آخرین اظهارات وزیر کشور درباره مدیریت مناطق سیل‌زده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آخرین اظهارات وزیر کشور درباره مدیریت مناطق سیل‌زده

مشاور وزیر کشور: برکناری فرماندار پلدختر کذب است

انتخابخبرگزاری انتخاب
مشاور وزیر کشور: برکناری فرماندار پلدختر کذب است
مشاور وزیر کشور انتشار اخباری مبتنی بر برکناری فرماندار پلدختر را تکذیب کرد. وی ادامه داد: از رسانه‌ها انتظار می‌رود ضمن رعایت اخلاق با انتشار اخبار نادرست موجب تشوش اذهان عمومی در شرایط خاص امدادرسانی نشوند.
مشاور وزیر کشور: برکناری فرماندار پلدختر کذب است - 1

مشاور وزیر کشور انتشار اخباری مبتنی بر برکناری فرماندار پلدختر را تکذیب کرد.

روح الله جمعه‌ای مشاور وزیر کشور در توئیتی انتشار اخباری مبتنی بر برکناری فرماندار پلدختر را تکذیب کرد.

وی ادامه داد: از رسانه‌ها انتظار می‌رود ضمن رعایت اخلاق با انتشار اخبار نادرست موجب تشوش اذهان عمومی در شرایط خاص امدادرسانی نشوند.منبع: باشگاه خبرنگاران

خواندن خبر در سایت منبع

سوال از وزیر کشور درباره عملکرد مدیران مناطق سیل زده

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
سوال از وزیر کشور درباره عملکرد مدیران مناطق سیل زده
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: سوال از وزیر کشور در مورد عملکرد استانداران و فرمانداران مناطق سیل زده کلید خورد.

به گزارش مشرق، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی با انتقاد از عملکرد مدیران محلی شامل فرمانداران، بخشداران و شهرداران در ماجرای سیل اخیر گفت: مدیران محلی علیرغم پیش بینی‌های هواشناسی، راهکارهایی را برای مقابله با بحران سیل پیش بینی نکرده بودند و عملکرد ضعیفی در این زمینه داشتند.

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: مدیران محلی جهت مقابله با سیل باید در راستای بازگشایی مسیرها، رودخانه‌ها و بستر رودها اقداماتی را انجام می‌دادند اما تا امروز گزارشی از عملکرد مدیران محلی برای مقابله با خسارات ناشی از سیل گزارش نشده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی فرمانداران در حوزه مدیریت خود حضور نداشته‌اند و هیچ پیش بینی و اقدامی برای جلوگیری از خسارات ناشی از سیل انجام نداده‌اند؛ لذا طرح سوال از وزیر کشور در مورد عملکرد مدیران محلی شامل فرمانداران و بخشداران در ماجرای مدیریت خسارات ناشی از سیل اخیر کلید خورد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: مدیران محلی در زمینه کمک به سیل زدگان در راستای جبران خسارات، اسکان و توزیع امکانات عملکرد قابل قبولی نداشتند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور: حفظ آرامش مردم و قاطعیت در برقراری نظم برای امدادرسانی ضرورت دارد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
وزیر کشور: حفظ آرامش مردم و قاطعیت در برقراری نظم برای امدادرسانی ضرورت دارد
خبرگزاری میزان- وزیر کشورحجم آسیب‌های وارده به اموال مردم را با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص در مناطق کوهستانی از جمله پلدختر و معلمولان قابل توجه ذکر کرد و گفت: نجات جان هموطنان و ایجاد وضعیت با ثبات و پایدار در امدادرسانی برای صیانت از سلامتی آن‌ها و اسکان موقتشان در اولویت قرار دارد.
وزیر کشور: حفظ آرامش مردم و قاطعیت در برقراری نظم برای امدادرسانی ضرورت دارد - 0

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر وقوع بی‌نظمی‌ها در جریان امدادرسانی گفت: متاسفانه با وجود تلاش چشمگیر و شبانه روزی همه نهاد‌ها و سازمان‌های امدادرسان در برخی موارد شاهد بروز بی نظمی و ایجاد اختلال در قالب مراجعات مکرر چندباره غیر ضرور و حتی ایجاد درگیری با امدادرسانان هستیم.وی ادامه داد: این اقدامات موانع جدی امدادرسانی به موقع و سریع را موجب شده است و از هموطنان عزیز می‌خواهیم با صبر و طمانینه و حفظ آرامش که برآمده از فرهنگ غنی ایرانی واسلامی است اجازه دهند امدادگران بر اساس ضوابط تعریف شده به امدادرسانی بپردازند.

وزیرکشور همچنین هماهنگی و همراهی خوب و مستمر هموطنان با مسئولین امدادرسانی را مهمترین عامل عدم تلفات انسانی ناشی از سیل در مناطق سیلزده ذکر کرد که این همکاری مردمی باید با قوت تداوم یابد.

رحمانی فضلی برخورد قاطع با عاملان بی نظمی و برهم زدن آرامش هوطنان را از سوی ارگان‌های ذیربط ضروری دانست و افزود: خوشبختانه به بیش از نیاز هوطنان سیلزده اقلام امدادی در مناطق وجود دارد و چنانچه نیازی از سوی مسئولان اعلام شود در اسرع وقت نسبت به تامین اقلام ضروری و مورد نیاز اقدام می‌شود و هیچ جای نگرانی وجود ندارد لذا هوطنان آسیب دیده اجازه دهند امدادرسانان به وظایف محوله خود بپردازند.

وی حجم آسیب‌های وارده به اموال مردم را با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص در مناطق کوهستانی از جمله پلدختر و معلمان قابل توجه ذکر کرد و گفت: نجات جان هموطنان و ایجاد وضعیت با ثبات و پایدار در امدادرسانی برای صیانت از سلامتی آن‌ها و اسکان موقتشان در اولویت قرار دارد و موضوع بازسازی اماکن تخریب شده در مرحله بعد امداد رسانی قرار دارد چنانچه پس از امداد رسانی به هوطنان سیلزده در شمال شرق کشور در استان گلستان شاهد پاکسازی سریع و بازسازی اماکن آسیب دیده مردمی هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور وضعیت استان‌های سیل زده را به نمایندگان گزارش می‌دهد

مهرخبرگزاری مهر
وزیر کشور وضعیت استان‌های سیل زده را به نمایندگان گزارش می‌دهد
سخنگوی وزارت کشور از حضور وزیر کشور در مجلس خبر داد و تاکید کرد: وزیر کشور ١٨ فروردین ماه، در صحن علنی مجلس گزارشی از آخرین وضعیت استان های سیل زده ارائه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مجلس خبر داد و تاکید کرد: وزیر کشور روز یکشنبه ١٨ فروردین ماه در نخستین جلسه خانه ملت در سال جدید، در صحن علنی مجلس گزارشی از آخرین وضعیت استان‌های سیل زده ارائه خواهد کرد.

وی افزود: موضوع بسیار ارزشمندی که در این واقعه تلخ برایم جلب توجه کرد، این بود که علاوه بر نمایندگان مناطق سیل زده که مستمر در تماس تلفنی و مراجعه به وزارت کشور پیگیر وضعیت و درخواست‌های مردم منطقه خود بودند، نمایندگان سایر استان‌ها و تهران هم با دغدغه پیگیر وضعیت هموطنان بوده و برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی می‌کردند.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: به طور قطع با این همدلی و همیاری می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به کاهش آلام عزیزانمان و بازسازی این مناطق اقدامات موثری داشت.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سلمان سامانی، ایران، وزیر کشور، وزیرکشور و رحمانی فضلی از تلگرام

❌دو اظهارنظر متفاوت در یک روز!

- محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: ده‌ها هزار نفر در گلستان در معرض سیل قرار گرفته‌اند

- عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور: خطر سیل در گلستان کاملا رفع شده است

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


➖رحمانی فضلی وزیر کشور: ۱۴ بالگرد و هواپیماهای c-۱۳۰ ارتش آماده ارسال تجهیزات به مناطق سیل زده لرستان است اما به علت شرایط جوی تاکنون امکان اعزام انجام نشده است.


💢رحمانی فضلی وزیر کشور: ۱۴ بالگرد و هواپیماهای c-۱۳۰ ارتش آماده ارسال تجهیزات به مناطق سیل زده لرستان است اما به علت شرایط جوی تاکنون امکان اعزام انجام نشده است.


وزیرکشور: اولویت اصلی در کمک رسانی به سیل زدگان با استان‌های لرستان و خوزستان است

رحمانی فضلی:

در حال حاضر ۲ اولویت اصلی ما در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان لرستان و خوزستان است و بعد استان ایلام، گلستان، کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری است.

استان‌ها به ترتیب اولویت که ستاد مدیریت بحران مشخص می‌کند امکانات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

۹۶ روستا تاکنون تخلیه شده است که البته تخلیه روستاها بدون مشارکت مردم خیلی کار سختی است. /ایسنا


📹♨️ پاسخ عجیب #وزیرکشور به پرسشی درباره عدم حضور رئیس‌جمهور در جلسه بررسی امدادرسانی به #سیل زدگان در حضور #رهبرانقلاب

💠 «حتما کار دیگری داشتند …»

🔻متفاوت و فوری ببینید👇🏼👇🏼


📹 پاسخ عجیب وزیرکشور به پرسشی درباره عدم حضور رئیس‌جمهور در جلسه بررسی امدادرسانی به سیل زدگان در حضور رهبرانقلاب

🔸 «حتما کار دیگری داشتند …»


نظرها

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز6 ساعت قبل
کرونا ویروس دموکرات استطی روزهای گذشته و به دنبال افزایش تقاضای مردم برای انجام تست کرونا محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفته بود آزمایش ویروس کرونا مخصوص بیماران بد حال است. به گزارش انتخاب، محمدمهدی گویا با حضور در برنامه گفت‌وگوی خبری شبکه دو عنوان کرد: «آزمایش ویروس کرونا مخصوص کسانی است که حال عمومی بدی دارند.» وی ادامه داد: «این عفونت با بسیاری از عفونت‌های تنفسی دیگر اشتباه گرفته می‌شود. کاش آقای گویا اجازه می‌دادند که حال این عده از مسئولان یا کارکنان بد می‌شد و آن وقت کرونا می‌گرفتند، نه آنکه از لحاظ ظاهر در سلامت کامل به سر می‌برند، اما چون از ما بهتران محسوب می‌شوند یا از ژن‌های خوب هستند، قبل از بدخیم شدن حالشان تست کرونا از آنها گرفته می‌شود. نزدیکی مجلسی‌ها به مردم در ابتلا به کرونابعد از دولتی‌ها در همان فاصله زمانی خبر از مبتلا شدن نمایندگان مجلس به کرونا شنیده شد. ضمن اینکه بسیاری از پرستاران و پزشکان امروز از هر فرد دیگری بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: محمد علی وکیلی گفت: نتیجه تست کرونای چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت شد؛ ممکن است که این رقم افزایش یابد چون فعلا ۳۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند و نتیجه تست بقیه نمایندگان هنوز مشخص نیست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محمد علی وکیلی نماینده تهران و عضوهیات رییسه مجلس شورای اسلامی امروز با هشتگ «کرونا را شکست می‌دهیم» در توئیتر نوشت: طبق اطلاع از تست کروناویروس سی نفر از همکاران در مجلس شورای اسلامی، تاکنون نتیجه اعلان شده‌ چهار نفر مثبت است. وی در این باره گفت: نتیجه تست کرونای چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت شد؛ ممکن است که این رقم افزایش یابد چون فعلا ۳۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند به این معنا که نتیجه ۳۰ نفر تاکنون مشخص شده است. نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که رد صورت افزایش تعداد نمایندگان مبتلا تصمیم هیات رییسه و مجلس شورای اسلامی در این باره چه خواهد بود، گفت: باید منتظر باشیم که نتایج تست‌ها معلوم شود و اگر نتیجه تست بقیه نمایندگان معلوم شود در صورت افزایش تعداد همکاران مبتلا به کرونا در این باره تصمیم می‌گیریم. وکیلی درباره تدابیر مجلس برای مبارزه با ویروس کرونا نیز گفت: طبیعتا ورود مراجعان به دفاتر نمایندگان را باید تا اطلاع ثانوی ممنوع کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، همزمان گروههای مسلح طرفدار ارتش ترکیه تلاش کردند که با بهره برداری از حملات هوایی و توپخانه‌ای یاد شده عناصر خود را برای حمله به مناطق آزاد شده دوباره جمع آوری کرده و بسیج کنند. از اطراف شهر تل تمر در ریف الحسکه نیز خبر می‌رسد که نیروهای ارتش ترکیه و گروههای مسلح مزدور آن حملات خمپاره‌ای خود به خانه‌های مردم در روستای این منطقه را از سرگرفتند. آنها روستای ام الکیف و اطراف آن را در شمال شهر تل تمر با گلوله‌های سنگین هدف قرار دادند. نیروهای ارتش ترکیه همچنین از طریق روستای مرزی السکریه، ۹ دستگاه تریلر حامل تانک‌ها و سکوهای پرتاب موشک و زرهپوش‌های خود را به همراه دو خودروی نظامی لجستیکی وارد خاک سوریه کردند. این تریلرها به سمت روستاهای ناحیه تل تمر و ابو راسین حرکت کردند.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
«محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس دهم در گفت‌وگو با فارس، ضمن تسلیت به مردم حوزه انتخابیه خود اعلام کرد که «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم به علت ابتلا به آنفولانزا درگذشت. وی افزود: مرحوم رمضانی که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود در انتخابات ۲ اسفند با کسب اکثریت آرا به عنوان منتخب مردم به بهارستان راه یافته بود اما متاسفانه شب گذشته به دلیل ابتلا به ویروس آنفولانزا درگذشت و به یاران شهیدش پیوست. به گزارش فارس، رمضانی دستک در انتخابات اخیر ۱۳ هزار و ۹۴۸ رأی کسب کرده و قرار بود در خرداد ماه سال آتی به عنوان منتخب مردم آستانه اشرفیه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس مراسم تحلیف را به جا آورد.
الفالف5 ساعت قبل
در وزارت بهداشت فقط تست دکتر حریرچی مثبت شده و تست خانم ابتکار نیز در دولت مثبت اعلام شده است. همه کیت‌های کرونا تحویل وزارت بهداشت می‌شودجهانپور گفت: همه کیت‌های تشخیصی کرونا که به صورت اهدایی از طرف چین یا از طرف سازمان جهانی بهداشت وارد کشور شده، تحویل وزارت بهداشت می‌شود. کیف ماسک و ژل را وزارت بهداشت به نمایندگان نداده استجهانپور درباره کیف‌های حاوی ماسک و ژل ضد عفونی که در مجلس به نمایندگان داده شده نیز بیان کرد: کیف‌هایی که محتوی ماسک و ژل ضد عفونی بوده و به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحویل داده شده نیز از طرف وزارت بهداشت نبوده و هر ارگانی ممکن است این کار را انجام دهد و بین کارکنان خود توزیع کند و این موضوع ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد. وی افزود: نمایندگان مجلس جزو گروه‌های در معرض خطر ویروس کرونا هستند و در تجمعات مختلف در روزهای اخیر حضور داشتند. افرادی که علائم ابتلا به ویروس کرونا داشته باشند نیز از آنها آزمایش کرونا گرفته شده است.

اخبار بیشتر