1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت‌های روز جهان در بازار طلا، نفت و گوشت

افزایش قیمت جهانی طلا

افزایش قیمت جهانی طلا

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، در حالی که در آستانه انتشار آمارهای بازار کار آمریکا در اواخر امروز ارزش دلار تقویت شده است، قیمت طلا که در جلسه گذشته به پایین‌ترین رقم خود در ده هفته گذشته رسیده بود امروز تغییری اندک را شاهد بود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با تغییری جزئی به ۱۲۹۱ دلارو ۷۱ سنت رسید. در جلسه قبل قیمت فلز زرد به پایین‌ترین رقم از ۲۵ ژانویه تاکنون یعنی ۱۲۸۰ دلار و ۵۹ سنت رسیده بود.قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۲۹۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

همچنین قیمت فلز پلاتین که دیروز به رقم ۹۰۱ دلارو ۴۹ سنت رسیده بود امروز با نیم درصد افت به ۸۹۳ دلار و ۵۰ سنت رسید. به دنبال تقویت احتمال حل قریب الوقوع اختلافات تجاری میان آمریکا و چین شاخص ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز به بالاترین رقم در طی ۳ هفته گذشته رسید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوی آمریکا دیروز گفت آمریکا و چین خیلی به یک توافق تجاری نزدیک شده‌اند و این توافق ممکن است در طی ۴ هفته آینده اعلام شود اما وی در عین حال به پکن هشدار داد که در صورت عدم دستیابی به توافق امکان تداوم تجارت میان دو کشور دشوار خواهد شد.

تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت حقوق بیماری هفته کذشته به پایین‌ترین رقم در طی حدود نیم قرن گذشته رسید که این نشان دهنده تقویت بازار کار این کشور به رغم کند شدن رشد اقتصادی است.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

ایلناخبرگزاری ایلنا
کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی - 1

به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با دو صدم درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۹ سنت رسید.

قیمت نفت خام برنت دریای شمال با ۲۶ صدم درصد کاهش به ۶۹ دلار و ۲۲سنت رسید.

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی - 6

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۰٫۴ درصدی قیمت گوشت در بازار جهانی/ لبنیات ۶٫۲ درصد گران شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش ۰٫۴ درصدی قیمت گوشت در بازار جهانی/ لبنیات ۶٫۲ درصد گران شد

میانگین شاخص قیمت غذای سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی سازمان ملل (فائو) که تغییرات ماهانه را برای یک سبد غلات، دانه‌های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر اندازه گیری می‌کند، در ماه گذشته ۱۶۷ واحد بود که نسبت به ۱۶۶٫۸ واحد ماه فوریه افزایش داشت.

این شاخص ۳٫۶ درصد کمتر از سال گذشته بود.

شاخص قیمت لبنیات فائو ۶٫۲ درصد نسبت به فوریه افزایش یافت که دلیل آن تقاضای بالای واردات برای کره، شیر خشک کامل و پنیر بود. شاخص قیمت گوشت ۰٫۴٪ بالا رفت.

در عوض، شاخص قیمت روغن سبزیجات فائو ۴٫۴ درصد نسبت به ماه گذشته کاهش یافت که تا حدی مربوط می‌شد به تقاضای محدود روغن نخل، در حالی که شاخص شکر ۲٫۱ درصد و شاخص غلات ۲٫۲ درصد در فوریه کاهش داشت.

فائو آخرین پیش‌بینی خود را برای تولید جهانی غلات در ۲۰۱۸ بالا برد و به ۲٫۶۵۵ میلیارد تن در برابر پیش بینی ۲٫۶۰۹ میلیارد تن ماه گذشته رساند. این رقم هنوز هم ۱٫۸ درصد پایین‌تر از مبنای سالانه است.

سازمان ملل اعلام کرد تخمین جدید فائو از ذخایر جهانی غلات برای سال زراعی ۲۰۱۹ تقریبا ۱۱ درصد افزایش یافته و به ۸۴۹ میلیون تن رسیده است که بیشتر ذخایر بزرگ چین را در بر میگیرد.

پیش بینی سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی سازمان ملل برای تولید گندم جهان در ۲۰۱۹ روی همان ۷۵۷ میلیون تن ثابت ماند یعنی ۴ درصد بالاتر از ۲۰۱۸ ولی کمتر از بالاترین حدی که در ۲۰۱۷ ثبت شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی از تلگرام

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. /ایلنا


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد قائم تاجگردون در اختتامیه نشست ارزیابی استقرار دولت الکترونیک در این سازمان افزود: الزامات دولت الکترونیک و همچنین تجربه بنادر موفق در جهان، دو الگو اصلی سازمان بنادر در ارائه خدمات پیشرفته الکترونیکی به ذی نفعان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: ​ رویکرد این سازمان، رقابت پذیری و برخورداری از برنامه مشخص در توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک است. مدیرکل فناور اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد در این راستا با تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی منسجم و ایجاد طرح‌های کاربردی، به دستاورد‌های تازه‌ای دست یابیم. تاجگردون از پنج هدف اختصاصی و دوازده برنامه طراحی شده برای پیشبرد ۱۱ پروژه مصوب در نقشه راه هوشمندسازی بنادر خبر داد و آن را راهکاری عملگرا در جهت رفع مشکلات اساسی در بنادر دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه‌ها در قالب یک بسته کامل، ظرف سه سال پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در بنادر کشور شاهد باشیم. مدیرکل فاوا سازمان بنادر نیز تاکید کرد: برای «نقاط قابل بهبود» برنامه داریم؛ چراکه سازمان بنادر خودش را با سایر بنادر دنیا مقایسه می‌کند.
الفالف21 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه از اقدامات مهم در این زمینه تشکیل یک کمیته مقابله با تحریم‌ها بود اضافه کرد: مجموعه سیاست‌های ضدتحریمی اتاق بازرگانی به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود. در گام نخست، اتاق، گزارش‌های متعددی را در ارتباط با اثرات تحریم‌ها تهیه کرده و نتیجه آن را در اختیار مسئولان قرار داده است. وی افزود: باید به این موضوع توجه داشت که در این مرحله باید گام‌های مهمی را برای مقابله با تحریم برداریم، مراحلی که قطعا اتاق بازرگانی می‌تواند در پیشبرد اهداف مورد نظر نقش مهمی داشته باشد و ظرفیت‌های خود را مشخص کند. این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: در شرایط اعمال تحریم‌ها، تعامل با کشور‌هایی که همسویی با ایران دارند راهکار موثری برای بسط روابط است. همچنین توجه مسئولان به جایگاه اتاق بازرگانی برای عبور از تحریم‌ها راهگشا خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
اساسی‌ترین مشکل در تولید نقدینگی و نوسانات واردات صادرات در کشور است که به دلیل نبود کنترل لازم در واردات ضربه سنگینی به تولید کشور وارد می‌کند. مصری گفت: فاصله بین ظرفیت تولید و ظرفیت اسمی در کشور بیش از ۳ برابر است که یک راهکار برای استفاده از ظرفیت‌های خالی می‌تواند با استفاده از تولید برندهای دیگر در کارخانه تولیدی با ظرفیت خالی ظرفیت‌های خالی را پرکرد و تولید را رونق بخشید. حمیدرضا غزنوی دبیرکل مجمع کارآفرینان گفت: برای تقویت تولید و به فعلیت رساندن ظرفیت‌های تولید، اول باید به استراتژی صنعتی و مزیت تولید در کشور توجه کرد. غزنوی گفت: باید اکوسیستم اقتصادی کشور و صنعتی شدن و تولید از زوایای مختلف بررسی شود که با دیده شدن ظرفیت‌های تولید به رونق خوبی خواهیم رسید. او افزود: در ۴ سال آینده ۲۵ میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی کشور اضافه خواهد شد تا شرایط برای تامین خوراک و کارخانه‌ها فراهم شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
ساعت۲۴ -در بازار امروز (چهارشنبه) قیمت طلا و سکه افزایشی شد اما نرخ انواع ارز کاهشی بود. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت دارد. ربع سکه نیز با ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت، یک میلیون و ۷۳۰ هزار تومان است و هر قطعه سکه یک گرمی ۹۵۵ هزار تومان عرضه می‌شود. نرخ ارز در بانک‌ها کاهشی شددر بازار ارز بر خلاف روز گذشته که قیمت خرید در بانک‌ها به همراه ارز مسافرتی افزایش داشت، امروز نرخ‌ها با کاهش مواجه شده است. همچنین هر یورو تا ۱۵ هزار تومان از مشتریان در بانک‌ها خریداری شد که در مقایسه با دیروز ۵۰ تومان کاهش قیمت دارد.

اخبار بیشتر