1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

گزیده‌ای از آخرین حرف‌های زنده‌یاد جمشید مشایخی

واکنش رسانه‌های خارجی به درگذشت جمشید مشایخی

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
واکنش رسانه‌های خارجی به درگذشت جمشید مشایخی

اعتمادآنلاین| درگذشت جمشید مشایخی بازیگر سینما و تئاتر علاوه بر بازتاب و واکنش رسانه‌های داخلی، در رسانه‌های خارجی نیز واکنشهای مختلفی را به دنبال داشت.

روزنامه‌های نیویورک تایمز، واشنگتن پست، واشنگتن تایمز، شبکه‌های تلویزیونی ام اس ان، یورونیوز، خبرگزاری آناتولی ترکیه و آسوشیتدپرس با انتشار خبر درگذشت جمشید مشایخی به این مسئله واکنش نشان دادند و درگذشت وی را اتفاقی دردناک و مهم برای سینما و تاتر ایران اعلام کردند.

یورو نیوز نیز با انتشار گزارشی مفصل، جمشید مشایخی را مرید راه عشق نام گذاشت.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

رضا کیانیان: جمشید مشایخی مانند فردین، انتظامی و شکیبایی نمی‌تواند از پیش ما برود

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
رضا کیانیان: جمشید مشایخی مانند فردین، انتظامی و شکیبایی نمی‌تواند از پیش ما برود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رضا کیانیان با انتشار ویدئویی از نقش‌آفرینی‌های مختلف جمشید مشایخی در اینستاگرام، نوشت: «جمشید مشایخی هیچ وقت نمی‌تواند از پیش ما برود. حتی اگر خودش بخواهد. هر بازیگری که در قلب مردم جا داشته باشد، جاودانه است. مگر فردین، ناصر، انتظامی، رشیدی، فنی زاده، شکیبایی، نادره، …. و ده‌ها بازیگر بزرگ دیگر از کنار ما رفته‌اند؟»

رضا کیانیان: جمشید مشایخی مانند فردین، انتظامی و شکیبایی نمی‌تواند از پیش ما برود - 2

خواندن خبر در سایت منبع

خاطره جالب بهنوش طباطبایی از هم‌بازی شدن با جمشید مشایخی/ عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
خاطره جالب بهنوش طباطبایی از هم‌بازی شدن با جمشید مشایخی/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهنوش طباطبایی با انتشار تصویری از خود و جمشید مشایخی در اینستاگرام نوشت: «اولین دیدار ما بود …پانزده سال پیش در «عشق گمشده» و بعد از آن … «پیله‌های پرواز»، اون روزها …همه جانم چشم بود و گوش تا خوب ببینم و بشنوم از بزرگی که نگاه مهربونش پشت و پناه من تازه وارد بود …

من اون نگاه رو از کودکی می‌شناختم … آشنای آشنا بود … از همان وقتی که کودکانه، دلواپسانه گریه می‌کردم برای گل‌های قیچی شده گلخونه خان بابا … حالا خان بابا کنارم بود و می‌شد از نزدیک حس کرد بزرگی رو.

پرسیدم: _آقا چه کار باید بکنم؟ من که اول راهم، شما بگو باید چه کنم؟ _دخترم! فقط اینو یادت باشه … برای اینکه، همه چی بشی در این راه باید اول، هیچ بشی … در این راه.»

خاطره جالب بهنوش طباطبایی از هم‌بازی شدن با جمشید مشایخی/ عکس - 5

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران
تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ایران، شامگاه سه‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ پس از تحمل یک دوره بیماری درگذشت. تصاویر آرشیوی ذیل از آثار عکاسان باشگاه خبرنگاران جوان، به بهانه درگذشت این هنرمند نامی و پیشکسوت بازنشر می‌شود.

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران، از سال ۱۳۳۶ با نمایش «وظیفه پزشک» فعالیت بازیگریش را آغاز کرد و با فیلم کوتاه «جلد مار» در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد. مرحوم مشایخی نقش‌های مهم و ماندگاری را در فیلم‌های سینمایی «گاو»، «قیصر»، «کمال‌الملک»، «گل‌های داودی»، «طلسم»، «روز واقعه»، «جرم» و «سیزده۵۹» و مجموعه‌های تلویزیونی «هزاردستان»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی (ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «ستایش» ایفا کرده بود.

تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 3تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 4تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 5تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 6تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 7تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 8تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 9تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 10تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 11تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 12تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 13تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 14تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 15تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 16تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 17تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 18تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 19تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 20تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 21تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 22تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 23تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 24تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 25تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 26تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 27تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 28تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 29تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 30تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 31تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 32تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 33تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 34تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 35تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 36تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 37تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 38

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با جمشید مشایخی، بهنوش طباطبایی، چهره‌ها در اینستاگرام، شبکه‌‌های اجتماعی و بازیگر ایرانی از تلگرام

🔻سفر رئیس‌جمهوری ایران به عراق در آیینه رسانه‌های آمریکا

🔹سفر سه روزه رئیس جمهوری کشورمان به عراق در سرتیتر رسانه‌های مطرح امریکا قرار گرفت. تلاقی زمان این سفر با مسائلی همچون پروژه بازسازی اقتصادی و زیربنایی سوریه، تحریم‌های ترامپ به خصوص در دو محور صنعت نفت و تبادلات بانکی، همگی بر اهمیت این سفر افزوده است.

🔹با نگاهی به رسانه‌های بزرگ امریکایی مثل نیویورک تایمز و واشنگتن پست متوجه موضوع تحریم‌های ترامپ در ضرورت سفر روحانی به بغداد هستیم. نیویورک تایمز در گزارشی با تیتر «ایران به دنبال توسعه روابط اقتصادی با بغداد جهت بی‌اثر کردن تحریم‌های ترامپ است» شرایط اقتصادی و سیاسی دو کشور را مورد بررسی قرار داده است. استدلال این بنگاه رسانه‌ای بر این است که ایران بیش از ظرفیتش در عراق نفوذ و قدرت دارد/ اعتمادآنلاین


اینستاگرام گردی: جدید از بهنوش طباطبایی در اکران فیلم «غلامرضا تختی»

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


#منهای_ورزش

جمشید مشایخی درگذشت

جمشید مشایخی ساعت ۲۱امروز سه‌شنبه ۱۳فروردین درگذشت. / ایسنا

اعلام درگذشت جمشید مشایخی در صفحه اینستاگرام مرحوم توسط فرزندانش


#فوری

🔘 جمشید مشایخی درگذشت

✖️ جمشید مشایخی ساعت ۲۱ امروز سه‌شنبه ۱۳ فروردین درگذشت. / ایسنا

اطلاعیه مراسم ترحیم👇


واکنش رسانه‌های خارجی به درگذشت جمشید مشایخی

🔻روزنامه‌های نیویورک تایمز، واشنگتن پست، واشنگتن تایمز، شبکه‌های تلویزیونی ام اس ان، یورونیوز، خبرگزاری آناتولی ترکیه و آسوشیتدپرس با انتشار خبر درگذشت جمشید مشایخی به این مسئله واکنش نشان دادند و درگذشت وی را اتفاقی دردناک و مهم برای سینما و تاتر ایران اعلام کردند.

🔻یورو نیوز نیز با انتشار گزارشی مفصل، جمشید مشایخی را مرید راه عشق نام گذاشت.

yon. ir/DFTZ۰


📢 بازتاب خبر درگذشت جمشید مشایخی در رسانه‌های خارجی

◀️ یورو نیوز نیز با انتشار گزارشی مفصل، جمشید مشایخی را مرید راه عشق نام گذاشت.


نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
انتخابانتخاب11 ساعت قبل
اتشار پاسخ آیت الله ناصر مکارم شیرازی به استفتائی درباره مسابقه «برنده باش» روز گذشته به یکی از مهمترین و پربحث‌ترین ‏اخبار فضای مجازی تبدیل شده بود. مقدمه حضور در ‏این مسابقه، شرکت در مسابقه اپلیکیشن برنامه مذکور است و برای شرکت در آن مسابقه نیز به ازای تعدادی سوال، مبلغی ‏مشخص باید پرداخت شود. ‏رهبر معظم انقلاب: صداوسیما بخت آزمایی را ترویج نکندرهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف نیز به موضوع ترویج بخت آزمایی اشاره ‏کردند. بسیاری از آن‌ها از وزیر ارتباطات خواسته‌اند ‏که با پیگیری این موضوع، ماجرای این گونه مسابقات را فیصله دهد. حال باید منتظر ماند و دید با وجود این تذکرات و نیز ابراز ‏نظر صریح رهبر معظم انقلاب، آیا صداوسیما این گونه مسابقات را تعطیل خواهد کرد؟
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
معاون صدای رسانه ملی افزود: اکنون در زمانی که هجمه‌های گوناگون علیه ماست رادیو در کشور ما با آرامش کار خود را انجام می‌دهد و از تهدید‌ها فرصت ساخته است. وی ادامه داد: اصحاب رادیو به مناسبت ۷۹ سالگی این رسانه در حالی گرد هم آمدند که در ۴ دهه گذشته افتخارات بزرگی را برای رسانه ملی به ارمغان آورده‌اند. همکاران ما در رادیو سعی کردند داشته‌های این رسانه را در ساختار‌های مختلف ارائه دهند و جایگاه خوبی بین مخاطبان پیدا کنند. وی ادامه داد: در بخش بین الملل این جشنواره شاهد حضور جدی آثار خارجی بوده‌ایم و در بخش اجلاس جهانی صدا که بخش پژوهشی جشنواره محسوب می‌شد شاهد کارهای پژوهشی سطح بالایی بوده‌ایم. حمید شاه ابادی درباره تشکیل دبیر خانه دائمی جشنواره رادیو افزود: دبیر خانه دائمی جشنواره رادیو در معاونت صدا تشکیل شده است تا این حرکت مجدانه ادامه پیدا کند و تعامل ما با جهان ادامه پیدا خواهد کرد.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
از همه تهدید‌ها فرصت ساخته است و اصحاب رسانه‌ها توانسته‌اند به خوبی کار خود را انجام دهد. امروز که ۷۹ سال از شروع کار رادیو در ایران می‌گذرد کشور ما در این راه موفق بوده است. * برگزیدگان نمایش کوتاه بخش بین الملل- لوح تقدیر و جایزه دوم به فرهاد امینی برای نمایش «ساعت ده و دو دقیقه» از رادیو نمایش رسید. * برگزیدگان خلاقانه بخش آزاد- لوح تقدیر و جایزه دوم به منصوره توحید لو برای برنامه «دروازه دولت» از رادیو تهران رسید. * برگزیدگان تهیه کنندگی- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول تهیه کنندگی به فرشاد آذر نیا برای نمایش «سوغاتی» رسید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سید «عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد پنج‌شنبه پیشنهاد «محمد جواد ظریف» برای مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا را «جدی» و «مسبوق به سابقه» خواند و گفت واکنش آمریکایی‌ها به این پیشنهاد که بر آزادی یکجانبه زندانیان آمریکایی تأکید دارد، نشانگر عدم درک صحیح واشنگتن از مذاکره و توافق خواند. من آمادگی دارم تا این کار را انجام دهم و اختیار انجام این کار را نیز دارم. ما شش ماه پیش به دولت آمریکا اطلاع دادیم که آمادگی این کار را داریم و هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم. اگر آنها هر چیزی به جز این به شما بگویند، دروغ گفته‌اند.» در واکنش به این اظهارات، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر به شرط‌گذاری روی آورد و اعلام کرد که ایران ابتدا باید به صورت یکجانبه تمام زندانیان آمریکایی را آزاد کند. یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این مورد به پایگاه «المانیتور» گفته است: «رژیم ایران می‌تواند جدیت خود در خصوص مسائل کنسولی را با آزاد کردن فوری اشخاص بی‌گناه آمریکایی نشان دهد.

اخبار بیشتر