رئیس مجلس از طریق فرودگاه دزفول به منظور بازدید از سدها و مناطق سیل‌‌زده وارد خوزستان شد.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

رئیس مجلس از طریق فرودگاه دزفول به منظور بازدید از سدها و مناطق سیل‌‌زده وارد خوزستان شد.

لاریجانی خطاب به سیل‌زدگان استانها: نگران نباشید، بودجه خسارات سیل را پیگیری و تامین می‌کنیم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لاریجانی خطاب به سیل‌زدگان استانها: نگران نباشید، بودجه خسارات سیل را پیگیری و تامین می‌کنیم
لاریجانی خطاب به سیل‌زدگان استانها: نگران نباشید، بودجه خسارات سیل را پیگیری و تامین می‌کنیم - 0

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس بودجه خسارت سیل را پیگیری و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری آن را تامین می‌کند تا مردم و سیل زدگان نگران نباشند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی شب گذشته (۱۴ فروردین) با حضور در نشست ستاد مدیریت بحران استان لرستان ضروری‌ترین نیاز استان را دسترسی به راهها دانست و افزود: برخی نهادها مانند ارتش، سپاه و نیروهای امدادی در مناطق سیل زده حضور می‌یابند اما نمی‌دانند چگونه باید کمبودها را اطلاع رسانی کنند، بنابراین باید مشکل ارتباطات هرچه سریعتر رفع شود، البته مسؤولان بیان کرده‌اند تا حدودی مشکلات رفع شده اما در برخی مناطق مشکل حل نشده که در این راستا وزیر ارتباطات باید در منطقه حضور داشته باشد تا این مشکل کامل حل شود، چراکه اگر مسئله ارتباطات شهرها و روستاها رفع شود بخشداری‌ها، ارتش و سپاه نیازها را از طریق تلفن اعلام و امدادرسانی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های دریافتی مشکلات قطع گاز استان تقریبا رفع شده، افزود: مشکل مابقی بخش‌ها باید ظرف چند روز آینده رفع شود، با رفع مشکلات گاز، آب و برق زندگی مردم به جریان می‌افتد.

رییس مجلس شورای اسلامی شرایط مردم لرستان را ویژه ارزیابی کرد و افزود: ارزش دارد مسؤولان به ویژه معاونان وزرا برنامه‌های ملی خود را چند روز لغو کنند و در استان حضور داشته باشند. بعید است مدیرکل‌ها به تنهایی بتوانند مشکلات را حل کنند.

لاریجانی خواستار شناسایی راه‌های روستایی و فرعی سیلاب‌زده استان جهت افزایش سرعت خدمت رسانی به هموطنان لر شد و افزود: برقراری ارتباط جادههای اصلی به سادگی امکانپذیر نیست. اولویت برقراری اتصالات راه‌ها و جاده‌ها باید با نقاطی باشد که وزارت نیرو برای وصل آب و برق به آن نیاز دارد و این وزارتخانه نیز در مناطقی که می‌تواند از طریق تلفن مشکل آب و برق را رفع کند از همین راه اقدام کند. بسیاری از مشکلات پشت صحنه با بازگشایی راه‌ها برطرف می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس از مدیران وزارت راه و شهرسازی خواست تا نیازشان به ماشین آلات و تجهیزات بازگشایی راه‌ها را به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کنند تا تجهیزات و ماشین‌آلات راهسازی مورد نیاز در اسرع وقت در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد.

وی متذکر شد: از دولت خواسته شد منابعی در اختیار استاندارها قرار دهد تا برای هزینه‌های فوری صرف شود و با سازمان برنامه و بودجه، برنامه‌ریزی شود تا این منابع در اختیار آنان قرار گیرد در این صورت نیاز دستگاهها به منابع نقدی تامین می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی لایروبی رودخانه‌ها به خصوص رودخانه‌های شهرستانهای خرم‎آباد و پلدختر را نیازی ضروری دانست و افزود: هواشناسی اعلام کرد بارش‌های جدیدی در راه است بنابراین با توجه به بارش‌های ۲۰ فروردین و اردیبهشت ماه باید لایروبی رودخانه‌ها در اولویت کاری دستگاه‌های مسؤول قرار بگیرد تا رسوبات سیل در بستر رودخانه مجددا مشکل‌زا نباشد به این منظور باید یک متولی برای لایروبی رودخانه‌ها تعیین شود، اگر نیاز است، از شهرداری‌های دیگر شهرهای کشور مانند تهران و اصفهان نیرو اعزام شود تا لایروبی رودخانه‌ها سریعتر در دستورکار قرار گیرد. باید در این بخش تقسیم کار و هماهنگی به وجود آید تا خدمات هر نهاد و دستگاه مشخص شود و لایروبی رودخانه‌ها به درستی انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی: مسئله ارتباطات مناطق سیل‌زده لرستان برطرف شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
لاریجانی: مسئله ارتباطات مناطق سیل‌زده لرستان برطرف شود
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله ارتباطات نخستین مسئله‌ای که برای منطقه ضروری است چون در بعضی از بخش‌ها که ارتش، سپاه و بقیه اعزام می‌شوند اگر در جایی مشکلی دارند نمی‌دانند چطور کمبودها را اعلام کنند، مسئله ارتباطات باید برطرف شود

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی لاریجانی در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان در مورد مناطق سیل‌زده استان لرستان اظهار داشت: روستاها و شهر به‌یک نحوی باید راه داشته باشند، اگر راه هم مقدار طولانی می‌شود چاره‌ای نیست حتما یک راهی باید برقرار باشد تا برق، آب و گاز و سایر نیازها که در حدود ۱۵ تا ۱۶ مورد است را بتوانند برطرف کنند.

وی افزود: طبق بررسی‌ها نخستین مسئله‌ای که برای منطقه ضروری بوده، مسئله ارتباطات است چون در بعضی از بخش‌ها که ارتش، سپاه و بقیه اعزام می‌شوند اگر در جایی مشکلی دارند نمی‌دانند چطور کمبودهای‌شان را اعلام کنند، مسئله ارتباطات باید برطرف شود هر چند آقایان گفتند تا حدی برطرف شده ولی بعضی جاها که بررسی کردم برطرف نشده‌ است.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از وزیر ارتباطات تقاضا داریم برای برقراری ارتباطات در اینجا مستقر باشند تا این مسئله را برطرف کنند، مسئله ارتباطات اگر برای روستا و شهر برطرف شود، بخشداری و بقیه هم اگر مشکلی داشته باشند با تلفن اطلاع می‌دهند.

وی بیان کرد: جهرمی اینجا حضور دارد تا مسئله ارتباطات برطرف شود تا ما دیگر برای اطلاع از مشکلات و کمبودها نیاز به بازگشت بالگردها نداشته باشیم، در شهر و در روستاها حتی به‌صورت موقت هم که شده باید این را به‌نحوی برطرف کنیم.

لاریجانی گفت: طبق گزارش‌ها مسئله گاز برطرف شده، آن‌هایی که برطرف نشده را تلاش کنید برطرف کنید، مردم آب آشامیدنی ندارند.

رئیس مجلس شورای اسلامیخاطرنشان کرد: در بعضی جاها مشکل جاده داریم، تقاضا دارم معاونان وزارت نیرو که حضور یافتند وقت بگذارید، شرایط مردم واقعا شرایط خیلی خاصی است و می‌ارزد که ما وقتمان را در سطح ملی یک مقدار کنسل کنیم و در اینجا مستقر باشیم.

لاریجانی اظهار داشت: راه‌های فرعی و روستایی را برای برقراری ارتباط بررسی کنید، چون این جاده اصلی به این سادگی قابل علاج نیست یعنی سیلاب به‌گونه‌ای جاده را برده که به همین سادگی‌ها قابل برقراری نیست، برقراری راه را الویت قرار بدهید.

وی افزود: اگر مسئله راه برطرف شود اتصال آب و برق هم برطرف می‌شود، اولویت‌دادن خدمات کار درستی است، در مکان‌هایی که ارتباط با موبایل امکان دارد، کارها را انجام دهید آب برق را به‌صورت موقت هم می‌توایند ایجاد کنید.

رئیس مجلس عنوان کرد: در رابطه با جاده‌ها مقداری متفاوت از جلسه حرف زده شد، اگر واقعا شما می‌توانید ظرف چند روز آینده جاده را وصل کنید، اما بعید می‌دانم این کار را انجام دهید هر چند کار خیلی مهمی است.

وی بیان کرد: آقایان گفتند ماشین‌آلات باشد ما می‌توانیم راه فرعی را برقرار کنیم، اگر این نیاز وجود دارد با ستاد کل جلسه بگذارید و با کمک ارتش و سپاه این امکانات را فراهم کنید، شما درخواست‌هایتان را به نماینده ستاد کل برای ماشین‌آلات اعلام کنید تا نماینده ستاد کل در اسرع وقت آن‌ را تأمین کنند، ارتش و سپاه وقت و امکانات گذاشتند، این همه بالگرد را به منطقه اعزام کرده‌اند.

لاریجانی گفت: مساعدت‌های فوری نیاز است، برخی گفتند اگر هزینه داشته باشیم کمک می‌کنیم، امشب از دولت خواستم مبالغی را در اختیار استاندار بگذارند تا اقدامات به‌صورت فوری برطرف شود، هم‌چنین پیگیری می‌کنم سازمان برنامه و بودجه منابعی را در اختیار استاندار بگذارد تا دستگاه‌های مختلف بتوانند مشکلات را برطرف کنند و برای منابع نقدی نیز مشکل نداشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هواشناسی گزارش داده که ۲۰ فروردین باز یک بارش جدی‌تر داریم، احتمالا در ماه اردیبهشت هم داریم همین سیلی که آمده داخل شهر خرم‌آباد و پلدختر و بستر رودخانه مقدار زیادی سنگ و خاک را با خود آورده، اگر دوباره بارش داشتیم همین انباشت سنگ و خاک شهر را درگیر کند، برای لایروبی قسمت‌هایی از داخل شهر که آسیب دیده، اولویت قائل شوید و مسئول آن نیز مشخص شود.

لاریجانی اظهار داشت: اگر دوباره بارندگی داشته باشیم، خرم‌آباد دچار مشکل می‌شود، بنابر این شهرداری‌های دیگری را پای کار بیاورید تا در بارش‌های پیش رو مشکلی نداشته باشیم؛ به‌عنوان مثال شهرداری تهران لایروبی خرم‌آباد و لایروبی پلدختر را شهرداری اصفهان برعهده بگیرند.

وی افزود: در توزیع آذوقه باید نظمی داده شود، افرادی گفتند با ترابری هوایی انجام می‌شود اما انضباط در توزیع دقیق نیست، اگر پلدختر و معمولان را به‌عهده ارتش گذاشتید ارتش دقیقا کار را سامان بدهد و بقیه به آن‌ها کمک کنند؛ تقسیم کار در داخل شهر کار درستی است، بخشدار، فرماندار و مسئولان روستاها باید با این‌ها همکاری کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ارتش آذوقه‌ها را تقسیم‌بندی می‌کند و بخشدار، شهردار و دهیار باید آذوقه را توزیع کنند، بخش زیادی از کار برعهده هلال‌احمر است آن‌ها باید همکاری کنند.

وی بیان کرد: تقسیم کار برای خدمات‌رسانی به مناطق باید بین ارتش و سپاه باشد، کمبودها باید مشخص شود تا استانداری نیز بتواند کمک کند انضباط در کار و خدمات خیلی ضروری است؛ مردم مشکلات چادر دارند، هوا سرد است تأمین چادر ضروری بوده و نباید کار متوقف شود، باید لباس بین مردم توزیع کرد و هر طور که می‌شود این‌ها را تأمین کنید.

لاریجانی با تأکید بر اینکه حادثه سیلاب خیلی عمیق بود و واقعا مردم در سختی افتادند، گفت: بین معاونان و بخش‌های مختلف باید تقسیم کار باشد، این ساختارتان را عوض و به‌دلیل شرایط ویژه محوربندی کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در گذشته حجم سد زیادی را در کشور سامان دادند و الان هم نباید این کار متوقف باشد ما باید به سدسازی توجه خاص کنیم، در استان لرستان هم باید به سدسازی توجه کنید، اگر همه سدها احداث می‌شد خرابی سیلاب به این مقدار نبود؛ حجم آب سیلاب با میزان مخزن سدها قابل قیاس نیست.

وی بیان کرد: بعضی در خارج کشور از جمله وزیر خارجه بی‌مغز آمریکا در یک بیانیه حرف‌های گستاخانه‌ای زده‌ بود که مسئولان ناکارآمد بوده‌اند، این‌ها خودشان چند سال در حادثه آریزونای جنوبی گرفتار بودند و نتوانستند مشکل را برطرف کنند؛ حادثه سیل خیلی عمیق بوده و حجم آبی که عبور کرده یک حادثه عجیب است، البته باید همیشه پیشگیری کنیم؛ از نظر روانی وقتی شهری دچار حادثه می‌شود زود باید شرایط را عادی کرد.

لاریجانی گفت: هم‌چنان خیابان‌های خرم‌آباد در گل‌ولای است، الان که مشکل آب نیست باید شهر را تمیز کنید تا خاطره ناجوری در ذهن مردم نباشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر شهرداری مشکل مالی دارد مشکل مالی را برطرف کنیم، استاندار اعلام کند تا با نوبخت برای فوریت کمک‌ها رایزنی کنم تا شهر از حالت به‌هم‌ریختگی خارج شود؛ همین طور شهرداری پلدختر اگر مشکل نیرو و امکانات دارد ما کمک خواهیم کرد تا آن‌ها را برایتان انجام دهند.

لاریجانی اظهار داشت: نظافت شهر کار لازمی است، همه شهرهای استان که مشکل دارند را مشخص کنید، شهرداری‌ها یا خودشان مسئولیت را بپذیرند الان چند روز گذشته نظافت شهر باید سامان پیدا کند.

وی افزود: سیلاب خسارات زیادی از نظر منزل، مغازه، کشاورزی به مردم وارد کرده، این نگرانی و اضطراب در درون مردم نباشد که جبران خسارت نمی‌شود، ما هم قبول داریم که این مسئله عارضه‌ای بوده، باید به مردم کمک کرد به‌همین دلیل رهبر معظم انقلاب جلسه‌ای گذاشتند و آن‌جا تاکیداتی از جمله همین موضوع داشتند و برای این مسئله هم راهکار پیدا شده‌ است.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این نگرانی در بین مردم استان لرستان نباشد که سیل آمد و امکانات آذوقه‌ای داده می‌شود و بعد هم چیز تمام و خانه و مغازه آن‌ها برطرف نمی‌شود. به تأکیدات رهبر معظم انقلاب توجه شود، ما هم در مجلس پیگیری می‌کنیم اگر لازم باشد مصوبه‌ای برای انجام این کار خواهیم داشت تا امکان مالی مناسب در اختیار بنیاد مسکن و بخش‌های دیگر گذاشته بشود تا مشکلات مردم را برطرف کنند و آن‌ها نگرانی و اضطراب نداشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی وارد خوزستان شد

فارسخبرگزاری فارس
لاریجانی وارد خوزستان شد
رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از سدها و مناطق سیل‌‌زده وارد خوزستان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به منظور بازدید از سدها و مناطق سیل‌زده خوزستان از طریق فرودگاه دزفول وارد این استان شد.

قرار است علی لاریجانی تا ساعتی دیگر از سدهای کرخه و دز بازدید کند.

بازدیدی هوایی از آخرین وضعیت رودخانه کارون و شرکت در جلسه ستاد مدیریت بحران استان خوزستان، از دیگر برنامه‌های رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به این استان است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با لاریجانی و سیل از تلگرام

لاریجانی:

🔹برای سیل زدگان بودجه ویژه اختصاص می‌یابد

🔹برای مسکن سیل زدگان برنامه‌ریزی شده

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xsZ


لاریجانی خطاب به سیل‌زدگان استانها: نگران نباشید، بودجه خسارات سیل را پیگیری و تامین می‌کنیم


💢 لاریجانی: مردم در پرداخت خسارت سیل تردید نکنند؛ اعتبار خسارت سیل خارج از بودجه ۹۸ تأمین می‌شود.

تسنیم

====


لاریجانی:

🔹مردم در پرداخت خسارت سیل تردید نکنند

🔹اعتبار خسارت سیل خارج از بودجه ۹۸ تأمین می‌شود

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xx۰


✅ لاریجانی: مردم در پرداخت خسارت سیل تردید نکنند / اعتبار خسارت سیل خارج از بودجه ۹۸ تأمین می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای از بابت خانه، مزرعه و دام‌های خود نگرانند و به وعده‌ها اطمینان نمی‌کنند. لاریجانی تصریح کرد: به مردم اعلام می‌کنم در پرداخت خسارت سیل تردیدی نکرده و در روبه‌رو شدن با خطر سیل جان خود را اولویت قرار دهند.

🔗 ادامه مطلب …


نظرها

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
آذری جهرمی گفت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، آماده همکاری با نهاد‌های آموزشی هستیم. خبرگزاری تسنیم،: آذری‌جهرمی ساعتی پیش در صفحه شخصی خود نوشت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، برای همکاری با وزارت علوم و آموزش‌وپرورش، امکانات ویژه‌ای را جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم کردیم تا میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجوی عزیز، ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند. سعید نمکی وزیر بهداشت شب گذشته درباره تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای تعطیلی مدارس، اظهار کرد: درباره مدارس مناطقی که موارد مثبت کرونا در آن‌ها شناسایی شده است، جمعه شب بررسی و وضعیت تعطیلی را اعلام خواهیم کرد. وی افزود: فعلا در یک دوره سه روزه اگر نیاز به تعطیلی باشد، مدارس در مناطق مبتلا به کرونا تعطیل خواهند شد که لیست مناطق آلوده و تعطیلی مدارس جمعه شب اعلام خواهد شد. نمکی بیان کرد: این مصوبات باید به امضای رییس جمهور هم برسد تا ابلاغ شوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به تلاش‌های سناتورهای آمریکایی برای کشاندن واشنگتن و تهران به میز مذاکرات پرداخت و نوشت: دیپلماسی هسته‌ای آمریکا با ایران به یک مانع برخورد کرده است. دو سناتور ضدایرانی از هر دو حزب آمریکا در تلاشی هماهنگ به‌دنبال ترسیم طرحی هستند که اعتقاد دارند می‌تواند منجر به یک توافق بهتر شود. در واقع ایده منندز و گراهام آن است که ایالات‌متحده می‌تواند یک توافق هسته‌ای جدید را همزمان به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد دهد. اما ایران نیز می‌تواند در ازای موافقت با این طرح، خود را از بخشی از تحریم‌ها رها کند. گراهام در این باره می‌گوید: «معتقدم که توافق هسته‌ای کنونی با ایران از اساس خود دچار نقص‌های شدیدی است، اما این به منزله پایان قصه نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما هر دو در اظهاراتی جداگانه صراحتا مخالفت خود با تصویب این لوایح را اعلام کرده‌اند ولی دولت و مجلس همچنان به اصرار خود ادامه می‌دهند. سنت حضرت امام در بدو‌ تاسیس مجمع تشخیص مصلحت، قرار دادن رییس‌جمهوری در رأس این نهاد عالی بن‌بست‌شکن که روسای ۳ قوه عضو آن هستند، بود. ضرورت احیای این سنت با ناتوانی این مجمع در حفظ مصلحت نظام در موضوع FATF آشکار شد». اگر تصویب نشودتمام این راهکارها و گفته‌ها برای آن است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روزه سکوت یک ‌ساله خود را بشکند و رای قطعی خود را صادر کند.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
وی ادامه داد: مشکلاتی که اکنون در اجرای برجام با آن مواجه هستیم تا حد بسیار زیادی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق و سیاست فشار حداکثری آن علیه ایران است. نماینده چین همچنین گفت که سازوکار حل اختلافات در برجام در دستور کار نشست روز چهارشنبه نشست کمیسیون مشترک قرار نداشته است و البته دیدگاه‌های متفاوتی درباره این موضوع وجود دارد. وی با بیان این‌که «بازگرداندن تحریم‌ها پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیست»، افزود: شرکت کنندگان در این نشست در ازا توافق کردند که روی آن‌چه که قابل انجام است متمرکز شوند، چیزی که می‌تواند این روند (اجرای برجام) را پیش ببرد و به حفظ برجام و چندجانبه گرایی کمک کند. نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه با حضور تمام طرف‌های توافق در وین برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم حفظ برجام و بهره مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کردند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی باقری‌کنی در دیدار با الیزابت تیچی فیسلبرگر رئیس شورای حقوق بشر که در ژنو برگزار شد، با اشاره به ترور سردار سپهبد شهید سلیمانی، گفت: جنایت آمریکایی فقط یک فرمانده شجاع را از ملت ایران نگرفت، بلکه بزرگترین مدافع حقوق ملت‌های منطقه را مورد هدف قرار داد، لذا ساختارهای حقوق بشری دنیا باید در ردیف نخستین مدعیان خون شهید سلیمانی باشند و آمریکایی‌ها را به خاطر این جنایت رها نکنند. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، گفت: مراجع حقوق بشری دنیا نباید با سکوت در برابر تحریم به مشروعیت بخشی جنایت ضدانسانی آمریکا کمک کنند. وی با ارائه تصاویری از وضعیت فاجعه‌بار مصدومان شیمیایی جنگ تحمیلی به رئیس شورای حقوق بشر، گفت: از طنزهای تلخ تاریخ این است که کشورهای اروپایی که چند سال قبل سلاح شیمیایی در اختیار دیکتاتور بغداد قرار دادند تا مردم ایران و عراق را هدف قرار دهد، امروز مدعی حمایت از حقوق بشر شده و حامی قطعنامه حقوق بشری علیه ایران هستند! رئیس شورای حقوق بشر نیز در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه این شورا، گفت: تعامل میان کشورهای عضو سازمان ملل هدف اساسی شکل‌گیری شورای حقوق بشر است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
بحرالعلوم به تعطیلی فعالیت‌های قرآنی در فضای دانشگاهی علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: درست است که محتوای فعالیت ما در این مرکز، قرآنی است اما نظر کارشناسان اهل فن به عنوان افرادی که در این شرایط درحال تلاش و فعالیت برای کنترل و ممانعت از شیوع ویروس کووید ۱۹ هستند، بر تعطیلی برنامه‌های قرآنی استوار است. وی افزود: این مهم را دوستان ما در سازمان‌های مختلف نیز قبول کرده‌اند. رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری برخی فعالیت‌های قرآنی دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به صورت مجازی خبر داد و گفت: برای فروردین ماه ۹۹ به صورت مجازی برنامه‌های قرآنی را تدوین و طراحی کرده‌ایم و در این خصوص در انتظار تصویب از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت هستیم. وی گفت: همچنین ثبت نام بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز مدتی است آغاز شده که دانشجویان و علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و برای شرکت قوی‌تر در این جشنواره به مطالعه کتاب‌های اعلام شده، بپردازند. انتهای پیام/

اخبار بیشتر