1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

امدادرسانی به پلدختر ادامه دارد

تسهیلات جدید برای سربازان شهرهای پلدختر و معمولان/ تعویق ۲ ماهه اعزام به سربازی

فارسخبرگزاری فارس
تسهیلات جدید برای سربازان شهرهای پلدختر و معمولان/ تعویق ۲ ماهه اعزام به سربازی

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، با اعلام خبر فوق اظهار داشت: تسهیلاتی که برای سربازان و مشمولان در استان گلستان اختصاص یافت به مشمولان شهرهای پلدختر و معمولان نیز تسری یافت.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح، تصریح کرد: فرماندهان باید وضعیت سربازانی که در مرخصی بوده‌اند ولی به دلیل سیل و مشکلات تردد نتوانستند خود را به موقع به محل برسانند بررسی کرده و تاخیر آ‌نها را موجه و جزو مرخصی اضطراری محاسبه کنند.

وی گفت: با توجه به حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان، مازندران و لرستان در راستای اجرای فرامین مقام معظم فرماندهی کل قوا و با توجه به خسارت‌های سنگینی که به خانه‌ها و راه‌ها وارد شد در خصوص اعزام مشمولین و سربازان وظیفه با توجه به بررسی‌های انجام شده تصمیمات جدیدی اتخاذ شد.

سردار کمالی تصریح کرد: در اعزام مشمولان مناطق پلدختر و معمولان نیز مثل مناطق سیل زده لرستان و مازندران ۲ ماه تعویق اعمال خواهد شد.

وی گفت: اعزام مشمولین شهرها و استان‌های فوق‌الذکر در تاریخ ۱۹ فروردین، یکم اردیبهشت و ۱۹ اردیبهشت متعاقبا اعلام خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد: کارکنان وظیفه مناطق فوق که در سایر استان‌ها خدمت می‌کنند به مدت یک ماه به مرخصی اضطراری فرستاده خواهند شد و سربازان یگان‌های نظامی و انتظامی مستقر در این استان‌ها که در حال کمک به مردم هستند از یک ماه مرخصی اضطراری برخوردار خواهند شد که در اختیار فرماندهان یگان‌ها بوده و پس از پایان ماموریت به آنها تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر

ایلناخبرگزاری ایلنا
جزئیات اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر

جزئیات اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر - 1

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ نوذر نعمتی در خصوص ادامه عملیات یکان‌های امدادی و آمادی این نیرو در منطقه سیل‌زده پلدختر گفت: اقدامات امدادی و آمادی ارتش در پلدختر با سرعت در حال انجام بوده و طی ۲۴ ساعت گذشته تیپ ۱۸۴ خرم آباد نسبت به ارسال یک ستون خودرویی از پادگان بدرآباد حامل چادرهای گروهی به شهرستان پل دختر و تقسیم اقلام غذایی در بین مردم سیل زده این شهرستان اقدام نموده است.

وی افزود: تخلیه، دپو و تقسیم اقلام دارویی و غذایی ارتش در بین مردم سیل‌زده و همکاری در عملیات لایروبی خیابانهای پلدختر با تجهیزات و ادوات مهندسی مورد نیاز و تخلیه، خارج نمودن و جابجایی وسایل زندگی مردم از زیر آوار توسط نفربرهای بی‌تی‌آر و برقراری تامین محل اسکان سیل‌زدگان در منطقه جنوبی این شهرستان از جمله اقداماتی است که نیروی زمینی ارتش در این منطقه سیل زده در ۲۴ ساعت گذشته انجام داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازگشایی مدارس معمولان و پلدختر با یک هفته تاخیر

ایلناخبرگزاری ایلنا
بازگشایی مدارس معمولان و پلدختر با یک هفته تاخیر

بازگشایی مدارس معمولان و پلدختر با یک هفته تاخیر - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا زینی‌وند درباره بازگشایی مدارس در مناطق سیل‌زده استان لرستان بویژه شهرستان پلدختر و معمولان گفت: یک‌هفته تا ده روز فرصت لازم است تا مدارسی که در این مناطق دچار آسیب‌دیده‌اند مشکلات‌شان برطرف شود.

وی ادامه داد: در برخی روستاها خسارات جزیی است همچنین در روستاهایی که ارتباط‌شان قطع شده رییس ستاد بحران شهرستان‌ها مدارس را بازرسی کرده تا مدارسی که آب در آنها نفوذ کرده و احتمال حادثه وجود دارد شناسایی شده و مشکلات‌شان برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان خاطرنشان کرد: ما استان را به ۶ قطب تقسیم کردیم و برای هر قطب یک مسئول قرار دادیم که مدارس را بازرسی کرده و گزارش آن را تا فردا به ما تحویل می‌دهند.

وی در پایان متذکر شد: مدارسی که مشکلی نداشته باشند از روز شنبه ۱۷ بازگشایی خواهند شد اما چنانچه مدارسی به‌ویژه در شهر معمولان و پلدختر نیاز به بازسازی و مرمت داشته باشند مدارس در این مناطق یک هفته با تاخیر آغاز خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکل امنیتی در لرستان نداریم/اعزام هزار نیروی کمکی به پلدختر و معمولان

فارسخبرگزاری فارس
مشکل امنیتی در لرستان نداریم/اعزام هزار نیروی کمکی به پلدختر و معمولان

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور درخصوص تدابیر ناجا در خصوص کمک رسانی به مردم سیل زده گفت: بنده الان در پلدختر هستم و بازدیدی از شهر معمولان و روستاهای اطراف داشتیم.

وی ادامه داد: آسیب‌های زیادی از نظر مالی به مردم وارد شده است و تعدادی هم از هموطنان براثر سیل فوت کرده‌اند که به خانواده این افراد تسلیت می‌گویم.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: امداد رسانی از همان لحظاتی اولیه آغاز شده و الان هم وضعیت امنیتی وضعیت مناسبی است البته باید امدادرسانی‌ها تقویت شود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: روز گذشته هزار نفر از همکاران ما از استانهای همجوار به این شهرستان آمدند و تقسیم شدند در شهر تا وضعیت امنیتی شهرهای سیل زده بهبود یابد.

وی افزود: همکاران ما به صورت گشت‌های ایستگاهی و پیاده و سواره در شهر تقسیم شده‌اند و هیچ مشکل امنیتی در این شهرها نداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

اوضاع پلدختر بهتر شده اما کافی نیست/ تا مردم همکاری نکنند مشکلات کم نخواهد شد

ایلناخبرگزاری ایلنا
اوضاع پلدختر بهتر شده اما کافی نیست/ تا مردم همکاری نکنند مشکلات کم نخواهد شد

اوضاع پلدختر بهتر شده اما کافی نیست/ تا مردم همکاری نکنند مشکلات کم نخواهد شد - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، نعمت دستیاری درباره آخرین وضعیت شهرستان پلدختر و روند امداد‌رسانی به این شهرستان گفت: به این دلیل که همه راه‌های مواصلاتی قطع شده بود لذا امداد‌رسانی جز از طریق هوایی امکان‌پذیر نبود و ما نیز طی روزهای گذشته چند جاده را جایگزین کردیم.

وی با تاکید بر اینکه اوضاع بهتر شده اما کافی نیست، ‌ گفت: ما در حال ارائه خدمات هستیم اما به دلیل اینکه شهرستان در حاشیه رودخانه قرار دارد، ‌ حجم بالای آب تمام خطوط ارتباطی را تخریب کرده؛ با ین حال همه نهادها در حال فعالیت هستند تا مشکلات رفع شود.

فرماندار شهرستان پلدختر درباره برآورد خسارات وارد شده به ساکنان این شهرستان نیز گفت: در بخش غربی شهر ١٥٠٠ خانوار ساکن بودند که منازل‌شان دچار تخریب ١٠٠ درصدی شده و سایر خانه‌ها نیز با گل‌و‌لای یک تا دو‌متری مواجه است.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در روند امدادرسانی نیز همین خانه‌ها هستند که مردم برای برداشتن وسایل خود ازدحام کرده‌اند.

دستیاری گفت: پیش از وقوع سیل با اعلام خطر، ٤ منطقه اسکان امن برای ساکنان شهرستان در نظر گرفته بودیم که متاسفانه مردم در آن مکان‌ها اسکان پیدا نکردند؛ با این حال بعد از این سیل کم سابقه نیز تنها ٢ کشته گزارش شده است و ما هم در تلاش هستیم تا آمال مردم را کاهش دهیم.

وی افزود: شب گذشته مجددا شورای تامین را تشکیل دادیم و تقسیم وظایف جدید مشخص شد اما تا مردم همکاری نکنند تا ما وظایف خود را انجام دهیم مشکلات کم نخواهد شد چراکه در روزهای آینده هم بارش خواهیم داشت.

دستیاری ادامه داد: نگرانی مردم کاملا به‌جا است اما به این دلیل که شهرستان پلدختر کاملا در حاشیه رود قرار دارد اگر بارش نیمه‌سنگین داشته باشیم مجدد آب وارد شهر خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

گاز بخش شرقی شهر پلدختر وصل شد

برناخبرگزاری برنا
گاز بخش شرقی شهر پلدختر وصل شد

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «مجید بوجارزاده»، رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، در توضیح این مطلب افزود: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه روزی مسئولان گاز استان لرستان، گاز بخش شرقی شهر پلدختر با گرفتن یک انشعاب از خط ششم سراسری گاز، ساعاتی پیش وصل شد و هم اکنون همکاران شرکت گاز استان، در حال وصل کردن گاز منازل این شهر هستند.

وی ادامه داد: گاز شهرهای معمولان، چگنی و دوره نیز تا ٢ساعت آینده وصل خواهد شد و هموطنان عزیزمان در این شهرها نیز از نعمت داشتن گاز بهره مند خواهند شد. در ضمن گاز روستاهای چگنی و دوره همزمان با شهرها و به صورت خانه به خانه وصل خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه گاز ساختمان هایی که به لحاظ لوله کشی و علمک گاز دچار حادثه نشده و شرایط ایمنی دارند، وصل خواهد شد، اظهار کرد: متاسفانه بخش غربی شهر پلدختر به دلیل آبگرفتگی شدید و تخریب روستاها امکان وصل شدن گاز منازل وجود ندارد.

بوجارزاده تصریح کرد: هم اکنون١٨روستای شهر معمولان از نعمت گاز برخوردار شده و متاسفانه ١٤روستای این شهر به دلیل تخریب شدید و یا شدت آب زیاد امکان وصل شدن گاز وجود ندارد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در پایان افزود: خوشبختانه با همت مسئولان استانی شرایط امیدوارکننده‌ای حاکم است و پیش بینی ما این است که تا حداقل صبح فردا گاز هموطنانمان در شهرهای معمولان، چگنی و دوره به طور کامل وصل خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیل، لرستان، پلدختر، فرماندار پلدختر و ایران از تلگرام

یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند

«امیر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش:

🔹پادگان‌نیروی زمینی شیراز با کلیه امکانات از قبیل جرثقیل، آمبولانس، بیل مکانیکی و کفی، کلیه خودروهای سانحه دیده را جا به جا کردند و مصدومین را تخلیه و خودروها را به پارکینگ استانداری منتقل کردند.

🔹کلیه پادگان‌های نیروی زمینی ارتش در استان فارس آمادگی اسکان اضطراری میهمانان و مردم شیراز را دارد.


🔴 یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند

🗣 «امیر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش:

🔸 پادگان‌نیروی زمینی شیراز با کلیه امکانات از قبیل جرثقیل، آمبولانس، بیل مکانیکی و کفی، کلیه خودروهای سانحه دیده را جا به جا کردند و مصدومین را تخلیه و خودروها را به پارکینگ استانداری منتقل کردند.

🔸 کلیه پادگان‌های نیروی زمینی ارتش در استان فارس آمادگی اسکان اضطراری میهمانان و مردم شیراز را دارد. /فارس


تکذیب انفجار خط لوله گاز در استان لرستان

سخنگوی شرکت ملی گاز، انفجار خط لوله گاز در استان لرستان را تکذیب کرد.


🎥💢 سخنگوی شرکت ملی #گاز:

🔹 در حال حاضر در استان #لرستان و تمام استان‌های #سیل زده گاز پایداری را داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد.

🔹 یکی از خطوط انتقال گاز در لرستان به دلیل رانش زمین دچار #حادثه شد که سریعا مشکل رفع شد.


💢سخنگوی شرکت ملی گاز: در حال حاضر در استان لرستان و تمام استان‌های سیل زده گاز پایداری را داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد.

❗️یکی از خطوط انتقال گاز در لرستان به دلیل رانش زمین دچار حادثه شد که سریعا مشکل رفع شد.


💢گاز همه شهرهای استان لرستان وصل شد

❗️مدیرعامل شرکت ملی گاز: به جز چند روستا که با آبگرفتگی شدید و تخریب روبه‌رو شده‌اند، گاز همه شهرها و روستاهای استان لرستان وصل شده است.


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: مبارزه جدی با ناسلامتی­ و فساد در برون و درون قوه قضائیه مورد تاکید ما­ست و هیچگونه ناسلامتی پذیرفته نیستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با روسای دادگستری و دادستان‌های مراکز استان افزود: موضوع مبارزه با فساد تاکید همیشگی ما بوده و مسئله سلامت در دستگاه قضایی بسیار مهم است. وی تاکید کرد: بنابراین هیچگونه ناسلامتی و فساد پذیرفته نیست و مبارزه جدی با آن در درون قوه قضائیه و بیرون قوه قضائیه مورد تاکید ماست. رئیس قوه قضائیه در ادامه بحث به اعتماد سازی عمومی اشاره کرد و گفت: این موضوع باید صورت گیرد و سرمایه‌های اجتماعی موفق شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: برخی از کار‌های ما هزینه‌های اجتماعی را درست می‌کند که نباید این گونه باشد و سرمایه اجتماعی برای دستگاه قضائی بسیار مهم است. رئیس قوه قضائیه افزود: کاهش­ سرمایه اجتماعی و ضرورت رضایت مندی عمومی نسبت به قوه قضائیه نکته بسیار مهمی است که این نیز با نامتناسب بودن برخی از برخورد‌ها در سطوح مختلف بعضا موجب گله مندی می‌شود.
فارسفارس21 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در پاسخ به خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه چرا شهرداری استفساریه برای اخذ عوارض تخلفات ورود غیر مجاز به محدوده زوج و فرد به شورای شهر ارائه نمی‌دهد گفت:۴ ماه پیش یعنی دقیقا ۲۵ آذر ماه سال گذشته طی نامه‌ای که در حکم استفساریه را داشت از رئیس شورای شهر تهران تقاضا کردم نسبت به تعیین تکلیف موضوع از خودروهای پلاک مخالف در محدوده‌ی زوج یا فرد اقدام کند. به گفته پورسیدآقایی در این نامه اعلام کردم برداشت معاونت حمل ونقل و ترافیک از تبصره اصلاحی مصوبه ۲۴۲۲ و ماده ۸ مصوبه ۲۴۱۸ شورای اسلامی شهر، این بوده که همه خودروهای پلاک مخالفی که وارد محدوده زوج یا فرد می‌شوند وعوارض طرح ترافیک را نمی‌پردازند، می‌بایست شناسایی شده و هزینه‌ی عوارض به حساب بدهی مالکین آنها لحاظ شود و این کار از ابتدای اجرای طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ و بر اساس همین مصوبات صورت پذیرفته است. وی ادامه داد: در نامه‌ی ارسالی از رئیس شورای شهر درخواست کردم موضوع را بررسی کنند و چنانچه برداشت و اقدام این معاونت خلاف مصوبه شورای شهر باشد، نتیجه را به این معاونت ابلاغ کنند تا نسبت به اصلاح روند کار اقدام لازم انجام شود. معاون شهردار تهران اظهار کرد: بنابراین استفساریه ۲۵ آذر ماه سال گذشته ارسال شده و اگر شورای شهر نظری مغایر با عملکرد شهرداری داشت حتما بعد از گذشت ۴ ماه به ما اعلام میکرد تا لااقل از ادامه روند کار جلوگیری شود اما به هر جهت شورای حق دارد در هر مقطعی نظر خود را اعلام کند و ما نیز مطیع آن هستیم هرچند بازگشت به عقب بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است در عین حال معتقدم موارد مطرح شده از سوی برخی از اعضا و برداشت‌های دوگانه از این مصوبه نشات گرفته از اختلاف نظر بوده و در جلسات کارشناسی رفع خواهد شد. پورسید آقایی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا اعلام کردید که راهور شکایت خود را پس گرفته در حالی که پلیس منکر آن شد، اضافه کرد: به ما گفتند که پس گرفته‌ایم اما خودمان اعلام می‌کنیم.

اخبار بیشتر