امدادرسانی به پلدختر ادامه دارد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

امدادرسانی به پلدختر ادامه دارد

تسهیلات جدید برای سربازان شهرهای پلدختر و معمولان/ تعویق ۲ ماهه اعزام به سربازی

فارسخبرگزاری فارس
تسهیلات جدید برای سربازان شهرهای پلدختر و معمولان/ تعویق ۲ ماهه اعزام به سربازی
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح ،‌گفت: مشمولان خدمت سربازی شهرهای پلدختر و معمولان نیز همانند شهرهای سیل‌زده گلستان از تعویق 2 ماهه اعزام به خدمت سربازی برخوردار خواهند بود.

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، با اعلام خبر فوق اظهار داشت: تسهیلاتی که برای سربازان و مشمولان در استان گلستان اختصاص یافت به مشمولان شهرهای پلدختر و معمولان نیز تسری یافت.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح، تصریح کرد: فرماندهان باید وضعیت سربازانی که در مرخصی بوده‌اند ولی به دلیل سیل و مشکلات تردد نتوانستند خود را به موقع به محل برسانند بررسی کرده و تاخیر آ‌نها را موجه و جزو مرخصی اضطراری محاسبه کنند.

وی گفت: با توجه به حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان، مازندران و لرستان در راستای اجرای فرامین مقام معظم فرماندهی کل قوا و با توجه به خسارت‌های سنگینی که به خانه‌ها و راه‌ها وارد شد در خصوص اعزام مشمولین و سربازان وظیفه با توجه به بررسی‌های انجام شده تصمیمات جدیدی اتخاذ شد.

سردار کمالی تصریح کرد: در اعزام مشمولان مناطق پلدختر و معمولان نیز مثل مناطق سیل زده لرستان و مازندران ۲ ماه تعویق اعمال خواهد شد.

وی گفت: اعزام مشمولین شهرها و استان‌های فوق‌الذکر در تاریخ ۱۹ فروردین، یکم اردیبهشت و ۱۹ اردیبهشت متعاقبا اعلام خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد: کارکنان وظیفه مناطق فوق که در سایر استان‌ها خدمت می‌کنند به مدت یک ماه به مرخصی اضطراری فرستاده خواهند شد و سربازان یگان‌های نظامی و انتظامی مستقر در این استان‌ها که در حال کمک به مردم هستند از یک ماه مرخصی اضطراری برخوردار خواهند شد که در اختیار فرماندهان یگان‌ها بوده و پس از پایان ماموریت به آنها تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر

ایلناخبرگزاری ایلنا
جزئیات اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد که اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر با سرعت در حال انجام است.

جزئیات اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر - 1

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ نوذر نعمتی در خصوص ادامه عملیات یکان‌های امدادی و آمادی این نیرو در منطقه سیل‌زده پلدختر گفت: اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر با سرعت در حال انجام بوده و طی ۲۴ ساعت گذشته تیپ ۱۸۴ خرم آباد نسبت به ارسال یک ستون خودرویی از پادگان بدرآباد حامل چادرهای گروهی به شهرستان پل دختر و تقسیم اقلام غذایی در بین مردم سیل زده این شهرستان اقدام نموده است.

وی افزود: تخلیه، دپو و تقسیم اقلام دارویی و غذایی ارتش در بین مردم سیل‌زده و همکاری در عملیات لایروبی خیابانهای پلدختر با تجهیزات و ادوات مهندسی مورد نیاز و تخلیه، خارج نمودن و جابجایی وسایل زندگی مردم از زیر آوار توسط نفربرهای بی‌تی‌آر و برقراری تامین محل اسکان سیل‌زدگان در منطقه جنوبی این شهرستان از جمله اقداماتی است که نیروی زمینی ارتش در این منطقه سیل زده در ۲۴ ساعت گذشته انجام داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازگشایی مدارس معمولان و پلدختر با یک هفته تاخیر

ایلناخبرگزاری ایلنا
بازگشایی مدارس معمولان و پلدختر با یک هفته تاخیر
مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان از بازگشایی مدارس در شهرهای پلدختر و معمولان با یک هفته تاخیر خبر داد.

بازگشایی مدارس معمولان و پلدختر با یک هفته تاخیر - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا زینی‌وند درباره بازگشایی مدارس در مناطق سیل‌زده استان لرستان بویژه شهرستان پلدختر و معمولان گفت: یک‌هفته تا ده روز فرصت لازم است تا مدارسی که در این مناطق دچار آسیب‌دیده‌اند مشکلات‌شان برطرف شود.

وی ادامه داد: در برخی روستاها خسارات جزیی است همچنین در روستاهایی که ارتباط‌شان قطع شده رییس ستاد بحران شهرستان‌ها مدارس را بازرسی کرده تا مدارسی که آب در آنها نفوذ کرده و احتمال حادثه وجود دارد شناسایی شده و مشکلات‌شان برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان خاطرنشان کرد: ما استان را به ۶ قطب تقسیم کردیم و برای هر قطب یک مسئول قرار دادیم که مدارس را بازرسی کرده و گزارش آن را تا فردا به ما تحویل می‌دهند.

وی در پایان متذکر شد: مدارسی که مشکلی نداشته باشند از روز شنبه ۱۷ بازگشایی خواهند شد اما چنانچه مدارسی به‌ویژه در شهر معمولان و پلدختر نیاز به بازسازی و مرمت داشته باشند مدارس در این مناطق یک هفته با تاخیر آغاز خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکل امنیتی در لرستان نداریم/اعزام هزار نیروی کمکی به پلدختر و معمولان

فارسخبرگزاری فارس
مشکل امنیتی در لرستان نداریم/اعزام هزار نیروی کمکی به پلدختر و معمولان
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اعزام هزار نیروی کمکی به پلدختر و معمولان گفت: خوشبختانه هیچ مشکل امنیتی در لرستان نداریم.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور درخصوص تدابیر ناجا در خصوص کمک رسانی به مردم سیل زده گفت: بنده الان در پلدختر هستم و بازدیدی از شهر معمولان و روستاهای اطراف داشتیم.

وی ادامه داد: آسیب‌های زیادی از نظر مالی به مردم وارد شده است و تعدادی هم از هموطنان براثر سیل فوت کرده‌اند که به خانواده این افراد تسلیت می‌گویم.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: امداد رسانی از همان لحظاتی اولیه آغاز شده و الان هم وضعیت امنیتی وضعیت مناسبی است البته باید امدادرسانی‌ها تقویت شود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: روز گذشته هزار نفر از همکاران ما از استانهای همجوار به این شهرستان آمدند و تقسیم شدند در شهر تا وضعیت امنیتی شهرهای سیل زده بهبود یابد.

وی افزود: همکاران ما به صورت گشت‌های ایستگاهی و پیاده و سواره در شهر تقسیم شده‌اند و هیچ مشکل امنیتی در این شهرها نداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

اوضاع پلدختر بهتر شده اما کافی نیست/ تا مردم همکاری نکنند مشکلات کم نخواهد شد

ایلناخبرگزاری ایلنا
اوضاع پلدختر بهتر شده اما کافی نیست/ تا مردم همکاری نکنند مشکلات کم نخواهد شد
فرماندار پلدختر گفت: تا مردم همکاری نکنند تا ما وظایف خود را انجام دهیم مشکلات کم نخواهد شد چرا که در روزهای آینده هم بارش خواهیم داشت.

اوضاع پلدختر بهتر شده اما کافی نیست/ تا مردم همکاری نکنند مشکلات کم نخواهد شد - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، نعمت دستیاری درباره آخرین وضعیت شهرستان پلدختر و روند امداد‌رسانی به این شهرستان گفت: به این دلیل که همه راه‌های مواصلاتی قطع شده بود لذا امداد‌رسانی جز از طریق هوایی امکان‌پذیر نبود و ما نیز طی روزهای گذشته چند جاده را جایگزین کردیم.

وی با تاکید بر اینکه اوضاع بهتر شده اما کافی نیست، ‌ گفت: ما در حال ارائه خدمات هستیم اما به دلیل اینکه شهرستان در حاشیه رودخانه قرار دارد، ‌ حجم بالای آب تمام خطوط ارتباطی را تخریب کرده؛ با ین حال همه نهادها در حال فعالیت هستند تا مشکلات رفع شود.

فرماندار شهرستان پلدختر درباره برآورد خسارات وارد شده به ساکنان این شهرستان نیز گفت: در بخش غربی شهر ١٥٠٠ خانوار ساکن بودند که منازل‌شان دچار تخریب ١٠٠ درصدی شده و سایر خانه‌ها نیز با گل‌و‌لای یک تا دو‌متری مواجه است.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در روند امدادرسانی نیز همین خانه‌ها هستند که مردم برای برداشتن وسایل خود ازدحام کرده‌اند.

دستیاری گفت: پیش از وقوع سیل با اعلام خطر، ٤ منطقه اسکان امن برای ساکنان شهرستان در نظر گرفته بودیم که متاسفانه مردم در آن مکان‌ها اسکان پیدا نکردند؛ با این حال بعد از این سیل کم سابقه نیز تنها ٢ کشته گزارش شده است و ما هم در تلاش هستیم تا آمال مردم را کاهش دهیم.

وی افزود: شب گذشته مجددا شورای تامین را تشکیل دادیم و تقسیم وظایف جدید مشخص شد اما تا مردم همکاری نکنند تا ما وظایف خود را انجام دهیم مشکلات کم نخواهد شد چراکه در روزهای آینده هم بارش خواهیم داشت.

دستیاری ادامه داد: نگرانی مردم کاملا به‌جا است اما به این دلیل که شهرستان پلدختر کاملا در حاشیه رود قرار دارد اگر بارش نیمه‌سنگین داشته باشیم مجدد آب وارد شهر خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

گاز بخش شرقی شهر پلدختر وصل شد

برناخبرگزاری برنا
گاز بخش شرقی شهر پلدختر وصل شد
رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران خبر داد:

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «مجید بوجارزاده»، رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، در توضیح این مطلب افزود: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه روزی مسئولان گاز استان لرستان، گاز بخش شرقی شهر پلدختر با گرفتن یک انشعاب از خط ششم سراسری گاز، ساعاتی پیش وصل شد و هم اکنون همکاران شرکت گاز استان، در حال وصل کردن گاز منازل این شهر هستند.

وی ادامه داد: گاز شهرهای معمولان، چگنی و دوره نیز تا ٢ساعت آینده وصل خواهد شد و هموطنان عزیزمان در این شهرها نیز از نعمت داشتن گاز بهره مند خواهند شد. در ضمن گاز روستاهای چگنی و دوره همزمان با شهرها و به صورت خانه به خانه وصل خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه گاز ساختمان هایی که به لحاظ لوله کشی و علمک گاز دچار حادثه نشده و شرایط ایمنی دارند، وصل خواهد شد، اظهار کرد: متاسفانه بخش غربی شهر پلدختر به دلیل آبگرفتگی شدید و تخریب روستاها امکان وصل شدن گاز منازل وجود ندارد.

بوجارزاده تصریح کرد: هم اکنون١٨روستای شهر معمولان از نعمت گاز برخوردار شده و متاسفانه ١٤روستای این شهر به دلیل تخریب شدید و یا شدت آب زیاد امکان وصل شدن گاز وجود ندارد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در پایان افزود: خوشبختانه با همت مسئولان استانی شرایط امیدوارکننده‌ای حاکم است و پیش بینی ما این است که تا حداقل صبح فردا گاز هموطنانمان در شهرهای معمولان، چگنی و دوره به طور کامل وصل خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیل، لرستان، پلدختر، فرماندار پلدختر و ایران از تلگرام

یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند

«امیر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش:

🔹پادگان‌نیروی زمینی شیراز با کلیه امکانات از قبیل جرثقیل، آمبولانس، بیل مکانیکی و کفی، کلیه خودروهای سانحه دیده را جا به جا کردند و مصدومین را تخلیه و خودروها را به پارکینگ استانداری منتقل کردند.

🔹کلیه پادگان‌های نیروی زمینی ارتش در استان فارس آمادگی اسکان اضطراری میهمانان و مردم شیراز را دارد.


🔴 یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند

🗣 «امیر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش:

🔸 پادگان‌نیروی زمینی شیراز با کلیه امکانات از قبیل جرثقیل، آمبولانس، بیل مکانیکی و کفی، کلیه خودروهای سانحه دیده را جا به جا کردند و مصدومین را تخلیه و خودروها را به پارکینگ استانداری منتقل کردند.

🔸 کلیه پادگان‌های نیروی زمینی ارتش در استان فارس آمادگی اسکان اضطراری میهمانان و مردم شیراز را دارد. /فارس


تکذیب انفجار خط لوله گاز در استان لرستان

سخنگوی شرکت ملی گاز، انفجار خط لوله گاز در استان لرستان را تکذیب کرد.


🎥💢 سخنگوی شرکت ملی #گاز:

🔹 در حال حاضر در استان #لرستان و تمام استان‌های #سیل زده گاز پایداری را داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد.

🔹 یکی از خطوط انتقال گاز در لرستان به دلیل رانش زمین دچار #حادثه شد که سریعا مشکل رفع شد.


💢سخنگوی شرکت ملی گاز: در حال حاضر در استان لرستان و تمام استان‌های سیل زده گاز پایداری را داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد.

❗️یکی از خطوط انتقال گاز در لرستان به دلیل رانش زمین دچار حادثه شد که سریعا مشکل رفع شد.


💢گاز همه شهرهای استان لرستان وصل شد

❗️مدیرعامل شرکت ملی گاز: به جز چند روستا که با آبگرفتگی شدید و تخریب روبه‌رو شده‌اند، گاز همه شهرها و روستاهای استان لرستان وصل شده است.


نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * کسی که مبتلا به ویروس کرونا، ایدز یا هر ویروس دیگر باشد و می‌داند که اگر با کسی تماس یابد، فرد مقابل مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * از نظر فقهی، شرعی و حقوقی هر انسانی باعث مرگ دیگری شود، باید دیه بپردازد و قتل عمد به حساب می‌آید. * ممنوعیتی که شورای تامین یک استان صادر می‌کند، می‌تواند قضیه را حاد کرده و سببیت عرفی را محقق کند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
شلوغی این روز‌های بازار و بی‌توجهی برخی مردم به رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، سوژه کارتونی از فیروزه مظفری در خبرآنلاین شد.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
سفیر چین در ایران از سفر گروهی از متخصصان چینی به ایران در حوزه مقابله با کروناویروس خبر داد. خبرگزاری ایسنا: سفیر چین در ایران از سفر گروهی از متخصصان چینی به ایران در حوزه مقابله با کروناویروس خبر داد. چانگ هوا در صفحه توییتر خود اعلام کرد: تیمی از متخصصان چینی راهی ایران شدند. با گسترش این ویروس به کشورهای مختلف، ایران نیر در لیست این کشورها قرار گرفت به شکلی که هم اکنون ایران در بین کشورهای درگیرشده با این ویروس اولین کشوری است که تعداد افراد فوت شده نسبت به آمار مبتلایانش بیش از دیگر کشورهاست. چین از جمله کشورهایی است که تاکنون در چند نوبت کیت‌های تشخیصی به ایران فرستاده است.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
رئیس گشت‌های تعزیرات حکومتی از ممنوعیت فروش ماسک، دستکش یکبار مصرف و مواد ضد عفونی در اماکن عمومی خبر داد. باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس گشت‌های تعزیرات حکومتی از ممنوعیت فروش ماسک، دستکش یکبار مصرف و مواد ضد عفونی در اماکن عمومی خبر داد. حسین ایزدی درباره فروش ماسک و دستکش‌های یکبار مصرف در مترو اظهار کرد: فروش هر گونه ماسک، دستکش یکبار مصرف و مواد ضد عفونی از نظر وزارت بهداشت و در مان ممنوع است. وی افزود: براساس گزارشات فروش این محصولات در برخی از اماکن نیز دو برابر نرخ تعیین شده است که این موضوع خلاف قانون محسوب می‌شود. ایزدی گفت: از هموطنان درخواست می‌کنیم که هر گونه فروش محصولات بهداشتی در مترو و یا اماکن عمومی مشاهده کردند به سازمان تعزیرات، پلیس و یا وزارت بهداشت اطلاع دهند.

اخبار بیشتر