وضعیت کمک‌رسانی به مردم خوزستان؛ چند شهر و روستا باید تخلیه شوند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

وضعیت کمک‌رسانی به مردم خوزستان؛ چند شهر و روستا باید تخلیه شوند

نفت و گاز اروندان به کمک سیل زدگان خوزستان شتافت

ایرناخبرگزاری ایرنا
نفت و گاز اروندان به کمک سیل زدگان خوزستان شتافت
اهواز- ایرنا- مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: بعد از وقوع سیل در استان خوزستان این شرکت بسیاری از تجهیزات خود را برای مقابله با سیل در شهرستان های خرمشهر و شادگان بسیج کرد.

جهانگیر پورهنگ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر خدمات رسانی به روستاهای سیل زده غرب کارون با تامین ۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین توسط این شرکت ادامه دارد.

وی اظهار داشت: ماشین آلات سنگین شامل جرثقیل، کمپرسی و بیل مکانیکی است که برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در یک بخش با به کارگیری بیش از ۱۲ دستگاه کمپرسی، ۲ دستگاه لودر، ۲ دستگاه بیل مکانیکی و سه دستگاه کفی به مدت ۱۲ ساعت کار طاقت فرسا جهت ترمیم و تقویت سیل بند روستای مکسر از روستاهای غرب کارون اقدام شد و از ورود سیلاب در این روستا جلوگیری به عمل آمد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت علاوه بر ۴۰ دستگاه ماشین آلات سنگین ۱۰ دستگاه خودروی سبک نیز برای امداد رسانی به سیل زدگان خرمشهر و شادگان اختصاص یافت.

وی گفت: روز جمعه نیز از روستاهای در معرض سیل سبعه، رحمانیه و سویچتی ۱ و ۲ و سیل بند مکسر و چند روستای حوزه شادگان بازدید کردم و تصمیمات لازم را به عوامل اجرایی این شرکت برای مقابله با سیلاب اعلام کردم..

پورهنگ ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان سیل اخیر خوزستان و تاکید بر همراهی شرکت نفت و گاز اروندان با دستگاه‌های اجرایی جهت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده گفت: از اواخر سال گذشته تاکنون، علاوه بر راهبری تولید و ایمن سازی تاسیسات، تمام توان خود را برای یاری و امداد به هموطنان عزیزمان در حوزه‌ی غرب کارون به کار گرفته‌ایم.

وی یادآور شد: ترمیم و تقویت سیل بندهای روستاهای سبعه,سویچتی ۱ و ام نوشه، تامین حدود ۳۰ هزار لیتر گازوییل و ۲ دستگاه سوخت رسان، تامین غذای روزانه، تهیه مقادیر قابل توجهی وسایل جهت ایحاد سیل بند و تامین آب آشامیدنی برای آسیب دیدگان سیل از اهم اقدامات این شرکت بوده است.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان به ارتباط تنگاتنگ با مدیریت بحران استان و فرمانداریهای خرمشهر و شادگان اشاره کرد و اذعان داشت: نماینده هماهنگ کننده ستاد مدیرت بحران شرکت نفت و گاز اروندان و کلیه امکانات و ماشین آلات اختصاص یافته به صورت شبانه روزی در خدمت مردم بوده و شرکت به عنوان معین این دو شهرستان، تا عادی شدن شرایط با تمام توان و استفاده از نیروی انسانی از سطح مدیریت تا کارکنان ستادی و عملیاتی خدمت رسان خواهد بود.

روستاهای مکسر، ام التمن، ام نوشه، سوئیچتی ۱، ۲ و ۳ از روستاهای حاشیه غرب کارون در ۶۰ کیلومتری شهرستان خرمشهر قرار دارند.

۱۳ روستای غرب کارون در حوزه شهرستان خرمشهر به دلیل امتداد در ساحل رودخانه کارون جز مناطق پر خطر در معرض سیلاب می‌باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان
عبدالرضا رحمانی فضلی که صبح امروز به استان لرستان سفر کرده است تا شرایط مناطق سیلاب زده را به صورت میدانی مورد ارزیابی قرار دهد.

عبدالرضا رحمانی فضلی که صبح امروز به استان لرستان سفر کرده است و شرایط مناطق سیل زده آنجا را بررسی می‌کند بعد از اتمام سفر خود به استان خوزستان سفر کرد تا تمهیدات صورت گرفته برای مقابله با سیلاب و شرایط مناطق سیلاب زده را به صورت میدانی مورد ارزیابی قرار دهد.عکاس: مرتضی جابریان/مهر

(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 1(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 3(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 4(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 5(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 6(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 7(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 8(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 9(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 11(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 12(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 13(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 14(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 15(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 16(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 17(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 18(تصاویر) بازدید هوایی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خوزستان - 19

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات دستور تخیله ۶ شهر استان خوزستان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
جزئیات دستور تخیله ۶ شهر استان خوزستان
خبرگزاری میزان- استاندار خوزستان گفت: با مشورت و تصمیم گیری کارشناسان خبره حوزه علوم آبی و همه اعضا در شورای تامین استان، برای شرایط احتیاط و پیشگیری؛ نظر بر این شد که شهر‌های سوسنگرد، حمیدیه، رفیًه، بستان، ابوحمیظه و کوت سید نعیم را دستور تخلیه دهیم
جزئیات دستور تخیله ۶ شهر استان خوزستان - 0

غلامرضا شریعتی امروز در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره آخرین وضعیت حجم آبی سد‌های خوزستان بیان کرد: هم اکنون خروجی سد کرخه دو هزار و ۴۰۰ تا دو هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه است که رقم بسیار بالایی است و حجم آب مطابق با پیش بینی‌هایی که کارشناسان حوزه آب در خوزستان و نیز وزارت نیرو انجام دادند، پیش نرفته است.

وی ادامه داد: چهار روز قبل، پیش بینی‌شان بر این بود که ورودی سد افت می‌کند که محقق نشد؛ بعد از آن هم عنوان می‌کردند که دو شب قبل، این اتفاق می‌افتد و حجم آب به زیر دو هزار مترمکعب می‌رسد که این هم محقق نشد؛ شب گذشته هم باز همچنان ورودی کرخه به بیش از دو هزار تا دو هزار و ۴۰۰ در نوسان بود. ظرفیت سد هم رو به کامل پرشدن بود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: هم اکنون بیش از شش میلیارد متر مکعب آب در سد کرخه ذخیره است؛ به تدریج برای اینکه حجم آب را مدیریت کنند و شرایط به طوری پیش نرود که سد کامل پر شود و در وضعیت «فری برد» قرار بگیرد؛ یعنی هرچه ورودی است همان را خروجی کند، خصوصا اگر سیلابی اتفاق بیفتد و بارشی شود، لذا مجبور شدند که حجم خروجی را به ۲ هزار ۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه رساندند.

شریعتی خاطرنشان کرد: هیچ‌گاه خروجی کرخه در بازه زمانی چند روزه، از ۷۰۰ متر مکعب بر ثانیه به ۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب برثانیه نرسیده بود. تمام تمهیدات و تلاش لازم را برای اینکه فیوز پلاک‌هایی را ایجاد کنیم و این آب را پخش کنیم و حداقل آن را به شهر‌هایی که در مسیر‌ها هستند، پخش کنیم، انجام دادیم.

وی تصریح کرد: با مشورت و تصمیم گیری کارشناسان خبره حوزه علوم آبی و همه اعضا در شورای تامین استان، برای شرایط احتیاط و پیشگیری؛ نظر بر این شد که شهر‌های سوسنگرد، حمیدیه، رفیًه، بستان، ابوحمیظه و کوت سید نعیم را دستور تخلیه دهیم. توصیه کردیم که زنان و کودکان شهر را تخلیه کنند و جوانان به کمک ما به تقویت سیل بند‌ها اهتمام بوزرند تا همچنان با تمام توان اجازه ورود آب به شهر را ندهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سامانه‌های مخابراتی و اینترنتی سدهای خوزستان تقویت می‌شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
سامانه‌های مخابراتی و اینترنتی سدهای خوزستان تقویت می‌شود
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: سامانه‌های مخابراتی و اینترنتی چهار سد خوزستان شامل دز، کرخه، کارون سه و مسجد سلیمان با توجه به نیاز این سدها تقویت می‌شود.

اعتمادآنلاین| محمدجواد آذری جهرمی جمعه شب در بازدید از سد و نیروگاه دز در جمع کارکنان این سد با قدردانی از کوشش‌های انجام شده برای مدیریت و کنترل وضعیت سد دز گفت: باید با تلاش جمعی و همدلی برای کنترل کامل شرایط گام برداریم.

وی ادامه داد: وضعیت سیل خوزستان با مدیریت خوب و همکاری وزارتخانه‌های مختلف به خوبی کنترل شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این بازدید وضعیت سد و نیروگاه دز را مورد بررسی قرار داد.

فرماندار اندیمشک نیز با اشاره به تشکیل نشست‌های متعدد ستاد بحران به منظور مدیریت آوردهای بی سابقه در سدهای این شهرستان گفت: مهمترین دغدغه مسئولان محلی، تلاش برای کاهش و کنترل خسارت وارده به مردم بوده است.

وزیر ارتباطات عصر جمعه وضعیت سد و نیروگاه کرخه را نیز بررسی کرد.

افزایش کم سابقه آورد سدهای کرخه و دز موجب افزایش خروجی این ۲ سد و در نهایت طغیان این ۲ رودخانه و آبگرفتگی مناطق حاشیه‌ای در پایین دست شد.

بیش از ۱۰۰ روستا در استان خوزستان تاکنون تخلیه شده‌اند و وضعیت اضطراری در این استان اعلام شده است.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

محموله‌های کمکی ۱۱ استان به خوزستان ارسال شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
محموله‌های کمکی ۱۱ استان به خوزستان ارسال شد
محموله‌های کمکی ۱۱ استان به خوزستان ارسال شد - 0

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تاکنون ۱۱ استان محموله‌های کمکی خود را برای سیل زدگان خوزستانی ارسال کرده‌اند.

علی خدادادی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: محموله‌های کمکی از سوی جمعیت هلال احمر استان‌های فارس، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، یزد، کرمان، اردبیل، خراسان رضوی، اصفهان و خراسان شمالی ارسال شده است.

وی ادامه داد: این محموله‌ها شامل موکت، پتو، چادر، گونی، بسته‌های غذایی یک ماهه و ۷۲ ساعته، انواع حبوبات، انواع کنسرو و مواد غذایی از قبیل برنج، قند و شکر، چای، ماکارونی، نمک و سایر اقلام مورد نیاز در مناطق سیل زده است.

معاون لجستیک سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز گفته است: حدود ۸۰ درصد تجهیزات محموله ارسالی بشر دوستانه صلیب سرخ آلمان برای کمک به سیل زدگان کشورمان، به دلیل شرایط خاصی که در خوزستان حاکم است به این استان فرستاده می‌شود.

سعید متانی ادامه داد: این محموله شامل ۴۰ فروند قایق نجات با تجهیزات کامل، ۸۱ سوپ لباس سیلاب، ۸۰ کلاه ایمنی نجات، ۴۰ جلیقه نجات سیلاب، ۴۵جفت بوت، ۲۸جفت نیم‌بوت و ۷جفت کفش مخصوص سیلاب است.

تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر در اردوگاه‌های استان خوزستان اسکان داده شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

دستور تخلیه ۱۴ روستای حاشیه کرخه و دز در اهواز + جزئیات

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
دستور تخلیه ۱۴ روستای حاشیه کرخه و دز در اهواز + جزئیات
فرماندار اهواز دستور تخلیه ۱۴ روستای حاشیه رودخانه‌های کرخه و دز در بخش مرکزی اهواز و همچنین تخلیه بخش غربی شهر الهایی را صادر کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، جمال عالمی نیسی با بیان اینکه روستاهای حاشیه رودخانه‌های کرخه و دز در بخش مرکزی اهواز در معرض خطر سیلاب قرار دارند، اظهارکزد: ساکنین روستاهای حلاف ۱، حلاف ۲، حلاف ۳، بروایه آلبو ثنوان، بروایه عمیر، بروایه یوسف، قلعه سحر، چپسه کوچک، چپسه بزرگ، سید یوسف، عشارهبزرگ و عشاره کوچک در حاشیه رودخانه کرخه و دو روستای طواهر و ام عگله بیت سعید در حاشیه رودخانه دز از بخش مرکزی نسبت به تخلیه منازل خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: امکانات تخلیه و اسکان روستاییان توسط بخشداری مرکزی و جمعیت هلال احمر اهواز تأمینمی‌شود.

فرماندار اهواز بیان کرد: همچنین بخش غربی شهر الهایی در معرض خطر احتمالی طغیان رودخانه قرار دارد که باید مردم منازل خود را ترک کنند.

وی با بیان اینکه تلاش برای استحکام سازی سیل بندها در این منطقه در حال انجام است، گفت: ساکنین جهت پیشگیری از حوادث در مکان‌های امن ساکن شوند و از تردد در این منطقه خودداری کنند. همچنین ساکنین بخش غربی شهر الهایی به مکان‌های اسکان اضطراری که از قبل پیش بینی شده نقل مکان کنند.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیل، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، شرایط احتیاط و پیشگیری و سد کرخه و دز از تلگرام

♦️استاندار خوزستان: رئیس جمهور از سدهای دز و کرخه بازدید می‌کند

🔹غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: حسن روحانی رییس جمهور فردا جمعه برای بررسی وضعیت سیلاب در خوزستان به این استان سفر خواهد کرد تا از نزدیک در جریان کارها قرار گیرد. در این سفر که تعدادی از وزرا نیز وی را همراهی خواهند کرد از سدهای دز و کرخه بازدید کرده و وضعیت ورودی و خروجی سیلاب به این سدها را مشاهده و بررسی می‌کند

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xca


🔶استاندار خوزستان: اهواز در خطر است

🗣غلامرضا شریعتی:

▫️طبق برآوردها ظرف پنج روز آینده ۲ میلیارد و ۹۵۶ میلیون مترمکعب آب وارد خوزستان می‌شود.

▫️ امیدواریم پیش‌بینی‌ها خطا داشته باشند.

🔹دو روستا درمعرض آسیب هستند و سیل‌بند آنها شکسته شده است اما مردم حاضر به ترک منطقه نیستند و ما مراقبت کرده‌ایم.

🔹حداقل پنج روز به طور حاد گرفتار هستیم و بعد از آن گرفتاری کمتر می‌ شود /ایسنا


🔻کلیه مدیران خوزستان ممنوع الخروج شدند

🔹غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان خروج فرمانداران و مدیران کل از استان را ممنوع اعلام کرد.

🔹گفتنی است این تصمیم درپی هشدارهای سازمان هواشناسی درخصوص احتمال وقوع سیل در این استان گرفته شده است. /جماران


استاندار خوزستان خواستار اعلام حالت فوق العاده در خوزستان از سوی وزیر کشور شد

استاندار خوزستان با اشاره به افزایش بیشتر حجم آورد آب به سدهای استان طی روزهای آینده از وزیر کشور خواستار اعلام حالت فوق العاده در استان به منظور فعالیت ادارات در تعطیلات پیش رو شد/ ایلنا


♦️دستور تخلیه ۶ شهر خوزستان/ استاندار: جوانان برای کمک در شهر‌ها بمانند

🔹غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با صدور دستور تخلیه شهرهای سوسنگرد، حمیدیه، رفیع، ابوحمیظه، بستان و کوت سید نعیم توصیه کرد که زنان و کودکان به مناطق امن انتقال داده شوند و جوانان جهت کمک در منطقه بمانند و به کمک دستگاه‌های خدمات‌رسان در منطقه و تقویت سیل‌بندها بیایند

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xzR


🎥 اظهارات استاندار خوزستان درباره ادعای شکنجه یکی از کارگران نیشکر هفت تپه

🗣 غلامرضا شریعتی:

🔹 دستگاههای ذی ربط شکنجه را به شدت تکذیب کردند

🔹 هرکس ادعایی دارد به دستگاه قضایی مراجعه کند/جماران


نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * کسی که مبتلا به ویروس کرونا، ایدز یا هر ویروس دیگر باشد و می‌داند که اگر با کسی تماس یابد، فرد مقابل مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * از نظر فقهی، شرعی و حقوقی هر انسانی باعث مرگ دیگری شود، باید دیه بپردازد و قتل عمد به حساب می‌آید. * ممنوعیتی که شورای تامین یک استان صادر می‌کند، می‌تواند قضیه را حاد کرده و سببیت عرفی را محقق کند.
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
آتش‌نشانانی که ساعات بسیاری را در ایستگاه‌های آتش‌نشانی مستقر هستند و ضمن انجام عملیات‌هایشان با افراد بسیاری برخورد دارند نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند؛ اما با رعایت چند نکته می‌توان ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش داد. بر همین اساس دستگیره خودروهای آتش‌نشانی، سطوح داخلی خودروهای عملیاتی، بی‌سیم‌های دستی، تلفن‌های ایستگاه آتش‌نشانی و.. باید ضدعفونی شود. - آتش‌نشانان باید در حین ماموریت نکات بهداشتی را برای جلوگیری از تماس با مواد آلوده در نظر داشته باشند. - بهتر است ایستگاه‌های آتش‌نشانی تا حد ممکن کلاس‌های آموزش عمومی غیر ضروری را داخل ایستگاه‌ها برگزار نکنند. - در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و طبق دستور پزشک عمل کنند.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اجرای مصوبات دولت برای پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی از سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل تا تاریخ پنجم اسفندماه سال جاری، از تعداد ۲۵۸۷۱۷ پرونده به مبلغ ۱۵,۳۲۰ میلیارد ریال در کمیته‌های تخصصی شهرستان‌های استان‌های خسارت دیده از سیل پس از بازدید میدانی، بررسی و تأیید شد و تعداد ۲۳۹۳۹۳ پرونده به مبلغ ۱۱,۶۳۸ میلیارد ریال ضمن تصویب در کارگروه استانی به مرحله پرداخت رسیده است. وی ادامه داد: از این میزان، مبلغ ۱۰,۲۹۵ میلیارد ریال برای ۲۲۹۵۲۶ پرونده به حساب خسارت دیدگان واریز شده است. مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: تاکنون، تعداد ۱۷۲۸۳۶ پرونده به مبلغ ۱۶,۰۶۷ میلیارد ریال از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل به بانک‌های عامل معرفی و تعداد ۸۱۵۳۵ پرونده به مبلغ ۸,۵۳۷ میلیارد ریال به خسارت دیدگان پرداخت شده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز7 ساعت قبل
دبیر شبکه‌ تشکل‌های محیط‌زیستی استان لرستان، بر تردیدهای جاری صحه می‌گذارد و می‌گوید آنطور که بایسته بود از سیل فروردین ماه نیاموختیم. علت ممانعت ستاد مدیریت بحران لرستان از این کار، اطلاع‌رسانی به موقع است: «ما چهار روز پیش از وقوع سیل اطلاع‌رسانی کردیم. «مجید دریکوند»، دبیر شبکه تشکل‌های محیط‌زیست استان لرستان تاکید می‌کند که سیل فروردین‌ماه مهارت مسوولان و مردم را در مواجهه با سیلاب پربارتر کرده است. از این رو اقدامات پایه‌ای و زیربنایی آبخیزداری در استان لرستان بیش از پیش اهمیت دارد. این کارشناس تاکید می‌کند که یکی از مهم‌ترین خسارت‌هایی که سیلاب می‌تواند به لرستان وارد کند و متاسفانه مورد غفلت واقع می‌شود، فرسایش خاک است.
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
در خوی استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۸ در ۱۱ کیلومتری خاور قطور شهرستان خوی و ۳۵ کیلومتری شمال باختری سلماس در استان آذربایجان غربی رخ داد. چهار زلزله ۳٫۸ در عمق ۷ کیلومتری، ۳٫۶ در عمق ۶ کیلومتری، ۴٫۱ در عمق ۱۳ کیلومتری، دو زلزله ۳٫۷ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۵٫۹ در عمق ۱۲ کیلومتری، ۴ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۳٫۵ در عمق ۱۰ کیلومتری و دو زلزله ۳٫۹ در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است. در سرگز استان هرمزگان زلزله ۲٫۵، در اشنویه استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۹، در فیروزکوه استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۶، در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۹، در سمنان استان سمنان زلزله ۲٫۷ و در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۸ رخ داد. در لیکک استان کهگیلویه‌و بویراحمد زلزله ۲٫۶، در کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲٫۷، در نیشابور استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۵، در رحیم‌آباد استان گیلان زلزله ۲٫۷ و در تسوج استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵ رخ داد. در پیشین استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲٫۷، در سلماس استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵، در مزدآوند استان خراسان رضوی دو زلزله ۲٫۶، در سرمست استان کرمانشاه زلزله ۲٫۵، در خانوک استان کرمان زلزله ۲٫۷ و در افرز استان فارس زلزله ۲٫۹ گزارش شد.

اخبار بیشتر