1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

رئیس مجلس از طریق فرودگاه دزفول به منظور بازدید از سدها و مناطق سیل‌‌زده وارد خوزستان شد.

لاریجانی خطاب به سیل‌زدگان استانها: نگران نباشید، بودجه خسارات سیل را پیگیری و تامین می‌کنیم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لاریجانی خطاب به سیل‌زدگان استانها: نگران نباشید، بودجه خسارات سیل را پیگیری و تامین می‌کنیم
لاریجانی خطاب به سیل‌زدگان استانها: نگران نباشید، بودجه خسارات سیل را پیگیری و تامین می‌کنیم - 0

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس بودجه خسارت سیل را پیگیری و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری آن را تامین می‌کند تا مردم و سیل زدگان نگران نباشند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی شب گذشته (۱۴ فروردین) با حضور در نشست ستاد مدیریت بحران استان لرستان ضروری‌ترین نیاز استان را دسترسی به راهها دانست و افزود: برخی نهادها مانند ارتش، سپاه و نیروهای امدادی در مناطق سیل زده حضور می‌یابند اما نمی‌دانند چگونه باید کمبودها را اطلاع رسانی کنند، بنابراین باید مشکل ارتباطات هرچه سریعتر رفع شود، البته مسؤولان بیان کرده‌اند تا حدودی مشکلات رفع شده اما در برخی مناطق مشکل حل نشده که در این راستا وزیر ارتباطات باید در منطقه حضور داشته باشد تا این مشکل کامل حل شود، چراکه اگر مسئله ارتباطات شهرها و روستاها رفع شود بخشداری‌ها، ارتش و سپاه نیازها را از طریق تلفن اعلام و امدادرسانی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های دریافتی مشکلات قطع گاز استان تقریبا رفع شده، افزود: مشکل مابقی بخش‌ها باید ظرف چند روز آینده رفع شود، با رفع مشکلات گاز، آب و برق زندگی مردم به جریان می‌افتد.

رییس مجلس شورای اسلامی شرایط مردم لرستان را ویژه ارزیابی کرد و افزود: ارزش دارد مسؤولان به ویژه معاونان وزرا برنامه‌های ملی خود را چند روز لغو کنند و در استان حضور داشته باشند. بعید است مدیرکل‌ها به تنهایی بتوانند مشکلات را حل کنند.

لاریجانی خواستار شناسایی راه‌های روستایی و فرعی سیلاب‌زده استان جهت افزایش سرعت خدمت رسانی به هموطنان لر شد و افزود: برقراری ارتباط جادههای اصلی به سادگی امکانپذیر نیست. اولویت برقراری اتصالات راه‌ها و جاده‌ها باید با نقاطی باشد که وزارت نیرو برای وصل آب و برق به آن نیاز دارد و این وزارتخانه نیز در مناطقی که می‌تواند از طریق تلفن مشکل آب و برق را رفع کند از همین راه اقدام کند. بسیاری از مشکلات پشت صحنه با بازگشایی راه‌ها برطرف می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس از مدیران وزارت راه و شهرسازی خواست تا نیازشان به ماشین آلات و تجهیزات بازگشایی راه‌ها را به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کنند تا تجهیزات و ماشین‌آلات راهسازی مورد نیاز در اسرع وقت در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد.

وی متذکر شد: از دولت خواسته شد منابعی در اختیار استاندارها قرار دهد تا برای هزینه‌های فوری صرف شود و با سازمان برنامه و بودجه، برنامه‌ریزی شود تا این منابع در اختیار آنان قرار گیرد در این صورت نیاز دستگاهها به منابع نقدی تامین می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی لایروبی رودخانه‌ها به خصوص رودخانه‌های شهرستانهای خرم‎آباد و پلدختر را نیازی ضروری دانست و افزود: هواشناسی اعلام کرد بارش‌های جدیدی در راه است بنابراین با توجه به بارش‌های ۲۰ فروردین و اردیبهشت ماه باید لایروبی رودخانه‌ها در اولویت کاری دستگاه‌های مسؤول قرار بگیرد تا رسوبات سیل در بستر رودخانه مجددا مشکل‌زا نباشد به این منظور باید یک متولی برای لایروبی رودخانه‌ها تعیین شود، اگر نیاز است، از شهرداری‌های دیگر شهرهای کشور مانند تهران و اصفهان نیرو اعزام شود تا لایروبی رودخانه‌ها سریعتر در دستورکار قرار گیرد. باید در این بخش تقسیم کار و هماهنگی به وجود آید تا خدمات هر نهاد و دستگاه مشخص شود و لایروبی رودخانه‌ها به درستی انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی: مسئله ارتباطات مناطق سیل‌زده لرستان برطرف شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
لاریجانی: مسئله ارتباطات مناطق سیل‌زده لرستان برطرف شود

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی لاریجانی در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان در مورد مناطق سیل‌زده استان لرستان اظهار داشت: روستاها و شهر به‌یک نحوی باید راه داشته باشند، اگر راه هم مقدار طولانی می‌شود چاره‌ای نیست حتما یک راهی باید برقرار باشد تا برق، آب و گاز و سایر نیازها که در حدود ۱۵ تا ۱۶ مورد است را بتوانند برطرف کنند.

وی افزود: طبق بررسی‌ها نخستین مسئله‌ای که برای منطقه ضروری بوده، مسئله ارتباطات است چون در بعضی از بخش‌ها که ارتش، سپاه و بقیه اعزام می‌شوند اگر در جایی مشکلی دارند نمی‌دانند چطور کمبودهای‌شان را اعلام کنند، مسئله ارتباطات باید برطرف شود هر چند آقایان گفتند تا حدی برطرف شده ولی بعضی جاها که بررسی کردم برطرف نشده‌ است.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از وزیر ارتباطات تقاضا داریم برای برقراری ارتباطات در اینجا مستقر باشند تا این مسئله را برطرف کنند، مسئله ارتباطات اگر برای روستا و شهر برطرف شود، بخشداری و بقیه هم اگر مشکلی داشته باشند با تلفن اطلاع می‌دهند.

وی بیان کرد: جهرمی اینجا حضور دارد تا مسئله ارتباطات برطرف شود تا ما دیگر برای اطلاع از مشکلات و کمبودها نیاز به بازگشت بالگردها نداشته باشیم، در شهر و در روستاها حتی به‌صورت موقت هم که شده باید این را به‌نحوی برطرف کنیم.

لاریجانی گفت: طبق گزارش‌ها مسئله گاز برطرف شده، آن‌هایی که برطرف نشده را تلاش کنید برطرف کنید، مردم آب آشامیدنی ندارند.

رئیس مجلس شورای اسلامیخاطرنشان کرد: در بعضی جاها مشکل جاده داریم، تقاضا دارم معاونان وزارت نیرو که حضور یافتند وقت بگذارید، شرایط مردم واقعا شرایط خیلی خاصی است و می‌ارزد که ما وقتمان را در سطح ملی یک مقدار کنسل کنیم و در اینجا مستقر باشیم.

لاریجانی اظهار داشت: راه‌های فرعی و روستایی را برای برقراری ارتباط بررسی کنید، چون این جاده اصلی به این سادگی قابل علاج نیست یعنی سیلاب به‌گونه‌ای جاده را برده که به همین سادگی‌ها قابل برقراری نیست، برقراری راه را الویت قرار بدهید.

وی افزود: اگر مسئله راه برطرف شود اتصال آب و برق هم برطرف می‌شود، اولویت‌دادن خدمات کار درستی است، در مکان‌هایی که ارتباط با موبایل امکان دارد، کارها را انجام دهید آب برق را به‌صورت موقت هم می‌توایند ایجاد کنید.

رئیس مجلس عنوان کرد: در رابطه با جاده‌ها مقداری متفاوت از جلسه حرف زده شد، اگر واقعا شما می‌توانید ظرف چند روز آینده جاده را وصل کنید، اما بعید می‌دانم این کار را انجام دهید هر چند کار خیلی مهمی است.

وی بیان کرد: آقایان گفتند ماشین‌آلات باشد ما می‌توانیم راه فرعی را برقرار کنیم، اگر این نیاز وجود دارد با ستاد کل جلسه بگذارید و با کمک ارتش و سپاه این امکانات را فراهم کنید، شما درخواست‌هایتان را به نماینده ستاد کل برای ماشین‌آلات اعلام کنید تا نماینده ستاد کل در اسرع وقت آن‌ را تأمین کنند، ارتش و سپاه وقت و امکانات گذاشتند، این همه بالگرد را به منطقه اعزام کرده‌اند.

لاریجانی گفت: مساعدت‌های فوری نیاز است، برخی گفتند اگر هزینه داشته باشیم کمک می‌کنیم، امشب از دولت خواستم مبالغی را در اختیار استاندار بگذارند تا اقدامات به‌صورت فوری برطرف شود، هم‌چنین پیگیری می‌کنم سازمان برنامه و بودجه منابعی را در اختیار استاندار بگذارد تا دستگاه‌های مختلف بتوانند مشکلات را برطرف کنند و برای منابع نقدی نیز مشکل نداشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هواشناسی گزارش داده که ۲۰ فروردین باز یک بارش جدی‌تر داریم، احتمالا در ماه اردیبهشت هم داریم همین سیلی که آمده داخل شهر خرم‌آباد و پلدختر و بستر رودخانه مقدار زیادی سنگ و خاک را با خود آورده، اگر دوباره بارش داشتیم همین انباشت سنگ و خاک شهر را درگیر کند، برای لایروبی قسمت‌هایی از داخل شهر که آسیب دیده، اولویت قائل شوید و مسئول آن نیز مشخص شود.

لاریجانی اظهار داشت: اگر دوباره بارندگی داشته باشیم، خرم‌آباد دچار مشکل می‌شود، بنابر این شهرداری‌های دیگری را پای کار بیاورید تا در بارش‌های پیش رو مشکلی نداشته باشیم؛ به‌عنوان مثال شهرداری تهران لایروبی خرم‌آباد و لایروبی پلدختر را شهرداری اصفهان برعهده بگیرند.

وی افزود: در توزیع آذوقه باید نظمی داده شود، افرادی گفتند با ترابری هوایی انجام می‌شود اما انضباط در توزیع دقیق نیست، اگر پلدختر و معمولان را به‌عهده ارتش گذاشتید ارتش دقیقا کار را سامان بدهد و بقیه به آن‌ها کمک کنند؛ تقسیم کار در داخل شهر کار درستی است، بخشدار، فرماندار و مسئولان روستاها باید با این‌ها همکاری کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ارتش آذوقه‌ها را تقسیم‌بندی می‌کند و بخشدار، شهردار و دهیار باید آذوقه را توزیع کنند، بخش زیادی از کار برعهده هلال‌احمر است آن‌ها باید همکاری کنند.

وی بیان کرد: تقسیم کار برای خدمات‌رسانی به مناطق باید بین ارتش و سپاه باشد، کمبودها باید مشخص شود تا استانداری نیز بتواند کمک کند انضباط در کار و خدمات خیلی ضروری است؛ مردم مشکلات چادر دارند، هوا سرد است تأمین چادر ضروری بوده و نباید کار متوقف شود، باید لباس بین مردم توزیع کرد و هر طور که می‌شود این‌ها را تأمین کنید.

لاریجانی با تأکید بر اینکه حادثه سیلاب خیلی عمیق بود و واقعا مردم در سختی افتادند، گفت: بین معاونان و بخش‌های مختلف باید تقسیم کار باشد، این ساختارتان را عوض و به‌دلیل شرایط ویژه محوربندی کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در گذشته حجم سد زیادی را در کشور سامان دادند و الان هم نباید این کار متوقف باشد ما باید به سدسازی توجه خاص کنیم، در استان لرستان هم باید به سدسازی توجه کنید، اگر همه سدها احداث می‌شد خرابی سیلاب به این مقدار نبود؛ حجم آب سیلاب با میزان مخزن سدها قابل قیاس نیست.

وی بیان کرد: بعضی در خارج کشور از جمله وزیر خارجه بی‌مغز آمریکا در یک بیانیه حرف‌های گستاخانه‌ای زده‌ بود که مسئولان ناکارآمد بوده‌اند، این‌ها خودشان چند سال در حادثه آریزونای جنوبی گرفتار بودند و نتوانستند مشکل را برطرف کنند؛ حادثه سیل خیلی عمیق بوده و حجم آبی که عبور کرده یک حادثه عجیب است، البته باید همیشه پیشگیری کنیم؛ از نظر روانی وقتی شهری دچار حادثه می‌شود زود باید شرایط را عادی کرد.

لاریجانی گفت: هم‌چنان خیابان‌های خرم‌آباد در گل‌ولای است، الان که مشکل آب نیست باید شهر را تمیز کنید تا خاطره ناجوری در ذهن مردم نباشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر شهرداری مشکل مالی دارد مشکل مالی را برطرف کنیم، استاندار اعلام کند تا با نوبخت برای فوریت کمک‌ها رایزنی کنم تا شهر از حالت به‌هم‌ریختگی خارج شود؛ همین طور شهرداری پلدختر اگر مشکل نیرو و امکانات دارد ما کمک خواهیم کرد تا آن‌ها را برایتان انجام دهند.

لاریجانی اظهار داشت: نظافت شهر کار لازمی است، همه شهرهای استان که مشکل دارند را مشخص کنید، شهرداری‌ها یا خودشان مسئولیت را بپذیرند الان چند روز گذشته نظافت شهر باید سامان پیدا کند.

وی افزود: سیلاب خسارات زیادی از نظر منزل، مغازه، کشاورزی به مردم وارد کرده، این نگرانی و اضطراب در درون مردم نباشد که جبران خسارت نمی‌شود، ما هم قبول داریم که این مسئله عارضه‌ای بوده، باید به مردم کمک کرد به‌همین دلیل رهبر معظم انقلاب جلسه‌ای گذاشتند و آن‌جا تاکیداتی از جمله همین موضوع داشتند و برای این مسئله هم راهکار پیدا شده‌ است.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این نگرانی در بین مردم استان لرستان نباشد که سیل آمد و امکانات آذوقه‌ای داده می‌شود و بعد هم چیز تمام و خانه و مغازه آن‌ها برطرف نمی‌شود. به تأکیدات رهبر معظم انقلاب توجه شود، ما هم در مجلس پیگیری می‌کنیم اگر لازم باشد مصوبه‌ای برای انجام این کار خواهیم داشت تا امکان مالی مناسب در اختیار بنیاد مسکن و بخش‌های دیگر گذاشته بشود تا مشکلات مردم را برطرف کنند و آن‌ها نگرانی و اضطراب نداشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی وارد خوزستان شد

فارسخبرگزاری فارس
لاریجانی وارد خوزستان شد

به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به منظور بازدید از سدها و مناطق سیل‌زده خوزستان از طریق فرودگاه دزفول وارد این استان شد.

قرار است علی لاریجانی تا ساعتی دیگر از سدهای کرخه و دز بازدید کند.

بازدیدی هوایی از آخرین وضعیت رودخانه کارون و شرکت در جلسه ستاد مدیریت بحران استان خوزستان، از دیگر برنامه‌های رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به این استان است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با لاریجانی و سیل از تلگرام

لاریجانی:

🔹برای سیل زدگان بودجه ویژه اختصاص می‌یابد

🔹برای مسکن سیل زدگان برنامه‌ریزی شده

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xsZ


لاریجانی خطاب به سیل‌زدگان استانها: نگران نباشید، بودجه خسارات سیل را پیگیری و تامین می‌کنیم


💢 لاریجانی: مردم در پرداخت خسارت سیل تردید نکنند؛ اعتبار خسارت سیل خارج از بودجه ۹۸ تأمین می‌شود.

تسنیم

====


لاریجانی:

🔹مردم در پرداخت خسارت سیل تردید نکنند

🔹اعتبار خسارت سیل خارج از بودجه ۹۸ تأمین می‌شود

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xx۰


✅ لاریجانی: مردم در پرداخت خسارت سیل تردید نکنند / اعتبار خسارت سیل خارج از بودجه ۹۸ تأمین می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای از بابت خانه، مزرعه و دام‌های خود نگرانند و به وعده‌ها اطمینان نمی‌کنند. لاریجانی تصریح کرد: به مردم اعلام می‌کنم در پرداخت خسارت سیل تردیدی نکرده و در روبه‌رو شدن با خطر سیل جان خود را اولویت قرار دهند.

🔗 ادامه مطلب …


نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور11 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
جلسه هماهنگی و استفاده از توان فکری کار آفرینان و بزرگان صنعت کشور در حوادث سیل اخیر با حضور اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این نشست که با موضوع چگونگی کمک به سیل زدگان برگزار شد اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی بر نقش آفرینی صنعتگران و کار آفرینان در کمک به سیل زدگان تأکید کرد. معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور گفت: کارآفرینان می‌توانند با تمرکز بر ایجاد شغل در مناطق آسیب دیده و باز توانی نقش مهمی ایفا کنند. اکبری ضمن تشریح وضعیت سیل زدگان و خسارات وارده بر جمعیت زیادی از هموطنان گفت: کارآفرینان و صنعتگران از ظرفیت‌های خود برای کمک به هموطنان استفاده کنند و وزارت کشور آمادگی این را دارد که این اقدامات را تسهیل کند. در ادامه این نشست، نمایندگان انجمن‌ها و مجامع صنعت نیز به بیان دید گاه‌های خود پرداختند و برای کمک به سیل زدگان اعلام آمادگی کردند.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محسن رضایی در نشست خبری با اشاره به پایان دادن امریکا به مهلت خرید نفت کشورمان از جانب برخی کشورها گفت: این فشارها موجب خواهد شد که دولت، مجلس و ملت پرافتخار ایران روی پای خود تکیه کنند و به جای صدور نفت از آن برای صنعت خودمان استفاده شود. وی افزود: اگر کشورمان به تولید صنعتی روی بیاورد نه فقط حتی یک قطره نفت صادر نمی‌کنیم بلکه روزانه یک میلیون بشکه نفت باید وارد کنیم پس صادرات نفت بیانگر این است که تولید و صنایع ما هنوز راه نیفتاده است اما برای تحقق این هدف به فرصت نیاز داریم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با هشدار به دولت امریکا درباره ادامه این جنگ اقتصادی - تروریستی تاکید کرد: بهتر است امریکایی‌ها دست از این شیطنت بردارند و گرنه ملت ایران اقدام خواهند کرد، البته اقدام خود را بیان نمی‌کنیم اما به هنگام اقدام خواهیم کرد. رضایی خطاب به دولتمردان امریکایی هشدار داد: آنان باید بدانند این اقدامات ناجوانمردانه شان که فشارها را بر مردم ما افزایش می‌دهد تا به تعبیر و رویای آنان دولت نتواند حتی حقوق کارمندانش را بپردازد تحقق نخواهد یافت و ما دست روی دست نخواهیم گذاشت و عکس العمل نشان خواهیم داد. وی ابراز امیدواری کرد که عقلا و روشنفکران امریکا آقای ترامپ را از این اقدام جنایت کارانه دور کنند.
الفالف17 ساعت قبل
همچنان که پیش بینی می‌شد ترامپ، معافیت ۶ کشور در خرید نفت از ایران را لغو کرد. نکته دوم؛ معافیت‌های ۶ کشور، در صورت وجود (مانند الان) هم تنها بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه به فروش نفت کمک می‌نمود که با توجه به تحریم‌های مالی بازگشت ثمن آن، به راحتی ممکن نبود و لذا لغو معافیت‌ها در تامین ارز مورد نیاز کشور نیز، سهم قابل توجهی نبود. نکته چهارم؛ در چنین فضایی، هر عمل و اقدام و نوشته و مطلبی که به نحوی به بزرگنمایی این اقدام ترامپ کمک کند، بازی در مسیر خواست امریکاست. نکته پنجم؛ مجلس و دولت و نخبگان در این دو سال خیلی کارها می‌توانستند بکنند که نکردند و بعدها باید بر این نکرده‌ها افسوس خورد اما الان زمان ادای قضای آن واجبات نیست. امروز فریاد زدن و مصاحبه کردن نه تنها اثر دیروز را ندارد که در حقیقت تایید نقشه انها و بازی در زمین امریکاست.

اخبار بیشتر