1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

جزییات کمک‌های کمیته‌ امداد به سیل‌زدگان سراسر کشور

افزایش ۳ برابری مستمری فروردین ماه مددجویان کمیته‌امداد در مناطق سیل‌زده

ایسناخبرگزاری ایسنا
افزایش ۳ برابری مستمری فروردین ماه مددجویان کمیته‌امداد در مناطق سیل‌زده

به گزارش ایسنا، سیدپرویز فتاح با هموطنان سیل‌زده در سراسر کشور ابراز همدردی کرد و افزود: براساس اطلاعات کسب شده، تاکنون ۶۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در سیل اخیر در سراسر کشور دچار خسارت یا تخریب کامل شده است.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: در سیل استان‌های شمالی شش هزار واحد مسکونی مددجویان امداد آسیب دید که کار بازسازی و تعمیر این منازل از هفته آینده و پس از فروکش کردن سیلاب آغاز می‌شود. همچنین در شهرستان معمولان و پلدختر به دلیل وسعت سیلاب تمامی مددجویان امداد درگیر سیل و خسارت شده‌اند.

وی با بیان اینکه کمک‌های امداد در مرحله اول تمامی آسیب‌دیدگان از سیل را شامل می‌شود، تاکید کرد: براساس قانون کمیته امداد مجاز است ۳۰ درصد کمک‌های مردمی را به افراد خارج از حمایت امداد اختصاص دهد و به همین منظور، در گام نخست برای اسکان موقت و تأمین اقلام ضروری زندگی به همه مردم سیل‌زده خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: تبصره ۱۴ قانون بودجه کشور این اجازه را داده است که افراد جدید نیازمند تحت حمایت کمیته امداد قرار گیرند و در همین راستا سهمیه استان‌های سیل‌زده شمالی برای تحت پوشش قرار دادن خانواده‌های جدید اعلام شده است و برای استان‌های سیل‌زده جنوب غرب و غرب کشور پس از بررسی‌های اولیه، سهمیه جدید تا هفته آینده اعلام خواهد شد.

فتاح در یک گفتگوی تلویزیونی اضافه کرد: پس از رفع بحران و کاهش سیلاب، کمیته امداد به سرعت بازسازی منازل آسیب دیده را آغاز و لوازم زندگی مددجویان را تأمین خواهد کرد.

وی با اشاره به پوشش بیمه منازل مددجویان امداد گفت: سه سال متوالی است که منازل و لوازم زندگی مددجویان تحت پوشش بیمه حوادث از جمله سیل قرار گرفته است به طوری که ۱,۵ میلیون خانواده مددجو از این بیمه برخوردار هستند و از ظرفیت بیمه برای بازسازی منازل و تأمین لوازم زندگی مددجویان استفاده خواهیم کرد.

رئیس کمیته امداد با تشکر از مردم نیکوکار ایران برای کمک به مردم سیل‌زده اظهار کرد: تا دو روز قبل که سیل بیشتر در استان‌های شمالی آسیب وارد کرده بود، پویش «رفیق گلستان باشیم» توانست کمک‌های مردمی بسیار خوبی را جمع‌آوری کند و در این مدت ۱۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۱۵ میلیارد تومان کالا جمع‌آوری که دو میلیارد در روزهای نخست به منطقه ارسال شد و بقیه مبالغ در حال انتقال به مناطق سیل‌زده استان گلستان است. همچنین مستمری مددجویان در این مناطق برای فروردین ماه سه برابر افزایش خواهد یافت.

فتاح خاطرنشان کرد: از ۴۸ ساعت گذشته که سیلاب در بخش‌های وسیعی از کشور به ویژه در غرب و جنوب غرب کشور خسارت‌های زیادی وارد کرد، سمت و سوی کمک‌ها به تمام مناطق درگیر سیل معطوف شد و کمک‌های مردمی شدت گرفته است، لذا پویش جمع آوری کمک‌های مردمی برای مناطق سیل زده سراسر کشور است.

وی تاکید کرد: کمیته امداد براساس شرع و عرف نیت‌های مردم نیکوکار را با دقت اجرا می‌کند و کمک‌ها در همان مناطقی که مقصود و نیت مردم بوده هزینه خواهد شد و مجاز نیستیم کمک‌ها را جابجا کنیم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به ضرورت بازسازی منازل آسیب‌دیده در سیل اخیر اضافه کرد: دولت وام و کمک بلاعوض برای مردم سیل‌زده در نظر گرفته است اما ساخت منازل با این ارقام تمام نمی‌شود و نقش کمک‌های مردمی برای ساخت و تعمیر منازل هموطنان سیل‌زده بی‌بدیل است.

وی از تدابیر کمیته امداد برای بازآفرینی کسب و کارهای آسیب دیده مددجویان در سیل اخیر خبر داد و افزود: تاکنون حدود ۳۵۰۰ مورد از کسب و کار و اشتغال مددجویان در سیلاب دچار خسارت شده است که این خسارات به طور کامل جبران خواهد شد و اشتغال مددجویان بهتر از قبل بازآفرینی می‌شود. همچنین وام‌های اشتغال قبلی با هماهنگی شبکه بانکی استمهال شده و وام‌های قرض الحسنه جدید از ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان قابل پرداخت است.

فتاح با بیان اینکه تمامی مددجویان امداد از بیمه سلامت و بیمه امداد برخوردار هستند، گفت: علاوه بر این، همه افراد تحت پوشش کمیته امداد از خدمات بیمه تکمیلی برخوردار هستند و تمامی هزینه درمان مددجویان حادثه دیده در سیل اخیر و فرانشیز پرداختی آنها هم تأمین خواهد شد. همچنین این نهاد با داشتن مرکز مشاوره و خدمات مددکاری دارای مددکاران متخصص در حوزه‌های اجتماعی بوده و برای التیام روحی و روانی مددجویان آسیب‌دیده تلاش می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رئیس کمیته امداد از پرداخت وام پنج میلیون تومانی قرض‌الحسنه به تمامی افراد آسیب‌دیده از سیل اخیر خبر داد و گفت: این وام از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با ضمانت آسان به نیازمندان پرداخت می‌شود. به همین منظور تاکنون ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان لرستان و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان خوزستان تصویب شده است و در دیگر استان‌های سیل‌زده از پنج تا ۱۰ میلیارد تومان برای اختصاص وام به نیازمندان پیش‌بینی شده است.

وی با تشریح روش‌های دریافت کمک‌های مردمی از سوی کمیته امداد، گفت: مردم نیکوکار ایران می‌توانند با شماره‌گیری کد #۹۹*۸۸۷۷* یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ و یا شماره حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی ایران با شماره سیبای ۰۱۰۳۳۳۳۳۳۳۰۰۰ در بازسازی منازل تخریب شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل‌زدگان مشارکت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس کمیته امداد: علیرغم تبلیغات معاندین، کمک مردم در روزهای اخیر بیشتر شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
رئیس کمیته امداد: علیرغم تبلیغات معاندین، کمک مردم در روزهای اخیر بیشتر شد

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ابنا «سید پرویز فتاح» رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان به اینکه این چندمین بار است که شیطنت‌های معاندین تکرار می‌شود افزود: دلیل این شیطنت‌ها هم آن است که مردم به کمیته امداد اعتماد دارند کمک‌ها و امانات خود را به این نهاد می‌سپارند و کسانی هم که این شایعات را دامن می‌زنند بیشتر معاندین خارج نشین هستندکه دوست ندارند این کمک‌ها صورت بگیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به آسیب‌ها، مصیبت‌ها و خسارت‌های مردم در مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت:: در حالی که دل مردم به درد آمده و می‌خواهند کمک کنند معاندین می‌آیند و با شایعات وسوسه انگیز می‌خواهند مانع از کمک رسانی‌ها شوند، ولی به جایی نمی‌رسند.

فتاح افزود: یک روز لبنان، یک روز غزه و روز دیگر عراق را مطرح می‌کنند و دقیقا هر زمانی که شور مردم اوج می‌گیرد و برای کمک به میدان می‌آیند آن‌ها هم این شایعات را مطرح می‌کنند، اما مردم عزیز ایران ما را مورد اعتماد خودشان می‌دانند و ما اطمینان داریم صدقات، انفاقات و کمک‌های مردم ذره‌ای شرعا حتی از این شهر به آن شهر نمی‌تواند جابجا شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: مردم عراق و لبنان نیازی به کمک‌های ما ندارند، چون آن‌ها خودشان کمیته امداد و درآمد دارند ما در واقع کمیته امداد را در آنجا ایجاد کردیم و افتخار ماست که در خیابان‌های بغداد، بیروت، صور و صیدا، کربلا، نجف و کاظمین صندوق‌های کمیته امداد به زبان عربی وجود دارد و مردم کمک‌های خود را برای مردم خودشان جمع آوری می‌کنند.

فتاح با تاکید بر اینکه عراق یک کشور ثروتمند و دارای نفت است و لبنان هم با درآمد بالا نیازی به کمک‌های ما ندارد گفت: عین مدل کمیته امداد در این کشورها راه افتاده است و اصلا نمی‌تواند این کمک‌ها منتقل شود و ما هم شرعا و عرفا این کار را نمی‌کنیم.

وی افزود: مردم عزیز ایران خاطرشان جمع باشد این‌ها فقط یک شیطنت و وسوسه‌ای است که دارد صورت می‌گیرد و البته تاثیر آن هم اینست که این کمک‌ها در چند روز اخیر بیشتر شده است.

فتاح گفت: دفعات قبل هم هر قدر معاندین از این حرف‌ها زدند مردم فهیم ما با درک بالایی که دارند و منشا خارجی و وابستگی این عده را می‌شناسند بیشتر به کمیته امداد کمک کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

لوازم خانگی به ۱۰۱۳ مددجوی سیل زده کمیته امداد گنبد توزیع شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
لوازم خانگی به ۱۰۱۳ مددجوی سیل زده کمیته امداد گنبد توزیع شد

مسئولان دو اداره کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گنبدکاووس روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کردند که این اقلام بین مددجویان آسیب دیده از سیل اخیر در مناطق شهری و روستایی این شهرستان توزیع شد.

محمد باقرپور، رییس کمیته امداد منطقه یک گنبدکاووس در این خصوص گفت: در حوزه این اداره، تاکنون ۵۵۰ خانوار آسیب دیده از سیل شناسایی شدند که نخستین محموله کمک‌های مردمی شامل ۷۹ دستگاه یخچال، ۱۳۳ تخته فرش در اندازه‌های مختلف، ۷۹ تخته موکت ۱۲ متری و ۲۳۷ تخته پتو بر حسب میزان آسیب دیدگی مددجویان بین آنان توزیع شد.

رحیم تیموری رییس کمیته امداد منطقه دو گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت: درحوزه این اداره تاکنون ۴۶۳ خانوار آسیب دیده از سیل شناسایی شدند که اقلام اهدایی مردم شامل ۳۴ دستگاه یخچال، ۱۸۱ تخته فرش و ۳۲۶ تخته پتو بر حسب میزان خسارت بین مددجویان این نهاد درمناطق شهری و روستایی توزیع شد.

کمیته امداد شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس به دلیل جمعیت و وسعت بالا و نیز با هدف رسیدگی بهتر به مددجویان و نیازمندان، از سال ۹۵ به دو منطقه یک و دو تبدیل شد تا به افزون بر ۱۱ هزار خانوار زیرپوشش با جمعیت تقریبی ۲۵ هزار نفر خدمات رسانی نمایند.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، کمیته امداد، توزیع لوازم خانگی، گنبدکاووس و پرویز فتاح از تلگرام

سیل ۹۰۰ خانه مددجویان خراسان شمالی را تخریب کرد

کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: بارندگی و سیلاب‌های فروردین امسال ۹۰۰ خانه و ۵۰۰ واحد دامداری مددجویان این استان را تخریب کرده است. /ایرنا


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت نقدی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی آخر سال به مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد/ ایرنا


🔸سیل ۹۰۰ خانه مددجویان خراسان شمالی را تخریب کرد

🔹کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: بارندگی و سیلاب‌های فروردین امسال ۹۰۰ خانه و ۵۰۰ واحد دامداری مددجویان این استان را تخریب کرده است.


🔻پرویز فتاح، رییس کمیته امداد: عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، معادل یک ماه مستمری فردا به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

#اجتماعی


🔴آسیب دیدن حدود ۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد در سیل گلستان

🗣رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

🔹 تمامی مددجویان سیل‌زده در شمال کشور از کمک بلاعوض یک میلیون تومانی و وام ضروری پنج میلیونی برخوردار می‌شوند.


زمان واریز آخرین مستمری سال ۹۷

رئیس کمیته امداد امام خمینی:

🔹آخرین مستمری سال ۹۷ مددجویان کمیته امداد طی فردا شب واریز می‌شود.

🔹براساس دستور رئیس‌جمهور «سبد کالا» و همچنین «عیدی» مددجویان هم ظرف یک‌هفته آینده پرداخت می‌شود.


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
جلسه هماهنگی و استفاده از توان فکری کار آفرینان و بزرگان صنعت کشور در حوادث سیل اخیر با حضور اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این نشست که با موضوع چگونگی کمک به سیل زدگان برگزار شد اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی بر نقش آفرینی صنعتگران و کار آفرینان در کمک به سیل زدگان تأکید کرد. معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور گفت: کارآفرینان می‌توانند با تمرکز بر ایجاد شغل در مناطق آسیب دیده و باز توانی نقش مهمی ایفا کنند. اکبری ضمن تشریح وضعیت سیل زدگان و خسارات وارده بر جمعیت زیادی از هموطنان گفت: کارآفرینان و صنعتگران از ظرفیت‌های خود برای کمک به هموطنان استفاده کنند و وزارت کشور آمادگی این را دارد که این اقدامات را تسهیل کند. در ادامه این نشست، نمایندگان انجمن‌ها و مجامع صنعت نیز به بیان دید گاه‌های خود پرداختند و برای کمک به سیل زدگان اعلام آمادگی کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت۲۴ -سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر: نیمه شب گذشته کشتی باری ایران در خلیج فارس غرق و ۴ نفر از سرنشینان آن مفقود شده‌اند. دهقانی افزود: این مرکز با وجود وزش تندباد و مواج بودن خلیج فارس، یک فروند شناور ناجی را به منطقه مورد نظر اعزام می‌کند. سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر بیان کرد: آن طور که گفته شده این لنج نیمه شب غرق شده است. این روز‌ها خلیج فارس به علت وزش تند باد مواج است و سرعت وزش باد امروز در منطقه‌ای که لنج دچار حادثه شده ۷۰ کیلومتر در ساعت بوده است. هواشناسی از هفته پیش درباره طوفانی بودن خلیج فارس هشدار داده بود.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تشکیل پرونده تعمیر و بازسازی ۹۸ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده خبر داد. اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ۱۷۹ هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده دچار خسارت شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۳۰۵ واحد تعمیری دارند که تا کنون برای ۹۸ هزار واحد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرونده تشکیل شده و کار پرداخت خسارت‌ها آغاز و در حال انجام است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آغاز رسمی فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل خبر داد و گفت: از آنجایی که موضوع بازسازی، نوسازی و تامین خسارت به عنوان اصلی ‌ترین دغدغه مردم مناطق سیل زده می‌باشد این قرارگاه تشکیل شد تا سلسله عملیات بازسازی‌ و نوسازی‌ در مناطق سیل ‌زده زیر نظر این قرارگاه با فرماندهی وزیر کشور، انجام ‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی دست به دست هم داده و در این راستا برای کاهش مشکلات سیل زدگان کمک کنند. نجار گفت: همچنین کمک‌‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می‌شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور بابیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۱۵۰ خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، گفت: با اقدامات صورت گرفته پرونده ۱۸۷۰ منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت ۱۴۶۰ پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به ۱۸۰ پرونده نیز پرداخت شده است. وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران افزود: مهم‌ترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود. وی گفت: هرچند بیش از صدنفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع‌های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند، اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، بنابراین پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
دکتر رخشانی مهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حوزه مدارس تصمیم وزارت خانه بر این بود که هر چه زودتر کلاس‌های مناطق سیل زده دایر شود زیرا مادامی که دانش آموزان به کلاس درس نروند زندگی به حالت عادی برنگشته و این حضور می‌تواند باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه شود. وی ادامه داد: در استان گلستان با استفاده از کمک‌های جامعه خیرین بلافاصله کانکس‌ها و حداقل‌های مورد نیاز کلاس‌های آموزشی شامل تجهیزات الکترونیکی، میز، نیمکت، وایت بردها و کامپیوتر و لپ تاپ مورد نیاز را فراهم و به منطقه ارسال کردیم؛ در استان لرستان نیز ۱۰۰ کانکس و تجهیزات مورد نیاز تأمین و در اختیار همکاران قرار گرفته است؛ در استان خوزستان هم ۱۵۰ کانکس و تجهیزات سرمایشی مورد نیاز این استان که درگیر گرماست در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به گردهمایی بزرگ خیرین کشور در مورخ ۹ اردیبهشت گفت: در این همایش برای ساخت مدارس در مناطق سیل زده تصمیم گیری می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم نخستین دستگاهی باشیم که عملیات ساخت و ساز مدارس را در مناطق سیل زده اجرا کنیم و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است کلنگ زنی نمادین ساخت مدارس را در سه استان سیل زده قبل از ماه مبارک رمضان در استان گلستان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار کنیم. رخشانی مهر با اشاره به اعتبارات دولتی برای برگزاری کلاسهای آموزشی در مناطق سیل زده گفت: برای خرید تجهیزات و اصلاح سیستمهای سرمایشی و گرمایشی هر یک از استانهای گلستان، لرستان و خوزستان هر یک مبلغ ۵ میلیارد تومان و برای هر یک از استانها ۱۵ میلیون تومان برای شروع عملیات ساخت مدارس تأمین اعتبار کردیم و در حال ابلاغ این عدد هستیم و امیدواریم مشابه مدارس زلزله زده کرمانشاه بزودی شاهد بازسازی و تعمیرات اساسی مدارس باشیم. وی با تأکید بر اینکه خیرین مدرسه ساز هیچگاه دولت را رها نکردند و سازمان نوسازی مدارس نیز هیچگاه متکی به کمکهای دولتی نبوده گفت: خیرین همیشه کمک کردند، سال ۹۶ و ۹۷ بیش از ۵۰ درصد مدارسی را که تحویل آموزش و پرورش شد خیرین ساختند، در موارد بحران هم حضور خیرین بسیار چشمگیر بود و ۱۶۰ مدرسه را در استان کرمانشاه یا تحویل آموزش پرورش دادند و یا در مراحل پایانی ساخت و تحویل قرار دارد. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سه استان سیل زده هم حضور مردم را به صورت چشمگیر شاهد هستیم و تماسها، جلسات و تفاهم نامه‌های زیادی میان ما و جامعه خیرین مدرسه ساز و همین طور دیگر خیرین در حال انجام است و ان شاءالله به کمک آنها مدارس سیل زده را دوباره می‌سازیم.

اخبار بیشتر