1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

وضعیت کمک‌رسانی به مردم خوزستان؛ چند شهر و روستا باید تخلیه شوند

نفت و گاز اروندان به کمک سیل زدگان خوزستان شتافت

ایرناخبرگزاری ایرنا
نفت و گاز اروندان به کمک سیل زدگان خوزستان شتافت

جهانگیر پورهنگ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر خدمات رسانی به روستاهای سیل زده غرب کارون با تامین ۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین توسط این شرکت ادامه دارد.

وی اظهار داشت: ماشین آلات سنگین شامل جرثقیل، کمپرسی و بیل مکانیکی است که برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در یک بخش با به کارگیری بیش از ۱۲ دستگاه کمپرسی، ۲ دستگاه لودر، ۲ دستگاه بیل مکانیکی و سه دستگاه کفی به مدت ۱۲ ساعت کار طاقت فرسا جهت ترمیم و تقویت سیل بند روستای مکسر از روستاهای غرب کارون اقدام شد و از ورود سیلاب در این روستا جلوگیری به عمل آمد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت علاوه بر ۴۰ دستگاه ماشین آلات سنگین ۱۰ دستگاه خودروی سبک نیز برای امداد رسانی به سیل زدگان خرمشهر و شادگان اختصاص یافت.

وی گفت: روز جمعه نیز از روستاهای در معرض سیل سبعه، رحمانیه و سویچتی ۱ و ۲ و سیل بند مکسر و چند روستای حوزه شادگان بازدید کردم و تصمیمات لازم را به عوامل اجرایی این شرکت برای مقابله با سیلاب اعلام کردم..

پورهنگ ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان سیل اخیر خوزستان و تاکید بر همراهی شرکت نفت و گاز اروندان با دستگاه‌های اجرایی جهت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده گفت: از اواخر سال گذشته تاکنون، علاوه بر راهبری تولید و ایمن سازی تاسیسات، تمام توان خود را برای یاری و امداد به هموطنان عزیزمان در حوزه‌ی غرب کارون به کار گرفته‌ایم.

وی یادآور شد: ترمیم و تقویت سیل بندهای روستاهای سبعه,سویچتی ۱ و ام نوشه، تامین حدود ۳۰ هزار لیتر گازوییل و ۲ دستگاه سوخت رسان، تامین غذای روزانه، تهیه مقادیر قابل توجهی وسایل جهت ایحاد سیل بند و تامین آب آشامیدنی برای آسیب دیدگان سیل از اهم اقدامات این شرکت بوده است.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان به ارتباط تنگاتنگ با مدیریت بحران استان و فرمانداریهای خرمشهر و شادگان اشاره کرد و اذعان داشت: نماینده هماهنگ کننده ستاد مدیرت بحران شرکت نفت و گاز اروندان و کلیه امکانات و ماشین آلات اختصاص یافته به صورت شبانه روزی در خدمت مردم بوده و شرکت به عنوان معین این دو شهرستان، تا عادی شدن شرایط با تمام توان و استفاده از نیروی انسانی از سطح مدیریت تا کارکنان ستادی و عملیاتی خدمت رسان خواهد بود.

روستاهای مکسر، ام التمن، ام نوشه، سوئیچتی ۱، ۲ و ۳ از روستاهای حاشیه غرب کارون در ۶۰ کیلومتری شهرستان خرمشهر قرار دارند.

۱۳ روستای غرب کارون در حوزه شهرستان خرمشهر به دلیل امتداد در ساحل رودخانه کارون جز مناطق پر خطر در معرض سیلاب می‌باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان

عبدالرضا رحمانی فضلی که صبح امروز به استان لرستان سفر کرده است و شرایط مناطق سیل زده آنجا را بررسی می‌کند بعد از اتمام سفر خود به استان خوزستان سفر کرد تا تمهیدات صورت گرفته برای مقابله با سیلاب و شرایط مناطق سیلاب زده را به صورت میدانی مورد ارزیابی قرار دهد.عکاس: مرتضی جابریان/مهر

(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 1(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 3(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 4(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 5(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 6(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 7(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 8(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 9(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 11(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 12(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 13(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 14(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 15(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 16(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 17(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 18(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 19

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات دستور تخیله ۶ شهر استان خوزستان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
جزئیات دستور تخیله ۶ شهر استان خوزستان
جزئیات دستور تخیله ۶ شهر استان خوزستان - 0

غلامرضا شریعتی امروز در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره آخرین وضعیت حجم آبی سد‌های خوزستان بیان کرد: هم اکنون خروجی سد کرخه دو هزار و ۴۰۰ تا دو هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه است که رقم بسیار بالایی است و حجم آب مطابق با پیش بینی‌هایی که کارشناسان حوزه آب در خوزستان و نیز وزارت نیرو انجام دادند، پیش نرفته است.

وی ادامه داد: چهار روز قبل، پیش بینی‌شان بر این بود که ورودی سد افت می‌کند که محقق نشد؛ بعد از آن هم عنوان می‌کردند که دو شب قبل، این اتفاق می‌افتد و حجم آب به زیر دو هزار مترمکعب می‌رسد که این هم محقق نشد؛ شب گذشته هم باز همچنان ورودی کرخه به بیش از دو هزار تا دو هزار و ۴۰۰ در نوسان بود. ظرفیت سد هم رو به کامل پرشدن بود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: هم اکنون بیش از شش میلیارد متر مکعب آب در سد کرخه ذخیره است؛ به تدریج برای اینکه حجم آب را مدیریت کنند و شرایط به طوری پیش نرود که سد کامل پر شود و در وضعیت «فری برد» قرار بگیرد؛ یعنی هرچه ورودی است همان را خروجی کند، خصوصا اگر سیلابی اتفاق بیفتد و بارشی شود، لذا مجبور شدند که حجم خروجی را به ۲ هزار ۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه رساندند.

شریعتی خاطرنشان کرد: هیچ‌گاه خروجی کرخه در بازه زمانی چند روزه، از ۷۰۰ متر مکعب بر ثانیه به ۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب برثانیه نرسیده بود. تمام تمهیدات و تلاش لازم را برای اینکه فیوز پلاک‌هایی را ایجاد کنیم و این آب را پخش کنیم و حداقل آن را به شهر‌هایی که در مسیر‌ها هستند، پخش کنیم، انجام دادیم.

وی تصریح کرد: با مشورت و تصمیم گیری کارشناسان خبره حوزه علوم آبی و همه اعضا در شورای تامین استان، برای شرایط احتیاط و پیشگیری؛ نظر بر این شد که شهر‌های سوسنگرد، حمیدیه، رفیًه، بستان، ابوحمیظه و کوت سید نعیم را دستور تخلیه دهیم. توصیه کردیم که زنان و کودکان شهر را تخلیه کنند و جوانان به کمک ما به تقویت سیل بند‌ها اهتمام بوزرند تا همچنان با تمام توان اجازه ورود آب به شهر را ندهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سامانه‌های مخابراتی و اینترنتی سدهای خوزستان تقویت می‌شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
سامانه‌های مخابراتی و اینترنتی سدهای خوزستان تقویت می‌شود

اعتمادآنلاین| محمدجواد آذری جهرمی جمعه شب در بازدید از سد و نیروگاه دز در جمع کارکنان این سد با قدردانی از کوشش‌های انجام شده برای مدیریت و کنترل وضعیت سد دز گفت: باید با تلاش جمعی و همدلی برای کنترل کامل شرایط گام برداریم.

وی ادامه داد: وضعیت سیل خوزستان با مدیریت خوب و همکاری وزارتخانه‌های مختلف به خوبی کنترل شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این بازدید وضعیت سد و نیروگاه دز را مورد بررسی قرار داد.

فرماندار اندیمشک نیز با اشاره به تشکیل نشست‌های متعدد ستاد بحران به منظور مدیریت آوردهای بی سابقه در سدهای این شهرستان گفت: مهمترین دغدغه مسئولان محلی، تلاش برای کاهش و کنترل خسارت وارده به مردم بوده است.

وزیر ارتباطات عصر جمعه وضعیت سد و نیروگاه کرخه را نیز بررسی کرد.

افزایش کم سابقه آورد سدهای کرخه و دز موجب افزایش خروجی این ۲ سد و در نهایت طغیان این ۲ رودخانه و آبگرفتگی مناطق حاشیه‌ای در پایین دست شد.

بیش از ۱۰۰ روستا در استان خوزستان تاکنون تخلیه شده‌اند و وضعیت اضطراری در این استان اعلام شده است.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

محموله‌های کمکی ۱۱ استان به خوزستان ارسال شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
محموله‌های کمکی ۱۱ استان به خوزستان ارسال شد
محموله‌های کمکی ۱۱ استان به خوزستان ارسال شد - 0

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تاکنون ۱۱ استان محموله‌های کمکی خود را برای سیل زدگان خوزستانی ارسال کرده‌اند.

علی خدادادی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: محموله‌های کمکی از سوی جمعیت هلال احمر استان‌های فارس، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، یزد، کرمان، اردبیل، خراسان رضوی، اصفهان و خراسان شمالی ارسال شده است.

وی ادامه داد: این محموله‌ها شامل موکت، پتو، چادر، گونی، بسته‌های غذایی یک ماهه و ۷۲ ساعته، انواع حبوبات، انواع کنسرو و مواد غذایی از قبیل برنج، قند و شکر، چای، ماکارونی، نمک و سایر اقلام مورد نیاز در مناطق سیل زده است.

معاون لجستیک سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز گفته است: حدود ۸۰ درصد تجهیزات محموله ارسالی بشر دوستانه صلیب سرخ آلمان برای کمک به سیل زدگان کشورمان، به دلیل شرایط خاصی که در خوزستان حاکم است به این استان فرستاده می‌شود.

سعید متانی ادامه داد: این محموله شامل ۴۰ فروند قایق نجات با تجهیزات کامل، ۸۱ سوپ لباس سیلاب، ۸۰ کلاه ایمنی نجات، ۴۰ جلیقه نجات سیلاب، ۴۵جفت بوت، ۲۸جفت نیم‌بوت و ۷جفت کفش مخصوص سیلاب است.

تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر در اردوگاه‌های استان خوزستان اسکان داده شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

دستور تخلیه ۱۴ روستای حاشیه کرخه و دز در اهواز + جزئیات

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
دستور تخلیه ۱۴ روستای حاشیه کرخه و دز در اهواز + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، جمال عالمی نیسی با بیان اینکه روستاهای حاشیه رودخانه‌های کرخه و دز در بخش مرکزی اهواز در معرض خطر سیلاب قرار دارند، اظهارکزد: ساکنین روستاهای حلاف ۱، حلاف ۲، حلاف ۳، بروایه آلبو ثنوان، بروایه عمیر، بروایه یوسف، قلعه سحر، چپسه کوچک، چپسه بزرگ، سید یوسف، عشارهبزرگ و عشاره کوچک در حاشیه رودخانه کرخه و دو روستای طواهر و ام عگله بیت سعید در حاشیه رودخانه دز از بخش مرکزی نسبت به تخلیه منازل خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: امکانات تخلیه و اسکان روستاییان توسط بخشداری مرکزی و جمعیت هلال احمر اهواز تأمینمی‌شود.

فرماندار اهواز بیان کرد: همچنین بخش غربی شهر الهایی در معرض خطر احتمالی طغیان رودخانه قرار دارد که باید مردم منازل خود را ترک کنند.

وی با بیان اینکه تلاش برای استحکام سازی سیل بندها در این منطقه در حال انجام است، گفت: ساکنین جهت پیشگیری از حوادث در مکان‌های امن ساکن شوند و از تردد در این منطقه خودداری کنند. همچنین ساکنین بخش غربی شهر الهایی به مکان‌های اسکان اضطراری که از قبل پیش بینی شده نقل مکان کنند.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیل، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، شرایط احتیاط و پیشگیری و سد کرخه و دز از تلگرام

♦️استاندار خوزستان: رئیس جمهور از سدهای دز و کرخه بازدید می‌کند

🔹غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: حسن روحانی رییس جمهور فردا جمعه برای بررسی وضعیت سیلاب در خوزستان به این استان سفر خواهد کرد تا از نزدیک در جریان کارها قرار گیرد. در این سفر که تعدادی از وزرا نیز وی را همراهی خواهند کرد از سدهای دز و کرخه بازدید کرده و وضعیت ورودی و خروجی سیلاب به این سدها را مشاهده و بررسی می‌کند

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xca


🔶استاندار خوزستان: اهواز در خطر است

🗣غلامرضا شریعتی:

▫️طبق برآوردها ظرف پنج روز آینده ۲ میلیارد و ۹۵۶ میلیون مترمکعب آب وارد خوزستان می‌شود.

▫️ امیدواریم پیش‌بینی‌ها خطا داشته باشند.

🔹دو روستا درمعرض آسیب هستند و سیل‌بند آنها شکسته شده است اما مردم حاضر به ترک منطقه نیستند و ما مراقبت کرده‌ایم.

🔹حداقل پنج روز به طور حاد گرفتار هستیم و بعد از آن گرفتاری کمتر می‌ شود /ایسنا


🔻کلیه مدیران خوزستان ممنوع الخروج شدند

🔹غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان خروج فرمانداران و مدیران کل از استان را ممنوع اعلام کرد.

🔹گفتنی است این تصمیم درپی هشدارهای سازمان هواشناسی درخصوص احتمال وقوع سیل در این استان گرفته شده است. /جماران


استاندار خوزستان خواستار اعلام حالت فوق العاده در خوزستان از سوی وزیر کشور شد

استاندار خوزستان با اشاره به افزایش بیشتر حجم آورد آب به سدهای استان طی روزهای آینده از وزیر کشور خواستار اعلام حالت فوق العاده در استان به منظور فعالیت ادارات در تعطیلات پیش رو شد/ ایلنا


♦️دستور تخلیه ۶ شهر خوزستان/ استاندار: جوانان برای کمک در شهر‌ها بمانند

🔹غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با صدور دستور تخلیه شهرهای سوسنگرد، حمیدیه، رفیع، ابوحمیظه، بستان و کوت سید نعیم توصیه کرد که زنان و کودکان به مناطق امن انتقال داده شوند و جوانان جهت کمک در منطقه بمانند و به کمک دستگاه‌های خدمات‌رسان در منطقه و تقویت سیل‌بندها بیایند

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xzR


🎥 اظهارات استاندار خوزستان درباره ادعای شکنجه یکی از کارگران نیشکر هفت تپه

🗣 غلامرضا شریعتی:

🔹 دستگاههای ذی ربط شکنجه را به شدت تکذیب کردند

🔹 هرکس ادعایی دارد به دستگاه قضایی مراجعه کند/جماران


نظرها

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
ساعت۲۴ -سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر: نیمه شب گذشته کشتی باری ایران در خلیج فارس غرق و ۴ نفر از سرنشینان آن مفقود شده‌اند. دهقانی افزود: این مرکز با وجود وزش تندباد و مواج بودن خلیج فارس، یک فروند شناور ناجی را به منطقه مورد نظر اعزام می‌کند. سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر بیان کرد: آن طور که گفته شده این لنج نیمه شب غرق شده است. این روز‌ها خلیج فارس به علت وزش تند باد مواج است و سرعت وزش باد امروز در منطقه‌ای که لنج دچار حادثه شده ۷۰ کیلومتر در ساعت بوده است. هواشناسی از هفته پیش درباره طوفانی بودن خلیج فارس هشدار داده بود.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تشکیل پرونده تعمیر و بازسازی ۹۸ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده خبر داد. اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ۱۷۹ هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده دچار خسارت شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۳۰۵ واحد تعمیری دارند که تا کنون برای ۹۸ هزار واحد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرونده تشکیل شده و کار پرداخت خسارت‌ها آغاز و در حال انجام است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آغاز رسمی فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل خبر داد و گفت: از آنجایی که موضوع بازسازی، نوسازی و تامین خسارت به عنوان اصلی ‌ترین دغدغه مردم مناطق سیل زده می‌باشد این قرارگاه تشکیل شد تا سلسله عملیات بازسازی‌ و نوسازی‌ در مناطق سیل ‌زده زیر نظر این قرارگاه با فرماندهی وزیر کشور، انجام ‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی دست به دست هم داده و در این راستا برای کاهش مشکلات سیل زدگان کمک کنند. نجار گفت: همچنین کمک‌‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می‌شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور بابیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۱۵۰ خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، گفت: با اقدامات صورت گرفته پرونده ۱۸۷۰ منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت ۱۴۶۰ پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به ۱۸۰ پرونده نیز پرداخت شده است. وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران افزود: مهم‌ترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود. وی گفت: هرچند بیش از صدنفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع‌های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند، اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، بنابراین پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
دکتر رخشانی مهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حوزه مدارس تصمیم وزارت خانه بر این بود که هر چه زودتر کلاس‌های مناطق سیل زده دایر شود زیرا مادامی که دانش آموزان به کلاس درس نروند زندگی به حالت عادی برنگشته و این حضور می‌تواند باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه شود. وی ادامه داد: در استان گلستان با استفاده از کمک‌های جامعه خیرین بلافاصله کانکس‌ها و حداقل‌های مورد نیاز کلاس‌های آموزشی شامل تجهیزات الکترونیکی، میز، نیمکت، وایت بردها و کامپیوتر و لپ تاپ مورد نیاز را فراهم و به منطقه ارسال کردیم؛ در استان لرستان نیز ۱۰۰ کانکس و تجهیزات مورد نیاز تأمین و در اختیار همکاران قرار گرفته است؛ در استان خوزستان هم ۱۵۰ کانکس و تجهیزات سرمایشی مورد نیاز این استان که درگیر گرماست در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به گردهمایی بزرگ خیرین کشور در مورخ ۹ اردیبهشت گفت: در این همایش برای ساخت مدارس در مناطق سیل زده تصمیم گیری می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم نخستین دستگاهی باشیم که عملیات ساخت و ساز مدارس را در مناطق سیل زده اجرا کنیم و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است کلنگ زنی نمادین ساخت مدارس را در سه استان سیل زده قبل از ماه مبارک رمضان در استان گلستان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار کنیم. رخشانی مهر با اشاره به اعتبارات دولتی برای برگزاری کلاسهای آموزشی در مناطق سیل زده گفت: برای خرید تجهیزات و اصلاح سیستمهای سرمایشی و گرمایشی هر یک از استانهای گلستان، لرستان و خوزستان هر یک مبلغ ۵ میلیارد تومان و برای هر یک از استانها ۱۵ میلیون تومان برای شروع عملیات ساخت مدارس تأمین اعتبار کردیم و در حال ابلاغ این عدد هستیم و امیدواریم مشابه مدارس زلزله زده کرمانشاه بزودی شاهد بازسازی و تعمیرات اساسی مدارس باشیم. وی با تأکید بر اینکه خیرین مدرسه ساز هیچگاه دولت را رها نکردند و سازمان نوسازی مدارس نیز هیچگاه متکی به کمکهای دولتی نبوده گفت: خیرین همیشه کمک کردند، سال ۹۶ و ۹۷ بیش از ۵۰ درصد مدارسی را که تحویل آموزش و پرورش شد خیرین ساختند، در موارد بحران هم حضور خیرین بسیار چشمگیر بود و ۱۶۰ مدرسه را در استان کرمانشاه یا تحویل آموزش پرورش دادند و یا در مراحل پایانی ساخت و تحویل قرار دارد. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سه استان سیل زده هم حضور مردم را به صورت چشمگیر شاهد هستیم و تماسها، جلسات و تفاهم نامه‌های زیادی میان ما و جامعه خیرین مدرسه ساز و همین طور دیگر خیرین در حال انجام است و ان شاءالله به کمک آنها مدارس سیل زده را دوباره می‌سازیم.

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل

اخبار بیشتر