1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آخرین اظهارات وزیر کشور درباره مدیریت مناطق سیل‌زده

مشاور وزیر کشور: برکناری فرماندار پلدختر کذب است

انتخابخبرگزاری انتخاب
مشاور وزیر کشور: برکناری فرماندار پلدختر کذب است
مشاور وزیر کشور: برکناری فرماندار پلدختر کذب است - 1

مشاور وزیر کشور انتشار اخباری مبتنی بر برکناری فرماندار پلدختر را تکذیب کرد.

روح الله جمعه‌ای مشاور وزیر کشور در توئیتی انتشار اخباری مبتنی بر برکناری فرماندار پلدختر را تکذیب کرد.

وی ادامه داد: از رسانه‌ها انتظار می‌رود ضمن رعایت اخلاق با انتشار اخبار نادرست موجب تشوش اذهان عمومی در شرایط خاص امدادرسانی نشوند.منبع: باشگاه خبرنگاران

خواندن خبر در سایت منبع

سوال از وزیر کشور درباره عملکرد مدیران مناطق سیل زده

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
سوال از وزیر کشور درباره عملکرد مدیران مناطق سیل زده

به گزارش مشرق، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی با انتقاد از عملکرد مدیران محلی شامل فرمانداران، بخشداران و شهرداران در ماجرای سیل اخیر گفت: مدیران محلی علیرغم پیش بینی‌های هواشناسی، راهکارهایی را برای مقابله با بحران سیل پیش بینی نکرده بودند و عملکرد ضعیفی در این زمینه داشتند.

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: مدیران محلی جهت مقابله با سیل باید در راستای بازگشایی مسیرها، رودخانه‌ها و بستر رودها اقداماتی را انجام می‌دادند اما تا امروز گزارشی از عملکرد مدیران محلی برای مقابله با خسارات ناشی از سیل گزارش نشده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی فرمانداران در حوزه مدیریت خود حضور نداشته‌اند و هیچ پیش بینی و اقدامی برای جلوگیری از خسارات ناشی از سیل انجام نداده‌اند؛ لذا طرح سوال از وزیر کشور در مورد عملکرد مدیران محلی شامل فرمانداران و بخشداران در ماجرای مدیریت خسارات ناشی از سیل اخیر کلید خورد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: مدیران محلی در زمینه کمک به سیل زدگان در راستای جبران خسارات، اسکان و توزیع امکانات عملکرد قابل قبولی نداشتند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور: حفظ آرامش مردم و قاطعیت در برقراری نظم برای امدادرسانی ضرورت دارد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
وزیر کشور: حفظ آرامش مردم و قاطعیت در برقراری نظم برای امدادرسانی ضرورت دارد
وزیر کشور: حفظ آرامش مردم و قاطعیت در برقراری نظم برای امدادرسانی ضرورت دارد - 0

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر وقوع بی‌نظمی‌ها در جریان امدادرسانی گفت: متاسفانه با وجود تلاش چشمگیر و شبانه روزی همه نهاد‌ها و سازمان‌های امدادرسان در برخی موارد شاهد بروز بی نظمی و ایجاد اختلال در قالب مراجعات مکرر چندباره غیر ضرور و حتی ایجاد درگیری با امدادرسانان هستیم.وی ادامه داد: این اقدامات موانع جدی امدادرسانی به موقع و سریع را موجب شده است و از هموطنان عزیز می‌خواهیم با صبر و طمانینه و حفظ آرامش که برآمده از فرهنگ غنی ایرانی واسلامی است اجازه دهند امدادگران بر اساس ضوابط تعریف شده به امدادرسانی بپردازند.

وزیرکشور همچنین هماهنگی و همراهی خوب و مستمر هموطنان با مسئولین امدادرسانی را مهمترین عامل عدم تلفات انسانی ناشی از سیل در مناطق سیلزده ذکر کرد که این همکاری مردمی باید با قوت تداوم یابد.

رحمانی فضلی برخورد قاطع با عاملان بی نظمی و برهم زدن آرامش هوطنان را از سوی ارگان‌های ذیربط ضروری دانست و افزود: خوشبختانه به بیش از نیاز هوطنان سیلزده اقلام امدادی در مناطق وجود دارد و چنانچه نیازی از سوی مسئولان اعلام شود در اسرع وقت نسبت به تامین اقلام ضروری و مورد نیاز اقدام می‌شود و هیچ جای نگرانی وجود ندارد لذا هوطنان آسیب دیده اجازه دهند امدادرسانان به وظایف محوله خود بپردازند.

وی حجم آسیب‌های وارده به اموال مردم را با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص در مناطق کوهستانی از جمله پلدختر و معلمان قابل توجه ذکر کرد و گفت: نجات جان هموطنان و ایجاد وضعیت با ثبات و پایدار در امدادرسانی برای صیانت از سلامتی آن‌ها و اسکان موقتشان در اولویت قرار دارد و موضوع بازسازی اماکن تخریب شده در مرحله بعد امداد رسانی قرار دارد چنانچه پس از امداد رسانی به هوطنان سیلزده در شمال شرق کشور در استان گلستان شاهد پاکسازی سریع و بازسازی اماکن آسیب دیده مردمی هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور وضعیت استان‌های سیل زده را به نمایندگان گزارش می‌دهد

مهرخبرگزاری مهر
وزیر کشور وضعیت استان‌های سیل زده را به نمایندگان گزارش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری مهر، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مجلس خبر داد و تاکید کرد: وزیر کشور روز یکشنبه ١٨ فروردین ماه در نخستین جلسه خانه ملت در سال جدید، در صحن علنی مجلس گزارشی از آخرین وضعیت استان‌های سیل زده ارائه خواهد کرد.

وی افزود: موضوع بسیار ارزشمندی که در این واقعه تلخ برایم جلب توجه کرد، این بود که علاوه بر نمایندگان مناطق سیل زده که مستمر در تماس تلفنی و مراجعه به وزارت کشور پیگیر وضعیت و درخواست‌های مردم منطقه خود بودند، نمایندگان سایر استان‌ها و تهران هم با دغدغه پیگیر وضعیت هموطنان بوده و برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی می‌کردند.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: به طور قطع با این همدلی و همیاری می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به کاهش آلام عزیزانمان و بازسازی این مناطق اقدامات موثری داشت.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سلمان سامانی، ایران، وزیر کشور، وزیرکشور و رحمانی فضلی از تلگرام

❌دو اظهارنظر متفاوت در یک روز!

- محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: ده‌ها هزار نفر در گلستان در معرض سیل قرار گرفته‌اند

- عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور: خطر سیل در گلستان کاملا رفع شده است

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


➖رحمانی فضلی وزیر کشور: ۱۴ بالگرد و هواپیماهای c-۱۳۰ ارتش آماده ارسال تجهیزات به مناطق سیل زده لرستان است اما به علت شرایط جوی تاکنون امکان اعزام انجام نشده است.


💢رحمانی فضلی وزیر کشور: ۱۴ بالگرد و هواپیماهای c-۱۳۰ ارتش آماده ارسال تجهیزات به مناطق سیل زده لرستان است اما به علت شرایط جوی تاکنون امکان اعزام انجام نشده است.


وزیرکشور: اولویت اصلی در کمک رسانی به سیل زدگان با استان‌های لرستان و خوزستان است

رحمانی فضلی:

در حال حاضر ۲ اولویت اصلی ما در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان لرستان و خوزستان است و بعد استان ایلام، گلستان، کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری است.

استان‌ها به ترتیب اولویت که ستاد مدیریت بحران مشخص می‌کند امکانات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

۹۶ روستا تاکنون تخلیه شده است که البته تخلیه روستاها بدون مشارکت مردم خیلی کار سختی است. /ایسنا


📹♨️ پاسخ عجیب #وزیرکشور به پرسشی درباره عدم حضور رئیس‌جمهور در جلسه بررسی امدادرسانی به #سیل زدگان در حضور #رهبرانقلاب

💠 «حتما کار دیگری داشتند …»

🔻متفاوت و فوری ببینید👇🏼👇🏼


📹 پاسخ عجیب وزیرکشور به پرسشی درباره عدم حضور رئیس‌جمهور در جلسه بررسی امدادرسانی به سیل زدگان در حضور رهبرانقلاب

🔸 «حتما کار دیگری داشتند …»


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد قائم تاجگردون در اختتامیه نشست ارزیابی استقرار دولت الکترونیک در این سازمان افزود: الزامات دولت الکترونیک و همچنین تجربه بنادر موفق در جهان، دو الگو اصلی سازمان بنادر در ارائه خدمات پیشرفته الکترونیکی به ذی نفعان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: ​ رویکرد این سازمان، رقابت پذیری و برخورداری از برنامه مشخص در توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک است. مدیرکل فناور اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد در این راستا با تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی منسجم و ایجاد طرح‌های کاربردی، به دستاورد‌های تازه‌ای دست یابیم. تاجگردون از پنج هدف اختصاصی و دوازده برنامه طراحی شده برای پیشبرد ۱۱ پروژه مصوب در نقشه راه هوشمندسازی بنادر خبر داد و آن را راهکاری عملگرا در جهت رفع مشکلات اساسی در بنادر دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه‌ها در قالب یک بسته کامل، ظرف سه سال پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در بنادر کشور شاهد باشیم. مدیرکل فاوا سازمان بنادر نیز تاکید کرد: برای «نقاط قابل بهبود» برنامه داریم؛ چراکه سازمان بنادر خودش را با سایر بنادر دنیا مقایسه می‌کند.
الفالف21 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.
فارسفارس21 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به نیویورک، مقر دائمی سازمان ملل متحد، در نشست «جامعه آسیا» سخن گفت. به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به نیویورک سفر کرده است، امروز (چهارشنبه)، در نشست موسسه «جامعه آسیا» شرکت کرد. وی در ابتدا در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آمریکایی‌ها گفته‌اند که تحریم‌ها را ادامه می‌دهند تا ایران به صورت یک کشور عادی رفتار کند، تصریح کرد که این آمریکاست که با خروج از توافقات مختلف رفتار غیرعادی از خود نشان می‌دهد. وی با اشاره به اینکه در حصول برجام کشورهای مختلف دارای منافع متخاصم در برابر هم قرار گرفته بودند، تاکید کرد که این بهترین توافقی بود که طرف‌ها می‌توانستند به آن دست پیدا کنند. در حال تکمیل …
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی افزود: رویداد‌های سه نفره زیادی داریم که بحث همگانی بیشتر در آن مطرح است. حتی با وجود بحث همگانی ایونت‌ها، باز هم با نگاهی به ظرفیت‌های موجود به بازیکنان مستعد توجه می‌شود. رئیس کمیته بسکتبال سه نفره و همگانی تاکید کرد: ​ امسال تلاش می‌کنیم لیگ سه نفره را راه اندازی کنیم و تور‌های باکیفیت بهتر داشته باشیم؛ لیگ و تور‌هایی که بازیکنان پنج نفره در آن کمتر بازی می‌کنند و فرصت خوبی برای بازیکنان دیگر وجود دارد که خود را در این مسابقات نشان دهند و بیشتر شناسایی شوند. بر طبق قوانین برای کاپ آسیا، ​مسابقات کوئست غرب آسیا، المپیک و جهانی باید از یک ماه زودتر، اسامی ابتدایی چهار بازیکن ثبت شود. این قانون برای همه کشور‌ها وجود دارد و فیبا سه به سه نیز به آن توجه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: این مرحله برای ۵۰ سال آینده در حال کار فکری و اندیشه‌ای است تا با مشارکت همه ملت‌های اسلامی تحقق یابد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار این حرکت است و امروز از دولت سازی در مسیر تمدن سازی اسلامی در حال حرکت هستیم. وی در خصوص برگزاری نخستین همایش بین المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴» با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مرحله دوم تمدن سازی در جهان اسلام است، گفت: این همایش با هدف نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های دانشمندان جهان اسلام، هشتم اردیبهشت به مدت دو روز برگزار می‌شود. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: آیین گشایش این همایش که با همکاری مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از اعضای هیئت دولت و بیش از ۱۵ نفر از اندیشمندان برجسته کشور‌های اسلامی و اروپایی برگزار خواهد شد. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴، موضوعات آینده تحولات اجتماعی، آینده فرهنگ و تمدن اسلامی و آینده سیاست و امنیت در ۵۷ کشور اسلامی را از موضوعات این همایش بیان کرد و افزود: چگونگی توسعه علم و فناوری، آینده محیط زیست و آینده اقتصاد در جهان اسلام از دیگر موضوعات اصلی این همایش بین المللی است. دکتر رحیم صفوی همچنین با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری در جهان اسلام، افزود: سالانه بیش از ۵ تا ۶ میلیون گردشگر خارجی از جمله گردشگران مذهبی به ایران سفر می‌کنند و توجه به این ظرفیت مهم از مباحث همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه از اقدامات مهم در این زمینه تشکیل یک کمیته مقابله با تحریم‌ها بود اضافه کرد: مجموعه سیاست‌های ضدتحریمی اتاق بازرگانی به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود. در گام نخست، اتاق، گزارش‌های متعددی را در ارتباط با اثرات تحریم‌ها تهیه کرده و نتیجه آن را در اختیار مسئولان قرار داده است. وی افزود: باید به این موضوع توجه داشت که در این مرحله باید گام‌های مهمی را برای مقابله با تحریم برداریم، مراحلی که قطعا اتاق بازرگانی می‌تواند در پیشبرد اهداف مورد نظر نقش مهمی داشته باشد و ظرفیت‌های خود را مشخص کند. این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: در شرایط اعمال تحریم‌ها، تعامل با کشور‌هایی که همسویی با ایران دارند راهکار موثری برای بسط روابط است. همچنین توجه مسئولان به جایگاه اتاق بازرگانی برای عبور از تحریم‌ها راهگشا خواهد بود.

اخبار بیشتر