1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آمارهای عجیب و تلخ از تصادفات نوروزی

عکس‌های وحشتناک از تصادف خونین در جاده تبریز + جزییات

رکناخبرگزاری رکنا
عکس‌های وحشتناک از تصادف خونین در جاده تبریز + جزییات

عکس‌های وحشتناک از تصادف خونین در جاده تبریز + جزییات - 2

وحید شادی‌نیا در تشریح این خبر گفت: عصر روز گذشته سانحه رانندگی، چهار دستگاه آمبولانس اورژانس را به صحنه حادثه کشاند

وی افزود: برخورد خودروی پراید با پیکان باعث مصدومیت هفت نفر از سرنشینان دو خودرو شد.

وی خاطرنشان کرد: مصدومان تحت اقدامات درمانی پیش بیمارستانی به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز منتقل شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش ۲۱ درصدی تصادفات فوتی در قم

رکناخبرگزاری رکنا
کاهش ۲۱ درصدی تصادفات فوتی در قم

کاهش ۲۱ درصدی تصادفات فوتی در قم - 1

صیاد درویشی با اشاره به کنترل و مهار سرقت‌ها در تعطیلات نوروزی اظهار کرد: بخشی از خروجی برنامه ریزی‌های انجام شده در عملکردها مشخص است و در حوزه سرقت‌های مهم از جمله منزل و خودرو، ۴ درصد کاهش سرقت و در حوزه دستگیری سارقان نیز ۳۲ درصد افزایش داشتیم که بخشی از این کاهش به دلیل همین دستگیرها و حضور پررنگ پلیس در نقاط جرم خیز استان بوده است.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی پلیس که پیوست همه برنامه‌های خود قرار داده، تقویت اخلاق حرفه‌ای در پلیس و افزایش انعطاف پذیری و آستانه تحمل است که بتواند ادراک خوب را در همشهریان، مسافران و زائران نسبت به عملکرد پلیس و امنیت موجود ارتقاء دهد که خوشبختانه در این موضوع هم ما شاهد توسعه بسیار خوبی در استان هستیم و عملکردها این مسئله را نشان می‌دهد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امنیت پارک‌ها در تعطیلات نوروزی، بیان کرد: در تمام بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها به‌ویژه در روز طبیعت شاهد حضور ۱۰۰ درصدی پلیس بودیم و مورد خاصی را مشاهده نکردیم.

وی با اشاره به کاهش تصادفات در این ایام اضافه کرد: با توجه به اینکه بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار خودرو شامل ۱۲ میلیون مسافر وارد استان قم شدند و ۷ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد داشته‌اند، همچنان شاهد کاهش ۲۱ درصدی تصادفات فوتی و ۲۰ درصدی تصادفات جرحی در این ایام هستیم که این نشاگر همکاری خوب مردم و حضور پررنگ پلیس و سایر دستگاه‌های دخیل در این امر است.

درویشی اعلام کرد: پلیس در سال جاری با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و با انجام اقدامات فرهنگی و توسعه فرهنگ ترافیک را در سطح استان بیش از گذشته اجرا می‌کند تا شاهد کمترین میزان تلفات رانندگی در سطح استان باشیم چرا که مقوله آموزش بسیار اهمیت دارد.

وی در پایان تاکید کرد: فرماندهی انتظامی استان با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت خود سعی خواهد کرد برنامه‌های خود را در به گونه‌ای پیش ببرد تا بتوانیم عملکرد بسیار خوبی برای مردم، زائران و مسافران در استان داشته باشیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نوروز امسال در جاده‌ها چه گذشت؟ / ۳۰ کیلومتری شهرها باز هم قربانی گرفتند/ ۱۰ درصد تصادفات جرحی و فوتی را موتور سیکلت‌ها ایجاد کردند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
نوروز امسال در جاده‌ها چه گذشت؟ / ۳۰ کیلومتری شهرها باز هم قربانی گرفتند/ ۱۰ درصد تصادفات جرحی و فوتی را موتور سیکلت‌ها ایجاد کردند

نوروز و بازار داغ سفرهایش به پایان رسید، سفرهایی که همه ساله پر است از آسیب و تصادف. بازگشت از سفرهای نوروزی اما از روز گذشته آغاز شده و بازهم احتمال تصادفات بالاست. تصادفاتی که اگر حتی آسیب جانی نداشته باشد، عمری بهار را با خاطره تلخ در ذهن تداعی می‌کند. سرهنگ عین الله جهانی، معاونت اجتماعی پلیس راهور ناجا اما در این میان از وضعیت جاده‌ها در نوروز گذشته گفت و توصیه‌هایی به رانندگان داشت.

سرهنگ عین الله جهانی درباره میزان تصادفات در نوروز گذشته به خبرنگار اجتماعی خبر فوری گفت: شعار ما پرهیز از خطر، آرامش در سفر است، اما بدلیل آبگرفتگی معابر و لغزندگی جاده‌ها از مردم خواستیم از سفر پرهیز کنند تا آمار تصادفات جاده‌ای پایین بیاید.

وی تاکید کرد: طبیعی است که وقوع سیل و شرایط نامناسب جوی باعث افزایش میزان تصادفات خواهد شد.

بیشترین ساعات تصادفات فوتی و جرحی ساعات بین ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر و علت آن هم خستگی رانندگان بود

وی درباره بیشترین نواحی تصادف خیز در شهر تصریح کرد: ۶۳ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها جز نقاط حادثه خیز هستند که منجر به تصادفات زیادی می‌شوند. دلیل تصادفات در این منطقه هم بیشتر بدلیل خستگی رانندگان و ساخت و سازهای غیر قانونی است.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا همچنین درباره میزان تصادفات موتور سیکلت‌ها گفت: ۱۰ درصد از تصادفات ما مربوط به موتور سیکلت‌ها در حاشیه ۳۰ کیلومتری شهرها بود. اغلب تصادفات موتورها تهدید جرحی یا فوتی هستند.

جهانی درباره بیشترین خطای رانندگی در جاده‌ها که منجر به تصادف می‌شود نیز تصریح کرد: ۴۳ درصد از تصادفات جاده‌ای ما واژگونی خودرو بود که این واژگونی ریشه در سرعت و سبقت غیر مجاز دارد.

نوروز امسال در جاده‌ها چه گذشت؟ / ۳۰ کیلومتری شهرها باز هم قربانی گرفتند/ ۱۰ درصد تصادفات جرحی و فوتی را موتور سیکلت‌ها ایجاد کردند - 9

وی همچنین تاکید کرد: ۲۰ درصد تصادفات جاده‌ای امسال هم از نوع انحراف به چپ بود.

وی بیشترین ساعات تصادفات را ظهرها اعلام کرد و افزود: بیشترین ساعات تصادفات فوتی و جرحی ساعات بین ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر و علت آن هم خستگی رانندگان بود٬ در این موارد توصیه می‌شود که رانندگان در آن ساعات اندکی را به استراحت اختصاص دهند تا رخوت باعث تصادفات فوتی و جرحی نشود.

جهانی اما در پایان استان‌هایی که بیشترین میزان تصادف را داشتند اعلام کرد و ادامه داد: کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی و کردستان استان‌هایی بودند که میزان تصادفات جاده‌ای در آن‌ها نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

تعداد جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری ۱۸ درصد کاهش یافت

انتخابخبرگزاری انتخاب
تعداد جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری ۱۸ درصد کاهش یافت
تعداد جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری ۱۸ درصد کاهش یافت - 0

دبیر شورای عالی ترافیک کشور گفت، تعداد جان‌باختگان ناشی از تصادفات درون‌شهری تا ۱۴ فروردین نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۸ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر حمل و نقل و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از کاهش ۱۸ درصدی جان باختگان در حوادث ترافیک شهری طی تعطیلات نوروزی امسال تا روز ۱۴ فروردین نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: این کاهش جان باختگان حاصل همکاری مستمر دستگاه‌های عضو شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، پوریا محمدیان یزدی با بیان خبر فوق در حاشیه بازدید از پایگاه‌های امداد نوروزی استان تهران، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در طول سال ۱۳۹۷ و بررسی طرح اجرا شده در سال گذشته، برنامه نوروزی سال ۱۳۹۸ تدوین و آغاز شد و دستگاه‌های متولی تردد در سطح کشور به صورت روزانه وضعیت تصادفات را پایش نموده و بر این اساس از آغاز طرح تا پایان روز ۱۴ فروردین سال جاری، تعداد جان‌باختگان ناشی از تصادفات درون‌شهری ۱۸ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به این که در طرح نوروزی سال ۱۳۹۷ و در مدت مشابه ۴۸ نفر جان خود را بر اثر تصادفات درون شهری از دست دادند، افزود: تعداد اولیه فوتی در سرصحنه تصادف در حوزه درون‌شهری در طول دوره اجرای نوزده روزه طرح نوروزی سال ۱۳۹۸، تاکنون ۴۰ تن اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابه در طرح نوروز سال گذشته، ۱۸ درصد کاهش داشته است.

محمدیان با بیان این که یکی از عوامل اصلی کاهش تلفات درون‌شهری توجه ویژه رانندگان به هشداری ترافیکی پخش شده از رسانه‌ها است، ادامه داد: شرایط جوی، تدابیر اتخاذ شده توسط پلیس ترافیک شهری با حضور پرتلاش و شبانه روزی و کاهش سرعت در معابر و خیابان‌های اصلی و فرعی شهرها، بازپیرایی و رفع کمبود علائم افقی و عمودی برای استقبال از بهار توسط شهرداری‌ها از جمله عوامل اثرگذار در کاهش تلفات ناشی از مخاطرات رانندگی در شهرها است.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با اعلام پایش مداوم عملکرد استان‌ها بر اساس نتایج حاصله از جلسه مشترک کمیسیون ایمنی راه‌ها و شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در انتهای سال ۹۷، افزود: تمهیدات لازم برای ارتقا سطح ایمنی سفرهای نوروزی که در جلسه مذکور اتخاذ شد، توسط وزیر کشور به استانداران ابلاغ و پس از پایان طرح، همچون سال گذشته پایش لازم برای تبیین نقاط قوت و ضعف برنامه اجرا شده به منظور بهره‌گیری در طرح‌های مشابه انجام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تصادفات، تصادفات جاده‌ای، پلیس راهور ناجا، فرماندهی انتظامی استان و قم از تلگرام

🚨رییس پلیس راهور ناجا: از سفر کردن تا ۴۸ ساعت آینده پرهیز کنید

🔹پراید نامی آشنا در تصادفات جاده‌ای است.

🔹از فردا دور دوم سفرهای نوروزی آغاز می‌شود، اما از دیشب جو ناپایدار آغاز شده است و در ۲۵ استان معابر و آبگرفتگی مشاهده می‌شود، سطح معابر در محورهای جنوبی و شمالی کشور لغزنده است و توصیه می‌شود هموطنان از سفر کردن پرهیز کنند

🔹۶۸درصد تصادفات مربوط به خودروهای سواری بوده است که البته ۷۰ درصد این آمار مربوط به خودروی پراید بوده است، شتاب این خودرو بالاست و نقطه ثقل ضعیفی دارد و اصلا مناسب جاده و سفر نیست.


🚨کاهش ۱۵ درصدی تصادفات جاده‌ای در نوروز امسال و افزایش سرقت

فرمانده ناجا گفت:

🔸علیرغم افزایش مسافرت‌ها در سال جاری، جان باختگان تصادفات جاده‌ای ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

🔸متاسفانه وقوع سرقت‌ها در این ایام افزایش یافته که مردم نیز می‌بایست فرصت ارتکاب جرم سرقت را از سارقان سلب کنند و پلیس نیز در این خصوص با جدیت فعالیت می‌کند که امید است شاهد کاهش سرقت‌ها نیز باشیم.


🚘 کاهش ۱۵ درصدی جان باختگان #تصادفات جاده‌ای در #نوروز

فرمانده نیروی انتظامی:

🔹 در ۶ روز اخیر جان‌باختگان تصادفات جاده‌ای ۱۵ درصد و وقوع تصادفات جاده‌ای نیز ۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.


رییس پلیس راهور: کاهش تعداد جانباختگان تصادفات رانندگی در نوروز امسال

🔹رییس پلیس راهور ناجا گفت: تعداد جانباختگان تصادفات رانندگی در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافت.


🔴 رییس پلیس راهور: کاهش تعداد جانباختگان تصادفات رانندگی در نوروز امسال

رییس پلیس راهور ناجا:

🔸 تعداد جانباختگان تصادفات رانندگی در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافت


♦️تلفات تصادفات جاده‌ای از ابتدای طرح نوروزی؛ ۱۲۱ کشته و ۲۸۰۰ مصدوم

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xIl


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از حکم قلع و تخریب بام فروشی‌های پایتخت خبر دادعبدالرضا گلپایگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: متاسفانه در برخی نقاط شرق و شمال شرق تهران همچون مناطق شمیران نو و سیمین قلعه و دیگر نقاط، اسکان غیررسمی ایجاد شده و شهرداری در قالب بافت فرسوده و تامین خدمات با این تخلفات ساختمانی مواجه است. وی افزود: آمار کل ساختمان‌هایی که تخلف از قوانین وضوابط دارند از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم قلع و تخریب آن‌ها در حال تکمیل است و برخورد قضایی می‌شود. گلپایگانی گفت: شرکت حریم بان و شهربان شهرداری نیز به صورت جدی وارد عمل شده است و از ساخت وساز‌هایی اینچنینی جلوگیری می‌کند. وی افزود: متاسفانه ما هنوزبه طورکامل در این موضوع فائق نیامده‌ایم چرا که یک شبکه گسترده است که سود خوبی از چنین ساخت وساز‌هایی عایدشان می‌شود و اغلب افرادی که در این ماجرا هستند طبقه فقیر و کم درآمد جامعه را تشکیل می‌دهند که تبعات اجتماعی بسیاری نیز در بردارد، اما وظیفه شهرداری این است که با این تخلفات برخورد جدی کنند.
فارسفارس9 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد اکبرنیا در گفتگو با رادیو اقتصاد با بیان اینکه نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور بیشتر است، استقبال از دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران را مثبت ارزیابی کرد. وی افزود: برگزاری موفقیت آمیز نخستین نمایشگاه بین المللی کار ایران در اردیبهشت ماه ۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران مقرر شد که دومین دوره این نمایشگاه در اردیبهشت ماه ۹۸ در محل مزبور برگزار شود. وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت‌های جدید و کاریابی داخلی و بین المللی است. اکبرنیا گفت: نمایشگاه کار یک نمادی که می‌خواهد ارتباطی بین کارجویان، کارفرمایان وکاریابی‌ها برقرار تا این سه ضلع بازار کار همدیگر را بیشتر بشناسند. اکبرنیا گفت: نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور امروز بیشتر از سایر سطوح است زیرا افراد دارای مهارت فنی کمتر منتظر کار می‌مانند تا این قشر!
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ برنامه این هفته بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران با موضوع رویکرد جدید سپاه و ویژگی‌های فرمانده جدید آن با حضور سردار علیرضا افشار، مشاور فرماندهی کل سپاه و متولیان کارشناس مسائل راهبردی روی آنتن رفت. در این برنامه دکتر متولیان به ویژگی‌های بارز فرمانده جدید سپاه اشاره کرد و گفت: باید سردار سلامی را عباس بن علی نظام دانست که همچون آن بزرگوار برای دشمنان عبوس و برای دوستان مهربان است. وی تاکید کرد: فرمانده هان نیروهای مسلح ما برخلاف قهرمانان خیالی غربی‌ها، مردان واقعی جهاد هستند. متولیان افزود: سردار سلامی دارای ویژگی‌های برجسته‌ای همچون هوشمندی، ولایت مداری، انقلابی‌گری، ساده زیستی و شجاعت است و استراتژیستی متفاوت از سایر استراتژیست‌های دنیاست. وی تاکید کرد: نیازهای دهه پنجم انقلاب و ویژگی هایی که برای بیانیه گام دوم آن بر شمرده شده است می‌طلبد فرمانده‌ای عاشورایی بر سپاه فرماندهی ‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران؛ مصطفی محبی مدیر کل زندان‌های استان با حضور در میان کارکنان ندامتگاه شهرری طی جلسه‌ای با اهداء هدایایی از کارکنان برجسته این ندامتگاه تجلیل کرد. وی با بیان این که خدمت در زندان‌ها امری شبانه روزی است به اتفاقات رخ داده در سال ۹۷ در زندان‌های استان خصوصا در ندامتگاه شهرری اشاره داشت و افزود: مفتخریم اعلام کنیم که در جریان کنترل مسائل اتفاق افتاده در زندان‌های استان در سال گذشته؛ بدون دخالت سایر ارگان‌ها و نهاد‌های برون سازمانی و با مداخله مستقیم کارکنان زندان‌های استان به بهترین نحو مدیریت شد که نشان از درایت و نقاط قابل تمجید کارکنان این اداره کل است. محبی با تاکید بر این مهم که کارمندان زندان در هر جایگاهی نقش خود را در روند اجرای زندانبانی موفق کم اهمیت ندانند؛ گفت: هر کارمندی حتی پرسنل وظیفه با عملکرد خود می‌تواند نقشی سازنده در پیشبرد اهداف سازمان داشته باشد. در پایان محبی با اهدا هدایایی به تعدادی از کارمندان بارز از تلاش آنان تجلیل کرد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.

اخبار بیشتر