گزیده‌ای از آخرین حرف‌های زنده‌یاد جمشید مشایخی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

گزیده‌ای از آخرین حرف‌های زنده‌یاد جمشید مشایخی

واکنش رسانه‌های خارجی به درگذشت جمشید مشایخی

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
واکنش رسانه‌های خارجی به درگذشت جمشید مشایخی
درگذشت جمشید مشایخی واکنش رسانه‌های خارجی را به دنبال داشت.

اعتمادآنلاین| درگذشت جمشید مشایخی بازیگر سینما و تئاتر علاوه بر بازتاب و واکنش رسانه‌های داخلی، در رسانه‌های خارجی نیز واکنشهای مختلفی را به دنبال داشت.

روزنامه‌های نیویورک تایمز، واشنگتن پست، واشنگتن تایمز، شبکه‌های تلویزیونی ام اس ان، یورونیوز، خبرگزاری آناتولی ترکیه و آسوشیتدپرس با انتشار خبر درگذشت جمشید مشایخی به این مسئله واکنش نشان دادند و درگذشت وی را اتفاقی دردناک و مهم برای سینما و تاتر ایران اعلام کردند.

یورو نیوز نیز با انتشار گزارشی مفصل، جمشید مشایخی را مرید راه عشق نام گذاشت.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

رضا کیانیان: جمشید مشایخی مانند فردین، انتظامی و شکیبایی نمی‌تواند از پیش ما برود

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
رضا کیانیان: جمشید مشایخی مانند فردین، انتظامی و شکیبایی نمی‌تواند از پیش ما برود
رضا کیانیان تاکید کرد که جمشید مشایخی هیچ وقت نمی‌تواند از پیش ما برود، حتی اگر خودش بخواهد، چون بازیگرانی که در قلب مردم جا دارند، جاودانه هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رضا کیانیان با انتشار ویدئویی از نقش‌آفرینی‌های مختلف جمشید مشایخی در اینستاگرام، نوشت: «جمشید مشایخی هیچ وقت نمی‌تواند از پیش ما برود. حتی اگر خودش بخواهد. هر بازیگری که در قلب مردم جا داشته باشد، جاودانه است. مگر فردین، ناصر، انتظامی، رشیدی، فنی زاده، شکیبایی، نادره، …. و ده‌ها بازیگر بزرگ دیگر از کنار ما رفته‌اند؟»

رضا کیانیان: جمشید مشایخی مانند فردین، انتظامی و شکیبایی نمی‌تواند از پیش ما برود - 2

خواندن خبر در سایت منبع

خاطره جالب بهنوش طباطبایی از هم‌بازی شدن با جمشید مشایخی/ عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
خاطره جالب بهنوش طباطبایی از هم‌بازی شدن با جمشید مشایخی/ عکس
بهنوش طباطبایی از خاطرات اولین دیدارش با جمشید مشایخی در «عشق گمشده» و آنچه از او آموخته است، یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهنوش طباطبایی با انتشار تصویری از خود و جمشید مشایخی در اینستاگرام نوشت: «اولین دیدار ما بود …پانزده سال پیش در «عشق گمشده» و بعد از آن … «پیله‌های پرواز»، اون روزها …همه جانم چشم بود و گوش تا خوب ببینم و بشنوم از بزرگی که نگاه مهربونش پشت و پناه من تازه وارد بود …

من اون نگاه رو از کودکی می‌شناختم … آشنای آشنا بود … از همان وقتی که کودکانه، دلواپسانه گریه می‌کردم برای گل‌های قیچی شده گلخونه خان بابا … حالا خان بابا کنارم بود و می‌شد از نزدیک حس کرد بزرگی رو.

پرسیدم: _آقا چه کار باید بکنم؟ من که اول راهم، شما بگو باید چه کنم؟ _دخترم! فقط اینو یادت باشه … برای اینکه، همه چی بشی در این راه باید اول، هیچ بشی … در این راه.»

خاطره جالب بهنوش طباطبایی از هم‌بازی شدن با جمشید مشایخی/ عکس - 5

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران
تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ایران، شامگاه سه‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ پس از تحمل یک دوره بیماری درگذشت. تصاویر آرشیوی ذیل از آثار عکاسان باشگاه خبرنگاران جوان، به بهانه درگذشت این هنرمند نامی و پیشکسوت بازنشر می‌شود.

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران، از سال ۱۳۳۶ با نمایش «وظیفه پزشک» فعالیت بازیگریش را آغاز کرد و با فیلم کوتاه «جلد مار» در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد. مرحوم مشایخی نقش‌های مهم و ماندگاری را در فیلم‌های سینمایی «گاو»، «قیصر»، «کمال‌الملک»، «گل‌های داودی»، «طلسم»، «روز واقعه»، «جرم» و «سیزده۵۹» و مجموعه‌های تلویزیونی «هزاردستان»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی (ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «ستایش» ایفا کرده بود.

تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 3تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 4تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 5تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 6تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 7تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 8تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 9تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 10تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 11تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 12تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 13تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 14تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 15تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 16تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 17تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 18تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 19تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 20تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 21تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 22تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 23تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 24تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 25تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 26تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 27تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 28تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 29تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 30تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 31تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 32تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 33تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 34تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 35تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 36تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 37تصاویری از زنده یاد جمشید مشایخی - 38

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین صحبت‌های زنده‌یاد جمشید مشایخی در برنامه اختیاریه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
گزیده‌ای از آخرین صحبت‌های زنده‌یاد جمشید مشایخی در برنامه اختیاریه را ببینید.

تلگرام

خبرهای مرتبط با جمشید مشایخی، بهنوش طباطبایی، چهره‌ها در اینستاگرام، شبکه‌‌های اجتماعی و بازیگر ایرانی از تلگرام

🔻سفر رئیس‌جمهوری ایران به عراق در آیینه رسانه‌های آمریکا

🔹سفر سه روزه رئیس جمهوری کشورمان به عراق در سرتیتر رسانه‌های مطرح امریکا قرار گرفت. تلاقی زمان این سفر با مسائلی همچون پروژه بازسازی اقتصادی و زیربنایی سوریه، تحریم‌های ترامپ به خصوص در دو محور صنعت نفت و تبادلات بانکی، همگی بر اهمیت این سفر افزوده است.

🔹با نگاهی به رسانه‌های بزرگ امریکایی مثل نیویورک تایمز و واشنگتن پست متوجه موضوع تحریم‌های ترامپ در ضرورت سفر روحانی به بغداد هستیم. نیویورک تایمز در گزارشی با تیتر «ایران به دنبال توسعه روابط اقتصادی با بغداد جهت بی‌اثر کردن تحریم‌های ترامپ است» شرایط اقتصادی و سیاسی دو کشور را مورد بررسی قرار داده است. استدلال این بنگاه رسانه‌ای بر این است که ایران بیش از ظرفیتش در عراق نفوذ و قدرت دارد/ اعتمادآنلاین


#منهای_ورزش

جمشید مشایخی درگذشت

جمشید مشایخی ساعت ۲۱امروز سه‌شنبه ۱۳فروردین درگذشت. / ایسنا

اعلام درگذشت جمشید مشایخی در صفحه اینستاگرام مرحوم توسط فرزندانش


#فوری

🔘 جمشید مشایخی درگذشت

✖️ جمشید مشایخی ساعت ۲۱ امروز سه‌شنبه ۱۳ فروردین درگذشت. / ایسنا

اطلاعیه مراسم ترحیم👇


واکنش رسانه‌های خارجی به درگذشت جمشید مشایخی

🔻روزنامه‌های نیویورک تایمز، واشنگتن پست، واشنگتن تایمز، شبکه‌های تلویزیونی ام اس ان، یورونیوز، خبرگزاری آناتولی ترکیه و آسوشیتدپرس با انتشار خبر درگذشت جمشید مشایخی به این مسئله واکنش نشان دادند و درگذشت وی را اتفاقی دردناک و مهم برای سینما و تاتر ایران اعلام کردند.

🔻یورو نیوز نیز با انتشار گزارشی مفصل، جمشید مشایخی را مرید راه عشق نام گذاشت.

yon. ir/DFTZ۰


📢 بازتاب خبر درگذشت جمشید مشایخی در رسانه‌های خارجی

◀️ یورو نیوز نیز با انتشار گزارشی مفصل، جمشید مشایخی را مرید راه عشق نام گذاشت.


نظرها

در ادامه بخوانید

ببینید | درآوردن ادای نوید محمدزاده در برنامه عصر جدید

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
اسفند ماه است و ما ایرانی‌ها نزدیک نوروز باستانی هستیم. مردم از مدت‌ها قبل برای سفرهای نوروزی و خرید‌های شب عیدبرنامه ریزی کرده‌اند. این روزها با خبر ورود کرونا ویروس به کشور، مردم نگران سلامتی خود و خانواده هایشان هستند و همین امر سفرهای نوروزی و خرید بلیط هواپیما را تحت تاثیر قرار داده است. به طوری که با گسترش تعداد مبتلایان، مسافران دچار تردید می‌شوند که آیا به سفر بروند و یا بلیط خود را کنسل کنند و برای حفظ سلامتی از خیر سفر کردن بگذرند؟
سلامت نیوزسلامت نیوز6 ساعت قبل
کرونا ویروس دموکرات استطی روزهای گذشته و به دنبال افزایش تقاضای مردم برای انجام تست کرونا محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفته بود آزمایش ویروس کرونا مخصوص بیماران بد حال است. به گزارش انتخاب، محمدمهدی گویا با حضور در برنامه گفت‌وگوی خبری شبکه دو عنوان کرد: «آزمایش ویروس کرونا مخصوص کسانی است که حال عمومی بدی دارند.» وی ادامه داد: «این عفونت با بسیاری از عفونت‌های تنفسی دیگر اشتباه گرفته می‌شود. کاش آقای گویا اجازه می‌دادند که حال این عده از مسئولان یا کارکنان بد می‌شد و آن وقت کرونا می‌گرفتند، نه آنکه از لحاظ ظاهر در سلامت کامل به سر می‌برند، اما چون از ما بهتران محسوب می‌شوند یا از ژن‌های خوب هستند، قبل از بدخیم شدن حالشان تست کرونا از آنها گرفته می‌شود. نزدیکی مجلسی‌ها به مردم در ابتلا به کرونابعد از دولتی‌ها در همان فاصله زمانی خبر از مبتلا شدن نمایندگان مجلس به کرونا شنیده شد. ضمن اینکه بسیاری از پرستاران و پزشکان امروز از هر فرد دیگری بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
«محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس دهم در گفت‌وگو با فارس، ضمن تسلیت به مردم حوزه انتخابیه خود اعلام کرد که «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم به علت ابتلا به آنفولانزا درگذشت. وی افزود: مرحوم رمضانی که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود در انتخابات ۲ اسفند با کسب اکثریت آرا به عنوان منتخب مردم به بهارستان راه یافته بود اما متاسفانه شب گذشته به دلیل ابتلا به ویروس آنفولانزا درگذشت و به یاران شهیدش پیوست. به گزارش فارس، رمضانی دستک در انتخابات اخیر ۱۳ هزار و ۹۴۸ رأی کسب کرده و قرار بود در خرداد ماه سال آتی به عنوان منتخب مردم آستانه اشرفیه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس مراسم تحلیف را به جا آورد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: محمد علی وکیلی گفت: نتیجه تست کرونای چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت شد؛ ممکن است که این رقم افزایش یابد چون فعلا ۳۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند و نتیجه تست بقیه نمایندگان هنوز مشخص نیست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محمد علی وکیلی نماینده تهران و عضوهیات رییسه مجلس شورای اسلامی امروز با هشتگ «کرونا را شکست می‌دهیم» در توئیتر نوشت: طبق اطلاع از تست کروناویروس سی نفر از همکاران در مجلس شورای اسلامی، تاکنون نتیجه اعلان شده‌ چهار نفر مثبت است. وی در این باره گفت: نتیجه تست کرونای چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت شد؛ ممکن است که این رقم افزایش یابد چون فعلا ۳۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند به این معنا که نتیجه ۳۰ نفر تاکنون مشخص شده است. نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که رد صورت افزایش تعداد نمایندگان مبتلا تصمیم هیات رییسه و مجلس شورای اسلامی در این باره چه خواهد بود، گفت: باید منتظر باشیم که نتایج تست‌ها معلوم شود و اگر نتیجه تست بقیه نمایندگان معلوم شود در صورت افزایش تعداد همکاران مبتلا به کرونا در این باره تصمیم می‌گیریم. وکیلی درباره تدابیر مجلس برای مبارزه با ویروس کرونا نیز گفت: طبیعتا ورود مراجعان به دفاتر نمایندگان را باید تا اطلاع ثانوی ممنوع کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، همزمان گروههای مسلح طرفدار ارتش ترکیه تلاش کردند که با بهره برداری از حملات هوایی و توپخانه‌ای یاد شده عناصر خود را برای حمله به مناطق آزاد شده دوباره جمع آوری کرده و بسیج کنند. از اطراف شهر تل تمر در ریف الحسکه نیز خبر می‌رسد که نیروهای ارتش ترکیه و گروههای مسلح مزدور آن حملات خمپاره‌ای خود به خانه‌های مردم در روستای این منطقه را از سرگرفتند. آنها روستای ام الکیف و اطراف آن را در شمال شهر تل تمر با گلوله‌های سنگین هدف قرار دادند. نیروهای ارتش ترکیه همچنین از طریق روستای مرزی السکریه، ۹ دستگاه تریلر حامل تانک‌ها و سکوهای پرتاب موشک و زرهپوش‌های خود را به همراه دو خودروی نظامی لجستیکی وارد خاک سوریه کردند. این تریلرها به سمت روستاهای ناحیه تل تمر و ابو راسین حرکت کردند.

اخبار بیشتر