جزییات کمک‌های کمیته‌ امداد به سیل‌زدگان سراسر کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

جزییات کمک‌های کمیته‌ امداد به سیل‌زدگان سراسر کشور

افزایش ۳ برابری مستمری فروردین ماه مددجویان کمیته‌امداد در مناطق سیل‌زده

ایسناخبرگزاری ایسنا
افزایش ۳ برابری مستمری فروردین ماه مددجویان کمیته‌امداد در مناطق سیل‌زده
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه ۶۰ هزار واحد مسکونی مددجویان امداد در استان‌های سیل‌زده کشور دچار خسارت شده است، گفت: مستمری فروردین ماه مددجویان در استان‌های سیل‌زده به میزان سه برابر افزایش و تا سقف ۱۵ میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سیدپرویز فتاح با هموطنان سیل‌زده در سراسر کشور ابراز همدردی کرد و افزود: براساس اطلاعات کسب شده، تاکنون ۶۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در سیل اخیر در سراسر کشور دچار خسارت یا تخریب کامل شده است.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: در سیل استان‌های شمالی شش هزار واحد مسکونی مددجویان امداد آسیب دید که کار بازسازی و تعمیر این منازل از هفته آینده و پس از فروکش کردن سیلاب آغاز می‌شود. همچنین در شهرستان معمولان و پلدختر به دلیل وسعت سیلاب تمامی مددجویان امداد درگیر سیل و خسارت شده‌اند.

وی با بیان اینکه کمک‌های امداد در مرحله اول تمامی آسیب‌دیدگان از سیل را شامل می‌شود، تاکید کرد: براساس قانون کمیته امداد مجاز است ۳۰ درصد کمک‌های مردمی را به افراد خارج از حمایت امداد اختصاص دهد و به همین منظور، در گام نخست برای اسکان موقت و تأمین اقلام ضروری زندگی به همه مردم سیل‌زده خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: تبصره ۱۴ قانون بودجه کشور این اجازه را داده است که افراد جدید نیازمند تحت حمایت کمیته امداد قرار گیرند و در همین راستا سهمیه استان‌های سیل‌زده شمالی برای تحت پوشش قرار دادن خانواده‌های جدید اعلام شده است و برای استان‌های سیل‌زده جنوب غرب و غرب کشور پس از بررسی‌های اولیه، سهمیه جدید تا هفته آینده اعلام خواهد شد.

فتاح در یک گفتگوی تلویزیونی اضافه کرد: پس از رفع بحران و کاهش سیلاب، کمیته امداد به سرعت بازسازی منازل آسیب دیده را آغاز و لوازم زندگی مددجویان را تأمین خواهد کرد.

وی با اشاره به پوشش بیمه منازل مددجویان امداد گفت: سه سال متوالی است که منازل و لوازم زندگی مددجویان تحت پوشش بیمه حوادث از جمله سیل قرار گرفته است به طوری که ۱,۵ میلیون خانواده مددجو از این بیمه برخوردار هستند و از ظرفیت بیمه برای بازسازی منازل و تأمین لوازم زندگی مددجویان استفاده خواهیم کرد.

رئیس کمیته امداد با تشکر از مردم نیکوکار ایران برای کمک به مردم سیل‌زده اظهار کرد: تا دو روز قبل که سیل بیشتر در استان‌های شمالی آسیب وارد کرده بود، پویش «رفیق گلستان باشیم» توانست کمک‌های مردمی بسیار خوبی را جمع‌آوری کند و در این مدت ۱۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۱۵ میلیارد تومان کالا جمع‌آوری که دو میلیارد در روزهای نخست به منطقه ارسال شد و بقیه مبالغ در حال انتقال به مناطق سیل‌زده استان گلستان است. همچنین مستمری مددجویان در این مناطق برای فروردین ماه سه برابر افزایش خواهد یافت.

فتاح خاطرنشان کرد: از ۴۸ ساعت گذشته که سیلاب در بخش‌های وسیعی از کشور به ویژه در غرب و جنوب غرب کشور خسارت‌های زیادی وارد کرد، سمت و سوی کمک‌ها به تمام مناطق درگیر سیل معطوف شد و کمک‌های مردمی شدت گرفته است، لذا پویش جمع آوری کمک‌های مردمی برای مناطق سیل زده سراسر کشور است.

وی تاکید کرد: کمیته امداد براساس شرع و عرف نیت‌های مردم نیکوکار را با دقت اجرا می‌کند و کمک‌ها در همان مناطقی که مقصود و نیت مردم بوده هزینه خواهد شد و مجاز نیستیم کمک‌ها را جابجا کنیم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به ضرورت بازسازی منازل آسیب‌دیده در سیل اخیر اضافه کرد: دولت وام و کمک بلاعوض برای مردم سیل‌زده در نظر گرفته است اما ساخت منازل با این ارقام تمام نمی‌شود و نقش کمک‌های مردمی برای ساخت و تعمیر منازل هموطنان سیل‌زده بی‌بدیل است.

وی از تدابیر کمیته امداد برای بازآفرینی کسب و کارهای آسیب دیده مددجویان در سیل اخیر خبر داد و افزود: تاکنون حدود ۳۵۰۰ مورد از کسب و کار و اشتغال مددجویان در سیلاب دچار خسارت شده است که این خسارات به طور کامل جبران خواهد شد و اشتغال مددجویان بهتر از قبل بازآفرینی می‌شود. همچنین وام‌های اشتغال قبلی با هماهنگی شبکه بانکی استمهال شده و وام‌های قرض الحسنه جدید از ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان قابل پرداخت است.

فتاح با بیان اینکه تمامی مددجویان امداد از بیمه سلامت و بیمه امداد برخوردار هستند، گفت: علاوه بر این، همه افراد تحت پوشش کمیته امداد از خدمات بیمه تکمیلی برخوردار هستند و تمامی هزینه درمان مددجویان حادثه دیده در سیل اخیر و فرانشیز پرداختی آنها هم تأمین خواهد شد. همچنین این نهاد با داشتن مرکز مشاوره و خدمات مددکاری دارای مددکاران متخصص در حوزه‌های اجتماعی بوده و برای التیام روحی و روانی مددجویان آسیب‌دیده تلاش می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رئیس کمیته امداد از پرداخت وام پنج میلیون تومانی قرض‌الحسنه به تمامی افراد آسیب‌دیده از سیل اخیر خبر داد و گفت: این وام از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با ضمانت آسان به نیازمندان پرداخت می‌شود. به همین منظور تاکنون ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان لرستان و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان خوزستان تصویب شده است و در دیگر استان‌های سیل‌زده از پنج تا ۱۰ میلیارد تومان برای اختصاص وام به نیازمندان پیش‌بینی شده است.

وی با تشریح روش‌های دریافت کمک‌های مردمی از سوی کمیته امداد، گفت: مردم نیکوکار ایران می‌توانند با شماره‌گیری کد #۹۹*۸۸۷۷* یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ و یا شماره حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی ایران با شماره سیبای ۰۱۰۳۳۳۳۳۳۳۰۰۰ در بازسازی منازل تخریب شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل‌زدگان مشارکت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس کمیته امداد: علیرغم تبلیغات معاندین، کمک مردم در روزهای اخیر بیشتر شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
رئیس کمیته امداد: علیرغم تبلیغات معاندین، کمک مردم در روزهای اخیر بیشتر شد
ابنا نوشت:رئیس کمیته امداد گفت: به رغم تلاش‌های معاندین، مردم در روزهای اخیر کمک‌های بیشتری برای ارسال به مناطق سیل زده از طریق این نهاد انجام داده اند.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ابنا «سید پرویز فتاح» رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان به اینکه این چندمین بار است که شیطنت‌های معاندین تکرار می‌شود افزود: دلیل این شیطنت‌ها هم آن است که مردم به کمیته امداد اعتماد دارند کمک‌ها و امانات خود را به این نهاد می‌سپارند و کسانی هم که این شایعات را دامن می‌زنند بیشتر معاندین خارج نشین هستندکه دوست ندارند این کمک‌ها صورت بگیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به آسیب‌ها، مصیبت‌ها و خسارت‌های مردم در مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت:: در حالی که دل مردم به درد آمده و می‌خواهند کمک کنند معاندین می‌آیند و با شایعات وسوسه انگیز می‌خواهند مانع از کمک رسانی‌ها شوند، ولی به جایی نمی‌رسند.

فتاح افزود: یک روز لبنان، یک روز غزه و روز دیگر عراق را مطرح می‌کنند و دقیقا هر زمانی که شور مردم اوج می‌گیرد و برای کمک به میدان می‌آیند آن‌ها هم این شایعات را مطرح می‌کنند، اما مردم عزیز ایران ما را مورد اعتماد خودشان می‌دانند و ما اطمینان داریم صدقات، انفاقات و کمک‌های مردم ذره‌ای شرعا حتی از این شهر به آن شهر نمی‌تواند جابجا شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: مردم عراق و لبنان نیازی به کمک‌های ما ندارند، چون آن‌ها خودشان کمیته امداد و درآمد دارند ما در واقع کمیته امداد را در آنجا ایجاد کردیم و افتخار ماست که در خیابان‌های بغداد، بیروت، صور و صیدا، کربلا، نجف و کاظمین صندوق‌های کمیته امداد به زبان عربی وجود دارد و مردم کمک‌های خود را برای مردم خودشان جمع آوری می‌کنند.

فتاح با تاکید بر اینکه عراق یک کشور ثروتمند و دارای نفت است و لبنان هم با درآمد بالا نیازی به کمک‌های ما ندارد گفت: عین مدل کمیته امداد در این کشورها راه افتاده است و اصلا نمی‌تواند این کمک‌ها منتقل شود و ما هم شرعا و عرفا این کار را نمی‌کنیم.

وی افزود: مردم عزیز ایران خاطرشان جمع باشد این‌ها فقط یک شیطنت و وسوسه‌ای است که دارد صورت می‌گیرد و البته تاثیر آن هم اینست که این کمک‌ها در چند روز اخیر بیشتر شده است.

فتاح گفت: دفعات قبل هم هر قدر معاندین از این حرف‌ها زدند مردم فهیم ما با درک بالایی که دارند و منشا خارجی و وابستگی این عده را می‌شناسند بیشتر به کمیته امداد کمک کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

لوازم خانگی به ۱۰۱۳ مددجوی سیل زده کمیته امداد گنبد توزیع شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
لوازم خانگی به ۱۰۱۳ مددجوی سیل زده کمیته امداد گنبد توزیع شد
گنبدکاووس - ایرنا - نخستین محموله کمک های مردمی از سراسر کشور شامل برخی اقلام لوازم خانگی مانند یخچال، فرش، موکت و پتو بین 1013 مددجوی سیل زده کمیته امداد شهرستان گنبدکاووس توزیع شد.

مسئولان دو اداره کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گنبدکاووس روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کردند که این اقلام بین مددجویان آسیب دیده از سیل اخیر در مناطق شهری و روستایی این شهرستان توزیع شد.

محمد باقرپور، رییس کمیته امداد منطقه یک گنبدکاووس در این خصوص گفت: در حوزه این اداره، تاکنون ۵۵۰ خانوار آسیب دیده از سیل شناسایی شدند که نخستین محموله کمک‌های مردمی شامل ۷۹ دستگاه یخچال، ۱۳۳ تخته فرش در اندازه‌های مختلف، ۷۹ تخته موکت ۱۲ متری و ۲۳۷ تخته پتو بر حسب میزان آسیب دیدگی مددجویان بین آنان توزیع شد.

رحیم تیموری رییس کمیته امداد منطقه دو گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت: درحوزه این اداره تاکنون ۴۶۳ خانوار آسیب دیده از سیل شناسایی شدند که اقلام اهدایی مردم شامل ۳۴ دستگاه یخچال، ۱۸۱ تخته فرش و ۳۲۶ تخته پتو بر حسب میزان خسارت بین مددجویان این نهاد درمناطق شهری و روستایی توزیع شد.

کمیته امداد شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس به دلیل جمعیت و وسعت بالا و نیز با هدف رسیدگی بهتر به مددجویان و نیازمندان، از سال ۹۵ به دو منطقه یک و دو تبدیل شد تا به افزون بر ۱۱ هزار خانوار زیرپوشش با جمعیت تقریبی ۲۵ هزار نفر خدمات رسانی نمایند.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، کمیته امداد، توزیع لوازم خانگی، گنبدکاووس و پرویز فتاح از تلگرام

زمان واریز آخرین مستمری سال ۹۷

رئیس کمیته امداد امام خمینی:

🔹آخرین مستمری سال ۹۷ مددجویان کمیته امداد طی فردا شب واریز می‌شود.

🔹براساس دستور رئیس‌جمهور «سبد کالا» و همچنین «عیدی» مددجویان هم ظرف یک‌هفته آینده پرداخت می‌شود.


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت نقدی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی آخر سال به مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد/ ایرنا


🔻پرویز فتاح، رییس کمیته امداد: عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، معادل یک ماه مستمری فردا به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

#اجتماعی


🔴آسیب دیدن حدود ۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد در سیل گلستان

🗣رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

🔹 تمامی مددجویان سیل‌زده در شمال کشور از کمک بلاعوض یک میلیون تومانی و وام ضروری پنج میلیونی برخوردار می‌شوند.


سیل ۹۰۰ خانه مددجویان خراسان شمالی را تخریب کرد

کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: بارندگی و سیلاب‌های فروردین امسال ۹۰۰ خانه و ۵۰۰ واحد دامداری مددجویان این استان را تخریب کرده است. /ایرنا


🔸سیل ۹۰۰ خانه مددجویان خراسان شمالی را تخریب کرد

🔹کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: بارندگی و سیلاب‌های فروردین امسال ۹۰۰ خانه و ۵۰۰ واحد دامداری مددجویان این استان را تخریب کرده است.


نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * کسی که مبتلا به ویروس کرونا، ایدز یا هر ویروس دیگر باشد و می‌داند که اگر با کسی تماس یابد، فرد مقابل مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * از نظر فقهی، شرعی و حقوقی هر انسانی باعث مرگ دیگری شود، باید دیه بپردازد و قتل عمد به حساب می‌آید. * ممنوعیتی که شورای تامین یک استان صادر می‌کند، می‌تواند قضیه را حاد کرده و سببیت عرفی را محقق کند.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
آتش‌نشانانی که ساعات بسیاری را در ایستگاه‌های آتش‌نشانی مستقر هستند و ضمن انجام عملیات‌هایشان با افراد بسیاری برخورد دارند نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند؛ اما با رعایت چند نکته می‌توان ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش داد. بر همین اساس دستگیره خودروهای آتش‌نشانی، سطوح داخلی خودروهای عملیاتی، بی‌سیم‌های دستی، تلفن‌های ایستگاه آتش‌نشانی و.. باید ضدعفونی شود. - آتش‌نشانان باید در حین ماموریت نکات بهداشتی را برای جلوگیری از تماس با مواد آلوده در نظر داشته باشند. - بهتر است ایستگاه‌های آتش‌نشانی تا حد ممکن کلاس‌های آموزش عمومی غیر ضروری را داخل ایستگاه‌ها برگزار نکنند. - در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و طبق دستور پزشک عمل کنند.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
در خوی استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۸ در ۱۱ کیلومتری خاور قطور شهرستان خوی و ۳۵ کیلومتری شمال باختری سلماس در استان آذربایجان غربی رخ داد. چهار زلزله ۳٫۸ در عمق ۷ کیلومتری، ۳٫۶ در عمق ۶ کیلومتری، ۴٫۱ در عمق ۱۳ کیلومتری، دو زلزله ۳٫۷ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۵٫۹ در عمق ۱۲ کیلومتری، ۴ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۳٫۵ در عمق ۱۰ کیلومتری و دو زلزله ۳٫۹ در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است. در سرگز استان هرمزگان زلزله ۲٫۵، در اشنویه استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۹، در فیروزکوه استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۶، در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۹، در سمنان استان سمنان زلزله ۲٫۷ و در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۸ رخ داد. در لیکک استان کهگیلویه‌و بویراحمد زلزله ۲٫۶، در کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲٫۷، در نیشابور استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۵، در رحیم‌آباد استان گیلان زلزله ۲٫۷ و در تسوج استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵ رخ داد. در پیشین استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲٫۷، در سلماس استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵، در مزدآوند استان خراسان رضوی دو زلزله ۲٫۶، در سرمست استان کرمانشاه زلزله ۲٫۵، در خانوک استان کرمان زلزله ۲٫۷ و در افرز استان فارس زلزله ۲٫۹ گزارش شد.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اجرای مصوبات دولت برای پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی از سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل تا تاریخ پنجم اسفندماه سال جاری، از تعداد ۲۵۸۷۱۷ پرونده به مبلغ ۱۵,۳۲۰ میلیارد ریال در کمیته‌های تخصصی شهرستان‌های استان‌های خسارت دیده از سیل پس از بازدید میدانی، بررسی و تأیید شد و تعداد ۲۳۹۳۹۳ پرونده به مبلغ ۱۱,۶۳۸ میلیارد ریال ضمن تصویب در کارگروه استانی به مرحله پرداخت رسیده است. وی ادامه داد: از این میزان، مبلغ ۱۰,۲۹۵ میلیارد ریال برای ۲۲۹۵۲۶ پرونده به حساب خسارت دیدگان واریز شده است. مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: تاکنون، تعداد ۱۷۲۸۳۶ پرونده به مبلغ ۱۶,۰۶۷ میلیارد ریال از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل به بانک‌های عامل معرفی و تعداد ۸۱۵۳۵ پرونده به مبلغ ۸,۵۳۷ میلیارد ریال به خسارت دیدگان پرداخت شده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 ساعت قبل
دبیر شبکه‌ تشکل‌های محیط‌زیستی استان لرستان، بر تردیدهای جاری صحه می‌گذارد و می‌گوید آنطور که بایسته بود از سیل فروردین ماه نیاموختیم. علت ممانعت ستاد مدیریت بحران لرستان از این کار، اطلاع‌رسانی به موقع است: «ما چهار روز پیش از وقوع سیل اطلاع‌رسانی کردیم. «مجید دریکوند»، دبیر شبکه تشکل‌های محیط‌زیست استان لرستان تاکید می‌کند که سیل فروردین‌ماه مهارت مسوولان و مردم را در مواجهه با سیلاب پربارتر کرده است. از این رو اقدامات پایه‌ای و زیربنایی آبخیزداری در استان لرستان بیش از پیش اهمیت دارد. این کارشناس تاکید می‌کند که یکی از مهم‌ترین خسارت‌هایی که سیلاب می‌تواند به لرستان وارد کند و متاسفانه مورد غفلت واقع می‌شود، فرسایش خاک است.

اخبار بیشتر