1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

حجم خسارات وارده به لرستان خیلی بالا است

حجم خسارات وارده به زیرساخت‌های حمل و نقل لرستان خیلی بالا است

مهرخبرگزاری مهر
حجم خسارات وارده به زیرساخت‌های حمل و نقل لرستان خیلی بالا است

خیرالله خادمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امروز از محورهای مختلف لرستان بازدید به عمل آمد، اظهار داشت: حجم خسارات وارده به زیرساخت‌های حمل و نقل متأسفانه خیلی بالا است و در سراسر استان این شرایط حاکم است.

وی با بیان اینکه امیدواریم با بررسی دقیقی که به عمل می‌آوریم خسارات وارده به زیرساخت‌ها را در آینده اعلام کنیم، عنوان کرد: مهم‌ترین بحث این است که بتوانیم محورهای اصلی را به صورت موقت بازگشایی کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، بیان داشت: همکاران ما در راهداری و بخش خصوصی با فعالیت‌های خوبی کار را پیش می‌برند، خوشبختانه مسیری در پلدختر باز شده تا بتوانند دسترسی جاده‌ای داشته باشند، امیدواریم تا فردا بتوانیم از طریق جاده موقتی که وجود دارد، آن را به آزاد راه متصل کنیم و تردد جاده‌ای را آنجا داشته باشیم.

خادمی، ادامه داد: موضوع اصلی این بوده ما بتوانیم مطالعات دقیقی روی محور خرم آباد - پلدختر انجام دهیم، این محور در طول ۶۰ کیلومتر خسارت‌های زیادی دیده است، با به کار گیری مشاور و ایجاد واریانتهای جدید به صورت اساسی بازسازی آن را شروع می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

اعزام تیم تخصصی و مجهز امداد و نجات به لرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا
اعزام تیم تخصصی و مجهز امداد و نجات به لرستان

به گزارش ایسنا، یک تیم ۲۰ نفره متخصص و مجهز به وسایل امداد و نجات نیز به پل دختر لرستان اعزام شد.

همچنین یک دستگاه نانوایی سیار پخت نان با توان پخت روزانه ۳۰۰۰ نان، باتمام امکانات و نیروی انسانی لازم به لرستان اعزام شد.

گفتنی است، در پی وقوع سیل در آق قلا گلستان نیز تیم‌های امدادرسانی و کمک‌های مردمی از آذربایجان شرقی به منطقه گلستان اعزام و ارسال شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان

۵۰ تن اقلام امدادی شامل چادر، پتو و بسته مواد غذایی یک ماهه از سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور توسط هواپیمای ارتش به اهواز ارسال شد.

این اقلام قرار است از صبح چهارشنبه به مناطق سیل زده خوزستان و لرستان ارسال شود.تصاویر علی معرف، عکاس ایرنا را در ادامه می‌بینید:

(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 2(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 4(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 5(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 6(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 7(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 8(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 10(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 11(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 12(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 13(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 14(تصاویر) ارسال اقلام امدادی به سیل زدگان خوزستان و لرستان - 15

خواندن خبر در سایت منبع

«مواد غذایی، آب و دارو» نیاز اولیه سیل‌زدگان لرستان

مهرخبرگزاری مهر
«مواد غذایی، آب و دارو» نیاز اولیه سیل‌زدگان لرستان

به گزارش خبرگزاری صدا مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی در جمع خبرنگاران در فرودگاه خرم آباد افزود: به همین منظور امروز یک راه جدید دسترسی به پلدختر ایجاد و محموله‌های غذایی به سمت این منطقه سرازیر شد.

امام جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: در حال حاضر بخشی از این محموله‌ها تحویل مردم شده و مابقی نیز از طریق بالگرد ارسال خواهند شد.

وی ابراز امیدواری کرد مشکل تأمین نیازهای اولیه مردم به زودی حل شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی، سیلاب، آذربایجان شرقی و آق قلا گلستان از تلگرام

خدمات رسانی گروه‌های جهادی استان آذربایجان شرقی در آق بلاق و توزیع کمک‌های مردمی که توسط سپاه عاشورا در حال توزیع بین سیل زدگان است.


راه آهن آق قلا بعد از انفجار

🔹راه آهن آق قلا (گلستان) با ممانعت از عبور سیلاب، موجب انباشت سیلاب و ایجاد خسارت برای روستاهای اطراف شده بود.


♦️ پرواز ۵ بالگرد هلال احمر برای رساندن اقلام امدادی به سیل‌زدگان گلستانی

🔹 معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از انتقال و توزیع اقلام امدادی در شهر آق قلا و روستاهای اطراف آن و روستاهای گمیشان به وسیله پنج بالگرد هلال احمر خبر داد.

🔹پس از انتقال اقلام از طریق بالگرد به وسیله قایق‌ها و خودروهای شاسی بلند، اقلام امدادی میان حادثه دیدگان توزیع می‌شود و در مناطقی که دسترسی مشکل باشد این عملیات به وسیله بالگرد انجام خواهد شد.


💢وعده بیهوده به مردم ندهید

میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان:

❗️بسیاری از مردم سیل‌زده در لرستان تمام هستی خود را از دست داده‌اند.

❗️نباید وعده بیهوده و غیر قابل عمل به مردم داده شود.


➖️وزیر کشور: دبی سیلاب در «آق قلا» کاهش یافت

رحمانی فضلی:

▫️دبی سیلاب و روان آب‌های منطقه آق قلا (گلستان) از ۳۰۰ به ۹۰ متر مترمکعب در ثانیه و ارتفاع روان آبهای منطقه حدود نیم متر کاهش یافته است. /ایرنا


➖تصویری بعد از انفجار راه آهن آق قلا

▫️راه آهن آق قلا (گلستان) با ممانعت از عبور سیلاب، موجب انباشت سیلاب و ایجاد خسارت برای روستاهای اطراف شده بود/تسنیم


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: مبارزه جدی با ناسلامتی­ و فساد در برون و درون قوه قضائیه مورد تاکید ما­ست و هیچگونه ناسلامتی پذیرفته نیستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با روسای دادگستری و دادستان‌های مراکز استان افزود: موضوع مبارزه با فساد تاکید همیشگی ما بوده و مسئله سلامت در دستگاه قضایی بسیار مهم است. وی تاکید کرد: بنابراین هیچگونه ناسلامتی و فساد پذیرفته نیست و مبارزه جدی با آن در درون قوه قضائیه و بیرون قوه قضائیه مورد تاکید ماست. رئیس قوه قضائیه در ادامه بحث به اعتماد سازی عمومی اشاره کرد و گفت: این موضوع باید صورت گیرد و سرمایه‌های اجتماعی موفق شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: برخی از کار‌های ما هزینه‌های اجتماعی را درست می‌کند که نباید این گونه باشد و سرمایه اجتماعی برای دستگاه قضائی بسیار مهم است. رئیس قوه قضائیه افزود: کاهش­ سرمایه اجتماعی و ضرورت رضایت مندی عمومی نسبت به قوه قضائیه نکته بسیار مهمی است که این نیز با نامتناسب بودن برخی از برخورد‌ها در سطوح مختلف بعضا موجب گله مندی می‌شود.
فارسفارس21 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

اخبار بیشتر