1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

میزان بارش در استان‌ها طی فروردین‌ماه

ثبت ۱۷ میلیمتر بارش در یاسوج طی روز گذشته

مهرخبرگزاری مهر
ثبت ۱۷ میلیمتر بارش در یاسوج طی روز گذشته

ولی بهره مند در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: سامانه بارشی که از عصر جمعه بر جو استان حاکم شده بود، سبب بروز بارش‌هایی در نقاط مختلف استان شد.

بهره مند با بیان اینکه تا ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح شنبه بارش ۳۰ میلیمتری باران در منطقه چاه پازنان دشتروم بویراحمد به ثبت رسیده است، عنوان داشت: در موشمیزیلایی ۲۷، دیشموک ۲۶، سرفاریاب ۲۳، جاورده ۲۱٫۲، باشت ۲۰، سی سخت ۱۹٫۳، منصورخانیکاکان ۱۹ و سرآسیاب یوسفی ۱۸ میلیمتر بارندگی داشتیم.

کارشناس هواشناسی با اشاره به بارش ۱۶٫۳ میلیمتری باران در شهر دهدشت و ثبت ۱۶ میلیمتر باران در بوستان، گفت: در مناطق گنجه‌ای، آبده گاه و تنگ رواق هر کدام ۱۶ میلیمتر بارش ثبت شد.

وی افزود: امام زاده جعفر ۱۴٫۲، مارگون ۱۴، چرام ۱۴، لنده ۱۴، دوگنبدان ۱۳٫۹، قلعه رئیسی ۱۳، لوداب ۶ و لیکک ۳ میلیمتر بارندگی داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

سیستان و بلوچستان کم بارش‌ترین و لرستان پربارش‌ترین استان‌های کشور

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
سیستان و بلوچستان کم بارش‌ترین و لرستان پربارش‌ترین استان‌های کشور
سیستان و بلوچستان کم بارش‌ترین و لرستان پربارش‌ترین استان‌های کشور - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بارش‌های جوی از ابتدای سال آبی جاری در بیشتر شهر‌های کشور با رشد چشمگیر روبرو بوده و همچنان ادامه دارد.

براساس آخرین وضعیت بارش‌های جوی در استان‌های مختلف کشور حاکی از آن است که در لرستان، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام و گیلان بیشترین بارش‌ها رخ داده است.

دراین میان لرستان با ۱۰۶۰ میلیمتر بارش در صدر استان‌ها قرار دارد به طوری که در سال آبی گذشته فقط ۲۷۸ میلیمتر بارش در این استان گزارش شده و با رشد ۲۸۱ درصدی بارش‌ها روبرو بوده است.

پس از لرستان، استان کهکیلویه و بویر احمد با ۹۶۸ میلیمتر بارش در رده دوم قرار دارد و نسبت به سال گذشته با ۲۲۷ میلیمتر بارش با رشد ۳۲۶ درصدی بارش‌ها روبرو بوده است.

سومین استان پربارش کشور چهارمحال و بختیاری با ۸۷۹ میلیمتر بارش بوده که نسبت به سال گذشته با ۲۱۱ میلیمتر بارش، افزایش ۳۱۶ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین ایلام با ۸۶۷ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با ۲۳۹ میلیمتر بارش رشد ۲۶۲ درصدی بارش‌ها را به خود اختصاص داده است.

در‌این میان استان گیلان پنجمین استان پربارش تاکنون بوده که میزان بارش‌های آن به ۸۴۸ میلیمتر بارش رسیده و نسبت به سال آبی گذشته با رشد ۵۸ درصدی بارش روبرو بوده است.

براساس آخرین آمار منتشره از دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران در بین استان‌های کشور، سیستان و بلوچستان با ۶۹ میلیمتر بارندگی کم بارش‌ترین استان تا به امروز بوده و پس از آن استان‌های یزد، خراسان جنوبی، کرمان و سمنان نیز از بارش‌های کمی برخوردار بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بارش‌های جوی در گلپایگان به بیش از ۳۹۸ میلی متر رسید

ایرناخبرگزاری ایرنا
بارش‌های جوی در گلپایگان به بیش از ۳۹۸ میلی متر رسید

سید مهدی حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: ۱۲۶ میلی متر این بارش مربوط به بارش‌های بهاری تا ۱۷فروردین ماه امسال است که نسبت به مشابه قبل ۱۱۶ میلی متر افزایش دارد.

وی خاطر نشان کرد: در ۲۴ساعته گذشته نیز ۶٫۱ میلی متر بارش تا ساعت ۷، ۳۰ صبح امروز در شهرستان گلپایگان ثبت شد.

سال گذشته زراعی در گلپایگان در مجموع ۴۱٫۸ سال زراعی ۹۴-۹۵ در مجموع ۲۳۵٫۹ و سال قبل از آن ۱۷٫۴ میلی متر باران ثبت شده است.

میانگین بارش بلند مدت در این شهرستان ۱۹۵٫۵ میلی متر اندازه گیری شده است.

شهرستان گلپایگان در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

/۶۰۲۲ ت/۷۱۳۸

خواندن خبر در سایت منبع

بارش برف در محور چالوس و دیزین و احتمال سقوط بهمن

مهرخبرگزاری مهر
بارش برف در محور چالوس و دیزین و احتمال سقوط بهمن

منصور رحمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بررسی آخرین الگوهای پیش‌یابی هواشناسی اظهار کرد: امروز شاهد گذر امواج ناپایدار از منطقه البرز مرکزی هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان البرز تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود با گذر امواج ناپایدار شاهد افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد باشیم.

وی بابیان اینکه امروز و فردا یک سامانه بارشی استان را تحت تأثیر قرار خواهد داد، گفت: در بعدازظهر و شب افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

رحمانیان کمینه دمای هوای امروز استان را ۸ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: بیشینه دما به ۱۶ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

احتمال ریزش سنگ در محور چالوس

مدیرکل هواشناسی استان البرز وضعیت کیفی هوای شهرستان‌ها را سالم اعلام کرد و گفت: برای منطقه دیزین بارش برف و احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت جوی محور کرج – چالوس، گفت: برای این محور بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

رحمانیان با تأکید بر اینکه آسمان در این محور نیمه‌ابری است، گفت: مه آلودگی و ریزش سنگ و سقط بهمن نیز پیش‌بینی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دبی آب چشمه‌ها و سراب‌های اورامانات افزایش یافت

فارسخبرگزاری فارس
دبی آب چشمه‌ها و سراب‌های اورامانات افزایش یافت

ایوب زائبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: در پی بارش‌های اخیر و با احتساب بارش ۱۸۸٫۱ میلی‌متری فروردین‌ماه سال جاری، بارش سال زراعی در روانسر به ۷۹۵٫۷ میلی‌متر رسیده است.

مدیر امور آب منطقه‌ای اورامانات تصریح کرد: این بارندگی در شهرستان روانسر موجب شد که دبی آب سراب روانسر به حدود ۶ هزار و ۱۰۰ لیتر در ثانیه برسد.

وی عنوان کرد: بر این اساس و با احتساب وضعیت بارش در فروردین‌ماه سال‌جاری تا امروز صبح، بارش سال آبی و زراعی به مدیر امور آب منطقه‌ای اورامانات به یک‌هزار و ۳۲۶ میلی‌متر رسیده است.

ذائبی گفت: با توجه به اینکه سراب‌ها و چشمه‌سار‌های پاوه اغلب از تشکیلات آهکی و سازند سخت منطقه تغذیه می‌شوند، بنابراین بارش برف در ارتفاعات بسیار مفیدتر و تاثیرگذارتر در آبدهی چشمه‌ها و دوام آبدهی آن‌ها در تابستان است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تغذیه یخچال‌ها و فروچاله‌های طبیعی کوه‌های شاهو، افزود: کاهش دما در ارتفاعات و بارش برف از جمله نعمات و برکات در فروردین‌ماه بود.

ذائبی تصریح کرد: جوشش دوباره چشمه سار‌ها، سراب‌ها و طغیان آب رودخانه‌های سیروان، پاوه‌رود و مره‌خیل اتفاق افتاده آبدهی لحظه‌ای سراب هانی کوان ۲ هزار و ۹۸۷ لیتر و سراب هولی ۴۹۵ لیتر در ثانیه اندازه‌گیری شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
افزایش میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته

به گزارش افکارنیوز،

بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر ۹۷ تا پانزدهم فروردین ۹۸ (۱۹۴ روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر ۲۸۰٫۳ میلی‌متر است.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۹۴٫۴ میلی‌متر) ۴۴ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۱۰۰ میلی‌متر) ۱۸۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته - 6

از مجموع ۲۸۰٫۳ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۹۴ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۹۲٫۱ میلی‌متر سهم پاییز، ۱۳۱٫۹ میلی‌متر سهم زمستان و ۵۶٫۳ میلیمتر سهم ۱۵ روز نخست بهار است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بارندگی، بارش، بارش جوی، لرستان و سیل از تلگرام

تاکید مجدد پلیس بر لغو سفرهای غیرضروری

رئیس پلیس راهور:

🔸 ناجا طی دو روز آینده شرایط سفر مهیا نیست و اگر شهروندان به قصد تفریح قصد سفر دارند، دست نگه دارند تا وضعیت جوی تا حدی به پایداری برسد

🔸 در استان‌های غربی کشور شاهد بارش برف هستیم؛ بارش برف و مه‌گرفتگی باعث کاهش میدان دید رانندگان می‌شود

🔸 بیشترین حوادث جاده‌ای طی ۴۸ ساعت گذشته، برای استان‌های آذربایجان غربی، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و قزوین بوده است / ایسنا

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xVL


#وضعیت_راهها

🚙🚗محورهای دارای ترافیک سنگین:

١) محور کرج-چالوس در برخی از مقاطع

٢) محور فیروزکوه-قائمشهر محدوده جوارم

٣) آزادراه کرج-قزوین محدوده‌های زیاران و کاسپین

🌧آخرین وضعیت جوی:

-بارش برف و باران در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، زنجان، قزوین، لرستان، مرکزی، مازندران و همدان

-بارش باران در استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سمنان، فارس، قم، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و گیلان

⛔️محورهای مسدود شریانی:

١) هراز

٢) شاهرود - آزادشهر

٣) آق قلا - گرگان

٤) بندرلنگه-بندر خمیر

٥) قدیم خرم آباد-پل دختر


تاکید مجدد پلیس بر لغو سفرهای غیرضروری

🔹رئیس پلیس راهور: ناجا طی دو روز آینده شرایط سفر مهیا نیست و اگر شهروندان به قصد تفریح قصد سفر دارند، دست نگه دارند تا وضعیت جوی تا حدی به پایداری برسد

🔹در استان‌های غربی کشور شاهد بارش برف هستیم؛ بارش برف و مه‌گرفتگی باعث کاهش میدان دید رانندگان می‌شود

🔹بیشترین حوادث جاده‌ای طی ۴۸ ساعت گذشته، برای استان‌های آذربایجان غربی، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و قزوین بوده است


وضعیت راهها

🔹محور دارای ترافیک سنگین:

محور تهران-آمل حدفاصل پلور تا گزنک (رفت و برگشت)

🔹آخرین وضعیت جوی:

-بارش برف و باران در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، زنجان، قزوین، لرستان، مرکزی، مازندران و همدان

-بارش باران در استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سمنان، فارس، قم، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و گیلان

-مه گرفتگی در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، زنجان، قزوین، لرستان، مرکزی، مازندران، همدان و کردستان

🔹محورهای مسدود شریانی:

١) شاهرود - آزادشهر

٢) آق قلا - گرگان

٣) بندرلنگه-بندر خمیر

٤) محور قدیم خرم آباد-پل دختر


➖️تاکید دوباره پلیس بر لغو سفرهای غیرضروری

رئیس پلیس راهور:

▫️ناجا طی دو روز آینده شرایط سفر مهیا نیست و اگر شهروندان به قصد تفریح قصد سفر دارند، دست نگه دارند تا وضعیت جوی تا حدی به پایداری برسد

▫️در استان‌های غربی کشور شاهد بارش برف هستیم؛ بارش برف و مه‌گرفتگی باعث کاهش میدان دید رانندگان می‌شود

▫️بیشترین حوادث جاده‌ای طی ۴۸ ساعت گذشته، برای استان‌های آذربایجان غربی، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و قزوین بوده است


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از حکم قلع و تخریب بام فروشی‌های پایتخت خبر دادعبدالرضا گلپایگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: متاسفانه در برخی نقاط شرق و شمال شرق تهران همچون مناطق شمیران نو و سیمین قلعه و دیگر نقاط، اسکان غیررسمی ایجاد شده و شهرداری در قالب بافت فرسوده و تامین خدمات با این تخلفات ساختمانی مواجه است. وی افزود: آمار کل ساختمان‌هایی که تخلف از قوانین وضوابط دارند از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم قلع و تخریب آن‌ها در حال تکمیل است و برخورد قضایی می‌شود. گلپایگانی گفت: شرکت حریم بان و شهربان شهرداری نیز به صورت جدی وارد عمل شده است و از ساخت وساز‌هایی اینچنینی جلوگیری می‌کند. وی افزود: متاسفانه ما هنوزبه طورکامل در این موضوع فائق نیامده‌ایم چرا که یک شبکه گسترده است که سود خوبی از چنین ساخت وساز‌هایی عایدشان می‌شود و اغلب افرادی که در این ماجرا هستند طبقه فقیر و کم درآمد جامعه را تشکیل می‌دهند که تبعات اجتماعی بسیاری نیز در بردارد، اما وظیفه شهرداری این است که با این تخلفات برخورد جدی کنند.
فارسفارس9 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد اکبرنیا در گفتگو با رادیو اقتصاد با بیان اینکه نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور بیشتر است، استقبال از دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران را مثبت ارزیابی کرد. وی افزود: برگزاری موفقیت آمیز نخستین نمایشگاه بین المللی کار ایران در اردیبهشت ماه ۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران مقرر شد که دومین دوره این نمایشگاه در اردیبهشت ماه ۹۸ در محل مزبور برگزار شود. وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت‌های جدید و کاریابی داخلی و بین المللی است. اکبرنیا گفت: نمایشگاه کار یک نمادی که می‌خواهد ارتباطی بین کارجویان، کارفرمایان وکاریابی‌ها برقرار تا این سه ضلع بازار کار همدیگر را بیشتر بشناسند. اکبرنیا گفت: نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور امروز بیشتر از سایر سطوح است زیرا افراد دارای مهارت فنی کمتر منتظر کار می‌مانند تا این قشر!
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ برنامه این هفته بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران با موضوع رویکرد جدید سپاه و ویژگی‌های فرمانده جدید آن با حضور سردار علیرضا افشار، مشاور فرماندهی کل سپاه و متولیان کارشناس مسائل راهبردی روی آنتن رفت. در این برنامه دکتر متولیان به ویژگی‌های بارز فرمانده جدید سپاه اشاره کرد و گفت: باید سردار سلامی را عباس بن علی نظام دانست که همچون آن بزرگوار برای دشمنان عبوس و برای دوستان مهربان است. وی تاکید کرد: فرمانده هان نیروهای مسلح ما برخلاف قهرمانان خیالی غربی‌ها، مردان واقعی جهاد هستند. متولیان افزود: سردار سلامی دارای ویژگی‌های برجسته‌ای همچون هوشمندی، ولایت مداری، انقلابی‌گری، ساده زیستی و شجاعت است و استراتژیستی متفاوت از سایر استراتژیست‌های دنیاست. وی تاکید کرد: نیازهای دهه پنجم انقلاب و ویژگی هایی که برای بیانیه گام دوم آن بر شمرده شده است می‌طلبد فرمانده‌ای عاشورایی بر سپاه فرماندهی ‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران؛ مصطفی محبی مدیر کل زندان‌های استان با حضور در میان کارکنان ندامتگاه شهرری طی جلسه‌ای با اهداء هدایایی از کارکنان برجسته این ندامتگاه تجلیل کرد. وی با بیان این که خدمت در زندان‌ها امری شبانه روزی است به اتفاقات رخ داده در سال ۹۷ در زندان‌های استان خصوصا در ندامتگاه شهرری اشاره داشت و افزود: مفتخریم اعلام کنیم که در جریان کنترل مسائل اتفاق افتاده در زندان‌های استان در سال گذشته؛ بدون دخالت سایر ارگان‌ها و نهاد‌های برون سازمانی و با مداخله مستقیم کارکنان زندان‌های استان به بهترین نحو مدیریت شد که نشان از درایت و نقاط قابل تمجید کارکنان این اداره کل است. محبی با تاکید بر این مهم که کارمندان زندان در هر جایگاهی نقش خود را در روند اجرای زندانبانی موفق کم اهمیت ندانند؛ گفت: هر کارمندی حتی پرسنل وظیفه با عملکرد خود می‌تواند نقشی سازنده در پیشبرد اهداف سازمان داشته باشد. در پایان محبی با اهدا هدایایی به تعدادی از کارمندان بارز از تلاش آنان تجلیل کرد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.

اخبار بیشتر