی است، در پی وقوع سیل در آق قلا گلستان نیز تیم‌های امدادرسانی و کمک‌های مردمی از آذربایجان شرقی به منطقه گلستان اعزام و ارسال شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان
این اقلام قرار است از صبح چهارشنبه به مناطق سیل زده خوزستان و لرستان ارسال شود.

۵۰ تن اقلام امدادی شامل چادر، پتو و بسته مواد غذایی یک ماهه از سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور توسط هواپیمای ارتش به اهواز ارسال شد.

این اقلام قرار است از صبح چهارشنبه به مناطق سیل زده خوزستان و لرستان ارسال شود.تصاویر علی معرف، عکاس ایرنا را در ادامه می‌بینید:

(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 2(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 4(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 5(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 6(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 7(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 8(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 10(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 11(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 12(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 13(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 14(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 15

خواندن خبر در سایت منبع

«مواد غذایی، آب و دارو» نیاز اولیه سیل‌زدگان لرستان

مهرخبرگزاری مهر
«مواد غذایی، آب و دارو» نیاز اولیه سیل‌زدگان لرستان
خرم آباد- نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مواد غذایی، آب آشامیدنی و دارو نیاز اولیه مردم مناطق سیل زده است.

به گزارش خبرگزاری صدا مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی در جمع خبرنگاران در فرودگاه خرم آباد افزود: به همین منظور امروز یک راه جدید دسترسی به پلدختر ایجاد و محموله‌های غذایی به سمت این منطقه سرازیر شد.

امام جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: در حال حاضر بخشی از این محموله‌ها تحویل مردم شده و مابقی نیز از طریق بالگرد ارسال خواهند شد.

وی ابراز امیدواری کرد مشکل تأمین نیازهای اولیه مردم به زودی حل شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی، سیلاب، آذربایجان شرقی و آق قلا گلستان از تلگرام

خدمات رسانی گروه‌های جهادی استان آذربایجان شرقی در آق بلاق و توزیع کمک‌های مردمی که توسط سپاه عاشورا در حال توزیع بین سیل زدگان است.


راه آهن آق قلا بعد از انفجار

🔹راه آهن آق قلا (گلستان) با ممانعت از عبور سیلاب، موجب انباشت سیلاب و ایجاد خسارت برای روستاهای اطراف شده بود.


♦️ پرواز ۵ بالگرد هلال احمر برای رساندن اقلام امدادی به سیل‌زدگان گلستانی

🔹 معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از انتقال و توزیع اقلام امدادی در شهر آق قلا و روستاهای اطراف آن و روستاهای گمیشان به وسیله پنج بالگرد هلال احمر خبر داد.

🔹پس از انتقال اقلام از طریق بالگرد به وسیله قایق‌ها و خودروهای شاسی بلند، اقلام امدادی میان حادثه دیدگان توزیع می‌شود و در مناطقی که دسترسی مشکل باشد این عملیات به وسیله بالگرد انجام خواهد شد.


💢وعده بیهوده به مردم ندهید

میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان:

❗️بسیاری از مردم سیل‌زده در لرستان تمام هستی خود را از دست داده‌اند.

❗️نباید وعده بیهوده و غیر قابل عمل به مردم داده شود.


➖️وزیر کشور: دبی سیلاب در «آق قلا» کاهش یافت

رحمانی فضلی:

▫️دبی سیلاب و روان آب‌های منطقه آق قلا (گلستان) از ۳۰۰ به ۹۰ متر مترمکعب در ثانیه و ارتفاع روان آبهای منطقه حدود نیم متر کاهش یافته است. /ایرنا


➖تصویری بعد از انفجار راه آهن آق قلا

▫️راه آهن آق قلا (گلستان) با ممانعت از عبور سیلاب، موجب انباشت سیلاب و ایجاد خسارت برای روستاهای اطراف شده بود/تسنیم


نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
شلوغی این روز‌های بازار و بی‌توجهی برخی مردم به رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، سوژه کارتونی از فیروزه مظفری در خبرآنلاین شد.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
از طرفی طرفداران اجباری شدن استفاده از ماسک می‌گویند در شهرهای کرونازده چین دولت همه شهروندان را ملزم به استفاده از آن کرده و این وسیله بهداشتی را به تعداد زیاد در اختیار مردم قرار داده است. اما کسانی هم هستند که می‌گویند استفاده از ماسک برای کسانی که مبتلا به بیماری نیستند منطق جدی ندارد. نکته دوم این است که ماسک مدام باید تعویض یا شسته شود و استفاده از یک ماسک شسته نشده برای ساعات طولانی خود منبع آلودگی و بیماری خواهد بود. به همین دلیل استفاده از ماسک می‌تواند خطرآفرین هم باشد. مثلا کسانی که ماسک می‌زنند مدام مجبورند آن را روی صورت خود جابه‌جا کنند و برای این کار دست خود را به مثلث حساس صورت یعنی چشم‌ها، بینی و دهان می‌زنند.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * کسی که مبتلا به ویروس کرونا، ایدز یا هر ویروس دیگر باشد و می‌داند که اگر با کسی تماس یابد، فرد مقابل مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * از نظر فقهی، شرعی و حقوقی هر انسانی باعث مرگ دیگری شود، باید دیه بپردازد و قتل عمد به حساب می‌آید. * ممنوعیتی که شورای تامین یک استان صادر می‌کند، می‌تواند قضیه را حاد کرده و سببیت عرفی را محقق کند.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
کرد آنلاینکرد آنلاین6 ساعت قبل
عصر کرد - جدول پخش تلویزیونی دروس دوره تحصیلی ابتدایی اعلام شد. بنا به اعلام معاونت آموزش ابتدایی، جدول پخش هفته اول برنامه‌های مکمل شبکه آموزش مخصوص دانش آموزان دوران ابتدایی که از شنبه ۱۰ اسفند پخش می‌شود، اعلام شد. برنامه‌های تدریس دروس ابتدایی در شبکه آموزش به شرح زیر است: شنبه ۱۰ اسفند:۱۰٫۳۰ فارسی اول۱۰٫۵۰ علوم سوم۱۱٫۳۰ فارسی پنجمیک شنبه ۱۱ اسفند۱۰٫۳۰ ریاضی دوم۱۰٫۵۰ ریاضی چهارم۱۱٫۳۰ علوم ششمدوشنبه ۱۲ اسفند۱۰٫۳۰ ریاضی اول۱۰٫۵۰ فارسی سوم۱۱٫۳۰ ریاضی پنجمسه شنبه ۱۳ اسفند۱۰٫۳۰ علوم اول۱۰٫۵۰ علوم پنجم۱۱٫۳۰ فارسی ششمچهارشنبه ۱۴ اسفند۱۰٫۳۰ فارسی اول۱۰٫۵۰ ریاضی سوم۱۱٫۳۰ ریاضی ششمپنج شنبه ۱۵ اسفند۱۰٫۳۰ علوم دوم۱۰٫۵۰ فارسی چهارم۱۱٫۳۰ ریاضی پنجمجمعه ۱۶ اسفند۱۰٫۳۰ فارسی دوم۱۰٫۵۰ ریاضی ششم۱۱:۱۰ علوم چهارم

اخبار بیشتر